Nazad na fórum chudnutie   |   chudnutie-ako.sk   |   schudnut-ako.sk

100 najnovších príspevkov vo fóre

renchuuu Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
17. 11. 2019, 19:36
Ahojte, poprosím zapísať 91,8. Dakujem
Ľubka S Pokračovanie....
17. 11. 2019, 9:04
Ránkom hodinka xbehx Parádička! Teplúčko ,slniečko a vetrík....po včerajšom aj nočnom daždi nádhera! toothsmile toothsmile
Ľubka S Bojujem a znova vstávam do boja II.
16. 11. 2019, 10:08
thumb2 thumb2
dodoriven Bojujem a znova vstávam do boja II.
16. 11. 2019, 9:42
Gulinka,
budem odpovedať po jednotlivých Tvojich odstavcoch:
S tým dobrým človekom je to veľmi relatívne. Môj otec mi vravieval: " Ty si dobré dieťa, keď spíš, ani jesť nepýtaš." Tak asi na tom bude niečo pravdy, že keď spím, tak ani jesť nepýtam. :-D

Je mi naozaj ľúto, že si rezignovala a názov Tvojej témy, zostal už iba názvom a nič viac nevyjadruje. No ešte stále nie je všetkým dňom koniec. xnieniex A ako pozerám, dole nižšie, si sa v tom zmysle aj vyjadrila. Budem Ti teda držať palce, aby si to zvládla.

Inak si ma celkom pobavila: " Ja však tento problém nemám. Ja presne viem, že priberám pretože S I T O Z A S L Ú Ž I M ... " Je to presne tak, ako som písal. Žiaľ, ani Ty nie si výnimka. To, čo píšeš, je už iba dôsledok. Cukor (cháp, všetky sladké, sacharidové jedlá), síce je vysoko návykový, no ani to nie je hlavný dôvod, prečo sa nevieš od tej čokolády odtrhnúť. Niečo Ti chýba a ona ten odliv endorfínov šťastia (ako rýchle, relatívne lacné a jednoduché riešenie) iba nahrádza. No a ak sa Ti podarí prísť na to, že čo to vlastne tá čokoláda nahrádza, (väčšinou to býva ale dosť veľká a neprehľadná spleť dôvodov), potom máš oveľa väčšiu šancu s tým niečo spraviť, závislosti na čokoláde sa zbaviť a ešte si aj vylepšiť život.

15 000 kj je už asi veľa, no že pri tom nemáš pocit prejedenia, je úplne normálne. Jednak sa postupom rokov môže roztiahnuť žalúdok, no najväčší dôvod je práve tá čokoláda, lebo tá Ťa dokáže zasýtiť len na pár desiatok minút. Ak si jej dáš veľa naraz, zrazu sa Ti uvoľní obrovské množstvo glukózy do krvi a telo začne hodovať. Jesť dostane ešte aj tá posledná bunka v malíčku na nohe. Bunky sú najedené, 300 gramov glykogénových zásobníkov vo svaloch a v pečeni tiež, no glukózy je stále veľa a začína ohrozovať presne potrebné zloženie krvi. Narastá panika, a tak príde na scénu stresový hormón. To je ale veľký pán, má svojich podriadených, a tak prikáže inzulínu, aby zametal rýchlejšie. Inzulín je naštvaný, že nemôže svoju prácu robiť pekne rovnomerne a musí si zavolať na pomoc celú svoju rodinu. Upratujú a upratujú, až je všetka glukóza premenená na tuk a pridaná do tukových zásob. Takže Ty si pribrala hneď po tomto prvom čokoládovom hodovaní. Že to vybeháš? Máš pravdu. Stačí Ti odbehnúť minimálne 10 km (to nie je za celý deň, to len za to jedno jedlo).
No pozerám, že predbiehame. Žiaden beh sa nekoná, pretože bazálny metabolizmus funguje stále a zrazu nemá energiu, veď v krvi nie je žiadna glukóza. Vyšle tak svojho poplachového pomocníka kričať, že chce jesť! No a Ty naozaj dostaneš hlad a ideš ho zasýtiť. Bazálny metabolizmus je ale múdry a sám si pritiahne opasok, aby sa to na budúce nestávalo.
Ale Ty si veľká a túto rozprávočku predsa už dávno poznáš.
Treba sa preto zamyslieť skôr nad jej dôsledkami a ako zvíťaziť nad tou zlou hydrou. Doteraz si to nedokázala, bo odsekla si jej hlavu a vyrástli jej dve. To ale už hydra bola ťažšia a vážila 75 kg. Keď si jej odsekla neskôr opäť hlavu. Opäť narástli dve. To ale už hydra mala 85. A opäť si nabrala odhodlanie, že tento raz to víde a hydra už získala 95 kg ......
Sama vidíš, že tento postup nepomáha a na svoje odhodlanie sa spoliehať nedá. Musí prísť nejaká zmena....

Každý z nás v každej jednej situácii, je uväznený v slabšej, alebo silnejšej klietke svojich emócií. Takže máme milióny klietok, no problém je v tom, že aby sme dokázali klietku, v ktorej sa práve nachádzame rozbiť, musíme vísť z nej von. Von, ale sa bez toho, aby sme rozbili klietku nedostaneme. Tak ako ?????????

Máš pravdu, nevyskytoval som sa. Ako si správne pochopila, bol to žart. Nemám ani takú dobrú pamäť, aby som si pamätal čo som robil 1 júna 67, navyše pomáhať sme rodičom museli od malička a detskú izbu som v živote nemal. No správne si vydedukovala, že som o generáciu starší. Nejaké kilá mám už dole a nejaké ma ešte čakajú. Práve som mal nútenú prestávku v zhadzovaní, ale ako som sa vyjadril, aj ja mám svoje klietky.
Mám pocit, že celkom rada „píšeš“ , tak si napíš čo sa zmenilo od vtedy, čo si začala priberať. (Len tam nedávaj to povrchné, že si začala jesť čokoládu :-D ).

Najmä u ženského zhadzovania hmotnosti sú 3 základné problémy:
1, Väčšina obéznych žien je výživovo podviživená, to znamená treba sa naučiť pravidelne a dostatočne jesť.
2, Väčšina chudnúcich je nedočkavá. Priberali roky, no chudnúť mesiace sa im zdá byť dlho, chceli by to zvládnuť za týždne, a tak v týchto týždenných cykloch zostávajú desaťročia. Takže sa naučiť čnosti trpezlivosti.
3, STRES. Nielenže ho máme v živote veľa, ale ešte aj väčšina (a v tomto prípade opäť najmä žien) si ho vytvára pri zhadzovaní hmotnosti sama navyše a zbytočne (to nesmiem, toto musím, hento je zdravé, to (s prepáčením) zožeriem, aj keby som sa mala pozvracať. Tým ale nahnevá stresový hormóm, a ten... ..no túto rozprávočku už poznáš. Takže postupne, pomaličky a s radosťou, TRVALO meniť všetko to, čo je zlé a radovať sa z týchto mikroúspechov. A až potom sa dostavia aj fyzické úspechy.

Prajem pekný víkend.
Ani Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
16. 11. 2019, 8:40
78,5 kg Ďakujem za zapísanie. thumb1
Ľubka S Pokračovanie....
15. 11. 2019, 18:11
Koniec pracovného týždňa zakončený rezkou chôdzou lesoparkom z práce domov 7km toothsmile Žiadna srnka,ale krásny farebný les a zapadajúce slnko toothsmile
Ľubka S Bojujem a znova vstávam do boja II.
15. 11. 2019, 18:09
Gulinka,pekne si to napísala! Viac ľudí na fóre,čo nechodia len čítať/skoro ,ako ja toothsmile /bolo by to fajn. toothsmile toothsmile
gulinka Bojujem a znova vstávam do boja II.
15. 11. 2019, 17:23
Dodoriven - Ahoj,

musíš byť dobrý človek, keď všetko vidíš takto pekne :-)
aj tie moje písmenka sa ti videli krajšie, ako boli :-)

Nie je to tak, že by som bola zmierená s tým, ako vyzerám, alebo že mám už teraz ako píšeš šťastnú cestu životom, lebo som spokojná - len proste to už nejako vzdala a nechala tak...

aj ked váha sa samozrejme, hýbe stále nahor.

Čo sa týka tej časti, kde píšeš, že ženy zvyčajne ani nepoznajú príčinu svojej obezity ( alebo u niektorých ani nie obezity, alebo nadváhy, ale len pár kilečiek, ktoré im z ich pohľadu neskutočne komplikujú život toothsmile ), tak s tým plne súhlasím.

Ja však tento problém nemám. Ja presne viem, že priberám pretože S I T O Z A S L Ú Ž I M ...

Keď si občas prepočítam príjem za jeden deň, v "kľudný, bezstresový " deň dokážem prijať až okolo 15.000KJ a to vôbec necítim prejedená. :(
veľa u mňa zohráva čokoláda, ktorá síce nezaberie veľa miesta v žalúdku, ale veľa miesta v príjme a kilečká sa kotúľajú a naskakujú ako deti na rozbehnuté sánky dole kopcom.

Asi je dobre sa občas na čas zastaviť, prestať riešiť a nechať plynúť život len tak voľne.
Ale potom zase začať na sebe pracovať.


Ty si sa nevyskytoval na tomto fore v čase, keď som tu chodievala, neviem o tebe nič, či už máš za sebou nejaké kilečká dole, alebo ešte bojuješ, jediné, čo viem, že si zrejme starší ako ja, kedže si už 1. Júna 1967 o 17.00 upratoval v detskej izbe thumb1
Ale podľa toho, čo píšeš, vieš o chudnutí dosť a vieš aj pekne človeka povzbudiť thumb2

Teším sa, že sú na fóre ešte stále ľudkovia ako si ty alebo Amandička -rofl-
mobius Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
15. 11. 2019, 8:51
Hlásim [b][color=#0000FF]95,6[/color][/b]kg.
Ďakujem za zápis.
misela Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
15. 11. 2019, 8:17
poprosím zapísať 80,2 kg...ďakujem
Lenka6 Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
15. 11. 2019, 6:46
ahoj.. tak ja 105 kg dakujem
mary Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
14. 11. 2019, 12:41
Hlasim dnes, zajtra nebudem pri vahe... 107,8.Dik za zapisanie.
dodoriven Bojujem a znova vstávam do boja II.
14. 11. 2019, 6:37
Ahoj Gulinka,
do ničoho Ťa nechcem zaťahovať, ale práve si urobila maturitu chudnutia:

"Ale nejako sa moja psychika rozhodla tomu prispôsobiť a zrazu už nemám pocit, že som až taká "veľká", aj na ten obraz v zrkadle sa dívam na "nie až tak strašný"... tak neviem, že či je to už len nejaký obranný mechanizmus mojej mysle, pretože je už unavená a nechce to stále rieši, alebo čo sa deje".

A o to práve ide. Ak neustále na to myslíš spôsobom, "to nesmiem - som tučná", "ešte musím zabehnúť 500 m lebo sa tých mojich špekov nezbavím", alebo: " tam radšej nepôjdem, veď by všetci videli moje brušisko" atp, atď, potom telo je stále v strese, vylučuje stresové hormóny a Ty sa môžeš namáhať a trápiť ako chceš, stresové hormóny spolu s inzulínom Ti zabezpečia, že čím menej zješ, tým väčšie percento z toho si začnú odkladať do tukových zásob.

Drvivá väčšina žien keď ide chudnúť, nehľadá skutočnú príčinu svojho pribratia, ale si povedia: "veľa žeriem, to je to..." Potom si nakúpia polystyrénový chlebík ( v oveľa lepšom prípade uhorku a mrkvu) a znížia celkový príjem o 30, alebo koľko percent..

Takže ak si sa zmierila s telom, tak mu občas oplať jeho starostlivosť o Teba a daj mu raz za čas niečo zdravšie, kvalitnejšie, ale aj peknejšie. Už tam nie je to "ja musím", ale " ja chcem", alebo "odmena, ako vďaka za starostlivosť"

Takže keď už nič extra neočakávaš a zároveň budeš dávať telu toľko, koľko potrebuje, tak potom už nie je dôvod, aby nezačalo sa zbavovať toho prebytočného.
Šťastná to cesta životom, byť spokojná a to chudnutie Ti príde ako bonus zdarma.
Nech Ti to aj vydrží.
Maj sa.
gulinka Nova myseľ + nové telo = nový život!
13. 11. 2019, 19:48
Ahoj Maldi, aj ty si opustila - ako hovorí Amanda - svoju búdku???

Frčíš ešte okolo mňa na svojom autíčku, alebo si už vymenila prácu za nejakú inú?

Ak nakukneš, pohoď pár písmeniek do prázdneho okienka, nech vieme, že si v poriadku, krásna, zdravá a štíhla toothsmile toothsmile toothsmile
gulinka Bojujem a znova vstávam do boja II.
13. 11. 2019, 19:44
Amandi - no čo ti poviem xbpx ty potrebuješ nakopnúť a ja kopnúť toothsmile

No pravdu povediac som nikdy ešte nebola na tom takto zle...

Ale nejako sa moja psychika rozhodla tomu prispôsobiť a zrazu už nemám pocit, že som až taká "veľká", aj na ten obraz v zrkadle sa dívam na "nie až tak strašný"... tak neviem, že či je to už len nejaký obranný mechanizmus mojej mysle, pretože je už unavená a nechce to stále rieši, alebo čo sa deje.

Amandi, a koľkože si to pribrala? Ako ťa poznám, to bude nejakých pár dekov, najviac kilečko, že? -beee-

Furtík si oproti mne štíhla žienka a ked tebe Dodoriven ukazuje takto: xnieniex , tak neviem, čo treba potom ukázať mne toothsmile

Mali by sme dať Amandi konečne niekedy stretko ( aj keď ako sa poznám, som schopná zdupkať ešte pred dverami...)

A čo Maldi, aj tu občas zavíta? Ktovie ako sa jej žije na tom jej kopčeku :-)

Ozaj, čo záhradka, ešte ju máš? Diviaky chodili poctivo? Či sa všetky odsťahovali na Hájik toothsmile
dodoriven Bojujem a znova vstávam do boja II.
13. 11. 2019, 16:35
Amanda, Amanda,
a ja som si myslel, že keď prídem do Žiliny, že tam stretnem Amandutwiggy a Ty zatiaľ takto. xpapax

Veď som Ti jasne hovoril, že máš chudnúť ďalej a nie xnieniex ma napodobňovať ! xhamx xchlastx


Si dosť veci znalá, a preto verím, že to bez problémov dáš do poriadku.
Držím palce.
amanda.k. Bojujem a znova vstávam do boja II.
13. 11. 2019, 15:27
:bigradost: že si sa ukázala bolo by treba človeku povzbudenia..som sa zopsula musím sa polepšiť s jedlom aj s cvičením ale o sebe napíš ako si na tom
dodoriven Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
12. 11. 2019, 9:45
Bettula,
mne je jasné ako si to myslela. Podobne, ako Ty, zmýšľam aj ja. Veď je to úplne normálne, že nejaké počasie, z rôznych príčin vyhovuje viac ako iné. Takže mňa nemôžeš brať doslovne, väčšinou to myslím skôr humorne, lebo mám pocit, že ľudia tu na fóre majú k sebe príliš ďaleko a humor je jednou z ciest, ktorá ľudí spája (a pomáha aj chudnúť ). Asi tak.
Maj sa pekne, nech sa Ti darí.
Bettula Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
11. 11. 2019, 18:03
Miselka, ano, je to furt lepsie, ako kedysi, ked som bola na materskej a dcera neznasala kocik alebo pred tym, ked som pracovala v kancli. Teraz v praci dam bezne 8-13tis.krokov.
Dodoriven, jasne, vzdy sa da, ked sa chce. Skor som to myslela tak, ze na jar a v lete sme vonku vysli hned rano a zasli vecer, no teraz uz ani na zahrade nie je co robit, s dcerou sa neda byt vonku cely den, obzvlast ked je chora, ako posledne tyzdne. ...
Predsa to len vonku taha lepsie v lete, ako ked cely den prsi 😁
gulinka Daka - moja cesta
11. 11. 2019, 17:57
Ahoooooooj Dakuštek :bigradost:

tak sa sa idem po toľkom čase pozrieť, ako krásne ti to ide xcinkax inšpirovať sa tvojim nekončiacim elánom, vychádzkami so psíkom :brechmajster: a čo to čítam?
ty si si ďalšiu nôžku prirobila -nareky-
chudatko moje, čo si to stvárala na tej prechádzke, že to malo až takéto následky?
si zle skočila?

A ty sa aj počas toho obdobia snažíš dobre stravovať a trápiš sa váhou, no ty si jaká bojovníčka!! thumb1

Ako sa máš, ako sa ti darí? Čo vnúčatka, nepribudli za ten čas, čo som nepísmenkovala? Určite máš kopec noviniek a všeličo sa pomenilo, ale páči sa mi a som na teba hrdá, že aj po takom čase riešiš stále svoje kilečká a postavu, že si to - ako niekto druhý xbicikx xbicikx - nezavesila na kliniec a neoddala sa sladkému nič nerobeniu a xpapax .

Si rovnako veľká bojovníčka, ako tí ľudkovia z extrémnych premien, čo si písala, že ťa inšpirujú. ty tiež aj napriek tomu, že si po ťažkom úraze dokážeš vyliesť na bike1! a makať a makať a makať.

ako hovorí Maroško v tých extrémnych premenách - klobúčik dolu thumb1 thumb1 thumb1

tak sa pekne drž a cvič nohu, nech na Vianoce už beháš ako rybička, aby si do Silvestra už aj dáky "cadrbal" zvládla odtancovať -rofl-

ak budeš mať chvíľočku a trochu chute, napíš, čo nového ťa okrem nešťastíčka postretlo
gulinka Miro Veselý
11. 11. 2019, 17:45
Amandi, kukám, že nielen moju a Jarovu zapadnutú búdku si chodila oprašovať :-), ešte aj Mirovu si po dvoch rokoch vypátrala thumb1 thumb2

ani Mirko v svojej búdke nejako neprispieva -beee- -beee-

však popísmenkuj, čo nové, ako si na tom s naberaním svalovej hmoty, aké máš novoty v oblasti kníh, počítača, ako oči, poslúchajú, nekazia sa od toľkého osvietenia?
už budeš po toľkých rokoch práce na počítači aj svetielkovať na vianoce -anielik- -anielik-
gulinka Bojujem a znova vstávam do boja II.
11. 11. 2019, 17:37
Jééé.... Amandi... ty si si na mňa spomenula :-) :-)

všimaj, s ako rýchlosťou blesku ti odpisujem, s omeškaním "len" 8 mesiacov thumb1 thumb1

ty si si spomenula, ale ja som si nemohla spomenúť na heslo do fóra, oceňujem Mirkovu ochranu hesla, však mi bolo odoslané také náhradné heslo, tuším až 20 miestné, no kým som to správne odpísala, to trvalo toothsmile toothsmile

Ako sa tu máte? čo nového? som sa prišla kuknúť, či sa nejaké !vianoce7 ske predvianočné chudnutie nevyhlásilo :-)

že by som svoje kostičky konečne trochu ponaťahovala !poctivy!trening! a trochu kalkulačku s váhou potrápila -anielik-


Ako sa Amandi držia detičky, vnúčatka a manžel? Všetci ste zdraví? Čo ostatní, ešte prispievajú?
Idem ešte kuknúť Daku, ako xcinkax xcinkax napreduje :-)
už by sa patrilo, po tak čase, že? thumb2
misela Lenka mení Seba
11. 11. 2019, 10:31
leni, nebudem sa opakovať, stále platí môj predchádzajúci príspevok u teba, len doplním - byť dosledný u teba nie je dlhodobo udržateľné, sama to vidíš, no k dôslednosti sa dá časom prepracovať...

čo ťa ako prvé vždy zradí a hodí nazad? to skús zmeniť ako prvé a nič viac...ak už s tým nebudeš mať problém, môžeš ísť po druhom probléme a treťom a...

tvoja cesta to bude len vtedy, ak ti bude sedieť, inak je to cudzia cesta, nie je ti blízka, známa, necítiš sa na nej dobre...

drž sa
Lenka6 Lenka mení Seba
11. 11. 2019, 10:19
Ahojte. Tak moje chudnutie je raz hore raz dole.... nic medzi tym. Teraz sa drzim v jedeni ... jem cca 4x denne po 3-4 hodinach. rychlo prestanem s doslednostou a tazke je opat nabehnut na nejaky svoj system ..... som ako lietadlo ktore neustale sa snazi vzlietnut a potom klesne, a aby zas vzlietlo vyzaduje si to vela energie ... tak uz by som chcela ostat na svoje ceste. udzriavat smer. ved som si ho nevybrala len tak ... Papa
dodoriven Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
11. 11. 2019, 10:05
Betulka, akože nedá... stačí si spomenúť na bezdomovcov a tí sú vonku po celý rok.

Na prechádzku neexistuje zlé počasie, iba zle oblečený človek.

Kroky sú dostatočné, drž sa.
misela Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
11. 11. 2019, 9:52
bettula, aká bieda? 8000 krokov denne je luxus, ktorý mnohí nemáme a hranica, na ktorú who znížilo pôvodných 10000 krokov denne...

napr. ja, 8 hod pracujúca za počítačom, ak chcem dosiahnuť 8000 krokov, musím si dať cca 40 -50 min. s palicami...inak sa hýbem okolo 3000 krokov denne...ak mám tréning, alebo plávanie, samozrejme, že kapacita na palice neprichádza v úvahu, inak by som mala vačší stres z pohybu ako úžitok...stačilo len zlomiť pocit, že nemusím denne splniť cieľ náramku a prerušiť sériu splnených cieľov...hlavné je, hýbať sa denne a nebyť otrokom náramku...

drž sa...
misela Pokračovanie....
11. 11. 2019, 9:30
lubi, mne sa včera nepodarilo vybehnúť von...plán bol s palicami po leviciach...no nič, nemôže byť každý deň sviatok...
Ľubka S Pokračovanie....
11. 11. 2019, 9:22
Ránečko!Tak včera sme to teda perfiš stihli,lebo od desiatej pršalo len s malými prestávkami stále. toothsmile Víkend za nami a pekný nový týždeň pred nami toothsmile Ja mám tiež rada aj prechádzky s mužíkom,ale keď je takéto počasie,tak ráno ho nepresvedčím a fičím sama a keby sa cez deň zadarilo,kľudne si to prejdem znovu. toothsmile No a syn bol tento krát bonus a že ma odbehol a na kopci si zacvičil, kým som sa ja došuchtala....no a ku tomu radosť s vnučkou potom toothsmile toothsmile Nech sa všetkým darí!!!!
Bettula Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
10. 11. 2019, 22:05
Furtek dost bieda... vikendy mam hrozne, hlavne teraz, ked cele dni prsi a akosi si neviem zvyknut, ze uz sa neda byt vonku cele dni :-(
dodoriven Pokračovanie....
10. 11. 2019, 16:20
Ako pozerám, je tu na celom fóre aktivita, ako voľakedy v pléne na piatkovej, alebo sobotňajšej (podľa toho, či bola pracovná) členskej schôdzi ROH. A úprimne, aj tam bolo rušnejšie.

Ľubka, to Ti verím, že paráda. Aj ja chodím veľmi rád, ale na turistiku a prechádzky, so svojou Drahou, no tento rok nám to akosi veľmi nevychádza, tak už mi to aj značne chýba.

Všetkým prajem príjemný, neďeľný večer.
Ľubka S Pokračovanie....
10. 11. 2019, 10:18
Zdravím všetkých!Ránečkom lesoparkom hodinka xbehx Srnky žiadne,ale bola som so synom,Parádička!!! toothsmile
Ľubka S Pokračovanie....
07. 11. 2019, 9:35
Dodo,neviem,či vzorná,ale nejako sa po tých pôstoch cítim lepšie.Žalúdok ma už nebolí,tak to bolo asi tým stresom.Už sa teším na utorok,lebo utorky a štvrtky mám v hlave dobre nastavené,horší je víkend toothsmile Pekný deň aj tebe a vlastne všetkým!
dodoriven Pokračovanie....
07. 11. 2019, 7:25
Ako čítam, tak Ty si úplne vzorná. To ja som toľko nevydržal ani v minulosti, v tedy to bol asi rok a pravdepodobne nevydržím ani teraz, keď s tým opäť začnem. O 5 dní je spln, tak sám som zvedavý, že ako bude vyzerať ten môj odľahšovací deň. Dám vedieť.
Prajem pekný deň.
dodoriven Daka - moja cesta
05. 11. 2019, 5:12
Daka, že nie si odvážená, s tým sa netráp, veď my si Ťa vážime stále. toothsmile

P.S.: O reakciách na magnet neviem absolútne nič, no podľa mňa, najväčší opuch na tej nohe by mal zanechať, taký veľký magnet, ak by mal aspoň 15 kg a na tú nohu by spadol.
Prajeme, aby to čo najskôr začalo odpúchať.
daka Daka - moja cesta
04. 11. 2019, 21:27
Ahojte
Ďakujem za nakuky a povzbudenia.
Už pracujem. Chodím s jednou palicou. Doma a v práci kúsok prejdem aj bez.
Nozka boli, vraj z magnetu je to normálne. A stále je opuchnuté. Nič neobujem..
Už týždeň pracujem. Doma cvičím, rotopedujem. Stravu riešim. Mam rada vietnamské jedla. Tak si ich teraz užívam na obedy v práci. Raňajky a večere sú v pohode. Už len vydeletovat sladkosť ku káve a som spokojná. Dokonca pijem. Chutia mi zelené čajíky.
A perlička na záver. Stále nie som od vážená..

Držte saaa
renchuuu Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
04. 11. 2019, 14:08
Ahojte, ja som nestihla hlásiť (prázdniny), ale mam to za 91,9. :-(
Ľubka S Pokračovanie....
04. 11. 2019, 14:01
Dodo,ten hlavný odkaz asi nie je môj prípad,lebo na pôsty prechádzam pomaly už tretí rok a vlasne až tento rok som prešla z 24 hodinových na 36 a keď sa mi nezdá,alebo sa necítim dobre dám si ovocie a pomaly začnem jesť.Najskôr som robila odľahčené dni,potom len ovocno-zeleninové a myslím,že nič nesílim.Skôr som mala obavu,že či sa mi nechce pohnúť žlčníkový kameň,ale viem,že som toho mala veľa v práci a medzi to na preventívku a ja teda príšerne zle znášam ísť k doktorke toothsmile tak si vravím,že musím byť moc zdravá,aby som chodila čo najmenej,ale ďakujem za rozobratie možných príčin,dnes sa zatiaľ cítim super a teda uvidím zajtra. toothsmile
mahafsoun Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
04. 11. 2019, 13:24
Aaaahojte, toothsmile

dalsia tabulka...

Strawberry, si velmi mila. xstrechx
dodoriven Pokračovanie....
04. 11. 2019, 12:42
Vidíš a ten hlavný odkaz som zabudol napísať.
Rôzne extrémy pre telo, ako šport, hladovka atp, pokiaľ sú vykonávané na doraz, môžu byť príčinou kŕčou, no ani v jednom prípade nie je pravým dôvodom ten spúšťač, ale prehnaný nátlak a nárok majiteľa tela na vysoko oslabené telo.
Ak teda nemáš pri pôste pocit, že nedáš ani najbližších 5 minút a Ty to silou vôli naťahuješ na ďalších a ďalších 5 minút, potom je všetko v poriadku a na 99% to nie je dôvod na uvedené problémy.

Ak ale máš obrovské premáhanie od začiatku, potom zruš pôsty a nahraď ich odľahšovacími dňami s vysoko (ľahko) stráviteľnou stravou.
dodoriven Pokračovanie....
04. 11. 2019, 12:26
Ľubka,
kŕče naozaj nie sú sranda. Treba hľadať ich príčinu. Aj keď u Teba už nejde o premáhanie žalúdka z tučnoty, stále je tam ešte zvyšných pár desiatok možností. Jednu z nich, a to stres si označila aj sama. Veru je to tak, aj samotný stres je toho schopný.
Ak ho dokážeš čo najviac eliminovať, zároveň si vytvoríš podmienky na postupné odstraňovanie ďalších možných potencionálnych príčin. Veľmi časté sú kŕče z nachltaného vzduchu. Nech máš na stole akokoľvek ľahko straviteľné jedlo, no sa ponáhľaš s jedením, lebo,... ..potom to môže byť príčina. Rovnako ako rýchlo vypitá horúca kávička, lebo...
Ešte sú tam napríklad ako dôvody priveľké množstvo prefabrikovanej stravy, málo vlákniny je ďalší dôvod.

Ak to budeš mať za sebou, prichádza, Tá ťažšia práca, (niečo ako robí Ani) a to hľadať, či nie si na niektorú potravinu alergická, alebo intolerantná. Môže to byť zrovna nejaká strukovina, ktoré vo všeobecnosti sú viac nafukujúce atp.
Veľa napovie aj spôsob, kedy po jedle prišli kŕče, kde a ako to vlastne bolí.
Ak vyselektuješ nejaké možnosti, dá sa ešte prijať čisto prírodná liečba, na niektoré baktérie, ktoré by sa mohli podielať napr. na vzniku vredovej choroby atp.
Nakoniec by Ti zostala len spolupráca s doktorkou, no aj tam je veľmi dobré, ak konkrétne vieš čo chceš a vieš si to u nej aj zdôvodniť konkrétnejšie, že prečo, nielen všeobecnou bolesťou.

Veľa zdaru prajem.
misela Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
04. 11. 2019, 11:58
poprosím zapísať bez zmeny, ďakujem...
Bettula Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
03. 11. 2019, 22:47
Velka bieda tento tyzden nie len v "krokovani
strawberry Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
03. 11. 2019, 11:25
Ahojte, akosi zabúdam hlásiť do tabuľky, nakoľko vlastne už iba udržujem v rozpätí 63-64 kg. Aktuálne mám teda 64. Ďakujem za zápis.

Mahafsoun, minule som postrehla, že sa ospravedlňuješ za neskoré zapísanie tabuľky. Je to Tvoja dobrá vôľa, že ju robíš, takže sa za nič neospravedlňuj a my Ti ďakujeme, že to robíš xpckx thumb1
mary Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
02. 11. 2019, 19:08
U mna nic moc... 108,2kg. Dik za zapisanie.
amanda.k. Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
02. 11. 2019, 15:18
53,6....už raz bolo 52,9 ale to asi váha na mňa čosi hrala.. :roll:
Ľubka S Pokračovanie....
02. 11. 2019, 11:56
toothsmile toothsmile
dodoriven Pokračovanie....
02. 11. 2019, 11:40
To máš pravdu, nemôže stále svietiť slnko. Ono síce niekto tvrdil, že slnko svieti stále, ale ja mu neverím, veď u nás v čera v noci bola úplná tma. Tak že asi tak.
No či už bude svietiť slnko alebo nie, tak isto prajem všetkým pekný deň.
Ľubka S Pokračovanie....
02. 11. 2019, 9:58
Krásnu sobotu všetkým!Včera chôdza 10 km na cintorín a späť.Slniečko svietilo,tak pekná prechádzka. toothsmile Dnes ránkom som bola skontrolovať srnky...dve,obe šedé sa pekne pri ceste pásli,ani som ich nevyplašila,takže 7,5km xbehx Trošku sa počasie kazí,ale nemôže každý deň byť slnko,to by sme si ho nevážili toothsmile toothsmile
mobius Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
02. 11. 2019, 9:28
Hlásim [b][color=#0000FF]95,5[/color][/b]kg.
Ďakujem za zápis.
Fanatic Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
01. 11. 2019, 22:18
Ahojte,poslušne hlásim 83 kg,ďakujem za zapísanie xpckx
Bettula Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
31. 10. 2019, 21:31
Hlasim 111,8kg, dakujem za zapisanie.. este poprosim opravit povodnu vahu, nejak som to poplietla, 114,2kg. Dakujem moc
dodoriven Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
31. 10. 2019, 21:02
Gratulujem k absolvovaniu tých štyroch týždňov a k z níženiu hmotnosti o 1,5 kg.
Keď odznejú problémy s hráškom, daj vedieť, ako pokračuješ.
Maj sa.
Ani Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
31. 10. 2019, 15:21
Hlásim 79,7 :bigradost: Ďakujem za zápis. thumb1
Lenka6 Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
31. 10. 2019, 6:21
Ahoj, 106,2 kg. Ďakujem:)
Bettula Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
27. 10. 2019, 22:19
Ahojte, rada by som prisievala do tejto temy. Vzdy v nedelu si tu hodim moj celotyzdnovy pocin v chodzi.
dodoriven Pokračovanie....
27. 10. 2019, 8:53
Ešte že krásnou hmlou. Predstav si, že by si bežala škaredou hmlou. Veď to je námet ako od Hitchcocka: Hustá hmla pohlcuje krajinu. Všade mrazivé ticho. Tu zrazu praskot vetvičiek a pred Tebou sa vynára skupina štátom dobre zaopatrených dôchodcov.

....máš pravdu to je už saint fiction. Takže aspoň peknú nedeľu Ti želám.
Ľubka S Pokračovanie....
27. 10. 2019, 7:57
Ránečko!Včera som nestíhala napísať,ale bol ranný xbehx krásnou hmlou a na kopci už slniečko,späť z kopca zas do hmly.Srnka žiadna,alebo som len v hmle nevidela? toothsmile Peknú nedeľu všetkým!
dodoriven Daka - moja cesta
26. 10. 2019, 16:00
Som rád spolu s Tebou, že sa nôžka lepší. Len to nechci príliš uponáhľať.
Je životné šťastie, mať dobrých ľudí okolo seba. Nech sa darí tá rehabilitácia.
Drž sa.
Ľubka S Daka - moja cesta
26. 10. 2019, 10:09
Daka ,niet sa kam ponáhľať,hlavne,že máš správny smer!Super,že sa nôžka lepší! toothsmile toothsmile
daka Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
25. 10. 2019, 16:53
bike1!
daka Daka - moja cesta
25. 10. 2019, 16:47
Ahojte, hlasim sa konečne.
Jeden srob už mám vonku aj stehy vybrané. Chodím na rehabilitáciu. Chôdza je s dvoma francúzskymi barlami. Učím sa s jednou.. Ešte to nejde. Odvazena nie som. Cítim ze to išlo hore. Jeansy oblečiem, čo potešilo. Aj ma potešilo že som pribrala v partii kde by som bola rada keby to ostalo..
Budúci týždeň idem do prace. Lebo mat veľa času na rozmýšľanie mi nerobí dobre.
Celkovo choroba bola skúškou pokory, tolerancie, vďačnosti. Mam úžasných ľudí okolo seba.
Co sa týka budúcnosti chcem byť na zdravej strave, čo u mňa znamená v podstate len vyhodiť sladkosti. A z rehabilitovat nozku. Zahodit barle. A ísť si za svojim cieľom.. stále a možno trošku pomalšie.
Nech sa vám darí :brechmajster:
dodoriven Pokračovanie....
25. 10. 2019, 11:52
Tak, tak. Aj ja vravím, že lepšie je byť bohatý a zdravý, než chudobný a chorý. Veď čo už potom ten chudobný človek z toho má?

Inak mám s hríbami jednu veľkú výhodu, a to, že rastú 10 metrov od synovej chalupy.

No z chôdzou je to zatiaľ iné. Ty si za pomoci 8 km chôdze to rozchodila a ja som zo včerajška 2 x 800 metrov chôdze ešte doteraz nerozchodil. toothsmile

Tak isto prajem všetkým nádherný víkend. (Myslím, že bude posledný takýto, tak to treba využiť bike1! ).
Ľubka S Pokračovanie....
25. 10. 2019, 11:08
Jáj Dodo,tak už len aby zdravie slúžilo,to je najdôležitejšie!
Ja som u obvodnej dopadla dobre,kvný obraz jak vymalovaný ,len cholesterol stále vyšší,ale nejak z toho nebola skrúšená toothsmile ,odišla som bez liekov.Mám za sebou 8 km chôdze,tak som ho rozchodila toothsmile Pekný piatok všetkým!
dodoriven Pokračovanie....
24. 10. 2019, 18:15
Ja som tento rok nemal možnosť chodiť na hríby, ale zdravotne som na tom už oveľa lepšie, tak sa už teraz veľmi teším :bigradost: na budúcu sezónu.
Ľubka S Pokračovanie....
24. 10. 2019, 18:03
Neboj,aj ja som mala už tento rok aj na tvoj spôsob,ale že sa mi zadarilo,tak nemôžem stále tak,to už by mi asi váha spošítala toothsmile
dodoriven Pokračovanie....
24. 10. 2019, 17:25
Máš pravdu. Myslel som spôsob úpravy. Huby ako také sú naopak vhodnou zložkou stravy, pretože sa dosť pomaly zmenia na glukózu a absorbujú do krvného obehu, čím nedráždia inzulín a ten ich potom neodpratáva tak vehementne z krvi uložením do tukových zásob. Ale ten Tvoj spôsob je oveľa lepší. No ale keď mne ten môj tak veľmi chutí. xhamx -ajustnie- xpapax Našťastie ich nemávam až tak často do roka xnieniex , takže je to ok.
Ľubka S Pokračovanie....
24. 10. 2019, 13:03
Dodo,pre čo nie sú bedle najzdravšie?Alebo myslíš tou úpravou? Ja som robila udusené na pikantno so zemiakmi a posypané čerstvým syrom,bolo to mňam. toothsmile
dodoriven Pokračovanie....
23. 10. 2019, 21:40
Zbožňujem bedle. Nie sú práve najzdravšie, ale sú fantastické. Od vyprážanej bedle sú lepšie len dve vyprážané bedle. toothsmile
Ľubka S Pokračovanie....
23. 10. 2019, 20:43
toothsmile toothsmile
Ináč,po práci som si dala 90 minút lesoparkom,žiadna srnka,len bedle,bude zajtra obed. toothsmile
dodoriven Pokračovanie....
23. 10. 2019, 17:17
Spečatené. A kto zabudne platí fľašu (asi najlepšie mlieka s tráviacimi enzýmami ). xchlastx
Howgh
Ľubka S Pokračovanie....
23. 10. 2019, 11:49
Dodo platí! thumb2 toothsmile
dodoriven Pokračovanie....
23. 10. 2019, 11:03
Noo mladšia nie, ale ešte spokojnejšia môžeš byť stále.
Inak ak budeš oslavovať tú stovku, daj vedieť, pre Teba tú výnimku zo štatistík urobím a prídem na bicykli Ti zagratulovať. Len sa nesmieš odsťahovať na väčšiu vzdialenosť ako 500 km, lebo to by som už musel šľapať dva dni. toothsmile
Ľubka S Pokračovanie....
23. 10. 2019, 10:03
Dodo ďakujem,snáď to bude dobré.Vlastne okrem tu ma bolí ,tam ma bolí je to fajn,tak čo už,mladšia nebudem toothsmile toothsmile
dodoriven Pokračovanie....
23. 10. 2019, 9:21
Ahoj Ľubka,
si ma poťešila. Máme presne rovnaké čísla 61-62 :bigradost:

Žiaľ u Teba sú to kilogramy a u mňa veľkosť oblečenia. -nareky-

Inak máš pravdu 61 - 62 nie je zázrak, ale provokácia. toothsmile toothsmile toothsmile

Prajem pekný deň (je naozaj nádherná jeseň) a dobré výsledky. thumb2
Ľubka S Pokračovanie....
23. 10. 2019, 9:05
Zdravím všetkých!Je tu mŕtvo ako cez letné dovolenky...viem,nemôžem chcieť len čítať príspevky,občas treba aj pridať toothsmile No čo vám poviem,oslávili sme výročník sobáša aj mužíkove narodky a aj som bola behať aj chodiť.Krásna jeseň zatiaľ,len tma stále skôr. brxe Včera som bola na preventívke a v piatok idem ku doktorke,tak som zvedavá,čím ma poteší?Verím v lepšie výsledky,ale no veď uvidíme. Trošku som sa zaprela a umravnila v jedle a aj váha mi trošku klesla,je to niekde medzi 61-62,nie zázrak,ale poteší. toothsmile Prajem všetkým úspešné chudnutie! thumb2 thumb2
Ani Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
20. 10. 2019, 12:38
Akosi je to tu také zomreté. Kde sa šecia??????
Tak pridám aspoň moju trošku. Vo štvrtok posilka xcinkax hodinka a dnes zrána 10 km. Inak ja tiž stretávam srnky ale dnes ani živej duše, pozemskej iba vtáky nad hlavou..... toothsmile thumb2
mahafsoun Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
18. 10. 2019, 13:06
Ahojte!

Nová tabuľka je tu, nech sa darí.

Bettula vitaj!
Bettula Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
18. 10. 2019, 10:32
Ahojte, rada by som sa pridala, ak je to mozne. 112,4kg. Dakujem
mary Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
17. 10. 2019, 8:57
Hlasim 107,2kg. Dik za zapis.
mobius Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
16. 10. 2019, 15:14
[b][color=#0000FF]95,7[/color][/b]kg.
Ďakujem za zapísanie.
amanda.k. Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
16. 10. 2019, 10:02
53,6 :roll: ďakujem
misela Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
16. 10. 2019, 7:59
váha bez zmeny, zato cm išli dramaticky dole...ďakujem
Ani Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
15. 10. 2019, 16:56
81,2 kg. Ďakujem.
Lenka6 Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
15. 10. 2019, 11:48
104,5 kg. Dakujem za zapis:)
mamina1 Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
15. 10. 2019, 10:23
Ahojte, ja dnes rano 70.9 kg. Kazdu jesen mi je nevolno, neviem preco, tak nechudnem. Takze plus-minus udrziavacka a snad este kusok dole..
Ľubka S Pokračovanie....
13. 10. 2019, 12:46
Dnes 4 hodiny v lese! Parádička aj keď húb nebolo moc,nejaké bedle plávky a zopár masliakov.Prechádzka to ale bola pekná 11km sme prešli a videli 3 srnky ďalej od nás a potom jedna nám prebehla cez cestu.Idem oddychovať,tak všetkým prajem peknú nedeľu! toothsmile
Ľubka S Pokračovanie....
12. 10. 2019, 16:01
Dodo,ani tu nie sú vždy,sa mi zdá,ale že častejšie ich vidím na jar a na jeseň,asi vtedy chodím neskôr.Ale fakt,že je tu pekný lesopark a ľuďom sa asi nie všetkým chce šliapať kilometer do kopca,tak asi tam nie je tak rušno a vlastne prechádza do lesov,takže je to veľké a zver sa tam cíti bezpečne.Ja viem,že zver mení srsť,len ma prekvapilo,že boli tak kúsok od seba a rozdielne,ale ako píšeš,asi to neide všetkým naraz. toothsmile
Čo sa týka byliniek,zaujímajú aj mňa,dosť zberám a suším a robím aj mastičky ,či tinktúry,no veď čímsi aj ten boľavý chrbát mazať musím. toothsmile Zajtra je spln,tak idem na to! Aby sme ale využili krásne počasie,pôjdeme do lesa a ak sa zadaria huby,pochválim sa.Pekný zbytok soboty.
dodoriven Pokračovanie....
12. 10. 2019, 14:20
Ahoj Ľubka,
k synovi chodia srnky tak na 5 až 15 metrov od chalupy, no od človeka sa držia podstatne ďalej. Naozaj behávaš na voľnom priestranstve? ......alebo máš 20 metrovú ruku ? toothsmile

Čo sa týka tej vysokej zvery tak tá na zimu prefarbuje (zimný hustejší a teplejší kabát má zároveň aj inú farbu). Stará si už stihla vymeniť kožu vo firme lesy sro a mladé plné sily to ešte nepotrebovali (nehovoriac o tom, že aj u ľudí celoročne, sa koža mladých a starých ľudí značne od seba líši).

P.S.: Polichotila si môjmu Egu, ďakujem. No som naozaj rád, že to niekoho aj baví čítať.

P.S2.: Je to naozaj smutné, ale o faune a flóre toho naozaj viem žalostne málo. No ako kúpil syn chalupu v lese, tak sa učím tú prírodu aj poznávať, nielen ju vychutnávať. Najviac ma teraz zaujali stromy a liečivé bylinky. Hlavne tie bylinky by som sa chcel naučiť rozpoznávať, zbierať a spracovávať.
(Začal som aj so včelárstvom, no zatiaľ som vlastnil len jednu jedinú včelu, ktorá k nám priletela oknom toothsmile toothsmile toothsmile ).

Pekný deň.
Ľubka S Pokračovanie....
12. 10. 2019, 11:01
Krásnu sobotu všetkým!Ránečkom xbehx lesoparkom a teda parádička! Dnes som už vládala...jedna srna samostatne a potom dospelá a kúštik odo mňa mladá! Natiahnuť ruku a mohla som ju pohladiť. :bigradost: tááááka som bola šťastná!!!!
Chlebík zamiesený , aj na knedlu a môžem ísť pratať,lebo mám akýsi pomalý rozbeh do práce toothsmile toothsmile Slniečko svieti,tak nech sa všetkým darí!
Dodo,dík za všetky príspevky,čo sem dávaš,veľmi rada ich čítam.Ozaj nevieš pre čo dospelá srna bola už šedá a mladá ešte ryšavá? toothsmile
dodoriven Pokračovanie....
06. 10. 2019, 9:41
Ahoj Ľubka,
ja Ťa začínam podozrievať, že Ty chodíš behávať do nejakej zvernice ? (Veď toľko divých zvierat som ja naposledy stretol len na dni otvorených dverí nášho parlamentu).

Prajem pekný deň xdancex a nech chrbátik nebolí (aspoň Ti ho môže mangel vymanglovať -teda manžel vymasírovať). toothsmile
Ľubka S Pokračovanie....
06. 10. 2019, 9:08
Ránkom 50 minút xbehx pozvoľna prešiel do chôdze,páč chrbát štrajkoval.Srnec ma počkal na kopci,bolo to krásne stretnutie úplne blízučko bol. toothsmile
mahafsoun Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
05. 10. 2019, 8:14
Ahojte,

prepáčte mi, prosím, že to nebolo nahodené už včera... neplánovane skoro som zaspala... :roll:
renchuuu Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
03. 10. 2019, 7:28
Ahojte a ja mam zas 90,6!!
mobius Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
02. 10. 2019, 11:35
Mám [b][color=#0000FF]96,4[/color][/b]kg. :roll:
Ani Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
02. 10. 2019, 10:48
Ahoj poprosím zapísať 83,4 kg, ďakujem.
misela Lenka mení Seba
02. 10. 2019, 9:47
leni a aj to máš 2 možnosti - možeš ísť zmenu po zmene od tých najakútnejších zlozvykov (toto fungovalo na mňa), alebo seknúť to zo dňa na deň (kamarát si pri prechode na iný životný štýl kôli cukrovke povedal, že dá tomu 3 mesiace a potom, ak to nepôjde sa vráti, ved stratí len 3 mesiace, zo svojho života...dnes je to 3tí rok a neplánuje sa vrátiť, ako bónus je už 2 roky bez inzulínu a -15kg váhovo v norme, mal len miernu nadváhu)

drž sa
Lenka6 Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
02. 10. 2019, 8:55
Ahoj, poprosim zapisat 103,5 kg. Ďakujem :)
Fanatic Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
01. 10. 2019, 18:25
Ahojte, poslušne hlásim 80,5 kg, ďakujem za zapísanie xpckx toothsmile
Lenka6 Lenka mení Seba
01. 10. 2019, 16:01
No uz som zistila, ze schudnem len zmenou zivotneho stylu, ze skratky neexistuju. A ten post az taky efekt nemal, co sa tyka chudnutia. Lebo po par dnoch je vsetko naspat. Tak priznavam, ze to nebol dobry napad. Ale na stravu som nabehla dobre nemala som zaludocne potiaze. Citim sa ok. Zajtra sa odvazim a nahlasim do tabulky.

dnes som jedla 2x cestoviny s paradajkovou omackou a syrom.
jogurt s medom a piskotami
par susenych jablk
koncek z chlebika s maslom
este nieco na veceru si dam. idealne to nebolo moc.

nech sa vam dari a chvalim baby za aktivity aj ze chcete nieco zmenit a menite to
Ľubka S Pokračovanie....
01. 10. 2019, 9:17
Včera ma neodfúklo,lebo kým sme vyrazili začal lejak,tak sme boli radi,že sme dnu toothsmile Tak som si dala trasu ránkom,ale bedličiek už niet brxe Prechádzka bola pekná,srnky v diaľke toothsmile Pekný deň všetkým!