BMI kalkulačka
Kalorické tabuľky
Jedálniček na chudnutie

Ako schudnúť rýchlo

Kniha Ako schudnúť rýchlo Ako schudnúť rýchlo, Miro Veselý

Kniha Mira Veselého Ako schudnúť rýchlo vás stručne a prehľadne zoznámi s postupom, ako chudnutie ešte viac urýchliť. Je vhodná pre netrpezlivých, ktorí chcú vidieť rýchle výsledky a nechcú pritom riskovať spomalenie metabolizmu.

V receptári na týždeň sa naučíte z bežných potravín zostaviť účinný jedálniček na rýchle chudnutie. K tomu pridáte nenáročný pohyb a výsledky sa dostavia.

Kniha je ideálnym úvodom do chudnutia. Neodradí vás množstvo textu a môžete sa hneď pustiť do zmien. Rýchlo uvidíte, že sa vám režim osvedčí.

Neskôr si v podrobnejších knihách Mira Veselého môžete doštudovať podrobnosti. Pre dlhodobo udržateľnú štíhlu líniu sa oplatí rozumieť súvislostiam viac do hĺbky.

Ľudia schudnúť chcú, iba nevedia, čím začať

Mnohí len nevedia, ako zmeniť svoju stravu, aby schudli. Často to nechtiac spravia zle. Prečítajú si nejaký senzačný článok o chudnutí a riadia sa ním. Nevedia že robia chybu. Potom majú počas "diéty" záchvaty túžby po sladkostiach, neskôr spomalený metabolizmus a zvyčajne jojoefekt. Celá námaha tak vyjde navnivoč len preto, že to robili zle.

Preto je výhodnejšie riadiť sa postupom, ktorý je overený že funguje. Skúste si to! Zakrátko zistíte, že pri tomto režime

 • ste stále najedení,
 • máte plno energie
 • a za pár dní si asi uvedomíte, že nemávate záchvaty túžby po sladkostiach.

Rýchle chudnutie môže rýchlo zmeniť vašu životnú situáciu. Môže vás motivovať to, že uvidíte merateľné výsledky. Vráti vám dôveru v to, že to dokážete. Tipy ako schudnúť nájdete tu...

V knihe Ako schudnúť rýchlo sa nemusíte prebíjať odbornou terminológiou

Ani dlhou teóriou. Prečítate ju možno za dve až tri hodiny a viete všetko najdôležitejšie aby ste mohli začať bez hrubých chýb.

Budete chudnúť rýchlo, ale nie je to diéta

Ide o overený postup ktorý funguje. Nie je to ďalšia z bláznivých diét, ktoré raz zakážu jesť tuk, inokedy sacharidy, potom zas zakazujú oddeliť prílohu od bielkovín... V knihe Ako schudnúť rýchlo sa naučíte jesť vyváženú stravu, ktorá vám dodá živiny na celý deň v takom množstve, ktoré akurát spálite. Niektoré obmedzenia však zaistia rýchlejšie výsledky v chudnutí. Dodržiavanie jedálnička z knihy Ako schudnúť rýchlo vám môže pomerne rýchlo zmierniť aj niektoré zdravotné ťažkosti:

 • môže sa vám znížiť vysoký tlak krvi (pretože v jedálničku je menej soli),
 • môže vám klesnúť cholesterol (vďaka vláknine, správnemu tuku, žiadnemu sladeniu a pravidelnému pohybu),
 • merateľne sa zlepší stav astmatikov (keď schudnete zníži sa celková tendencia k zápalu a to zníži prejav astmy, navyše pravidelný pohyb vám zlepší vitálnu kapacitu pľúc),
 • môžu sa začať zlepšovať niektoré bolesti kĺbov (vďaka výraznému obmedzeniu živočíšnych bielkovín a tukov)
 • ak budete cvičiť odporúčané cviky SM systému, môžete sa v priebehu niekoľkých dní až týždňov zbaviť bolestí chrbta (bolesti platničiek čiže hernia disku sa dajú riešiť). Ak také ťažkosti máte, všetky podrobnosti nájdete zadarmo v mojich článkoch o bolestiach chrbtacvičení SM systému,
 • je známe, že už pokles hmotnosti o 10% zlepší mnoho ďalších zdravotných ťažkostí, napríklad u ľudí so začínajúcim diabetes - diabetik sa však musí poriadiť s lekárom, či sa môže stravovať týmto štýlom (10% váhy stokilového človeka je 10 kíl a to sa dá schudnúť za 2 až 3 mesiace)

Kniha Ako schudnúť rýchlo vás naučí jesť inak. Recepty sú na prípravu a suroviny mimoriadne jednoduché.

 • Nechcel som písať knihu v ktorej by vám receptár zabral veľa času.
 • Nechcem, aby ste hodinu denne stáli v kuchyni a rozmýšľali čo okoštovať a čo obliznúť.
 • Nechcem aby ste si navarili také skvelé jedlo, že potom neodoláte a musíte si priložiť 2 krát dupľu.

Naopak! Chcem šetriť váš čas. Navrhol som veľmi jednoduché jedlá. Minimum prípravy, minimum surovín. Cena pre ľudí, nie pre milionárov. Chuť fajn, ale umiernená.

Priznávam sa, aj pre mňa je ťažké vymyslieť ešte jednoduchší jedálniček, ktorý by zároveň dodával do tela aspoň základné živiny. Preto je v knihe len receptár na jeden týždeň. Pokojne si ho môžete zopakovať dva či tri krát za sebou.

Neskôr, keď vám pôjdu na chuť náročnejšie jedlá, môžete si ich pripraviť. Tie nájdete v knihe Jedálniček na chudnutie. Ale pre účely rýchleho chudnutia potrebujete jesť celkom nenáročnú stravu. Prečo? Pretože

 1. ak potrebujete obmedziť tuk na pomerne nízke číslo, tak
 2. to nemôže byť hocijaký tuk a z toho vyplýva
 3. nečakane veľa obmedzení čo všetko sa nedá použiť a práve
 4. preto je ťažké vymyslieť jedlá chutné, jednoduché, cenovo dostupné aj pestré.

No a čo s časom, ktorý ste ušetrili v kuchyni? Investujte ho do pohybu. Dajte si rýchlu prechádzku.

Sám som to celé s chudnutím zažil, takže rady ktoré v knihe píšem sú podložené z praxe. Aj keď v princípoch vychádzam z klinickej obezitológie, dietológie a ďalších odborných zdrojov, vždy to tlmočím cez filter reálnych požiadaviek života tučného človeka.

 • Chcete vidieť viditeľné a merateľné výsledky?
 • Chcete si už budúci mesiac kúpiť o číslo menšie veci?
 • Potrebujete jesť správne, v správnom čase a správne množstvo. Vďaka tomu budete stále najedení a zmiznú myšlienky na maškrtenie
 • Potrebujete sa začať hýbať, ale nie tak, aby ste si ublížili, alebo aby vás pritvrdý tréning znechutil.

To všetko sa naučíte v knihe Ako schudnúť rýchlo.

Napísal
Miro Veselý 
2. februára 2017
O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Nemôžem však zaručiť výsledky každému. Pred chudnutím je preto vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.
Miro Veselý
Tajomstvo chudnutia sa skrýva vo vašej chladničke!

©  Web chudnutie-ako.sk píše Miro Veselý od 27. 07. 2004.

Do roku 2003 som bol tučný. V roku 2004 som schudol 35 kíl a napísal o tom web chudnutie-ako.sk. Neskôr aj knihu, ktorú už 15 rokov pri každom vydaní vylepšujem o nové poznatky a skúsenosti z praxe. Volá sa Jedálniček na chudnutie. Ak radi pozeráte videá, navštívte Youtube kanál Miro Veselý.