Nazad na fórum chudnutie   |   chudnutie-ako.sk   |   schudnut-ako.sk

100 najnovších príspevkov vo fóre

Fanatic Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
17. 07. 2019, 21:14
Ahojte, poslušne hlásim 83 kg ďakujem za zapísanie xpckx
renchuuu Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
17. 07. 2019, 13:19
Ahojte, u mna 89,2. Dakujem
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
17. 07. 2019, 12:20
dodo, no tedaa...naprší mi do nosa...ďakujem

ako mám naplánované piatky dovolenku, tie 4 zostávajúce pracovné dni sú nejaké časovo náročné...viem, je sezóna a ja sa tých letných piatkov doma s deťmi pri vode nechcem vzdať...

pondelok, utorok - tradične plávanie pol hodinka

majte krásnu slnečnú stredu
misela pitny rezim
17. 07. 2019, 12:17
bubina, často ťa tu nevidno...tak nech sa darí...
misela Pracujem na svojej zmene
17. 07. 2019, 12:12
kati, tak nech sa ti darí...
dodoriven pitny rezim
17. 07. 2019, 7:24
Bubina,
" ja sa nestresujem, len sa na seba hnevám.." je také isté, ako keby si mi hovorila,: "Ja vôbec nepijem alkohol, len teraz práve si dávam borovičku".

Iste, človek keby bol so sebou neustále len spokojný, tak by prestal napredovať. No mal som pocit, že Ťa to hnevalo dlhšie ako bolo treba.
Stresový hormón kortizol, ktorý inak doslova medzi iným spôsobuje ukladanie tuku, je veľmi dôsledný a vzniká vždy, keď je telo stresované a je jedno, či je to dlhší športový výkon, alebo si len na seba od včera nahnevaná, že si zjedla nejakú zbytočnosť.

Je dobré, že chceš a že si si urobila radosť. thumb2 ...len tak ďalej.

P.S.: U mužov niekedy stačí k tej radosti ešte menj. Napríklad, keď sa na tú sukňu (z ktorej ženy majú radosť, že si ju kúpili) len pozerajú -(najlepšie pri vyzliekaní 😁).

Prajem pekný deň.
bubina pitny rezim
17. 07. 2019, 0:03
Dodoriven: Neboj, nestresujem sa, len som sama na seba nahnevana. Lebo to, teda pojedanie "zbytocnosti" skutocne nestalo za to.
Snad zajtra sa uz dostanem na svoju vahu a uspesne budem pokracovat dalej. Nie, ze musim, ale ja sama chcem.
System, resp. spôsob mam vyskusany a hlavne uz overeny, ze funguje.
Dnes som si urobila radost, kupila som si novu letnu suknu. Ako malo staci ku stastiu, ze 🤩? Aspon u nas, zien, je to tak.
mary Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
16. 07. 2019, 19:59
Ahojte,
hlasim rovnych 106kg. :roll:
Strawberry, gratulujem. Ach, aj ja by som rada take cisielko, ale hlavka nepusti...
Drzme sa.
Kejtinka Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
16. 07. 2019, 13:25
Ahojte, nahlasujem 52,8 kg.
Dakujem za zapisanie a zelam krasny cas :-)
strawberry Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
16. 07. 2019, 9:23
Poprosím zapísať 65. Ďakujem.
Aleta Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
16. 07. 2019, 9:21
Ahojte, som tu nova, alebo teda staronova, xy rokov dozadu som sa tu aj ja objavila, rada by som sa pridala aj do tabulky, zial som zas na vysokej vahe, 114kg. Vopred dik za zapisanie.
amanda.k. Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
16. 07. 2019, 6:15
54,6 :roll: máš pravdu mobius mám dovolenku
aktak33 Pracujem na svojej zmene
15. 07. 2019, 17:41
Ahojte.

No tak som sa znova našla, Vynorila som sa zo svojich depiek, snov a túžob do reality. A začala som na sebe pracovať. Zatiaľ hlavne na teórii, ktorú pomaly zavádzam do praxe. Jednoducho musím prekročiť svoj tieň a začať niečo robiť. So sebou, so svojimi snami. Proste aby som bola spokojná. Je paradox keď napíšem, že šťastná som ale spokojnosť mi ešte chýba????? Vysvetlím.

1. Môj rodinný život sa dostal do normálnych koľají. Až také ľahké, ako som si to predstavovala to nebolo, ale konečne mám pocit, že už je všetko za nami a pred nami len to dobré. TAkže tu môžem povedať, že som šťastná. Aj deti, vnúčatká a ľudia okolo mňa ma napĺňajú šťastím,

2. Spokojnosť sama so sebou nie je. Ako rýchlo a nezdravo som cez Vianoce schudla, tak som niečo z toho nabrala späť. Dcéra to okomentovala, že sa niet čo čudovať, keďže to bolo z nervov a nezdravo. Oscilujem okolo stovky ako sinusoida a neviem sa jej zbaviť.

3. Už niekoľko rokov snívam o vlastnom podnikaní. Len tak, popri práci robiť pre seba to, čo ma baví. JAsné, mňa baví aj zamestnanie, ale toto by bolo niečo iné, niečo kreatívne. Už mám podporu, mám záujemcov, len sa neviem k tomu odhodlať. TAkže zas nespokojnosť so sebou. Aj keď si teraz kupujem nohavice o číslo menšie a ľudia ma chvália, ako som schudla, ja so sebou spokojná nie som!

A tak pracujem na svojej zmene (preto aj zmena témy, lebo už si zas až tak neverím a nejde to). V poslednej dobe som preštudovala kopec článkov, kníh (Mirovu, Bukovského, Minárika) o zdravom životnom štýle. Zohnala som si merač tepu, začala som si viesť prehľad o výdaji a príjme na KT, ale som z toho sklamaná. Proste sa v tom nejdem vyznať, lebo keĎ mám dobrý príjem a urobím nejakú aktivitu, znižuje mi to príjem a potom mi to dáva ako deficit. Ale však práve deficit medzi príjmom a výdajom by mal byť základom chudnutia. Či sa mýlim? A do výpočtov mi to nezahŕňa bazálny metabolizmus.
A tak som sa vrátila ku svojim excelovským tabuľkám, ktoré mi pomohli chudnúť pred desiatimi rokmi. Trochu som ich upravila o svoje vedecké poznatky a už mi počíta aj bazálny metabolizmus, ktorý si viem upraviť kedykoľvek podľa váhy a veku. Ukazujem mi to príjem a taktiež si viem upraviť pomer B_T_S . Dnes si tam idem dorobiť ešte aj grafy a už budem so sebou spokojná. Mám prehľady a štatistiku krokov, plávania, proste čo ma zaujíma si dám do tabuľky a je to. Takže ako píšem. Pracujem na sebe - zatiaľ má prevahu teória, ale prax ju pomaly dobieha. Večer chodím na paličky, ráno sa snažím posilňovať vlastnou hmotnosťou. Cviky mám z netu stiahnuté. Stravu som celkom znormalizovala a prispôsobila svojmu terajšiemu telu. Myslím, že mám viac tuku ako svalov a tak aj hodnoty treba tomu prispôsobiť. A potom pomaly upravovať.
A dnes som mala stretnutia ohľadne podnikania a zdá sa, že môj sen sa asi splní. Len treba nájsť tých právnych ľudí.

Dúfam, že sa tu budem objavovať častejšie a hlavne so samými dobrými správami.
Lenka6 Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
15. 07. 2019, 12:26
ahoj ja hlasim 109,4 kg. Dakujem.
dodoriven Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
15. 07. 2019, 10:49
thumb1 veľmi múdre a poučné slová thumb1

Nielenže sme každý jeden iný, ale aj sami môžeme mať iné osídlenie baktérií v tráviacom trakte ako napr vlani, a tak to, čo platilo na nás vlani, nemusí platiť už tento rok. xudivx

A chcieť sa naozaj zlepšiť, ( medzi iným ako nižší level aj vyzdravieť z chronických chorôb či schudnúť), je naozaj to najťažšie v živote, no ak to dokážeme, tak potom už nič nie je nemožné (teda skoro.. toothsmile )
Prajem všetkým pekný deň.
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
15. 07. 2019, 10:17
vo štvrtok sa mi sem nepodarilo prísť, piatok, až nedeľu som bola mimo net...

- plávanie štvrtok
- plávanie 2 x denne piatok, sobota, nedeľa

tento víkend ma oslovili hneď dvaja známi, že čo robím, krásne som schudla...potešilo, no zrušila som ich systémom, že ma dlho nevideli, tak sa im to len zdá...nejak sa stále necítim, na rozdávanie ,,rozumov,, o chudnutí a asi sa tam ani nikdy nedostanem, nakoľko každý je iný, čo sa týka spaľovania, životného štýlu,...jednoducho, nikdy nebudem v koži druhého a radiť mu, čo má robiť, si netrúfam...a rovnako som časom dospela k názoru, že ten čo skutočne chce schudnúť, nie len o tom donekonečna hovoriť, si dá tú námahu a začne sám hľadať systém, hľadať ľudí, ktorí mu s tým vedia pomôcť...bude mať konkrétne otázky a nie len všeobecne čo mám robiť...

dnes som požiadala šéfa o možnosť zriadiť kotvu na trx v archíve, tam by nebola moc viditeľná a mala by som aj súkromie, tak si tam hodím aj karimatku...nepovedal nie...v opačnom prípade, si nájdem v okolí strom, alebo vonkajšia konštrukcia prístrešku by to možno zvládla...budem improvizovať...aktuálne sedím v pracovných rukaviciach - zabudla som si ponožky a mala som ešte na výber z handier, ktoré tu máme na podlahu, zatiaľ nepoužité...

majte krásny pondelok...
misela Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
15. 07. 2019, 9:56
poprosím zapísať 84,4 kg...ďakujem
mobius Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
15. 07. 2019, 9:31
:roll: dnes je prekvapivo prvá mamina 1.
Nič sa nedeje, len že takmer vždy, tradične prvá, zvykne nahlasovať AmandaK, možno má dovolenku.
Ja hlásim [b][color=#0000FF]94,3[/color][/b]kg.
Ďakujem za zápis.
mamina1 Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
14. 07. 2019, 22:13
Ahojte, hlasim sa so 71.7 kg. Dakujem velmi za zapisanie do tabulky. Pekny den vsetkym.
dodoriven „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
14. 07. 2019, 19:34
To sú tí, ktorí potrebujú vyšší energetický príjem, ako je tabuľkový.
Ale nebolo to brané ako všeobecná charakteristika všetkých chudnúcich, ale skôr ako percentuálna možnosť (vysoko subjektívne mnou stanovená), že Čimovi hrozí, s 20 %-nou pravdepodobnosťou, že je menej, ako by mal (u Teba som to určil na 18% toothsmile ). Ani jeden ste nezačali postupne uberať z maxima, takže to nie je presne vyladené, ale len odhadnuté. Ale neboj, šanca, že aj keď jete menej (20 a 18%), že to aj napriek tomu ustojíte, je väčšia ako tých 80 a 82%.
Maj sa.
dodoriven pitny rezim
14. 07. 2019, 18:38
Bubina
veľakrát si viac škodíme (stresujeme sa) tými následnými výčitkami, ako tou samotnou vecou, ktorú sme urobili.
Pekný večer prajem.
škovránok „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
14. 07. 2019, 16:50
Ahoj Dodo, dík, cimo má aký problém, teraz neviem? 20% to sú ktorí? brxe pááá toothsmile
bubina pitny rezim
14. 07. 2019, 12:39
V piatok a v sobotu boli u nas synator s rodinkou. Taak som sa tesila! Vnucik utesene rastie a babina /teda ja/ utesene chudne. Tak to ma byt!
Vcera vecer som to sice porusila, ale aj dnes je den a bude trvat dalsie dva-tri dni, pokial sa dostanem na pôvodnú vahu. Tak mi treba!
Zvyknem piect, jeden kusok ochutname a ostatok do mrazaka a ked niekto pride vzdy mame co ponuknut.
Ale uz nemam v mrazaku ziadne kolaciky pre strycka prihodu. A aj keby som mala, sladkeho mam dost na dlhu dobu.
Najväčší problem mi nerobia ani tak sladkosti, ale skôr slanosti. Vidim to na opuchnutych clenkoch a zvysenom tlaku.
Pred tromi tyzdnami som bola u znamych a ponukli ma loksami a kuskom pecenej husi. Nedalo sa povedat nie, dakujem, nebudem. Ten kusok husi bol presoleny a co mi to urobilo s nohami a hlavne tlakom na najblizsie tri - styri dni, to radsej ani nespominam. Zadrzana voda.
Ale uz su nohy v absolutnom poriadku a aj tlak je dobry.
Pekny zbytok nedele a celeho leta!
dodoriven „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
14. 07. 2019, 10:03
Škovránok,
som rád, že Ti to ide dole a že si celkovo spokojná. To je najhlavnejšie. Na tom sa už dá stavať.
Vrásky mi trošička robí len to, že ešte stále to nemusí byť v takom režime, ako to má byť. Totiž to, KT je KT a realita je realita. T.j. na 80% to +/- môže sedieť, že KT = realita, no stále je tam hrozba, že patríš medzi tých 20 %. (Presne rovnaký problém ako má momentálne aj Čimo, aj keď sa mi zdá, že Ty si na tom už o chĺpok lepšie).

Píšem ale aj kvôli niečomu inému. Rozmýšľal som nad Tvojou správou spred vyše týždňa, nakoľko moja sytuácia sa zas značne zmenila. Napíš mi teda na email (moje (-naše) vlákno hore na tretej strane), aby som Ti mohol predostrieť o čo mi ide.

Peknú nedeľu prajem.
škovránok „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
13. 07. 2019, 6:16
Ahojte, pekné ráno, ja ho mám, na váhe mínus, dodržiavam limit na KT, a ide to dole. Tak sa :bigradost: toothsmile . Boli aj nezdravosti :roll: , ale limit dodržaný, tak som zvedavá, ako to pôjde ďalej, teším sa na to, v hlave dúfam už na furt prepnuté, že iba na príjme vyrátanom KT, to ide trvalo a celkove som aj spokojná, že primerane.
Dodo, ďakujem za rady, no je to u mňa fakt o hlave, stále som tlačila nízko, šlo to super aj -3kg týždenne, ale potom brzda, už sa to snažím potlačiť takéto zmýšľanie, vďaka Tebe, tak verím, že spolu to fakt dotiahneme do udržateľného konca.
miska, asi potrebujem reálnejšie a objektívnejnejšie sa zamýšľať, si ma k tomu nabudila, Tvojm príspevkom, ďakujem moc toothsmile
cimo, dík, Tebe sa ako darí
majte pekný víkend kamkovia toothsmile toothsmile toothsmile
dodoriven „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
12. 07. 2019, 6:53
Dobré ránko Škovránok,

4kg za mesiac už ale nie je pomalé chudnutie. 4 max 6 kg/mesiac si môže dovoliť iná kategória chudnúcich. Ja ani Ty nepatríme do tejto kategórie, a preto si musíme zvyknúť brať to športovo a chudnúť 1 až 2 kg za mesiac. Čím skôr sa s tým zmieriš, tým skôr natrvalo schudneš.

To že si nastavená psychicky veľmi dobre hodnotím jednotkou s hviezdičkou. A keď budeš takto žiariť aj naďalej, prinesie to tie želané výsledky.

Držím palce a prajem pekný deň a víkend.
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
10. 07. 2019, 13:15
dodo, skovránok, dakujem...

[b]utotok[/b]

- plávanie...neviem, či len ja mám ten pocit akoby bola jeseň...

9460 kj

majte krásny zbytok dňa
dodoriven „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
10. 07. 2019, 9:08
Škovránok,
žiaľ viac menej si potvrdila, čo som písal.

Teraz to hlavne nevzdávaj, a ani neurýchluj.
Skláňam sa pred Tvojou snahou uspieť a určite to nejako spolu dotiahneme do úspešného konca. (Nemysli si, že u mňa to klape všetko na 100 % ((len sa menej nad tým trápim ako Ty)). Ono vedieť a vedomosti napĺňať, sú dve úplne rozdielne veci.)

Maj sa pekne, drž sa, a ja sa zajtra ozvem.
dodoriven Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
10. 07. 2019, 8:58
Mišelka,
takže ten výdaj mohol byť oveľa vyšší ako si vypočítala, písal som Ti to emailom.
Ahoj
škovránok „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
09. 07. 2019, 18:24
Ahojte, Dodo, no veru zamýšľam sa poriadne nad sebou brxe , túžbu schudnúť mám celý život, už by som chcela byť štíhla, aj keď nie chudá, mala by som už konečne po starosti, som štíhla a :bigradost: , nemusím riešiť, zosilnie mi, alebo sa viac prejaví pri rýchlych úbytkoch, je to tak motivujúce...-3kg za týždeň :roll: , zistila som však sam a na sebe, pri nedávnom pokuse, že je to voda, následne začnem málo pridávať a šup váha bleskove hore, vtedy moja túžba slabne, som demotivovaná xbeex . To čo píšem pohyb a strava je fakt, ibaže nízko som šla. Asi toľko... toothsmile
Miska, spätne som si popozerala záznamy, čiže celkove viac ako 100kg hore dole, klasické jojo, celkove - 24kg, to som držala posledných 3-4 roky, plus mínus 3, 4 kg, potom plus 7kg, to plus pripisujem hormonálnym zmenám. To pomalé chudnutie som myslela, že stačí 2-4kg mesačne. Nie týždenne :roll: .
No ako to pozerám napísané, krása xmurx . Prečo sa človek nepoučí z toho, čo Miro už popísal, ale to musí skúšať na sebe? xudivx
Momentálne mi KT nastavili 8573Kj, takže -2kg doťahujem. Som spokojná, tak som zvedavá teda na seba, ako mi bude ubúdať z váhy. Nastavená som psychicky veľmi dobre, a fyzicky realizujem xpapax xchlastx xstrechx a potom xpckx sem Vám na posúdenie. toothsmile
Všetkým ďakujem za hlbokomyseľné úvahy nad mojim chudnutím a nechudnutím. toothsmile
pááá kamkovia
škovránok Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
09. 07. 2019, 18:03
Ahoj Miska toothsmile , ďakujem za info, hm nechcem byť múdra, ale pod bazál by sa nemalo ísť? no musím sa aj ja jaspoň pá dní zapísať aktivity presne, mám zadané ako som uviedla, či dobre? pááá miska, drž sa thumb1
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
09. 07. 2019, 8:16
skovránok, dodo, dakujem...

škovránok, hodím sem posledných 5 zápisov z kt pre prehľad...

príjem 10060 kj
výdaj -2626 kj
zostatok 7435 kj

príjem 12661 kj
výdaj -5770 kj
zostatok 6891 kj

príjem 9483 kj
výdaj -7022 kj
zostatok 2462 kj

príjem 8922 kj
výdaj -5143 kj
zostatok 3779 kj

príjem 9352 kj
výdaj -3972 kj
zostatok 5381 kj

opäť podotýkam, že si len bez plánovania robím štatistiku...trošku mi ten zostatok robí vrásky, nakoľko môj bazálny metabolizmus je 6799 kj a vyzerá to, že jem málo, alebo musím pribrzdiť s pobytom vo vode...vypočítaný udržiavací príjem by som mala mať pri strednej záťaži 10539 kj...no aktuálne nemám pocit, že by som čokoľvek robila nasilu - či už pohyb, či hlad...je síce pravda, že ísť sa hýbať sa mi nikdy nechce, no ked som vo vode, rýchlo sa to zlomí a nie a nie vyliezť...je to asi prirodzená lenivosť, radšej po práci zaliezť do postele, ved som vyčerpaná, no logicky viem, že telo unavené nie je, tak akurát usedené...a mozog predsa váži sotva kilo, nebude diktovať 83 kg telu...

dodo, zaujal ma tvoj 22000 kj príjem...takže ked si prirátam k bazálu výdaj pri hore uvedených záznamoch, tak sa dostanem na príjem 9425 kj, 12569 kj, 13821 kj, 11942 kj a 10771 kj, čo sa mi zdá v niektorých prípadoch veľa...už aktuálny príjem mám vysoko 9000-10000kj, takže by som pri nom tabuľkovo mala udržiavať...niekde je zrada...alebo tieto výkyvy sú moja rezerva, vďaka ktorej chudnem?

viem, že si ako príjem, ani výdaj nikdy presne nevypočítam, takže sa tieto hodnoty dajú brať len orientačne...

[b]pondelok:[/b]

cca 30 min bazén

krásny slnečný utorok...
mahafsoun Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
08. 07. 2019, 20:42
Ach jaj, tabuľka naozaj nie je priložená... :roll: Odprisahala by som, že som ju pripojila. toothsmile
Možno zlyhal autopilot...
Tak prikladám teraz, ospravedlňujem sa.

Mobius, tabuľka je len plus mínus k 1.7., sú v nej samozrejme zahrnuté všetky hlásenia.
dodoriven Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
08. 07. 2019, 19:33
Mišelka všimol som si otázku na mňa, no som hlboko v časovej tiesni a odpeveď pre Teba bude náročnejšia, tak Tebe sa ozvem zajtra večer keď prídem domov.
škovránok Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
08. 07. 2019, 19:00
Ahoj Miska, k cm, a váhe xclapx xclapx xclapx , teším sa s Tebou, prosím ťa koľko Ti vyrátali KT aktivitu a trávenie potravín, mne 912Kj, myslíš že je to dobre, alebo tak akurát? ďakujem brxe páááá
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
08. 07. 2019, 12:20
cimo, mám staršiu tému:

[u]Schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...[/u]

kde som si robila denne perfektné záznamy, do ktorých som sa v prípade kríz vracala, alebo keď som si potrebovala overiť, čo som nenápadne zmenila, čo malo vplyv na výsledok...táto téma je už príliš ochudobnená....

dodo, v inej téme si písal svoj príjem pri chudnutí...aký by si mi vyrátal a odporučil?

fotenie jedál som nakoniec po 1 a 1/2 dni zrušila, nakoľko ma to príliš vťahovalo k jedlu...a čím viac jedlo riešim, tým som nepokojnejšia a unikajú mi podstatnejšie veci...jedlo aktuálne riešim, len keď som hladná a tam chcem aby aj ostalo...

v sobotu som narazila v kalendári na meranie zo dňa 25.3.2019, tak som sa zo srandy pomerala...výsledok ma šokoval, nakoľko mám stále pocit, že stagnujem, nikam sa neposúvam napriek stále novým a novým veciam, ktoré dnes oblečiem a ktoré som kedysi na seba nenatiahla...sukne nosím na gumičku, takže tam zmenu nevidím...

pás -5 cm, boky -3 cm, stehno -3 cm, lýtko - 1 cm, krk - 0,5 cm, biceps - 2,5 cm, hruď - 3 cm...spolu - 18 cm...ďalšie meranie si dám v septembri...

[b]piatok, sobotu aj nedeľu[/b] mám za sebou plávanie hneď ráno, ako sa zobudím a poobede druhé...rovnako ako som to robievala pri mori...

strava v pohode, až na sobotu...den som zavierala na 8490 kj, čo sa mi nezdalo...a vrtalo mi to v hlave (však mám ešte rezervu) až kým som si o 10.30 pri telke nedala najprv povolené množstvo čokolady a potom som ju dorazila - spolu 150 g....takže opat sa mi osvedčilo, nemať doma nič čokoládové...na vysokopercentnú to neplatí, nakoľko viem, že tú môžem, viac ako hrsť ma neláka si prisypať k jedlu...

prajem pekný nový slnečný týždeň...
misela „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
08. 07. 2019, 11:58
škovránok, mali by ťa zaujímať len výsledky...

trošku ma zmiatla veta u teba, že ak navýšiš príjem, budeš sa musieť zmieriť s pomalším tempom chudnutia...aké máš výsledky pri 7000 príjme (mínus za rok, mínus za pol roka...stabilné, alebo len dočasné mínus?) plus na jednej strane mám pocit, že si si už našla svoj fungujúci systém, na druhej strane zas všetko zbrklo hneď vyskúšaš...

ono organizmu trvá nejaký ten týždeň, aby zareagoval na akúkoľvek zmenu...našťastie...rok 2017 som začínala ako 91 kg, končila ako 98 kg...+7 kg pri životnom štýle, nejak som sa netlačila, len som mala životný štýl, ktorý mi naberal hmotnosť - cez týždeň som hladovala, víkendy som nezvládala...tento rok opat nejak netlačím na pílu, len si píšem denník, ku každému jedlu hodím ovocie, alebo zeleninu, jem 3-4 krát a občas prerátam v kt a zatiaľ mám dole za pol rok - 5 kg...do konca roka by tom mohla byť s prehľadom - 10 kg...

takže pokoj, dáš to s chladnou hlavou...ved koľko ľudí denne schudne, a čo sme nejaké iné, špeciálne?
dodoriven „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
08. 07. 2019, 6:43
Dáš to! Nad iným ani neuvažuj!!!
Musíš nielen veľmi chcieť, ale hlavne byť sama k sebe maximálne úprimná, aby si si vedela odpovedať na otázku, či robíš naozaj všetko preto, aby si schudla.
V tomto prípade nemyslím, či robíš úplne všetky úkony, ktoré je vôbec možné robiť, lebo to snáď ani nie je možné, veď vždy sa dá robiť o niečo viac, ale či to, čo už robíš, teda presnejšie, to čo navonok deklaruješ (nielen na tomto fóre, ale hlavne sama sebe), či to tak naozaj aj robíš.
Človek (každý človek) má totiž v sebe tendenciu automaticky ospravedlňovať svoje chyby (nejdem to teraz rozpisovať).
POZOR, ak to nerobíš, turbo chudnutím sa to dobehnúť nedá (to už ale vieš), iba celé zahodiť a naštartovať tak ešte väčšiu frustráciu, ktorá, ale bez podstatnej zmeny bude viesť úplne k tomu istému.

Sprav si teda pár minút pre seba a ak si s výsledkom spokojná, pozri sa na to, prečo v jeden deň (niekoľko dní) máš silnú túžbu chudnúť a potom sa zrazu objaví deň, keď to odhodlanie rapídne klesá (alebo sa úplne mýlim?).
škovránok „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
07. 07. 2019, 20:48
Ahojte, snažím sa priblížiť k 8000 Kj, som v pohode, žiadne hlady, nervozita, teším sa, že v hlave mi prepína, že na vyššom príjme nepriberiem. Opatrné stúpnutie na váhu ma o tom opakovane ubezpečuje toothsmile , váha klesá, alebo stojí. Super :bigradost: . Skúsim sa snažiť vážiť iba 1x do týždňa, v sobotu, nech ma neznervózni nečakaný výstup váhy. Po rokoch, žeby som to konečne dala?
Ďakujem moc za nákuky, Dodo, cimo...za príspevky
Dobrú noc toothsmile
škovránok „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
06. 07. 2019, 8:26
Ahoj Dodo, jasne, máš stätú pravdu. máš všetko čo treba k šťastiu. toothsmile páá
dodoriven „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
06. 07. 2019, 6:45
Na tom MR-ku bolo najblbšie to, že moja zdravotná poisťovňa mala limit vyčerpaný až do októbra, a tak som si musel nakoniec ešte zaplatiť 99e ako samoplatca (v pondelok by mi ale mal už prísť popis, tak sa uvidí potom).

Tak isto aj hmotnosť sa musí ustáliť, takže Ti môžem povedať o nejaký týždeň ako na tom som.

Choroby tu verejne prepierať nebudem, no ja som v podstate aj napriek chorobám, veľmi šťastný človek. Veď posúď: Mám vinikajúcu manželku, dobre vychované deti, strechu nad hlavou, čo jesť a v srdci Lásku. No povedz, potrebujem ešte viacej?

Nech sa Ti darí.
škovránok „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
05. 07. 2019, 22:10
Ahoj Dodo, och vôbec nepíšeš nudné a dlhé príspevky, ja ich vždy so záujmom čítam, rozmýšľam nad nimi a poučím sa. Píšeš k veci, prakticky po lopate. Hm, tak pôjdem 5x, s tými jedlami.
Dnes som mala príjem 7915Kj, fajn, nenaháňa ma na blbosti, som plná a sýta, super :bigradost: ,
Ráno kalanetika 15 minút, posilňovanie vlastnou váhou, bike1! 26km. Vôbec nie som unavená, hm dala by som aj viac.
Myslela som, že po toľkom jedle budem mať vyduté brucho, ale nie...tak som šťastná....
S tým MR to si mal blbé, ak budeš do budúcna potrebovať ozvi sa, možno pomôžem...aspoň skúsim...čo momentálne riešiš? aký zdravotný problém? a váha?
držím palce nech sa Ti to zrovná dobrú noc
dodoriven „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
05. 07. 2019, 18:58
Oveľa lepšie by bolo, rovno tam vsunúť to piate jedlo, a úplne najideálnejšie je podľa mna sa s tou jednou hodinou pohrať a mať 5 jedál rovnomerne rozdelených po 3 hodinách.

Prečo je to tak dobré, by som Ti vedel napísať pokojne aj na troch stranách (A4), no pravdepodobne tak dlhý traktát (aj bez toho píšem príliš dlhé a nudné články toothsmile ) by nikoho nebavil.

MR prístroje sú dvoch až troch druhov podľa výkonu, a tak isto sa rozlišujú aj vonkajšou konštrukciou a veľkosťou. Ten, ktorý mal voľný termín patril k tým menším a ja som sa tam nezmestil objemovo (nie podľa hmotnosti), t.j. svetlá výška medzi chrbtom a hrudníkom. Chýbalo mi cca 0,5 cm, a tak som musel za 5 dní drasticky schudnúť a odvodniť sa, ak som sa tam chcel zmestiť na ten uvolnený termín. Väčšie MR-ká mali prvý voľný termín až na august ( doba dovoleniek -málo ľudí na vytváranie popisov nasnímaného -obvolal som 26 pracovísk, z toho len v Bratislave 6).

Maj sa pekne.
škovránok „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
05. 07. 2019, 17:28
Ahoj dodo, 4x by mi vyhovuje najlepšie, raňajky 7,30, obed 12,30, olovrant 15,30, večera 18,30, medzi raňajkami a obedom ak budem hladná vsuniem ovocie,
myslím, že toto je udržateľné.
A ty kvôli čomu MR, a to je váhovo obmedzené? nevedela som? pááá
Lenka6 Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
05. 07. 2019, 15:34
Nie je pripnuta tabulka :)
dodoriven „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
05. 07. 2019, 11:14
Ďakujem.

thumb1 (ale aj zvyšovať kalórie treba postupne -pokojne si to rozdel na 2x po cca 500 kj).

Ešte mi napíš koľkokrát denne ješ, pretože sa v poslednej dobe o tom značne diskutovalo a žiaľ nie všetky úvahy o tom boli správne.
mobius Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
05. 07. 2019, 9:50
Ak je tabuľka hotová k 1.7. to ja tam asi nebudem, ale aj tak sa chcem spýtať...
To iba ja neviem nájsť novú tabuľku, alebo ešte nie je zverejnená? :roll:
škovránok „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
05. 07. 2019, 8:07
Ahojte, pekné ráno, dnes máme voľný deň toothsmile , rozmýšľam ako ho plodne využiť...
Navýšila som príjem na 8573Kj, zadala som trávenie a aktivity stredne aktívny, rátam v kalorických tabuľkách, tak uvidíme, som sa zmierila s pomalším ubúdaním, tak iba pekne všetko dodržiavať, už žiadne experimenty som si povedala, moja cesta pomalá a hlavne trpezlivejšia bude. Beriem na vedomie vaše pripomienky toothsmile .
Dodo, no to máš blbé, tie zdravotné čo sa Ti nabalili, tak Ti prajem nech sa Ti to polepší...
však hlavne pre zdravie to robím ja všetko...pááááá :bigradost:
dodoriven „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
04. 07. 2019, 21:55
Mišelka vystihla si to úplne presne (a ak sa mi popri tom podarí morálne zlepšiť aj seba, budem veľmi spokojný).

Škovránok, ten môj posledný úlet, tá divočina pred ktorou (obdobnou) som Ťa varoval, ale nebol z kategórie užívaných úletov života, ale mal oveľa prozaickejší význam -jednoducho som sa nezmestil do MR prístroja.

Prajem Vám (Mišelke aj Tebe) pekný víkend.
cimosvk Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
04. 07. 2019, 21:30
Miška krásne to tu píšeš, trošku sa snažím aj ja po tvojom vzore si apsoň spočítať koľko energie príjmam za ten deň a napísať si to niekde ([url=https://www.chudnutie-ako.sk/forum/viewtopic.php?f=12&t=62332]moja téma[/url] tu na fore).

Viem, že možno nie si najlepší vzor, ale dosť ma nakopávaš, si tu aktívna, pravidelne (denne) sa hlásiš a rád nasledujem dobrý príklad, ktorý dávaš. thumb1

Inak gratulujem k ďalšiemu skvelému dňu!
mahafsoun Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
04. 07. 2019, 19:22
Ahojte,

tabuľka k 1.7. je hotová. toothsmile
škovránok „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
04. 07. 2019, 16:12
Ahoj Miska, ďakujem thumb1
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
04. 07. 2019, 13:14
[b]streda[/b]

- zapekané zemiaky s králikom, cibuľou a slaninou, čierne ríbezle
- káva so smotanou, čoko kexík - kolega ma ponúkol
- zeleninový šalát s avokádom, majonézou, olivákom, 2 vajíčka
- zemiakové placky (od svokry), melón, kyslá smotana s kakaom, ako dezert

9352 kj

1,5l

plávanie - o 21.00 som vyliezla z vody, skôr sa nedalo

dnes som si začala fotiť jedlo, tak som zvedavá do kedy mi to vydrží...

krásny víkend prajem...
misela „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
04. 07. 2019, 13:07
skovránok, mala som zaplatené prvé 3 mesiace prémium, čo bolo pár e/mesiac...vtedy más prístup k iným jedálničkom...ono mi to pomohlo sa zorientovať...neskôr to už nemalo význam, tak či tak si idem po svojom...nakoľko to rovnako ako dodo beriem ako trvalú zmenu stravy s menšími, či vačšími úletmi a chudnutie je len vedľajší efekt...
bubina pitny rezim
04. 07. 2019, 12:32
cimosvk: dakujem za tip, ale mozem vyskusat, az ked budem mat vlastne uhorky /teda zadarmo/. V tychto mladych novych uhorkach su, samozrejme, tiez semienka a ked ich vyskrabem, tak co mi ostane z uhorky? Moj fajnovy zaludok nema rad semienka v uhorke a potom mi cely den oznamuje, ze...
Horucavy polavili, manzel sa vratil a uz sa mi lahsie zije. Uz sa mam s kym porozpravat, lebo so psami je to dost narocne -ajustnie-.
dodoriven „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
03. 07. 2019, 14:29
Ja som prestal vedome chudnúť už dávnejšie, pretože som to nezvládal prerátávať a porovnávať z dôvodu toho, že som si musel dať do poriadku niektoré zdravotné ukazovatele a chudnutie bolo skôr kontraindikačné.

Tiež som 3x si napchal črevá viac ako sa patrilo (Vianoce, Veľká noc a oslava spoločných narodenín - dokopy asi +4 kg, no to išlo celkom ľahko dole. Držal som sa ale na 114 -tich (112 - 114) a bol som sám spokojný.

Pred necelým týždňom som však spravil presne to, od čoho odhováram Teba , no ešte umocnené odvodňovaním atp. No a teraz to začína ísť veľmi rýchlo hore (vodu som musel doplniť ako prvú) a ako poznám svoje telo, tak na 114-ke sa po takejto divočine nezastaví. 120 som síce prehnal, no 116 - 118, je vysoko reálnych.
škovránok „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
03. 07. 2019, 12:54
ahojt, miselka, ako si to našla? ma to zaujíma, ďakujem Ti pekne toothsmile , aj za povzbudzov xstrechx -anielik-
dodo, no by ma porazilo -ajustnie- , ak by váha stúpala, a to Ti prosím Ťa ako dlho ide smerom hore? pááá
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
03. 07. 2019, 12:17
cimo, lepšie to bolo, ked som sem dávala všetko ohladom stravy, vody, spánku a pohybu...no takto som zas vo vačšom bezpečí, síce pod dohľadom, ale bez kritiky...nakoľko čisto asi nepôjdem nikdy a tým pádom nie som žiarivý príklad...

dodo, občas dám aj 2 jedlá (ranajky a večeru), ale prevažne mávam 3 jedlá (+ varený obed) plus kávu so smotanou a ovocie pomimo...jedno jedlo mávam sladké (kaše, tvaroh) aj ked už ani nie denne, tak 3x týždenne...nejak mi neberie...asi to robí ovocie v strave, aktuálne čierne ríbezle, egreše, jušta, maliny, a už aj ked trošku kyslé marhule sú úžasné...jednoducho sa napasiem na záhrade po plávaní...plus k varenému obedu mávam za 2 hrste ovocia, kedže zeleninu mávam k ranajkam a k večeri...

tento mesiac idem bez kt, zato jedlá hrsťujem...vždy mám 2 malé taniere (obedáre) úplne plné - jeden zelenina, druhý zbytok...

[b]utorok[/b]

- zapekané zemiaky s bravčovým, slaninou, cibuľou, hubami a maliny
- káva so smotanou
- zelenina s 1/2 avokádom, 2 vajcia, majonéza, olivák
- 1 1/2 kaiserka, olivák, šunka, zelenina, kuracie stehná 2x - ešte bola v pláne čokoláda po plávaní, ale nakoniec som nemala chuť, tak som ju vrátila...

- plávanie - hodinku...voda a príroda úžasná...

krásnu stredu prajem...
misela „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
03. 07. 2019, 12:00
skovránok, mne kt vyrátali 5581 kj...a skôr ako som sa chytila ,,odporúčaného,, príjmu som si pozrela zo 20 žien cca ta istá váha, vek (máš tú možnosť v kt) a vyšlo mi, že v priebehu roka baby s vyšším príjmom cca 8500-10000kj mali úbytok medzi 15-20 kg (aj ja som sa medzi ne zaradila - 18kg plus 3 a 2 kg pribraté počas vianoc a velkej noci, dokopy -23 kg za rok) a tie s príjmom do 6000kj po pár týždnoch bud odišli takže to predpokladám nezvládli, alebo mali úbytok max 3 kg...plus samé sprostosti v strave - rozne sladkosti...takže som si našla vzorec a išla na príjme 9500-11500kj...dnes od cca 90 kg som na príjme 8500-9500kj, občas to prepálim, no 12000kj je aktuálne môj strop...viem, že ako 58 kg budem mať pri súčasnej pohybovej aktivite príjem 8000-9000kj...
na druhej strane píšeš, že si našla príjem pri ktorom chudneš...čo je paráda, aspoň nemusíš hľadať a skúšať a ides pekne smerom nadol...drž sa
dodoriven „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
03. 07. 2019, 11:21
Ešte som sa rozhodol Ti napísať niečo k minulej téme, pretože Teba to stále neprešlo a stále hľadáš ten svätý grál chudnutia.

Pán Bukovský je iste veľmi dobrý špecialista a aj o tému chudnutia sa zaujíma veľmi intenzívne (má vlastnú prax, študuje, chodí po sympóziách atď atď).
Napriek tomu sa niektorým jeho vyhláseniam značne čudujem. Jedným z týchto výtvorov, ktorý vyplodil pred šiestimi rokmi je aj Tebou spomínaná predplesová kúra. Daj si radšej s úsmevom tú mnou navrhnutú protistresovú, lebo týždeň po predplesovej by si sa stejne na ňu vrhla aj bez anistresovej súpravy (hlavu rovno o stenu toothsmile toothsmile toothsmile )

Pozri sa na to sedliackym rozumom:
1, Je to vyslovene drastická diéta (sám uvádza max 14 dní a na vlastné riziko) a nie stravovací systém vhodný pre tučného človeka. Čiže aj takto krátkodobá dieta už môže zakladať budúci jo-jo efekt.
2, Aj keď je tam v niektorých potravinách dané určité rozpätie, ostatné potraviny sú striktne dané, napr. jedno jablko. To znamená, je to strava na schudnutie napr. pre 150 centimetrovú a 50 kg vážiacu ženu ako aj pre napr. 190 cm a 120 kg ženu. A to už je blbosť. To znamená, len jedno, že na tom nezáleží, lebo ideš na totálne minimum. No a ísť na takúto divočinu pre dlhodobo chudnúceho je naozaj blbosť. xnieniex

Ibaže by som p. Bukovskému krivdil a jednoznačne vedel čo tým robil, presne ako drogový díler keď rozdá "čistým" prvé dávky zdarma aj s lístočkom, kde a ako ďaľšie dávky môže kúpiť.

Nechcel som to spomínať, no ja som teraz pred pár dňami potreboval urgentne zmenšiť objem. Držal som pár dní ešte oveľa väčšiu divočinu, (oveľa horšiu ako suchá hladovka), doslova s devastačnými následkami na telo a už dnes naberám späť a budem rád, ak sa zastavím ešte pred 120-kou, čo už bola hmotnosť, ktorú som dávno, dávno myslel, že už nikdy neuvidím.

Vermi, možno sa Gringovi podarí po schudnutí nenabrať (dával som mu vtedy asi 3%-tnú šancu), no Tebe teraz by som nedal viac ako 3 promile. Jednozačne sa na to vykašli a daj si poradiť. Ak to dlhodobo nejde radšej mi napíš, alebo ešte lepšie obráť sa na ľudí čo tomu rozumejú viac ako ja. Ak by mi to dlhodobo nešlo, ja by som sa obrátil osobne na Mira Veselého.
Drž sa a prajem pekný deň.
mobius Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
03. 07. 2019, 9:58
Hlásim [b][color=#0000FF]93,4[/color][/b]kg.
Nebol som doma, tak iba dnes ráno.
cimosvk „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
03. 07. 2019, 8:21
[color=#FF0000]Škovránok[/color] presne ako píše Dodo...

Nehľadaj rýchle spôsoby chudnutia, lebo si len o to viac rozhádžeš organizmus! Kašli na všetky tie zázraky a blbosti sľubujúce rýchly úbytok cm aj kg... Preštudoval som si niečo málo o téme stravovania a hcudnutia aj mimo týchto Mirových stránok a všade som našiel reakcie ľudí na spôsob: [u]chvíľu to fungovalo ale potom sa to zastavilo a teraz neviem čo ďalej[/u]... takže zrejme všetky takéto pokusy o nepravidelné / nekonštantné stravovanie asi fungovať nebudú. ja sám som za tie roky skúšal tiež pár podobných blbostí na základe mojej nevzdelanosti a vždy to malo len jediný efekt - pupok zas o niečo večší ako predtým.

A to predsa nieje ten efekt čo chceš. Ty chceš schudnúť a byť štíhla natrvalo. A to z mne dostupných informácií ide len jedným spôsobom - a to doživotnou úpravou životosprávy... (Postup odporúčamný Mirom Veselým)

ale možno sa mýlim a je tu niečo iné fungujúce, niečo čo ja nepoznám. Rád sa oboznámim, ĎAKUJEM
cimosvk Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
03. 07. 2019, 8:09
Ahojte, ak sa môžem pridať tak ma tam dopíšte so 109kg :)
dodoriven „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
03. 07. 2019, 6:02
Škovránok,
ja by som Ti aj povedal ......no dnes nechcem byť za hulváta.

NAJŤAŽŠIA VEC NA SVETE JE PRESVEČIŤ ŽENU, ŽE AK CHCE TRVALO SCHUDNÚŤ, MUSÍ NAJPRV SVOJE VYHLADOVANÉ TELO NAUČIŤ SPRÁVNE JESŤ, PRI KTOROM, ŽIAĽ Z JEJ VLASTNEJ VINY, BUDE SPOČIATKU PRIBERAŤ. xudivx

Teraz priamo k Tebe:
1, 7605 kj môže byť pre ženu v niektorých prípadoch dostačujúce. Naozaj nepoznám Tvoje údaje a spôsob života. No z doterajších indícií, skôr mi to vychádza na hore uvedený citát, ktorý som práve vymyslel.

2, Prosím Ťa napíš mi link na tú tabuľku podľa ktorej si to vypočítala (nech nezomriem sprostý -máš pravdu, mne ani táto informácia už nepomôže).

3, Protistresová kúra (píš si): Skladá sa z protistresovej súpravy a jedného, jediného cvičenia.
Protistresová súprava: a, 1ks kancelárskeho papiera, b, fixka, c, univerzálne lepidlo.
Postup: 1, Na papier nakreslíme kruh a potom ho vo výške očí pripevníme na stenu.
2, Pristúpime k papieru na vzdialenosť cca 20 cm.
3, Začíname udierať čelom do stredu kruhu. Spociatku desať úderov.
4, Po zastavení sledujeme, či stres prešiel, alebo nie.
5, Ak stres neprešiel, pokračujeme ďaľšou a podľa možnosťou razantnejšou sériou 10 opakovaní.
6, Takto pokračujeme až do úplného prejdenia stresu, alebo bezvedomia!!! Je vedecky dokázané, že v bezvedomí stres rapídne klesá.

Pozn. Prajem pekný deň a chcem pripomenúť, že výrobca a ani predajca nenesú zodpovednosť za nesprávne používanie antistresovej súpravy.
strawberry Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
02. 07. 2019, 22:26
Ahojte, prosím zapísať 66. Ďakujem

Mary, keby to tak bolo, rapídne by sa znížil počet nadávajúcich na horúčavy :-))) -bazen- :mnaaam:
Fanatic Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
02. 07. 2019, 18:08
Ahojte, poslušne hlásim 81 kg, ďakujem za zapísanie. xpckx
škovránok „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
02. 07. 2019, 16:31
Ahojte, 7605Kj, mi vyrátali kalorické tabuľky, ten si rátam a podľa toho idem, iba podľa tohto príjmu zo mňa ubúda xstrechx . Pohrávam sa s myšlienkou skúsiť protiplesovú kúru od Bukovského, keď to rýchle chudnutie je tak lákavé xstrechx :bigradost: .
Pohybové aktivita momentálne 15 minút kalanetika denne, ob deň posilňovanie vlastnou váhou, 1 hod. walkovanie alebo bike1! .
ďakujem za váš záujem o moju osobu toothsmile pááá
dodoriven „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
02. 07. 2019, 13:24
Ahoj Škovránok,
chcel by som rozobrať Tvoju skúsenosť so stravou 5:2 a výsledkom +2kg. (Keď som si študoval varianty prerušovaného hladovania, prišiel som len po denné a dvojdňové 125/25 a potom som prestal so štúdiom, takže 5:2 detajlnejšie nepoznám, no pricíp by mal byť rovnaký, a tak to vysvetlím na 125/25).

Keď jeden deň zjem 125% svojho kalorického prijmu a druhý by som zjedol nie 25 (do 25), ale napríklad 40, s tým, že je to predsa lepšie ako nič, tak zrazu môžem zistiť, že priberám.
Prečo?
Lebo telo má nielen na prežitie (to je tých do 25%), ale aj o niečo navyše, no stále málo (40% nie je 100%) a tak z tých zvyšných 15%, keďže má vyhlásený krízový stav, si začne robiť zásoby do budúcnosti. Za normálneho stavu ale nemá z čoho (z tých max 25%) a hneď na druhý deň dostane 125%, a takto dokola, tak si na to zvykne a zoberie to ako spôsob stravovania a nebude mať tendenciu v odľahšovací deň a ani ten "navŕšený" sa snažiť robiť zásoby.

No ale prečo to potom nefungovalo u Teba a bolo to hneď také kritické?
Podľa mňa je to tým, že jednak si to robila len deň a jednak Tvoj stály príjem 8000 kj, je tak ako píše aj Mišelka pri všetkom tom športovaní, nízky a Tvoje telo stav pohotovosti vyhlásilo už dávno (no tak povediac s odretými ušami, bolo ešte ochotné spolupracovať), a teraz zrazu krízový režim a to už bol pokyn na to, aby telo začalo ukladať maximum do zásob.

Podľa mňa je to ukážkový priebeh špatného stravovania (diétovania), zavŕšeného (nám dobre známym) jo-jo efektom. (Nevysvetlil som to úplne najlepšie, no malo by to stačiť).

Každý takýto pokus nás hádže nazad nie na niekoľko dní, ale žiaľ o niekoľko týždňov (a niekedy aj až o niekoľko mesiacov -nemyslím len na hmotnosť).

Nepozeraj sa Ty teda na tetušky v Anglicku, (povedal by som, že majú ešte väčšie zadky ako slovenky) a aj keď to môže mamine a dokonca aj Mišelke (ak si pozrieš spôsob jej stravovania, tak pochopíš) vyhovovať, tak Tebe to (aspoň zatiaľ toothsmile ) zjavne nevyhovuje.

Ak si chceš niečo zobrať z angličaniek, tak ich sebavedomie, keď pri 160 cm a 95 kg si zoberie na seba ešte o číslo menšie legíny a ide do mesta. -No to nie je len o sebavedomí, ale aj o spôsobe myslenia tých druhých. Keď Ty prídeš v UK do obchodu v nátačkách a v pižame (pozor!!! nemyslím erotické negližé - na to sú  naopak veľmi hákliví), tak si Ťa nikto nebude všímať inak ako druhých ľudí (pokiaľ tam nebude slovák-turista toothsmile ). U nás by predavačky a náhodní kupujúci, aspoň týždeň o ničom inom ani nerozprávali.

Takže: [u]sebavedomie[/u], [u]poctivé nastavenie kalorickej potreby[/u] (nie čo povedala nejaká tabuľka, či diétny poradca idúci cestou rýchlich úspechov, [u]vypozorovanie toho, čo mi v strave vyhovuje[/u] (príprava chudnutia vo vlastnom slova zmysle) a [u]trpezlivosť pri pomalšom rozbehu a priebehu[/u] (možno nedosiahneš do zimy tú svoju ideálnu hmotnosť, ale do jari, no budeš ju už potom mať na stálo).

Porozmýšľaj nad tým, (prípadne mi napíš na email -v chlieviku na tretej strane) a drž sa.
dodoriven Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
02. 07. 2019, 13:06
Ahoj Mišelka,
vo všeobecnosti s Tebou súhlasím: Menší kalorický príjem je rozhodne lepší ako nadpríjem. Dokonca sa javí, že možno je aj lepší ako zatiaľ deklarovaný optimálny príjem. Aj keď u niektorých pozorovaní dlhovekých národov sa prišlo dodatočne na to, že to nemusí byť len z nízkokalorickej stravy, ale aj z vysokej nadmorskej výšky, či z pokojného -nestresujúceho spôsobu života, alebo z dennodennej fyzickej práce.
Na druhej trane, mnoho preživších z koncentračných táborov (tam bol ale kalorický príjem podstatne nižší ako tých -30% čo spomínaš), si vyliečilo rôzne, najme civilizačné ochorenia.

Otázkou zostáva, čo z toho je vhodné pre nás, a ako to zistiť s čo najmenšími prípadnými stratamy?

P.S.: Češi ale boli vždy pred nami. Navyše je to počtom obyvateľov raz tak veľký trh, navyše s cca polovičným množstvom neprispôsobilých obyvateľov -a to už je iná liga.

Maj sa pekne.
cimosvk „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
02. 07. 2019, 10:48
Škovránok držím palce v tvojej snahe. Celkom sam i páči názov tvojej témy a dosť mi to pripomína moju slabinu toothsmile (nie, "určite" toto nieje už môj tak 20ty pokus o lepšiu životosprávu pretože som doteraz nikdy nevydržal, "určite nie" toothsmile )

čo sa týka tých rôznych spôsobov stravovania, som zvedavý ktorý sa ti ozaj osvedčí, nezabudni sa pochváliť! Veľa zdraru!
cimosvk Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
02. 07. 2019, 10:36
Miška gratulujem! Dosť ma táto tvoja snaha nakopáva. ĎAKUJEM!!! Držím palce a verím, že uspeješ! thumb2 :bigradost:
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
02. 07. 2019, 8:54
[b]pondelok[/b]

- plávanie, vyhnal ma až hrozivý búrkový mrak...

majte krásny utorok
mary Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
01. 07. 2019, 19:05
Hlasim 104.9kg. Dakujem za zapisanie. Prajem pekne leto a nech sa nam podari roztopit co najviac slaniny. Keby to tak islo, ze nad 30 stupnov automaticky... toothsmile
misela Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
01. 07. 2019, 11:17
poprosím zapísať 84,9 kg...dakujem
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
01. 07. 2019, 11:01
dodo, cimo, dakujem za oživenie témy...


[b]utorok:[/b]

9561 kj

pilates


[b]streda[/b]

8727 kj

plávanie

hormóny a ,,okolnosti,, mi popustili ďalšie 4 dni kontrolu...takže toto je to, na čom už pracujem...

150 g kávová čokoláda


[b]štvrtok[/b]

9690 kj

plávanie


[b]piatok[/b]

10028 kj

175 g mandlová čokoláda

plávanie


[b]sobota[/b]

boli sme s malou v nr na pretekoch...stretla som po 11 r. kamarátku bývajúcu v ba...bol to celkovo fajn deň

obed v čínskej, odjedla som malej 6 hranoliek...a miesto zmrzliny som si kupila ovocnú šťavu, kde som si dala viac, ako som chcela - 0,5 l

9118 kj


[b]nedeľa[/b]

bez kt

toffife - viac, ako by som chcela

nedele sú, ale a vlastne, každý druhý deň momentálne náročné...a nepôjde hore, ale len a len dole...


začína nový mesiac, mesiac bez kt...

krásny slnečný pondelok prajem...
misela „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
01. 07. 2019, 10:46
skovránok, vrhla si sa do ,,mamininho,, režimu po hlave plus si nastavená, že nič iné na teba nefunguje...

neviem, o čo tu konkrétne ide, no z toho, čo mamina napísala, 5 dní sa ide na udržiavacom príjme - u mňa je to 10500 kj...tvoj denný príjem je okolo 8000 kj, čo je udržiavací príjem pri ženy tvojej výšky, váhy cca 60 kg a takmer neaktívnej...6ty den by mal byť ,,pôstny,,, niečo čo prospeje zdraviu, oddychne si tráviaci systém - u každého je to iné, niekto je o tekutinách, niekto o šťavách ( ja sa pohrávam s myslienkou ísť raz týždenne na štavách, zatial ich mám raz denne niekedy ráno, niekedy večer), niekto o chlebe, niekto o ryži, niekto o zemiakoch (moja babka, celý život štíhla kôli cerkvi mala piatky o chlebe a vode, alebo o pustých zemiakoch a vode a dožila sa 99 rokov v plnom zdraví)...proste v tých 2000 kj mať niečo jednoduché, niečo prospešné zdraviu, niečo odľahčujúce trávenie...a ty si si hned po dlhodobo zníženom príjme dala hladovku, zloženie tej hladovky nepoznám...jasné, že ti to nesadlo...a ako rýchlo si to skúsila, tak si sa rýchlo na to vykašlala...aké také výsledky, pri reakcii tela zistíš nie skôr ako po mesiaci...

ono aj u dlhovekých, mlado vyzerajúcich ľudí je známe, že idú na cca o 30% nižšom kalorickom príjme..alebo majú len 2 jedlá denne...proste netlačia neustále niečo, ale dajú priestor tráviacemu ústrojenstvu, aby si oddychlo, aby sa telo dočistilo od vírusou, baktérii,...

škovránok, nech sa darí...
cimosvk pitny rezim
30. 06. 2019, 22:02
Bubka držím palce nech to zvládneš! Si šikovná a dokážeš to postupne aj skrz tie pekelné teploty.

Na tieto horúčavy mám mini osvieženie: šalátová uhorka na plátky, vyžmykať limetku/citrón, pár lístkov mäty, medovky, pár kociek ľadu, voda/minerálka(asi 1,5l). thumb1
cimosvk Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
30. 06. 2019, 21:38
Miselka tieto tvoje hlásenia sa čítajú ozaj skvele! Gratulujem k tým doterajším úspechom a prajem nech naďalej pokračuješ skvele dobrým tempom a k svojej skvelej postave! Viem, že to zvládneš a veľmi ti fandím! thumb2
škovránok „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
30. 06. 2019, 8:39
Ahojte, peknú nedeľu všetkým...
ja som včera skúsila na sebe, to čo mamina píše v svojej téme, jedenie 5:2, čiže včera som nastolila nízko...2000Kj.
Dnes som sa postavila na váhu plná očakávania +2kg, skoro som zinfarktovala. Necítila som sa včera vôbec dobre, zrejme mi nebude sedieť toto stravovanie. Potom som si pocvičila, medzitým sa odvodnila toothsmile , idem znovu skúsiť váhu, haha váha späť na pôvodnú, ako pred týždňom, no chvalabohu aspoň tak. brxe
Čiže sa znovu utvrdzujem v tom, že pre mňa platí iba to čo vystihuje názov témy, vážiť, rátať, pohyb, tekutiny, a relax, bez stresu sa snažiť byť.
Takže už žiadne pokusy nebudem skúšať. Mne z toho všetkého vyplýva, ži aj organizmus nebol v strese, a zadržiaval tekutiny, nebola som včera v pohode, hlad som necítila to je pravda, iba takú slabosť.
Som zvedavá na maminu, či sa jej toto stravovanie osvedčí, každý organizmus je iný.
zatiaľ páá idem variť, chcem ísť poobede -vovode-
Lenka6 Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
30. 06. 2019, 8:04
109,2 kg po vcerajsej svadbe:D diky:))
mamina1 Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
30. 06. 2019, 6:22
Ahojte, prosim o zapisanie 73.5 kg :) dakujem thumb2
amanda.k. Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
30. 06. 2019, 5:07
dnes 54,6 -anielik- -anielik- -anielik- -anielik- -anielik- teda ak je to pravda..postavila som sa na váhu len raz..pred cestou do roboty :roll:
bubina pitny rezim
27. 06. 2019, 18:18
Ozyvam sa po dlhej dobe.
Tieto horucavy ma pomaly ale isto nicia.
V zahrade sa da pracovat len do 7-mej rano a ked to nestihnem tak potom az vecer aspon polievam.
Obcas idem rano so psom na vychadzku, obcas musim ist z domu prec nieco vybavit, obcas idem pracovat do Bratislavy a potom je uz cely den v...
Manzel je pracovne zaneprazdneny uz od maja a na vsetko som sama. Je to dost narocne.
S chudnutim je to narocnejsie, ale aspon sa drzim a pomaly, pomalicky to ide dole.
dodoriven Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
25. 06. 2019, 16:30
Ďakujem, no ani jedny nie sú to, čo hľadám. Inak to upozornenie na hovor sa mi celkom páči, pretože ja nemávam v kuse mobil na uchu (alebo v dlani toothsmile ) ale hodený niekde v ruksaku, či v taštičke....
Nech sa darí.
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
25. 06. 2019, 10:19
[b]pondelok[/b]

9866 kj

plávanie 20 min

pilates 21 min

krásny utorok prajem
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
24. 06. 2019, 12:32
mamina, gringo, dodo,...dakujem

dodo,

[u]https://xiaomi-store.cz/img/cms/n%C3%A1vody/amazfit-stratos-navod.pdf[/u]

podľa návodu sú vodotesné a s náramkom rovnakej značky nemám doteraz problém, mám ho už 3tí rok, opať som ho pajzla drahému, kedže riešim hodinky...nakoľko sa mi pokazili do 6 mesiacov, malo by ísť o výrobnú chybu a podľa zákona som mala právo odstúpiť od zmluvy, čo som dnes urobila...dlho som hľadala recenzie a chcem si kúpiť rovnaké, tak dúfam trafím normálny kus, poprípade dám na skúsenosti kolegov (prežijú bez ujmy stavbu, aj saunu) a pojdem do g-schockov

[u]https://www.mall.sk/hodinky/casio-gbd-800-1-100002743005?utm_source=heureka.sk&utm_medium=cse&utm_campaign=MP&utm_content=hodinky&utm_term=100002743005[/u],

no tu mi bude chýbať upozornenie na hovor, nakoľko mobil v zásade mám niekde hodený na ticho, poprípade meranie tepu...este pozriem, čo tam dokáže apka, krokomer majú...

váha ráno 84,9 kg...tabulkovo som sa dostala z obezity...som v nadváhe...

[b]piatok[/b]

8923 kj

kroky sem prestanem dávať, ked nebudem mať palice vrámci dňa...

plávanie 48.27 min

[b]sobta[/b]

9705 kj

pilates 20 min
plávanie 45.09 min

[b]nedeľa[/b]

8191 kj

pilates 20 min
plávanie 20.08 min...v daždi...posledné 2 minuty lejak pridal na intenzite, už som nevidela, takže vyhral...inak parádna skúsenosť...

majte krásny týždeň
dodoriven Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
24. 06. 2019, 7:55
Ahoj Mišelka, môžeš napísať značku tých hodiniek a ako to celé dopadlo? Už dlhšie rozmýšľam nad kúpou hodiniek približne v tej cene, čo by mi vedeli pomôcť najmä pri orientáciì v teréne, no nejaká tá základná vodotesnosť je alfou a omegou mojich požiadaviek, tak aby som sa vedel lepšie rozhodnúť. Dík.
Gringo Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
23. 06. 2019, 14:08
Mišela písal som ti na messenger , vlastne dúfam že tebe. toothsmile
mamina1 Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
23. 06. 2019, 7:29
Inac aky mas super maly pas! Ja mam nejakych 93 cm pri cca 74 kg.. vsetok tuk na bruchu.
mamina1 Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
22. 06. 2019, 7:59
Ahoj miselka. Prisla som Ta poobdivovat ako makas. Wow, dobre, super!
S hodinkami sa im pripadne skus povyhrazat SOI kou. Spotrebitel ma svoje prava. A kraviny riesime vsetci stale... o tom je zial zivot.
Drzim palce v makani, nech Ti to chudne! xstrechx
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
21. 06. 2019, 7:38
další pracovný týždeň za nami...

[b]štvrtok:[/b]

7367 kj

2823 krokov

- plávanie 25 min - prišla mi zamietnutá reklamácia, vzadu poškriabané po kliešťoch, s chýbajúcim skleným krytom a po otvorení ak doteraz boli vodotesné, už určite nie sú...hodinky za 200 e, podľa návodu vodotesné zvládli len 9 cca 20 min. pobytov vo vode a 3 mesiace nosenia...chovala som sa k nim rovnako ako k fit náramku, či 40 e sportovým hodinkám - obe vhodné na plávanie podľa návodov...volala som tam, dnes sa mailom vyjadria

prečo furt musím riešiť kraviny?

majte krásny víkend...
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
20. 06. 2019, 11:45
uplynulé 3 dni som mala neskutočný frmol, takže doma už na pc ani mobil nemám energiu...zišlo by sa skrátiť pracovný týždeň na 4 dni a 3 oddych...

[b]utorok[/b]

- plávanie, takmer som sa rozmočila

9522 kj

2058 krokov


[b]streda[/b]

- plávanie, po búrke večer...výhodou bolo, že nikde žiaden komár

9885 kj

4406 krokov


majte krásny preddvíkendový deň
mahafsoun Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
18. 06. 2019, 13:44
Ahojte,

všetko zapísané. xpckx

Majte sa krásne!
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
18. 06. 2019, 13:24
škovránok, ahoj...

som v chudnúcej fáze, tak poctivo nahachzujem do kt...minulý mesiac som si prevážila jedlo 2x týždenne a úbytok bol -0,6kg...takže udžiavať intuitívne viem...uvidíme, ako skončím tento mesiac, 85 tku už mám zastabilizovanú...

viem, že kt sú len orientačné, napr. včera som bola v číne a vedela som si nahodiť orientačne 100g ryže a 100 g masa...zeleninu, len orientačne ako restovanú...

jem 3-4 x denne...to 4te jedlo je len ovocie, nakoľko momentálne idem na višniach a čerešniach, občas jahody...hlavne višne...

k pilatesu sa potrebujem vrátiť...ludia, nejak nie a nie sa do toho pustiť...

[b]pondelok[/b]

8976 kj

- plávanie

4215 krokov

majte krásny utorok...
Fanatic Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
17. 06. 2019, 22:03
Ahojte,aj ja som to ledva stihol, hlásim 85 kg, predpokladám, že zadržaná voda, ďakujem za zapísanie xpckx
Ako som vravel, dnes už o 2 kg menej, tak neviem, čo to ešte môžem opraviť na 83?
nika72 Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
17. 06. 2019, 20:36
ahojte ja bez zmien dakujem za zapisanie
Kejtinka Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
17. 06. 2019, 20:14
konecne raz som to stihla, hlasim rovnych 52 kg, vdaka za zapis :-)
škovránok Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
17. 06. 2019, 16:13
Ahoj Miselka, myslím, že je to - váhou, to nepotenie sa toothsmile , ja som tak na tom isto, v zime mi je dokonca zima... toothsmile , držím palce, nech sa darí, chcela som sa ss pýtať či vážiš jedlo, asi hej, keď píšeš príjem ahojček
hm a názov témy rok č 2, znamená čo?
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
17. 06. 2019, 10:54
dori, dakujem za milé písmenká...

máš pravdu, keď sa do niečoho zahryznem, idem si za tým, ale len kým mám chuť...tak dúfam, že tento krát to doklepnem a zastabilizujem...vlani bol december ťažký a ďalšie mesiace som sa nie a nie dostať späť...

palice som vymenila za pobyt vo vode, čo sa značne odrazilo na počte krokov...nevadí, deň má len 24 hod a nikde nie je napísané, že musím všetko stíhať...komáre a horúco ma od prechádzok dostatočne odháňajú...

horúčavy zvládam prekvapivo dobre...akonáhle prestávam cítiť komfort a som doma, idem pod hadicu...dnes ráno som po prípravách v kuchyni vbehla prvý krát do studenej sprchy...je to oveľa jednoduchšie, rýchle a dokonca príjemné, ako keď sa pred tým večer namydlím v teplej vode...osviežila a až teraz t. j. okolo 11.00 začínam pociťovať nekomfort, takže celé predlaktia išli pod ľadovú vodu...potím sa oveľa menej ako vlani a zatiaľ som nemala napuchnuté nohy a ruky...tak neviem, či je to mínus váhou, alebo popíjaním vody s elektrolytmi...

[b]piatok[/b]

14602 kj

3033 krokov

- dorazila som sa čokoládou, 3492 kj v čokoláde - kaloricky moje takmer 2 jedlá, tak dúfam to tak skoro nezopakujem...ešte mám doma dve...

- pobyt vo vode

[b]sobota[/b]

8631 kj

- pobyt vo vode 2x

3525 krokov

[b]nedeľa[/b]

9966 kj

- pobyt vo vode 2x

3656 krokov

majte krásny týždeň...
mobius Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
17. 06. 2019, 10:42
Hlásim [b][color=#0000FF]94,4[/color][/b]kg