kultové ovsáky-granola

Diskusia o tom, čo variť, piť, jesť. V tomto fóre sa prevažne diskutuje o receptoch, čo komu chutí, čo radi varíme.
Post Reply
Nyna

Re: kultové ovsáky-granola

Post by Nyna » 18 May 2006, 20:40

mnam, som sice dobre najedena, ale toto znie super.
urcite to vyskusam, aj ked teda neviem, co je cerealny olej a susene mlieko sa mi nechce kupovat, tak dam susene sojove :)
dik za recept

Ayleen

Post by Ayleen » 19 May 2006, 12:11

Ufff, chcelo by to nejako zmierniť GI, aj v kombinácii s jogurtom bude 50g tohto výtvoru dosť dvíhať krvný cukor.

Zora W.

Post by Zora W. » 19 May 2006, 12:32

Nepochybne je to skvelý, zdravý a chutný recept! Ale trošku sa mi k nemu žiada dodať, že opojnej konzumácii sa oddávať len s mierou a občas.
A jedno malé odporúčanie k sušenému ovociu. Je to sladkosť a poriadna, na to by sme nemali zabúdať. Keď už sušené ovocie, tak aspoň nie kandizované. Lebo minimálne polovica, čo som si v stánkoch všimla, je kandizované ovocie, najmä to tropické. Určite papája, ananás, pomaranče, jahody... Lepšia voľba sú marhule, broskyne, hrušky, zopár hrozienok a figy - iránske sú výborná raritka, ktorú ale takmer nie je dostať.
Poznám obdobu tohto receptu, veeeeeľmi zjednodušenú a tým aj menej kcal: Zmiešame ovsené vločky s nejakými semienkami, nadrobno nasekanými orieškami podľa chuti, pridáme na malé kúsky nakrájané napr. sušené marhule, slivky a kompótované dia marhule aj so šťavou, ktorej dolievame podľa potreby, aby sme vytvorili šťavou nasiaknutú zmes, z ktorej bude možné tvarovať menšie placičky alebo tyčinky. Na plech paprier na pečenie, naše výtvory a už len sušiť v trúbe.

Ayleen

Post by Ayleen » 19 May 2006, 13:33

Ešte k sušným marhuliam, riadny pozor si dajte, lebo zvyknú byť sírené. Všetko ovocie dobre umyť.

Ayleen

Post by Ayleen » 21 May 2006, 09:02

anona: To GI som usúdila zo zložiek. Sýtosť je spôspbená dostatkom vlákniny v tomto jedle. Nehovorím, že je to zlé, ale pri chudnutí 50g nebude vhodných na dennú konzumáciu.

Post Reply