BMI kalkulačka
Kalorické tabuľky
Jedálniček na chudnutie

Deň 10: Aké máte výsledky?

Ak ste sa držali inštrukcií, mali by ste mať dole kilo až dve a opasok by vám mal byť voľnejší. Ak je tak, je to výborný výsledok.

  • Samotná váha vám nepovie nič. Stačí menej soliť a ide dole. Stačí aby žena mala svoje dni a váha ide hore. Váha často váži len kolísanie vody v tele a nepovie, či ste schudli aj niečo tuku. Stačí, by ste vďaka cvičeniu nabrali svaly (váha plus) a schudli tuk (váha mínus) a v súčte je na váhe nula.
  • Opasok však povie všetko a presne! Ak ste v páse schudli nejaký centimeter či dva, je to znak, že ste zhodili asi kilo tuku. No a to je presne to, čo sme chceli.

Možno vidíte, že už po 10 dňoch máte výsledky. Mnohí účastníci tohto kurzu mi často píšu a tešia sa že v krátkom čase sa dá zraziť takmer jedno konfekčné číslo - u tučnejšieho človeka, ktorý predtým needitoval to je častý úkaz.

Tieto výsledky vás môžu motivovať v ďalšom chudnutí.

  • Ako sa vám darilo? Ak chcete, môžete mi napísať aké ste mali výsledky. Som rád, ak sa darí. No a ak sa nedarí, niekedy sa potom musíme popasovať s príčinami.
  • Zapísali ste si všetky čísla každý deň?
  • Aký máte pocit z toho, čo ste dokázali za týždeň?
  • Bol pre vás tento režim chudnutia príliš náročný?

Tak čo, skúsili ste si pár dní režimu na chudnutie aj vy?

Najťažšie býva začať

Akonáhle ste sa rozbehli, už vám chudnutie pôjde stále lepšie. Najťažšie sú zvyčajne práve tie prvé dni. Včetko je "nové", kopu vecí nemáte poruke. Keď si na nový režim navyknete, už to pôjde len ľahšie. potom už sa to dodržiava ľahko, ale zas sa začnú objavovať chúťky dopriať si niečo dobré. Ak jedávate pravidelne, hlad by ste nemali cítiť! To vám práve dosť pomôže vytrvať a nepodľahnúť nápadom dať si maškrtu.

Začať teda môžete naozaj len na základe orientačných rád, prípadne podľa vopred "nalinkovaného" jedálnička. Ten nemusí byť "presný", ani "správny". Ide o to začať hneď a za chodu potom pomaly budete svoje znalosti rozširovať.

Je čas, aby ste sa vybavili vedomosťami

Doteraz som vám napísal inštrukcie a nechal vás čítať články na internete. To stačí a budem v tom ešte pár dní pokračovať. Na mojej stránke www.chudnutie-ako.sk  je všetko čo o chudnutí potrebujete vedieť. Osobne si však myslím, že pohodlnejšie sa informácie čítajú z kníh. Dovoľte mi teraz trocha reklamy.

  • V mojej knihe Jedálniček na chudnute nájdete rozpis jedál na mesiac. Pri vhodnom kombinovaní aj navždy - ja sám jedávam vlastne stále tie kombinácie jedál, ktoré sú aj v knihe. Okrem toho je tam veľa psychologických trikov, ako sa udržať pri motivácii a ako posilniť svoje predsavzatia.

Na našom trhu sú však aj ďalšie knihy a odporúčam vám kúpiť si ich. Nemusíte naraz! Ale postupne si prejdite viac kníh, nie jednu. Získate vďaka tomu oveľa komplexnejší pohľad na svet chudnutia a zdravej výživy.

Prvých 10 dní máte za sebou ale...

Nepoľavujte. Nabudúce si povieme niečo o motivácii, prevencii zlyhania a niektoré praktické rady.

Dôležité je, aby ste na začiatku získali tempo a motiváciu. Potom už pôjdete ľahšie aj sami.

Napísal
Miro Veselý 
12. októbra 2022
O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Nemôžem však zaručiť výsledky každému. Pred chudnutím je preto vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.
Miro Veselý
Tajomstvo chudnutia sa skrýva vo vašej chladničke!

©  Web chudnutie-ako.sk píše Miro Veselý od 27. 07. 2004.

Do roku 2003 som bol tučný. V roku 2004 som schudol 35 kíl a napísal o tom web chudnutie-ako.sk. Neskôr aj knihu, ktorú už 15 rokov pri každom vydaní vylepšujem o nové poznatky a skúsenosti z praxe. Volá sa Jedálniček na chudnutie. Ak radi pozeráte videá, navštívte Youtube kanál Miro Veselý.