Nové nastavenie mysle

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
MichaelaS
Posts: 35
Joined: 08 May 2020, 11:02

Re: Nové nastavenie mysle

Post by MichaelaS » 20 May 2020, 17:18

Misi,

este jedna alebo rovno zopar otazociek😆
Pozeram si Tvoje prispevky a velmi mi to pomaha,su pre mna dost poucne.

Ked si pozeram co cez den papas tak normalne nechapem😁Moj splneny sen,take mi to pride “normalne”.

Ja napr. papam:
Ranajky: uhorka,rajciny,kalerab,jedno bielko, jedno cele volske oko
Desiata:nic
Obed: karfiolova polievka bez zahustenia, losos 120g a ladovy salat
Olovrant: grecky jogurt odtucneny,pripadne maliny tak za hrst
Vecera: vyvar (len voda na zohriatie brucha, 80g sunky, 30g 30%syra a asi tak dve nescafe kavy s pol deci mlieka...

Je to tak okolo 1000kcal,co je 4200kj a k tomu mam spotrebu asi 700 kcal a bazal okolo 1620kcal...udaje mam z kalorickych tabuliek plus apple watch-tieto veci vyuzivam riadne aby som mala co najviac informacii

Ked si to tak po sebe citam,dost na hovno,ci?🥴

Ako dodo vravi,mala by som pomaly zatat denne viac papat?

Ako je mozne sa tak vytyrat ze clovek je v podstate furt hladny ale aj tak nechudne...

Pacila sa mi velmi tvoja veta v jednom prispevku, ze to uz moc vela rozmyslam nad jedlom a to nechcem...bol to taky AHA moment.

Dakujem!Budem citat dalej💪
New mindset (39 rokov)
Max 102kg pred pôrodom r. 2007
Min 52kg do r. 2005
Aktual k 24.5. 87,7kg
09.6. 87,3kg
21.6. 89,3kg
23.6. 88,7kg

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Nové nastavenie mysle

Post by misela » 20 May 2020, 20:15

misi, na kliknutie som čakala a márne...tak som začala robiť, skúšať, testovať...nakoľko teoriu ovládam dokonale, len na prax a pokusy som si nenachádzala čas...zmena prišla postupne...

na začiatku som netušila čo robiť, už som to sem často písala...tak som nakoniec vyskúšala kalorické tabuľky a zistila som, že podľa mňa čisté jedenie počas týždňa robilo cca 3000-4000 kj a víkendy, sviatky 11000-13000 kj...vôbec sa dnes nečudujem, prečo som sa nevedela cez víkend dojesť, plus nanuky a čokoláda, akákoľvek bola doma, zjedla som ju na posedenie pri prvej nepohode...mala som svoj tajný šuflík...prejsť obchod a nekúpiť si sladkosť, to nešlo...aj dnes sa u nás bežne vyskytuje - malá vždy od niekiaľ donesie, ale dnes už jediná sladkosť, ktorú denne mám, je sladké jedlo, nie chemia a cukor v papieriku...toto som ale u teba nevidela...

to že ješ málo vieš...ja tam skôr vidím strach z tukov a sacharidov...toto som tiež musela zlomiť a vyhádzať všetky nízkotučné a zero veci - napr. stačí mi 1-2 pl smotanového bieleho jogurtu na ovocný šalát, posypané orieškami, semiačkami a horkou čokoládou, nielen pocitovo, ale aj sýtosťou - mám 3-4 hod. pokoj, v minulosti som si dala len veľký biely 3% jogurt, niečo mi po zjedení chýbalo, napriek tomu, že mi ločkalo v bruchu a o hodinku som hladala zas niečo...takže si dám radšej sýtu čistú potravinu a kúsok, ako ,,dietnu,, a veľa, kedže hlad je stále...ak pridáš zdravé tuky - orechy, semiačka, syry, mliečne výrobky, maslo, za studena lisované oleje - budeš sýta a moje vlasy, nechty aj pleť to miluje...plnohodnotné sacharidy ti zas pomôžu s chuťou na sladké a nedá sa zjesť toľko celozrnného pečiva ako bieleho...

dnes práve naopak, viem, že jesť môžem, nakoľko sa hýbem, nehladujem...ale keď chcem ísť s váhou dole, musím sa vpratať do príjmu 8500-9500 kj...takže opäť si dávam do oka množstvá...ladím si len večeru, raňajky a obed si len zapíšem a zarátam...

ono s tým kaučovaním...pozri sa na seba s odstupom, ako na klienta a určite budeš vedieť, čo máš robiť...držkaj sa
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

dodoriven3
Posts: 919
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Nové nastavenie mysle

Post by dodoriven3 » 20 May 2020, 22:40

Michaela,
len dve poznámočky:
1, Píšeš, že prijmeš 1000 kcal, no bazálny metabolizmus máš niekde na úrovni 1620 kcal ??? !!! ??? (To je odpoveď na všetky Tvoje problémy).
Technická poznámka: Akékoľvek tabuľky sú iba orientačná hodnota, nedrž sa ich ako nejakej dogmy.

2, Píšeš, že: ,,Ako je mozne sa tak vytyrat ze clovek je v podstate furt hladny ale aj tak nechudne..." Odpoveď je jednoduchá práve pre ten bod ,,1". (Nemôže totiž tak veľká fyzická nedostatočnosť, nepostihnúť aj psychiku, to sa nedá).

Predstav si telo ako energetickú továreň vykonávajúcu rôzne aktivity, no Ty mu dávaš málo (vstupného) paliva v domnení, že ono si to chýbajúce palivo doplní z vlastných energetických zásob. Problém ale je ten, že rôznymi dietami a trvalým hladovením si dostala telo do trvalého stresu a to tento stav právom prirovnáva k hladomoru a depozitné tuky, nielenže nechce použiť, ale má snahu ich navyšovať.

Stresový hormón kortizol si zoberie svojho pomocníka inzulín a dá mu príkaz ukladať tuky do zásoby, lebo je (v tele) dlhodobo hlad a panika. To je na hormonálnej úrovni.

A skade teda to telo berie tú chýbajúcu energiu a ešte aj energiu na ukladanie tukov ? Odpoväď je jednoduchá. Je to energia a živiny ktoré mali ísť na kvalitnejšiu obnovu kostí, šľiach, svalov a iných dôležitých orgánov, atď atď. Potom Tvoje telo je výživovo podviživené a častejšie sa mu stávajú rôzne úrazy. Zatiaľ sa Ti postupne ničia menej dôležité orgány (pohybový aparát), no časom to prejde aj na tie dôležité, ako pľúca, pečeň, ľadviny a srdce.

Takže si musíš vybrať, pretože až keď telo bude dlhodobo prijímať dostatok kvalitnej stravy, až potom dá rozum informáciu telu, že hladomor skončil a depozitné tuky nie sú potrebné. (A to sme ešte ani nehovorili, že tam bude malý trest za jojo efekt, ktorý si svojím nedostatočným stravovaním dopustila).

Nechcel som Ťa strašiť, len Ti ukázať pravdu, kam až to môže zájsť.
Snaž sa, určite to dokážeš. A porozmýšľaj nad tým, že ak Misela je dvojnásobne ako Ty a pri tom chudne, či je to tým vybavené, že Ty si povieš, že mne stačí polovička.
Ahoj

User avatar
Rikap
Posts: 5931
Joined: 29 Aug 2008, 17:50

Re: Nové nastavenie mysle

Post by Rikap » 21 May 2020, 08:35

Ahoj Michaela! Idem podporiť slová Doda, aj Mišky a apelovať na teba, aby si sa prestala jedla báť a brala ho ako palivo pre správne fungovanie tvojho organizmu. Ja som už v podstate stará žena a jedávam denne od 8 0000 do 10 000 Kj (to keď sa mi dostane do jedálnička nejaká výnimka) a hmotnosť mi pomaly klesá. Viem, že sa veľa hýbem, tak sa snažím aj dostatočne jesť. Ak mám jednotlivé jedlá dobre vyvážené, tak mi to ide jednoduchšie. U mňa je najväčší problém odolávať sladkým somarinám a príležitostnému večernému dopriatiu si niečoho nevhodného. Takže začni pomaly navyšovať dávky vhodného jedla a ak by si aj na začiatku niečo pribrala, netreba podliehať panike a začať škrtiť, naopak vytrvať a príde čas, keď sa to zlomí a hmotnosť sa pohne smerom nadol. U každého je to individuálne, tak ti časový horizont nikto nemôže určiť, chce to len obrovskú dávku trpezlivosti a vytrvalosti.
Držím ti silno všetky palce, nech sa ti dielo vydarí thumb2
68 rokov, 163 cm, 12.5.2008 - 95 kg, 11.1.2012 - 72 kg
Podarilo sa mi schudnúť 23 kg, zlepšiť podstatne zdravotný stav a skvalitniť si svoj každodenný život
Udržiavaciu fázu som nezvládla - začínam 1.1.2020 na 86,8 kg

MichaelaS
Posts: 35
Joined: 08 May 2020, 11:02

Re: Nové nastavenie mysle

Post by MichaelaS » 21 May 2020, 17:32

Ahojte,

uff, uz som si niekolko krat precitala Vase odpovede a je to taky zvlastny pocit. Akoby som nasla pricinu aj riesenia ale pozeram sa na ne za sklom.Za takym velkym tucnym nepriestrelnym sklom.

Ani som nedufala,ze tu stretnem tak milych a laskavych ludi,ktori si najdu cas a odpisu mi tolko uzitocnych informacii.

VELKA VDAKA

Musim to zprocesovat...

Samozrejme ma hned napada otazka ci nemate skusenosti s tym kolko asi tak priberiem alebo budem priberat ked naberiem odvahu a zacnem viac jest?

Mam teraz 86kg a neviem si predstavit toe pocity ked budem mat o dve kila viac🤯🤯ale zaroven si absolutne uvedomujem ze to co ste mi napisali je jedina spravna cesta.

Dodo ja sa postupne lamem za poslednych 5 rokov a to predtym ozaj nebolo...mas pravdu ze telo uz nevladze. Preto mam zase barle a som nutena odpocivat...

Dnes som mala na obed kuskus,anglicku zeleninu na pare a lososa na grile. Chcela som vam to aj odfotit lebo tam som si velmi uvedomila ako som v prdeli...

Z troch 50g kopcekov kuskusu som zjedla jeden,polovicku ryby 120g a zeleniny asi 130g max...tanier bol stale plny a ja som nevladala pokracovat...nakoniec som to vybojovala a zjedla som este 30g kuskusu a rybu skoro celu, ale to bolo o 13:00 a odvtedy nic a stale som total plna. A uz je skoro vecera😳

No nic,skusim si nieco dat.

Obijimam vas a velmi dakujem🥰
New mindset (39 rokov)
Max 102kg pred pôrodom r. 2007
Min 52kg do r. 2005
Aktual k 24.5. 87,7kg
09.6. 87,3kg
21.6. 89,3kg
23.6. 88,7kg

dodoriven3
Posts: 919
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Nové nastavenie mysle

Post by dodoriven3 » 21 May 2020, 21:37

Len krátka poznámka.
Viem, že sa budeš musieť do jedla nútiť, ale nechci to celé dokázať za týždeň či dva, ale pekne postupne. Ak si doteraz jedla cca 1000 kcal, tak si nastav jedenie na cca 1100 kcal. No a keď si na to Tvoje telo zvykne, potom zas pridaj cca 100 kcal.

amanda.k.
Posts: 4485
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Nové nastavenie mysle

Post by amanda.k. » 22 May 2020, 15:02

tak taký stav nepoznám za takmer 60 rokov že by som sa musela do jedla nútiť xbeex vyskladaj si jedálniček z toho čo máš rada ? a na pretrávenie nejaké ovocie ?

MichaelaS
Posts: 35
Joined: 08 May 2020, 11:02

Re: Nové nastavenie mysle

Post by MichaelaS » 25 May 2020, 10:16

Ahojte,

pisem opat po par dnoch. Som dnes 11ty den po operacii a rozhodla som sa odvazit. Bol to velky vnutorny boj,lebo som vedela,ze cislo islo hore. Som pred menstruaciou a po operacii som mala/stale mam problem s vyprazdnovanim lebo sa nemozem hybat a do toho ten strach s prijimania potravy.

Za tychto par dni som si tu precitala toho vela a vela som aj pochopila. Snazim sa so sebou pracovat hlavne mentalne a pomaha mi pritom citat si Miskine prispevky o tom ako sama sebe vravi “som dospela zena,mozem si dat co chcem,ale prave nechcem” - to je uplne nova dimenzia pre mna.

Vcera som zjedla uz skoro 1400 kcal✌️

Ale nechcem to velmi teraz prehanat lebo sa nehybem.

A na zaver, ano,vaha ukazala viac. Ale prekvapivo,nejaky mentalny posun nastal. Nezrutila som sa,ani nevystrasila tak aby som zvysok dna nejedla. Predychala som to.

Takze aktualne 87,7kg
New mindset (39 rokov)
Max 102kg pred pôrodom r. 2007
Min 52kg do r. 2005
Aktual k 24.5. 87,7kg
09.6. 87,3kg
21.6. 89,3kg
23.6. 88,7kg

amanda.k.
Posts: 4485
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Nové nastavenie mysle

Post by amanda.k. » 27 May 2020, 05:09

ale na povzbudenie : ja som úspešnejšie schudla až po 45 ..myslím tak že už som sa nevrátila nad 60 kg a po 50 /vek/ som som sa odvážila skúsiť mať 36 veľkosť ...a 2 razy sa mi podarilo mať asi 52 kg to už som bola spokojná momentálne mám asi +3 a samozrejme všetky na bruchu a drieku ale si myslím že keď sa odhodlám zas sa podarí..viaceré tu chudnú aj v tomto veku len to nejde samo toothsmile a áno psychika je sviňa...

dodoriven3
Posts: 919
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Nové nastavenie mysle

Post by dodoriven3 » 27 May 2020, 08:54

...trošička povzbudivých slov pridám aj ja: Ak neschudneme teraz, tak zem to určite zariadi, ale po svojom toothsmile

Si na dobrej ceste, ako si písala minule, a to, že si si to vôbec uvedomila, že čo máš robiť a čo opustiť, je veľký úspech. Vydrž, škoda by to bolo všetko stratiť a úspechy (výsledky) sa tak skôr či neskôr dostavia.

Nádherný deň všetkým prajem.

MichaelaS
Posts: 35
Joined: 08 May 2020, 11:02

Re: Nové nastavenie mysle

Post by MichaelaS » 30 May 2020, 19:11

Ahojte,

priatelia,na nervy som🤷‍♀️ Dnes som sa fakt snazila a som na 1168 kcal co je 4905,6 kj🤯
A som najedena do syta a to som este bola o barlach sa aj trocha prejst,navarila som a troska upratala (doktor by ma zabil🥴)
Ako to mam urobit ze sa najem na 2000kcal?
New mindset (39 rokov)
Max 102kg pred pôrodom r. 2007
Min 52kg do r. 2005
Aktual k 24.5. 87,7kg
09.6. 87,3kg
21.6. 89,3kg
23.6. 88,7kg

amanda.k.
Posts: 4485
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Nové nastavenie mysle

Post by amanda.k. » 31 May 2020, 05:15

no neviem keď si viacmenej bez pohybu či musíš dodržať 2000 ..neviem teda čo si jedla ale bol by problém zjesť pri každom jedle zo dve sústa viac ? to ja sa skôr musím krotiť v jedle nerobí mi problém zjesť riadny stejk a ešte dojesť kúsok mužovho toothsmile... ale ako sa oteplí začnem sa chytať za hlavu že mohla som sa čosi posnažiť prv..si vravím že mám čas že netreba mi toľko schudnúť -ale v mojom veku už to tak nejde -ak teda niekto nie je ozajstný športovec -máme tu také- ale ja sa nechytám niečoho čo viem že by som nedodržiavala po zvyšok života

dodoriven3
Posts: 919
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Nové nastavenie mysle

Post by dodoriven3 » 31 May 2020, 06:47

Michaela,
je to ako s tým : ...doktor by ma zabil...
Musíš si uvedomiť, že v prvom rade Ty si tá, ktorá chce (mala by chcieť toothsmile ), aby to po operácii dobre dopadlo a nie doktor. Jednoducho je to Tvoje zdravie a Ty musíš už prevziať zaň plnú zodpovednosť.

A ako prijať väčší príjem?
Bolo to už napísané. Jedno principiálne riešenie a jedno technické riešenie.

Aby si totiž zvýšila príjem potravy, potrebuješ súhru dvoch vecí. Súhru mysle, s dostatkom mentálnej energie so súhrou tela, so správnymi črevnými baktériami a hormónmi.
Ak ješ nesprávne drvivú väčšinu dní, a len občas správne, tak baktérie a ani hormóny sa nezmenia. Potom to vyrovnáš tým, si takpovediac počkáš na deň, keď budeš mať dostatok tej mentálnej energie (jej hladina sa neustále mení) a zješ o 30 % percent viacej ako obyčajne. Telu to logicky dobre nespraví, a tak opäť čakáš niekoľko dní, kým to zopakuješ.
Nehovoriac o tom, že takto (už som to písal !) priberieš v rámci jo-jo efektu oveľa viac, ako keby si išla na to postupne.

Takže nie 1100, 1100, 1100, 1400 a opäť 1100, ale 1200, 1200, 1200.... 1300, 1300, 1300, 1300.... Toto bolo to principiálne riešenie.

No a to technické, už bolo spomenuté v tom, že by si mala jesť viacej ZDRAVÝCH tukov (avokádo, panenský olivový olej, oleje v orechoch a semiačkach atp). POZOR ! Nikdy nezačni jesť ,,hovadiny" , lebo s prepáčením z jedných sračiek nevýdeš, ale naberieš na seba ešte druhé !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ak to začneš robiť cielene -postupne a dlhodobo pridávať (a v každom jedle plus, mínus dodržíš správny pomer bielkovín, tukov a sacharidov, tak to bude perfektné.

Maj sa.

dodoriven3
Posts: 919
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Nové nastavenie mysle

Post by dodoriven3 » 31 May 2020, 08:26

Ešte som sa rozhodol Ti lopatisticky vysvetliť, prečo to ,,POSTUPNE" je také dôležité a potrebuje aj súhru tela a nie je to teda len čisto záležitosť psychiky, ako si to myslíš Ty.

Uvedom si, že žijeme len vďaka baktériám (jednobunkové živé organizmy) v našom tráviacom trakte (a nielen tam toothsmile ). Sú tak dôležité, že majú svoj vlastný informačný systém. (Okrem toho sú samozrejmá vec v spojení aj s mozgom). Tým, že si začala dlhodobo menej jesť, zrazu tie bilióny živých organizmov nedostávali požadovanú výživu a ich reprodukčná schopnosť sa zmenšila. Špecificky najviac ubudlo tých baktérií, ktoré sa živia tukom (keďže zo strachu z priberania, tých tukov prijímaš ešte menej).

No a to je celý problém:
Keď zješ jednorázovo viacej, je tam nezdravý ,,výkyv" (nestíha sa to všetko spracovať) a viac Ti teda trvalo zostane aj v tukových zásobách.
Keď potom zješ zase menej, patričné baktérie nedostanú dostatok potravy a odumierajú (menej sa množia). No keď to robíš často, potom je tam ,,vzbura" , hormonálny chaos (pridajte, uberte, pridajte, uberte, nie pridajte, nie predsa len uberte .....) a to pre telo naozaj nie je dobré.

Ak budeš ale jesť len o trošku viacej (V KAŽDOM JEDLE zhruba DODRŽANÝ POMER bielkovín, sacharidov a tukov ako má byť), tak potom budú sa v pokoji baktérie množiť tak ako majú, a do tukových zásob pôjde minimum ! (Povedzme, že za ten celý čas pôjde do tukových zásob len cca 3,5 kg ).
Keď takýmto spôsobom pridáš na jedle ( cca 100 kcal, alebo 10 %, alebo....ako bude vyhovovať Tebe) a hlavne na tom množstve chvíľočku zotrváš (to je zas individuálne, či to bude 5, 10 alebo koľko dní - treba sa tam riadiť svojimi pocitmi nasýtenia atp), potom postupne dosiahneš požadované množstvo jedla (a aj baktérií v črevách) a až vtedy baktérie vyhlásia ZHODU a obdobie HOJNOSTI a po pár dňoch overovania to uzná aj mozog a začnú ako ćasť paliva využívať aj Tvoj depozitný tuk ( ako nepotrebný materiál v dobe hojnosti).

Pekný deň všetkým prajem.

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Nové nastavenie mysle

Post by misela » 31 May 2020, 13:40

misi, viem sa chytiť len jedného jedálnička, čo si sem dala...ak som pochopila správne, patríš medzi tých, ktorí nemajú radi natlačené brucho na objem...písala si, že celý deň myslíš na jedlo - z toho som vydedukovala, možno zle, že máš celý deň hlad, preto som písala, že pridaj na príjme...žena by mala mať podľa pohybu 2000-2500kcal...ty máš polovičný príjem a napriek tomu nemáš vysnívanú váhu...takže niečo musíš zmeniť...

vidím u teba pokus o fitness stravu - tá je objemová - veľa zeleniny, ale nízkokalorická - takmer žiaden tuk a veľa bielkovín a vody...podľa mojej skúsenosti, preťažuje trávenie a núti človeka myslieť po dojedení na ďalšie jedlo - vydíš to vo fitness priemysle v príprave a mimo prípravy - nielen strava - cheat days, ale aj postava,...my potrebujeme každý deň cca rovnaký, stabilný - načo stresovať telo, to zdraviu ani kráse neprospeje...

,,Ranajky: uhorka,rajciny,kalerab,jedno bielko, jedno cele volske oko - neviem koľko zeleniny máš, ale pridať 1 ks cz pečiva, 2 vajíčka, tuk (maslo, syr, alebo pl olivový olej)
Obed: karfiolova polievka bez zahustenia, losos 120g a ladovy salat - zas zelenina na objem - varená aj surová - losos stačí aj 80g, k tomu pečené zemiaky v rúre cca 150 g, alebo ryža cca 100 g, pl majonézy, alebo dressingu, či olivák
Olovrant: grecky jogurt odtucneny,pripadne maliny tak za hrst - jogurt smotanový, hrsť - dve ovocia, hrsť orechov, či semiačok
Vecera: vyvar (len voda na zohriatie brucha, 80g sunky, 30g 30%syra a asi tak dve nescafe kavy s pol deci mlieka - veľa tekutín na zasýtenie, alebo skôr oklamanie tela, tu mi chýba kus zeleniny a sunku, syr napr. zabaliť do placky, syr ja mávam cc 20 g 40% a kávu pijem so smotanou...

objemovo by to bolo cca to isté, no kaloricky cca 8500-9500 kg, podľa množstva tuku v jedálničku, ale ja ti do toho nemôžem kecať, pretože ja sa zas musím s tukmi krotiť...

napr. včera som mala pri výške 168 cm 75 kg, 9428 kj, 128 b, 191 s, 107 t, palice 3,5 km, ráno ovseno jačmenná kaša s ovocím orechami a čokoládou, obed zemiaky, kura a zelenina všetko pečené v rúre, cili omáčka, večera 1 kaiserka s domácou paštétou, 2 volské oči a zelenina a horčica...vačšinou mám bielkoviny cca 80-100 g a tuky cca 100-120g a sacharidy cca 200-250 g, ale včera tam bolo úžasné kura a spapala som 3 spodné nožičky, tak preto tie bielkoviny vyskočili a káva so smotanou čo je cca 1000 kj mi už nevyšla do príjmu...

drž sa a píš, ako sa ti darí...čítam ťa a fandím ti
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

Post Reply