BMI kalkulačka
Kalorické tabuľky
Jedálniček na chudnutie

Motivačné citáty o cvičení

Tak čo? Ani vám sa nechce ísť cvičiť? Možno vám v tom trocha pomôžu tieto citáty. Týkajú sa cvičenia a niekedy človek potrebuje len trocha popostrčiť, aby sa rozhýbal. Väčšinou je najťažší práve ten začiatok. Ísť do fitka, začať kráčať, alebo nasadnúť na bicykel. Potom to už zvvyčajne ide dosť ľahko.

Aj keď niektorý tréner vám možno povedal, že kde nie je bolesť nie je rast, tak vedzte, že to pri chudnutí až tak neplatí. My potrebujeme trocha menej námahy jednorazovo, zato však pravidelne miernu námahu. Preto pri chudnutí je najlepším cvikom samotná chôdza. No a ak sa vám do nej nechce, skúste sa zmotivovať týmto balíčkom citátov.

Chôdza: najstaršie cvičenie a stále najlepšie moderné cvičenie.Carrie Latet

No vidím, že to hovoria viacerí :-)

Pes je jedným z posledných dôvodov, ktoré niektorých presvedčia, aby vôbec šli na prechádzku.OA Battista

Je fakt, že dnešná doba umožňuje žiť pohodlný životný štýl. Všade sa odveziete autom a potom si už len sadnete do niektorého pohodlného kresla a sedíte ďalej. Ak už je reč o psoch:

Ak je váš pes tučný, asi nemáte dostatok pohybu.Neznámy autor

Aj u psov sa totiž obezita zvyčajne prejavuje rovnako, ako u ľudí. Páči sa im maškrtiť, odpočívať a postupne sa prestanú hýbať.

Keby televízor a chladnička neboli od seba tak ďaleko, niektorí z nás by vôbec nemali šport.Joey Adams

Áno, pravidelné vychádzky do chladničky si pamätám. Ale tento citát je nedomyslený. V skutočnosti sa totiž zvyčajne pohybujeme na trase fotelka - chladnička. Nie televízor - chladnička. Najmä ak váš televízor je veľký, tak sedíte od neho dosť ďaleko. Keby vám niekto zobral diaľkové ovládanie, to už jaký posilňovací triatlón by ste museli absolvovať medzi chladničkou - televízorom a kreslom?

Tí, ktorí si myslia, že nemajú čas na cvičenie si skôr alebo neskôr budú musieť nájsť čas na chorobu.Edward Stanley

Tak takéto citáty sú nepríjemné preto, že môžu byť pravdivé. Najhoršie je to, že vlastne nevieme, ako nedostatok pohybu zareagujeme. Poznám ľudí, ktorí sa nehýbu takmer vôbec a žijú do nezvyklo vysokého veku bez vážnejších problémov. Iní za rovnaký životný štýl zaplatia už po päťdesiatke infarktom, či inou chorobou. Najhoršie je, že neviete, čo bude váš prípad...

Žiť zdravý životný štýl vás zbaví zlého zdravia, letargie a tuku.Jill Johnson

Je pravda, že ak správne športujete, stanete sa čulejší a vitálnejší.

Nenávidel som každú minútu tréningu, ale povedal som si: Nepoľavuj! Vydrž to teraz a po zvyšok života budeš žiť šampión.Muhammad Ali

My si zas môžeme predstaviť, že ak schudnete, zvyšok života nemusíte so sebou vláčiť činku. Ozaj. Koľko kíl váži vaša súkromná činka? Ja som mal skoro 40 kilovú. No a dnes keď si dám vo fitku do rúk 2 dvadsaťkilové kotúče, stačí pár sekúnd a viac nevydržím. To je šialené, ako veľa váži tuk. Skúste si niekedy naložiť svoju nadváhu a vnímajte, ako to zaťaží vaše kĺby.

Padni 7×, vstaň 8×Japonské príslovie

Na toto si spomeňte keď sa vám niečo nedarí. Nevadí, že sa nedarí. Treba to skúšať kým vám to nepôjde.

Aby ste uspeli, musíte byť najskôr ochotní zlyhať.Anonym

Veľmi veľa vecí totiž treba najskôr vedieť robiť. Aj cviky sú na prvý pohľad ľahká vec. Lenže treba aby ste cvičili správne a navyše pravidelne. Až potom uvidíte úspech v podobe výsledkov.

Veľa ľudí cvičí len tieto športové disciplíny: Skoky do reči, dobiehanie termínov, naťahovanie sa o slovíčka, skláňanie sa pred prekážkami a tlačenie problémov pred sebou.Anonym

Viem, tento citát som nepreložil voľne, ale svojvoľne. Pôvodne znie takto “Too many people confine their exercise to jumping to conclusions, running up bills, stretching the truth, bending over backwards, lying down on the job, sidestepping responsibility and pushing their luck.”

Keby sa fitness predávalo vo fľaštičke, každý by mal perfektné telo.Cher

No a za seba dodám, že by stačilo, keby sa dal prenajať niekto, kto to celé pôjde odcvičiť za mňa... To by bolo!

99% zlyhaní pochádza od ľudí, ktorí majú vo zvyku sa vyhovárať.George Washington

Aj toto pozorujem v praxi. Píše mi dosť veľa ľudí. Niektorých za tie roky už trocha poznám, aj keď nie osobne. Píšu v nepravidelných intervaloch. Dosť často sa radia o tom, ako prekonať nejaký problém v súvislosti s chudnutím, alebo sa radia prečo nechudnú. Týchto je väčšina a majú skôr rozpačité výsledky.

Ale je tu menšia časť takých, ktorí mi napíšu len raz. Väčšinou to je jednoduchý príbeh. Pred rokom našiel / našla tento web. Prečítali si ho, niektorí si to uľahčili a kúpili si knihu. Dodržali odporúčania. Nebolo to ľahké, ale dokázali to. Majú takmer normálnu postavu a tešia sa z toho. Niekedy pridajú fotku. Práve títo ľudia sa nevyhovárajú. Rozhodli sa, že niečo dokážu a - dokážu to.

Ak chcete dosiahnuť niečo v živote, nemôžete len sedieť a dúfať, že sa to stane. Musíte to urobiť.Chuck Norris

Presne toto je problém, ktorý mnohých odradí. Že treba spraviť niečo, do čoho sa nám veľmi nechce.

"Nikdy nezmeníte svoj život, kým nezmeníte niečo, čo robíte denne.Mike Murdock

Pravdepodobne tento citát sa nás pri chudnutí týka priam bytostne. Je oveľa účinnejšie ak denne budete niečo robiť možno aj len chvíľu a málo. Nepomôže, ak sa k tomu odhodláte raz za rok a skúsite to spraviť naraz a všetko.

Cieľ bez plánu je len prianie.Larry Elder

Ak sa rozhodnete schudnúť, tak práve to býva dosť zlý cieľ. Ale aj keby to bolo cieľom, uistite sa aký máte plán na chudnutie a či je rozumný. Niektorí totiž skúšajú hladovky a diéty a tie ako plán jednoducho nefungujú.

Motivácia je to, čo vás naštartuje. Zvyk je to, čo vás udrží.Jim Rohn

Veľmi často sa ľudia pri chudnutí sťažujú, že majú málo motivácie. Že by potrebovali nakopnúť. Tak prosím, nech sa páči. Pozrite do zrkadla. Nie je to kopanec? Ak nie, tak sa spýtajte svojho lekára, aké máte výsledky preventívnej kontroly. To tiež nie je kopanec? Potom neporadím.

No v praxi sa ukázalo, že takéto hrôzy nás vedia nakopnúť len krátkodobo. Strach nie je motivátor. Chvíľu síce funguje, ale rýchlo si naň zvykneme.

Preto čo najskôr skúste prejsť pri chudnutí na čo najpresnejší režim so žiadnymi výnimkami. Práve pravidelný rytmus vás bude udržiavať v správnom nastavení. keď motivácia trocha oslabne. (Lebo ona oslabne!)

Zlé návyky sú ako pohodlná posteľ. Ľahko si ľahnete, ale ťažko sa vstáva.

Anonym

Končím týmto citátom aj s doplnením, že mäkká posteľ pri obezite je veľmi zlý nápad. Ako budete chudnúť, stále viac budete riskovať zranenie chrbta. Preto je vhodné, ak svoje cviky posilníte aj o cviky na korzet a chrbát.

Napísal
Miro Veselý 
28. januára 2018
O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Nemôžem však zaručiť výsledky každému. Pred chudnutím je preto vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.
Miro Veselý
Tajomstvo chudnutia sa skrýva vo vašej chladničke!

©  Web chudnutie-ako.sk píše Miro Veselý od 27. 07. 2004.

Do roku 2003 som bol tučný. V roku 2004 som schudol 35 kíl a napísal o tom web chudnutie-ako.sk. Neskôr aj knihu, ktorú už 15 rokov pri každom vydaní vylepšujem o nové poznatky a skúsenosti z praxe. Volá sa Jedálniček na chudnutie. Ak radi pozeráte videá, navštívte Youtube kanál Miro Veselý.