Tymiánová bageta s pestom

Toto jedlo je vhodné na výlety. Ak ho pripravíte podľa tohto návodu, potom to bude o niečo väčšia porcia, než by bolo ideálne pri chudnutí. Ak si ju ale zoberiete na túru, je to v poriadku. Na výlete miniete dosť energie a tak aj doplniť treba viac, než keby ste len sedeli doma.

Ideálne by bolo siahnuť po celozrnnej bagete. Taká vecička sa ale dosť ťažko zháňa. Niekedy objavíte grahamové bagety. Inokedy smola a potom sa musíme uspokojiť trebárs s nezmyselne predraženým olivovým koreňom z hypermarketu.

Začnite tým, že bagety rozkrojíte na polovice. Na záberoch som robil porciu pre tri osoby.

P1530317

Rozložte ich tak, aby sa vám dobre natierali.

P1530328

Na úvod ich polejte tekvicovým olejom. Áno, správne tušíte, že toto jedlo bude tučnejšie, ako normálne. A ak budete mať smolu a kúpite menej chutný olej, tak je lepšie dať olivový. Test je jednoduchý. Chlipnite si malé množstvo oleja. Musí mať lahodnú a príjemnú chuť. Tmavú farbu, je hustý. Ak to máte takto, je to dobrý olej.

Žiaľ, s tekvicovým olejom je stále problém. Niektoré sú riedené, niektoré majú čudnú chuť. V Spare dostať veľmi vydarený už roky, žiaľ, u nás Spar zatiaľ nie je. Takže Rakúsko, alebo internetový predaj. Alebo hľadajte alternatívu u nás.

P1530330

Môžete poprášiť sušeným cesnakom Kotányi, má výbornú chuť aj vôňu. Vhodnejšie by, samozrejme, bolo použiť skutočný cesnak buď nakrájaný na malé kúsky, alebo pretlačený.

P1530334

Na to dajte lyžičku pesta Genovese od firmy Barilla. Skúsil som už dosť rôznych výrobcov, toto je dlhodobo vydarené.

P1530339

Teraz pesto, olej a cesnak za pomoci jedného až dvoch prstov rozotrite na bagetách tak, aby vznikol pravidelný náter.

P1530345

Motivačný kurz chudnutia

Prihláste sa na rýchlokurz chudnutia. E-mailom vám pripomeniem váš zámer a navrhnem, čo robiť. Dostanete aj e-knihu 100 tipov ako schudnúť. Kurz je zadarmo. 

Zasielanie kurzu sa dá kedykoľvek zrušiť. Podrobnosti o kurze sú tu… Informácie o ochrane osobných údajov nájdete tu.

Ak vás nezmotivuje tento kurz, ani kniha, tak sa pozrite do zrkadla. Niekedy to stačí.

Môžete posypať syrom grana padano, alebo parmezán. Stačí len každú druhú bagetku, pretože keď ich budete zaklápať tak by sa vám to aj tak zosypalo.

P1530352

V miske na trenie rozotrite čierne korenie, viac je lepšie. K tomu aj niečo tymiánu. Aj tu platí to isté čo pri cesnaku: čerstvý tymián je lepší ako sušený.

Toto korenie nasypte jemne na všetky bagety. Ja dávam aj riadnu dávku chili papričiek, ale len do svojej porcie. Nie každý má rád čipoš paprikoš. Ak ale máte štipľaviny radi, tak ich môžete pridať naozaj hojnosť!

P1530356

Teraz bagety zaklapnite a váš recept je takmer úplný.

  • Ak ich budete podávať doma, tak ich pred podávaním môžete na dve-tri minúty položiť na horúcu panvicu a zakryť. Ohrejú sa a chuť to len zvýrazní.
  • V prípade, že idete na výlet ich zaťažte doskou, na ktorej sa pôvodne robili. Na dosku položte zopár kníh. Z bagiet sa tlakom spravia trocha placatejšie útvary. Cieľom je, aby sa vám v rupsaku nerozlepili. Na to teda treba pri balení myslieť.

Tieto bagety si robievam rád. Je to jedno z mála jedál, ktoré ak dáte ochutnať niekomu, kto je zvyknutý na menej zdravú stravu, budú mu chutiť!

Viem, namietnete asi, že cena. Že bageta (olivový koreň) na obrázku len pečivo stojí vyše eura a pol. S ingredienciami sa cez dve eurá za porciou prehupnete skôr, než začnete uvažovať o zelenine. A ak máte k jedlu pribaliť aj nejakú tú šalátovú uhorku, tak na nejakú “blbú bagetu” môžete kalkulovať pomaly s trojeurovým rozpočtom.

Ale ak sa vám to zdá veľa, tak mám pre vás tento návrh.

  1. Spravte si ich len raz a zoberte do prírody. Tam ochutnajte.
  2. Potom si spravte prieskum, či sa v teréne viete tak sýto, chutne a porovnateľne zdravo najesť pod tri eurá.
  3. Potom sa môžete ďalej zamýšľať nad rozpočtom.

Tieto bagety sú vynikajúce sýte a chuťovo efektné jedlo. Jedna vám postačí ako obed, pričom ďalšie jedlo môže byť až večera. Uvidíte, že budete mať chuťový zážitok, na aký sa nezabúda!

Ak sa Vám článok páčil,
a chceli by ste podporiť autora a tento web, môžete.
Zdieľajte tento článok, alebo si kúpte niektorú z kníh Mira Veselého.
Kliknite sem a vyberte si.

Miro Veselý

Miro Veselý

O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Pred chudnutím je ale vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najnovšie pridané

Prerušovaný pôst – intermittent fasting

Intermittent fasting z angličtiny znamená prerušované hladovanie. Často sa stretnete aj s prekladom prerušovaný pôst. Používa sa aj pojem krátkodobé hladovanie. Je to hladovka a

Chudnutie a otužovanie

Niektorí autori (napríklad Timothy Ferriss: “Čtyřhodinové tělo”) odporúčajú využiť chlad, ako nástroj na spotrebu energie. V súčasnosti stúpa záujem aj o metódu Wima Hofa, čo

7 tipov čo robiť po schudnutí

Pre väčšinu z nás bolo chudnutie tou najľahšou časťou práce. Problémy nastávajú až vo chvíli, keď máte pocit, že ste v cieli. Pri chudnutí totiž nikdy nie

Jedálniček na rýchle chudnutie

V tomto článku nebude konkrétny jedálniček na rýchle chudnutie. Ak ho hľadáte, tak stačí ak použijete môj normálny jedálniček na chudnutie, ale znížte tuk asi na

Jedlo je energia, aj radosť

Jedlo potrebujeme na to, aby sme prežili. Z jedenia sa však časom stal rituál. Symbol. Zvyk. Ba niekedy aj liek. Jedlo si spájame nielen s

Chlieb a chudnutie

Priberá sa z chleba? To je totiž dosť častá otázka ľudí, čo majú problém s váhou. Rýchla odpoveď znie „áno aj nie“. A teraz sa pozrime ako to

Prečítajte si

Motivačný kurz chudnutia

Prihláste sa na rýchlokurz chudnutia. E-mailom vám pripomeniem váš zámer a navrhnem, čo robiť. Dostanete aj e-knihu 100 tipov ako schudnúť. Kurz je zadarmo.  

Zasielanie kurzu sa dá kedykoľvek zrušiť. Podrobnosti o kurze sú tu… Informácie o ochrane osobných údajov nájdete tu.

Ak vás nezmotivuje tento kurz, ani kniha, tak sa pozrite do zrkadla. Niekedy to stačí.