Od roku 2004 píše Miro Veselý

Herbalife

Je vhodné používať výrobky Herbalife na chudnutie? Funguje to v praxi? Alebo je to iba spôsob, ako vytiahnuť peniaze z vašich vreciek?

Firma Herbalife je na trhu už desiatky rokov. Z tohto faktu sa na prvý pohľad dá spraviť potvrdenie – sú tu dlho, asi je to dobré. Na druhý pohľad však môže ísť aj o dôkaz, že ide o dobrú marketingovú komunikáciu. Inými slovami – vždy sa nájde dosť tučných, ktorí zaplatia. Vďaka tomu môže biznis fungovať už desaťročia. Zákazníci sú možno stále iní.

Pred mnohými rokmi som poznal človeka, ktorý mi ponúkal skvelý kokteil na chudnutie. Sám bol viac, než dosť pri tele. To značne znižovalo dôveryhodnosť jeho tvrdení, aké skvelé produkty na chudnutie sám predáva. Asi po hodinovej diskusii z neho konečne vypadlo, že ide o Herbalife. Ja som si nakoniec nič nekúpil. Nepozdávalo sa mi, prečo by niekto mal byť tučný, ak predáva výrobky na chudnutie. Buď nefungujú, alebo ich nepoužíva. Ani jedno z toho nie je v poriadku, pretože ak by fungovali, predával by ich veľa a mal by tak peniaze kúpiť si aj pre seba…

Prečo sa z Herbalife stala značka, ktorú sa jej predajcovia boja ponúkať?

Pretože mnoho amatérov začalo predávať produkty. Nevedeli nič o marketingu. Tak ponúkali “zázračné preparáty” na chudnutie. Neraz klamali o rýchlosti chudnutia, alebo účinkoch. Tým sprofanovali značku. Teraz im je už málokto ochotný uveriť. Pritom výživové doplnky – nech už z dielne ktorejkoľvek firmy – sa pri chudnutí často využiť môžu. Herbalife je firma ktorá predáva na princípe multilevel marketingu. To znamená, že každý predajca hľadá ľudí, ktorí sú ochotní nielen kúpiť, ale aj sami predávať produkty.

 1. Kým človek len kupuje, má.
 2. Keď navyše začne aj predávať, tak zarobí.
 3. Ak nájde ďalších predajcov, získa provízie aj z ich predajov.

Na takom biznise nie je nič zlé. Je celkom jedno, ako vlastne niečo kúpime. Či od kamaráta, v supermarkete, alebo cez internet. V oblasti MLM podniká veľa úspešých firiem ako sú Avon, Amway či Oriflame. No multilevel marketing znamená to, že reklamu aj marketing a všetko čo k tomu patrí majú v rukách priamo predajcovia. Predajcom sa môže stať ktokoľvek. A práve je zle. V minulosti predajcovia (nielen) Herbalife narobili veľa hrubých chýb. Nikto im nepovedal nič o psychológii predaja ani o marketingu. Tlačili produkty Herbalife “do hláv” tak agresívne a tak nepríjemne, že tým obťažovali. Využívali prvky nátlakového predaja a manipulácie. A tak sa Herbalife a MLM vôbec stal skôr synonymom snahy o rýchly zisk, než úspešnej značky. Dôsledok?

Dnes už nemôžu na prvom stretnutí nič prezradiť. Musia hovoriť o skvelých produktoch a možnostiach, nemôžu ale priznať farbu. Povedať že ste predajca Amway či Herbalife = okamžitý koniec diskusie. To sú dôsledky starých chýb v predaji pred rokmi. Jednoducho niektorí to “prepálili”. Znepriatelili si známych aj rodinu nátlakovým predajom.

Mnoho tučných to aj skúsilo, no neúspešne. Zaplatili veľa peňazí za sporný, krátkodobý, ba aj žiadny výsledok. To naštve. A tak sa Herbalife stal značkou, ktorú sa už predajcovia neraz boja nahlas vysloviť. Len sa pokúste zistiť od predajcov Herbalife, čo predávajú. Nepodedia vám to! Nie na prvý pokus. Najskôr vás musia predvariť, pripraviť, zahriať. Budú vám básniť o chudnutí, o lepšom živote, o bunkovej výžive. Nazvú sa welness poradcami. Ale že zastupujú práve značku Herbalife, to budú zatĺkať až kým ich nepritlačíte k múru. Alebo keď bude treba platiť.

Podobne, ako iné “tabletky na chudnutie” aj Herbalife ponúka nádej na schudnutie výmenou za peniaze. “My vám dáme kokteil, ktorý ak budete piť namiesto jedla, schudnete.”

Asi tak sa dá stručne popísať princíp. Kokteil je v podstate náhradou stravy.

Ak si nedáte rezeň s majonézou, ale niektorý z prípravkov tohto druhu, začnete chudnúť.

No problém je práve v tom, že začnete chudnúť skratkou. Skratkou, ktorá vás zbaví potreby rozmýšľania o tom, čo a prečo máte zjesť, čo je zdravé, správne, vhodné.

Ak budete disciplinovane jesť práškovú stravu v správnom množstve a pravidelnom čase, určite začnete chudnúť. Fakt! A nemusí to byť vôbec Herbalife – podobných produktov je na trhu veľmi veľa. (Obzrite športové predajne, lekárne, hľadáte produkty s názvom “náhrada stravy”.) Kokteily, nápoje, tyčinky. Niekedy aj instantné jedlá. Je toho neuveriteľne veľa čo sa dá kúpiť.

Skôr, než si kúpite výživový doplnok na chudnutie, pozrite sa na vec z nadhľadu. Prečo vlastne potrebujete chudnúť? Priberali ste preto, že ste sa dlhodobo stravovali nesprávne. Ak to zastavíte a prejdete na stravy, ktorá má vhodnú energetickú hodnotu, zloženie a čas jedenia, upravili ste svoje stravovanie. A chudnutie sa začína. Je úplne jedno, či vaša strava bude prirodzená racionálna, alebo si kúpite drahé kokteily. Budete chudnúť preto, že už nejete somariny.

No problémy riešenia stravy v prášku sú vážne.

 • Umelá výživa nie je pre trávenie prirodzená. Prečo by sa mal zdravý človek kŕmiť mixovanou stravou?
 • V kokteiloch sú často vysoko dávkované vitamíny a minerály – to môže byť aj problém, pretože hrozí ich predávkovanie.
 • Tento typ stravovania je drahý, alebo skôr veľmi drahý.
 • Jesť dlhodobo len umelú stravu nie je práve vhodné a po čase vám začne “liezť krkom” akýkoľvek typ umelej výživy. Skôr či neskôr začnete túžiť po normálnej, pevnej a pestrej strave. Tá umelá sa zunuje. (Ak neskôr, možno vás aj zruinuje.)
 • Tento typ chudnutia vás zbavil povinnosti niečo sa naučiť. Kým chudnete umelou stravou, tlačíte tento problém do budúcnosti.

Práve posledný problém je najvážnejší. Vypiť kokteil je jednoduché a pohodlné. No o pár týždňov či mesiacov budete chcieť prestať jesť umelú stravu. Čo spravíte potom? Verte, že nebudete vedieť o zdravej strave nič viac, ako viete teraz. Ak sa vám dnes nechce študovať, možno budete klamať sami seba na spôsob “veď najskôr schudnem s Herbalife a potom sa naučím zdravšie jesť”. Vetre, že toto nefunguje.

Myslíte si, že POTOM sa vám bude chcieť učiť zdravú výživu? Nebude sa vám chcieť. Tak, ako sa vám nechce teraz! Ba viac – teraz máte motiváciu že chcete schudnúť. Potom budete štíhlejší a na učenie sa vykašlete. Bez znalostí však začnete po chudnutí jesť zas rovnako, ako ste jedávali pred chudnutím. Nič iné predsa o výžive neviete. Lenže to čo poznáte vás už raz k obezite priviedlo. Jojo efekt je potom už bude len smutne zákonitý dôsledok.

Motivačný kurz chudnutia

Prihláste sa na rýchlokurz chudnutia. E-mailom vám pripomeniem váš zámer a navrhnem, čo robiť. Dostanete aj e-knihu 100 tipov ako schudnúť. Kurz je zadarmo. 

Zasielanie kurzu sa dá kedykoľvek zrušiť. Podrobnosti o kurze sú tu… Informácie o ochrane osobných údajov nájdete tu.

Ak vás nezmotivuje tento kurz, ani kniha, tak sa pozrite do zrkadla. Niekedy to stačí.

Keby ste totiž boli naozaj mohli po schudnutí pomocou Herbalife natvrdo a poctivo prejsť na racionálnu výživu, je tu jedna hnusná otázka: načo Herbalife? Veď prechod na racionálnu stravu vám chudnutie zaistí rovnako účinne, ako umelá strava.

Neklamte preto sami seba. Ak chcete zaplatiť za Herbalife, nepýtajte sa na to, či schudnete. Jasné, že áno. Klaďte si otázku, čo spravíte potom, keď schudnete a budete chcieť prestať kupovať drahé produkty na chudnutie. Pretože cieľom predsa je, aby ste už nikdy nepribrali. Nie to, aby ste rýchlo-schudli na pár mesiacov.

Preto je dôležité vedieť najskôr veľa o strave a mať silnú motiváciu.

 1. Naučte sa chudnúť zdravou stravou. Je to práca na pár dní námahy, ale máte to na celý život.
 2. Ako doplnok pestrej stravy môžete pokojne využiť aj produkty Herbalife, aj iné. V rámci spestrenia a pohodlia.

Ide o to, že prípravky náhradnej výživy zas nie je tak zlé mať poruke. Môžu byť akejkoľvek značky, aj Amway má kvalitnú náhradnú výživu. Aj v meste si môžete kúpiť niektorý (prevažne bielkovinový) koncentrát. To môžete mať doma pripravené – sú to trvanlivé výrobky. Rovnako môžete mať poruke umelú výživu z lekárne. Nutridrink, alebo Ensure.

Čas prinesie problémy. Tesne pred obedom zistíte, že nemôže byť obed. Alebo chcete začať variť a zistíte, že vám chýba niektorá surovina. Alebo viete, že celý deň budete v teréne a nemôžete ísť na obed. V týchto situáciách môže byť náhradná výživa ideálna.

 • Je extrémne trvanlivá.
 • Obsahuje vyvážené živiny.
 • Zaberie mimoriadne málo miesta.
 • Nezaberie čas – zjete alebo vypijete za pár sekúnd.

Nič z toho nie je dobré pravidlo pre zdravú výživu. Ale je to výborná výnimka. Nemôžete sa najesť? Radšej zjedzte alebo vypite takýto nápoj. Rozhodne lepšie, než potom nevydržať a kúpiť si niekde na pumpe bagetu, či v meste hotdog.

Zloženie prípravkov si radšej prečítajte

Je totiž častým javom, že v predaji sú úplné nezmysly. Teraz nepíšem o konkrétnom produkte – jednoducho pozor na rôzne vysokoproteínové koncentráty. Často obsahujú cukor.

Príklad zo zloženia Herbalife Formula 1. Je to sójový proteín obohatený o vlákninu a vitamíny. Rozpúšťa sa v štvrťlitri mlieka. Hmm. Takže v jedle vhodnom na chudnutie máme 20 gramov cukru – to je ekvivalent troch čajových kopcovitých lyžičiek.

Dali by ste si do raňajok na chudnutie 3 lyžičky cukru? Ja nie.

Ja by som si dal možno 80 gramov ovsených vločiek a 2 a pol deci sójového mlieka. Taká kaša je hotová za pár desiatok sekúnd. S bielkovinami ste na lepších číslach. Pridaný cukor žiadny. Ak by som chcel navýšiť vlákninu, dá sa pridať ovsených otrúb a trocha psýlia. Alebo ešte lepšie – pred jedlom by som si dal kaleráb. Výsledok bude veľmi dobrý a papáte prirodzenú stravu.

Opatrne s dávkami

Jasné, že predajca vás bude vždy tlačiť do toho aby ste kúpili čo najviac. Preto sú títo predajcovia školení, ako na to. Naučia sa, čo vám majú povedať, aby ste užívali čo najviac ich produktov. Zvyčajne vám budú vysvetľovať, že pre zdravie je nutná špeciálna výživa (tá, ktorú predávajú) a že treba vyššie dávky. Inak… blablabla.

Takže tu radím: opatrne. Ak vám začne niekto tlačiť do hlavy kaleráby o megadávkovaní vitamínov a minerálov, neverte mu. Vitamíny skupiny v predávkovaní nie sú len predražený moč. Môžu byť pre zdravie nebezpečné!

Výrobky Herbalife obsahujú aj vysoké dávky vitamínov, ich dlhodobé užívanie nemusí byť vždy a pre každého bezpečné. Odporúčam konzultujte to u svojho lekára. Ak viete po anglicky tak si prejdite zopár článkov napríklad na Pubmed.

Inými slovami: ak máte podozrenie, že vaše telo potrebuje nejaké vitamíny, poraďte sa s lekárom. Nedajte si radiť od predavača, ktorý po jednodňovom predajnom kurze získal certifikát “výživového poradcu”. Laické rady – navyše motivované snahou predať – môžu byť chybné.

Navyše myslite aj na to, že ak si kúpite niekoľko produktov a každý bude obsahovať pridané vitamíny či minerály – zvyšuje sa dávka. Ak navyše užívate nejaké multivitamíny, tak to ešte viac môže navýšiť ich súhrnnú dávku.

Záver

Užívanie týchto produktov v rozumnej miere môže mať zmysel. Najmä náhrada stravy je jednoducho praktická vec. Dať si raz za čas kokteil namiesto jedla je praktické.

Používať však umelé produkty často je na zváženie. Je to pohodlné, pretože sa nemusíte zaťažovať rozmýšľaním o jedle. Ale čo neskôr?

Ak sa Vám článok páčil,
a chceli by ste podporiť autora a tento web, môžete.
Zdieľajte tento článok, alebo si kúpte niektorú z kníh Mira Veselého.
Kliknite sem a vyberte si.

Miro Veselý

Miro Veselý

O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Pred chudnutím je ale vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.

181 Odpovedí

 1. sorry, nerozumiem tomuto clanku.
  Je to za alebo proti hebalife?
  Dik

 2. meno ruze: prepáč, ak teda môžem zareagovať, ale
  čo Ti v tom článku nie je jasné ? Jak v článku, tak
  v realite, za herbalife sú jednoznačne ZBYTOČNE
  vyhodené peniaze! ( vlastná skúsenosť ) !!!
  Máš to teda po lopate :)

 3. Musim trochu reagovat,na ten clanok.Bola som po materskej a 2 roky som vazne nemohla zhodit ani gram!!!Pred porodom som mala 49 po 73 a po 2rokoch snazenia ani gram dole,co neratam kila zhodene hned po porode.Snazila som sa vselijako mozne trapit behanim,zdravm stravovanim,dokonca bez sladkosti a stale nic.Potom som zacala brat na 4mesiace herbalife a schudla som na 56kg,ktore mam az do teraz!!!Neviem ci to moje telo zacalo trochu inac reagovat a len sa nastartovalo.Neuzivam uz 2roky a je mi fajn.

 4. Ja beriem herbalife uz skoro 2 mesiace a mam s nim naozaj dobre skusenosti, vobec to neberiem ako umelu nahradu stravy, velmi mi to chuti, nebyvam po nom hladna a v podstate jem, co mi chuti….tak by som velmi chcela vediet, ktory odbornik pisal tento clanok…

 5. V clanku sa pise, ze Herbalife nefunguje? Nie, je tam napisane, ze vo vacsine pripadoch funguje. Avsak vdaka Herbalifu clovek len schudne, ale nenauci sa, ako si vahu udrzat a to je ten hlavny problem takychto rieseni. Pre niektorych ludi, ktori jednorazovo priberu, ale inak sa stravuju tak akurat, to moze byt i trvale riesenie problemu, ale nie pre vacsinu ludi.

 6. stop herbalife je to čistý podvod sama som to robila sú to obyčajné vitamíny bežne dostupné v lekárňach za normálne ceny,žiadny zázrak ja som sa tým zaoberala 2 roky princíp je vtom ,že chodíte na školenia kde sa zídu ľudia ktorí majú nakúpené veľké množstvá tovaru a musia sa ho zbaviť ja sama som sa dala nahovoriť na úver 100.000 sk za ktoré mi dali tovar a staraj sa! zháňaj nových členov ,ktorí chcú vstup,lebo tomu veria a rýchlo predaj svoj tovar .taká je pravda či sa vám to pači ,alebo nie ja som tiež neverila kym som sa nespalila.

 7. a ešte poznám ľudí ktorí sa dali tak sfanatizovať, že verili zázračnej bunkovej výžive natoľko,že zanedbávali riadnu liečbu a neskutočne si pohoršili herbalife totiš sľubuje zázračné vyliečenie všetkého!!!a princíp chudnutia? raňajky sú vitamíny obed normálny večera vitamíny.ak ste to dodržali vyplavila sa vám aspom nadbitočná voda a ZÁZRAK JE NA SVETE!a na tom oni budovali mne sľubili pomoc z mojov malov preto somto skúsila a ja som to celé aj vybrala ale neverte tomu kúpte si normálne vitemíny a určite nezaplatíte 5000sk za mes. ako z herbalife!!!!!!

 8. Ja mam s herbalife vyrobkami dobre skusenosti, nikto ma nenuti brat uvery, to je kazdeho vec. Herbalife nieje len o chudnuti, moja babka mala tazku cukrovku uz 15 rokov, jedla velmi malo, stale priberala, hned ako nieco zjedla, vystupil jej cukor, drzala prisne diety, stav sa stale zhorsoval, pichala si 40 dielikov inzulinu denne, mala 25 liekov, citila sa velmi zle a lieky stale pribudali. berie to uz rok, vzdy na to da zbytok dochodku, a bere asi 5 liekov, nieco schudla, tlak dobry, dialyza ladvin nebude, inzulin uz len 20 jednotiek. A takych pripadov su tisice… Tak sa uz spamatajte a nepiste vsade tie vase zle zazitky za ktore v 90 percentach vyrobky vobec nemozu. Herbalife je o ludoch, a ked to niekto predava a vie o tom len ze ak preda zarobi, tak nech to radsej nerobi. Dakujem za vas cas…

 9. Som klient so zlavou uz cez rok a pol a mam vybrone skusenosti s vyrobkami od firmy Herbalife…Na prispevok od lejdyk sa ani radsej nevyjadrujem ale som rad ze uz konecne opustila firmu Herbalife…len tej firme skodila ako mnoho Slovakov pocas 90. rokov..A ze su to len VITAMINY je cista loz pozrite si zlozenie a hned zistite ze je to plnohodnotna nahrada stravy a je to vlastne potravina nie liek…A ze sa vylieci mnoho problemov? Samozrejme ze ano ked telo je spravne vyzivene tak si vie vyliecit az 80% svojich problemov…A este jedna vec…Herbalife ma najlepsich vedcov na svete zaplatenych od toho aby vyrabali tie najlepsie produkty na svete..a dari sa im to vyborne…A pochybujem ze prave oni by si nechali nicit svoje vysoko postavene mena medzi lekarnikmi a vedcami z celeho sveta!!! Ved je tam clovek ktory ziskal Nobelovu cenu!! Tak uz ludia nesudte podla mena ale podla skusenosti od poradcov a nie len vydieracov …Nie Herbalife ani produkty su na vine ale ludia…

 10. Absolutne suhlasim s nazorom jaxa999. Herbalife je najuzasnejsia firma aku poznam, s 2.najlepsim marketingovym planom na svete a najlepsimi produktami na svete. To, ze niekomu nepomohli bolo bud z dovodu zlej informovanosti od distributora, ktory vam tie produkty predal a chcel len zarobit, pretoze oni funguju na kazdeho len treba vydrzat – je to vedecky overene, alebo je to z dovodu druheho ze niekto si da koktail rano, obed ma normalny, vecer si da znova koktail a o polnoci ide vyzierat chladnicku a cuduje sa, ze vysledok neprichadza je trosku smiesna predstava, Cize bud si to dajte vysvetlit od niekoho kto tomu rozumie, lebo jedine ludia kazia dobre meno tejto spolocnosti, ktora je spicka v regulacii hmotnosti vyse 27rokov. Myslite si, ze keby to nefungovalo bola by firma na trhu tak dlho, s milionmi spokojnych klientov vo vyse 65 krajinach sveta ? Zamyslite sa…

 11. Ja som nikdy distributorka Herbalife-u nebola, ale taki odbornici ako lejdyk co vedia, ze “sú to obyčajné vitamíny bežne dostupné v lekárňach za normálne ceny” len firme poskodzuju. Tak bud viem alebo musim studovat. Ja som si ten koktejl vyskusala. Nebol zly, ale prilis drahy. Porovnatelnu kvalitu maju viacere produkty za nizsiu cenu. A urcite to spravne orechove nie su vyzivove doplnky a synteticke vitaminy z lekarni. Inak mne sa tento clanok fakt pacil. Predsa nikoho a nic nezhadzuje, len upozornuje na potrebu zmien v zivotosprave od zakladu a dlhodobo /najlepsie navzdy/.

 12. Koktejl je jedlo na mesiac…tak co je teda primerane drahe a co lacne hm???Skuste si kupit jedlo na mesiac dopredu a zistite si ci vas to vyslo menej ako 1620 SK

 13. este jedna vec..Staci si pozriet hokej a Finsku reprezentaciu…lietaju po lade s logom Herbalife…takze tu je jasny dokaz vyvratenia pochybnosti…plus LOS ANGELES GALAXY a David Beckham…

 14. S clankom sa da aj neda suhlasit. Ja pracujem s Herbalife 1,5 roka. Schudol som viac ako 15 kg a verte ze predtym som skusal vselico ine, delenu stravu, nieco z lekarne atd.. Veci z lekarne nefungovali, delena strava ma omrzela a ajtak som nic neschudol. A tu sa dostavame k tomu s cim v clanku nesuhlasim. Prave to ze sa nemusim zamyslat nad tym aky typ stravy si vyberat, ako to kombinovat a zlozito pripravovat. Nutricny napoj si pripravym rychlo, jednoducho a viem ze mam v takto pripravenych ranajkach a popripade veceri vsetko co potrebujem v optimalnej davke. Samozrejme k tomu patri pravidelna strava ( celkovo 5 jedal denne) , pitny rezim, pohyb atd.. Ja Herbalife povazujem za vyzivu a tak sa k tomu staviam. 90% mojich klentov sa bori s nedostatkom casu a pohybu a nechce sa im zamyslat nad tym ako kombinovat svoj jedalny listok tak aby tam boli vitaminy, mineraly, vlaknina , bielkoviny atd… Dnesna doba to jednoducho priniesla. Preto je prave Herbalife pre nich vhodnym riesenim. A co sa tyka ceny? Ako tu bolo spominane na prvy podlad sa to moze zdat vela ale ked to prepocitate na pocet jedal zistite ze je to minimalne porovnatelne s beznou stravou ale je tam neporovnatelna vyzivna hodnota oproti beznym potravinam ( plnych chemie) Keby sa ludia hybali a neprejedali neriesil by dnes cely svet problem s obezitou. Pocet obeznych ludi na svete uz prekrocil pocet podvizivenych a slovensko v tychto statistikach obsadzuje popredne miesta. Kazdy si moze vybrat to co mu vyhovuje, niekto cita tieto stranky a upravy si stravovanie, niekto kupuje 90 dnove diety a skusa co to spravi a niekomu vyhovuje Herbalife. Uznavam ze problem Herbalife na slovensku bol porevolucny boom a vidina bohatstva ale dnes je Herbalife silna a stabilna medzinarodna spolocnost a vzdelavaci system je maximalne prepracovany. A co sa tyka predajcov alebo distributorov. Oni nemusia byt odbornici na vyzivu. Odbornici su ti co navrhli a koncipovali produkty tak aby boli jednoduche na uzivanie a aj predaj. Takze nech si kazdy vyberie to co mu vyhovuje.

 15. Prosim vas, nemam cas na citanie vsetkych odkazov, ale neda mi nereagovat – autorovi odkazujem, nech nedrista, ked nevie … a vsetkym “tucnym”, ktori sa stazuju, ze po Herbalife neschudli, odkazujem staru znamu vetu: “Nezer, cica!” – na schudnutie je okrem ineho potrebne trosku zvysit mozgovu aktivitu, par veci si nastudovat a samozrejme zapojit pohyb – autor tohto clanku nie je jediny pod slnkom, ktory na to prisiel … :o)

  zdar zdravej vyzive!

 16. lele: Co take autor zleho napisal? Pravdu, s produktami typu Herbalife clovek moze schudnut, ale o zdravej vyzive nebude vediet ani velke gulove. Ked sa raz rozhodne s niecim takymto skoncovat, s najvacsou pravdepodobnostu sa vrati k staremu sposobu stravovania a priberie naspat.

 17. Karol to vystihol uplne presne…mate vysvetlenie ceny a aj vysvetlenie vyhod produktov Herbalife…

 18. Bez výhrad súhlasím s článkom. Len dodám, že muži sa starajú lepšie o svoje auto ako o svoje telo a ženy sa viac starajú o vonkajšiu – viditeľnú stranu tela ako o vnútornú.
  Ako si niekto normálny, v tomto storočí a pri vzdelaní, že ovláda internet dokáže dať k obedu mastné zemiaky a vyprážaný rezeň a potom sladký zákusok v domnení, že sa “dobre” najedol?
  Po čase mu telo samo ukáže, čo je dobré a čo zlé, stačí sa postaviť pred zrkadlo.

 19. pan autor, mylite si pojmy s dojmami a predpokladam, ze ste si pred napisanim tejto znozky nezmyslov nenastudoval nic o vyzive, vyzivovych doplnkoch a ich principe fungovania.

 20. Ludia bozi, co stale mate proti Mirovy Veselemu?
  Ved vam hodil pravdu do oci. Hebalife je umela nahrada stravy, ktora je vyvazena a mozno funguje, ale co potom, ak schudnete? Ty, co sa len tomu trosku rozumjete, tak po precitani si prilozeneho letaku, ktory nas informuje o zlozeni herbalifu zistite, rovnaku stravu si v klude pripravite sami doma.
  Napriklad vezmem si kuracie prsia, ryzu a zeleninu
  a verim tomu, ze si zostavim si presne rovnaku stravu, ako ponuka umely herbalife.
  Bude mat moja strava stredny glykemicky index?, ziaden problem, pridam si viac zeleniny.
  Bude mat moja strava malo sacharidov?
  Znovu ziaden problem, pridam si viac ryze.
  Bude mat moja strava malo tuku?
  Opet ziaden problem, polejem si zeleninu olivovym olejom.
  Vas problem je v tom, ze jedlo beriete ako nutne zlo.
  Vyskusali ste uz vsetko mozne, ale vysledky sa nedostavali. Keby ste nemuseli, snad by ste ani nejedli. Herbalife nie je riesenie. Ved vy uz ani nepoznate, co je to pôzitok vychutnat si jedlo.
  Velmi dobre to poznam, lebo tiez som nemohol schudnut, skusal som vsetko mozne, malo som jedol, vela behaval, trapil sa hladovkami…….
  Az kym som si nenastudoval potrebne mnoztvo informacii, a nezacal zdravo zit. Viete aky to je krasny pocit rano vstat a pripravit si jedlo, ktore viete ze ste si pripravili sami, ze je zdrave, ze ma primerane mnozstvo energie, bielkovin, cukrov a tukov, vitaminov…. A hlavne ze je chutne.
  Ano, mate pravdu to to iste zlozenie vam da aj herbalife, tiez tam bude vyvazeny pomer bielkovin, tuku, cukru….. ALe kde je ten pôzitok?
  Zamyslite sa:
  Nebolo by jednoduchsie si nastudovat racionalnu stravu, a pripravovat si jedlo, ktore je jacne, zdrave a chutne?
  Ale si radsej kupit herbalife za drahe peniaze a jednoducho to vypit ako naprogramovany stroj?
  A prestante utocit na autora ( Mira Veseleho), ktory sa vam len snazi otvorit oci, a tym padom vam pomôct ako zdravo zit, chutne a lacne.
  A co ked s herbalifom schudnete? co dalej?
  O zdravej vyzive nebudete mat ponatie a ste znovu pri starom type vyzivy a znovu mate poriadny kus nadvahy. Nebude vam potom skoda tych vyhodenych penazi za herbalife? Nebudete si potom klast otazku preco som neposluchol Mira Veseleho, aj ked som si precital jeho clanok?
  Tak sa schopte.
  Milan

 21. Mily Milan. Mas uplnu pravdu. Na optimanlu vahu netreba nic ine len sa spravne stravovat, pridat otrochu pohybu a pitny rezim. Toto co ty vsak dokaze asi 5% nasej polupacie. Ja ti len gratulujem k tvojmu upravenemu a chutnemu jedalnicku. Len ma tak zaraza ze odkial beries istotu ze vsetko co zjes je zdrave, bez chcemikalii , geneticky neupravovane a dozrievanie neurychlovane….. Tak ako ty povazujes herbalife za umelu nadradu stravy ja povazujem mnohe dnesne potravyny s ” vysokou trvanlivostou” za potravyni prepchate eckami a inymi chcemikaliami.

 22. Karol: Nie, dokaze to skoro ak nie kazdy jeden clovek, musi len chciet a nehladat dovody preco nie. Ked si clovek nastuduje par veci a pochopi ako to v organizme funguje, kedy je vhodne co jest a preco niektore kombinacie jedal nie su vhodne vobec, vydal sa na spravnu cestu. A tento web, ktory zalozil Miro Vesely, pomaha ludom vydat sa na tu spravnu cestu.

 23. ale ved Herbalife nikdy netvrdil ze sa to neda…vyzivit telo vsetkym co potrebuje…ale ak to dokazete tak presne ako je to v produktoch tak klobuk dole…a ak jedna davka vasho jedla presiahne cca 35 SK tak uz ste drahsi ako Herbalife.

 24. jax999: Racionalna strava je v skutocnosti velmi lacna (pokym si clovek nepotrpi na BIO kvalite) a casovo nenarocna na pripravu. Autor clanku predsa nespochybnoval to, ze s Herbalife sa neda schudnut ci neposkytuje vsetko, co organizmus potrebuje. Ked je niekto lenivy a ma dost penazi na uzivanie produktov typu Herbalife, nech sa paci, ak mu nevadi sa stravovat takymto stylom cely zivot. Taka poznamocka – tvorcovia Herbalife si len myslia, ze vedia, co telo potrebuje. Bohuzial ludsky metabolizmus ani zdaleka nie je uplne porozumeny a prebadany a teda tazko si mozeme byt isty, ze v takychto umelych stravach je naozaj vsetko, co organizmus potrebuje. Je to ako s vitaminmi a niektorymi stopovymi prvkami – v doplnkoch vyzivy v minulosti niektore chybali, lebo sa este nevedelo o ich dolezitosti v organizme.

 25. Po 1. vedci Herbalife su najlepsi na svete a jeden z nich ma aj Nobelovu cenu za nieco cim zachranil mozno aj niekoho z tvojej rodiny…Po 2.Herbalife nie je umela strava ale vsetky zlozky su ziskane z byliniek…Po 3. Racionalna vyziva v skutocnosti lacna nie je vobec to preto lebo je v nej plno chemie. Jedine tak BIO potraviny ktore su ale pre normalnych ludi drahe. Lenivost je byt obezny a stale zrat po fast-foodoch a nie uzivat produkty Herbalife. A ked uz si myslis ze vies nieco o Herbalife tak si to najprv nastuduj a nepis bludy…www.herbalife.com/sk najprv precitaj, vyskusaj a potom sud. Dakujem

 26. jax999: 1. Nemas dokaz o tvojich tvrdeniach, to, ze jeden z nich ziskal Nobelovu cenu za objavenie ucinkov oxidu dusnateho ako vazodilatatoru vylucovaneho endotelom ciev je sice super, ale o nicom to nevypoveda. Naviac je len clenom nejakej “dozornej rady” a osobne si myslim, ze v skutocnosti ziaden vyskum v Herbalife nerobi, kontaktuju ho mozno raz za pol roka (toto je samorezjme nepodlozene tvrdenie).
  2. Slovom “umely” som nemyslel sposob vyroby, ale ze je to neprirodzena forma stravy (uznaj, pitie koktejlu nie je normalna strava, je to len nahrada stravy).
  3. Tak tomuto som nepochopil, ci tam je chemia alebo nie je chemia, ked sa bavime o cene stravovania, nema to vyznam. Ako som napisal, ak si clovek nepotrpi na BIO potraviny, nie je to drahe.
  4. Neberem ti tvoje pozitivne skusenosti s Herbalife, ale zbytocne to budes vsemozne obhajovat. Nikto na tu spolocnost a jej produkty neutoci, autor, ja aj Milan sme sa zhodli na tom, ze clovek s tym schudne a da sa na tom existovat, ale neriesi to problem “co potom”, ked sa az clovek rozhodne s tym skoncovat. Predstav si, ze by vypukol nejaky skandal v tej spolocnosti a zanikla by. Ako by si sa zacal stravovat? Nic o racionalnej vyzive nebudes vediet, kedze si sa spoliehal na napoje, ktore ti dali (asi) vsetko, co tvoj organizmus potreboval a v spravnom mnozstve.

 27. velmi jednoduche…Herbalife nie je na schudnutie…Je to ako si povedal nahrada stravy plus mnoho akceleratorov na cielenu vyzivu a este aj vonkajsia vyziva.Ak si myslis ze dozorna rada je raz za pol roka, dobre nazor ti neberiem len chcem ti chcem povedat ze napr taka Extravaganza ktora sa kona raz za rok je vybornym dokazom toho ze cely vedecky zbor nic ine nerobi len skuma a skuma ako vylepsit produkty. Myslim si ze sa im to dari pretoze firma Herbalife je myslim ze od roku 2004 na NYSE…a tam sa nedostane len nejaka firma s pochybnou znackou. Co sa tyka toho co je dostupne pre trh na SR a CZ to je asi len desatina z toho co je pristupne v USA. A teraz sa ta spytam: Ak by si mal tak 65 rokov a bol by si unaveny a mal problemy s vekom. Zacal by si papkat vyzivu od firmy Herbalife a tvoje vysledy i zivotny elan by narastly ako vo veku 30 rokov, PRESTAL BY SI TO UZIVAT? Este raz Herbalife nie je na chudnutie ale vdaka nemu sa da regulovat regenerovat a samozrejme cistit i priberat. A co sa tyka neprirodzenej formy stravy, ano suhlasim ze zaludok nie je schopny prijmat ziviny len z tekutej stravy prave z tohto dovody sa koktejl dava podla potreby a nikdy nenahradza vsetky tri hlavne jedla denne. Co sa tyka dokazov…Pre mna su dokazy vysledky ktore mam ja i znamy nie to co niekde pocujem alebo vidim napisane v casopise.

 28. jax999: A preco potom propaguju svoju hlavnu liniu produktov na regulaciu hmotnosti, ked ako ty hovoris “Herbalife nie je na schudnutie”? Urcite aj vacsina zakaznikov Herbalife uziva ich produkty prave z tohto dovodu. Ten argument so 65-rocnym panom uznavam, od neho by som uz neocakaval, ze si bude vazit potraviny a sledovat ich zlozenie hlavne ak to nikdy predtym nerobil.

 29. takto to myslene nebolo… Herbalife je vyzivenie tvojho tela( kazdej bunky zvlast, preto bunkova vyziva) a prave tymto efektom telo uz nepotrebuje robit zasoby tuku a ani si ich udrziavat to je efekt chudnutia. Telo sa upravi tak ako ono samo potrebuje Herbalife mu len doda ziviny. O tom je cele poslanie Herbalife. Preto sa hlavne chytaju obezni ludia lebo ich je na svete strasne vela. Moj pripad bolo priberanie a poviem ti ze to je ovela tazsie ako schudnut. Teraz som spokojny a produkty papkam preto lebo sa citim vyborne a vela veci sa mi zacalo upravovat. (alergia, stolica atd). Samozrejme ze uz neexistuje ziadna Coca-Cola a ine podobne sra.ky. Schudnut sa samozrejme da aj inac ale po ukonceni diety alebo cvicenia sa dostavuje JOJO efekt a mame to zase spat. Alebo ked sa cvici velmi aktivne ale telo nie je spravne detoxikovane tak tuk sa spali ale prave tie toxicke latky ulozene v nom sa dostavaju do tela. Herbalife je hlavne detoxikacia organizmu potom dovyzivenie a nakoniec prichadza efekt chudnutia alebo uprava nejakych zdravotnych problemov (imunita atd) nic zlozite si myslim.

 30. Vyskusala som Herbalife a hoc som schudla 5 kg potom som pribrala 8 kg . SUhlasim s ludmi kt. tvrdia ze Herbalife preobem nadvahy neriesi- a ak tak len docasne. Uz som aj olutovala peniaze kt. som do toho vrazila- Po vysaden produktov herbalife totiz telo zacne – musi zacat papat normalnu stravu -a automaticky sa ty m narusi jeho predosly proces a zacne priberat.
  Herbalife by riesil problem nadvahy iba vtedy keby ste boli milioneri a mohli ppapat jeho produkty cely zivot. Spolu s 3 kamaratkami sme uzivali produkty Herbalife a vsetky sme asi mesiac po ich vysadeni pribrali a jo-jo ofekt sa DOSTAVIL.
  Odporucam vyrobky HErbalife ale s vedomim ze po ich douzivani priberiete aj ked sa budete dost strikne obmedzovat v papani. Telo si totiz zvykne na rezim – system Herbalife a po vysadeni tabliet sa vracia do povodu a normalu.
  Odporucam Herbalife ak chcete byt stihly len po dobu ked ich preparaty beriete. Za 5 kg ktore som schudla som zaplatila v prepocte na ich preparaty 9000Sk a vedlajsi ucinok bol taky, ze mi zacali rast chlpky na brade a na prsiach. Mala som podla mna nejak naburany hormonalny system a dodnes sa mi tie chlpky ani laserom nedari odstranit. NIkdy v zivote som na tych miestach chlpky nemala- objavili sa az pocas uzivania ich preparatov. NEvymyslam si – chcem datl en uprimnu radu.
  Drzim vsetkym palce ale pri chudnuti zmenou na racionalnu stravu.

 31. Jo-Jo efekt sa dostavil tak ako sa dostavit mal. Telo prestalo byt spravne zivene a zacalo robit zasoby tuku a tie sa zacali znova obnovovat. Ako dlho si produkty uzivala? ak by to bolo dostatocne dlho tak by sa Jo-Jo efekt zarucene nedostavil. A tiez by si mohla napisat vahu pred tym ako si zacala Herbalife papkat. Zalezi to od toho ci si schudla na tuku alebo len sa z teba dostali toxicke latky.

 32. Miro: Nemyslis si, ze aj ty z tych tvojich 40 zhodenych kil si zhodil aspon 5 kil toxinov? :)

  jax999: Jo-jo efekt sa da nazvat “ja som blby efekt”. Je UPLNE jedno, kolko by si Herbalife (a to je vlastne jedno co) uzival, podstatne je to, ze ked to vysadis, vratis sa k starym stravovacim navykom a vsetko je spat v starych kolajach, dlzka “kury” nic na veci nemeni. Organizmus je prisposobivy, zmenia sa podmieky a prisposobi sa. A prosim nepis mi tu tie az skoro ideologicke veci o bunkovej vyzive a neviem o com inom, ak mas nejaky protiargument, musi byt podlozeny vedeckymi faktami (nie typu “vsak maju vedecku radu so spickovymi vedcami”). Mozeme urobit kontrolovany pokus, hoc aj na tebe. :) Vysad Herbalife a zacni denne jest tak, ako si jedaval predtym, nez si zacal uzivat Herbalife. Ak si nemal nadvahu, prihod k tomu jeden fastfood denne. Ratam, ze ty Herbalife uzivas dostatocne dlho na to, aby sa ten jo-jo efekt neprejavil.

 33. seťo určite nie. ja som si toxíny zhadzoval do igelitového sáčka. po schudnutí som ich odniesol do zberu, pretože tam boli hlavne veľmi ťažké kovy, ako olovo, ortuť, heavy metal a iné.

  k jojo efektu: presne tak. jojo nie je žiaden efekt. je to zákonitý jav, ktorý nasleduje po zmene stravovacieho štýlu.

  k bunkovej výžive: ono ak tomu dobre rozumiem, tak výživa všeobecne je vlastne výživou určenou práve pre bunky. človek sa z nich zvykne skladať. to je rovnaké, ako keby niekto predával stlačený vzduch a nazýval ho “kyslík pre pľúca”.

 34. Viete suhlasim s Karolom ze malo kto vie sa stravovat spravne a vsetko dodrziavat .Aj najvykonnejsi sportovci nemaju regulernu a tu istu vahu cely svoj zivot .Vaha stale bude kolisat a kolko schudnete ci priberiete sa stane ritualom ci uz sa Vam to paci alebo nie. Kazdy si vybera to spravne sebe. Niekto rad pocita a stale vazi svoje potraviny a straca myslenie nad cislami a faktami a niekto je pohodlnejsi a za 2min si pripravi drink ktory mu da to iste ako 1/2 h uvaha co si dnes dam a kolko som mal sacharidou rano a kolko hodinovi trening. Viete hoc ako sa kto rozhodne je to spravne a v kazdej alternative je nico plus a nieco minus.Kazdy sme iny ja som zastancom koktejlou lebo niekedy ozaj mam 2m na veceru ci ranajky a ci je to pestre alebo nie mu to nevadi pretoze vie ze ci tak abo onak to telo nezanedbal. A co sa tyka ceny 20-30-40 korun za veceru alebo za cestovinovy salat s tofu za 120 korun je ozaj otazne.Na jedno vsetci zabudaju aj ludia co stym maju skusenosti jest sa musi kolko a co je na kazdom znas aku cestu si zvoli. Osobne radsej sa napijem koktejlu ako 2h vystrojim veceru bohatu na vsetko. Prosim nezabudajte ze je to len nazor su ludia co radi pocitaju a radi varia a maju kopu casu. Zvolte si v akej skupine budete.Ja viem kto som a co ma tesi a co nie.A ludia ktori v chudnuti vidia penazny zisk su chudaci. Ako treneri co sportuju a robia to radi a vedia o tom sporte kopu informacii tak mi pridu vsetci ostatny co sa vyznaju v herbalife alebo racionalnej vyzive ci makrobiotickej strave. S uctov k vsetkym co robia nieco pre svoje telo

 35. A vratim sa k Darinke : ozaj by som chcela vidiet co vsetko si do seba potom dostala 8kg!!!!

 36. **Felix* súhlasím s tým, že kokteil sa spraví rýchlo. Náhradná strava je riešenie ktoré využívame mnohí. Ja napríklad volím proteínové tyčinky, nutridrink, proteínové kokteily pre kulturistov a podobne. dostať sa ku herbalife nezáväzne nie je tak jednoduché, nevidno to bežne v predaji. a odmietam komunikovať s misionármi herbalife. pár som ich už stretol, sú dosť otravní. Asi smola.

  Ale stavať výživový štýl na umelej výžive – ktoréhokoľvek výrobcu – to nie je už tak dobrý nápad. racio výživa nie je o vážení. iste, treba pár krát vážiť aby človek mal názor. no a komu sa nechce nič učiť, ten platí. platí to rovnako ako o zlých žiakoch na základnej škole – celý život budú mať väčšinou skôr nízko kvalifikovanú, zle platenú prácu. v chudnutí – ak sa nič nechce človek učiť, potom platí za rôzne prostriedky na chudnutie – nielen herbalife. no a v dlhodobom meradle často aj tak títo ľudia zaplatia aj tým, že vlastne neschudnú. respektíve schudnú a potom zas naberú. Nesmieme sa na chudnutie dívať na ploche mesiacov ale rokov.

 37. Absolutne suhlasim. V minulosti som hladala k zdravej vyzive nahrady jedla je ich fura a tak isto nestoji male peniaze . Ano suhlasim aj s pocitanim . Prave preto som napisala svoj nazor a verte mi v svojom zivote som dokazala kade co ale len vtedy ked som bola k sebe uprimna .Verte netesilo ma ani trosicku pocitat a vzdy v podvedomi bol pocit ze som nieco zanedbala a svoje telo mam ozaj rada aby som na nom robila pokusi a unavuju ma tie ecka na obaloch .Ja sa zaoberam vahou a sportom od svojich 15 dnes mam 32 a ozaj vsetko napreduje dopredu to musite uznat. Dnes je stale tahsie po socialistickom zivote urcit co je spravne a co nie. Ano vsade su fanatici ale precitajte si clanky niektorych v tejto diskusii. Ja si myslim ze je spravne sa zaujimat o svoje telo a presne ako pisete vy alebo p.Karol je to dlhodobe aj u sportovcou ako som spominala ja.Vsetko je len volba a p.Karol myslim nepisal ze je nutne to brat dozivotne no pre menej informovanych to znamena opet do seba ladovat co sa da.A netvrdim ze koktejl je jedina forma zivotospravy no pre niekoho ako som ja je to neocenitelne a verte mi herbalife neobsahuje ziadne ecka tak co by ste si vybral na mojom mieste s mojou charizmou uponahlanej osobky???

 38. Asi prvy krat som sa zapojil do nejakej diskusie pretoze sa ma to bytostne tykalo. ( ako distributora Herbalife). Udivuje ma vsak ako sa tu vsetci dokazeme obhanat argumentami. Vsak ludia su rozni, kazdy nech si vyberie to co mu vyhovuje. niekto chce ratat kalorie a vyberat si vhodnu stravu niekto nie. Netvrdim ze jedine Herbalife je jedine riesenie a uz vobec nie to niesu zazracne produkty na vecne schudnutie. Ja sam som cez vianoce pribral pretoze som porusil zasadnu rovnicu prijmu a vydaja. Napriek tomu ze som pouzival produkty Herbalife som si neodpustil dobroty vianoc a samozrejme sa to prejavilo a dodnes zhadzujem vianocne tuky. Nemozem suhlasit s darinku ze po vysadenu produktov sa opet priberie. Ja sam ako hovorim ich stale beriem a dokazem pribrat ked si nestrazim co ostatne zjem. A ked nebola spokojna mohla to cele vratit a mala dostat celu sumu spat. ( samozrejme ak mala seriozneho distributora ktori si cti pravidla a pracuje eticky)

 39. A pri 5 jedlach dene je to celodenny ritual pocitania.Netvrdim ze nepocitam ani pri koktejloch ale aspon na konci dna ma to oslobodi alebo rano ked po treningu Vam ani rozum nefunguje a na rovnaky vyzivovy den ako bol vcera nemate zaludok. Za 2min mate po probleme a sadate do auta stym ze nepadnete unavou. No ako aj v sporte je tazke poucat niekoho kto nikdy nesportoval a premna sport je disciplina ako aj jedlo. Vy a p.Karol ste na rovnakej lodi len kazdy na inej strane a to sa neda povedat o niektorych zucastnenych v tejto diskusii. Kazdy si musi uvedomit ze sa neda vyrabovat celu chladnicku a mat normalnu vahu alebo nebodaj tehlicky na bruchu. Vsetko je o discipline a o laske k svojej dusi a telu. Preto Vas kazdy chape ako im to pride vhodne. p. Karola lebo mozu jest co im hrdlo raci a vypit nejaky drink a chudnu . A vas p. Veseli ze je to lacne a pestre nikdy nepozru na hlbku vasich slov .S uctou a pozdravom…

 40. p.Karol som rada ze ste sa zapojil a prajem vam vela uspechov pracovnych ci osobnych. Clovek aspon vie ze vsetko sa da usit na jeho povahu. Stopercente som presvedcena ze herbalife Vam pomaha ako mne .Ale mi ludia sme rozny a vselijaky tazko sudime a odsudzujeme. Zapojila som sa do tejto diskusie lebo mi to nedalo.Herbalife ma poskodene meno hrstkou nenazrancou ktory chceli zbohatnut na nestasti a trapeni druhych, lebo nie kazdy je disciplinovany preto je obezita otazkou cislo jedna nie ako kedysi. Kazdy by chcel jest rezne hranolky cocacolu kolaciky a vypit jeden koktejl a mat 20kg dole ale to sa neda ako to spominal p.Veseli. Kazdy idete dobrou cestou len ty ludia naokolo to je strasne ale aj cez to vsetko sa im obaja pokusate pomoct a to je chvalihodne hoc kazdy svoju mienkou a skusenostou. Oboch Vas obdivujem a ostatnym odporucam citat pozorne co pisete obaja.S uctou a pozdravom..

 41. Apropo meram 182cm a moja vaha je 72kg-78kg A pre neinformovanych stale to kolise lebo ludske telo sa vzdy prisposobuje ako hladu tak zatazi alebo hodovaniu. Precitajte si vahy aj kulturistov bezna vaha a sutazna vaha. Vsade je to tak .Svali su tahsie ako tuk no nikde nepisu ze ich vaha ostane stat .Tak ako nepisu ze ked budete cvicit 2roky poctivo ostane vam to na cely zivot………bez cvicenia.A to iste je to s jedlom ludsky organizmus je neuveritelna a pre mna neprebadana schranka vecne sa meniaca ….Hormonalne zmeny,stres,zla zivotosprava a opotrebovanost tela. :)

 42. ahoj miro tato stranka je velmi super
  potrebujem poradit – sportujem, jem riacionalne, energeticke hodnoty mi vychadzaju , nemam nejaku hroznu nadvahu ale mam ten tuk..:D rano kled sa zobudim mam ploche nrucho ale v momente ked dam do seba hoci len pol jablka, nizkotucny jogurt alebo COKOLVEK tak sa mi brucho neskutocne nafukne.. prosim velmi ma to trapi ze vysledok mojej snahy vidim na sebe iba rano a hned ako sa napijem co i len mlieka sa mi obvod pasu zvecsi..
  dakujem prosim porad, bola som aj u lekara ale ten povedal ze mam len zredukovat stravu a zvasty lebo stravu mam davno zredukovanu aj 6 dni v tyzdni pravidelne cvicim a obmienam druhy sportov a to brucho sa mi stale nafukuje.. uz nechcem nosit na sbee balon!
  dakujem.:)

 43. diana: To je normalka, aj ja ked sa najem, mam pas o 3-4 cm vacsi. U chudych ludi to tak byva. :)

 44. diana sledovať si brucho po zjedení jablka, to nepovažujem za celkom v poriadku. Ako píše seťo. Asi toho tuku nemáš tak veľa.

 45. Felix, dakujem. Nasa snaha je zmenit nazor ludi pretoze znacka a produkty su dobre akurat ludia ktori tu to rozbiehali to pokazili. Toto pravidlo plati v kazdom biznise. Pracoval som dlhe roky pre rozne velke medzinarodne spolocnosti (Pepsi, Coca-Cola, Ericsson, HP ) a vsade je to o ludoch a pristupe a az potom o produkte. A co sa tyka kolisania vahy sam to poznam 1-2 kg je bezna tolerancia. “Najlepsi” klienti si ti ktori roky priberaju a potom sa ked zacnu redukcny program stavaju na vahu kazdych 12 hodin s ocakavanim ze po kazdom postaveni na vahu tam bude o nejaky ten gram alebo gramy menej. Uz by niekto mohol vymysliet zazracnu tabletku….

 46. Aj ja som kedysi mavala ledva 50 kg, bohuzial, hypothyreoza mi pridala dalsich 10 a ide ma porazit, citm sa strasne tazka… hoci moja postava nevyzera nejako obezne, ja to citim… hovorila som s jednou slecnou, tak mozno skusim ten herbalife… rada cvicim – aj 40 min. na stacionarnom bicykli, sliapem do pedalov, brusaky, ale rano sa nemozem pohnut, mam problemy s chrbicou, no ako stary clovek… nutne potrebujem pomoc, chcem sa znova citit sviezo, hoci viem, ze s problemom stitnej zlazy asi tazko… ak mozte, poradte mi… dakujem

 47. Ľudia moji zlatí, všetci doradu a boli ste už niekedy v živote skutočne HLADNÍ???
  Viete vôbec čo je to hlad? Nie ten, že teraz si nedám lebo nechcem ale ten, že teraz nemám čo jesť a neviem kedy sa k jedlu dostanem…
  Neviete? Tak potom ste šťastní ľudia….

 48. Je poludnie. Prajem ti dobrú chuť. Keď sa poobede budeš cítiť svieži a v pohode, jedol si správne veci a zaslúžiš si malú prechádzku do vedľajšej kancelárie na kávičku…
  Je krásne a po práci si vybehni so psom alebo s frajerkou…máj sa blíži… :-)

 49. Ahoj Diana, ale ta odpalkovali,co? Mnoho ludi v dnesnej dobe trpi problemami s nafukovanim. V crevach vznika 90% nasich problemou. Je to po mozgu druhe najvacsie nervove centrum. Mas pravidelnu stolicu? Ja som mala v minulasti velke problemy s nafukovanim ale vysledky u lekara boli v poriadku. Na nic nevedeli prist. Nakoniec mi jeden vynimocny lekar zistili znizenu funkciu hrubeho creva coho pridruzena reakcia bolo zvacsovanie brucha po akomkolvek jedle ci napoji (aj vode). Pre mna jedinna cesta bola zmena zivotospravy. Nebrala som ziadne lieky. Znizit stres, precistit-detoxikovat, pravidelna strava, vyvazena strava, pitny rezim, pohyb… Netvrdim ze mas rovnaky problem, ale nieco tam nesedi. Telo je celok a rovnovaha je cesta. Obrazne ale velmi vystizne :-) Okrem ineho mam vrodenu vadu ladvin a mala som nespocetne mnozstvo zdravotnych problemou, ktore sa mi rokmi zhorsovali. Aj ja patrim k vdacnym uzivatelom produktov Herbalife. Az vdaka produktom sa dnes citim ako zdravy clovek, ktory moze zit plnohodnotny zivot bez liekov a bolesti. Ja na Herbalife nedam dopustit a to som presla vselicim, aj pod dozorom lekarov a nepomohlo to tak ako pravidelna vyziva Herbalife, pohyb a detoxikacia. Ten kto sa dostal z vaznych zdravotnych problemov si nadovsetko vazi svoje zdravie a ja Herbalife odporucam.

 50. a ako to nemam sledovat ked z jedneho jablka mam brucho ako balon?

  daniela: dakujem, stolicu pravda nemam pravidelnu, nikedy je to az zapcha a tabletky brat nechcem nepoznate nejaku inu prirodzenu cestu? pohyb aj stravu mam primeranu

 51. The Mark Hughes Cellular & Molecular Nutrition Laboratory…skuste google alebo youtube…

 52. Diana – skús spirulínu, riečnu riasu.
  Pridám ešte jednu vetu môjho otca keď som sa sťažovala na nepravidelnú stolicu. Povedal mi.”Kto nežerie, ten ne..rie.” Bol to múdry starý pán. :-)

 53. po vysadeni produktov ktore som brala 5 mesiacov som pribrala – ano mozte si mysliet ze som sa prejedala a prijem bol nad vydajom ,ale ja som mala skor pocit ,ze moje telo sa uplne preorientovalo na spatnu kolaj. Mam pocit ze si nejak silne navyklo na produtky Herbalife a po ich vysadeni som mala pocit akoby mi produtkty Herbalife dodávali nejaku latku, ktora mi potom po ich vysadeni chybala . Rodicia mi totiz hovorili co sa to so mnou deje ked som jedla asi mesiac po vysadeni rpoduktov ryzu , rybky a kuracie masko na prirodno a moj prirastok na vahe bol viditelny.
  Ano mozte si mysliet , ze co som do seba nacpala ked som pribrala 8 kg. Musim priznat ze 5 kg som si ani neuvedomila kedy prisli / to su tie kila kt. som v Herbalife zhodilla/
  Potom vsak prisli problemy s mojim dietatkom a a tie tri kila mam pocit ze som nabrala aj pod vplyvom stresu a myiernych depresii.
  Dnes mam vsak z tych 8 kg uz 4 dole – takze mi zostava este zbavit sa poslednych styroch.
  Tieto 4 kila som schudla sama a som na to pysna. Cvicenim a vyberom toho co som papala. Trvalo to omnoho dlhsie ako s Herbalife a slo to omnoho tazsie ale myslim ze som si vypracovala svoj racionalny jedalnicek a uz viem za cim sa v obchode otocim a co si ani nepovsimnem.
  A este neico mam tu pri sebe mojho milovaneho manzela kt. mi vzdy pomahal a podporoval ma a hovori mi, ze by som mala respondentom napisat ze pri mojom vytazeni – ucila som v obdobi po vybrati produktov Herbalife na 4 skolach – on bol na materskej- som takmer ani nemala kedy pappat a nie to sa este dojedat napr. jedlom- jedlo ktl som si bravala so sebou do prace pripravoval s laskou moj manzel a myslim ze nic tukove a nezdrave tam nebolo.- som si ista.
  Nehanim produkty Herbalife to nie – ano pomohli mi schudnut 5 kg ale bohuzial dnes s odstupom casu vidim ze nic nevyriesili- teda nie moj zasadny problem.
  My s mojim manzelom sme sa doma stali takym malym novym Herbalife a uz to co robim nenazyvam chudnutie ale prechod na moj celozivotny racio styl , ktory mimochodom vie aj velmi velmi chutit.
  Pozdravujem vas vsetkych a z celeho srdiecka vam prajem uspechy v chudnuti ci uz chudnete sami so sv. podporkami manzelmi manzelkami kamaratmi kamaratkami alebo aj s Herbalife.
  Nedelim vás podla toho ci ste produkty Herbalife uzivali alebo nie, ci ste boli spokojni alebo nie – vsetci sme ludia kt. mame ten isty ciel – vacsina z nas asi schudnut :) a ja som len chcela dat uprimnu radu.
  Nechcela som nasilu presviedcat ze jojo efekt sa u mna stal bez mojho vedomeho pocitu prejedania sa ani to ze Herbalife je zly – len som chccela povedat ze ja som prisla na inu cestu na kt. sa mi dari a budem pokracovat v nej aj ked mi ide tazsie.
  Tak ako moj maly anjelik rastie jeho maminka chudne a hoc to ide pomaly a treba velku trpezlivost verte ze za ten pocit a to hlavne pocit ze ste to dokazali a zvladli sami a prekonali tak sami seba je uzasny.

 54. konecne prispevok hodny potlesku… Vzdy sa do da aj inak…Drzim ti palceky:-)

 55. Dopisal som si aj priezvisko aby som nebol jeden z anonymných expertov. Darinka drzim ti palce. Co sa tyka jojo efektu asi si bola svetla vynimka ale vo vseobecnosti si ludia ani neuvedomia co do seba za cely den dostanu. Ze napr. BEBE je zdrave a plne obilnin, vitaminov…..a teda OK ale su lusia co zjedia 3 baliky za den co uz je cca 660 kcal co je tak skoro polovica denne potreby beznej utlej zeny, + nejaka ta cola + nejaky ten obed + kavicka so smotanou a cukrom + nejake to ovocie a zelenina + nejaka ta zmrzlinka…. Mnoho krat ked to s ludmi preberame maju svoju doporucenu dennu davku ” energie ” v sebe uz na obed a vsetko potom je naviac. A potom sa divia ze nechudnu. Tu nepomoze ani Herbalife ani nic ine jedine vola a chut schudnut a nejake to sebazaprenie.

 56. Karol ma vzdy pravdu a Darinka je mi luto ze som ta urazila ale ked niekto vie citat medzi riadkami tak to tam stoji ze strava sa zmenila.Aj ked to bola rybka a mesko na prirodno len ty vies co tam bolo a ako to bolo.No jedno ma udivuje nepochopila si Herbalife vobec. Tu nejde len o chudnutie ale o cele tvoje telo myslim vnutro organy. Opet sa budem opakovat citajte vsetci pozorne strava vseobecna tema nieje len o chudnuti ale co do seba dostanete kolko eciek a kolko zivin poslete k certu tepelnou upravou. Opakujem je to o kazdom ako si vazi svoje telo. Ani ja som nevedela co je Herbalife ani niesom distributor iba konzument ale snazim sa citat a pocuvat .Preco je clovek obezny- lebo je zdravi??? Preco chudy ludia nemaju az tak tazke problemy??? Preco sportovci su na tom lepsie ale ani to neznamena ze svoje telo zivia spravne. Viete vsetci ty co ste to skusili ide jedine o peniaze. Ja si herbalife nedavam do tela aby som zbohatla ale aby som ako inym jedlom nezrujnovala svoje telo.Zacni te sa pytat co je na tom zdrave a nie kolko ste do toho vrazili a kolko vas to stalo. Spocitajte si stravu bezne kolko ziete jedn koktejl vide na 30-40korun a dnes tolko stoji balik cipsov abo cokolady alebo pre D
  anku2x fit tycinka ktora nema logo herbalife.

 57. jaxx99- moja ucta prave si polozil vsetkych tych co nemaju presne nastudovane kolko a co zjest a nemaju sajnu co su bielkoviny a sacharidy. Jasne ze to ide tak ale kolko ludi to tak zvladne ani vychytrali kulturisti to tak nezvladnu. Sama jedneho poznam a ten pred sutazou zozuje tablicjku cokolady a miesto prehltnutia ju vypluje .A skus ci to dokaze 130kg chlap ci zena s obezitou a potom este si da 40mm kardio behu? Uvazuj!!

 58. Darinka- s Herbalife ludia zhadzuju nie 5kg ale zdraviu nebezpecne vahy od20kg vyssie.

 59. jax999-preco ti mam pisat na email. Tu podavas svoje” 9mesacne” skusenosti ludom a pritom si neprestudoval vsetky mozne varianty. A znovu moj obdiv 9mesiacov-a take sebavedomie????Aj keby si ho mal to mi je jedno ale absolutne sa mi nepaci ze tu ludia vyhladavaju pomoc a ked im niekto ako ty nieco napise tak mu dakuju preto si treba zvazit co piseme lebo ludia su rozny a vecsina ludi s nadvahou ma problem s jedlom a netreba si mysliet ze len ten je spravny co ja robim je spravny len pre teba a tebe podobnych ale zabudate na ludi s slobsou disciplinou a zdrav. problemami ako som spominala co potom ked ten clovek sa nemoze hybat abo ma nejaku trombozu proste hoc co co mu brani to robit podla teba-ten je odsudeny na dozivotnu obezitu?odpovedz?

 60. jax999-vratila som sa k tebe pozornejsie co si pisal predtym a som rada ze mozem zmenit nazor. Z poslednych viet som si myslela ze si jeden stych co vyznavaju len jeden smer.A docitala som sa ze si spokojny z Herbalife a to ma tesi. Ja sama vela sportujem ale koktejli mi pomahaju a stale myslim len na to ako pomoct tym ktory uz vela krat zlihali a radim kazdemu kto rad vari -ci nerad,kto rad spotuje- ci nesportuje- usite si to na seba co vas bude tesit hlavne je ze riesenie existuje ake zalezi len na Vas a Herbalife je ok. Moja mama ma 115kg a neviem jej dohovorit a nie este ju vyhnat behat ked prejde 4 kroky a dychci.A nedokazem jej pomoct a pri slove Herbalife ma kopu pribehou svojich priateliek . Ja som pre nu zli priklad lebo sportujem.Preto sa hnevam a viem ze Herbalife je pre nu jedina cesta no nedokazem to v nej zmenit. Ani tym ze mam krasnu cistu plet hladucke telo huste vlasy a niesom chora. Ona je v prechode ja som mlada , ja sportujem a Herbalajf je blbost. A nieje.
  Jax999 nehnevaj sa preto na moju uprimnost ale nebudem potporovat niekoho ako je darinka ktory odoberaju sancu menej disciplinovanym.Prepacte vsetci prajem Vam vela uspechov ale nezabudajte na menej vzdatnych ludi. S uctou a podakovanim vsetkym co pomahaju

 61. prosim ta napis mi na mail…mam taky isty problem s mojou maminou ale tatina som uz zlomil a sam uznava vysledok…nebudeme to riesit cez forum napois mi na mail lebo ti viem pomoct…ak mas zaujem

 62. ja by som sa chcela spýtať tá rozšírená dávka za tých 6400 sk je na akú dlhú dobú na 3 miace? alebo na koľko a žabka a biba aké produkty používate vy?
  dik

 63. Jax999 dakujem ti za tvoju podanu ruku .Ja svojho walnes poradcu mam neni z nasej republiky a je ozaj super.Pisala som o mame preto aby ludia s jej problemami to pochopili a hlavne ludia co kidaju na herbalife a niesu uprimny. Moja mama je dospeli clovek a nikoho nebudem na silu presviecat aj ked je to clovek co ma priviedol na svet proste niektore veci treba vzdat a ked bude naozaj chciet pomozem jej a dam jej kontakt na poradcu ale musi to chciet. .Ja zlomit nikoho nepotrebujem a lubit ju budem aj taku abo onaku. Herbalajf je o pomoci nie o nahanani klientou lebo kto raz nechce …..kazdeho vec.A este raz dakujem a prajem vela zivotnych aj profesnych uspechov.

 64. Felix ja som mal na mysli len si vymenit info…mne ide o zdravie mojich rodicov (mama onkologicky pacient) takze pre mna je velmi dolezite aby dostali to najlepsie co mozu…a Herbalife to zatial splna vyborne..

 65. jax999 opet som ta nechcela urazit a tvojej mame drzim palce. No nazor nemenim .A este raz z celeho srdca zelam ti vsetko len to naj aj s tvojou rodinou.

 66. Ahoj Miro dobra stranka , rada na nu chodim
  a pre vsetkych ostatnych, ano Miro urcite nevymyslel “teplu vodu” s racionalnou stravou len dava do pozornosti to na co normalne zabudame.
  Nemam nejaku nadvahu, mozno mam navyse 3 – 4 kila a obcas sem nakuknem aby som nezybudla ze z 3 – 4 moze byt aj 20 :)

  nezvyknem sa zapajat do diskusii na nete ale tato tema ma prinutila. Neskusala som Herbalife tak nemozem hodnotit jeho ucinky. Ani by som ho nikdy nevyskuala z jedneho dovodu – predajcovia, ci distributori “multilevelmarketingovych sieti ” by si mali co to nastudovat o psychologii, komunikacii, nezamienat si asertivitu s agresivitou. S cim som sa ja stretla pri Herbalife niekolkokrat bola jedine arogancia a manipulacia. Tak ako to tu bolo uz spominane pol hodinu s niekym rozpravate kym je ochotny vyslovit nazov firmy – asi tomu hovoria “marketingovy tah” podla mna je to obtazovanie ludi a vrchol je ked date jednoznacne najavo ze nemate zaujem o vyrobky – aroganica a neprimerane poznamky z druhej strany. Clovek s normalnou mierou nezyvislosti a vnutornej slobody musi ma pri takomto stretnuti jediny pocit ze nanho niekto “tlaci” vysokokvalifikovanymi recami.

 67. Vazena Elizabeth, nemozes zovseobecnovat tvoju skusenost. Ludia su rozni. Dokonca aj ti co nie su distributormi Herbalife nemusia byt zrovna idealni. Takze nas nehadz do jedneho vreca. Ja sa nehambim za to ze robim Herbalife a vobec sa tym netajim a uz vobec nemam chut nutit niekoho aby si vyrobky kupil.

 68. sorry Karol nechcela som sa nikoho dotknut aj ked ano mas pravdu svojim prispevkom som vas “hodila do jedneho vreca” , ale ja mam fakt len tuto skusenost ktoru som opisala mozno som nemala stastie na spravnych ludi

 69. ja osobne som stretol uz velke mnozstvo prizivnikov a nenazrancov…som distributor a aj tak musim dat za pravdu ze takych ludi nie je malo…a presne oni kazia meno celej firmy a samozrejme aj povest produktov a samotnych distributorov

 70. Elizabeth osobne ma to velmi mrzi. taki ludia nastastie skor alebo neskor skoncia pretoze sa im klienti nevratia a nebudu mat dobre referencie. Nasa uloha je zmenit nazor na Herbalife pretoze pokial sa to spravde prezentuje, davkuje a uziva… atd tak to realne funguje. ” skodna existuje vsade” Ano herbalife je multilevel, co v podstate je standardny obchodny system ktory vyuzivaju aj dalsie spolocnosti ako Oriflame, Avon atd…

 71. Herbalife ja osobne mam velmi fajn skusenosť. Bol som po autohavarii, doudierany a narazene klučne kosti a hrudnik.
  (nebol som vinný za havariu) a spaval som teda vo vodorovnej polohe ale v pozore. Založiť si ruky za hlavu bol sprevádzaný krutými bolesťami a nie som zastancom každodenneho užívania brufenu. Potreboval som ovšem aj schudnuť a tak som sa z nedostaku času dal na Herbalife, bez nahovarania a presvedčovania. Schudol som, a vedľajsšim efektom bolo zmiznutie akýchkoľvek bolesti a to takým nenápadným spôsobom až som bol prekvapený.
  Zamyslel sa niekto v preedchádzajúcich príspevkoch niekto nad skutočnosťou napr.: denná potreba C-vit. je min 60mg čo predstavuje v dnečnom potravinovom reťazci asi cca 5kg paradajok a o niečo menej kivi.
  Prepoťítajte si to sami. A to ešte nehovorím o záťaži pracovnej, fajčení,ovzduší a pod. Každý sa rozhoduje sám,sme predsa dospeláci,staráme sa o fin. zabezp. rodiny, o jej bývanie,režijné náklady a čo ja viem čo ešte.
  Ja by som najradšej doprial každemu z nás aby mohol aspoň rok pracovať v zahrančí, kde etniká východu neatakujú brutálnym spôsobom pracovné trhy. Zistil by určite že da sa žiť aj s pracov.časom 7.5 h za 1.500 a viac eur,bez nadčasov a s lacnejčími cenami potravín, paláv a energií než na Slovensku.

 72. Ja by som zase kazdemu doprial moznost pracovat z domu bez akehokolvek pracovneho casu, teda pracovat vtedy ked vam to vyhovuje, bez sefa, nadcasov a stresu a zarabat takto aj 2000 EUR mesacne a viac. Obdivujem ludi, ktori vycestovali za pracou do uplne cudzej krajiny, kde nikoho nepoznaju, nemaju rodinu a zazemie… Toto by som asi nedokazal.

 73. tiez som bol kedysi distributor a skoncil som pretoze sa mi nepacilo ako sa na slovensku pracovalo. co sa tyka vyrobkov su fantasticke mam s nimi vynikajuce vysledky a doporucujem ich vsetkym.

 74. Herbalife má úžasné produkty, mám ich overené minimálne na energiu…celý herbalife má niečo do seba…ved predsa by nebolo tolko spokojných klientov, keby to bol blud…ľudia by to mali najskôr vyskúšať a až tak odsudzovať..ved predsa najobjektívnejšia skúsenosť je tá vlastná…

 75. tak tak az potom by bolo toto komentovanie objektivne… autor clanku by sa mal riadit vlastnou skusenostou….

 76. Ked chcú pomáhať, prečo potom hned nepovedie na rovinu do inzerátu čo ponúkajú. Sú drahý a otranvý.
  Kto si môže dovoliťdať mesačne tisíce len do umelej výživy.

 77. oat sa tu rozpravate o distributoroch a nie produktoch.Viem ze distributorou uraza nazor na ich pracu a kazdeho znas by urazilo keby kometovali co robim .Ostante pri produktoch su dobre a spolahlive.Danka co sa tyka ceny ani si sa nespytala kolko to stoji na mesiac a porovnaj si to stym co zjes teraz + je to zdrave. A ked je niekto otravny urob tak aby nebol. Ja kupujem produkty a nikto ma neotravuje stanovila som si pravidla a viem povedat to nie a tamto sa mi nehodi a ozvem sa ako prva -a je po starostiach.Sami si to robite ze Vas otravuju aj na mna volaco skusaju no ale ked raz nechcem tak co hodia sa ozem?A ze berem koktejli to je len moje plus.Ani vy hned nevezmete vsetky uvery v banke ked Vam ponukaju. Alebo mobilne telefony ked su za 1.- a ich nepotrebujete ani si nekupite 10kg prasku ked mate a nezacnete ho hned predavat inym.

 78. A nezabudajte ze sme na stranke Chudnutie-tabletky-herbalife
  a nie na profesii- bavte sa o produktoch a distributori len obhajuju to co robia ale o produktoch tu je popisane malo.

 79. Ja koktejl nejem už asi pol roka a este som nepribral ani gram. ja len reagujem na tych čo tvrdia opak. Mam s herbalifom velmi dobre skusenosti a s vonkajsou vyzivou este lepsie… Mna vobec nezaujimaju nazory tych co hovoria ze to nefunguje. Ono je to hlavne aj o psichike a clovek musi verit svojmu poradcovi, pretoze bez tej doveri to fungovat nikdy nebude. ale kolko ludí tolko chutí…

 80. Este sa vratim ku cene produktov . Ked prisiel Herbalife na trh priemerna mzda bola okolo 10 000 co je sialene malo a ceny potravin boli nizke. Dnes sme na inej urovni a ceny potravin rapidne stupaju herbalife ceny produktov su rovnake.Da sa to financne zvladnut a dnes mozem aj povedat dokonca usporit. Ja osobne obracam kazdu mincu v ruke a koktejl miesto vecere ma vide do 40.- co je absolutne malo tak pocitajte vase vecere ci suche abo varene + energia.

 81. A pijem polovicne davky lebo mi to staci takze sme na 20.-korunach.Ked mate dobreho poradcu poradi vam ako na to.

 82. Za otravnych ja povazujem poistovakov. Ja ako distributor urcite nebudem niekoho nahanat a otravovat aby si kupil produkty. Ja pracujem s tymi co kontaktuju mna ze chcu chudnut. Ja to za tych ludi neschudnem takze oni sa musia rozhodnut ci im tato forma vyhovuje. Je 100% iste ze uzivanim kokteilu ako nahrady stravy klient usetri pretoze kokteil stoji 1620 skk co na 42 davok vychadza pod 40 SKK za jednu porciu. Kedze nahradza beznu stravu tak ju vdaka kokteilu nemusi kupovat. Skuste si za 40 skk dat ZDRAVE a VYZIVNE jedlo. Z mojho pohladu je to otazka priorit. Ludia maju peniaze na to na co chcu mat. A ked niekto nechce Herbalife tak by si to nekupil ani za 100 SKK. Za obdobie co ja podnikam klesla maloobchodna cena kokteilu z 1820 na 1620 a nemam pocit ze by sa to zrazu viac predavalo vdaka nizsej cene. Ludia si to kupovali aj za 1820 a nebol problem. Co sa tyka produktov na ne nedam dopustit, ja ich uzivam 1,5 roka a citim sa skvele. Uz sa tesim na stretavku po 20 rokoch aby som si pozrel mojich spoluziakov kam sa dopracovali. Felix distributori tu obhajuju svoju pravdu pretoze na nas utocia z kazdej strany. Preco niekto nenapada AVON a ORIFLAME. je to rovnaky obchodny model s kozmetickymi vyrobkami a distributormi …..

 83. Karol Niton ten koktejl má jedno slabé miesto. Je umelý. Verím, že je snaha, aby umelá strava (ktorákoľvek) bola čo najdokonalejšia. Verím, že ak sa porovná konzumácia zle zloženej stravy (hranolky, kečup kola burger dookola) môže byť proti tomu umelá aj výživovo hodnotnejšia. No je umelá a človek by nemal dlhodobo užívať jednotvárnu stravu žiadneho druhu. Za zdravú stravu sa považuje strava pestrá. Preto trvám na tom, že akékoľvek (nielen herbalife) rrodukty by sme mali používať len krátkodobo, príležitostne, alebo keď na to je vážnejší dôvod. Nie stavať svoju životosprávu na niečom jednotvárnom. Poznám človeka, ktorý sa už dva roky prednostne živí proteínovými a energetickými tyčinkami a vyzerá byť v pohode. Je pohodlný, nechce sa mu variť a kupovať jedlo. Tam jedna porcia stojí okolo 30 korún. Žiaľ, na takéto výživové experimenty sa nedá nič povedať. Telo je adaptabilné. Môže mu to vydržať dva roky, možno štyri. Potom sa môžu začať objavovať čudné problémy so zdravím, ktoré ten človek (ani lekár) nemusí spojiť so stravou. A tak to môže ísť ďalšie roky. V jednostrannej výžive budú vždy chýbať niekotré látky. Je len otázka času, kedy na to človek zahučí. A nemusí ani vedieť, čo sa mu stalo.

  Myslím, že kto chce, môže si Herbalife v pohode vyskúšať. Dohodneme sa iste, že ak človek reguluje príjem stravy, zaručene schudne. Či už to reguluje formou dávkovania odmerkou alebo vášením potravín na váhe. Komu sa nechce učiť, má tu herbalife a iné umelé potraviny (proteínové tyčky, diétne kokteily, v lekárni umelú výživu pre pacientov, výber je naozaj pestrý).

  Konzumácia týchto potravín umožňuje schudnúť. Fakt. Ale nerieši, čo potom, keď človek schudne. To je najslabšie miesto. Ale to nie je “proti” herbalife ani umelej výžive. To je o snahe tučných hľadať skratky ku schudnutiu. Oni neriešia príčinu obezity. A preto po skončení s diétovaním zas utešene priberajú. Česť zriedkavým výnimkám.

 84. Miro mas uplnu pravdu v tom ze je to o ” haldani skratiek” . Ja ale netvrdim ze moje jedine jedlo je koteil od Herbalife. A ani nikto z nasich klientov nie je na jednotvarnej strave. Herbalife je vyzivovy DOPLNOK a kedze je to doplnok nahradza sa tym jedno az dve jedla denne a zvysne tri su samozrejme co najpestrejsie v zmysle spravnej vyzivy ale s respektovanim moznosti. ( ucime klientov mat pravidelnu stravu 5 krat denne) Ja sice mozem doporucit niekomu na obed konzumovat vyvazene jedlo ( kuracie masu, ryzu, zeleninu…) ale ked v jeho zavodnej jedalni robia len knedliky s cimkolvek tak je to tazke menit. Ja chapem ze Herbalife nie je prirodzena cesta k regulacii vahy ale urcite je to lepsie riesenie ako konzervovane, rychlopripravitelne polotovary alebo mastne a tazke jedla nasich mam. Keby bezna strava bola v poriadku a ludia by sa okrem toho dostatocne hybali tak nerisime problem celosvetovej nadvahy a tato diskusia a tato stranka by boli bezpredmetne. Bohuzial tomu tak nie je.

 85. Karol Niton ja tomu rozumiem. Na KAŽDOM výživovom doplnku má byť uvedená vetička typu “výživový doplnok nemá slúžiť ako náhrada pestrej stravy”. Ak svojich klientov učíte a naučíte stravovať sa zdravo a spočiatku na to použijete doplnky, považujem to za záslužnú a ťažkú prácu. Ak je tam trend postupného vysadzovania umelej stravy v prospech normálnej, potom je to činnosť ktorú by vám klienti mali platiť a draho. To vedenie je hodnota, ktorú si majú kúpiť. Nie produkt.

  Nesúhlasím však s tým, že rychlopripravitelne potraviny sú zlé – naopak. Pri racio výžive sa odporúča variť a upravovať čo najmenej, lebo všetky úpravy stravy zvyšujú energetickú denzitu jedla a znižujú obsah živín. Takže ak sa nedá jesť v jedálni, stačí si doma očistiť kaleráb, na chlieb dať syr, k tomu pár orechov. Alebo kuracie prsia – za pár hodín sa im v igelitovom vrecku nič nestane.

  Viem, je ľahšie siahnuť po hotovom kokteili. Každý rozhoduje sám za seba. Lenivci musia platiť :-)

 86. Miro- ako mozes napisat lenivci musia platit. Aky lenivci? Nie kazdy si moze dovolit vyvazenu stravu pocas dna. Ja zacinam o 9 a koncim o 18 kazdy den v aute som zena a mam sa rada a mam rodinu.Ako mozes nazvat niekoho lenivcom mozno som na vysej urovni ako ty ci v praci abo domacnosti.Len preto ze berem koktejli? Niesi smiesny? Kazdy si tu nadrista svoje.A ake peniaze ty mas jedlo 6x denne zadarmo? Ja si nedam v MD colu za 50 ale zdravi koktejl a tu niekto dristne ze je to lenivost.

 87. Felix je úžasné, že v tom celodennom zhone si nájdeš čas písať na internete do diskusie, ale nemáš čas zaistiť si riadne jedlo. Píšeš sem v najrôznejších časoch dňa. Nikto ti kokteily neberie. Pi ich, plať ich. Je to tvoja vec.

 88. Je to moja praca laptop internet a auto. A neslo o mna a nejde o mna preto pisem o herbalife. A odpisat mi zabere 2min kym pracujem. Len tolko a ci medzi tym nejem svoje jedla to vies asi lepsie .Nic v zlom.

 89. APROPO – koktejl nahrazda jedno jedlo denne na udrzanie, 2jedla pri zhadzovani. Nepije sa cely den:)

 90. Miro paci sa mi na tebe jedna vec…stale si blaboces to iste ako keby si mal za sebou 50 rocnu doktorsku prax:-D a ked uz nevies co tak pises uplne od veci….schudol si? fajn vsetko je v poriadku ale kazdy sme iny a ked raz niekto jasne vysvetli co je vlastne koktejl od Herbalife tak ty by si sa mal poucit a zistit viac…lenze nie ty si vytvoris svoj “ODBORNY” nazor ktory v konecnom dosledku stoji za prd…jednoducho stale melies to iste a nenechas si nic vysvetlit….veris iba svojej pravde…

 91. Miro-este k tvojej rade na jedlo. To si myslel vazne sacok a prsia v lete by som nechcela vediet co vsetko tvoj zaludok skonzumuje. ZDRAVA VYZIVA tak to volas ty -skor by mi obratilo zaludok a po case by som skoncila na stranke o bulimii.

 92. Miro Vesely napisal som ” konzervovane, rychlopripravitelne polotovary ” z dorazom na polotovary.

 93. Miro lahko sa hovori o konzumacii vyvazenej stravy niekomu kto sa tomu venuje a ma mozno cely den cas rozmyslat nad tym co zje a cely den na pripravu sledovanie kalorii a dalsich hodnot. Priklanam sa k felixovi o tych prsiach v sacku. Ja by som to v lete po par hodinach do ust nedal. To si uz naozaj radsej zoberiem kokteil, susene sojove mlieko a vodu niekde najdem a mam jedlo.

 94. Ja by som mal jednu otazku na Herbalife -istov. Zrejme je to individualne u kazdeho jednotlivca, ale nejake priblizne percento sa da urcite povedat. Teda: Kolko Vasich klientov pribralo jojo efektom minimalne tolko kilogramov, kolko zhodilo? Velmi mi to vrrta hlavou. Vopred velmi dakujem za uprimne odpovede.

 95. unknownhuman: dobrý fór. herbalife díleri budú hovoriť o vysokom percente úspešnosti, ako inak. nedá sa to dokázať. jojo efekt je logická vec. ak niekto zhodí (diéta, čokoľvek) a potom sa vráti k pôvodnej výžive, zas priberie. to nesúvisí s herbalife, to sa týka aj liekov na chudnutie čo predpíše lekár, aj všetkých ostatných. ak niekto tvrdí niečo iné tak klame, alebo nehovorí celú pravdu (trebárs že začal cvičiť)

 96. Miro zase perlil :-D :-D :-D for si v podstate ty a tvoje prispevky…

 97. Zakladna otazka znie definujte JO-JO efekt. Co to je??? Miro, preco by som mal podla teba hovorit o vysokom percente uspesnosti. Vsak si na otazku sam velmi logicky reagoval. Neratam percenta kolko ludi pribralo po schudnuti pretoze to ani nemam odkial vediet. Je obdobie ked klient s nami spolupracuje a potom ked prestane brat produkty napriklad aj z dovodu ze mu to nevyhovuje, alebo neschudol, alebo schudol na pozadovanu hmotnost jenoducho nasa komunikacia skonci. To znamena ze my neskumame kolko ludi ktori skoncili s programom neskor pribrali. Toto nie je problem Herbalife pretoze ak ludia po ukonceni akehokolvek redukcneho programu dodrzuju rady aby sa neprepchavali a robili nejaku pohybovu aktivitu nemali by sa vratit k povodnej hmotnosti. Samozrejme ak sa klienti vratia k vyprazanym reznom s hranolkamy, kolacom a kole tak priberu. Takze odpoved pre unknownhuman NEVIEM.

 98. Osobne si myslim, ze Miro Vesely casom tuto rubriku bude musiet zrusit., pretoze tu zacnu prevladat pozitivne nazory na Herbalife a Miro strati dych s oponenturov. Asi pred rokom existovala stranka antiherbalife.sk a administrator stranky ju po case zrusil, pretoze prevladali pozitovne skusenosti. Miro my nevrtane do tvojich ” schopnosti, skusenosti a vedomosti z oblasti vyzivy” tak nas aj ty nechaj zit.

 99. Karol Niton mne je dosť jedno, čo si o tom kto myslí. Je možné že časom zruším diskusiu k článkom (všetkým).

  Pokojne si na herbalife znášajte chvály, mne to neprekáža. Ja som napísal svoje, vy svoje. čitateľ má slobodu zariadiť sa ako chce. ak si si článok ešte neprečítal, skús sa naň pozrieť, nie je proti herbalife. už prvý komentár k článku písal nejaký človek, ktorý chce vedieť, či som za alebo proti.

  nie som proti, ani za. herbalife sa dá použiť / využiť. ak sa to spraví správne, človek schudne. no schudnúť sa dá aj bez herbalife. herbalife nie je jediný druh náhradnej výživy. takže voľba je na každom zo záujemcov o chudnutie… kto chce voliť pomoc vo forme náhradnej výživy, môže siahnuť práve po herbalife. kto čaká zázrak, neuspeje s herbalife ani ničím iným.

 100. Prave pocuvam: ..tak malo mam krve, tak malo mam krve, tak malo mam krve a jeste mi tece z ust.. -kto to poznaaa? :)
  No k veci. Dakujem Karol Niton za odpoved. Zaroven prosim Mira Veseleho ci by neurobil anketu (pripadne aj diskusiu), kde by navstevnici tychto stranok mohli vyjadrit ci po schudnuti vdaka pripravkom (vseobecne, nielen od Herbalife) si dokazali udrzat svoju vahu. A ano, chapem ze to zavisi od ich vole, dodrziavaniu….
  Napriklad by tam mohli byt moznosti: ANO, CIASTOCNE, NIE.
  Do-sce(r)tovania :)

 101. netreba žiadnu anketu. pozri sa okolo seba, koľko je tučných. udržať si váhu je náročné a značne zriedkavé.

 102. Vsetky pozitivne komentare ohladom Herbalife su od sfanatizovanych distributorov. Herbalife je nebezpecna komercna SEKTA!!! Ta firma patri sekte scientologov, ktori veria, ze zly galakticky vladca Xenu chcel znicit ludi vodikovymi bombami a blabla…. a kazdy kto si kupi vyrobok Herbalife podporuje tuto sektu co vymyva ludom mozgy aby z nich vytiahla peniaze! Je to cisto komercna zalezitost inak Herbalife je vyrobeny z nejakej travy a nema ziadnu realnu cenu ale predava sa za tisice. Marketing je zalozeny na odrbavani ludi a manipulacii s ludskou psychikou.

 103. A tie kecy o tom, ze ako vam Herbalife pomohol su hole klamstva! Poznam to, to vas ucia na skoleni TAB-Teamu, chodil som na tie skolenia a ucia tam ako oblbovat a citovo vydierat ludi, aby si kupili tu vasu somarinu vo valcovej krabici. Su to zufali ludia, co vyhodili kopec prachov za tie skolenia ako zbohatnut predajom Herbalife a nemaju teraz nic len holu rit, lebo im to nikto nekupuje a strapnili sa v celom svojom okoli znamych. Tak sa chodievaju vyplakavat na fora a klamat. Neverte im!

 104. Ak si niekto nakúpi tovar o ktorom nič nevie a má pred sebou len vidinu vééééľkých prachov až to predá… tak mu hamtákovi treba,že sa toho nevie zbaviť.Prísť na jedno školenie a hned´ nakúpiť za 100 000sk – to urobí len idiot a netreba ho ľutovať! Mne výživové doplňky pomohli vyliečiť dlhodobý zdrav problém a moja lekárka bola prekvapená.Dokonca si napísala môj telefon , aby ma mohla odporučiť aj d´aľším pacientom.Lúčila sa so mnou so slovami: ,,Ked´ dokážete pomôcť hoci len jednemu človeku z desiatich – verte,že ani klasická medicína ich nevylieči viac!´´ A ľudia mi volajú a já sa nehrám na SUPERPORADCU,len im porozprávam o vlastnej pozitívnej skúsenosti – a ani som nemusela nakúpiť produkty za statisíce…..!

 105. Karol Niton: ja som zakladatel tej slavnej byvalej stranky a otec celeho pocetneho Anti Herbalife Teamu. Na stranke neprevladali ziadne pozitivne nazory, nerob si iluzie. Boli ste tam len piati vulgarne nadavajuci herbalajfisti bez argumentov a vela prispevkov od roznych inteligentnych ludi proti vam. Viem to, lebo som sledoval vase IP adresy. Zamysli sa, keby sa mi chcelo, stacilo zrusit diskusiu a je to, naozaj si velmi hlupy. Zrusil som ju preto, ze som uz nemal cas zadarmo spravovat ten web, spam a vypadky. Negativnych informacii o herbalife je uz na internete dost u nas aj v zahranici, ved daj si do googlu slovo Herbalife. Okrem toho, kazdy starsi clovek Herbalife pozna este zo socializmu. Komu nepomoze toto, nepomoze ani ta stranka. Takze tak.

 106. hen tu je…velky pan otec AHT…ten co dal peniaze za zmluvu a bol jednym z nas:-) ty si seres do huby uz len tym ze si dal za Herbalife peniaze… a zrazu si bol na TAB skoleni??? ale to mi nekecaj..ako si sa tam dostal si nebodaj bol TAB??? tak ak mi toto potvrdis tak ta vysmejem tak ako ta este nikto nevysmial…

 107. jax999: ja som sa tam isiel smiat, aj ked na tom skoleni som nevedel, ci sa mam smiat alebo plakat. Mam dostatok prostriedkov a volneho casu na to, aby som si uzil tento druh zabavy. O Herbalife viem to, co prezidentsky tim taji vsetkym nizsim vrstvam a o com nemas ani potuchy. A neveril by si, ako dobre sa da zarabat na informaciach a kolkonasobne sa mi poplatok za licenciu vratil vdaka navstevnosti a reklame. Aj tak sa da zarabat v MLM :)

 108. jax999: vela mojich znamych, ktori robili nejaky MLM, su teraz proti MLM. Neviem, preco by si sa im mal smiat. Zazili to, zistili o com to je, a preto su proti. MLM vyzera najprv nevinne, kym clovek do toho nespadne a neodkryje sa prava tvar MLM.

 109. skus mi vysvetlit aka je prava tvar MLM. To preco si zalozil a potom zrusil svoju Antiherbalife stranku je len tvoj problem. nemam chut si dopisovat s niekym kto mi tu hovori ze som hlupy. Usi si kazdy den ked zaspavas s myslienkou kde este napisat nieco zle o Herbalife a vstavat s tym ako od nudy zase niekomu poskodis.

 110. Karol Niton: Dobre.
  Prava tvar MLM: Klamanie, citove vydieranie, poskodzovanie, oblbovanie, psychicky natlak, zahmlievanie, nicenie vztahov medzi ludmi, rozpad rodin, falosna nadej zarobku a nasledny financny krach kvoli poplatkom, zneuzivanie financnej situacie chudaka, branenie v kariere mladym ludom… a napokon, este som nepocul o niekom, ze by sa dostal do MLM vlastnou hlavou. Bola to bud prilisna dovera znamemu, alebo klamstvo. A Herbalife patri k tym lepsim…

  http://www.mlm-thetruth.com

 111. Karol Niton a antiMLM: vymazávam niekoľko vašich komentárov. Dôvod je ten, že ma už nebaví sledovať diskusiu medzi dvoma ľuďmi, ktorí v skutočnosti sú jeden človek. Akože chvíľu je to psina, ale už stačilo.

 112. ahojte všetci chcela som iba reagovať na to,že reakcie samozrejme negatyvne na môj príspevok su tri a to čuduj sa svete všetky následne za sebov skoro ráno :5.03,5.47,6.00 je to veľmi priesvitne a ako vidim za tie roky sa nič, ale nič nezmenilo proste herbalifáci si musia prasadiť svoj názor aj keby sa mali skovávať pod niekoľkymi menami a tváriť sa ,že su vatšina.a prečo sa tu nepíše aj o inych prostriedkoch herb.vážený čo stoji v lekarni 250ml.aloe vera? veď pred 10rokmi sa cez her, predával za 1300sk a guarana?tiež stala okolo1000sk a takto by som mohla pokračovať stále a chudnutie ,ale to predsa nebolo určene na to! na školeniach nas učili,že si človek vyživý bunky,ozdravy a naštartuje a potom si uroby poriadok v tele tlstý schudnú chudý priberú a chorý sa vyliečia a toto je tá špinavosť davať nevyliečiteľne chorým nadej a to nehovorím,že to neni ani legálna práca ktorý z vás je prihlaseny ako v prac, pomere nikto je to podvod podvod a ešte raz podvod! a ešte k termočaju je to zdravá nahrada kavy a nahrádza pitny režim xi xi xi dobrý ťah podporuje chudnutie stal 1150sk a ja som ho zarábala do 2l flaše a uhnala som si problemi zo srdcom veď to rozbuchavalo srdce do strašnych obrátok a preto pravda,že to školili apsolutne nekvalifikovavany ľudia ,ktorym bolo jedno kolko čoho naordinovali a v akych dávkach hlavny bol obrat a zisk.ďakujem

 113. a ešte maličkosť keby bol herbalife taky účinny a zázračny dávno by sa predával aj za tu cenu teraz je to 5900sk aj ty menej solventný by si tuto sumu raz ročne našetrili a vôbec by tu nemuseli byť nábori registrácie a ine finty ako získať nových klientov ja sa živim predajom a viem,že ak je dobrý výrobok ľudia si to medzi sebov povedia a chodia si ho pytať sami.

 114. boze moj skus premyslat…bud si naozaj blba alebo nevies co znamena PM a AM :-D

 115. toto su tvoje argumenti k mojmu prispevku? ja iba pišem svoj nazor alebo svoju skusenosť prečo ťa to tak rozčuluje? ja keď som otvorila svoju druhu prevácku veľa tovaru sa mojim zákazníkom nepáčilo myslíš ,za som ich urážala ako ty? nie musela som sa prispôsobiť veď predávaj bunkovú výživu viac a viac aby bolo veľa spokojnych zákazníkov, aby taketo fora nemuseli byť zavri nam všetkym pusu vysledkami nie iba prázdnymi rečami postupuj vyšie aby si sa dostal na pozíciu supervízora a potom už budeš v balíku….a vytri nám všetkým zrak ja som sa o to pokušala a dosť tvrdo som makala chodila na stretnutia na mityngy na školenia vydávala som inzeráty sama som použivala vyrobky JA SOM BOLA PRESVEDČENˇA….LEBO SOM BOLA NAIVNá ja mam dcéru ktorá je zaradená do dializačného programu a verila som .že mi táto firma pomôže a chvala bohu som to vyskúšala iba na sebe herbalife nieje a nebol nikdy zazračny produkt a nema ani zďaleka taku cenu a ak si presvetčený o svojej pravde a nerobíš to pre prachy je tu riešenie použi svoju zľavu a pomôž chorim ,ktory si tuto sumu nemôžu dovoliť veď ak si iba zaregistrovany maš až 25percent zľavu a ak si o stupeň vyššie maš až 50percent na vyrobky herbalife tak predavaj urob akciu o tom je obchod a uvidíme.:-)

 116. Toto je chore tu vsetko nechapem kde sa tato diskusia dostala . Nemam slov .lejdyk je to chore co pises -moja otazka je preco si to zacala robit??? Ja berem produkty a to je cele a pomahaju mi .

 117. tak ich ber ja ti v tom nebránim keď ti pomáhajú …veď možno to na každeho vplyva inak to je tvoj názor a vôbec ťa neodsudzujem čo sa nedá povedať o vas vy odsudzujete všetkych čo s vami nesuhlasia aj tych čo to brali aj nebrali aj predávali všetci sú zly a maju choré názori pre vás je pravda chorá a viac k tomu nemán čo dodať.

 118. lejdyk reagoval som na tvoje tvrdenie o tom ze sa schovavame za ine nicky…prva si zautocila ja som iba reagoval…tvoj nazor ti neberiem ale nastvalo ma to, pises si svoje a ani si nevies skontrolovat cas…

 119. Vazeni, prave som v rozhodovani, ci zacat podnikat v oblasti herbalife, alebo nie. Som zmatena. Racio mi hovori, aby som pocuvala Mira Veseleho, ale na druhej strane pravdu maju aj privrzenci herbalifu. Multi level markting beriem ako sikovnost cloveka s podnikatelskym duchom, len ci uz nie je neskoro a ci trh nie je nasyteny. Kto predava, musi verit tomu, co predava. Nerozumela som tomu, co napisla Lejdyk. Najskor nakupis a potom distribuujes? Cize pri podnikani potrebuje nejaky zakladny kapital?

 120. Lola daj hlavne na svoj zdravy ludsky rozum…to znamena pytaj sa vsade kde sa da…mas pochybnosti? treba nimi zasypat svojho “sponzora”…ja som bol neuveritelne pesimisticky voci Herbalife a vobec MLM…stacilo sa pytat a dat si dve plus dve dokopy a dnes papkam produkty a hlavne mam v hlave jasno… este raz pouzi svoju hlavicku a nedaj na nazor vo forume kde ani ludi nevidis a ani ich nepoznas…

 121. Lola ak uvažuješ o podnikaní, si na zlom webe. Tu sa rieši chudnutie. A aj ostatných prosím, zdržte sa ďalšieho riešenia MLM.

  Ja za podnikanie ako také som, radšej ako byť zamestnancom. Ale MLM nemusí nutne byť vhodný spôsob pre každého. Vieš nájsť 30 ľudí, ktorí by od teba kúpili niečo na chudnutie? A nie sú to tvoji kamaráti a známi? Potom si dobrá a môžeš sa hneď živiť predajom. A nemusí to byť len MLM, ale čokoľvek iné. Predaj reklamy, poistiek, káblovky, napríklad. Schopný človek môže dosiahnuť v každej oblasti zaujímavé ohodnotenie.

  No ak máš pocit, že najprv kúpiš a potom sa uvidí, tak riskuješ dosť veľa. No a hlavne – si štíhla? Ak chceš predávať herbalife, nemala by si byť tlstá, to ti málokto uverí, že predávaš dobré produkty. a či je trh nasýtený? to je vo všetkom. Po svete stále dosť ľudí, ktorí uprednostnia emocio pred racio. kúpia hociakú hovadinu.

  Sústreďme debatu skôr na tému chudnutie a herbalife, ako predaj herbalife. díleri (nielen H.) ti nikdy nepovedia nič také, čo by sa im nehodilo. sú na to školení.

 122. Miro je to super co si napisal aspon vidis o com to je .Ozaj ludia toto je o chudnuti nie o praci opat sa Vam to vymkne spod kontroly a utoky budu silnejsie bavte sa o produktoch nie o MLM.Pekny den vsetkym

 123. POL ROKA SOM CHUDLA PODLA MIRA VESELEHO A DARILO SA,NAOZAJ,SCHUDLA SOM OKOLO 18 KIL ALE TERAZ SA TO ZASTAVILO….V POSLEDNOM CASE ROBIM SAME PREHRESKY A UKAZALO SA TO AJ NA VAHE-STUPLA O 5 KIL A PRETO CHCEM TERAZ VYSKUSAT HERBALIFE…AJ Z TOHO DOVODU,ZE V TEJ FIRME PRACUJEM..SICE LEN ZACINAM A NEVIEM TOHO AZ TAK VELA,ALE VERIM TOMU.MYSLIM,ZE SA MI UZ KONECNE PODARI DOKONCIT MOJ SEN ZA VYTUZENOU POSTAVOU.

 124. Nuž, môj zlatý Mirko Veselý. Naozaj nič proti Tvojmu priezvisku (veď nikto za neho nemôže), ale neodpustím si poznámku na Tvoj príspevok, pretože zdá sa, že si zrejme viac veselý, ako by si mal byť. Čo sa týka produktov ako takých, Tvoje “novinárske” schopnosti sú dosť mizerné, takže si myslím, že by si mal asi zabrdnúť do nejakej inej témy, pokiaľ chceš niekoho, resp. niečo zhadzovať. Nehovoriac o tom, že taká “malá firmička” v Tvojom ponímaní, ako je Herbalife, v Tebe vyvodila jednoznačný podnet k tomu, aby si si mohol dovoliť (aj keď platí sloboda prejavu) zobrazovať tie Tvoje zlé názory niekde na internetovej stránke, čo je asi ten najprimitívnejší spôsob, aký si dokážem, teda ja osobne, vôbec predstaviť. Nemohol som prehliadnuť tieto Tvoje vyjadrenia, keďže som tak nejak nakukol na tieto stránky z dôvodu zrejme jediného, a t.j, začal som sa zaujímať o “problematiku” Herbalife. A to skutočne len “veľmi nedávno”. To slovo – problematiku som dal do úvodzoviek preto, že to vôbec nie je problematika, len som sa musel nejako vyjadriť. Slovné spojenie – veľmi nedávno je v úvodzovkách čiste preto, že ho chcem zdôrazniť, čiže ja to naozaj veľmi nedávno. Na priblíženie, tak asi pred mesiacom. Na čo by som ale chcel teraz klásť dôraz, je, že skutočnosť, že som s týmito záležitosťami začal pracovať tentoraz vôbec nie je taká podstatná. Chcem tým povedať to, že reagujem vo veľkej miere na Tvoj príspevok ako laik. Doslova povedané, ako človek, ktorý nikdy v živote nepoznal nejakú firmu ako je Herbalife, nehovoriac o jej prednostiach, ale iba ako taký nejaký kritik, ktorý si tu iba neškodne prezerá články. Z toho by Ti teda malo vyplývať, že týmto chcem ďalej povedať to, že Tvoje vyššie uvedené názory alebo urážky absolútne neladia s faktami spomínanej (ohováranej) firmy, ba čo viac, a to si už kúšem do jazyka, sú natoľko prostoduché a fádne, že ani sa nečudujem na vyjadrenie, zrejme to bol človek z týmu, ktorý tam uštedril konkrétne Tebe názor o tom, že je rád, že už v tejto firme nepôsobíš. To vyjadrenie samozrejme necitujem, ale Ty iste vieš, o čom hovorím. Nedovolím si ďalej nepoznamenať svoj tzv. postoj, tentoraz k svojej mienke o tom, že si tu písal, resp. spomínal ten faktor, čo bude potom, akonáhle ľudia ukončia tento proces, resp. kúru chudnutia cez Herbalife. Alebo, nech ostatní vedia, že sa vyznám, regulovania váhy, alebo priberanie, ak už to nemusí byť práve chudnutie. Nehnevaj sa, ale Tebe niekto niekedy povedal, alebo niečo niekedy naznačilo, že tento proces sa musí jednoducho jedného dňa ukončiť? Alebo takto: Ak je človek, ktokoľvek jedného dňa (čo sa samozrejme nestane za jeden deň) spokojný so svojou váhou a príde na to, že už dosiahol, čo chcel, čiže v našom prípade určitú zredukovanú váhu, tak si začne klásť otázku, že čo ďalej? Nehnevaj sa, budem trochu tvrdý, ale iba debil by mohol považovať také niečo za dilemu, či uváženia schopnú otázku. Jednoducho, buď mi to pomohlo a pokračujem v tom s tým, že moje doterajšie investície do tohto za to stáli, alebo v tom nemusím pokračovať a vediem svoj normálny život takisto ako doteraz, s tým, že už v tom nemusím pokračovať, a jednoducho sa na to vykašlem. Ale aby som teraz rozmýšľal nad tým, či mi to pomohlo dočasne alebo natrvalo (ako si už Ty v podobnej forme chcel naznačiť), tak to mi skutočne nedáva žiadny zmysel. Proste, ak mi niečo pomohlo a ďalej nepomáha, tak musí byť chyba v mojom stravovaní a nie v tom, že to zrazu prestalo účinkovať. Ak mi niečo pomohlo a pomáha naďalej, tak pokračujem a neľutujem svoje investície. Ak mi to ale nepomohlo vôbec, tak musí byť chyba niekde inde, a jednoducho v tom nepokračujem. Je to ale stále o mojom vlastnom rozhodnutí, názore a pocite. Neviem, či si sa ako malé dieťa hrával s autíčkami alebo bábikami a nezaujíma ma vek, v ktorom si s tým prestal, ale akonáhle si prišiel na to, že Ťa to už nebaví, alebo si s tým jednoducho sekol, tak sa zamysli nad tým, či si začal ohovárať a haniť firmu, ktorá tieto hračky vyrábala. Človek má tendenciu skoncovať s vecami, ktoré sú mu tzv. “proti srsti”. Nie to, aby sa nimi ešte naďalej zapodieval. No v Tvojom prípade je úplne jasné, že tieto vlastnosti Ti nestačia. Asi máš niekde vo svojom podvedomí stopu z detstva, ktorá v Tebe zanechala podobu nepríjemného zakomplexovaného mladíka, ktorému sa jednoducho nepodaril kšeft, nie ale z dôvodu toho, že je niečo vymyslená somarina (pretože fakty sú fakty, o tom škoda reči), ale že sa jednoducho neuchytil tam kde chcel. A vlastne tam ani nechcel, pretože keby skutočne chcel, tak patrí medzi ľudí, ktorí niečo dosiahli, a dôvodom tohto je fakt uvedený vyššie v zátvorke. Zdôrazňovať tu ďalšie veci by, myslím si, bola chyba, alebo by to mohlo byť už fakt prehnané. Z mojej strany tým pádom stačí. Nech si urobia mienku po mne nasledujúci “komentátori” reagujúci na Tvoj článok. Či už bude tá mienka smerovať na mňa alebo na Teba, prečítam si ju a vytvorím si taký nejaký imaginárny obraz, pripomínajúci známkovanie v škole. Očakávam tu teda kladné ohlasy na moju vyčerpávajúcu reakciu a ich počet od jedna do päť, Ti asi zas pošlem a pevne verím, že to číslo vysoko prevýši tú najhoršiu možnú známku v škole. Ktovie, dajme tomu, že aj ja raz skončím prácu s Herbalife. No nadávať môžem iba sebe. A nie systému, ktorý už na tejto planéte nejaký ten rôčik v nejakej tej krajinke krásne funguje. Máš dosť? Bez urážky, ale buď taký láskavý a nevypisuj tu ďalšie bludy. Ďakujem.

 125. Adrian..napisal si podstatou presne to co by som ja povedal(samozrejme ze priblizne)…mne sa to len nechcelo pisat:-D Diky teda

 126. xi xi xi milý adrian ,len malo kedy strácam slová bóže a o čom to je???

 127. mily jax999 pripominaš mi male dieťa: aj ja ,aj ja ,aj jaááááá´tebe sa nechcelo svoj nazor rozpisovať?a čo tu teda robiš cely čas?????

 128. Adrian.Ked vy mate novinarske schopnosti tak ja som asi vymyslel ziarovku.Proste citali ste po sebe ten velky clanok,ktory ste tu zrejme po dvoch hodinach vykonstruovali,lebo mne sa zda ze to vobec nema podstatu veci.
  Nemyslim si ze tato tema je proti spolocnosti a pripravkom Herbalife.Ma cloveku iba vytvorit si obraz o tejto problematike a myslim si ze ucel to splnilo.To ze kto ma ake skusenosti je vec druha.
  Zaraza ma iba jedna vec.Chcel by som vidiet jedneho vrcholneho manazera Herbalife, ktory navstivi tieto stranky a bude silou mocou presviecat ake su ich produkty uzasne a za rozumnu cenu.Myslim ze sa taych tu nenajdem, lebo vacsinou placu ti ktori sa topia na spodku “pyramidovej hry”.btw sloboda prejavu je jedna vec a urazky a sproste spravanie druha.

 129. Ahoj,tak aj ja sa teda zapojim, aj ked doteraz som si len citala vsektynazory:))

  Kedze som taka experimentatorka tak som sa pred dvoma tyzdnami dala na herbalife…este som sa nevazila ani nemerala…ale citim sa perfektne..nemam nafuknute brucho, mam energiu…a co ma najviac prekvapilo za 2 tyzdne sa mi tak zmenila plet, ze tomu ani neverim…mozno preto ze vela pijem kedze je to sucastou programu:)skutocne neviem povedat ci herbalife pomaha v chudnuti..ale myslim si , ze co sa tyka detoxikacie tela a takeho celkoveho dobreho pocitu , je herbalife super…pozajtra idem za mojim poradcom ktory ma zmeral pred 2 tyzdnami a som zvedava na vysledky:)
  Rada sa ne podelim , aby si kazdy urobil svoj nazor…Chcem schudnut takych 7-10 kil:)
  Meriam 168 cm, a pred 2 tyzdnami boli moje miery taketo> (hrozneeeeeeeee:()…vaha:65,3 , percento tuku: 22% , pas: 73 cm, boky:98 cm, stehno:61 cm!!!!!!ten posledny udaj je pre mna najstrasnejsiiii…takze tak…nie som vyslovene tlsta,mam skor sportovu postavu(pevnu), ale aj tak chcem mat takych 55 kil..to je moj sen…pozajtra napisem ako sa to zmenilo , a ci vobec:)Drziiiim vsetkym palce!!!!!

 130. Precitajte si vsetci prispevok Adriána a uznajte ze Herbalife je SEKTA. Lebo to ziaden zdravy clovek take zo seba nedokaze vypotit k jednemu clanku.

 131. Ahojte
  moja skusenost s HL nie je velmi dobra. V poslednom case mi tento fenomen skrizil cestu prostrednictvom mojho velmi dobreho priatela s ktorym sa vzdy dalo dobre porozpravat ale par poslednych rokoch je to dost tazke psycho. Samozrejme robi HL a nie je rozhovor ci mail ktory by sa mimovolne nezmienil o blahodarnosti produktov, ci uz sa to tyka fyzickej alebo psychickej stranky. Tiez som mal rozne druhy problem dlhorocnou obezitou nevinimajuc a som asi vdacny objekt pre tieto druhy pomoci. Napriek tomu som nikdy nevyskusal s vynimkou nejakej tej tabletky co mi pri nejakej prilezitosti promtne ponukol a ktorej som uz asi za 10 minut nevedel na co vlastne je. Z coho mam obavy je fakt, ze jeho spravanie je neporovnatelne s tym ako som ho poznal. Nie som psycholog ani specialista na ludi ale HL dost zavazne meni ludi a asi len oni sami su presvedceni, ze k lepsiemu. Myslel som si, ze viem ako schudnut, raz sa mi asi pred 18 rokmi podarilo skoro 30 kg. Samozrejme asi po piatich rokoch sup spat na povodnu vahu skoro120 kg + 10 este ako bonus. Napriek tomu som pocital zopar Mirovych clankov a nasiel aj nachadzam vzdy nieco nove a uz som asi 4 mesiac v uspornom rezime a islo dolu prvych 25 kg. Prve tyzdne boli najhorsie a este k tomu bola Velka noc no radost odolavat a tiez som zistil ze uz to nie je take easy ako pred 18 rokmi. Dolezita je vsak motivacia a odnaucit sa mysliet len na to ako sa co neda ale ako sa to da. Tesit sa aj z malych uspechov. Najviac sa mi pacilo ked som zistil to co som si nevedel po prestudovani roznych clankov diskusi a kometarov ani predstavit, ze telo si samo zacalo pytat to co potrebuje, neboli to oci a ich signal do mozgu ale islo to niekde viac z vnutra. Co je vsak este potesujucejsie telo si okrem potravy zacalo pytat aj pohyb a tak sa teraz snazim dat mu vsetko co si zapyta. Musim mu dopriat, ved je moje. Aj moj priatel HL vidi a pocuje ako mi to ide, ale neodpusti si poznamku, ze keby som pridal este tento ci onen doplnok bolo by to este lepsie. Po tazkej psychologickej diskusii svojimi otazkami vzdy najde na mne aj ten nebadatelny skryty problem na ktory ma hned liek. No nie je uzasny? Urcite mi este mnoho zlych veci ostalo, ale nemozem byt zase asi dokonaly to by som uz bol robot. Skoda ho. Mam ho rad, ale uz nie tak ako kedysi. Tazke posolstvo som asi vyriekol, ale suhlasim s Mirom. Howg.

 132. S Herbalifom mám svoje skúsenosti. Pred 12 rokmi som bola totálne fyzicky i psychicky vyčerpaná a nechala som si “poradiť” a kúpila som si výživový doplnok Herbalife s cieľom posilniť organizmus a imunitu. Užívala som ho presne podľa návodu, no jediným efektom bola zmena môjho metabolizmu neželaným smerom – pri nezmenenom životnom štýle a návykoch sa mi začal ukladať tuk na tých najmenej žiadúcich miestach – v páse, na stechnách a ramenách, čo sa mi nestalo nikdy, ani pri prejedaní. Hoci, keď som to zbadala, som ho hneď vysadila, bolo už neskoro. Efekt je nezvratný a mám čo robiť, aby som to zmenila.

 133. naozaj by ma zaujimalo aky doplnok to bol…a kto ti ho vlastne odporucil…lebo pri doplnku treba zmenit celu vyzivu tak aby doplnok spravne pracoval…

 134. Veď práve. Stačí zmeniť celú výživu a človek začne krásne chudnúť, zdravie sa značne polepší. Bez doplnkov.

  Pre biznis je celkom ideálna forma: kúp si náš doplnok, začni sa lepšie stravovať a cvič. Baba to spraví, začne chudnúť a povie si, ako super jej ten doplnok zabral…

  V skutočnosti zabralo všetko ostatné. :-)

 135. Ano a Herbalife VYZIVA k tomu len dopomoze…plus doplnky alebo tzv. Akceleratory ktore len daju signal telu co ma “opravit”…

 136. Ahojte! Chcela by som sa vam prispievatelom v tejto diskusii podakovat za niektore hodnotne prispevky, z ktorych som sa nieco nove o Herbalife a stravovani celkovo dozvedela. Dovodom bolo to, ze som sa chcela dozvediet viac – informacie od ludi “za” aj “proti” Herbalife (vcera som sa stretla s jednou poradkynou Herbalife – islo o navstevu kozmetickeho salonu, kde mi osetrila plet a popritom mi porozpravala, ako sa dostala k Herbalife, ako si tam nasla novu rodinu, jednoducho niekam zapadla a tento pocit, skolenia, uspech z nej urobil asi uspesnu predajkynu). A tak som sa chcela dozvediet viac. O Herbalife si vsak stale myslim, ze ide hlavne o filozofiu a psychologiu. Dost ma v diskusii zarazalo to, ako niektori prispievatelia osocuju druhych, utocia, trocha nizka kulturnost prispevkov. Ale napriek tomu – vdaka – za prispevky.

 137. antiMLM mas vo vsetkom pravdu. Potrebujem kontakt na teba alebo ludi co mozu pomoct dostat z toho mojho kamarata.. Pomoz…. :(

 138. ahoj ja som vyskusala herblaife ten program formula 1 2 A3 bola som po porode shudla som v priebehu 5 meisacov 25 kil uz je tomu takmer rok a nepribrala som spat ani gram
  ked som chcela schudnut tak som nahradila ranajky a veceru ana obed som zjedla co som len chcela aj mnozstvo nebolo podstatna a terazna udrzanie hmotnosti si dam koktail na ranjky je to super a telo ma vsetky potrebne vitaminy
  coo je najdolezitejsie co mozno mnohi zabudaju je pitny rezim tj 4dl na 10 kil vahy!!!!!!!!

 139. alena2a dakujem za tvoj prispevok,vcera mi prisiel Koktail,Thermojetics caj a Thermokomplet cize uz zacinam aj ja,ale tvoj vysledok je taky povzbudzujuci:D

 140. dobry de vsetkym……precitala som si vsetky nazory pozitivne aj negativne…tak na uvod som chcela napisat ako velmi sa mi nepaci,ked jeden druheho urazete,ze ten onen je hlupy alebo blby..je to dost prizemne…kazdy sme ini,kazdemu pomoze nieco ine,u kazdeho to funguje inak,nieto schudne a nepriberie,niekto neschudne a este aj priberie….ja sama som polroka bola distributorka u uprimne vam poviem,bola som sialenado toho”sialena”,vsade som rozpravala len o produktoch,tak ma to drzalo,ze nech som pocula o comkolvek a na akykolvek problem so sa hned pokusala nasit herbalife…bola som na skoleniach v Prahe,kde boli cesi,madari,poliaci,slovaci…bola som z toho hotova a pamatam si svoju sestru,ktora bola zo mna nestastna,od nej som mala peniaze na zmluvu a kozmetiku a dodnes jej ich dôlhujem…dnes ani sama nechapem ako som sa mohla tak zblbnut,ze sa so mnou nedalo normalne ani komunikovat a presne to,cim som presla ja,vidim tu u mnohych ako neustupne obhajuju HL..preco utocite na autora clanku??on napisal to,co si mylsi alebo co vie a ak ste proti tak ok,ale laskavo neurazajte druhych len preto,lebo teraz ste z HL uplne mimo a mate pocit,ze uz nic na svete nie je take super a nikde sa neda zarobit tak ako prave vdaka tej firme….vela robi aj to,akeho mate sponzora,pretoze ta “moja” sa snazila o to,aby som sa cim skor kvalifikovala,lebo ona strasne bazila potom,aby bola na vrchole a kedze ja som HL planovala iba ako momentalny zarobok a nechcela som dat peniaze na kvalifikaciu,tak nastupili urazky,ponizovanie a to uz bolo aj na mna vela…a dnes ked pocujem a vidim distributorov ako pri obede s kamaratmi vytahuju svoje cenniky so zoznamom produktov som stasna,ze ja som uz opat normalna a netocim len o “svojom”,tym nechcem nikoho urazit,ale je naozaj sila,ked jedna slecna na celu restauraciu bliaka svojej kamoske o uzasnom aloe vera ako pomaha a tak,aby ju poculi vsetci a caka,ze k nej pribehnu ludia a budu sa k nej pytat na sedenie,aby im ona pomohla zo vsetkeho…….ja nehovorim,ze to nefunguje,ale nic nie je trvale…tymto som nikoho nechcela urazit a zaroven,ak niekto chce reagovat na moj prispevok,nech si odpusti urazky typu,ze je rad,ze nie som uz v tej firme a pod..,pekny den

 141. Zuzu robiť multilevel marketing s cieľom len pár vecí predať je pomerne zlý nápad. Je to pozícia manažéra, na nej s myslením či očakávaniami zamestnanca nemá človek šancu.

  Tam je potrebné práve aby si vytvorila sieť ľudí, ktorí budú tvoriť ďalšiu sieť. Potom začneš zarábať, pretože už za teba predávajú iní a ty ich len tvoríš. No je to ťažká práca, na Slovensku sa o týchto veciach nevie, ľudia tomu nerozumejú.

  Preto väčšinou skočia na MLM vo vidine, že sa z nich stane predavač. Predávajú potom zle (agresívne vnucovanie predraženého tovoaru) a je vysoko pravdepodobné, že takto uspieť ani nemôžu. Či už ide o herbalife alebo ktorýkoľvek iný MLM.

  Inak za kvalifikáciu v tejto oblasti zas až tak platiť netreba, na úvod stačí pár kníh, sú ich plné kníhkupectvá. Stačí pár tisíc. A kvalifikovaný človek potom môže vedomosti použiť akokoľvek, nemusí nutne rozvíjať len MLM. Nie je to na okamžitý zárobok, ale po čase sa človek zmeniť môže.

 142. Miro ale v MLM sa da zarabat pekne peniazky aj bez povestej siete…Pani z Ceskych Budejovic zaraba priblizne 100 000 Kc ( neviem presne ale pri tejto ciastke sa to pohybuje) len maloobchodom…neobhajujem teraz nic len reagujem…a co sa tyka prispevku od Zuzu tak je pravda to ze ludia su z HL uplne sialeni…ale su aj taki ktori nie su…Herbalife je lidrom v oblasti wellnes ale stale za to mozu produkty a nie ludia…kazdy sme iny a prave preto ma Herbalife zle meno, lebo ludia su chamtivy alebo zase maju chamtivych nad sebou…Nie je treba odsudzovat Herbalife ale ludi ktori nemaju chrbtovu kost a pre zarobok urobia cokolvek…V Amerike to funguje prave preto ze je tam uplne iny system ako na slovensku, obrovska sloboda…

 143. jeden tenisovy portal mal tento titulok:

  Sponzor turnaja je známy líder wellness priemyslu Herbalife.

 144. Ahoj Miro,vdaka za reakciu…ked mam byt uprimna,mne ani neslo o to pracovat tam,ja som chclea zlavu na produkty,pretoze som mala ine plany,vedela o tom aj moja sponzorka,len sa s tym nevedela vyrovnat a ona ma dotlacila tam,kde som sa dostala a okrem toho som si aj registrovala ludi,ktorym ona ako nadsponzorka tlacila do hlavy hluposti, ona chcela,aby dali peniaze na produkty a kvalifikovali sa….ja viem,ze na zaciatok netreba vela penazi a najma,ked ja sa clovekom a vyzivou zaoberam uz podstatne dlhsie a vela veci som vedela uz predtym,ale vacsine aj inych sponzorov ide najma o to,aby sa ich ludia hned kvalifikovali a je im jedno,ci ti ludia na to maju a lebo ci maju peniaze,vzdy ma odbili s tym,ze je to moj biznis a cakali,ze vysolim peniaze…ta firms nie je zla,len ludia,ktori pre nu robia bazia po peniazoch a je im jedno,za akych podmienok ich ziskaju,cest vynimkam,poznala som ich a je mi luto,ze ostatni im to svojim prizemnym pristupom kazia….

 145. Odkaz pre Adky..pokial ja viem a ako ma aj neustale upozornovali,ked chces brat Thermokomplet,nemala by si pit aj Thermojetics…ale mozno si to uz rozmysleli,lebo takto viac zarobia..

 146. neviem kto pisal ten clanok ale mam pocit ze niekto ma silnu averziu voci herbalifu, herbalife je vec ktora funguje pokial sa dodrziava tak ako ma funguje 100 % pretoze ten princip je ako u kazdej diety rovnaky , ak niekto priberie nazad ( teda jojo efekt) je to preto ze sa ty ludia znovu zacnu prejedat, najdite mi dietu u ktorej sa toto zamedzi, neexistuje taka…
  herbalife jem 13 ! rokov a nezunovalo sa mi to citim sa ako nikdy pred tym , schodol som behom prvych 6 mesiacov 20 KG !!! dal by som si stretnutie s tym clovekom co to napisal pretoze nevidim realny dovod na odsudzenie toho vyrobku , okrem toho, nikto nieje nuteny si ho kupit.

  ps: ak ste niekto boli v mexiku tam je placka herbalife nieco ako ocenenie a vsetci ju tam nosia z hrdostou, mozno preto ze tam niesu ludia ako ten co napisal tento clanok aby znacku ktora zmenila zivot milionom ludi odsudzovali. Par nespokojnych ludi napise clanky a snazia sa zmagorit ostatnych , je niekolko nasobne viac spokojnych ludi, len sa skuste spytat kolko ludi vo vasom okoli naozaj schdulo s herbalifom .

 147. mily 4gany….si clovek ako kazdy iny,ale nie kazdy ma take nadsenie pre Herbalife…to,ze niekde je to velka pocta ked robis s HL neznamena,ze je to tak vsade….a na SK to tak nebude dovtedy,kym sa budu registrovat ludia,ktori za vidinou zarobku odhodia vsetky zabrany a je im jedno,akym sposobom sa dostanu k peniazom a novym ludom….nikto nehovori,ze tie produkty su zle,ale su aj od inych firiem a su menej drahe,su BIO produkty…je ich tak strasne vela a aj ine funguju,ale to,ze pri nich nie je distributor,ktory ich ponuka svojim klientom neznamena,ze nefunguju…..je fajn,ze si s tym spokojny,ale nie kazdy je na tom rovnako,tak zbytocne utocis na tych,ktorí nie su tak nadseny,lebo to aj tak nezmenis a ak sa ti nepaci tento clanok,tak napis clanok ty a daj tam,co chces….pekny den

 148. Ja som s firmov Herbalife velmi spokojný.Nikdy som nemal takú kondíciu ako teraz a pritom som zhodil váhu 12 kg. pred 1.6 rokom a udržujem si ju doteraz,Stravujem sa normálne beriem produkty je mi fajn a je mi jedno kto si čo myslí a hovorí.Nie je to o cene ale o prioritách každého z nás ako sa k tomu kto postaví či v chudnutí alebo príležitosti pracovat v tejto spoločnosti.Som hrdý na to,že mám vynikajúce skúsenosti s týmito produktamy a to je stále len začiatok.Majte sa

 149. Bimbo, Jax, Niton a podobni… dostavate v OBS body za kazdy prispevok o Herbalife?

 150. Zuzu: beriem kokteil,cell-u-loss,kanolu, fiber&herb a thermojetics caj.
  Zabera to a jem to rada aj napriek tomu,ze niekedy mi zlyhava moja pevna vola a robim prehresky.
  Ak sa mi schudnut nepodari tak prejdem na overeny sposob ´racionalnej stravy´ pri ktorej sa mi darilo,ale nedotiahla som to do konca.
  Mozno som vyhodila za Herbalife vela peniazkov,ale dufam,ze nie zbytocne a ak ano……tak som to aspon vyskusala.
  Pracujem s HERBALIFE a vravi sa,ze najlepsia skusenost je vlastna skusenost.

 151. adky:tak ti drzim palceky,aby sa ti dalej darilo,ak aj robis prehresky,je to normalne a verim,ze raz nebudes lutovat tolko penazi,ked su aj ine produkty od inych firiem a podstatne lacnejsie…vela stastia

 152. Moja dcéra, keď mala 3,5 roka jej zlyhavala pečeň. Nikto jej nevedel pomôcť ani lekári, stále sa to zhoršovalo. Syn mal pred rokom autohaváriu – posunutý 3 a 4 krčný stavec, polamané obidve ruky, tvár mal na nepoznanie. Jednoducho som rada, že vôbec žije. Obom mojím deťom, mne a aj môjmu manželovi práve produkty herbalife pomohli a bodka. Treba všetko dodržiavať ako sa má a bude dobré. Nie je to vec peňazí, je to vec – či chcem niečo so sebou robiť, či vôbec chcem a čo chcem. Multi level – kto na neho nemá, tak nech ho nerobí, aby nebol nešťastný. Život je veľmi krátky, tak buďte šťastný a užívajte si ho. A kto je nervózny, tak nech si dá vyšetriť pečeň, lebo pečeň je tichý zabiják, neboli, boli vtedy keď jej nie je pomoci. Zdravím všetkých a každý deň ďakujem Pánu Bohu, že som stretla také úžasné produkty, lebo moje deti sú zdravé.

 153. ahoj zuzu. ja s tým práve začínam. Chcem sa ťa však spýtať…už vieš čo si si prežila s HL, ale otázka znie: “Spravila by to opät? Začala by si s tým pracovať?”

 154. hanulik:ak mam byt uprimna,co aj budem,uz by som sa na to viac nedala…mozno len vtedy,ak by som dobre poznala cloveka,ktory ma chce zaregistrovat, a ktory ma nebude proti mojej voli tlacit vyssie a tak isto respektovat skolu a ze nemam cas travit pol dna kazdy mesiac na skoleniach a pocuvat stale to iste…ak chces,daj sa na to,ked sa v tom najdes,tak aj zarobis,ale daj si velky pozor,aby ta zaregistroval clovek s rozumom,ktory nejde pre peniaze cez mrtvoly,priprav sa na caste skolenia,kde vacsinou budes pocuvat to iste,malokedy nieco nove…ono to nie je take zle,lebo da sa stym zarobit,ale su tam vyssie financne naroky,napr. zmluva okolo 4400SK alebo tak nejak+musis si kupit celu sadu kozmetiky,co je tiez cez 2100SK+nejake misky,hubky,stetce a budes musiet na zaciatku dost makat na nejakej klientele,aby sa ti aspon naklady vratili,ale dufam,ze ked si sa na to dala,tak sa ti bude darit a ze s tym budes spokojna….ale nikdy si nenechaj skakat po hlave od sponzora ani od tych “vyssie”,lebo len ty sama musis vediet,co chces robit a ak nebudes chciet “postupovat”,tak ostan na svojej urovni,ako by si sa mal nestastne zadlzit…prajem vela uspechov:)

 155. zuzu, ešte otázka: a Kto ta zaregistroval? ked to bude ten istý, tak asi odpadnem…

 156. skor mi napis, z akeho si mesta a staci mi,kde ta dotycna pracuje a ja ti napisem,.ak budem vediet,ci to vobec ma zmysel..pa

 157. k sa už chcete baviť o multi level marketingu, tak uvažujte skôr o tom, ak nájsť ľudí, ktorí budú predávať, aby vám tvorili pasívny príjem. nie o tom, ako predať len tovať. predavačom sa môžete stať kdekoľvek. a tie školenia (ak sú robené dobre) by vám mali pomôcť práve v tomto bode.

 158. no ano,ale najsť si takych ľudí je dosť veľký problém a okrem toho,z každej objednavky svojho človeka je iba 5% pre toho,kto ho registroval…takže by trvalo veľmi dlho vytvoriť si takych ľudí a najmä,aby aj naozaj makali..a školenia su hlavne o produktoch,vyustupuju vacsinou 3-4 ludia,ktorý rozpravaju o vyrobkoch,dalsi ospevuje system HL a nakoniec sa obajvi niekto,kto prave zacal a sa mu dari a este sa pridaju nejaky,co s tymi vyrobkami maju dobre skusenosti,takze v celku ziadna slava.pekny den

 159. no hej, zariadiť si príjem (obzvlášť pasívny) je beh na dlhú trať. trvá to roky. a nepodarí sa to väčšine. takže záver znie: buď to skúsim a mám síce malú ale šancu. alebo to neskúsim a mám istotu, že nič. v MLM uspieť je ťažké (tak ako inde) ale dá sa to. osobne som si MLM nezvolil, ako spôsob podnikania, ale cesta ide len cez podnikanie. akékoľvek. rob to v čom si dobrá, čo ťa baví a na čom vieš zarobiť. ak v MLM nie si dobrá, alebo ťa nebaví, skús niečo iné.

  ale to sa dosť vzďaľujeme od témy chudnutie a vlastne aj od témy herbalife…

 160. ano vzdalujeme sa od temy chudnutia ale co sa tyka toho pasivneho prijmu. V herbalife ide hlavne o vyrobky a body co za kupu dostanete. Takze stale je potreba kupovat produkty a myslim si ze aj maloobchod je najlepsim riesenim ako dosiahnut aj znalosti a hlavne ako mat vysledky. Tu nejde o predavanie “predavacom”! Ked si niekto kupi produkt od jeho poradcu automaticky BY MAL mat aj bezplatne poradenstvo. Vela ludi to ale takto nerobi.

 161. mireček vesely co povies na to ze z Herbalifeom som schudol 35 kíl ani nie za tri mesiace.???

 162. Poviem že klameš. Keďže píšeš anonymne, nemôžeš sa uraziť, ani brániť.

  Keby to bola pravda, nemyslíš si, že by už dávno všetci tlstí boli štíhli? Herbalife nie je žiadna novinka na trhu.

  No ak ti na to naletí nejaká pipina, tak herbalife zarobí.

 163. ahoj hanulik…tak tam to nepoznam,moj nazor na to uz vies a dobre zvaz skor ako sa dotoho dostanes,aby si to nelutovala a nemala tazke srdce.papa

 164. No Mireček neklamem……

  mozes si kludne mysliet co len chces……

  a vieš co mi na tebe vadí?? ze len vsetko kritizujes a valstne nic neporadis vies len kritizovat.

  A nikto mi na to nemusi naletiet vsetci to videli a vidia…. a spravil som Herbalifeu velku reklamu, a nemysli si ze si nejaky Boh co sa tyka chudnutia.

Komentáre sú uzavreté.

Najnovšie pridané

Obezita a COVID-19

Obezita je stav, ktorý výrazne zhoršuje riziká súvisiace s infekciou koronavírusu nového typu SARS-CoV-2. V tomto článku si povieme podrobnosti. Aj na tomto webe sme

Ako začať chudnúť (správne)

Človek roky priberá a priberá. Potom sa niečo zlomí a príde ono rozhodnutie, že nastal čas. Ako začať správne chudnúť? V tomto článku si ukážeme

Čo jesť, keď chcem schudnúť

Otázka čo jesť, keď chcem schudnúť je jednoduchá a odpoveď na ňu je logická, ale zdĺhavá. Teda presnejšie – jednoducho sa to dá povedať, ale

Kolobežkovanie ako šport pri chudnutí?

Kolobežkovanie pri chudnutí poslúži výborne. Kolobežkovanie je niečo medzi chôdzou, bicyklovaním a behom. Pri behu a bicyklovaní zvyčajne nejaké bolesti pri športovaní zaznamenáte. Na športovej

7 nástrah, ktoré oslabia pevnú vôľu

Po nejakom čase disciplinovaného chudnutia sa často stane, že sa vám prestane chcieť. Pevná vôľa oslabne, ochabne a prestáva byť pevnou. Aby sa to nestalo,

Prečítajte si

Soľ pri chudnutí

Priveľa soli škodí zdraviu. Toto tvrdenie je známe. Ako to ale vyzerá v praxi? Ako nastaviť diétu tak, aby bola pre zdravie prospešná, ale pritom

Chudnete po sviatkoch?

V januári každého roka sa prudko zvyšuje návštevnosť stránok o chudnutí. Odrazu sú tu stovky ľudí denne, ktorí zúfalo túžia zhodiť. Ňúrajú sa v internete

Nesprávne zvolená redukčná diéta

Zásady redukčných diét vám dnes asi vymenuje každé dieťa, aj dospelý. Budú síce takpovediac “snovo deformované”, ale hrubé obrysy asi zaznejú vždy. Zrejme by zaznelo

Jedálniček na sobotu

Sobota. Deň, kedy sa väčšina ľudí vymaní z pracovného procesu. To treba využiť a preto sa organizujú rôzne akcie. Oslavy, stretnutia, grilovačky. Na nich sa

Hrubé chyby pri chudnutí

Základom väčšiny chýb pri chudnutí je neznalosť. Tučný človek si myslí, že niečo vie, a jedná podľa toho. Len nevie, že to nevie správne. Stačí

Rizikové obdobia pre vznik obezity

U mnohých ľudí sa obezita objaví náhle. Celý život boli štíhli a potom odrazu tučnejú. Čo sa stalo? Zvyčajne je to spôsobené zmenou životného štýlu.

Cvičiť doma, či v posilňovni?

Pokiaľ chcete cvičenie spraviť súčasťou plánu chudnutia, je to správny nápad. Čo a kde však začať cvičiť? Kúpiť si domov stacionárny bicykel? Alebo si predplatiť

Stévia

Tento článok by sa dal nazvať aj “sladíme pri chudnutí“. Reč bude o Stévii. Je to rastlina, ktorá má sladkú chuť. Názov pre botanikov je Stévia

Aeróbne cvičenie

Tento druh cvičenia používame pri chudnutí najčastejšie. Pri aeróbnom tréningu sa cvičí v miernej intenzite záťaže. V nej majú svaly stále dostatok kyslíka. Z toho vychádza

Fit and fat – tuční a zdraví?

Obezita nie je stav zdravia. V obéznom tele fungujú procesy inak, než v zdravom. V článku následky obezity je zoznam ťažkostí, tu len telegraficky: Vyššia pohotovosť

Ako som schudol 35 kíl

Odhaľte tajomstvo, prečo tak veľa ľudí nedokáže schudnúť, aj keď veľmi chcú! To tajomstvo je: chudnú pomocou nesprávneho postupu. Alebo majú správny postup, ale nevedia

Motivačný kurz chudnutia

Prihláste sa na rýchlokurz chudnutia. E-mailom vám pripomeniem váš zámer a navrhnem, čo robiť. Dostanete aj e-knihu 100 tipov ako schudnúť. Kurz je zadarmo.  

Zasielanie kurzu sa dá kedykoľvek zrušiť. Podrobnosti o kurze sú tu… Informácie o ochrane osobných údajov nájdete tu.

Ak vás nezmotivuje tento kurz, ani kniha, tak sa pozrite do zrkadla. Niekedy to stačí.