chudnutie-ako

Bellasin

Bellasin je ďalším z radu prírodných prípravkov, ktorý je na trhu už veľa rokov. Kto chce žiť zdravšie, chce počuť slovo prírodný. Bellasin je nutné užívať dlhodobo, pravidelne. To tvrdí výrobca. Jasné – čím viac kúpite, tým lepšie.

Bellasin je určený hlavne na reguláciu telesnej hmotnosti v období menopauzy. Dobrá voľba. V tom veku už je len málo žien, ktoré by si neboli zničili postavu. A ešte menej, ktoré by nechceli schudnúť. Bellasin sľubuje znížiť ťažkosti s menopauzou – no ktorá žena by to neokoštovala? Čo obsahuje Bellasin? Trocha byliniek – zelaný čaj, guaranu (kofeín) a ešte zopár korienkov v množstve pripomínajúcom homeopatiká.

A ideme z kopca. Bellasin sľubuje to, čo všetky úspešne predávané (bezpečné a rovnako bezpečne neúčinné) prostriedky na chudnutie. V reklame sa dozviete, že Bellasin pomôže redistriubuovať telesný tuk, zvyšuje termogenézu, prospieva zdraviu... Zárpveň však Bellasin pre vyšší obsah kofeínu nie je vhodný pre ľudí s vyšším tlakom.

Bellasin – účinkuje?

Áno, bellasin účinkuje  mnohých aj televíznych reklamách. V nich v roku 2006 zaznievali odborne nepodložené informácie. No boli to informácie, ktoré tučné ženy radi počuli. Ich obezita nie je spôsobená jedením, ale hormonálnymi zmenami.

Z reklamy na Bellasin (z roku 2006) vyberme: Bellasin aktívne pomáha pri regulácii telesnej hmotnosti pred nástupom a počas menopauzy. Medzi príznaky nastupujúcej menopauzy nepatria iba zmeny nálady, potenie, návaly tepla, strata vitality a radosti zo života. Jedným z najvýraznejších prejavov je nechcený nárast telesnej hmotnosti v tých telesných partiách, kde k tomu doposiaľ nedochádzalo. Vplyvom hormonálnych zmien nastupujúcej menopauzy dochádza k úbytku svalov a nárastu tukového tkaniva. Kombinácia prírodných látok Bellasinu má vysoko pozitívny účinok na znižovanie nežiadúceho nárastu hmotnosti, obmedzuje zvyšovanie a distribúciu telesného tuku a tiež vegetatívne prejavy menopauzy – únavu, poruchy koncentrácie, spánku a stratu vitality.

Všimnite si – popisujú sa tu príznaky a potom sa vyberie tvrdenie, že nejaký liek by mohol pomôcť. Tuční ľudia sa radi nechajú klamať. Potom platia ochotne a nestarajú sa o to, že naleteli ďalšej reklame. Bellasin nefunguje. Neschudnete. Fakt. A pokiaľ ide o chudnutie: priberá sa z prebytku jedla. Metabolizmus to môže len zhoršovať – starší človek potrebuje menej jedla ako mladý. Aj k úbytku svaloviny dochádza skôr jej nepoužívaním. Kto pravidelne necvičí, prichádza o svaly.

Keby Bellasin (alebo ktorýkoľvek iný výživový doplnok) fungoval, boli by sme svedkom, že mnoho tučných žien by už dávno bolo štíhlych. Kde sú dnes tie ženy, ktoré mohli vďaka Bellasinu tak krásne a ľahko strácať svoj nechcený tuk? Veď od roku 2006 – kedy bežala jedna z väčších kampaní už prešlo dosť času. Či?

V Bellasine výrobca ako účinné látky deklaruje okrem iného:

 • výťažok zeleného čaju
 • extrakt z guarany
 • L-karnitín
 • kakaový extrakt
 • zázvor
 • prášok zo semiačok tekvice
 • olivové listy
 • rozchodnica ružová

A ďalšie podobné látky. Všetko prakticky v stopovom množstve. Dnes už v EÚ reklama na takéto výrobky nemôže obsahovať tak jednoznačné tvrdenia ako pred pár rokmi. Legislatíva povoľuje len tvrdenia schválené a overené. Takže v letákoch sa len naznačí, vyberiem skrátene:

 • Guarana sa bežne používa na podporu metabolizmu tukov, čo napomáha k lepšej kontrole hmotnosti, a tiež potláča pocit hladu.
 • Extrakt zo zeleného čaju s EGCG pomáha spaľovať tuk a brániť tak jeho hromadeniu.

Problémom podobných tvrdení je to, že tučný človek sa v tom často nezorientuje. Magistra v lekárni mu ochotne poradí na chudnutie ten správny preparát. (Provízie sú tam slušné, prečo by nezarobila?)

Neverte však tomu, že ak zjete tabletku s pár miligramami nejakého zázračného výťažku tak že by ste nejak náhle začali strácať tuk.

S prípravkami tohto typu počítajte skôr so sklamaním. Vzhľadom na obsah bude fungovať ako mierne silná káva. Ak to skombinujete s kávou a čajom, tak je možné že večer nezaspíte, pretože vyššia dávka kofeínu vás viac povzbudí.

Miro Veselý

Miro Veselý

O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Pred chudnutím je ale vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.

9 Odpovedí

 1. Aj ja som naletela, Bellasin mi nielen že nepomáha, ale škodí. Zhoršili sa mi problémy so žalúdkom a spánok je v háji. Okrem toho mám stále horkú chuť v ústach. A kilá? Tie sa nabalujú aj naďalej, hoci ho užívam už niekoľko balení. Tkže somarina – nekupovať!!!

 2. Bellasin som kúpila pred dvoma rokmi a aj som ho užívala. Hneď pri prečítaní príbalového letáčika mi bolo jasné, že bez pohybu to s tým chudnutím nebude fungovať – priamo tam sa doporučuje pohyb.
  Či fungoval alebo nie neviem:-) Skôr fungoval ako placebo. Ja som totiž výrazne zmenila stravovacie návyky a pravidelne som cvičila.
  Čo sa týka tých menopauzových problémov, tak na začiatku užívania bellasinu udreli s takou silou, že som konečne navštívila lekára. Pre istotu som bellasin vysadila a vrátila som sa k nemu až neskôr, ale to už len pro forma. Chudnutie bolo totiž už naštartované a vlastne som žiadne tablety nepotrebovala.

 3. Ked mas pohyb a pravidelne cvicis, nepotrebuje Bellasin. Je to iba obchodny tah ako dostať od ludi peniaze.

 4. Mozem len suhlasit, Bellasin nefunguje. No s nazorom ze zena v menopauze nepribera, nesuhlasim. Cvicim 2 az 3 krat do tyzdna, v stravovani sa obmedzujem cely zivot a ked som zacala mat problemy s menopauzou (v 41 rokoch), okrem navalov, zmien nalad a inych problemov sa pridruzilo aj priberanie. Skusila som Bellasin, no moje stavy sa len zhorsili, potenie, busenie srdca (tlak mam nizky), byvalo mi na odpadnutie. V tom case som si stiahla doma tabulku pohltaneho pokrmu a pri dennom prijme 5000 kJ som veselo priberala.

 5. Keď som začala užívať Bellasin , zdalo sa mi, že zaberá a držala som si požadovanú váhu
  Teraz po 2 rokoch / to sa mi vždy stáva pri všetkom , že po čase … / už mi akosi nepomáha a potrebujem niečo podobné, dobré.
  Nemám návahy, bolesti, spať môžem aj tri dni
  len ochlpenie mi začalo bujnieť aj na miestach, kde nebolo / pod nosom, … sa objavili chlpky, nie moc, ale trápi ma to a to priberanie ! Nemôžem schudnúť 3 – 4 kilečká, čo bolo niekedy šup šup a boli dolu.
  Neviem čo si mám kúpiť
  tak hľadám
  Som vegetariám, tuky nič, koláče – to je tabu, . . .
  ?????????????????

 6. Pozorne som si všetko prečítala a môj názor je“
  po mesiaci užívania Bellasinu efect mám 5 kg dole, ale….
  ale papám obozretne a snažím sa dodtžiavať tieto zásady:

  doobedu – miska ovocia s medom a mletými orieškami
  obed – miska zeleniny, nejaké bielkoviny – vajíčko, syr, mäso, šunka ale vždy iba jeden druh
  olovrant – tvaroh s trochou škorice a medu alebo niečo celozrnné s miskou zeleniny
  večera – mozzarela s rajčinami, alebo omeleta s hráškom
  alebo to čo naobed ale iba do 18,00

  okrem toho pijem 2,5l vody denne

  žiadna káva, čaj, chlieb, koláče, zemiaky, cestoviny
  2x denne chodím zo psom na vychádzky
  1x týždenne chodím plávať
  ránoa večer 10 min cvičím

  ten bellasin beriem len pre istotu..)))

  potrebujem dať zo seba 15 kg
  prestalo ma to takto ako som baviť…)))

  mám 53 a som zdravá…

 7. Bellasin som si zakupila nakoľko mám časté návaly tepla a nespavosť. Užívam ich 8 deň a zatiaľ nič, žiadne reakcie. Podľa recenzií ak mi nepomože 2 mrsačná dávka, pravdepodobne už si ďalšie balenie nekupim a skusim vydržať.

 8. Všetko to záleží od organizmu, ja som brala Belasin, vybrala som 4 balenia a cítila som sa veľmi dobre, nechudne sa z neho vôbec ako zo všetkých tabletiek na chudnutie ale mala som dostatok energie. Pila som popri ňom aj kávu a nemala som žiadne problémy so zaspávaním alebo spánkom celkovo. Nemôžem brať chemicky vyrobené hormóny a preto výťažok z ďateliny červenej a sóje, ktoré tieto tabletky obsahujú mi vyhovuje. Všetko je len o organizme. Neberiem ho kvôli chudnutiu ale kvôli kombinácii prírodných látok, ktoré obsahuje. Mne vyhovuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Motivačný kurz chudnutia

Prihláste sa na rýchlokurz chudnutia. E-mailom vám pripomeniem váš zámer a navrhnem, čo robiť. Dostanete aj e-knihu 100 tipov ako schudnúť. Kurz je zadarmo.  

Zasielanie kurzu sa dá kedykoľvek zrušiť. Podrobnosti o kurze sú tu… Informácie o ochrane osobných údajov nájdete tu.

Ak vás nezmotivuje tento kurz, ani kniha, tak sa pozrite do zrkadla. Niekedy to stačí.