BMI kalkulačka
Kalorické tabuľky
Jedálniček na chudnutie

Kniha Jedálniček na chudnutie bude za pár dní vypredaná

Kniha Jedálniček na chudnutie bude za pár dní vypredaná a to je vhodný čas na úvahu, čo ďalej.

Tento rok (2024) si pripomínam 20 rokov od môjho schudnutia. Výsledky sa mi za pomoci zubov, nechtov, nedostatočného príjmu krémešov a kolobežkovania stále darí držať na dobrých číslach. Bolo to 20 rokov plných nezabudnuteľných zážitkov, stretnutí, úspechov aj zlyhaní. S veľkou nevôľou som zo života musel vyčiarknuť sladkosti, slanosti a mastnosti - teším sa, že táto moja obľúbená fráza sa už ujala aj u iných autorov :-). Nuž a musel som do života vpustiť pohyb. Najskôr chôdzu a v poslednej dobe aj kolobežku.

Pred pár týždňami som oslávil vek 60 rokov (zatiaľ bez liekov na ochorenia spojené s obezitou). Také dve okrúhle výročia, to už chce aspoň krátky pohľad späť.

Chudnúť som začal v roku 2003 a trvalo mi rok kým som dal dole 35 kíl slaniny. V roku 2004 som sa na staré - 40 ročné kolená - začal učiť žiť iným životným štýlom - takým, ktorý nevedie k obezite, liekom na srdce, odvodnenie, cholesterol, kĺby, cukrovku, trávenie... Po schudnutí som napísal web o tom, ako sa to podarilo. Mal úspech a tak som pre pohodlnejšie čítanie vydal aj knihu.

Vyšla v roku 2004, volala sa Chudnutie v sebaobrane.

Obsahovala príbeh ako som schudol a návod, ako to môže spraviť aj čitateľ. Vychádzala z dnes už značne zastaraného konceptu, pri ktorom sa pre dosiahnutie chudnutia drasticky zníži energetický príjem. Režimy s príjmom okolo 6500 kJ na deň a menej sa možno dajú ospravedlniť v život zachraňujúcich situáciách. Napríklad keď ťažká obezita predstavuje vážnejšie ohrozenie, ako riziká spojené s tak drastickým chudnutím. Preto sa aj kniha volala Chudnutie v sebaobrane - chudnutím sa totiž môžete brániť pred mnohými civilizačnými chorobami. Dnes už však poznáme efektívnejšie cesty, ktorými sa dá schudnúť aj bez rizík straty svaloviny, či podvýživy, alebo rozvoja porúch príjmu potravy.

A preto som neskôr napísal ďalšie knihy, kde som však už postupne vždy upravoval odporúčania - tak ako prichádzali nielen nové skúsenosti ale aj vedecké poznatky. Konzultoval som text s viacerými lekármi, farmakológmi, psychológmi, či s osobným trénerom a ďalšími odborníkmi. Tiež tam bolo mnoho skúseností aj z debát na diskusnom fóre, kde sme online diskutovali so stovkami čitateľov, kým sociálne siete nezničili takéto fóra.

Vznikla tak rozšírená a značne upravená kniha Ako som schudol 35 kíl. Tá postupne vyšla v štyroch rozšírených vydaniach - zhruba raz za rok sa vypredala a potom som vydal nové vydanie. Nové vydanie bývalo prepracované doplnené o najnovšie informácie.

Keďže čitatelia mi často písali, že v knihe je veľa slov a málo jedla, pridal som k textu aj príklady jedál, ktoré sám jedávam. Táto kniha vyšla postupne v troch zakaždým vylepšených a upravených vydaniach.

Aktuálne sa dopredávajú posledné kusy knihy Jedálniček na chudnutie a odhadujem, že za dva až tri týždne bude vypredaná. Ak ste ju chceli, teraz je ten správny čas! Ďalšie vydanie už nateraz neplánujem.

Vydať knihu je náročná úloha. Prácu spraviť viem, ale máme tu infláciu a s ňou prišli nové, často až nezmyselné ceny. Cena za výrobu, papier, tlač, skladovanie a distribúciu novej knihy by dnes bola niekoľkonásobne (!) vyššia v porovnaní s cenami dotlače tretieho vydania pred časom. Musel by som výrazne zdražiť cenu za knihu a to nechcem spraviť. Preto som sa rozhodol nateraz nevydávať nové knihy.

Moja práca, samozrejme, nekončí. Naďalej sa budem venovať svojim zákazníkom, ktorým poskytujem služby ako živnostník. Venujem sa marketingu, tvorbe obsahu, príprave PR a reklamných materiálov. Spracovávam videá a podcasty (pre zákazníkov z Bratislavy aj filmujem). Niekedy poskytujem konzultácie.

Ak máte záujem o spoluprácu, neváhajte mi napísať. Podrobnosti nájdete na mojej stránke miro-vesely.sk

Som nesmierne vďačný za všetky pozitívne ohlasy a za to, že som mohol byť súčasťou vašich úspechov. Ďakujem vám za dôveru, vážim si to.

Spoločne sme dosiahli veľké odľahčenie planéty o nadbytočný tuk a verím, že nás čaká ešte veľa úspechov.

Nech sa vám darí udržať si stratené kilá.

S úctou a vďakou Miro Veselý

Napísal
Miro Veselý 
11. júna 2024
O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Nemôžem však zaručiť výsledky každému. Pred chudnutím je preto vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.
Miro Veselý
Tajomstvo chudnutia sa skrýva vo vašej chladničke!

©  Web chudnutie-ako.sk píše Miro Veselý od 27. 07. 2004.

Do roku 2003 som bol tučný. V roku 2004 som schudol 35 kíl a napísal o tom web chudnutie-ako.sk. Neskôr aj knihu, ktorú už 15 rokov pri každom vydaní vylepšujem o nové poznatky a skúsenosti z praxe. Volá sa Jedálniček na chudnutie. Ak radi pozeráte videá, navštívte Youtube kanál Miro Veselý.