Proteínové tyčinky podomácky 2

Mám tu nový recept na výrobu domácej proteínovej tyčinky. Tento krát je zľahka zložitejší, nech tyčinka obsahuje viac všeličoho. Akože ak sa hráme na pestrú stravu, tak aj v náhrade plnohodnotného jedla sa dá ísť smerom do pestrosti. Upravujem ho v lete 2018 o pár drobných skúseností.

Skúsenosť pri chudnutí s proteínovými tyčinkami má dosť veľa ľudí. Pozoroval som jav, ktorý som aj sám zažil. Používanie proteínových tyčiniek má fázu nadšenia. To zistíte aké jednoduché a dobré to je jedlo. Už čoskoro sa mnohí ľudia čo chudnú dostanú do fázy, že jedia proteínku denne. Niekedy aj viac krát za deň. Je to mňamka a je to rýchle a jednoduché. Navyše máme ilúziu, že je to vlastne vcelku zdravé jedlo, takže prečo si nedopriať? Práve toto nie je správny prístup. Je to len skratka a ako vieme, skratky nefungujú. Preto berte proteínové tyčinky ako náhradnú a núdzovú stravu. Nie ako pravidelné jedlo.

Samozrejme, v obchode je to najrýchlejšie kúpiť hotové. Pozrite si však zloženie. Mnohé tyčky obsahujú viac cukru ako proteínov. To je možno pre športovca dobré, ale pre človeka ktorý chce schudnúť je to dosť zlé. Preto je lepšie “variť” si tyčinky doma. Viete totiž úplne presne, z čoho vlastne sú.

V tomto videu si môžete pozrieť môj overený recept.

Tým zároveň chcem zdôrazniť, že proteínová tyčinka nie je normálne jedlo. Je to náhrade jedla. Ak z nejakých dôvodov nemáte čas sa najesť, potom sa môže hodiť, ak môžete siahnuť po takomto jedle. Na druhej strane keďže tyčinka sa skladá z celkom “normálnych” potravín, nemusí slúžiť len ako náhrada stravy. Je to proste strava, nie výživový doplnok. Ak vám bude chutiť (tak ako mne) možno zistíte, že sú to celkom fajn raňajky. Zo 4 paradajky a jedna tyčinka. Sýte, chutné, komplexné, rýchle.

Znova opakujem, rozpis surovín môžete upraviť podľa svojej chuti, ale spravte to s energetickými tabuľkami! Nemusíte používať špeciálny výživový proteínový doplnok, ale ak to spravíte, odporúčam kúpte niečo kvalitné. Niektorý nočný proteín známejšej firmy ako Weider, Aminostar a podobne.

Táto proteínová tyčinka je pomerne hustá, koncentrovaná. Aj malé množstvo je energeticky výdatné, takže nejaké koštovanie pri výrobe vám vrelo neodporúčam! Zhruba 80 gramov tejto tyčinky je plnohodnotné jedlo. Ak zjete z maškrtnosti 3 či 4 tyčinky naraz (nie je problém…) priberiete. Preto je nutné pred zjedením tyčinky zjesť aj zeleninu, alebo ovocie. Aby niečo vypchalo žalúdok. A po tyčinke toľko vody, koľko zvládnete!

Tak poďme variť.

Do silného mixéra črpnite trocha sójového mlieka a nasypte mak.

Po zapnutí sa začne tvoriť niečo takéto. Mak netreba mlieť, v mixéri sa dostatočne rozbije. Mak tam dávam kvôli chuti. Pridajte orechy, napríklad mandle. Po nejakej minútke mixovania je z toho hustá tekutá zmes.

Nalejte ju do hrnca. Ja som tam už predtým mal pripraveného trocha sójového mlieka. Čo najmenej tekutín! Dolievať vodu máte čas vždy. Naopak, ak by bolo vody priveľa, tyčinky nebudú tvarovateľné. A vyrábame proteínové tyčinky, nie proteínovú nátierku.

Motivačný kurz chudnutia

Prihláste sa na rýchlokurz chudnutia. E-mailom vám pripomeniem váš zámer a navrhnem, čo robiť. Dostanete aj e-knihu 100 tipov ako schudnúť. Kurz je zadarmo. 

Zasielanie kurzu sa dá kedykoľvek zrušiť. Podrobnosti o kurze sú tu… Informácie o ochrane osobných údajov nájdete tu.

Ak vás nezmotivuje tento kurz, ani kniha, tak sa pozrite do zrkadla. Niekedy to stačí.

Nasypte ovsené vločky, bielkoviny, sušené sójové mlieko (kúpte nízkotučné, okolo 15 gramov tuku na 100 gramov prášku, bežne dostať oveľa tučnejšie, okolo 22 gramov na 100 gramov), sušené mlieko, alebo srvátku, vlákninu a ostatné ingrediencie podľa vášho výberu. Hrozienka môžu byť teraz, alebo ich môžete dať do mixéra.

Miešajte. Musí to byť veľmi tuhé, ponamáhate si svaly. Vodou šetrite.

Vyklopte na drevo posypané kokosom, alebo ovsenými vločkami.

Vaľkajte.

Krájajte.

Či nakrájate tyčinky tak, že budete odhadovať váhu, alebo zhruba, to je vaša vec. Ja ich krájam zhruba od oka. Jedna máva zhruba 80 gramov. Zas nejakú zúfalú presnosť nepotrebujete. Či zjete na obed 84 alebo 96 gramov to veľmi nezmení vaše chudnutie.

Príklad zostavy na proteínové tyčinky výpočet pre jednu tyčinku. V rozpise nevidíte vodu (tyčinka bude ťažšia ako 86 gramov). Ja do tyčiniek dávam aj umelé sladidlo. Dávam tam aj potravinovú vlákninu asi 5 gramov na tyčinku. Tú dávam nakoniec, pomôže zahustiť zmes ak je príliš riedka. Často tam sypem aj obsah tobolky Nutrolin B, sú to probiotiká, ktoré takúto radovánku vydržia, prežijú. Zíde sa to ak viac cestujete.

Rozpis na 10 tyčiniek 50 tyčiniek
Sojové mlieko tekuté 100 g 500 g
Sušené hrozienka 50 g 250 g
Mlieko sušené odtučnené 0,5% 50 g 250 g
Sójové mlieko (kávolyžička má 4,5 g) 50 g 250 g
nočný protein 120 g 600 g
Olej olivový  (lyžička 4, lyžica 12 gr) 10 g 50 g
Kokos strúhaný 30 g 150 g
Mak 50 g 250 g
Orechy 50 g 250 g
Ovsovloky 350 g 1750 g

Tyčinky hneď po vyrobení zabaľte do vreciek po niekoľko kúskoch a dajte do mrazničky. V chladničke si ich zopár nechajte ako pohotovostnú rezervu na pár dní.

Doplnok z roku 2019: určite by som už dnes do toho mlieko nemiešal. Aj odtučnené, stále je to mlieko. Tomu sa snažíme viac vyhýbať, než by sme ho vyhľadávali. V strave na chudnutie sa snažíme uprednostňovať potraviny, ktoré podľa možnosti znížia rôzne zápalové procesy v tele. To vak mlieko nie je. Navyše orechy je lepšie jesť zubami, nie ich jesť rozmlátené mixérom. Prečo? Ak ich požujete, časť z nich sa prešmykne trávením tak, že sa stanú potravou pre črevné baktérie – nie pre vás. Ak to ale bude strojovo rozmlátené, tak väčšina tuku sa vstrebáva. To tiež nie je dobré. A znova – občas nevadí. Pravidelen to nie je dobrá výživa.  Takisto v recepte z roku 2008 používam veľa hrozienok. Znova – trocha nevadí, ale treba rátať s tým, že zvyčajne je to ako cukor.

Doplnok z roku 2019: určite by som už dnes do toho mlieko nemiešal. Aj odtučnené, stále je to mlieko. Tomu sa snažíme viac vyhýbať, než by sme ho vyhľadávali. V strave na chudnutie sa snažíme uprednostňovať potraviny, ktoré podľa možnosti znížia rôzne zápalové procesy v tele. To vak mlieko nie je. Navyše orechy je lepšie jesť zubami, nie ich jesť rozmlátené mixérom. Prečo? Ak ich požujete, časť z nich sa prešmykne trávením tak, že sa stanú potravou pre črevné baktérie – nie pre vás. Ak to ale bude strojovo rozmlátené, tak väčšina tuku sa vstrebáva. To tiež nie je dobré. A znova – občas nevadí. Pravidelen to nie je dobrá výživa.  Takisto v recepte z roku 2009 používam veľa hrozienok. Znova – trocha nevadí, ale treba rátať s tým, že zvyčajne je to ako cukor.

Cena za jednu tyčinku je zhruba 0,7€. Možno euro. V bežnom predaji sú proteínové tyčinky za dvojnásobok tie najlacnejšie. Lepšie tyčinky sú za 2 až 3 euro.

Takže aj keď vstupné náklady na výrobu sú vysoké, viete, že máte v chladničke pripravené jedlo solídnej kvality za príťažlivú cenu. Prirátajte k tomu ešte cenu zeleniny, napríklad pol kila zeleniny, alebo ovocia. Nech sú to trebárs 4 paradajky, teda asi pol kila. Ak stojí kilo paradajok 2 euro, tak vás napríklad obed v teréne bude stáť 1,7€. To je cena na akú sa nedostanete asi v žiadnej reštaurácii. A pritom viete čo ste zjedli. V sezóne je zelenina oveľa lacnejšia, než 2 euro za kilo.

Ak sa Vám článok páčil,
a chceli by ste podporiť autora a tento web, môžete.
Zdieľajte tento článok, alebo si kúpte niektorú z kníh Mira Veselého.
Kliknite sem a vyberte si.

Miro Veselý

Miro Veselý

O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Pred chudnutím je ale vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.

46 Odpovedí

 1. Super, akurát včera som chcela skúsiť tie, čo som si robila minule so sojovým mliekom. Tieto sú podobné.

 2. Miro, je to super, určite to cez víkend vyskúšam. . joj, už sa teším na koštovku a takto vyriešim aktuálnu kvalitnú stravu zo sebou na cesty, alebo keď ma popadne kríza a bezradnosť z ponuky jedál.

 3. Ahoj, mohla by som miesto ovsených vločiek pridať kukuričné vločky? Som celiatik a ovos obsahuje lepok, ktorý nemôžem prijať.

 4. chcem sa opytat, ci mozem jedenie tejto tycinky spestrit pitim vody. myslim ze jeden hlt tycinky + jeden hlt vody. lebo ked som niekde kde nemam moznost sa najest, tak chcem ostat najdlhsie “plna”. nie je to zle pit pocas jedenia tejto dobroty?
  a propo- ako je to s pitim pri jedle celkovo? vraj sa to neodporuca. a preco?

 5. najlepšie je tyčinku jesť so zeleninou to rieši plnenie brucha ideálne.

  pitie vody pri jedle je sporná záležitosť, ak nerobí ťažkosti tak nevadí. no môže to riediť aj žalúdočné šťavy a tým meniť kvalitu trávenia. to je asi na dlhšiu diskusiu. ja vodu pijem bežne.

 6. Ahojte, práve dnes som “varila” tyčinky. Pravdaže, povedala som si, že čo budem trocháriť a navážila som si tú väčšiu dávku. Vymenila som asi tri hrnce – pokiaľ som začala miesiť.
  Upozorńujem – tá väčšia dávka je ozaj väčšia, t.j. surovin tak za vandel. Nabudúce budem skromnejšia. No zato tyčiniek mám do konca roka dosť.

 7. No vyzera to velmi dobre urcite je to dobre na usetrenie kopy penazi len mam otazku v tomot bode:

  Nasypte ovsené vločky, bielkoviny, sušené sójové mlieko (kúpte nízkotučné, okolo 15 gramov tuku na 100 gramov prášku, bežne dostať oveľa tučnejšie, okolo 22 gramov na 100 gramov), sušené mlieko, alebo srvátku, vlákninu a ostatné ingrediencie podľa vášho výberu. Hrozienka môžu byť teraz, alebo ich môžete dať do mixéra

  Nerozumiem co myslis pod pojmom bielkoviny.A ake etse ingrediencie tam mozem dat co by si mi poradil diki moc:D

 8. V rozpise som uviedol príklad bielkovín NIGHT protein aj s linkou kde sa dajú kúpiť. Experimentovať sa dá s čímkoľvek. Skúšaj. Každá várka je aj tak iná.

 9. Miro, az teraz som na to natrafila, vyzera to zaujimavo. Mam zopar otazok.

  To susene mlieko normalne tam davas kvoli chuti, alebo kvoli bielkovinam?

  A to sojove mlieko – kvoli comu? Myslim to tak, ze to sojove mlieko, aspon tie, ku ktorym som sa ja dostala, tak maju velice podivne zlozenie, a podla toho sa mi zda, ze soju len zdialky videli, zato tam je kukuricny slad a kopu inych bielkovin. V tabulke ti to dokonca vyhodilo, ze to mnozstvo ani nema ziadne bielkoviny, iba sacharidy, comu aj celkom verim.

  Ono asi sa tomu proteinu neda vyhnut velmi, pokial tam chce tie bielkoviny clovek natrieskat. Tycinky vyjdu fakt fajn, aj sa mi zdaju zdravsie ako tie kupovane, ale ta pociatocna investicia je teda tiez “fajn”. Myslis, ze je ta bielkovina Night ozaj taka dobre stravitelna a telu prospesna, ako o nej pisu?

  A posledna otazka, co myslis, nedali by sa tie tycinky v zaverecnej faze upiect? Mohlo by to napomoct trvanlivosti mimo chladnicky, aspon si myslim.. moze sa pecenim daco zle stat s tym proteinom?

  ja som posledne skusala verziu, ze tvaroh plus ovsaky plus orechy plus hrozienka, hodnoty mi vysli na jednu porciu 1214kj, B 18, T 7 a S 36, chutovo to bolo fajn, vyzeralo to ako kolac, taky mokrejsi, piekla som to totiz, vaha bola daco mozno 100g. akurat takato tycinka je pomerne velka, cca 10x6cm, hrubka cca 1-1,5cm. Coz ostatne neni na zavadu, lebo je to vacsi objem pre brusko;))

 10. tie moje tycinky na jednu davku vazia 180g, nie 100g, to som sa pomylila. da sa z nich fakt najest super. zeleninka k tomu a parada. Aj na objem je to vcelku dost. Pritom hodnoty vyborne, si myslim. a vyzera to ako kolacik. aj deti mi to vyjedali,;))

 11. tini mlieko / niekedy priamo bielkoviny tam dávam kvôli bielkovinám.

  Výborná tvoja poznámka o sójovom mlieku – ďakujem, takže doplním. sójových mliek sa vyrába bezpočet, zajac v názve je častý aj keď neviem prečo. často sú to sacharidy s tukom a takmer nič iné. ja volím špeciálne mlieka s vysokým obsahom bielkoviny, dostať to len občas. soja milk extra protein a podobné názvy.

  Či sú tie kulturistické bielkoviny dobré to by asi mal posúdiť niekto znalý. ja ich používam vždy, keď sa nedajú použiť proteíny z bežnej stravy.

  Pečenie týchto tyčiniek tu už bolo (evelin na schudnem.sk) je to chuťovka, ale ja som sa práve chcel vyhnúť tepelnej úprave tuku.

 12. Miro, prikladam recept na tie moje pecene tycinky. Ano, tuky sa znehodnocuju;)), neni to idealne, ale ono je mozne orechy aj uplne vynechat, je ich tam malicke mnozstvo, a prijest ich normalne zive, asi to tak aj budem robit, zvacsa totiz nosim pri sebe plechovu krabicku orieskami. Inak si myslim, ze hodnoty bielkovin vysli vdaka tvarohu super, bez pouzitia vajca, a vysledok je pomerne trvanlivy aj sa da fajn prenasat. Ja mam asi osobnu zaujatost proti umelym bielkovinam, tiez to neviem objektivne posudit, najma sa mi to zda dost drahe. preratavala som takto vyrobenu tycinku, vyslo mi to tusim na 11,50 SK plus pecenie. hoci tie Tvoje su urcite chutnejsie;), tieto su pomerne malo sladke, ale mne to teda nejak nevadi, aspon ich nemam pokusenie zjest nadmerne;))

  85g tvaroh
  40g ovsaky
  10g hrozienka
  5g orechy (lepsie vyradit a prijest surove)
  trocha vody

  kj 1221
  b 20
  t 34
  s 7
  g cca 140-180, podla obsahu pridanej vody. suchsie mi pridu trvacnejsie

 13. K tomu vajcu, povazujem to za super potravinu, ale som na to alergicka, preto sa tesim, ze sa dali napraskat bielkoviny prirodzene aj ine ako z vajca. Aby to nevyznelo, ze som nejaky protivajcoidny typ;))

 14. Tie bielkoviny, čo sa používajú v Night proteinoch nie sú umelé ako konštatuje tini. Sú to mliečne proteiny – kazeináty vápenaté alebo sodné.
  To je mliečna bielkovina, ktorá sa ale pomalšie trávi ako srvátková bielkovina, preto sa doporučuje na noc pre športovcov /aby neboli v noci hladní/. Takže dá sa kúpiť v podobe toho night proteinu ale aj čistá v obchodoch s doplnkami výživy. Predáva sa pod názvom kazein alebo armor protein.

 15. edka, dik za info, ja som si fakt myslela, ze je to dake synteticke daco.. ono to sice isto prejde dakym vyrobnym procesom.. este si o tom daco mrknem.

 16. ja som ich piekla-sušila,su super

  25g mak
  25g kokos,
  25g mix orechov /tie nabuduce dam na vrch tesne pre dopečenim potriem sneho a orechami/
  170g ovsovloky
  25g hrozienka
  100g protein myogenic /kakaova chuť/
  40g SUSENE bielko vyšlahať na sneh
  natrieť na papier a sušiť v rure,nakrajat -mne vyslo 16ks 4518KJ, B39,8 S133 T44
  282KJ , B2,5 S 8,5 T2,7
  /nie je to malo bielkovin?

 17. beli nepozeraj sa na to či je málo bielkovín ale na to, aký účel daná potravina bude plniť. ak náhradu jedla tak orientačne by som jedol cez 1000 kJ jedla v zaokrúhlení T10 B20 S30

 18. ahojte, chcem sa spýtať, či ste už niekto skúšali ten proteín z DM-ky. Majú obyčajný a vanilkový, neviem, aká je to presne gramáž(možno okolo 200-300g), ale obyč výjde okolo 5 eur a vanilkový okolo 7

 19. strawberry zdal sa mi podozrivo lacný, také sa často ťažšie trávia. neskúšal som. možno niekto iný

 20. Miro, čo môžem očakávať pod pojmom “ťažšie sa trávi”? Zvukové efekty popri trávení, nejakú nevoľnosť, alebo to dlho stojí v žalúdku? Ja viem, Ty odporúčaš kupovať kvalitné proteíny…

 21. strawberry aj zvuk, aj to, že to nechce odísť zo žalúdka. najlacnejšie proteíny sa krútia v žalúdku a chcú ho opustiť rovnoakou cestou, akú sme zvolili pri ich papaní. treba skúsiť. v zásade normálne netreba žiadne umelé proteíny, ak je strava OK. je to vždy náhradné riešenie.

 22. ďakujem za objasnenie ;). Ja som to chcela použiť na prípravu dákeho “jedla v teréne”, ktoré by som si vopred namiešala, do dačoho nasypala a potom zaliala a vypila. Momentálne mám v mrazničke také fajnové pizzové rožky, ale nie vždy mám čas vypekať a chystať si

 23. ahoj strawberry, evidentne reagujem neskoro a ak si ten protein z DM vyskúšala vytvorila si si vlastný názor, ale ja som si ho kedysi dávnejšie kúpila a mne strašne nechutil. mám ten neochutený..

  apropo: ako dlho vydrží taký proteín v prášku keď sa už otvorí? platí stále dátum uvedený na obale, alebo je to len určitá doba (príklad 3 mesiace)???

 24. Mrs.D asi záleží na skladovaní. ak by zvlhol, je zle. ale rádovo v týždňoch je to v pohode. ja kupujem kilové balenia a vydržia dosť dlho. možno aj dva – tri mesiace, nemeral som to

 25. a som spat. aj s kylami navyse. Odmlcala som sa na dlhsiu dobu kedze som bola tehotna. Dnes mam 2 mesacneho synceka. Pocas tehotenstva som jedla vsetko mozne aj nemozne… takze nemalo velky zmysel sa tu aktivizovat = kedze som nevedela svoju pazravost ovladat. Zato obcas som nakukla. Aj som si navarila tieto proteinnove tycinky, no ako tehotna som po nich chcela siahnut velmi vynimone. Hned po navareni som ich dala do mraznicky no dnes su tam uz asi pol roka- slusne velka davka. Myslite, ze ich mozem este jest?
  Je ich dost vela, tak ich lutujem vyhodit.
  Teda moja otazka= ako dlho mozno skladovat taketo tycinky v mraznicke?

 26. taktiez som kupila velke balenie toho proteinove prasku a je otvoreny uz vyse 6 mesiacov. Myslite, ze to uz nie je na konzumaciu?

 27. a este jedna otazka = mozem jest ten night protein ako nahradu 1 jedla denne pocas kojenia?

 28. Amyka ak ten proteín je dobre uzatvorený a nezvlhol, je v poriadku. Teda ak nejaví známky stvrdnutia, väčšie hrudky.

 29. tie tyčinky sú proste skvelé…dúfam, že mi ich muž nevyžere z chladničky:Ddieťa síce ohŕňalo nosom už pri príprave, ale tak čo už…

 30. decembrovka jeden tip. Do mrazáku s nimi. Je to aj ochrana pred stvoriteľom tyčiniek, nielen pred hladnými krkmi.

 31. Vyzeraju super, uz som si kvoli nim objednala nocny protein na sportujeme .sk a zajtra idem zhanat dalsie ingrediencie.
  Jedine comu nerozumiem je ovsovloky VUV, ale tak snad budu stacit normalne ovsovloky:)

 32. Eva ovsené vločky už ani neviem aké to boli, tá skratka nič neznamená, hneď ju idem zmazať. Akékoľvek.

 33. Su perfektne, narvala som do nich prasok zo stevie (pises, ze pridavas sladilo) a hrozne mi chutia:) Je to perfektna alternativa pre manzela so sebou do roboty.
  Ja ich jest nemozem, som tehotna (na tych proteinoch sa pise, ze nie su vhodne v tehotenstve), no skusim si pre seba urobit tie prve, len so susenym mliekom naviac namiesto nocnych proteinov.
  Dakujem velmi pekne za recept aj ostatne rady

 34. miro-ako prijmam v strave polovicu odporucanej davky tukov-cize namiesto 70gramov 35 gramov…dlhodobo…je to zdraviu prospesne alebo si tym mozem nejako ublizit,a ak ano,tak ako??? dik

 35. sima je to veľmi málo. nízky príjem tuku často stojí v pozadí nesorších ťažkostí so žlčníkovými kameňmi. nedostatok tuku = nedostatok niektorých vitamínov a esenciálnych prvkov potrebných pre zdravie.

 36. katy mlieko dávam práškové 1,5% tučné, ale ešte radšej dávam proteín.

 37. Ahoj Miro, chcem sa spýtať… mám často problém s tým že musím celý den tráviť preč z domu a brať si v taške 4 jedlá + knihy je hrúza preto po prečítaní tvojej knižky som sa rozhodla že na desiatu by som si mohla zobrať občas aj nejakú tu proteínovú tyčinku. Určite vyskúšam pripraviť aj tie tvoje ale pokiaľ ide o kupované, sú vhodné ri chudnutí? Ide o to že viaceré su celé čokoládové a sladké… ak sa pozriem na zloženie tak pomery sú fain 17,5- bielkoviny 20-cukry 5 tuky… k tomu šupnem 2 malé orechy do úst a mám viac menej 1300 KJ … ale ked ja neviem .. pripadá mi to ako by som jedla nejakú tribitku alebo čo :D Dakujem

 38. iva ak je to tyčinka zo športového obchodu, tak by to nemusel byť problém, sacharidy sú potrebné. Je rozdiel, či sú v tyčinke pomalé sacharidy alebo cukor. len tie z obchodu sú drahé. pre častejšie využite bude lepšie vyrobiť si ich doma a dať do mrazáku. ráno stačí vybrať jednu a do desiatej je akurát izbovej teploty.

 39. zdravim, nerozmysali ste o zakomponovani napr tvarohu, alebo bielka z vajicka(resp vyslahaneho snehu) ? Resp., preco tam tieto dva celkom vyznamne zdroje bielkovin niesu?

  Dakujem za odpoved, ps urcite tycinky niekedy vyskusam

 40. rasto hovoríme o sladkých tyčinkách, ktoré by mali niečo vydržať a neprechádzajú tepelnou úpravou. Preto tam tieto zdroje bielkovín nie sú. Tvaroh sa dá v tégliku zobrať na túru tiež a z bielok je možné kúpiť špeciálny výrobok tuším eggcheese, šmakoun a podobne.

 41. zdravím. mne prekážajú tie umelé sladidla, z akéhokoľvek druhu. môžem dávať napr. cukor kokosoveho kvetu či melasu? ďakujem.

 42. narin ak vám vadí aj stévia, potom je lepšie nesladiť to vôbec. po osladení sa to totiž zmení z proteínovej tyčinky na sladkosť.

 43. Ahoj Miro, kupila som si aj Jedalnicek na chudnutie a na str.141 je dalsi recept na tycinky. Na zaciatku receptu pises, ze do mixeru treba pridat lanove semena, no tie v zozname ingrediencii s ich mnozstvami uvedene nie su. Vedel by si mi povedat, kolko je ich potrebne do jednej davky pridat? Vdaka za vsetky informacie, vela ludom si pomohol.

 44. Eva ďakujem za upozornenie, mrzí ma, že tam je táto chyba, v ďalšom vydaní ju opravím. Pri výrobe tyčiniek nie je nutné úplne dokonale presne to navážiť, takže ak pridáte tiež nejakých 50 gramov ľanových semien bude to možno o trocha výživnejšie, ale rozdiel v medziach normy. Z hľadiska chuti je lepší mak, z hľadiska zdravia sú lepšie ľanové semená. Energeticky sú na tom podobne, takže dá sa namiesto maku dať semená. Alebo 50 gramov spolu mak aj semená. Asi som vám touto odpoveďou nedal presné číslo koľko nasypať. Berte to tak, že ak aj nebudete celkom presná pri vážení, všetko je stále v najlepšom poriadku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najnovšie pridané

Prerušovaný pôst – intermittent fasting

Intermittent fasting z angličtiny znamená prerušované hladovanie. Často sa stretnete aj s prekladom prerušovaný pôst. Používa sa aj pojem krátkodobé hladovanie. Je to hladovka a

Chudnutie a otužovanie

Niektorí autori (napríklad Timothy Ferriss: “Čtyřhodinové tělo”) odporúčajú využiť chlad, ako nástroj na spotrebu energie. V súčasnosti stúpa záujem aj o metódu Wima Hofa, čo

7 tipov čo robiť po schudnutí

Pre väčšinu z nás bolo chudnutie tou najľahšou časťou práce. Problémy nastávajú až vo chvíli, keď máte pocit, že ste v cieli. Pri chudnutí totiž nikdy nie

Jedálniček na rýchle chudnutie

V tomto článku nebude konkrétny jedálniček na rýchle chudnutie. Ak ho hľadáte, tak stačí ak použijete môj normálny jedálniček na chudnutie, ale znížte tuk asi na

Jedlo je energia, aj radosť

Jedlo potrebujeme na to, aby sme prežili. Z jedenia sa však časom stal rituál. Symbol. Zvyk. Ba niekedy aj liek. Jedlo si spájame nielen s

Chlieb a chudnutie

Priberá sa z chleba? To je totiž dosť častá otázka ľudí, čo majú problém s váhou. Rýchla odpoveď znie „áno aj nie“. A teraz sa pozrime ako to

Prečítajte si

Motivačný kurz chudnutia

Prihláste sa na rýchlokurz chudnutia. E-mailom vám pripomeniem váš zámer a navrhnem, čo robiť. Dostanete aj e-knihu 100 tipov ako schudnúť. Kurz je zadarmo.  

Zasielanie kurzu sa dá kedykoľvek zrušiť. Podrobnosti o kurze sú tu… Informácie o ochrane osobných údajov nájdete tu.

Ak vás nezmotivuje tento kurz, ani kniha, tak sa pozrite do zrkadla. Niekedy to stačí.