Slim Cup

Píše Miro Veselý od roku 2004. Info...

Začnime reklamou na Slim Cup.

"Prvý a jediný, prírodný, klinicky overený produkt v SR na cielenú reguáciu hmotnosti. Pomôže vám jesť menej už od prvého dňa!"

Ako keby na chudnutie stačilo jesť menej. Vieme, že schudnúť sa dá až keď jeme ináč. A neraz dokonca viac, než v čase keď sme priberali. Slim Cup vraj umožní jesť menej – ale koľko tučných neje cez deň vôbec? Raňajky nestihnú, obed provizórny. Večer sa dostaví taká hypoglykémia, že vyrabujú ľadničku či už jedli Slim Cup alebo nie.

Slim Cup sú tégliky obsahujúce asi 30% frakcionovaného (kto vie, čo to znamená slovo frakcionovaný je expert, nevedia to ani magistry v lekárňach, ktoré to predávajú) palmového oleja a 2% ovseného oleja, tiež frakcionovaného. Zvyšok téglika Slim Cup tvorí voda.

Slim Cup sľubuje, že je vhodný pre "všetkých sklamaných, ktorí už vyskúšali veľa diét a žiadna nezaberala, alebo sa dostavil jojo efekt. Oslovuje teda ľudí naivných. Je jasné, že žiadna diéta nepomôže udržať si zníženú hmotnosť (ani keby ste naozaj schudli so Slim Cup). Po ukončení diéty je totiž organizmus oslabený, metabolizmus spomalený. Akékoľvek navýšenie jedenia po diéte preto MUSÍ viesť k jojo efektu. Slim Cup ne-Slim Cup.

Veľa ľudí si povie: "najskôr skúsim diétu (alebo Slim Cup) a schudnem. A potom sa začnem stravovať racionálne." To je sebaklam. Keby sa tučný vedel (a bol ochotný) stravovať racionálne, mohol by s tým začať hneď. Chudol by a žiaden Slim Cup by si platiť nemusel.

O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu všetky informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Pred chudnutím je ale vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.
Dátum aktualizácie článku: 7. februára 2008

 

Komentáre k článku: Slim Cup

 1. eva 25. apríla 2008

  No, skúsila som. Vzhľadom na to, že som skúsila už takmer všetko, vrátane cvičenia (cvičím 12 rokov pravidelne, stravujem sa nízkocholestorovo a mám 130 kg), skutočne to zabralo. Prestal ma trápiť vlčí hlad. Lenže… dvakrát denne sú na mesiac dve balenia. To je takmer dve tisícky. Pre moju platovú kategóriu a dovolím si tvrdiť že pre väčšinu tučných žien (bohaté “dámy” nepotrebujú kadejaké barličky, tie majú dosť na zdravú stravu, osobného trenéra a podobne…) je to priveľa. Takže si to nechajte a pite… Hlavne že zarobíte.

 2. TANA 10. apríla 2009

  este som nic neskusala

 3. dombajova 1. decembra 2009

  mam 25 rokou a vazim 70 kg chcela by som aspon 10 dat dole co stym vedsinou priberam na bruchu ake tablety mi pomozu

 4. stanley 3. januára 2010

  ľudom čo majú rozožraté veľké žalúdky a nemajú vôľu vydržať týždeň pokiaľ sa žaľúdok stiahne by som odporúčal: Psyllium
  je to na prírodnej báze:
  pomôže vám to prekonať začiatky. potom to nejedzte.
  sú to rôzne semená, vláknina, ktorá napučí v žaľúdku a tým ho zaplní.

  Nemám to mať efekt náhrady, alebo zahnania hladu, ale ked si zistíte koľko treba prijať kcal, aby ste chudli a rozdelíte si to a budete mať pocit hladu, tak potom to zo začiatku dávajte.

  Ja to dávam iba prvý týždeň diety, ked mám rozožratý zalúdok, potom mi strava, ktorú som si určil (prispôsobujem podľa potreby tela – skúsenosti s niekoľkých diet a objemoviek), často tak zaplní zaľúdok, že mám problém prijať ďaľšiu naplánovanú stravu.

  Dietu mám 4-5 týždňov, kedy schudnem 8-12 kg, vždy sa mi na trvalo vráti tak 3-4 kg, je to prevažne voda.

 5. Miro Veselý 4. januára 2010

  stanley vláknina Psyllium sama o sebe nemôže riešiť problém chudnutia. treba na to ísť komplexne, nie cez diéty a kúry.

Pridajte komentár:

Máte otázku, alebo chcete k článku niečo doplniť? Napíšte to sem. Odpoviem čo najskôr.

Vyplňte ešte: