Nazad na fórum chudnutie   |   chudnutie-ako.sk   |   schudnut-ako.sk

100 najnovších príspevkov vo fóre

Kuku36 Nájdem si na seba čas
29. 01. 2023, 16:54
Štvrtý týždeň:
- denný príjem som opäť neprekročila
- pondelok všetko ok, utorok málo vlákniny, streda až piatok všetko ok, sobota málo vlákniny, nedeľa priveľa tukov
- na prechádzku sa mi podarilo ísť každý deň (spolu 70 107 krokov)

Cítim sa fajn, nech to tak dlho vydrží.
gulinka Nájdem si na seba čas
28. 01. 2023, 6:50
Amanda

Bola si z nás najlepšia v tabuľke za celý rok, tu poslednú 6. dierku dáš, verím ti thumb1
amanda.k. Nájdem si na seba čas
27. 01. 2023, 15:57
Aj 36 niektoré ale nedám všetky tie čo som už nosila aj 38 a nic nekupujem nové iba trekové topánky no mala som minimálne o 6 cm menej teraz na opasku dávám 3.dierku případně aj 4. ak by som došla na poslednú 6. možno by som bola aj spokojná
dodoriven3 Nájdem si na seba čas
27. 01. 2023, 14:56
Gulinka,
len aby si sa nečudovala. Podľa mňa nosí Amanda XXXL,
ale pre batoľatá toothsmile
Obidve Vás zdravím.

Kuku,
ak to poznáš, tak asi vieš, že:
1, Nikdy by si nemala byť hladná.
2, Skratky v chudnutí neekzistujú.
3, Čím rýchlejšie chudnutie, tým rýchlejší pád (platí minimálne pre 95% až 99% chudnúcich.

Snaž sa robiť pomalé, ale trvalé zmeny a (ak to v sebe nemáš) tak sa nauč tešiť z maličkostí (že Ti na parapet sadne vtáčik, že svieti slniečko a že si dnes v jedení odolala pokušeniu -buď na seba hrdá.

Ozvem sa o cca 7 až 10 dní.
gulinka Nájdem si na seba čas
27. 01. 2023, 9:52
Amanda

možno je to aj Kuku-ina vysnená veľkosť toothsmile

A nehovor mi, že ty máš väčšiu veľkosť ako 38 xdancex
gulinka Nájdem si na seba čas
27. 01. 2023, 9:49
Kuku36

Podľa toho, ako si písala o tom, že si pochopila, že si chorá, som myslela, že chudneš prvý krát.

Tak super, ty potom nepotrebuješ žiadne múdre rady, len tu podporu. A tu máš thumb1

Tak nech ti to pekne klesá thumb1
amanda.k. Nájdem si na seba čas
27. 01. 2023, 8:17
36 je tvoj vek ? U mňa už len vysnívaná velkost xbeex
Kuku36 Nájdem si na seba čas
26. 01. 2023, 20:53
gulinka, dodoriven,
toto chudnutie, žiaľ, nie je prvé v poradí. Je tomu však už zopár rokov, čo som chudla.
Ďakujem za krásne zhrnuté myšlienky. Je obdivuhodné, že máš chuť a ochotu, odpovedať na otázky cudzím ľuďom :-)
dodoriven3 Nájdem si na seba čas
26. 01. 2023, 18:52
Kuku,
veľa ľudí sa odhodlá chudnúť na základe nejakých dôvodov, no potom keď chudnutie začne, so svojou motiváciou už prestanú pracovať, pripomínajú si ju stále menej a menej... No a to môže byť aj dôvod, prečo prestali chudnúť.

Takže pod obnovovaním som myslel vedomé si pripomínanie svojej motivácie, (aby si si na ňu našla čas vo svojej mysli. Niekedy stačí pár sekúnd, inokedy pár minút, no nestačí ak si na ňu spomínaš len náhodne ((podvedome)), alebo pod vplyvom nejakej konkrétnej emócie).
No a pod vylepšovaním svojej motivácie som myslel: a, postupné pridávanie dôvodov chudnutia; a b, väčšie zosobnenie tej motivácie (previazanie so svojimi aktivitami).
Skôr než uvediem, prečo tak robiť a aj nejaké príklady, naviažem na Gulinkinu otázku ( či to nie je náhodou Tvoje prvé chudnutie):

Každý sme iný, no pre značnú väčšinu platí, že prvé chudnutie (maximálne druhé), je oveľa ľahšie, ako po prípadnom neúspechu tie nasledujúce. Prečo tomu tak je, keď logika vraví, že by to malo byť presne naopak?

TÝM DÔVODOM JE NAŠA VLASTNÁ SKÚSENOSŤ S CHUDNUTÍM A FAKT, ŽE NAŠE ZMYSLY SÚ OD ROZUMU NEZÁVISLÉ.

Čiže ak sme schudli a zmysly boli s výsledkom spokojné a proti chudnutiu veľmi "nenamietali", potom aj prípadné druhé chudnutie o x-rokov neskôr, bude (s najväčšou pravdepodobnosťou) bezproblémové. Ak ale chudnutie nedopadlo dobre, tak pri druhom chudnutí to bude ešte ťažšie, lebo našim zmyslom sa to nepáčilo a oni chcú dobro hneď, nie až keď sa schudne (a začnú robiť na základe vlastnej skúsenosti problémy hneď od začiatku, aby sa presadila ich vôľa).
Prvé chudnutie je preto vzácny dar, (kedy takpovediac sú zmysly o niečo viac utlmené, lebo nevedia do čoho idú...) a treba to náležite využiť, aby sa to celé nepokazilo. NESMIE SA TEDA UVAŽOVAŤ LEN NAD NEJAKÝM OBDOBÍM DIÉTY A POTOM...,lebo sa to logicky vráti do starých koľají a tým aj do starej hmotnosti. TREBA V ŽIVOTE POSTUPNE ROBIŤ TAKÉ ZMENY, KDE CCA 80% Z NICH SME OCHOTNÝ ROBIŤ AJ NAĎALEJ PO DOSIAHNUTÍ VYTÚŽENEJ HMOTNOSTI.

Teraz k tej motivácii: Že si ju treba chcieť pripomínať (prečo to vlastne robím), je myslím úplne jasné. Veď motivácia je hnacím motorom chudnutia (celkovej zmeny životného štýlu).

O vylepšovaní motivácie:
V prvom rade si musíme uvedomiť čo nám pomáha a to sa snažiť do motivácie zakomponovať a obchádzať veci, ktoré nám škodia ( napríklad tzv. "pálenie mostov za sebou", niekomu môže pomôcť, keď sa napr. s iným staví že schudne a navyše to zakvačká každému v celej dedine na nos, no inému to môže veľmi uškodiť). Takže odporúčam starostlivo vyberať a byť zvlášť opatrný pri veciach kde nie si si istá.

Teraz ten príklad: Začali sme chudnúť, lebo:
1, Chceme byť zdravý.
2, Chceme sa páčiť.
3, Chceme sa dobre cítiť.
.
.
.
Postupne s motiváciou pracujeme:
1, Chceme byť zdravý, lebo tučnota spôsobuje vysoký krvný tlak, cukrovku, znižuje imunitu a pri akejkoľvek nemoci odoberá časť energie, ktorú by sme inak mohli využiť na liečenie.
2, Chcem sa páčiť, lebo je to príjemný pocit a tučný ľudia si ťažšie hľadajú kamarátov a bývajú často terčom rôznych posmeškov, čo je veľmi nepríjemný pocit.
3, Chcem sa dobre cítiť a nie fučať do schodov ako teraz. Na to ale potrebujem...
4, Chcem si udržať prácu, pretože v tejto práci je vyžadované aj....
.
.
.
Ďalšia možná postupnosť už len naznačím:
1, Chcem byť zdravý, lebo tučnota spôsobuje vysoký krvný tlak a ten spôsobuje demenciu, poškodzuje cievy čím sa cievy upchávajú alebo trhajú (rôzne mŕtvice, infarkty)
Chcem byť zdravý, aby som nedostal (prednostne) cukrovku a nemal predpisovanú stravu a nemusel si 3x za deň pichať inzulín ako naša teta Klára. Atp, atď atď...

Tu nejde teda len o to, aby bolo tých dôvodov viac a košatejšie opísané, ale aby sme to nielen svojím rozumom zhodnotili, ale aby sme to dali poznať aj našim zmyslom. Jednoducho vidieť tú tučnú postavu (keď ešte viacej priberieme), tie úškrny okoloidúcich. Rovnako tie chichotania a nádavky počuť. Nahmatať (v duchu)ako sa nám trasie tuk na bruchu a celom tele, keď stúpame do schodov. Cítiť tú mdlobu ktorá nás chytá na štyridsiatom schode, ako nám steká pot po celom tele. Cítiť pach toho agresívneho potu, cítiť to ako sa zle cítime, atď, atp, atď.
Takto opísať a predstaviť si všetky negatíva. Nakoniec si predsavzať, že takto to naozaj nechceš a že to takto ani nebude. Všetky negatíva potom en bloc prečiarkni hrubou červenou farbou (v tvare X) a nechaj v mysli zhorieť.

Začni potom rovnakým spôsobom opisovať to čo môžeš získať. Tam ale sprav jednu zmenu. Nechoď v predstavách až do úplného cieľa. Napríklad máš 120 kg a chceš mať 60 kg. Tak si nezačni seba predstavovať ako 60 kg-vú (mohlo by to celkovo pôsobiť demotivujúco). Predstavuj si seba ale ako 100 kg-vú. Vždy si podľa hmotnosti v predstavách uber len 10, 15, alebo 20 kg -čím vyššia hmotnosť, tým bližšie k tým 20-tim kg. Reálne si teda predstavuj stavy ako si ľudia okolo Teba všimli, že si chudšia, krajšia, ako sa Ti do schodov ľahšie kráča, ako máš lepší zdravotný stav atď -ako si jednoducho lepší človek.

Tak toto bol jeden taký ten základný spôsob rozvíjania motivácie. Popri tom je dobré, raz za čas sa odmeniť (najmä svojim zmyslom dopriať aby sa pokochali), či už si dopriať nejakú masáž, saunu, manikúru, pedikúru, nové tričko atp.
Nech sa darí.
amanda.k. 36 navždy
26. 01. 2023, 9:08
Kúpila som cez net kávu aku som podľa názvu kupovala v Rakúsku tak som zvedavá či to nebude ako sa hovorí pre východný trh horšia kvalita....no už mám budem musiet pit toothsmile /na Slovensku v obchode bežnom asi nie je/
amanda.k. V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
26. 01. 2023, 5:54
No voľakedy človek strikoval aj šili sme som vystřihla zostehovala muž zosil na masine lebo asi to bolo lacnejšie ako kúpiť neboli sekáče....a čínaky....dnes už len ak chcete niečo originálne alebo ťa to proste baví...ináč dcéra robí z kože a celkom pekné veci len keď uváží koľko hodín niečo vyrábala ...to ako darčeky lebo na predaj by to bolo moc drahe.. a tie ceny..no včera som hodila do smetí bločky z vlaňajška a to už aspoň od leta niektoré ceny také...nuž snažím sa míňať cca toľko čo je príjem kupujem len napr tenisky a pod. ...handier mám dosť naskreckovanych len schudnúť trocha do väčšiny :roll:
gulinka Nájdem si na seba čas
25. 01. 2023, 21:28
Kuku,

správne som usúdila, že toto je tvoje prvé chudnutie?
Kuku36 Nájdem si na seba čas
25. 01. 2023, 20:23
gulinka,
skôr som mala na mysli, že na začiatku sa akosi ľahšie prekonávajú všetky prekážky...
Veľmi mi pomohlo, keď som si uvedomila, že keď som chorá, tak sa poctivo liečim. Podľa toho, čo mi je, mi doktor predpíše lieky a tie si dávam v presne stanovenú hodinu, odpočívam a podobne. Obezita je tiež choroba a liekom na ňu je vyvážená strava a pohyb. Takže to, čo robím teraz, je vlastne liečenie :-)
Podľa mňa je skvelé, že každý deň cvičíš a že ti to robí radosť. A keď si dáš ešte pozor na stravu, budeš určite spokojná. Možno to bude už zajtra :-)

dodoriven,
máš nejaký tip, ako svoje odhodlanie obnovovať a vylepšovať?
gulinka V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
25. 01. 2023, 18:27
Amandi,

to by si asi to štrikovanie ponožiek mala obnoviť, pri tých cenách za elektriku čo nimi stále strašia, sa teplé ponožky zídu 😉.

Možno nakoniec pochudneme aj bez chudnutia, lebo nebude poriadne nič doma kúpené. Dnes som bola v obchode, pár veci v košíku a že 26€, som dva krát kontrolovala ten lístok, či mi tam náhodou niečo navyše predavačka omylom nenahodila.
Ma tá predavačka videla a smiala sa, že to je teraz najnovší trend, že všetci pozerajú zúfalo na tie lístky.

Aspoň na niečo je to dobré, už si viac rozmyslím, či k tomu nákupu pridám ešte čokoládu.
gulinka Nájdem si na seba čas
25. 01. 2023, 18:11
Kuku36,

máš pravdu, zo začiatku, hlavne z vyššej váhy, to vždy ide rýchlejšie.
Ale to sa musí človek najskôr snažiť toothsmile .
Ja som niekde v strede snahy, zapisujem, vidím, čo robím zle, ale ešte stále som v takom akoby ,,prípravnom,, režime. Váha síce o niečo maličko klesla, ale žiadny zázrak zatiaľ, nemal sa prečo udiať, keďže nejdem naplno.

Neviem, čo ma blokuje :roll: .

Niekedy keď večer zaspávam, tak si predstavujem, ako je leto a ja idem štíhla po lese, na sebe veci M veľkosti a všetko je tak krásne a ja som krásna...
A potom sa ráno zobudím a znova všetko dovrzám.

Aspoň v pohybe som dôsledná, cvičím každý deň, už je to taký zvyk, že keď to náhodou nestihnem, veľmi mi to chýba.

To, že ideš takto príkladovo, ženie dopredu aj mňa, vidím tvoju snahu a hovorím si, žena, aj ty musíš zamakať viac na tej strave thumb1

Tak nech sa ti darí aj naďalej, s tým náhlením to moc zmysel nemá, rýchle úbytky sa rýchlo vracajú, tak aj pomalšie je to super. Ono aj tie pomalé výsledky spočítané za rok dajú krásne číslo thumb1
dodoriven3 Nájdem si na seba čas
25. 01. 2023, 15:03
Kuku,
lenivosť a pohodlnosť sú základné ľudské vlastnosti. Bez nich by sme ako ľudstvo ešte stále liezli po stromoch, no na druhej strane, je dobré ich mať pod kontrolou.

V boji proti lenivosti a pohodlnosti môžem doporučiť viac a častejšie obnovovať svoje odhodlanie, svoju motiváciu. A práve na nej sa dá vždy popracovať, aby obsahovala nielen kladnú motiváciu (-naše možné plusové zisky), ale aj zápornú motiváciu (- naše možné straty) a doslova si ju týždeň po týždni obnovovať a vylepšovať.

Ak sa " neponáhľaš" a všetko robíš postupne, tak to je dobre. Problém totiž najčastejšie býva pri rýchlom -chaotickom plnení veľkého množstva vecí a úloh naraz. Najprv nadšenie to nejaký čas dopomôže vydržať, no potom nás to celé prevalcuje a miesto toho, aby sme plnili aspoň tú možnú polovicu, sa spravidla vykašleme na všetko.

Držím palce.
Kuku36 Nájdem si na seba čas
24. 01. 2023, 20:39
gulinka,
začiatky idú takmer vždy perfektne. Zatiaľ mám svoju lenivosť a pohodlnosť pod kontrolou, bodaj by to tak bolo aj po pol roku. Ponáhľať sa neponáhľam, no snáď mi nedôjde výdrž.
A ako sa darí tebe?
amanda.k. V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
24. 01. 2023, 16:07
Zatiaľ ručné práce nie ako sa zotmie pustíme si nějaký film aj by som mohla strikovat kedysi som vedela na 4 ihliciach strikovat ponozky toothsmile
gulinka V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
24. 01. 2023, 14:01
Amanda

toothsmile toothsmile toothsmile no mať veľkosť tvojho aj zvädšeného brucha a som spokojná thumb1

Ešte sa ti ten dôchodok nezunoval? Čo porábaš doma počas chladných zimných dní? Háčkovanie, vyšívanie, nič také?
dodoriven3 V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
24. 01. 2023, 8:54
Amanda,
s tým bruchom máš pravdu. Ale predstav si, že by nám od veľa jedenia rástol (trebárs) nos. Ani to by nebolo pekné a dobré.
Rovnako prajem pekný deň. xdancex
dodoriven3 V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
24. 01. 2023, 8:50
Gulinka,
skoro každý výrobca to má na svojich mobiloch trochu inak, no princíp, ísť cez NASTAVENIA, by mal byť u všetkých rovnaký. Konkrétne na mojom mobile potom musím ísť cez ĎALŠIE NASTAVENIA a potom tam si vyhľadám JAZYK A VSTUP. No a tam potom už mám SLUŽBY AUTOMATICKÉHO DOPĹŇANIA, ktoré treba vypnúť.

No a s tým, že sa oplatí neustále s tučnotou bojovať, je pravda. Tučnota má 90%-ný podiel na vzniku ďalších chorôb, ktoré človeka ešte viacej ničia a znižujú kvalitu jeho života.

Najväčším problémom pre drvivú väčšinu z nás, pri chudnutí, býva psychika. Možno práve tam treba zmeniť pár vecí, ak sa nám nedarí. Napríklad:
Tučnotu nebrať len ako nepriateľa a búšiť do nej hlava - nehlava (neustále vstupovať na bojisko a potom z neho utekať), ale ju prijať ako fakt a možnosť na zdokonalenie našich dobrých stránok. Potom už žiadne zúfalé začiatky návalov chudnutia, ale radostné vylepšovania bežného života.

Ďalší psychologický postup súvisí s tým, že úsilie nedávame len na postupné odbúravanie toho zlého, ale aj na postupné zlepšovanie (niečoho čo nás baví, čo nás napĺňa) toho dobrého, čo v konečnom dôsledku zvýši našu mieru našej každodennej spokojnosti aspoň natoľko, že to zlé nedostane priestor. (Aby sme jednoducho jedlom nenahrádzali to dobré, čo nám chýba).

Želám pekný deň.
amanda.k. V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
24. 01. 2023, 8:24
Gulinka práveže na oblečení poznať lebo narastie najviac brucho xbeex
gulinka V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
24. 01. 2023, 4:12
Lenka6,

cestuješ v rámci svojej práce? Ako sa ti darí riešiť stravu počas cestovania? Berieš si krabičky alebo alebo riešiš jedlo reštauráciami?
Musí to byť nielen náročné na čas, ale aj vyčerpávajúce.
Hlavne aby si všade dobre docestovala thumb1

Píšeš, že nasávaš informácie, aké konkrétne? Ideš skúsiť ešte niečo nové? Stále u teba presne neviem, ako sa vlastne teraz stravuješ.

Veru si sľubovala tú aktivitu a mala som z teba dojem, že si na naštartovaná zvládnuť veľké veci, ale asi ťa pohltili pracovné povinnosti s tým cestovaním a nezostalo ti veľa času na seba a chudnutie.

Snáď sa ti podarí čas zájsť tu vždy na chvíľu, aby si mala tú myšlienku o chudnutí stále v hlávke aktívnu.

Nech sa ti darí, budem sa tešiť a čakať na tvoje písmenká a možno aj nejaké dobré chudnúce správy thumb2
gulinka V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
24. 01. 2023, 3:58
Amanda,

veru máš pravdu, udržať si schudnutú váhu je oveľa ťažšie, ako schudnúť. Veď len toto fórum je dôkazom, kde všetci sú?

Sú tak dokonale štíhli, že tu už nechodia, nechvália sa svojimi úspechmi?

Väčšina z nás potom stíchne, nepíše, priberie a až po niekoľkých rokoch sa znova mihnú, napíšu, ako sú na tom zle, ako to chcú dať doporiadku, ako to tentokrát vyjde... A za pár mesiacov, keď to nejde, sú zase preč...

Sama som si to predsa zažila. A to neustále chodenie hore-dolu, to vymieňanie menších čísel za väčšie, väčšie za menšie, ten nikdy nekončiaci kolobeh...

Je to ťažké, ale netreba to vzdávať, stojí za to zabojovať, aj keby to bolo len na pár mesiacov. Neustále sa točíme v kruhu akoby sme naháňali svoj chvost, ale tie prestávky medzi tým sú super a aspoň na chvíľu si ich človek vychutná.

V tvojom prípade Amandi tých 5 kíl hore-dole nie je možno až tak vidno na oblečení, ale cítiš ich. A bojuješ s nimi a to je super.

Za chvíľu začne zase viac pohybu, dlhšie prechádzky, pôjdeš na záhradku, človeku sa hneď inak bude chcieť žiť, keď vykukne slniečko a všetko bude kvitnúť.

Čo sa týka toho počítača, mi hovor, keď píšem z mobilu, si to píše, čo chce a mení slová po svojom, neviem, ktorý dobrák to vymyslel, ale musí ho denne príšerné veľa krát šťukať toothsmile .
Lenka6 V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
23. 01. 2023, 17:59
Ahoj gulinka,

som aj cestovala posledne dva tyzdne a nejak som si nevedela najst cas - sadnut si a napisat par riadkov k veci. Ale stale nasavam nejake informacie :D Ale ano, slubovala som, ze budem aktivnejsia.
amanda.k. V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
23. 01. 2023, 6:35
Žabka aj gulinka veď už ste obidve dosť schudli kedysi..,takže problém je udržať..to je aj môj problém aj keď ide možno o 5 kg ale na člověku je to poznat a zvlášť pri malej výške.,a nikdy nie sme v cieli lebo tie tukové bunky sú tam iba splasnute a len čakajú kedy im dáme trocha viac nech by zase ulozili toothsmile ....ja som sa kedysi denně vážila a zapisovala som čo zjem aj som sa donútila cvičiť ale nepočítala som len občas na skúšku a myslím že bielkoviny bežné presvihnem....píše mi to všakovako mám mužov tablet PC je v servise od začiatku decembra či sa dožijem jeho opravy xbeex
žabka Nájdem si na seba čas
22. 01. 2023, 22:18
Gulinka, ďakujem za požehnanie. toothsmile
gulinka V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
22. 01. 2023, 19:05
Lenka 6

Lenka, nejako si stíchla, ako si stala tou vedúcou tabuľky :-), nože napíš, ako sa ti darí, ako sa máš, ako sa cítiš?
gulinka Nájdem si na seba čas
22. 01. 2023, 18:58
Kuku

ide ti to perfektne, verím, že na konci mesiaca bude tvoje hlásenie do tabuľky jedno z najlepších thumb1 .
Neprestávaj, nepovoľuj a leto bude patriť tebe xdancex
gulinka Nájdem si na seba čas
22. 01. 2023, 18:56
Žabka

netráp sa, nehľadaj.

Rob tak, ako ti telo káže, ak znížiť bielkoviny, tak zníž. Ak nechceš počítač, tak nepočítaj. Ak skúsiš inú cestu, skús. Len neprestávaj.
Kuku36 Nájdem si na seba čas
22. 01. 2023, 18:33
Ahojte všetci,

vidím, že sa tu rozprúdila riadna diskusia.

Tretí týždeň:
- denný príjem kcal som neprekročila
- pondelok ok, utorok priveľa bielkovín, streda a štvrtok ok, piatok málo vlákniny, sobota málo všetkého, nedeľa ok
- na prechádzku mi vyšiel čas iba 2x (spolu 22 399). Ale tak čo už, robila som, čo sa dalo.

Som rada, že sa tento bláznivý týždeň končí.
žabka Nájdem si na seba čas
21. 01. 2023, 22:16
Gulinka, nerátam v KT. Veľmi ma to obmedzovalo. Stále preplnená som sa citila. To nepísal hocikto. Pozriem znovu, kto to uverejnil.
gulinka Nájdem si na seba čas
21. 01. 2023, 20:32
Žabka

To je krása internetu, každý si môže napísať, čo chce a vždy sa nájde niekto, kto sa toho chytí.

Veď sama premýšľaj, keby si mala priveľa telesného tuku, znížiš ho bielkovinami? Čo tak znížením tukov alebo sacharidov, ktoré sa na tie zásoby priamo premieňajú?

Nadmerné bielkoviny - ako na to upozorňoval už veľa krát Miro na fóre - sú skôr hrozbou pre ľadviny a pečeň, ale pri normálnom chudnutí sa práveže niekedy - hlavne keď ide o veľmi športového chudnúceho jedinca - mierne navyšujú kvôli vytváraniu svalov.

Pokiaľ ti z mliečných výrobkov nebývalo dobre, nesedí ti kravské mlieko, mliečna bielkovina, alebo máš problém s trávením laktózy, alebo máš podráždené ľadviny, ktovie, všeličo to mohlo byť.
Ak sa to bude opakovať, nebolo by zle to prezistiť u lekára.

Veď si sama počítala už s kalorickými tabuľkami, takže z vlastnej skúsenosti vieš, že keď budeš mať v norme B,S,T, nebudeš mať chuť na sladké, ani na nič tukové, ani sa ti nebudú nadmerne ukladať bielkoviny, lebo telo bude mať presne to, čo potrebuje počas celého dňa a bude spokojné.

Viem, že je neskutočne ťažké tieto hodnoty udržať v zelenej farbe, viem, aké je niekedy ,,otravné,, zapisovať do tabuliek, ale povedzme mi, kedy to už bolo jednoduchšie??? Pamätáš si časy, keď sme to všetko počítali ručne?

Teraz nahodíš potravinu, všetko ti vypočíta, prepočíta, vyhodnotí, dokonca zoskenuje kódy.
Tak nehľadaj stále niečo lepšie a bočné nikam nevedúce cestičky a drž sa toho, čo sama vieš, že funguje. Aj s nornálnými hodnotami bielkovín.

A ak aj nebudeš mať zelené políčka, budeš mať dobrý pocit, že si pre to niečo urobila a na druhý deň bude tabuľka zase prázdna a pripravená k naplneniu a vyfarbeniu.

Nech sa ti darí napredovať a ku koncu mesiaca nech máš váhu, ktorá ťa poteší.
Nielen v tabuľke, ale aj na duši thumb1
dodoriven3 Nájdem si na seba čas
21. 01. 2023, 18:29
Žabka,
je to presne to, čo som spomínal aj ja, ale tento spôsob počítania je oveľa menej praktický, (potom sa ide ale do oveľa vyšších gr/kg).
Navyše:
1, Sa nemusíš báť, že vyživuješ tuky, (je to presne naopak -tuky na tele vznikajú z tukov a z nadbytku sacharidov).

2, Zle z bielkovín si sa najskôr (pokiaľ nešlo len o alergiu na určitú bielkovinu) cítila z dôvodu nadmernej závislosti na cukroch a celkovej priemyselne spracovávanej strave.
žabka Nájdem si na seba čas
21. 01. 2023, 16:36
Citujem:
Ak máte veľa telesneho tuku,
použite práve čistú hmotu
alebo cielovu hmotnosť,
namiesto celkovej telesnej hmotnosti,
pretože práve čista hmota určuje
potrebné množstvo bielkovín.

Ja som sa zle cítila pri vysokej dávke bielkovín.
Tak som pátrala a našla som hore uvedené. Podľa mňa laika, nie je potrebné vyzivovat tuk, t.j. balast, odpad.
žabka Nájdem si na seba čas
21. 01. 2023, 15:45
Niekde som to zachytila, ale už si neviem spomenúť kde, skúsim hladat.
gulinka Nájdem si na seba čas
21. 01. 2023, 14:19
Žabka

To kde si vyčítala, že by sa mali rátať bielkoviny na váhu, ktorú by som mala mať a nie na tú, ktorú máš v súčasnosti?
Všetky hodnoty sa nastavujú podľa výšky, váhy, aktivity, prípadne veku a menia sa s klesajúcou váhou.

Nechajme nastavovanie hodnôt na múdrejších a skúsenejších, teda na Mirka alebo na kalorické tabuľky thumb1
dodoriven3 Nájdem si na seba čas
21. 01. 2023, 14:04
Poznámka k bielkovinám:
Tých spôsobov ako niektorí rátajú potrebu bielkovín je viacero. Asi najpresnejší je podľa komplikovaného výpočtu, kde sa uvažuje nielen o celkovej (aktuálnej) hmotnosti, ale aj o celkovej (aktuálnej) hmotnosti svalstva. Pre potreby bežného človeka (nie profesionálneho športovca na úrovni majstra sveta) je takýto výpočet neriešiteľný, ale aj úplne zbytočný.

Počítajte teda spokojne podľa momentálnej hmotnosti. No a veľkosť postačujúca pre bežný život, cca 0,8 gr/kg hmotnosti sa pri chudnutí navyšuje. Čím viacej daný človek cvičí a čím je tam väčší pomer silového cvičenia, tým treba tých bielkovín viac. Takže pri chudnutí to môže byť pokojne aj 1,5 gr/kg hmotnosti.

Ak človek začal na nižšom množstve a chudne (o tom rozhoduje kalorický deficit) a popri tom nestráca svaly, tak je to dobre a môže to jeho množstvo bielkovín navyšovať až neskôr, keď sa začne spomaľovanie chudnutia.

Veľa zdaru a chuti do cvičenia.
žabka Nájdem si na seba čas
21. 01. 2023, 9:23
Ahoj Kuku, gulinka, bielkoviny sa majú rátať na váhu, ktorú by si mala mat a nie, ktorú máš. Ja som tiež išla podľa KT, ale pre mňa to váženie a rátanie je veľmi zaťažujúce. A priveľa jedla. Som na prerušovaným poste, som spokojná, to mi vyhovuje. Švihadlo by som zatiaľ nedávala, vysoká váha a sila dopadu, môžeš si kĺby odrovnat. Mojej známej ruplo koleno, spadla, vo fitku a dokonca pod dohľadom trénera. Však pozri koľko spalis a daj zatiaľ iné cvičenie. Ja by som tiež veľmi rada zaradila beh, ale ešte nie...ahojko drž sa
dodoriven3 Nájdem si na seba čas
16. 01. 2023, 9:12
Kuku,
píšeš o náročnom týždni, no nemala by si ho brať ako obavu, ale skôr ako výzvu. Pretože to chceš, a nie musíš...

No faktom zostáva, že takú zdravú emocionálnu rovnováhu v jej nenaplnenosti, často zapĺňa práve stres a z neho vznikajúca depresia, z ktorej sa začne zhoršovať aj spánok, a to je potom naozaj ťažké, akékoľvek zdravé chudnutie.

Preto vždy keď pôjdeš do ťažkej (stresovej) situácie, sa pokojne zhlboka nadýchi a pomali vydýchni a popri tom sa stotožni so svojou motiváciou a povedzi si, že spravíš všetko preto, aby si to z hrdosťou zvládla.

Potom už nie je až tak dôležité, či v ten okamžik (,alebo aj celý deň) prehráš, ale aby to bola prehra s hrdosťou, že si sa na to nevykašľala, ale že si spravila všetko, čo bolo v Tvojich silách. Potom nie je problém pokračovať, lebo máš na to celú prítomnosť.
Držím palce.
gulinka Nájdem si na seba čas
15. 01. 2023, 21:15
Kuku

Výborne, ide ti to krásne. Si odhodlaná a svedomitá, váha sa ti za to už určite poďakovala.
xclapx xclapx
Len tak ďalej, nech sa ti darí všetko dodržiavať aj nasledujúci týždeň thumb1
Kuku36 Nájdem si na seba čas
15. 01. 2023, 19:51
Druhý týždeň:
- denný príjem som neprekročila, nutrienty sa mi podarilo pekne zladiť 6x, 1x som nedotiahla vlákninu
- na prechádzku sa mi podarilo ísť 5x (spolu 54 979 krokov)

Čaká ma náročný pracovný týždeň. Som zvedavá, ako ho zvládnem.
Kuku36 Nájdem si na seba čas
14. 01. 2023, 22:11
Ahojte,

ďakujem za všetky písmenká. Ani neviem, čo napísať. Zatiaľ len toľko, že cez týždeň som sa viac hrala s plánovaním stravy tak, aby som nič neprešvihla. Som spokojná a spolupracujem so sebou dobre :-D

Ticker som si opraviť nevedela, tak som ho radšej vymazala.
amanda.k. 36 navždy
13. 01. 2023, 6:51
Miro radi ako schudnúť po vianociach odsalat by som mala ale zatiaľ nevydalo stále sa niečo slané pritrafí a strojim sa variť kyslú kapustu ....akože knedlo vepro ibaže mäso bude morčacie stehno včera som kúpila akože mužovi orieškovú zmes a vyzrala som mu slané mandle...mne pomôže len keď nebezpečné veci nie sú doma :roll: a teraz na raňajky ovčia bryndza tiež dobre slaná...a včera mali v Kauflande údené krevety... takže miesto polievočky boli krevety s avokádom .,..veď polievočka počká
gulinka Nájdem si na seba čas
12. 01. 2023, 12:26
Kuku

Vidíš, tak sme na tom rovnako , koniec koncov ako aj polovica obezného sveta.

Chuťam sa ťažko odoláva. To, že sa dá odolať sladkému, ti bez problémov bude tvrdiť fajčiar. Alebo alkoholik. Alebo drogovo závislý človek. Alebo niekto, kto je závislý na automatoch. Pre nich je ten náš problém riešiteľný. Tak, ako sa nám zdá riešiteľný ten ich.
Každý má svoju závislosť, ktorou sa upokojuje, v ktorej sa utápa.

Z vyššie spomínaných možností som rada, že ulietavam ,,len,, na tom sladkom.

Dá sa to zmeniť, nahradiť, dá sa s tým bojovať a dá sa to dostať pod kontrolu. Len to chce ten správny čas, to správne nasadenie, správnu motiváciu a často aj správnych ľudí, ktorí ten boj podporia.

Verím, že tým, že budeš písať a budeš dostávať spätnú väzbu, bude pre teba hnacím motorom, ktorý vydrží rozbehnutý viac, ako pár mesiacom, čo vydrží väčšine novochudnúcich tu na stránke.

Odhodlala si sa, tak bojuj. Budeme spolu.

PS: pozri si svoj ticket, nezobrazuje sa ti dobre
gulinka Nájdem si na seba čas
12. 01. 2023, 12:10
Renátka

Viac odborníkov odporúča pripraviť si jedálniček deň dopredu, lenže niekedy sa stane, že v robote alebo po ceste domov, na návšteve človek popapa nieco, čo v tom pláne nebolo a na to je super, že sa dajú tie tabuľky prepisovať, ak ti vyskočili sacharidy, vieš ich vylúčiť na večeru a dať si nejaké bielkoviny, tvaroh, zeleninu...

Všetko sa dá tak krásne doladiť, keby bol človek dokonale zodpovedný, išlo by to jedna radosť
Len keby nebolo to keby

A tie sladkosti, no čo ti poviem...

Ale zabojujeme, keď bude krajšie, vykukne slniečko, aj samé dvere sa ti budú otvárať a lákať ťa von thumb1

Len sa nevzdať a aj napriek červeným farbám ísť stále vpred
dodoriven3 Nájdem si na seba čas
12. 01. 2023, 11:07
Ešte som sa rozhodol napísať príklad preto, čo som písal v prvej správe.

Keď sa nedarí nielenže chudnúť, ale ani dlhodobo udržať niečo napísané, potom je dobré ak po rozumovej úvahe začnete svoje stravovacie zvyky meniť smerom k zdravšiemu.

Chcem napríklad robiť plnenú papriku. Kúpim mleté bravčové mäso a dám do neho asi štvrtinu ryže. Potom mi rozum povie, že je tam veľa tuku (ako píše Gulinka 😀) a rozhodnem sa, že nabudúce miesto bravčového mäsa použijem sojovú drť.

No a to je zas druhý extrém. Chuťové bunky okúsia a povedia ,,no fuj" a Ty ak to aj zješ, tak len sa do toho nútiš a nútiš, ako väčšinou keď sa snažíš jesť niečo zdravé. No dlhodobo to nevydržíš a zmysly (v tomto prípade chuť) si presadia svoje.

A TO JE TÁ CHYBA.
Tvoje odhodlanie chudnúť by malo byť založené na ochote zmeniť svoj životný štýl, ktorého základnú zložku tvoria stravovacie návyky a to znamená, že meníš všetko tak, čo po schudnutí (minimálne na 90%) budeš používať dlhodobo aj ďalej.

Takže sa vráťme k tej paprike, (ktorá je len a len príklad) a k boju rozum vs. zmysly. Čo môžeš urobiť, aby boli zmysly spokojné?
1, Nekupovať mleté mäso: a, -veľakrát sú už v hotovom výrobku pridané ďalšie látky, aby sa zlepšili vlastnosti daného výrobku. b, nevidím, čo je tam pomleté, (hlavne nevidím tak dobre ten tuk).
2, Keď si mäso meliem sám, je to síce zdĺhavejšie, ale jednoznačne je tam menej tuku v tom kúpenom kuse mäsa a ešte môžem aj nejaké tie časti vyrezať a nepomlieť. (Takže ani proti tomu zmysly nič mať nebudú).
3, Ako pokus pridám len minimum sójového granulátu (doslova pár percent - namiesto tých pár odrezkov 😀). Aj toto je pracné, (no nikto nepovedal, že schudnúť je jednoduché 😁) a zmysly si to ani nevšimnú (ani Váš mäsožravý manžel, ak mu to nepoviete 😁).

No a o to tu ide. Rozum je spokojný, (lebo je to zdravšie) a aj zmysly sú spokojné, (lebo to ešte stále chutí). Ručička váhy si to síce nevšimne, ale platí tu výrok, že aj tisíckrát nič zabije vola. Takže podľa rozumu postupne pridávať a rozširovať aj do iných jedál (ak som doteraz mával špenátový list na jedle len (jeden) na ozdobenie, dám si tam dva ....)

No a ako sa postupne začneme detoxikovať od cukru budú sa meniť aj naše chuťové bunky a vôbec im nebude vadiť ak sójového granulátu bude ešte o pár percent viac a špenátové lístky budú tri 😀.

Budem držať palce.
dodoriven3 Nájdem si na seba čas
12. 01. 2023, 9:05
Ahojte dievčatá (Kuku, Gulinka, Renatka)!

Každý sme jedinečný, viac či menej odlišný od všeobecného priemeru, a preto aj postup chudnutia každého z nás, by mal byť upravený na jeho potreby. Sú však veci, napríklad kalorický deficit, ktoré nijako neobídeme, ak chceme schudnúť.
No každý máme svoj rozum, ktorý nám hovorí, že čo a ako by sme mali robiť a svoje od rozumu nezávislé zmysly, ktoré žiadajú pre nich dobro potešujúce hneď. Ich nezaujíma, že ak vydržíš chudnúť, že potom... -veď nemajú rozum, oni niečo vidia, počujú, cítia a keď sa im to páči, tak potom hneď zatúžia. A že boj s rozumom väčšinou aj vyhrajú, vieme všetci. Na to by sme teda mali pamätať vo svojich rozhodnutiach.

Prajem Vám, aby sa vám to darilo.
renatka.zem Nájdem si na seba čas
12. 01. 2023, 8:23
Ahojte dievčatá,
čitam vašu diskusiu a ako by to bolo o mne.... teoreticky všetko viem, ale tie sladkosti sú u mňa vždy problém, občas aj pohodlnosť otvoriť doma dvere a ísť aspoň na prechádzku... v kalorických tabuľkách si píšem, čo zjem, neplánujem dopredu, možno by to stálo zato vyskúšať, lebo potom asi nezješ hocičo, čo je po ruke. Držím palce na našej spoločnej ceste ku zdravšej postave a majte krásny a úspešný nový rok :bigradost:
Kuku36 Nájdem si na seba čas
11. 01. 2023, 22:23
gulinka
asi sa zhodneme, že čo stránka, to iný názor. Stačí si len vybrať, k čomu sa prikloniť.

Dala si mi dobrú otázku. Ja vlastne netuším, aké je to byť štíhla. Od detstva som bola bacuľatá. Ale odpoveď je, že najväčšou príčinou je asi môj prístup – čiže lenivosť, pohodlnosť, pažravá chuť na niečo "dobré" – jeden deň čokoláda, druhý deň čipsy. Keď sa nekontrolujem, tak si blbosti neodopriem. A pritom viem, že ich nepotrebujem, že viem bez nich žiť, že mi nechýbajú. Voľnosť v stravovaní sa na mne neosvedčila, ostáva už iba kontrola... Tak som si povedala, že si nájdem čas na to, aby som si plánovala stravu, akú potrebujem (ako argument pre mňa, že mi nič iné nechýba) a tiež, že si nájdem čas na chôdzu (lebo mi to robí jednoducho radosť). Písaním chcem docieliť, aby som to po mesiaci či dvoch neprestala robiť.
gulinka Nájdem si na seba čas
11. 01. 2023, 19:23
Kuku

Teraz ich mám podľa toho, ako mi výpočítali kalorické tabulky.
Miro tu má stránke viac krát menil tie svoje hodnoty a mne vychádzalo dosť vysoké číslo KJ, keďže mám aj vyššiu nadváhu. Až moc vysoké aj oproti iným stránkam, ktoré vypočítavali príjem.

Vždy som mala veľký problém so sacharidmi, keďže jem veľa sladkého, ale od nového roku sa nejako neviem namestiť do tukov, mám ich prekročené aj dvojnásobne, pritom sa mi zdá, že však nič také ,,tukové,, nejem, len sladké, čo bolo cez Vianoce.
Ale v tom je tá zdrada, že to, čo beriem ako sladké, je viac tuku ako cukru.
Snažím sa krotiť ale je to ťažké, čím viac sa odhodlám, tým viac to pokazím.

A bielkoviny nedotiahnem na zelenú, musím pridať tvarohu toothsmile .

Čo bolo u teba najväčšou príčinou priberania?
Kuku36 Nájdem si na seba čas
11. 01. 2023, 19:09
Ahoj gulinka.

Už si vôbec nepamätám, aké boli vstupné hodnoty. Viem len, že boli úplne iné, pretože som si ich zmenila podľa údajov z BMI kalkulačky, ktorá je niekde tu na stránke, na 69 g bielkoviny, 304 g sacharidy, 56 g tuk, 35 g vláknina. Príjem som si nastavila na 2 050 kcal (8550 kJ). Zatiaľ obmedzujem iba pochutiny (sladké/slané) a pridávam ovocie/zeleninu. Ostatnú stravu len prispôsobujem tak, aby mi to sedelo a vyšlo.
Ty si si ponechala vstupné hodnoty tak, ako ti to nastavili kalorické tabuľky?
gulinka Nájdem si na seba čas
11. 01. 2023, 11:53
Ale pozerám, že mne kalorické tabuľky ako vstupné hodnoty bielkovín dali až 117g, aké dali vstupné hodnoty tebe?
Možno nemusíš potom obmedzovať ani tie bielkoviny a ísť podľa svojho.
gulinka Nájdem si na seba čas
11. 01. 2023, 11:47
Kuku36

Tak to si dobrá, väčšina ľudí ( vrátane mňa) ma problém tie bielkoviny naplniť, nieto ešte prešvihnúť.
Bielkoviny mám vždy v oranžovej farbe, aj keď ich dotlačím tvarohom s proteínom :roll:
Kuku36 Nájdem si na seba čas
10. 01. 2023, 20:57
Ahoj dodoriven.

Pozrela som sa, ako som na tom s bielkovinami. Tu na stránke som našla odporúčanie, aby som si ich nastavila na 69 g, to som aj urobila. Minulý týždeň som ich bežne denne prešvihla aj o 10 či 20 g. Tento týždeň si dám na ne väčší pozor a uvidím, čo to spraví. Vďaka za upozornenie.
dodoriven3 Nájdem si na seba čas
09. 01. 2023, 21:41
Ahoj Kuku.
To je dobrý začiatok udržať kalórie a kroky.
Ak môžem poradiť, ako na druhú najdôležitejšiu vec sa zameraj na bielkoviny.
Ak dodržíš kalórie, bielkoviny a pohyb, tak na tom sa dá veľmi solídne stavať.

Neznamená to teda, že sacharidy a tuky môžeš jesť hocijako, no určite znesú vzájomné väčšie výkyvy ako kalórie a bielkoviny.

Držím palce.
Kuku36 Nájdem si na seba čas
09. 01. 2023, 20:14
Prvý týždeň:
- denný príjem som neprekročila, avšak vyvážiť nutrienty sa mi podarilo iba 2x
- na prechádzku sa mi podarilo ísť každý deň (spolu 72 395 krokov)
amanda.k. 36 navždy
09. 01. 2023, 7:08
No slniečko aj teraz býva cez víkend bolo aj v sobotu aj v nedeľu na Kysuciach...boli sme sa prejsť po cyklotrasách...vážiť sa nevážim zatiaľ až sa odhodlam zmeriam si pupok.,tak ideálne do veľkej noci sa dostať na predvianočný stav....najviac som sa cítila dotknutá keď som bola chorá okolo dusiciek že mi nechutilo jest jedla som prvé dni len hrozno potom aj nejaký syr a dobre 10 či viac dní som ja !!! nejedla mäso....a muž mi vravel že som schudla aspoň 5 kíl ale v skutočnosti podľa oblečenia som pribrala...až po nejakej dobe normálneho jedenia som sa vrátila na pôvodný rozmer
gulinka 36 navždy
08. 01. 2023, 17:57
Tiež čakám na to lepšie počasie ako na spasenie 😁😉

Na tie dlhšie dni, tu záplavu farieb, slniečko. Už aby to bolo.
Kuku36 Nájdem si na seba čas
08. 01. 2023, 12:18
Ahojte!

Dozrelo vo mne rozhodnutie, že tento rok si na seba nájdem čas a dopracujem sa ku krajšej postave. Je pravda, že podobných rozhodnutí už bolo veľa a výsledky boli iba čiastočné a dočasné, no i tak to chcem opäť skúsiť.

Je mi jasné, že ak budem stále robiť tie isté chyby, nemôžem očakávať lepšie výsledky. Takže, čo budem robiť inak:
1. Stravu plánovať v kalorických tabuľkách tak, aby bola každý deň vyvážená.
2. Chodiť na prechádzky 5-6x týždenne.
3. Vážiť sa a merať sa 1x mesačne.
4. Písať sem, ako sa mi darí mať na seba čas.
amanda.k. 36 navždy
08. 01. 2023, 8:04
No v podstate nijako sa neusilujem zatiaľ som len užívala vianočného obdobia....chodíme denne na prechádzky ale zas nie sme takí fanatici ze by sme museli na kopec keď je toľko blata...boli sme len na nový rok....chodíme skôr po meste a po cyklotrasách asfaltovaných..keď budú dlhšie dní budeme viac vonku a veru máš pravdu že aj 5-10 kíl človeku zavadzia ale zas nějaký asketsky život asi nehrozí ani som sa nevážila už dlho stačí keď omeriam krajčírskym metrom a vidím že zle.,.aj uvažujem cvičiť ale najskôr sa umravnit trocha ohľadne jedla...nemám PC píšem z mužovho tabletu
gulinka 36 navždy
07. 01. 2023, 9:57
Amanda

je fajn si prečítať svoju starú tému, vrátiť sa k časom keď to tu žilo.

A je fajn sa reštartovať, aj keď v tvojom prípade si veľké starosti s resetom robiť nemusíš, lebo čo som ťa pár krát zahliadla ( teda aspoň myslím, že si to bola ty, že som nekukala na nejakú cudziu ženu -rofl- ), tak si krásna štíhla žienka. Aj keď verím, že keď priberieš pár kíl a cítiš to na sebe, je to pre teba nepohodlné a chceš sa ich zbaviť, však pre mňa si stále štíhla dáma, ktorá si aj tých pár kilečiek navyše môže dovoliť a vyzerá to stále pekne.
To len pre prípad, že by sa ti nepodarilo sa správne naresetovať, aby si vedela, že stále vyzeráš veľmi dobre thumb1 .

Ako si začala nový rok? Čo porábaš počas dňa, keď máš teraz už toľko času a na záhradku teraz asi veľmi nechodíš, keď je zima. Našla si si nejaké nové záľuby?
amanda.k. 36 navždy
06. 01. 2023, 6:31
No dnes pre mňa končí vianočné obdobie treba sa nejako reštartovať.,..čítala som celú svoju tému a veru popísaného až až..a kto mi tu chýba fanatic houmi Ľubka s .....Dora..misela... No vôbec to tu utíchlo ....ale predsa ešte nie načisto.....
amanda.k. 36 navždy
11. 12. 2022, 5:39
No ja som bola tiež na úrade pol roka a pol roka pred riadnym dôchodkom som išla na predčasný resp menej než 180 dní lebo aj deň navyše ti zarataju ako ďalší mesiac...a podporu som mala väčšiu ako teraz dôchodok ale tak mám muza toothsmile teraz som už na riadnom starobnom a mohla by som robiť keby bolo zle...ešte tak zle nie je zatiaľ
mobius 36 navždy
10. 12. 2022, 21:52
toothsmile No, ja som zase podobne s čokoládou.
Keď mám v rukách, mne nestačia dve tabuľky, musím dorovnať celý riadok.
A je jedno, či sú v riadku tri, alebo štyri tabuľky, myslím tie malé dieliky.
Keby som sa neovládol, zjedol by som aj celú..
Ale pár dní, čo som viac začal dávať pozor, čo a koľko zjem, zdá sa mi, že to pomôže, len sa zaprieť.
Na Facebooku aj náš guru, Miro Veselý píše.. pozeral som o olivovom oleji, tak si pôjdem nejaký skúsiť vybrať na začiatku v Tesco, lebo LIDL, myslím nie je ono..
Pohyb mám tiež iba prechádzky, mam problém s achilovkou, tak sa mi ani nedá dlhšie trasy chodiť.
V robote som dal výpoveď, som na úrade práce.
Potom si dám už žiadosť na predčasný dôchodok. Uvidím, ako sa mi bude dať, pokryť všetky výdavky.
amanda.k. 36 navždy
09. 12. 2022, 4:13
Jaj myslela som že si nespomeniem heslo mám zas len mužov tablet PC je v servise minule nenašli chybu....no ja som sa zopsula ako začal covid a další rok teraz keď som doma už rok som zas niečo schudla ale do pôvodného stavu by bolo ešte treba pár cm čiže aj pár kíl teraz vlastne len chodíme na prechádzky tak nemôžem čakať nejaký zázrak chcelo by to aj oprášiť činky...ale hlavne sa držať trochu na uzde čo do stravy..mikulášský balíček mi tiež moc nepomohol..orieškom neodolam xmurx
mobius 36 navždy
08. 12. 2022, 8:59
Amanda, už som si myslel že ani nenahlásiš vahu v decembri.
No dobre, že aspoň zopár nás zostáva v súťaži chudnutie kontra chute a mlsanie.
Nejako sa mi to posledné dva roky zvrtlo smerom hore.
Už som skoro rezignoval, ale aspoň si ešte dokážem, že svoju váhu dotlačím pod 100.
Potom sa uvidí, či ešte nižšie, no na 83 kg už asi nemám dosť vôle. xudivx
amanda.k. 36 navždy
01. 10. 2022, 15:51
Nemám Pc je v oprave horko ťažko som vydolovala
v mozgu meno a heslo :roll: a ešte aj váha stará nejak divne vážila dnes..zajtra skúsim..lebo mužovi potom už normálne ale ja som medzitým už jedla
amanda.k. 36 navždy
24. 09. 2022, 8:09
ako bič na seba som si objednala váhu s meraním zloženia tela...ale hlásiť budem asi do konca roka zo starej
gulinka V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
12. 09. 2022, 20:06
Lenka6

Lenočka, ďakujem za milé slová. Veľmi dobre mi padli. Aj to, že si si na mňa spomenula. Veru som to nechala zájsť trochu viac, ako bolo treba. Ale tak to občas býva. Niekedy je človek už tak presýtený tým večným bojom s chudnutím, že proste rezignuje a len sa nemo díva, čo sa deje. A niekedy je proste toho na jedného človeka priveľa aj s bežnými životnými starosťami. Asi som na sebe mala toho priveľa, priveľa zodpovednosti, príliš málo pomoci, príliš veľké teplá, príliš veľa nástrah, príliš málo sebazaprenia.
Ale to neznamená, že som to vzdala. Len som čakala, kým zase zápalka, ktorá premokla sklamaním a slzami postupne oschne a zapáli sa iskričkou, ktorá sa rozhorí v malý ohník, čo dokáže zapáliť veľké veci.
Už sa zapálila iskrička, už som sa pustila do cvičenia a každý deň sa snažím cvičiť. Strava sa mi zatiaľ ešte nedarí, ešte musí trochu "obschnúť", aby chytila správny plamienok.
Ale to príde časom.

Každému, kto ešte čaká na preschnutie svojej zapálky, tomu, komu ohník horí menej, akoby si prial, ale aj tým, ktorých plameň bol nádherne rozhorený a nejako uhasol želám, aby vždy v sebe našiel trpezlivosť počkať, kým príde ten správny čas a opäť bude krásne plápolať.

Všetkých si vás srdečne objímam a pozdravujem, mrzí ma, že nemôžete byť na mňa hrdí a že tu aj maličko chodím. Verím, že sa to zlepší. Pekný večer
Lenka6 V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
10. 09. 2022, 7:40
Ahoj gulinka - tvoja téma . . .

len som Ti chcela napísať, že som s Tebou a mrzí ma, ak sa trápiš kvôli narastajúcej váhe. Ja to tiež neviem dlhodobo nejak prelomiť. Ale raz sa nám začne opäť dariť. Ja som niekedy rada, že som vnútorne v pohode, aspoň na pár hodín :D Ale verím, že kebyže si nájdem nejaký systém, by mi ta pohoda vydržala aj dlhšie. Drž sa, gulinka :)
aeon V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
09. 05. 2022, 22:48
ahoj, trochu som sa rozpisala tu: https://www.chudnutie-ako.sk/forum/viewtopic.php?t=62372
je to skor pribeh chudnutia inou cestou nez sa zvykne odporucat, nie odporucanim, lebo si myslim, ze chudnutie je velmi individualnou zalezitostou a musi sadnut povahe cloveka (od druhu pohybu cez stravovaci styl az po skladbu stravy)
striedme stravovanie stiahne zaludok, clovek aj keby chcel zjest vela, zaludok mu to fyzicky nedovoli, prvy zaklad, druhy zaklad kazdodenny pohyb, ked si clovek najde ten svoj, casovo nenarocny, v sukromi domova (ja som zacala cvicit pri 122kg), nikto na neho nekuka, neriesi, je to relax, ktory aj pomaha zlepsit kondiciu, aj spevnit postavu, ale hlavne dokaze nahradit emocne prejedanie
ked vidim ako sa morduju v extremnych premenach, tak sa divim, ze nielen sutaziacim ale aj divakom ten sport neznechutia nadobro, ved ten sport az demonizuju a pochybujem, ze niekto dokaze dlhodobo vydrzat v takom tempe, existuje vela druhov pohybu, treba si najst, co by bavilo, bez pohybu sa hmotnost dlhodobo udrzat neda, ak ma clovek rad jedlo pred chudnutim, ma ho rad aj po schudnuti
treti zaklad vnutorna pohoda, pozname sami seba najlepsie, vieme, kde robime chyby, kde su nase slabiny, da sa hrat len s kartami, ktore mame, hladat sposob ako ich kompenzovat
mna osobne by kaloricke tabulky demotivovali (chapem ale ze su ludia, ktorym kaloricke tabulky naopak pomahaju pri discipline), neviem chudnut s pocitom, ze si nemozem dovolit cipsy alebo milu, lebo nespadaju do tabulky, dam si cokolvek, lebo chut kompenzujem striedmostou a pohybom, viem, ze u mna s chutami nema zmysel bojovat, aj preto sa divim, ze sa ludia morduju dietami, ked mozu jest, co maju radi, len v mensom mnozstve, by sa ludia divili kolko jedla v skutocnosti staci na zasytenie, je to podobne ako ked clovek privela soli a prestane vnimat chut samotnehoho jedla
sol mi pride inak vacsim nepriatelom nez zaznavany tuk (napriklad maslo), mnohe udeniny obsahuju paradoxne ovela viac gramov soli nez napriklad slane cipsy
inak su to jednoduche grify, bielkoviny a vlakniny zvysuju pocit sytosti, staci si najst zeleninu, ktora chuti a jest ju ku vsetkemu, aj napriklad hrst pistacii pred jedlom dokaze zvysit pocit sytosti

este by som dodala postreh, disciplina, resp. akysi vnutorny radar na zastavenie priberania 3+kg, sa u mna objavili az posledny rok, trvalo velmi dlho zvyknut si vnutorne na stihlost, na zmenene crty tvare, preladit vnutorny obraz je podla mna tou najdolezitejsou castou celeho, lebo uz ked sa citite vo vnutri stihly, uz mate v sebe stopku priberat, stihlost je tak prirodzena, ze nadvaha je nieco cudzie
da sa rychlo schudnut, ale je to ako s peniazmi, lehce nabyl, lehce pozbyl, stalo sa mi to 20r dozadu, kedy som schudla za 3m 20kg (na hmostnost 60) bez vacsej namahy (stres v rodine) a behom dalsich 20r sa vykrmila na 150+kg, schudnutie nebolo odzite, stale som sa vnimala ako tucna
gulinka V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
09. 05. 2022, 17:06
Aeon,

či sa smieš do toho zamiešať? Ty sa do toho musíš zamiešať :-)
Už mi tu bolo samej otupno toothsmile thumb1

Aeon, z tvojich slov cítiť, že nie si žiadna začiatočníčka, že máš už niečo nielen odžité, ale už aj odchudnuté. A dovolím si tipovať, že s úspešným priebehom.
Píšeš pravdu o tom, že človek nedokáže na dlho vyradiť zo svojho jedálnička veci, ktoré má rád. Že dokáže zaradiť aj tieto jedlá do svojho jedálnička tak, aby mu vyšiel deficit príjmu a teda chudol.
S tým plne súhlasím, sama som tomu príkladom, že niektoré jedlá ( u mňa napríklad ten nešťastný chlieb) sa nedajú na dlho vyradiť bez toho, aby sa potom človek naň vrhol a doslova sa ho prejedol.
U mňa je problém donútiť sa, aby toho chleba nebolo za deň tak veľa, aby mi neustále nevyskakovali sacharidy, lebo keď mám napríklad chuť potom ešte na hornú čokoládu, už sa mi nevojde do príjmu, alebo naopak, ak som si dala trochu čokolády, už sa mi nezmestí chlebík. A zvyčajne ho tam dopasujem aj za cenu prekročenia príjmu.

U mňa to nie je o jedle, o strave, ale o disciplíne, o tom naučiť sa, že skutočne netreba zjesť celý krajec chleba, že sa to dá pri polovičke odložiť, ale zatiaľ sa mi to darí len s veľkým úsilím.

Ako si na tom ty, akým spôsobom chudneš, respektíve udržiavaš váhu, ak si už na konci chudnutia? Máš nejaké zaručené triky, ktoré na teba fungovali, aby si presvedčila svoje telo, že mu stačí menej a nemusí sa prejesť do nemoty?

Rada si prečítam viac o tebe a tvojom spôsobe, koniec koncov, každý názor môže v určitom smere pomôcť.
aeon V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
08. 05. 2022, 20:07
ak sa smiem do toho zamiesat
riesenim nie je upierat si jedla, ktore clovek ma rad, toto vydrzi mozno nejaky cas, ale nie cely zivot, a udrzanie hmotnosti je uz zalezitostou po zvysok zivota, nefunguje to tak, ze clovek schudne desiatky kil a prepne sa mu carovne metabolizmus a bude uz navzdy stihly aj ked sa vrati k starym navykom = preto je dobre vytvorit si take navyky, ktore koresponduju s jeho chutami, a chudne popri tom
preto je dolezite najst si svoj vlastny sposob chudnutia bez pocitu obmedzovania toho, co ma rad, staci to zakomponovat do rovnice nizsi prijem/vyssi vydaj
napriklad mam slabost na linecke rozky, ani mi nenapadne ich vyradit z jedalnicka, mam obdobia ked ich jem pravidelne kazdy den a napriek tomu chudnem, lebo vydaj je vacsi, kaloricky deficit je jedinym ucinnym sposobom chudnutia a nepusti, treba si len najst svoju cestu ako ho dosiahnut v sulade s nasimi chutami a letorou
osobne nie som zastancom prevratit cely svoj jedalnicek a jest veci, ktore su sice menej kaloricke, ale nemusia uz tak chutit, toto nema dlhe trvanie, staci jeden zly den a clovek zosrotuje vsetko, potom je sklesly aj nastvany, ze nema volu, rezignuje a dalsie dni vyzeraju podobne
da sa naozaj chudnut aj pri svojich oblubenych jedlach, staci znizovat ich mnozstvo, vyhne sa tymto prepadovkam, lebo ked si dopraje, nema stavy tuzby po nich, vo vysledku zje toho menej nez pri narazovych zachvatoch, a tym sa zbytocne nedemotivuje a je v psychickej pohode
preto sa aj divim, ked mi v okoli hovoria, ze chcu schudnut, a zacnu jest menej kaloricke veci, ktore im nechudia, hned mi je jasne, ze to nema sancu na uspech
v dlhodobom horizonte radost zo zhodenych kil sa nevyrovna radosti z dobreho jedla, na svoju stihlost si clovek casom zvykne, pozitok z dobreho jedla je silnejsi, riesenim je tieto dve veci drzat v rovnovahe
gulinka V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
07. 05. 2022, 9:51
Ahojte,

ako sa Vám darí?

U mňa striedavo červeno - zeleno.

Nedarí sa mi stále udržať si tie zelené kolieska tak, akoby som chcela. Ešte stále som sa s tým nevžila, ešte nemám v krvi, že to robím dobre a pre seba, že mi netreba to jedlo navyše, že sa viem dobre najesť aj z málo kalorického jedla, alebo doplniť zeleninou.

Ešte stále je to veľký boj, hlavne s tým chlebom. Sladké, tým, že som sa snažila ho vynechať, už viem v pohode vymeniť za horkú čokoládu a ostatné sladkosti mi prídu sladké a hlavne chuťovo "divné". Tam mi horká čokoláda plne vyhovuje.

Len ten chlebík náš každodenný...
keď je taký dobrý...
chutný...
ach jé.... bojuj Gulinka xbehx xbehx xbehx však si dáka bojovníčka!
gulinka V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
30. 04. 2022, 19:42
xbehx xbehx xbehx Je to boj, raz hore, raz dolu, ale nekončím xbehx xbehx xbehx
dodoriven3 V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
30. 04. 2022, 12:24
Gulinka,
ešte pre istotu správneho pochopenia (skôr napísaného) to radšej doplním.

Pri tom chudnutí ide o to, byť aktívny a to v prvom rade a najmä vo svojich myšlienkových pochodoch (samozrejmá vec, čo sa týka chudnutia).

Vysvetlím na príkladoch:
1, Niekto začína chudnúť a povie si, že: ,,... ododnes moje tak obľúbené medové rezy nejem a bodka..." No a neje ich.

Niekto iný si ale povedal to isté a porušil svoj sľub raz, dvakrát, desaťkrát, stokrát.
No a o to tu ide. Nemá zmysel sa takto ,,trápiť" a pokračovať v neúspešných pokusoch, pretože potom sa Tvoj život zmení na hojdačku, kde raz si hore a potom zase dole a stále tak dokola. (Raz sa zatneš, dodržuješ a chudneš a potom Ťa to zas prevalcuje, na všetko kašleš, nedodržuješ a priberáš. Celé to je tak preto, lebo v tom zákaze (odopieraní) stále príliš túžiš po tom zakázanom. No a tie chute Ťa nakoniec premôžu a niekedy až totálne prevalcujú).

Treba sa v takom prípade, ak to jednoducho nejde a Ty stále prehrávaš, zastaviť a prestať deliť život na obdobie diét a prehier a následného opätovného extrémneho odopierania, ale PRIJAŤ TO VŠETKO TAKÉ, AKÉ TO JE (aj svoje telo) a snažiť sa mu pomôcť aspoň v tom, čo si schopná. Nebudeš napríklad jesť 10 tých medových rezov týždenne, ale len 9 (no a to napríklad budeš schopná). No a takto si treba prehodnocovať a v praxi realizovať aj ostatné veci a stránky Tvojho života.

Navyše keď si zvykneš na 9 zákuskov (u niekoho sú to 3 týždne, u iného 3 mesiace), zrazu dostaneš schopnosť ísť na 8 zákuskov. Navyše už nebudú musieť byť to práve tie najsladšie na okolí atp.

2,(príklad)
Tak ako sa dá meniť jedlo, dajú sa meniť a zvyky. No a o to ide, aby sa tie špatné zmenili na lepšie. (Zas len príklad). Pozerávam obľúbenú reláciu v telke v ľahu na gauči. Otázka? Bude mi vadiť ak budem ju sledovať v sede v kresle?
No a zas len Ty a Ty môžes aktívne to celé meniť. Doslova sa hrať v jednotlivých činnostiach a mať radosť z toho, že sa Ti zas niečo podarilo ,,vylepšiť" (Pozor !!! NIKDY NEVYLEPŠUJ ZA Hranicu s ktorou už citeľne nesúhlasia Tvoje zmysly !!!).

Maj sa pekne.
dodoriven3 V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
30. 04. 2022, 8:01
No veď práve aj s tým štamprlíkom je to pravda. Ak budeš po ránu jeden piť xchlastx každé jedno ráno, po dobu najmenej 70 rokov, dožiješ sa vysokého veku. toothsmile

Ak ale ho budeš piť xchlastx najmenej 100 rokov, potom sa dožiješ veľmi vysokého veku. toothsmile toothsmile toothsmile


Samozrejmá vec, že tá moja kombinácia jedál od ktorých som bol zelený, bola vtip. Hoci ako vravíš, dalo by sa to započítať .. , no na druhej strane, prečo by som to robil/prečo by si to robila, veď celozrnný chleba je lepšia alternatíva ako pivo.
A o to mne ide, že postupne, prirodzene (nie núteným odopieraním v nejakej diete), si človek ak chce, vie nájsť nejakú zdravšiu náhradu. Napríklad, (ale je to naozaj len príklad), si na ten chleb dáš šalátový list, neskôr dva, ktorý Ti bude nahrádzať o ten kúsok menší chleb.

Treba si tu pri tom uvedomiť, že veľakrát nás to ,,menej zdravé" láka aj kvôli nášmu zlému osídleniu čriev, čo sme si za tie roky vybudovali. No ako postupne budeš stravu skvalitňovať a tým baktérie kultivovať vo svoj prospech, tým sa budú vyrovnávať aj chute a to ,,menej zdravé" nás už nebude toľko lákať.

Prajem pekný víkend.
gulinka V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
29. 04. 2022, 19:36
Dodoriven

to sa hovorilo aj o jednom štamprlíku denne thumb1

Takže budeš musieť rozšíriť ešte ten nápojový lístok toothsmile

Som rada, že si pekne zelený tentokrát od radosti. Nech ti to pekne zeleno kvitne aj naďalej thumb2

( polemizovať o tom, aké kalorické hodnoty má pivo a koľko sacharidov ani nejdeme, že? koniec koncov aj pivo sa dá pekne vyvážiť v príjme a započítať tak, aby to na konci dňa sedelo. Ale to by človek nesmel jesť toľko chleba ako ja toothsmile toothsmile takže u mňa nič také nehrozí -beee- )
dodoriven3 V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
29. 04. 2022, 15:16
Ochch, to by som sa musel s koňom zraziť.
Veď pivo má čarovnú moc. Veď nie nadarmo sa hovorí, že: Kto ho bude aspoň fľašku denne po dobu minimálne 70 rokov piť, dožije sa vysokého veku. toothsmile

P.S.: Včera sa mi prvý raz podarilo po dlhých týždňoch zastaviť priberanie. Takže som opäť zelený :bigradost:
gulinka V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
28. 04. 2022, 21:18
Ufffffff....

ešteže tak toothsmile . Bála som sa že vyradíš to pivo -beee-
dodoriven3 V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
28. 04. 2022, 20:14
S tou stravou xpapax máš pravdu, nie je kvalitná xnieniex xbpx . Nabudúce z tých menovaných už kefír piť nebudem xhamx .
xdancex xdancex xdancex
gulinka V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
28. 04. 2022, 8:54
Dodoriven

Každý chápeme zdravú stravu po svojom
😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄
dodoriven3 V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
27. 04. 2022, 11:15
Výborne Gulinka thumb1 .
Najťažší je ten začiatok, tých prvých 50 rokov. Potom to už ide oveľa ľahšie.
Tak len vydrž. toothsmile xdancex

P.S.: ...aj ja som dnes zelený. Ale veľmi sa neradujem, lebo u mňa to bude asi zo včerajšej paradajkovej polievky, marhuľového kompótu, kefíru, kyslích uhoriek a piva .. xudivx
gulinka V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
27. 04. 2022, 10:04
Celkom sa zelenilo thumb2 thumb2 thumb2
gulinka V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
24. 04. 2022, 21:11
Ahojte,

tak ide to pomaly. Aj lepšie to mohlo byť. Ale keďže to vždy môže byť aj horšie, môže sa aj toto považovať celkom za úspech, no nie? thumb1
gulinka V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
21. 04. 2022, 14:59
Dodo


Čím viac zázrakov, tým bude čarovnejší svet 😉
dodoriven3 V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
21. 04. 2022, 13:20
Gulinka, ale to by bol už druhý zázrak. toothsmile
gulinka V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
20. 04. 2022, 20:14
Ahojte

tak ako?
Pokračujeme v novom snažení?

Môj prvý a druhý deň nového snaženia. Nie je to dokonalé, ale aspoň príjem sa podarilo udržať v zelenom krúžku, čo je pri preplnenej chladničke po Veľkej noci celkom u mňa zázrak thumb1 .

Ale musím xbehx xbehx xbehx bojovať...

Pridá sa niekto k zeleným tabuľkám?
[attachment=0]19-20.4.2022.jpg[/attachment]
slivka.m V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
27. 03. 2022, 18:44
[color=#00FF00]Ahojte dievčatá[/color] ako sa vám darí?
tamara2008 V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
25. 01. 2022, 8:36
[color=#FF4040]mary[/color] mozes sa mi prosim ozvat na mail ? tafipa84@gmail.com

Dakujeeeeeem toothsmile
gulinka V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
03. 01. 2022, 7:59
Ahojte,


Všetkých všetučkým,
širším aj chudučkým,
želám všetko dobré do Nového roku,
výdrž v každom jednom kroku,
odvahu zmeniť to, čo chcete,
kontrolu nad tým, čo jete.
Ale hlavne chuť naplno žiť,
každý deň šťastný z maličkostí byť.
Úsmev rozdávať na všetky strany,
odpustenie namiesto spätnej rany.
Keď bude prítomná takáto zostava,
príde aj vysnívaná postava 😉.

Teším sa na ďalší rok s vami, verím, že bude úspešný, príjemný a priateľsky 👍😁
Ani V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
30. 12. 2021, 19:43
Ahojček Slivočka. toothsmile
Snažím sa tých 6 hodín zmestiť len do času medzi 8 a 16. Čiže podľa toho kedy začnem, ale väčšinou jem prvé jedlo až okolo 10. Mne sa na tom veľmi páči tá flexibilita. Zajtra chcem jesť s manželom nejaké troška pochutinky podvečer tak budem jesť asi až od 14. Som zvedavá ako to vydržím, ale zase nič sa nestane ak to človek poruší. Na fb jedna kočka napísala, že nie je podstatné ako jeme od vianoc do silvestra ale ako jeme od silvestra do vianoc. toothsmile Aj keď u nás sa nesviatkuje, ale koláčiky okolo mňa čo všetci vypekajú na mňa majú aj tak nevhodný vplyv... xmurx toothsmile
slivka.m V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
30. 12. 2021, 10:32
[color=#00FFFF]Gulinka[/color] ďakujem za milú správičku. Viem,že tu nájdem podporu. 😊
Teraz vyše týždňa všetko flákam, nedodržujem a aj na váhe sa to začína ukazovať 😒 Ale hádam sa až tak veľa nepokazí a idem sa už zase rozbiehať.
A tebe sa ako darí, ešte poctivo počítaš, či máš inú taktiku ?
slivka.m V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
29. 12. 2021, 19:55
[color=#0000FF]Ani[/color] som rada 😊 V akých časoch máš jedenie ? Ty ješ asi len 2x denne. Pre mňa je ten 16/8
žabka V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
29. 12. 2021, 7:43
Ahoj slivka. Aky mas meil? ozvem sa Ti.
Ani V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
28. 12. 2021, 20:31
Ahojte dievčatá. Gulinka má ako vždy pravdu... thumb2 Aj ja pôstujem. Začala som pomaličky, ale teraz idem bez problémov 18/6, asi do budúcna keď budem mať normálnu váhu pôjdem na 16/8. Mne to veľmi pomáha s disciplínou. Nech sa Vám darí.... xclapx xclapx xclapx xdancex xdancex xdancex
gulinka V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
28. 12. 2021, 19:52
Slivočka

Nielen že to nebude vadiť, práveže bude super, že ťa môžem podporiť, nech je cesta akákoľvek, cieľ máme rovnaký 👍😉.

A ešte dokonca tu je pre teba spriaznená duša Ani, ktorá tiež drží ten pôst medzi jedlami a aj jej sa veľmi darí a určite ju poteší tvoja spoločnosť a spoločný boj.

Budem sa tešiť na tvoje úspechy, ale ty vieš, že tu dostaneš podporu aj v chvíľach neúspechu, alebo slabosti.
Hocičo čo robí človek akokoľvek pre seba, stojí za obrovskú pochvalu a povzbudenie 😉👍👍👍👍
slivka.m V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
28. 12. 2021, 19:17
[color=#0000FF]Žabka[/color] na facebooku ten tréner žien Daniel Čmel 😃 Schudla som len 3kg a za 2-3mesiace. Iné schudli oveľa viac. Ale ja mám aj veľa liekov tak to ide možno kôli tomu pomalšie. Keby som viac stravu upravila a začala aj cvičiť, išlo by to určite rýchlejšie. toothsmile 😜
A v čom sa ti ohlásil žalúdok ?
žabka V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!
28. 12. 2021, 12:55
Ahoj Slivka. Za aky cas a kolko si dala dolu? Koho so mala trenera? Ja som tiez nabehla na tento system stravovania, potom sa mi ohlasil zaludok. Teraz znovu nabieham. Dakujem. Ahoj😍