V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
mary

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by mary » 14 Nov 2021, 16:47

Ani, Gulinka, klideeek. Vycistit hlavy, stare nepotrebne veci, spory, starosti, strachy z nej vyhodit, nastolit klud a pozitivitu a dame to. Ked pridame spravny pitny rezim a trocha cvicenia, pusti sa to. Tie stresove pneumatiky roztopime, vypustime, zrusime. Tak podme, ideme na to. xbehx
54r/167cm

"Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. "

cieľ 70kg

Image

Ani

Post by Ani » 17 Nov 2021, 06:48

Gulinka kdeže si? Poďme hlásenie. Vieš že osôbky ako my bez kontroly rýchlo naberajú opačný smer.... :-(
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 49, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 6: 69 kg (do 30.06.2022)

gulinka

Post by gulinka » 18 Nov 2021, 20:53

Ahojte dievčatá,

ako to ide? Darí sa vám? odolávate pokušeniam, pekne papáte?

U mňa trošku lepšie, zlepšilo sa to chodením do práce, ale stále to nie je ešte ono. Podvihla som trochu hranicu príjmu tak, ako som pri súčasnej váhe mala nastavený príjem v máji, tak som sa trochu "upokojila", keď mám viac "voľnosti".
Ale tie sacharidy stále robia neplechu, potvorky toothsmile

Dnes polvýročie - 250 deň
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Ani

Post by Ani » 19 Nov 2021, 19:42

Gulinka super, to sa teším, že sa to zlepšilo. Neboj sa nájdeš to odhodlanie čo dalo tie kilá dole a budeš hviezda. thumb2 thumb2 thumb2

Ani

Post by Ani » 21 Nov 2021, 13:37

Gulinka ako príjem? Darí sa? Ak nie, nevadí, zajtra bude lepšie, ak áno tak super. thumb2 toothsmile

mary

Post by mary » 21 Nov 2021, 16:44

Gulinka, ze 250 dni. 😍 Si uzasna. 👌 Tie sacharidy- to je Tvoje ego, ktore chce volu podkopat. Zachovaj klud a pocuvaj volu dat si presne len tolko, kolko telo potrebuje.

Ani, pas 88, aj Ty si uzasna 🤩. To som hadam nemala aj ked som bola mlada. Ale co nie je, moze byt. Opravujem - bude.

Lenka, silno drzim palce, aby si nasla pokoj v dusi a vykrocila na spravnu cestu.

Ja si do tabuliek nepisem, sem-tam iba pre zaujimavost. Ale chodim citat. Jem 3-4x do dna a zacala som troska viac chodit. Hlavne riesim emocie, aby so mnou nezametali ako sa im zachce.
54r/167cm

"Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. "

cieľ 70kg

Image

mary

Post by mary » 24 Nov 2021, 18:44

Baby, najdite si videa s Petrom Havlickom a emocnom jedeni... A hlavne sa drzte. 🤗
54r/167cm

cieľ 70kg

Image

Lenka6

Post by Lenka6 » 26 Nov 2021, 06:40

Ahoj mary,

videla som s ním minule jeden rozhovor s takým nabúchaným fitnesákom na youtube. A asi to bolo aj o emočnom jedení. Ja pozerám toho viacej tak nejak priebežne, len po čase mi z hlavy vyprchajú tie podstatné informácie z toho, čo som videla. Veď keď nájdete nejaký zaujímavý článok, video, knihu, profil tak môžete zdieľať :) Ja si rada rozšírim obzory.
37 rokov, 166cm

Image

1.1.2019 - 112,4 kg
1.1.2020 - 107,2 kg (2020: 185 km behu)
1.1.2021 - 97,6 kg (2021: 196 km behu)
1.1.2022 - 105 kg

mary

Post by mary » 27 Nov 2021, 16:50

Lenka, ano, mohlo to byt ono. Tiez som cumela na jeho svaly.
54r/167cm

cieľ 70kg

Image

gulinka

Post by gulinka » 28 Nov 2021, 10:41

Ahojte dievčatá

ako rada vidím, že tu pribudli nejaké milé písmenka.

Nehnevajte sa, že píšem tak poriedko toothsmile , mala som toho teraz veľmi veľa, obdobie pred vianocami, pečú sa perníky, upratujem o dušu, do deti, škola, toho práca.... a keď som už pri tej práci, budeme mať prácu na doma.
Mary pamätáš, kedysi sme sa bavili o tom, ako nám to ide dobre a že sa budeme vracať späť do práce po dlhom čase na práci na doma, bála si sa, ako to budeš zvládať a išlo ti to super.
A ja mám teraz taaaaake veľké obavy, ako to budem teraz zase zvládať ja doma, príliš všetko poruke, príliš veľa myšlienok na jedenie. Bude to ťažké.

Ale mám aj pozitívnejšie správy, dostala som sladké pod kontrolu, už to nie je také zlé, už sa sem-tam aj do zelenej farby so sacharidmi dostanem, váha síce neklesá, stojím na mieste, pretože množstvo jedla sa mi ešte znížiť nepodarilo.
Ale začiatok to bol, keď ovládnem tie sacharidy, môžem začať upravovať porcie.

Mary
ja pozerám videjka pomenej, ale pamätám si veľa vecí od Havlíčka, keď bežal ten program "ste to, čo jete" a veľmi veľa vecí mi odtiaľ utkvelo v pamäti. Škoda, že sa ten program už nerobí ďalej. Bolo to poučné.
Mary, aj ty budeš mať teraz zase prácu na doma? Pre to chudnutie si si teda vybrala "zdravý rozum", snažíš sa porcie udržať v takej normálnej veľkosti a zložení?
Verím , že sa ti bude dariť a že na Vianoce budeš aspoň o pár kíl ľahšia thumb1

Ani
ako sa drzíš s tým pôstom? darí sa kilám ešte klesať? Veľmi dúfam, že napíšeš pozitívne správy a že sa cítiš nielen štíhlejšia, ale aj šťastnejšia a ešte viac odhodlaná ísť vpred thumb1
Kedy ti vychádza večer posledné jedlo?

Lenka
Povolila si tak, ako každá z nás. Možno keby neprišiel ten problém v rodine, by si povolila aj tak, pretože telo po dlhom čase, keď robíš niečo, čo mu je neprirodzené, povolí a snaží sa dostať do svojej komfortnej zóny - pre nás to znamená dobre sa najesť a dať si konečne to, čo si mu odmietala dať.
Pozri na nás, každej z nás sa váha po čase začala vracať, žiaľ, je to fakt, je to neustály opätovný boj, ktorý môže mať síce na konci víťazstvo, ale to víťazstvo si treba neustále strážiť a obhajovať.
A tá cesta na koniec nie je vôbec ľahká. Nie si prvá a ani posledná, ktorej cesta trvá nielen dlho, ale sa v polovici otočila smerom späť.
Mi to príde, akoby sme boli figúrky v človeče nehnevaj sa. Utekáš dopredu, tešíš sa, ako hádžeš šestky a darí sa ti, ako sa blížiš do domčeka a po ceste, alebo niekedy aj tesne pred domčekom, ťa niekto nemilosrdne vyhodí a znova stojíš na začiatku.
Ale je to hra, nesmieš sa hnevať a ísť znova dopredu. A možno neprídeš do tých domčekov ako úplne prvá, ale určite tam raz prídeš.
A nehneváš sa, veď ti to aj názov hovorí - človeče nehnevaj sa.

Aj naše chudnutie je ako taká "hra", hráme sa so skladbou jedla, hráme sa s kalóriami, tabuľkami, obedmi, varením, zeleninou, postupujeme dopredu, napredujeme, niekto s vyplazením jazykom a s jedinou myšlienkou vyhrať, niekto pomaličky a ležérne. A potom príde tá neviditeľná ruka, či už v podobe problému v rodine, alebo stresu v práci, či nuda a zrazu nás to zmietne zase úplne na začiatok.
Ale na nás je, aby nás to nepoložilo, aby sme znova a znova hádzali tou kockou osudu a čakali na tú šestku, na ten rozbeh a išli znova dopredu k cieľu.
A keď nás to zmietne znova, znova sa postaviť na štart.
Nie sme predsa malé upišťané deti, ktoré keď niekto vyhodí, buchnú po hracej doske rukou a rozhodia všetky figúrky, lebo sa hnevajú a zúria, že nie sú prví, že sa im nedarí a že si ich niekto dovolil vyhodiť.
Sme veľké dievčatá a vieme, že sa nič nedeje, lebo ešte stále je dosť šancí vyštartovať .
A vyhrať.

Nie si sama, Lenka, ktorá je znova na začiatku. Ale kým sa ty sama nevzdáš, nemôže nikto tvoje figúrky z hracej plochy schovať do krabičky.
Kým ty bojuješ, kým hádžeš kockou a postupuješ dopredu, stále je šanca, že ten cieľ dosiahneš.
A ty vieš, čo je tvojím cieľom - zdravie, úsmev, psychická pohoda, ale aj pekné oblečenie, sebavedomie a radosť zo seba.

Poď bojovať, Leni, pozri, už ti na kocke padla šestka.

Tak smelo dopredu thumb1

Ani

Post by Ani » 28 Nov 2021, 19:15

Ahojček Gulinka. Ďakujem za opýtanie darí sa mi celkom dobre. Váha pomaly ide dole. Pôst mi naozaj zatiaľ vyhovuje. Ale ako si písala my vnútri tučné žienky musíme stále na sebe pracovať. Posledné jedlo sa snažím mať najneskôr o 16 tej ale pôst je flexi dá sa prispôsobiť okolnostiam.
Ty si taký dobrý motivátor thumb2 mala by si sa tým živiť. Vždy ma poteší keď vidím písmenká od teba. :bigradost:
Som rada, že sa dávaš do poriadku. Ideme nato nech sme štíhle aspoň navonok keď už tá naša dušička je tučnučká.... xbpx xbicikx xdancex

mary

Post by mary » 28 Nov 2021, 21:24

Ahojte.
Gulinka, ja sa tesim, ze budem doma. Budem mat klud a ten cas, ktory usetrim na cestovani, vyuzijem pre seba. Neviem ci moj system mozno nazvat zdravy rozum, skor uvedomenie si istych veci. Pravdu povediac, skontaktovala som sa s osobou z Brucho nie je bubon a riesime dusu, pocity a ono to ide samo. Jem ked som hladna a hlavu mam zrovnanu, ze to vychadza na 3-4 krat a zacala som viac chodit. A mozem Ti povedat, ze je to ulava na vsetkych frontoch. Neriesit hluposti a pomaly si ist svojou cestou. Myslim si, ze ked poriesim dusu, tie kila stresu, nervov, strachu a neviem coho este pojdu same prec.

Vsetkym prajem v tento krasny cas, najdenie spravneho smeru na svojej ceste..
54r/167cm

cieľ 70kg

Image

misela

Post by misela » 29 Nov 2021, 08:54

mary,

ostaň v tomto nastavení a telo sa ti odmení...držím palčeky
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

mary

Post by mary » 29 Nov 2021, 14:41

Misel, dakujem. Tebe sa ako dari aspon slovkom? Drzme sa.
54r/167cm

cieľ 70kg

Image

amanda.k.

Post by amanda.k. » 30 Nov 2021, 21:43

sloboda :bigradost: /ad 13. 11./

Post Reply