Spolok ľudí dobrej vôle.

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Vilma

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by Vilma » 23 Jan 2021, 23:29

dodo, nepochopil si ma. zámerne som napísala, že mne nejde o toho pána. ani o jeho skutky. moja otázka bola úplne o inom. bolo to mišelke, nie o tom pánovi.
Vilma ... vek 54
zapamätaj si, že tento deň je prvým dňom zvyšku tvojho života. uži ho a múdro s ním zachádzaj.

misela

Post by misela » 23 Jan 2021, 23:39

Ďakujem Dodo...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

Bailee

Post by Bailee » 24 Jan 2021, 06:22

Sa tu bavime o tom obeznom panovi, ako by sme my boli sväti a nenachadzali sa na stranke o chudnuti a nepos..li to kedysi aj my. Ano, na takom "poste" by som si aj ja predstavovala niekoho "prikladnejsieho", ale nepoznam ho, takze ho nemozem sudit, vlastne nikoho by sme sudit nemali, no nie. Zabudol vôl, že teľaťom bol, ci jak sa to vravi. Ano, ja ked som kedysi davno schudla, tiez som to zrazu videla tak, ze preco s tym vsetci ti obezni nic nerobia (a ani som netusila, ci robia, ci nie) a mozno preto som to po rokoch znovu pokaslala.
... 33r. ... 173cm ...
27.01.2021 ... 114,7kg ... pás = 115cm ...
03.03.2021 ... 109,1kg ... pás = 109cm

Image

dodoriven3

Post by dodoriven3 » 24 Jan 2021, 08:28

Všetko je uhol pohľadu.
Určite viac zaváži odporúčanie doktora, ktorý nefajčí, aby sme nefajčili (chudli, nepili alkohol atp), ako keď ten doktor je fajčiar (obézny, nadmerne požíva alkohol). To je fakt.
Platí to ale aj obrátene. (Poukazovať na niekoho, keď ja sám .... hm).
Problém je ale inde. Ten pán je osoba zastávajúca vysokú verejnú funkciu, ktorá svojím rozhodnutím ovplyvňuje chod celej krajiny. Ak tam robí chyby, potom treba na ne poukázať, ako na chyby toho funkcionára. Ak Vás tá chyba zasiahne osobne, značne Vás to ovplyvní (aj Vaše chovanie). Potom už to, že ten človek je zrovna ako ten fajčiaci (tučný, chlastajúci atp) doktor a v kritike sa zahrnú aj jeho osobné nedostatky.

Príklad. Iní vysokopostavený pán mal návštevy v nemocnici počas karantény. Neľúbilo sa to nikomu z nás. No tá matka, ktorej počas tej karantény zomieralo dieťa a nepustili ju sa s ním pre karanténu rozlúčiť, zrazu bude mať na to úplne iný pohľad. Potom sa ľahko stane, že vypustí slová, ktoré by nečakal nikto z nás (alebo z tých čo ju poznajú). Potom osobná charakteristika toho pána by bola u nej použitá rovnako proti nemu.

Rovnako ale tieto stránky by nás mali spájať a nie rozhnevávať.

dodoriven3

Post by dodoriven3 » 24 Jan 2021, 10:11

Ešte som chcel niečo dodať:
Najprv ale, čo som minule zabudol: Bailee prajem skoré uzdravenie.

Spoločenská izolácia, ktorá náhle mení zaužívané spôsoby ľudí, pôsobí skľučujúco, rozpadajú sa manželstvá, dlhoročné priateľstvá, o virtuálnych priateľstvách ani nehovorím.
Množstvo ľudí z nadmernou tučnotou tento covidový boj prehralo. Z úcty k nim si zoberme pomyslene, keď chceme niečo niekomu tu z fóra vyčítať, jeho topánky a prejdime v predstavách kus jeho cesty a až po tomto kúsku empatie mu to vyčítať.

To za prvé a za druhé, hneď ako toto šialenstvo skončí, treba sa sať dokopy a spoločne zorganizovať nejaké stretnutie. Nemusí tam byť ani żiadna turistika, len priestor na rozhovor a možno zistíme, že to, na čom sme sa predtým preli je ten istý pohár, len jeden ho videl dopoly plný a druhý do polovice prázdny.

Za posledné, z úcty k tým zosnulým, začnime byť ešte zodpovednejší k sebe a schudnime. Tieto stránky nám k tomu istotne pomôžu.

Vilma

Post by Vilma » 24 Jan 2021, 10:26

dodo, vysvetlil si, chápem, beriem. neviem, či je to takto v poriadku. ale každý to máme inak. súhlasím so všetkými výhradami voči tomu pánovi. a keďže je toho dosť, čo má na rováši toothsmile , tento jeho osobný nedostatok je vzhľadom na tie ostatné chyby pre mňa nepodstatný. a aj keď chápem miškinu frustráciu z neho, nepáčia sa mi tie útoky na jeho tučnotu. myslela som, že človek, ktorý si tým sám prejde, takéto nedokáže. ja by som určite nie. to už radšej vynadám do debilov -rofl- .
možno to tak teraz nevyzerá, ale ja si mišku vážim .nielen pre to, že sa jej podarilo schudnúť. mne sa veľmi páčili jej komenty, rady druhým a stotožňovala som sa s mnohými. možno preto ma tak sklamalo to s tým tučným pánom. a páčilo sa mi, ako išla s kožou na trh, na nič sa nehrala, prešľapy priznala, dokonca priznala aj v strave také veci, čo nie vždy boli kompatibilné s filozofiou tohto fora. a fotila sa...tak to som si vždy hovorila, že na to treba mať naozaj gule/prepáč za výraz toothsmile /. a aj napriek tomu, že teraz máme na koronu rozdielne názory...hoci aj tu sa nájdu veci, v ktorých sa zhodneme... a trošku sme sa pochytili, toto všetko, čo som napísala vyššie, je pre mňa to podstatné a tak to ostáva. a fakt sa teším, že to ďalší fórusák dotiahol do konca thumb2 . lebo je pre nás dôležité mať ďalšie svietielko v našom chudnúcom tuneli. mrzí ma, že to najpodstatnejšie, čo sa týka toho, pre čo tu všetci obsmrrrdame išlo v tomto koronárnom hašterení do úzadia. priznávam svoj podiel viny, nechala som sa uniesť :roll: . už budem dobrá :wink:
Vilma ... vek 54
zapamätaj si, že tento deň je prvým dňom zvyšku tvojho života. uži ho a múdro s ním zachádzaj.

Lenka6

Post by Lenka6 » 24 Jan 2021, 10:56

Dodo, ty si aj prispieval do temy sportujeme kedysi . . . teraz to mas ako s pohybom?
37 rokov, 166cm

Image

1.1.2019 - 112,4 kg
1.1.2020 - 107,2 kg (2020: 185 km behu)
1.1.2021 - 97,6 kg (2021: 196 km behu)
1.1.2022 - 105 kg

dodoriven3

Post by dodoriven3 » 24 Jan 2021, 14:18

Že Ty si to chcela zahovoriť, aby som už neodpovedal a bol konećne ticho....
Ďakujem za opýtanie, nešportujem ako predtým už naozaj dlho. Niekedy od konca septembra (myslím, no to som sa vedel ešte aspoň normálne hýbať). Teraz sa už opäť viem aspoň čiastočne hýbať a pridelili mi dokonca aj termín odborného vyšetrenia, takže to ide naozaj k lepšiemu.

Ale aby som nezahováral. Za svoj podiel viny idem do kúta. Kľačať ešte neviem, ale aspoň ležať budem v kúte.
Ďakujem...

Lenka6

Post by Lenka6 » 24 Jan 2021, 15:19

Dodo, nie kvoli tomu som sa nepytala. Iba som bola zvedava ako si na tom zdravotne. Aj malo o sebe pises, ked sa neopytam. Tak sa drz teda, nech sa ti cim skor polepsi.
37 rokov, 166cm

Image

1.1.2019 - 112,4 kg
1.1.2020 - 107,2 kg (2020: 185 km behu)
1.1.2021 - 97,6 kg (2021: 196 km behu)
1.1.2022 - 105 kg

dodoriven3

Post by dodoriven3 » 24 Jan 2021, 18:06

Ďakujem, samozrejmá vec, napísal som to zo srandy, (že Ty.....), ale prispievať do športového vlákna by bolo fajn.

dodoriven3

Post by dodoriven3 » 25 Jan 2021, 02:40

Zatiaľ píšem len sem:
Už horím nedočkavosťou, zobral som olejničku, namazal prevody, nachystal osem obložených žemlí a hneď ako budem môcť, vyrazím vpred na mojom starom, zaprášenom rotopede.
Pozdravujem všetkých športovcov.

dodoriven3

Post by dodoriven3 » 05 Feb 2021, 18:37

Manželka mi čítala z internetu a je to naozaj strašný stav, keď sa zavretý doma na home office zaoberáte len a len tými dvomi vecami:
1, Ako schudnúť?
2, Čo by som mohol/a ešte zblajznúť? toothsmile

amanda.k.

Post by amanda.k. » 05 Feb 2021, 20:29

tak ja som ešte na tom bode 2 aj keď nie som na home office

dodoriven3

Post by dodoriven3 » 05 Feb 2021, 20:54

Vidíš, mňa zase sa ten bod 2 netýka vôbec, lebo už včera som pamlsky vyžral na týždeň dopredu. toothsmile toothsmile toothsmile

dodoriven3

Post by dodoriven3 » 08 Feb 2021, 10:32

Je tu nejako na fóre akosi ticho, tak prispejem do pléna na tému, prečo je dôležité plniť tréningový plán.

U nás už tretí deň prší, a tak som sa rozhodol športovať v byte. Zaumienil som si, že budem dnes športovať v kuse jednu hodinu.
Začal som v ľahu na chrbte, že si ponaťahujem chrbát. Keď som sa celý dolámaný zobudil po troch hodinách na koberci, pochopil som, že by som mal začať niečím dynamickejším. Napadla ma chôdza po byte. Pustil som si mtv a keď som ho večer hodinu a pol pred spaním vypínal, začal som rekapitulovať. Robil som také hviezdicové pochody z môjho hlavného stanu, presnejšie z gauča v obývačke.
Výsledkom bolo: 11 x chôdza do chladničky, 7 x chôdza do špajzky, 5 x chôdza do kuchyne k jedálenskému stolu, 2 x chôdza do komory, 4 x na wc, 5 x do barového pultu v obývačke a 2 x do šuflíkov v obývačke, kde tiež bývajú sladkosti. Hneď ako som pochopil, že to nemá ani cenu spočítavať, lebo by som si premrhal aj poslednú hodinu pred spaním, ma napadla spásonosná myšlienka.

Do postele som ulíhal spokojný, lebo plán, hodinu v kuse športovať som splnil, aj keď všetky tri partie proti počítačovému, šachovému automatu som prehral.

Športu zdar. xcinkax

Post Reply