BMI kalkulačka
Kalorické tabuľky
Jedálniček na chudnutie

Zdravé sladkosti a rýchle chudnutie - toto nechcete počuť

Na sociálnych sieťach sa často dá vidieť veľa súvislostí, ktoré sú jasné na prvý pohľad. Ale len tomu, kto sa pozrie prvý krát. Nie tomu, kto sa díva stále.

Neraz dostávam otázku od ľudí, ktorí potrebujú niečo schudnúť. "Čo mám spraviť, mne nič nefunguje?". Veľmi často sa riešenie dá nájsť za pár sekúnd. Napríklad na časovej ose vo Facebooku. Tam vidíme, ako ženy lajkujú. Napríklad takéto články a to aj v takomto poradí:

 • Ako si mám udržať váhu 50 kíl?
 • Zaručená diéta na štíhly pás...
 • 3 veci ktoré potrebujete vedieť o chudnutí skôr, než začnete
 • Recept na domáce krémeše.
 • Ako okamžite schudnúť?
 • Zdravý fitness koláčik, ktorý nedokážete prestať jesť.
 • Syrovo-špagetové jednohubky s párkami, ktoré si ihneď zamilujte.
 • Hladovka pre jarný detox

Podobné príspevky dávajú tušiť, aký obsah danú čitateľku zaujíma. Strieda články o chudnutí a články s fitness receptami.

Nič také ako zdravé sladkosti v podstate neexistuje. Absolútna väčšina "fit receptov" je výživový bulvár. Sú to názvy, ktoré fungujú preto, že tuční ľudia chcú jesť maškrty a myslia si, že sa to dá nejako obabrať.

Nedá sa to obabrať

Ak chcete schudnúť, nepúšťajte si do mozgu zároveň gastronomickú nôtu. Funguje len disciplína. Aby ste nedopadli tak, ako to tiež často vidíme - stretne sa pár nadšencov na chudnutie a vyberú sa na výlet. Celú cestu sa debatuje o jedle. Po výlete sa potom papá.

 • Buď niekto donesie koláčiky (!) samozrejme top fitness - na kilo bielej múky ide hrsť zdravých ovsených vločiek a preto sú fitness, alebo
 • skončí celá skupinka na pizze.

Nič proti takým jedlám. Len by potom zúčastnení nemali nariekať, že sa im nedarí dosiahnuť perfektnú postavu a že priberajú aj zo vzduchu.

Nie je pohodlné v dnešnej dobe chudnúť. V obchodoch je paretovských 80% tovaru celkom nevhodného. Nielen, že sa ťažko vyberá. Ešte to nezdravé aj viac chutí a okolie vás do toho tlačí...

Ak chcete schudnúť, venujte pozornosť témam, ktoré chudnutie podporia. Nie maškrteniu.

 1. Skúmajte, ktoré potraviny sú naozaj zdravé a podporia vaše úsilie.
 2. Venujte sa radšej pohybu, ako vareniu, či pečeniu.

Na skúšku som založil na Facebooku diskusnú skupinku, na ktorej sa môže každý kto chce pridať. Sú tam tipy, kam na výlet. Väčšinou v Bratislave a okolí. Ak niekto budete chcieť, môžete sa k nám pridať.

Prečítajte si aj:

Napísal
Miro Veselý 
3. novembra 2021
O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Nemôžem však zaručiť výsledky každému. Pred chudnutím je preto vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.
Miro Veselý
Tajomstvo chudnutia sa skrýva vo vašej chladničke!

©  Web chudnutie-ako.sk píše Miro Veselý od 27. 07. 2004.

Do roku 2003 som bol tučný. V roku 2004 som schudol 35 kíl a napísal o tom web chudnutie-ako.sk. Neskôr aj knihu, ktorú už 15 rokov pri každom vydaní vylepšujem o nové poznatky a skúsenosti z praxe. Volá sa Jedálniček na chudnutie. Ak radi pozeráte videá, navštívte Youtube kanál Miro Veselý.