chudnutie-ako

Motivačné stránky môžu demotivovať

Občas si pozerám fejsbúkové stránky ľudí, ktorí sa rozhodnú schudnúť. Veľký a smelý plán typu „zhubnu v záři reflektorů“. To znamená že na sociálnej sieti bude niečo ako kronika, priatelia uvidia, ako sa mi darí. No a často sa týmto ľuďom veľmi nedarí. Prečo?

Často sledujú viacero rôznych „motivačných“ stránok. Ako to, že ich nenakopnú? Veď denne dostávajú tipy na samé zdravé jedlá…

Keď tak roluje príspevok za príspevkom, vidíte na fejsbúku samé mňamky.

  • Ktosi práve polieva lievanec medom.
  • O chvíľu vidíte ako sa vidlička zaborí do zapekaných cestovín.
  • Ešte nestihnete naprázdno prehltnúť a už hustou hnedou omáčkou polievajú kúsok mäsa.
  • Fotka fitness koláčikov sľubujúcich štíhlu líniu.
  • Skvelá proteínová tyčinka

A pekne jedno za druhým, ako keď bičíkom mrská!

Takéto motivačné stránky sú na internete a sociálnych sieťach populárne. Pre tvorcov sú atraktívne – ľudia to radi zdieľajú. Tučným zas dávajú nádej, že konečne bude možné jesť „beztrestne“ zdravé sladkosti a pritom centimeter bude ukazovať stále lepšie čísla.

LENŽE, AVŠAK, ALE!

Pod rúškom „zdravých tipov“ vám okamžite začne ísť na chuť nejaká dobrôtka. Tak dáte aspoň like fotke a potichu si niečo malé zobnete. A tu nastáva problém.

Tie motivačné stránky často upriamujú pozornosť na jedlo. Možno sú recepty poprekladané fotkami a videami mladých štíhlych ľudí, ako cvičia. Lenže čo si človek sediaci pri počítači vyberie? Zobnúť si niečo a ďalej pohládzať displej mobilu? Alebo vstať a ísť si sadnúť na stacionárny bicykel, alebo kolobežkovať do mesta?

Myslite na to, že tie motivačné stránky nevznikajú len tak pre nič, za nič. Zvyčajne je ich cieľom motivovať vás k niečomu. Kúpiť si knihu najsamzdravých receptov, alebo nejaký skvelý mňamkózny produkt. A ešte inými slovami teda upriamujú vašu pozornosť na jedenie, varenie, hodovanie, dochutenie, maškrtenie. To vám s chudnutím veľmi nepomôže.

Ak sa chcete niečím inšpirovať a motivovať, je to výborný nápad. Robte to! Myslite však na to, že by ste mali sledovať takú tému, ktorá vás ovplyvní správnym smerom.

  • Pri chudnutí sú maškrty a mňamky nevhodné. Neprezerajte si ich na sociálnej sieti, čoskoro by ste dostali chuť niečo maškrtiť. Alebo budete akurát nahnevaní, že „oni majú a vy nemôžete“. To vás oslabí…
  • Pri chudnutí vám rôzne efektné cviky mladých ľudí nepomôžu. Najmä ak na také cvičenie len pozeráte. Radšej choďte na prechádzku. Je to menej efektné, ale účinné.

Jednoducho chudnutie je namáhavá a nepohodlná činnosť. Nič také, ako fitness skratky neexistuje. Treba si to poctivo prejsť.

Ak chcete schudnúť, zrušte bežné sociálne siete. Alebo sa prihláste na Stravu. To je sociálna sieť, na ktorej sa športuje. Môže vás motivovať k pohybu. Stačí bezplatná verzia.

Kto chce dosiahnuť výsledky, mal by strážiť, aké myšlienkové obsahy si púšťa do hlavy!

Napísal Miro Veselý

Miro Veselý

Miro Veselý

O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Pred chudnutím je ale vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Motivačný kurz chudnutia

Prihláste sa na rýchlokurz chudnutia. E-mailom vám pripomeniem váš zámer a navrhnem, čo robiť. Dostanete aj e-knihu 100 tipov ako schudnúť. Kurz je zadarmo.  

Zasielanie kurzu sa dá kedykoľvek zrušiť. Podrobnosti o kurze sú tu… Informácie o ochrane osobných údajov nájdete tu.

Ak vás nezmotivuje tento kurz, ani kniha, tak sa pozrite do zrkadla. Niekedy to stačí.