Čo s dobrotami? Zrušiť, či nahradiť?

Je to vlastne zaujímavý problém. Keby sme sa vec pozerali striktne logicky, všetko by bolo jasné: Čokoládky, bomboniéry, keksy, čipsy, klobásky, koža z grilovaného kuraťa. Prospievajú tieto potraviny zdraviu? Nie. No tak ich predsa, samozrejme, nejedzme. Asi tak znie logický záver. Ale človek nie je stroj. Veľa rozhodnutí robí len na základe emócií. Vie, že sú to niekedy priamo zlé rozhodnutia.

Čokoládky, bomboniéry, keksy, čipsy, klobásky, koža z grilovaného kuraťa sú predsa tak strašne dobré. Chcenie je silné. A už sa papá…

Chcenie často ovláda životy tučných ľudí.

Je to však len zvyk, niečo ako rozmaznanosť. Ak ste zvyknutí pri pohľade na bomboniéru zobnúť si okamžite, tento zvyk sa zakaždým posilní. Zvyknete si na to, že ak chcem = okamžite dostanem. Tento postoj človeka postupne rozmaznáva. A na tento postoj je nastavená celá spoločnosť. Prídete niekam na návštevu a hneď ste ponúknutí.

 • Deti čokoládkami a kolou.
 • Dospelí kávou s mliekom, bomboniérou, alebo údeninami.

Cukor a kofeín (čokoláda má podobné účinky, ako káva) sa dajú v istom zmysle chápať, ako ľahké drogy. Zvykáme si na ne od detstva, vďaka prajným tetám a ujom, ktoré si kupujú cukríčkami našu lásku.

Tučný človek sa často správa nezdržanlivo.

Dá sa to prirovnať k ľuďom, ktorí sa dokážu zadlžiť. Vidia reklamu, že nejaká firma dáva pôžičky bez otázok, bez ručiteľa. A už idú. Radi by mali doma lepší televízor, krajší nábytok, novšie auto. Požičajú si peniaze. Až potom zistia, že sa dostali (niekedy na mnoho desiatok rokov) do pasce. Veci, na ktoré si požičali, rýchlo zovšednejú. No zostáva nutnosť platiť splátky.

Kto chce schudnúť vie, že by sa mal vzdať jedenia koláčikov, či údenín. Ale nechce sa ich vzdať.

Tučný vidí koláčik a chce ho. Vie, že práve v tejto chvíli rozhoduje o svojej hmotnosti – možno na mnoho rokov dopredu. Vie, že by nemal, ale dá si. Pomyslí si sa na slabú vôľu, alebo si nájde inú výhovorku. Ale koláčik zje. Postupne sa tak utvrdzuje v postoji, že on inak nemôže, nedokáže. V skutočnosti tým len klame sám seba, aby mohol uspokojiť okamžité chcenie. A potom za to doživotne platí nadváhou.

Mnoho ľudí by síce chcelo schudnúť, ale skúšajú hľadať nejaký kompromis, ako by obabrali zásady racionálnej výživy. Hľadajú neexistujúcu cestu, ako jesť diétne a zároveň nediétne. Žiaľ, neexistuje zdravá klobása, neexistuje netučný tuk, nefungujú ani zdravé sladkosti.

Potom sa začne vyjednávanie.

 • Dobre. Tak si nedám pred spaním zmrzlinu (celý téglik), ale len dva kopčeky. Môže byť?
 • Nebudem jesť vôbec krémeše. Iba 2× za týždeň.

Podobné úvahy vlastne hovoria niečo takéto:

 • Chcel by som schudnúť, ale “beztrestne”.
 • Chcem schudnúť, ale nechcem nič zmeniť.
 • Chcem schudnúť, ale nemienim opustiť to, čo ma ku obezite doviedlo.

Iste tušíte, že takéto postoje v sebe už od začiatku skrývajú zárodok neúspechu. Kto chce schudnúť, mal by počítať s tým, že práve navždy končí etapu života v ktorej bol tučný, pretože jedol tieto dobroty. Nemal by si nechávať “zadné vrátka” s tým, že “ak by som začal chudnúť, môžem si potom dopriať viac”. To je postoj, ktorý zaručene povedie k jojo efektu.

Ak chcete naozaj schudnúť natrvalo, musíte sa dokázať zmieriť s faktom, že isté potraviny už pre vás musia byť celkom nedostupné. Musíte si v duchu povedať, že ste chorí chorobou zvanou sklon k obezite. A to je choroba, ktorá sa dá riešiť len tým, že úplne vynecháte sladké a mnoho druhov tučných jedál.

Budem surový. Obezita je veľmi malý problém. Tak, kurnik šopa, ZATNITE ZUBY a vydržrte to. So zaťatými zubami nebudete nič prežúvať, to sa hodí. 

Máte pocit, že ak si nedáte tortu tak sa zrúti celý vesmír? Že to je nejaké neskutočné utrpenie? Ale no tak!!!

 • Predstavte si deti s celiakiou. Či sa im to páči, alebo nepáči, nikdy nesmú jesť potraviny obsahujúce glutén. Nikdy nesmú jesť výrobky z ražnej, pšeničnej múky, či ovsa. Teda bežný chlieb, koláče, rezance, rezne (lebo múka na obaľovanie), müsli. Proste nemôžu. Punktum. Nikto sa ich nepýta, či sa im to páči, alebo nepáči. Nikdy to nezanmená že občas.
 • Mnoho ľudí trpí problémom s názvom laktózová intolerancia. Proste nemôžu väčšinu mliečnych výrobkov. Možno by si radi dali pohár mlieka, smotanu do kávy, alebo zmrzlinu. Nie, nedá sa! Koniec debaty.
 • Predstavte si ľudí s cukrovkou. Ani ich sa choroba nepýta, či ich teší, že sa musia vyhýbať rôznym potravinám, pichať si inzulín. Prípadne ak si dovolia výnimky, ako riskujú vážne následky.
 • No a obezita? Čím skôr a prísnejšie si dokážete zakázať to, čo vás tak doguľata vykŕmilo, tým skôr sa vám podarí schudnúť. A ak vám ten postoj vydrží pár rokov, zostanete chudí.

Viem, nepopulárna vec, úplne sa vzdať dobrôt. Preto mnohí ľudia hľadajú náhrady.

Vedia, že sviečková na smotane s knedľami je jedlo, ktorého energetická hodnota je pomerne vysoká. No tak začnú skúšať, ako by sa to dalo obabrať. Miesto smotany jogurt a podobné pokusy “nadstaviť” tučné niečím diétnym však nezvyknú dopadnúť najlepšie.

Rovnako sladenie kávy umelými sladidlami. Náhrady sú vždy citeľne menej chutné. Tuk a cukor sa nedajú chuťovo plnohodnotne nahradiť. A tak človek, ktorý pije umelo sladenú kávu vlastne stále jatrí ranu. “S cukrom by bola lepšia, so smotanou úžasná…”

Motivačný kurz chudnutia

Prihláste sa na rýchlokurz chudnutia. E-mailom vám pripomeniem váš zámer a navrhnem, čo robiť. Dostanete aj e-knihu 100 tipov ako schudnúť. Kurz je zadarmo. 

Zasielanie kurzu sa dá kedykoľvek zrušiť. Podrobnosti o kurze sú tu… Informácie o ochrane osobných údajov nájdete tu.

Ak vás nezmotivuje tento kurz, ani kniha, tak sa pozrite do zrkadla. Niekedy to stačí.

Chuť je vec zvyku

Čím skôr a striktnejšie sa však budete vyhýbať týmto dobrotám, tým skôr sa odnaučíte po nich tak túžiť.

Zíde z očí, zíde z mysle. Asi tak sa dá formulovať návod, ako odstrániť chuť na sladkosti. Ak teda máte radi sladké, vzdajte sa tejto chuti. Počítajte s tým, že navždy. Nemasírujte si nervy umelými sladidlami.

Skúste úplne vysadiť všetko, čo je pri častej konzumácii nezdravé a “nesprávne”. Čím striktnejšie to spravíte, tým rýchlejšie objavíte nové chute diétnejších pokrmov. Verte, funguje to. Navyše, ak sa dokážete naozaj zaprieť a úplne vzdať dobrôt, je to pre vás aj veľmi významný signál, že tento krát to chudnutie asi zvládnete až do konca.

A chudnúť do konca znamená, že ani po schudnutí sa už nebudete vracať k výživovému štýlu, ktorý vedie k obezite.

Ak už zhrešiť, tak potom poriadne!

Samozrejme, žiadna “dobrota” nie je nezdravá, ak jej užijete len primeranú dávku a aj to len občas. S tým môžete pokojne kalkulovať a pracovať.

Ak si v rámci inak prísnej diéty raz za pár týždňov povolíte výnimku, nič sa nestane. A k týmto výnimkám vás priamo nabádam. Ak už máte zjesť niečo nezdravé, vyberte si kvalitu! Máte radi zákusky? Kúpte si tie najlepšie. Žiadne diétne náhrady. Užite si to. Takto výnimočne zjedené “nezdravé” potraviny vám hmotnosť vôbec neovplyvnia. Verte však, že ak sú výnimkou, bude to pre vás oveľa lepší a silnejší zážitok, ako keď ste sa predtým denne napchávali.

Ale pozor: niektorí ľudia po ochutnaní maškrty začnú zas chcieť ďalšiu. Ak je to aj váš prípad, tak radšej maškrty a výnimky nerobte!

Viem, nie je ľahké vzdať sa dobrôt. Ale spravte to a za pár mesiacov zistíte, že sa vám menia chute. Zrazu zistíte, že medzi dobroty už začínate radiť úplne iné, diétnejšie, potraviny. (Napríklad tofu – pred časom som ho považoval za odporný blaf, z ktorého ma skoro až napínalo. Dnes ho považujem za pochúťku.)

Vzdajte sa toho, čo vám škodí

Ja si myslím, že človek by sa mal snažiť naučiť sa vzdať sa toho, čo škodí zdraviu. Ak mám chuť na sladké a sladké mi škodí, mal by som si túto chuť dokázať nechať zájsť. Obezita je totiž väčšinou len o nezdržanlivosti. A hľadanie náhrad sladkostí nie je nič iné, len snaha schudnúť “beztrestne”, alebo “zadarmo”.

Ak si dnes nedokážem odoprieť kúsok čokolády, prosím vás pekne, myslíte si, že si dokážem upierať dobroty zajtra, napozajtra a stále? Jasné, že nie! Jasné, že potom rýchlo priberiem.

Začnite hneď trénovať svoju vôľu. Nečakajte do zajtra.

Ten keksík, čo máte pripravený vo fijoku na horšie časy zoberte a niekomu darujte.

Ak sa Vám článok páčil,
a chceli by ste podporiť autora a tento web, môžete.
Zdieľajte tento článok, alebo si kúpte niektorú z kníh Mira Veselého.
Kliknite sem a vyberte si.

Miro Veselý

Miro Veselý

O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Pred chudnutím je ale vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.

27 Odpovedí

 1. Velmi sa mi pacil clanok..dufam len, ze budem mat pevnu volu sa ho aj drzat ;)

 2. hmmmm…v poho clanok…len mi chyba nejaky ten jedalny listok.Cize nejaky rozpis na cely den…ale inak super…dufam ,ze vydrzim!!! :)

 3. Svätá pravda, viem to z vlastnej skúsenosti, že som si výnimočne dopriala dobošovú tortu, slané tyčinky, chlebíčky a dokonca som ešte v ten deň schudla 300 gramov, telo to vôbec nenabralo. Toto ale pred mojím schudnutím (za 16 mesiacov mám dole 21.5 kg)nebolo možné, hneď som pribrala, a teraz nie. Úžasné, ale to neznamená, že by sa to nemohlo otočiť. Preto si doprajem “zbytočnosti” len vééééľmi občas. Lebo ma čaká ešte 14 kg. A ja veru VYDRŽÍM!!!

 4. funguje to pan Vesely. Uz som ubral 8 kg za 2 mesiace. uz mam len 92 a nie cent.

 5. no decká všetko sa to krásne píše ale ťažko dodržiava,ked sa rozjem neviem už oč so sebou.Schválne ked chcem chudnúť mám odrazu chuť zjesť celý svet :-(

 6. No co sa tyka tych sladidiel tak ja pouzivam uz roky cca 3 “gulicky sladidla” denne do kavy, lebo vzdat sa jej neviem a bez klasickeho cukru sa osve neda vypit.. A aj na tu divnu chut sa da zvyknut, rovnako ako na to ze clovek neje zakusky a podobne zdraviuneprospesne jedla :-))

 7. Evulka, ja si neviem predstaviť, že by som mala vypiť kávu s cukrom. Roky pijem nesladenú kávu, a nie kvôli diéte. Inak, všetko to čo Mirko píše funguje.Už nepotrebujem chudnúť, iba si udržať hmotnosť, lebo po 40-tke je to ozaj so spaľovaním hrozné. Držala som sa rád z tohto webu. Veľa vecí som si prispôsobila. Jem veľmi veľa zeleniny, používam výlučne olivový olej, málo solím … A predstavte si, že dokonca ani nemám chuť na sladké, či na čipsy, ktoré som zbožňovala. Viem, že najhoršie je začať a dočkať sa prvých výsledkov, ale potom Vás to začne inšpirovať a už sa nevzdáte. Tak všetkým začínajúcim ( a samozrejme aj “pokročilým”)držím palce, nevzdávajte to.

 8. hej,ten clanok je super,ale suhlasim s tym co pisal ze chyba danny rozpis…..sice mam este len 12,tak zato vazim jak dvaja dospely dokopy…..dufam ze sa mi podari schudnut,a to iste prajem aj vam vsetkym,co mate take iste plany,ako ja…..

 9. Zmena chuti platí! Pred 15-timi rokmi som fajčil 60 cigariet denne. Vtedy som prestal a postupne mi fajčenie začalo vadiť tak, že dnes ani nevydržím v miestnosti kde sa fajčí. Hovorí sa: kto dokáže prestať fajčiť, dokáže všetko. Dúfam že zlikvidujem pomocou Vašich rád aj moju nemalú nadváhu. Zatiaľ je to 13kg, ale ešte chcem zhodiť aspoň 25kg a nepribrať. Ďakujem Vám za Vaše stránky. Zdraví Vás Paľo

 10. Paľo: chudnutie je ťažšie, lebo dobré jedlá sú všade a každý ponúka. ale je reálne. držím palce, 13 kíl už stojí za reč!

 11. Ja sa riadim Mirkovými radami mesiac a nestačím sa čudovať. Predtým som bola vyslovene cukroholik:
  Ráno som začínala dvoma-tromi koláčikmi, káva s tromi kockami cukru. Pred prácou som letela do obchodu kúpiť si dva až tri keksíky do roboty.Prišla som do práce a už ma na stole čakala ďalšia kávička k tomu som si dala keksík. Zväčša som nevydržala a zožrala všetky kekse naraz. Potom som poobede zúfalá volala manželovi, že umieram a potrebujem sladké. Z práce som ako každá milujúca žienka letela doplniť rodinné zásoby jedla / mali sme všetkého asi tak na pol roka dopredu/ a hneď som si kúpila čokoládku na cestu -veď ťahať nákup je tak náročné, že bez tej sladkosti by som ani domov nedošla. No a večer doma som ešte musela pojesť zmrzku čo na mňa mrkala z mrazničky, puding alebo palacinky. A zabudla som, že v práci sme mávali rituál zákuskov ku kávičkám a to som ich tam stihla aj tri. A všetci známi mi vždy na návšteve prichystali kopec sladkého – asi sa báli, že keď toho bude menej im pri mňe neostane. A to nespomínam trápenie, keď niekto oslavoval a ja som mu kúpila bomboniéru alebo čokoládu. Nechcite vedieť koľko krát som musela letieť do obchodu, aby som to znova kúpila. V poslednej dobe som to riešila tak, že manžel ma vysadil v obchode pri oslávencovom dome , ja som kúpila bomboniéru a leteli sme rýchlo gratulovať. No najhoršie boli pre mňa sviatky ako Mikuláš a Veľká noc. Bola som asi najlepším kupujúcim fúkaných figúrok a plnených vajíčok. Predavačky si museli myslieť,že zásobujem základnú školu. Trošku som sa rozpísala,ale chcela som urobiť obraz v akej ťažkej závislosti som bola.
  Keď som si tu prvý krát prečítala, že najlepšie je nesladiť, nejesť sladké nepáčilo sa mi to. Ale povedala som si, že to skúsim jeden jediný deň. A zvladla som to. A tak som si na druhý povedala,že skúsim ešte jeden a je z toho mesiac. No vlastne dva krát som to porušila. Ale úplne vedome a dobrovolne som si to povolila. Prvý krát som išla na oslavu a dala som si zákusok. A druhý krát dnes koláč od mojem maminy. Proste som sa rozhodla – občas, ale naozaj iba občas si dám sladké, ale vyberiem si, aké a kedy.
  Týmto všetkým som chcela tým váhajúcim odkázať, že bez sladkého to naozaj ide. A asi je naozaj najlepšie vzdať sa cukru. Bez sladenia kávy, bez týždenného bonusu za schudnuté kilá. Viem to, vyskúšala som to sama na sebe. Keď tak nad tým uvažujem moje diéty vlastne vždy skončili neúspechom, lebo z jedného povoleného zákuska to boli hneď tri a potom to už akosi nemalo zmysel.
  Aby som si zásluhy nepripisovala sama, povedala som ľudom, ktorým na mne záleží , že mám obezitu, som z toho hrozne nešťastná, potrebujem ich pomoc. A nestačila som sa čudovať koľko ich chce pomôcť rodičia,manžel kolegyne v práci,priatelia. Všetci sú mi oporou a občasnými vyrážačmi sladkostí a nevhodných jedál, keď to už už chcem vzdať. / Najmä v prvých dvoch týždňoch, teraz to už nepotrebujem/.

 12. muška: potvrdzujem čo hovoríš, dá sa to, bez akéhokoľvek sladkého som chudla aj ja, dokonca ani príležitostne som si nedala, jednoducho nič, nezakazovala som si to, ale dobrovoľne som sa toho vzdala, myslím, že v tom je trochu rozdiel, zákazy nás obmedzujú, to čo robíme dobrovoľne nás netraumatizuje, teraz si občas už sladké dám, nie hocičo a nie hocikedy, keď sladké, tak dopoludnia a také, čo si sama pripravím – zdravé sladké :)

 13. mno co dodat su to zaujiimave clanky len mne tam xyba jedalnicek na cely den a to co som xcela som sa aj tak nedozvedela taze asi treba inu stranku ze???

 14. ..niekedy staci napisat, co si hladala a nasmerujeme ta, mozno si to prehliadla a mozno ti treba hladat nieco uplne ine…

 15. muška> ako by som seba videla :D…vazne… ked v jednom odchode zlacnia bonbonieru, ktoru zboznujem (ked si za cenu 1 bonbosky kupim az dve,je to slast..), hned ju kupim po 8 ks..8x 400g…za jeden den jednu celu bonbonieru- je to mix vsetkych moznych bonbonier a ked je taka faaaaaaajn….proste sa neovladnem…doma vedia, ze som kupila osem bonbonier a preto ked sa ide na oslavu ocakavaju ze bonboniery mame…v skutocnosti bezim naspat do obchodu kupit dalsich 8 kusov…ved jedna oslavencovi,jedna na horsie casy, jedna mne dnes vecer,…jedna nooo kamaratka bude mat o tyzden daky sviatok…zajtra budu setci prec tak si pozriem film a bonboska sa hodi…..

  v skrini mam velikansku krabicu so vselijakymi dobrotami…kazdy den skocim do obchodu cestou z prace- 8 ks keksikov, 8 ks z jedneho druhu cokolady,8 ks zmrzliny 120 ml…. a kila idu hore,hore,hore,hore…

 16. je to pekne čitanie snažim sa chudnuť aj ja po 2tyždnoch 4kg dole no zistil som jedalniček -katastrofa ja už neviem čo mam jesť !

 17. Clanok sa citial super, gratulujem:) Bolo v nom skoro vsetko spomenute, ale predsa, neda mi sa neopytat. Mam 18rokov 175cm, 54 kg.. sportujem 3x do tyzdna( 45min beh+posilnovanie), 2x do tyzdna len posilujem, skacem cez svihadlo. Jem zvacsa 5krat denne- rano celozrnny chleba s platkovym syrom/ ovsene vlocky; desiata jablko; obed bohuzial to, co ponuka skolska jedalen- ale vzdy sa snazim vybrat mensie zlo; olovrant- tvaroh, po sporte si doprajem jablko; vecera- zeleninovy salat s tofu syrom.. k tomu vypijem okolo 2,5-3litre tekutin.. je mozne, si dat sem tam v meste kavu(napriklad cappuccino, ktore je kaloricke az az), alebo, ked sa uz blizi to leto, vynimocne zmrzlinu?
  V clanku ste pisali, ze raz za par tyzdnov, hrozilo by mi, keby som pri tomto rezime zjedla napriklad aj kazdy tyzden jednu zmrzlinu, ze priberiem?
  Dakujem:)

 18. Ak som mal chuť na sladké, vždy som si povedal, že prvé odmietnutie je to najľahšie, ak si už dáte vdôvodu vlčej chuti na sladké nejakú dobrotu,len tým sa roztočí kolotoč, po chvíli budete mať chuť na ďalšiu a Ďalšiu, cukor v krvi je okamžite znížení inzulínom a vy začnete opäť cítiť obrovskú chuť a tak to ide dokola, ak človek odmietne primárnu dobrotu, je to to najľahšie. So zdravou výživou aj dosť cvičím a vždy si poviem, stojí mi tá horalka za 150 klikov, koľko námahy ma bude stáť dať to doporiadku, nechám si túto formu zničiť pre trošku cukru … NIE !!!

 19. Uz to tu citam druhy,krat. Pred 2 rokmi som nahodou natrafil na tvoj web Miro. Nenormalne ma to nakoplo,sice som zranicu nikdy nevazili striktne,ale mal som priblizny prehlad o en.hodnote potravin,Gi,…Schudol som,prvy raz v zivote,15 kilo. Nikdy pred tym som nechudol,ziadna dieta,ani jojo. lenze velke LENZE,bol som si sebou taky isty,pisny,nedal som pozor a tu’hla kila za 2r. naspak. Tak pouceny s vlastnych chyb vrham sa na round2

 20. pitr to je normálne, držím palce aby sa podarilo to zas zhodiť a potom už držať. Je ľudské, že človek sa postupne pozabudne. Stáva sa nám to všetkým.

 21. Ja mám otázku ohľadom nazvime to maškrtenia… Stále tu je reč o fabrickom cukre, respektíve priemyselne spracovaných sladkostiach, a čo také prírodné sladkosti? Narážam napríklad na taký Sahlab (Sahleb). Je to vlastne múška z koreňa jedného druhu orchidei a človek by neveril, ako je to sladké. Varí sa to vo vode alebo v mlieku ako krupicová kaša. Len Sahleb a mlieko (alebo voda). Ako som začal bežať podľa tejto stránky a vylučovať všetko nezdravé zo svojho jedálnička, napadlo ma, “a čo tento Sahleb, ako je to s ním?” A na moje prekvapenie je na tom veľmi dobre. Aspoň si to myslím. Preto sa tu chcem spýtať napríklad aj Mira, môžem alebo radšej nie? Pripájam stránku s rozpisom, čo to všetko obsahuje:
  http://www.nutritionrank.com/calories-sahlab-starch-pudding-955887

 22. Michal, žiaľ Sahlab nepoužívam takže nemám praktickú skúsenosť. Na sladenie používam stéviu.

 23. Svedectvo o tom, ako bol môj život transformovaný (mary.judy555@gmail.com)

  Dobrý den, priatelia!!! Volám sa Sarah Corentin. Chcem svedcit o dobrom úverovom pôžickovi, ktorý mi ukázal svetlo po tom, ako bol vykríknutý dvoma rôznymi medzinárodnými veritelmi na internete. Všetci mi slubujú, že mi poskytnú pôžicku, ked mi zaplatím vela poplatkov, Nemal žiadny pozitívny výsledok. Stratil som tažké zarobit peniaze a to bolo celkom 8 000 eur. Jedného dna, ked som prechádzal cez internet vyzerajúci frustrovaní, ked som narazil na svedkovú ženu, ktorá bola tiež scammed a nakoniec sa spojila s legitnou úverovou spolocnostou Mary Judy Financial Loan Service a e-mailom (mary.judy555@gmail.com), kde Konecne dostala pôžicku, a tak som sa rozhodol kontaktovat tú istú úverovú spolocnost a potom im povedala svoj príbeh o tom, ako som bol scammed dvoma rôznymi veritelmi, ktorí neurobili nic iné, ale samozrejme viac bolesti. Vysvetlujem spolocnosti poštou a všetko, co mi povedali, bolo, že už nebudem plakat, pretože dostanem svoj úver vo svojej spolocnosti a tiež som urobil správnu volbu kontaktovat ich. Vyplnila som formulár žiadosti o úver a pokracovala som so všetkým, co som si vyžiadal, a na môj šok dostal som úver vo výške 65.000,00 eur touto velkou spolocnostou (Mary Judy Loan Service), ktorú spravovala pani Mary Judy Bože sa obávajú ženy a tu som Dnes štastný, pretože táto spolocnost mi dal pôžicku, takže som sa slúbil svojmu vlastnému, že budem držat svedectvo na internete o tom, ako som dostal môj pôžicku. Potrebujete úver naliehavo? Láskavo a rýchlo kontaktovat túto skvelú spolocnost teraz pre váš úver prostredníctvom e-mailu: (mary.judy555@gmail.com) ona je druh povzbudit. Vela štastia.Moje telefónne číslo Whatsapp: +1 (929) 267-7281

 24. TESTOVANIE AKO MÁM MÁM ÚVER

  Dobrý den, Volám sa Dominika Martin som obcanom tmavého Zeleného Slovenska, chcem svedcit o dobrom úverovom pôžicke, ktorý mi ukázal svetlo po tom, ako ho šokovali 4 rôzni medzinárodní veritelia, všetci slubujú, že mi poskytnú pôžicku po Co mi spôsobilo vela poplatkov, ktoré nic neposkytli a nepredstavovali žiadny pozitívny výsledok. Stratil som tažké zarobit peniaze a to bolo celkom 10 000 eur. Jedného dna, ked som prechádzal cez internet, hladajúc pohlad, ked som narazil na svedectva, ktorý bol tiež scammed a nakoniec sa spojil s legitnou úverovou spolocnostou MARY JUDY LOAN SERVICE (mary.judy555@gmail.com), kde nakoniec dostal svoju Pôžicku, tak som sa rozhodol kontaktovat tú istú úverovú spolocnost a potom im povedal svoj príbeh o tom, ako som bol scammed 4 rôznymi veritelmi, ktorí neurobili nic iné, ale samozrejme viac bolesti. Vysvetlujem spolocnosti poštou a všetko, co mi povedali, bolo, že už nebudem plakat, pretože dostanem úver vo svojej spolocnosti a tiež som urobil správnu volbu kontaktovat ich. Vyplnil som formulár žiadosti o úver a pokracovala som so všetkým, co mi bolo vyžiadané a dostala som úver vo výške 200.000,00 eur touto velkou spolocnostou (MARY JUDY LOAN SERVICE), ktorú spravuje MARY JUDY a tu som dnes spokojný s rodinou, pretože MARY Služba JUDY LOAN SERVICE mi poskytla pôžicku, takže som sa slúbila svojmu vlastnému, že budem svedcit na internete o tom, ako som dostal pôžicku.Potrebujete úver naliehavo? Láskavo a rýchlo sa obrátte na MARY JUDY ÚVER SERVIS teraz pre vašu pôžicku Prostredníctvom e-mailu: (mary.judy555@gmail.com) Verím, že ostatní ludia takisto dávajú svedectvo o tom istom cestnom veritelovi Moje telefónne číslo Whatsapp: +1 (929) 267-7281

 25. Dobrý den, všetci som tu svedcit, ako som dostal môj pôžicku od … Mary Judy úver Service

  Moje meno je Lucia Lukas, som z Ceskej republiky, som tu svedcit o tom, ako som dostal môj pôžicku od pani Mary Judyovej (mary.judy555@gmail.com) po tom, ako som sa prihlásil dvakrát od rôznych veritelov, ktorí tvrdili, že sú Veritelia právo v tomto fóre, myslel som, že ich požiciavanie, kde skutocné a ja som sa aplikoval, ale nikdy mi nedal pôžicku. Bol som potrebný naliehavý úver na zacatie podnikania a som sa od rôznych poskytovatelov úverov, ktorí prislúbili pomôct, ale nikdy mi nedala pôžicku.Akonáhle môj kamarát predstaví mna MARIE JUDY, generálny riaditel MARY JUDY LOAN SERVICE, ktorý Slúbil mi pomôct so zapožicaním 70 000 eur mojou túžbou a on skutocne urobil, ako slúbil bez akejkolvek formy oneskorenia, nikdy som si nemyslel, že stále existujú spolahliví veritelia úverov, až kým sa stretnem s manželkou MARY JUDY, ktorá mi naozaj pomohla so svojím úverom a zmenila sa Môj život za lepšie. Neviem, ci potrebujete naliehavú pôžicku, neváhajte kontaktovat MARY JUDY LOAN SERVICE na e-mailovej adrese{mary.judy555@gmail.com} na pomoc Moje telefónne číslo Whatsapp: +1 (929) 267-7281

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najnovšie pridané

Prerušovaný pôst – intermittent fasting

Intermittent fasting z angličtiny znamená prerušované hladovanie. Často sa stretnete aj s prekladom prerušovaný pôst. Používa sa aj pojem krátkodobé hladovanie. Je to hladovka a

Chudnutie a otužovanie

Niektorí autori (napríklad Timothy Ferriss: “Čtyřhodinové tělo”) odporúčajú využiť chlad, ako nástroj na spotrebu energie. V súčasnosti stúpa záujem aj o metódu Wima Hofa, čo

7 tipov čo robiť po schudnutí

Pre väčšinu z nás bolo chudnutie tou najľahšou časťou práce. Problémy nastávajú až vo chvíli, keď máte pocit, že ste v cieli. Pri chudnutí totiž nikdy nie

Jedálniček na rýchle chudnutie

V tomto článku nebude konkrétny jedálniček na rýchle chudnutie. Ak ho hľadáte, tak stačí ak použijete môj normálny jedálniček na chudnutie, ale znížte tuk asi na

Jedlo je energia, aj radosť

Jedlo potrebujeme na to, aby sme prežili. Z jedenia sa však časom stal rituál. Symbol. Zvyk. Ba niekedy aj liek. Jedlo si spájame nielen s

Chlieb a chudnutie

Priberá sa z chleba? To je totiž dosť častá otázka ľudí, čo majú problém s váhou. Rýchla odpoveď znie „áno aj nie“. A teraz sa pozrime ako to

Prečítajte si

Motivačný kurz chudnutia

Prihláste sa na rýchlokurz chudnutia. E-mailom vám pripomeniem váš zámer a navrhnem, čo robiť. Dostanete aj e-knihu 100 tipov ako schudnúť. Kurz je zadarmo.  

Zasielanie kurzu sa dá kedykoľvek zrušiť. Podrobnosti o kurze sú tu… Informácie o ochrane osobných údajov nájdete tu.

Ak vás nezmotivuje tento kurz, ani kniha, tak sa pozrite do zrkadla. Niekedy to stačí.