BMI kalkulačka
Kalorické tabuľky
Jedálniček na chudnutie

Prajem vám šťastný nový rok

Akokoľvek som v minulosti patril k lenivým tučkom, pochopil som, že cesta von z toho začarovaného kruholesia vedie cez nepohodlie. Je nepohodlné jesť to, čo je vhodné a nie to, čo je poruke a viac chutí. Je nepohodlné ísť na prechádzku, či kolobežkovať, keď by sa dalo sedieť v teple hlbokého kresla v sladkom začarovaní fejsbúkových statusov. Ale výsledky akosi predsa len ešte stoja zato!

Prajem vám, aby sa vám darilo v novom roku dosiahnuť také výsledky, aké si vyberiete. Možno trocha motivácie na záver roka. Bilancia za mňa:

  • Vek uja: 57 rokov.
  • Váha pláva okolo 80 kíl, pás okolo 90 centi, výška zvyčajne 191.
  • Za rok som zjedol odhadom 4 a pol milióna kJ energie z jedla. To je asi milión kalórií.
  • Z rok som vsiakol najmenej 10 hektolitrov tekutín, najmä voda a zázvorový čaj.
  • Nakolobežkovali sme skoro 5300 kilometrov (300 jázd) môžete si pozrieť fotky z kolobežkovnia. Chôdzu som nerátal, ale ak nekolobežkujem, tak denne to býva tak 6 až 10 kilometrov.

To tu nepíšem, že by som sa chcel chvastať - bežne športovci zvládnu aj oveľa viac, takže nie je sa zas až tak čím chváliť. Ale dávam to ako ilustráciu, ako zhruba môže vyzerať životný štýl, ktorý  je dlhodobo účinný a chcem tak trocha podčiarknuť pohyb. Ten na tomto webe aj v mojej knihe spomínam trocha menej, pretože to by bolo čudné písať, že stačí chodiť rýchlou chôdzou. To je všetko. Taká veta vlastne zanikne v mori iných informácií.

Takže za týždeň priemerne kolobežkujem, alebo idem peši asi 14 hodín. Je to veľa času. Kde som ho našiel? Nepustím si do života takmer žiadne sociálne siete. Televízor som vyhodil pred rokmi. A keď sa s niekým chceme stretnúť, často ideme na prechádzku, alebo jazdiť. Keď sa chce, dá sa.

Takže toľko bilancia roku a prajem vám príjemného Silvestra.

Hrádza, Bratislava, 31. 12. 2021

Napísal
Miro Veselý 
31. decembra 2021
O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Nemôžem však zaručiť výsledky každému. Pred chudnutím je preto vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.
Miro Veselý
Tajomstvo chudnutia sa skrýva vo vašej chladničke!

©  Web chudnutie-ako.sk píše Miro Veselý od 27. 07. 2004.

Do roku 2003 som bol tučný. V roku 2004 som schudol 35 kíl a napísal o tom web chudnutie-ako.sk. Neskôr aj knihu, ktorú už 15 rokov pri každom vydaní vylepšujem o nové poznatky a skúsenosti z praxe. Volá sa Jedálniček na chudnutie. Ak radi pozeráte videá, navštívte Youtube kanál Miro Veselý.