Houmi opäť zasahuje

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
User avatar
Lenka6
Posts: 1628
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Houmi opäť zasahuje

Post by Lenka6 » 22 Feb 2021, 06:42

Ahoj Houmi, musíš sa tu opäť ukázať . .
39 rokov, 166cm
Image

ptomecek
Posts: 17
Joined: 07 Dec 2014, 20:38

Re: Houmi opäť zasahuje

Post by ptomecek » 08 Mar 2021, 15:52

Huomi, uz si sa tu 5 tyzdnov neukazal. Rad som cital tvoje forum, lebo sme boli dvaja tazkotonaznici a podobnou rychlostou sme znizovali hmotnost. Dufam, ze to nevzdavas.
Vyska 182 cm
12/19-157 kg * 03/20-159 kg * 06/20-155 kg * 09/20-151 kg * 12/20-135 kg * 03/21-126 kg * 06/21-126 kg
Ciel: Zbavit sa zlozvykov a po uprave vahy urobit treck v Nepali

User avatar
Lenka6
Posts: 1628
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Houmi opäť zasahuje

Post by Lenka6 » 08 Mar 2021, 15:59

Tomu verím aj ja, že Houmi to nevzdáva. A že sa tu opäť ukáže :-)
ptomecek, o Tebe nič nevieme. Tebe sa ako darí?
39 rokov, 166cm
Image

amanda.k.
Posts: 4479
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Houmi opäť zasahuje

Post by amanda.k. » 09 Mar 2021, 20:29

no veru..kde je houmi ?

ptomecek
Posts: 17
Joined: 07 Dec 2014, 20:38

Re: Houmi opäť zasahuje

Post by ptomecek » 11 Mar 2021, 14:04

Lenka6, takze cosi o mne. Citaval som Houmiho blog, lebo sme podobneho veku (som iba o 2 roky mladsi), mal som o 20 kg nizsiu maximalnu vahu ako Houmi a rovnako ako Houmiho vaha isla po uprave zvyklosti moja vaha dole, mal som stale o tych cca. 20 kg menej ako Houmi.

Takze o mne. V marci minuleho roku (2020) som musel na cca. mesiac do karanteny. To ma nastartovalo, odvazit sa a s hrozou som zistil, ze mam skoro svoju maximalnu vahu (159 kg; BMI 48). Tak som si daval pozor na jedlo a vdaka karantene bez pohybu som do cca maja 2020 dal dole 5 kg. Cele zle. Prestal som si davat pozor a do septembra som z tych 5 kg nabral naspat 1 kg. Pri pociatocnej vahe 159 kg su to iba drobne. Potom som zacal studovat Mirovu stranku, stranky s inymi napadmi o chudnuti, odborne casopisy (dizertacne prace lekarov zaoberajucich sa chudnutim a Journal of obesitology) a podobne. Z jednej dizertacky o porovnavacej studii ludi chodiacich k lekarovi na odborne vedene chudnuce posedenia som si s hrozou odniesol nasledovne:

1. Vacsina pacientov nedokonci kurz chudnutia.
2. Z tych, ktori ho dokoncia (1 rocny kurz), vacsina neschudne tak, ako si predsavzala.
3. Z tych, ktori schudnu, vacsina po dalsom roku priberie a strati to, co ziskali chudnutim.

A z inej prace: "Chudnutie je dobrym prediktorom toho, ze clovek o rok bude vazit viac, ako pred zacatim chudnutia."

Vediac horeuvedene som si uvedomil, ze musim dozivotne zmenit moj zivotny styl tak, aby vedlajsim efektom zmeny bolo chudnutie a nasledne udrzanie si zdravej vahy a ze moje telo bude robit vsetko proti tomu. A ze diety, ktore sa nedaju dodrziavat dozivotne povedu k tomu, ze budu prediktorom nasledneho pribratia. Tak som si spisal nasledovne zmeny mojich navykov, citujem z mojho notesa:
1. Chod denne na prechadzku alebo rob inu sportovu aktivitu.
2. Nejedz v kuchyni (s vynimkou "zeleniny pred jedlom"). Nejedz priamo z hrnca alebo ladnicky - daj si to na tanier/do pohara.
3. Pred nezeleninovym jedlom zjedz zeleninu na ciastocne zaplnenie zaludka.
4.Ked jes - nepracuj s pocitacom, nesleduj telku (iba ak "musi" byt zapnuty koli detom).
5. Jedz 5 krat denne.
6. Skus nejest po veceri. Ak uz musis, tak zeleninu, alebo to, coho si cez den malo zjedol (tofu/orechy ...).
7. Aby si nejedol po veceri v kuchyni, odloz nezjedene zvysky jedal do misiek a chladnicky, aby bolo "na buduce". Nenechaj jedlo povalovat sa v kuchyni na linke.

Od septembra 2020 som vyssie uvedene pravidla dodrziaval a vaha zacala ist rychlo dole. Teraz mavam problem s pravidlom 6 a vaha ide aj preto dole pomalsie. Musim na tom zapracovat. V marci 2021 mam cca 126 kg a BMI 39, opustil som pasmo morbidnej obezity a som "iba" tazko obezny. Nasiel som si asi 500 m od mojej prace (a zaroven 500 m od mojho bydliska) zeleny plac, na ktorom chodim dokolecka, jedno kolecko ma 950 metrov. Na zaciatku som chodil iba 2 kolecka. Teraz chodim asi dva krat rychlejsie ako na zaciatku, vacsinou asi 6 koleciek. Je tam zelen, trochu do kopca a z kopca. Za tych 6 mesiacov, co tam chodim som videl mnozstvo zvierat vratane lisky, nebol som asi 4 krat za 6 mesiacov (cize chodim aj v mraze aj v dazdi). Normalne ma to bavi. Po asi mesiaci sa pridala manzelka, niekedy ide so mnou (cize pomalsie), niekedy ideme samostatne a ona ma na tych 6 kolach o jedno obehne. Manzelku to stalo par kil, kedze schudla z BMI=29 na BMI=23.

Takze som v dlhotrvajucej zmene mojich navykov, musim si dat pozor na bod 6 a potom pridat dalsie zmeny. Mojou odmenou ma byt horsky treck v Nepale a splavenie delty Dunaja, ked budem v oblasti nadvaha/zdrava vaha.
Last edited by ptomecek on 12 Mar 2021, 14:49, edited 2 times in total.
Vyska 182 cm
12/19-157 kg * 03/20-159 kg * 06/20-155 kg * 09/20-151 kg * 12/20-135 kg * 03/21-126 kg * 06/21-126 kg
Ciel: Zbavit sa zlozvykov a po uprave vahy urobit treck v Nepali

dodoriven3
Posts: 916
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Houmi opäť zasahuje

Post by dodoriven3 » 11 Mar 2021, 17:34

Ptomecek, thumb1 thumb2 thumb1 výborne. Tak to má byť, a tak to aj je ako si písal.

Ten bod 6 môže mať 3 také hlavné príčiny:
1, Po večeri emocionálne jedenie napr. z nudy - treba odísť nabok a v tichom rozhovore samého seba so sebou si pripomenůť najmā svoju motiváciu zo všetkých uhlov.
2, nedostatočné kalórie a (3) zlý pomer B:S:T (dokknca aj málo vlákniny) - ak sú pomery makroživín v poriadku (aj prebiotická vláknina), potom je lepšie pár joulov pridať (nielen na posledné jedlo) ako tie isté jouly napchať do seba pred spaním.

Drž sa, fandím Ti.

User avatar
Lenka6
Posts: 1628
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Houmi opäť zasahuje

Post by Lenka6 » 12 Mar 2021, 10:14

Ptomecek

perfektny vysledok zatial .... dobre na to ides . Tiez s tym navykom jest v kuchyni a dojedanim mam problem v sucasnej dobe. Ale vcera som sa drzala a zvysky z obeda som si odlozila hned do krabiciek, aby ma to nelakalo. Zda sa, ze tvoja zmena podnietila k zmene aj tvoju manzelku. Zrejme si dobrodruh, ked si si dal take ciele po znizeni vahy :) Obdiv.
39 rokov, 166cm
Image

Post Reply