Nazad na fórum chudnutie   |   chudnutie-ako.sk   |   schudnut-ako.sk

100 najnovších príspevkov vo fóre

Fanatic FANATIC: do tretice všetko dobre :-)
19. 02. 2020, 18:35
Zdravím,pondelok-streda pešobus 9 km.
Fitka Fitka to uz snad nevzda!
19. 02. 2020, 11:28
Ahojte.Som tu staronova.Ako to iste poznate,tak chudnem a priberam dookola.Ale myslim,ze uz staci.Roky sa trapim s hmotnostou a nikam to nevede.Poznam zaklady chudnutia no akosi ich rychlo prestanem dodrziavat.Dufam,ze teraz to bude ine.Mam aj mirovu knihu jedalnicek.Je super.Uz davnejsie som zacala jest podla tej knihy a za mesiac som schudla asi 3-4kg ale zas som sa na to vykaslala..Teraz zacinam naplno a to od pondelka 17.februara s vahou 76,6kg,33 rokov a 165cm.Prida sa niekto?Budem rada :)
Helka Spolok ľudí dobrej vôle.
18. 02. 2020, 15:32
OK toothsmile
dodoriven2 Spolok ľudí dobrej vôle.
18. 02. 2020, 14:59
Napíšem Ti o 2 dni všetky podrobnosti cez mail.
Ahoj
Helka Spolok ľudí dobrej vôle.
18. 02. 2020, 14:30
Ľubka, však uvidíme podľa počasia či v apríli, alebo až v júni, (záleží aj na tom či tam hore bude ešte sneh). Ja to tu znova hodím do diskusie niekedy zač. apríla.
Dodo, a keby že som sa rozhodla ísť na ten Kľak ešte teraz v zime, v akom predstihu to potrebuješ vedieť, a je to jedno či cez prac.dni alebo víkend? Ja sa niekedy rozhodujem pár dní dopredu, aj podľa počasia.
No a s behom uvidíme, hlavne sa daj to poriadku. Ja zatiaľ tento rok určite chcem opäť ten Night run na Štrbskom plese a nejaký beh na Morave keďže tam teraz budem asi častejšie a to ostatné podľa situácie.
dodoriven2 Spolok ľudí dobrej vôle.
18. 02. 2020, 13:20
Ahoj Helka,
máš pravdu. Myslel som ten Súľov (10.10), aj keď tam to nie je úplne celé po teréne a vieš že asfalt doslova neznášam (kamenné chodníčky priamo v teréne, to je ale iná káva. Sú síce rovnako tvrdé, no ich nepravidelnosť (tvarová, dĺžková atď) spolu s náročnosťou ich predurčujú skôr na pomalší beh, ale hlavne na neustále sa meniaci krok, dopad, odraz atp, čiže sú pre mňa už oveľa prijateľnejšie).

Inak aj keď som nebehal vyše roka (s výnimkou dvoch - troch minipoklusov pri ponáhľaní sa v meste), by som sa rád opäť do toho pustil, a tak ma zaujímajú aj tie iné výzvy od Teba ,čo si pred chvíľou spomínala.

Horšie je, že na jeseň minulého roka keď som mal najmenšie celkové bolesti, som si začal liečiť to ,,prepadávajúce" koleno čo malo byť operované už pred tými tromi rokmi a neustále v tom, (v tej liečbe) pokračujem. Endoprotézu rovnako stále odmietam, a tak mi zostáva len posilovanie kolena, protizápalová liečba a najmä znížiť hmotnosť. Takže, nechcel som s behom začať skôr ako na jeseň.

Turistika s paličkami by ale mala byť fajn.

Dodatok písaný neskôr:
Dolieč sa, daj vedieť a môžeme skúsiť stihnúť ešte ten sneh na tom Kľaku.
Ľubka S Spolok ľudí dobrej vôle.
18. 02. 2020, 13:15
Helka a dolieč sa čím skôr!
Ľubka S Spolok ľudí dobrej vôle.
18. 02. 2020, 13:14
Helka pre mňa apríl,alebo alebo až jún.V máji tu mám na návšteve brata na tri týždne a posledný víkend ideme na svadbu,takže perno.Ja som túto zimu tuším sneh z blízka nevidela toothsmile
mahafsoun Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2020
18. 02. 2020, 12:30
Ahojte,

nová tabuľka hotová.

Tuším je tam akési spiknutie na čísle 108,5... :twisted:
Helka Spolok ľudí dobrej vôle.
18. 02. 2020, 12:02
OK, tak sa potom dohodneme na nejakom termíne, ale asi až dakedy na jar bez snehu, (apríl, máj) ?
V zime som tam ešte nebola, ale možno ešte skúsim ísť, len teraz už vyše týždňa liečim nejakú pliagu (dutiny, kašeľ). Ale nejakú turističku v snehu by som ešte rada stihla.
Ľubka S Spolok ľudí dobrej vôle.
18. 02. 2020, 11:52
Pekné!Tak to nie je ďaleko,to by si mohla zorganizovať. toothsmile
Helka Spolok ľudí dobrej vôle.
18. 02. 2020, 11:49
Ľubka, Kľak v Lúčanskej Malej Fatre, nástup z Fačkovského sedla (je to sedlo na cestnom ťahu zo Žiliny cez Rajec, smer na Prievidzu).
Ľubka na toto netreba nejak trénovať, nie je to nič náročné, ale zaujímavý kopec, hore trocha skalky.
Zopár foto:
Ľubka S Spolok ľudí dobrej vôle.
18. 02. 2020, 11:31
Dodo to ešte záleží,čo sa považuje za turistiku toothsmile pred dvadsiatimi rokmy som to čo teraz prechádzame po ceste z práce ,považovala za celodenný výlet.Teda,presnejšie capkali sme 2 hodiny a boli urvaní na niekoľko týždňov.Som rada,že to už tak nie je toothsmile
Ľubka S Spolok ľudí dobrej vôle.
18. 02. 2020, 11:27
Hej,hej Helka,kde je ten Kľak?Je to niekde pri vás?My teraz turistikujeme len po našej Brezine,ale možno do jary natrénujeme toothsmile Rada by som sa s tebou stretla
Helka Spolok ľudí dobrej vôle.
18. 02. 2020, 11:18
Dodo, čau toothsmile
Tou výzvou myslíš ten beh Súĺovskými skalami? Lebo ja mám ešte v zálohe aj iné výzvy. xbehx
A na poriadnej turistike som bola naposledy na jeseň, (časť hrebeňovky Malej Fatry), a bol to adrenalín, keď som od chaty pod Magurou schádzala už potme a v čelovke vybitá batéria, tak som si svietila mobilom.
Ale jeden nápad na turistiku mám, Kľak z Fačkovského sedla niekedy na jar, to by si mal aj ty celkom blízko, nie? A možno by sa ešte niekto pripojil. Ja som tam bola 2x na jeseň a je to fajn túrička, krásne výhľady.
dodoriven2 Spolok ľudí dobrej vôle.
18. 02. 2020, 10:59
Ľubka, to je v pohode. Veď je to navyše každého osobná vec. A chápem Ťa veľmi dobre, pretože principiálne čo sa týka tohto preberaného, som úplne rovnaký ako Ty. Viem sa motivovať aj sám, navyše ja som už jednu výzvu dostal od Helky, (ktorú aj intenzívne zvažujem), no tá výzva sa akosi bije s mojím fyzickým stavom, tak zatiaľ len špekulujem, ako to vyriešiť.

A čo sa týka tých nápadov, tak nejaký by sa snáď aj našiel.
No na druhej strane, o čo ich je menej, o to sú menej kvalité. Jednoducho jeden horší ako druhý, čomu sa ale nedá čudovať, veď sú moje toothsmile . Práve teraz ma napríklad napadla úplne iná tabuľka, pre priaznivcov spoločnej turistiky, pretože tá sa tu vykonáva tiež len v pondelok, utorok a potom až o desať rokov toothsmile .

Maj sa pekne.
Magdi Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
18. 02. 2020, 10:36
Pondelok : prechádzka 3,0 km thumb2 veľmi sa mi nechcelo ísť večer von, ale bolo pekne a teplo...
Ľubka S Spolok ľudí dobrej vôle.
18. 02. 2020, 9:55
Dodo to je ako keď ku nám do textilnej galantérie príde chlápek a chce vodovodné nejaké kolienka a tak,len nemám borovičku v ponuke toothsmile ,ale včera som ponúkla odmontovať naše .No dobre,potom som mu vysvetlila,že musí o bránu vedľa.

K tým tabuľkám...som sa nepridala,lebo ja sa najlepšie motivujem sama a teda ,keď cítim únavu,tak nemám problém necvičiť týždeň,tak by mi to prišlo,že demotivujem ostatných.No a keď mám dve väčšie prechádzky nad hodinu za týždeň som so sebou a pohybom v pohode.Ale je fajn,že sa snažíš a chodíš tu s novými nápadmi, ak ťa to neprestane baviť, možno sa nejaký ujme. toothsmile
misela Spolok ľudí dobrej vôle.
18. 02. 2020, 9:42
dodo, izera mám aj ja rada...ďakujem
dodoriven2 Spolok ľudí dobrej vôle.
18. 02. 2020, 9:16
Mišelka aj Tebe ďakujem za názor.

Ja som vždy bol a aj som zástancom vysoko intuitívneho spôsobu tréningu. Jednoducho máš cieľ a odhodlanie ho naplniť. Zároveň máš akú-takú víziu ako ten cieľ dosiahneš. Podľa toho si vypracuješ vhodnú stratégiu, rozpracovanú až po konkrétne tréningy, no nakoniec vždy nechávaš rozhodovať samotné telo ako bude na to reagovať.

Pre mňa osobne je teda najväčšou pomocou nejaká výzva. Napríklad keď niekto povie:
Cheme sa (chcem sa) zúčastniť o taký a taký čas toho a toho ( nemusí to byť vyslovene len šport). Je to náročné (nemusí byť len po fyzickej stránke), ideš do toho s nami (so mnou) ? Ak sa pre to rozhodnem, tak to ma motivuje najviac.

Takže úprimne, tabuľka v tomto ponímaní ako som ju myslel, pre mňa z hľadiska pomoci mojej osobe, nielenže nemá žiaden význam, ale bolo by tam dokonca určité maličké záporné pôsobenie.

Najviac som chcel s tabuľkou stmeliť kolektív, pretože aj keď mne sa v poslednú dobu akosi nedá, no mám osobnú skúsenosť, že až keď sa začnú ľudia stretávať a spoznávať, až potom môže byť vzájomná úcta a podpora (či v chudnutí, alebo v hocičom inom, veď život nie je len chudnutie) maximálna a vysokoúčinná.

Ešte počkám na Bellino vyjadrenie, no zatiaľ tabuľka sa posúva do zabudnutia medzi dobré úmysly. Niečo ako ten bača v tom obchode:
- Dobrý deň.
× Dobrýý...
- Prosím Vás, fitlopty máte?
× Nie.
- A prosím Vás, také tie podložky na jógu, máte?
× Nie! Veď mi predávame liehoviny.
- Aháá, no tak mi dajte dva litre borovičky. Ale Boh vie,,, že som chcel cvičiť !!!
misela Spolok ľudí dobrej vôle.
18. 02. 2020, 7:42
dodo, ak chceš robiť tabuľku kôli sebe, má to význam a rada sa pridám, možno časom sa pridajú aj ďalší...pokiaľ ju chceš robiť primárne kôli druhým, ser na ňu, len ťa bude zbytočne zaťažovať a hnevať nezáujem...
dodoriven2 Spolok ľudí dobrej vôle.
17. 02. 2020, 18:34
Rikap, ďakujem za odpoveď. Ja som to bral úplne rovnako, pretože najväčší význam to malo mať práve pre tých, ktorí sa akosi nevedia do toho športovania rozhýbať.
renchuuu Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2020
17. 02. 2020, 18:29
Ahojte, hlasim 93,1 a z minula poprosim dopisat 93,2. Dakujem velmi pekne. .-)
Rikap Spolok ľudí dobrej vôle.
17. 02. 2020, 18:05
dodo, za mňa nechaj tak. Ja som to chápala ako motivačnú vec pre ostatných. U mňa je pohyb už zaužívaným životným štýlom. Ale škoda, že sa nenašlo viacero záujemcov.
dodoriven2 Spolok ľudí dobrej vôle.
17. 02. 2020, 17:40
Rikap, Misela, Bella,
návrh sa neujal a zostali sme v tom iba štyria. Ja som to tým pádom viac-menej zabalil, no nespýtal som sa Vás. Ja spravím tabuľku pokojne aj pre dvoch, no stráca sa tá hlavná pointa, všetci za jedného a jeden za všetkých.
Vyjadrite sa prosím, či to nechať tak, alebo .....
Ďakujem.
dodoriven2 Po 10tich rokoch
17. 02. 2020, 17:26
Bella Ty si teda iný frajer....klobúk dole -nevedel som že kojíš.
Aj keď síce nemôžeš trpieť mužskými smrteľnými chorobami typu soplík atp, lebo nie si muž, predsa len by si si mala dať pozor a to hneď z dvoch dôvodov:
1, Začať s tak veľkým úsilím po tak dlhom čase je dosť nebezpečné aj pre ženy. Veľmi ľahko sa môžeš od behu vyradiť na dlhé mesiace. Predsa len to koleno je najzložitejší ľudský kĺb a bolieť by nemalo. Doplnky sú síce fajn, no nie sú všemožné. Oveľa častejšie býva problémom špatné a nedostatočné rozcvičenie ale aj chýbajúci výklus a následné kompenzačné naťahovanie príslušného svalstva. Myslím, že o tom tu písala voľakedy Dorka, aj keď tam sa jednalo o bedrový kĺb. Neviem ako to u Teba bolo v minulosti, no lepšie je sa poradiť s tými čo už niečo nabehali.
2, Pri rekreačných behoch dojčenie údajne nevadí, no pri zrýchľovaní keď budeš ladiť rýchlosť sa bude vytvárať aj viacej kyseliny mliečnej a tá bude žiaľ negatívne ovplyvňovať chuť a kvalitu materského mlieka. (Aj keď vyzerám ako keby som mal kojiť, ale aj tak, určite ale určite nepíšem z vlastnej skúsenosti toothsmile toothsmile ).
Bella20 Po 10tich rokoch
17. 02. 2020, 16:03
Ahojte. Takze trenujem v plnom prude, hoci su lepsie dni aj horsie.. nie vzdy sa mi podari odcvicit tolko, kolko by sa patrilo v priprave na polmaraton, ale ked neprsi, aspon kvapka. Vaha 62. Zatial nejako nedietujem, kedze stale kojim, ale vidno na tele, ze zacinaju nabiehat svaly a aj kondicne som na tom lepsie. Obcas bolia kolena, takze beriem kolagen a zelatinu, inak ok. Dost mi aj narastol apetit, asi tym cvicenim, ale ako vravim, snazim sa vsetko s mierou a kompenzovat...
thumb1
florina Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2020
17. 02. 2020, 14:04
Ahojte, hlásim 82,3kg.
Helka Daka - moja cesta
17. 02. 2020, 13:43
Daka, idem ťa trocha podporiť. toothsmile
Dobre chápem ako sa cítiš.
V máji to bude 6 rokov, čo som mala úraz na biku (polámaná panva a trieštivá zlomenina ramena). Nebolo to jednoduché, ale zhruba za pol roka som opäť začala s turistikou a neskôr aj s bikom, a asi pred 2 rokmi som dokonca začala behať (no je to skôr indiánsky beh, ale aj tak som spokojná).
Takže nezúfaj a ver, že sa časom vrátiš aj k svojim obľúbeným aktivitám. Chce to len (presne ako píšeš) veľkú dávku trpezlivosti.
Je fajn, že sa to snažíš rozcvičovať, možno by sa hodili aj nejaké masáže, cvičenie v bazéne (wellness), a samozrejme postupné zaťažovanie chôdzou v teréne, ktorý ti najviac vyhovuje. Ono členok je potvora a dlhšie trvá kým sa dá do poriadku, ale určite sa netreba vzdávať.
A tie železá tam budeš mať na stálo, alebo ti ich po čase vyberú?
Tak držím palce a nech sa darí. thumb2
djwave73 Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2020
17. 02. 2020, 13:25
Ahojte, hlasim 84,6 kg. xbeex
dodoriven2 Bojujem a znova vstávam do boja II.
17. 02. 2020, 10:52
Ani nevieš Gulinka akú si mi spravila radosť, že si zvíťazila sama nad sebou.
Odteraz máš tú skúsenosť, že sa to dá, že Ty to dokážeš. Akú cestu si vyberieš, je odteraz len a len na Tebe.

Poznám viacero ľudí, ktorí žijú a pomaličky sa zbavujú svojich tukov len tým spôsobom, že nič nepočítajú, nič nemenia, ani stravu, ani zvyklosti a predsa len všetko menia. Oni totiž vo všetkom kúsok po kúsku, tak aby im neprotestovali ani chuťové poháriky a ani zvyklosti v zmyslových dobrách zakotvené, zamieňajú to horšie za lepšie. Mesiac po mesiaci u nich ubúda to zlé (či v jedle, pohybe alebo dokonca v myslení) a pribúda to dobré.

Tak isto poznám značnú skupinu ľudí, ktorý sa zbavujú toho istého tak, že 6 dní dodržujú zdravé stravovanie a siedmi deň si doprajú svojich obľúbených dobrôt, akoby za odmenu, že dodržali tých 6 dní. Ak sa neprekročí ten pomer dní 6 až 7 ku 1, potom to rovnako vedie k lepšiemu (k úspechu).

Je jasné, že najlepšie je dodržiavať zdravú stravu 7 dní a basta. Veď aj Miro V. píše, že tá sladkosť v siedmi deň iba zbytočne predlžuje chute na tie sladkosti a následné muky z ich odopierania. (Čítal som to už dávno, presné znenie si nepamätám, len vystihujem princíp).
No cez to všetko existuje veľká skupina ľudí, pre ktorú platí, že lepšie je ísť s viac ako 90%-ným predpokladom úspešnosťi pri dodržiavaní k zdraviu nakloneného kompromisu z hore uvedených dvoch príkladov, ako začať dodržiavaním čiste len a len zdravej stravy, no len s necelými desiatimi percentami výhladky na úspech.

Ty ale máš už tú prvú klietku otvorenú, len vystúť z nej.

Nech sa rozhodneš pre akýkoľvek spôsob, budem Ti držať palce.

P.S.: Myslím, že už ani nepotrebuješ tú radu s tým manželom, lebo Ty už si schopná odolať tým sladkostiam (maj z toho úprimnú radosť), no predsa len poviem princíp toho ako postupovať aj pre iné životné situácie s inými ľuďmi a v iných prípadoch.
Treba tu vychádzať nielen z odlišností myslenia medzi mužmi a ženami, ale aj medzi rôznymi skupinami (ako si spomínala s Mišelkou). Inak rozmýšľajú úspešní, inak trvale neúspešní. (Chudí - tuční atp, atď, atď).

Takže pri takomto jednaní s nejakým človekom aké si popisovala, keď jednáš z pozície slabšieho a chceš niečo dosiahnuť, nielenže sa musíš akoby napojiť na zmýšľanie tej skupiny (skupín), ktorá najviac vystihuje toho človeka, ale musíš zapojiť aj viac empatie, vžiť sa priamo do zmýšľania toho konkrétneho človeka a argumentovať akoby jeho jazykom, ktorému on rozumie. Takže nepopisovať to len tým, ako je to pre Teba ťaživé, nech je to akokoľvek pravdivé, ale tú ťaživosť porovnať s jeho ťaživosťou v jeho prípadoch. Samozrejmá vec, že pri tom všetkom musíš súčastne zohľadňovať jeho aj Tvoje charakterové vlastnosti, aby si jednoducho zas nehrala ligu na ktorú jednoducho nemáš, a kde výsledok by nebol len neistý, ale by sa daný, výsledný stav mohol aj značne zhoršiť.

Ak by si chcela ceztovšetko o niečo konkrétnejšie to popísať, napíš.

P.S.č2: Na to koleno si dávaj pozor, aby sa nestalo že : nadšenie vyprchá, no bolesti zostanú. Možno by Ti mohla pomôcť aj kniha od Robin-a McKenzie-ho (spoluautori Grant Watson Robert Lindsay) Léčime si koleno sami
Ahoj
dodoriven2 Daka - moja cesta
17. 02. 2020, 8:35
„Trpezlivosť prináša osvedčenú čnosť a osvedčená čnosť zasa nádej. A nádej nezahanbuje, lebo Božia láska je rozliata v našich srdciach skrze Ducha Svätého, ktorého sme dostali.“ (List Rimanom 5: 4-5)

Mesiace nútenej nečinnosti u mňa viedli k značnej premene; ukázali mi čo som zanedbával, pomáhali okresávať prebujnelú pýchu, a tak ako ma viedli v pokore, narastala aj moja schopnosť ťešiť sa z maličkostí. A teraz keď som dostal druhú šancu k návratu k niektorým fyzickým aktivítám, zrazu som zistil, že už ani zďaleka nie sú u mňa na prvom mieste tak, ako v minulosti.
Želám Ti nech Ťa vedomie, že Boh sprevádza všetky Tvoje kroky, spraví silnejšou a lepšou.

P.S.: Dosť mi pomohol aj môj obľúbený Antoine de Saint Exupéry: „Pokora srdca nežiada, aby si sa pokoril, ale aby si sa otvoril. Práve ona je kľúčom k zmene. Až potom môžeš dávať a prijímať.“

P.S.2: Nikdy nevieš, kedy a ako môže nastať zvrat. Mne napríklad veľmi pomohol email a následná odpoveď od osoby, ktorú som videl iba 2 x v živote. Počúvaj preto svoje srdce, (svoje vnútro), ono Ťa povedie.
Magdi Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
17. 02. 2020, 8:08
ahojte - moje hlásenie : sobota - bike1! 8,4 km - zahájila som sezónu ..
mary Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2020
17. 02. 2020, 7:49
Ahojte, hlasim 108,5kg. Dik za zapisanie.
dodoriven2 Rok č. 2 - cieľ - 58 kg, hravo si ich udržať..
16. 02. 2020, 21:47
Mišelka,
to zistenie toho pána Stanleyho Schachtera, že obézni ľudia robia systematicky tie dve veci:
(Sú priťahovaní k jedlu, ktoré má výrazné chute a Konzumujú jedlo, ktoré je rýchlo a jednoducho dostupné), je síce pravdivé, no v celku zaujímavé by bolo ísť aj viacej do hĺbky.
Potom by sa zistilo, že tí obézny sa stali obéznymi, práve preto, že boli priťahovaní k jedlu s výraznými chuťami a konzumovali rýchlo dostupné jedlo.
Znamená to, že aj oni boli predtým chudí (drvivá väčšina z nich) a veľmi zaujímavé by bolo zistiť práve tie dvôvody, prečo začali robiť tie dve veci.
No nech je to tak alebo onak, máš pravdu, že tým dvom veciam je lepšie sa vyhýbať.
Drž sa. xcinkax
daka Daka - moja cesta
16. 02. 2020, 21:42
Bože chlape, ako ti ďakujem za tieto slová.
Chce to čas, skladám Bohu bobrika trpezlivosti..
Bude to lepšie
Dakujem ti😘
daka Bojujem a znova vstávam do boja II.
16. 02. 2020, 21:40
Gulinka
Chvalabohu od novembra pracujem
Nech sa ti dari
gulinka Bojujem a znova vstávam do boja II.
16. 02. 2020, 21:14
Ahojte priatelia,

takže je koniec 7 dňa bez sladkostí, ak by som to mala v rýchlosti zrekapitulovať - darilo sa mi až na ten piatok ( Valentín), to som si dala trochu pukancov , víkendu som sa bála najviac, ale paradoxne som ho zvládla najlepšie.

Zistila som, že na mňa platí iba nátlak xbpx
cítim sa celkom odhodlane, zobrala som tú Dodorivenovu výzvu vážne a skutočne som sa toho aj držala.

Takže Dodo, môžem hádam konštatovať, že túto výzvu som splnila thumb2 . Možno ešte nie je tá klietka celkom rozmlátená, ale odomknutá už je určite a cez tie otvorené dvere už vidím cestu von thumb1

Čo sa týka toho strašenia s tými Mirovými tyčinkami toothsmile neboj, mňa tým len tak ľahko nevyľakáš, ja už mám čosi odvarené, odpečené thumb1

Nuž, milý priateľu, čo ideme rozbíjať ako dalšie? Navrhujem buď obmedziť chlieb, lebo toho jem dosť veľa ( priveľa, rovno napíšem), alebo potom už začať znižovať tie porcie - čiže začať už aj rátať kalorie, možno zatiaľ iba na prehľad, neskôr už sa zmestiť do stanoveného limitu.Daka - je mi to moc ľúto, tie dva šroby neznejú vôbec dobre -nareky-
z tvojich slov na mňa ide hrozná clivota, viem, že je ti to ľúto a že ťa to obmedzuje. Si teraz asi na PN ke, že? Nemáš ale práveže teraz viac času sedieť pri tom počítači a čítať? Nemusí to byť len toto fórum, možno nejaké odborné články, čo by ťa zase viac vtiahli do toho sveta chudnutia. Sa mi mudruje, čo? ked ja mám nohy zdravé a chodím menej ako ty xnieniex
ale dnes som si dobre zacvičila, síce sa ozýva koleno, ale mám z toho po dlhom čase dobrý pocit a hlavne som z toho mala skutočne aj radosť.
Tak sa držkaj, myslím na teba thumb1


Misela
Ďakujem Miselka za tvoj príbeh. To čo si písala o tom, že vyhľadávaš skôr štíhlych ľudí, niečo na tom bude, že ťa ťahajú dopredu. S nimi sa cítiš asi slobodnejšia, ako s obéznym človekom, ktorý ti neustále opakuje, ako chce schudnúť, alebo chudne, alebo niečo vyjedá... a možno by ti o tom toľko rozprával, až by si z toho dostala nakoniec chuť na to vyjednanie aj ty.
Kde keď si so štíhlou ženou, pekne oblečenou, vieš, že nejako podobne teraz vyzeráš ty, tak je to určite pre teba oveľa cennejšie stretnutie. A tiež s ňou určite nebudeš musieť rozoberať čo bude jesť, a koľko zase vážila a ako sa trápila, kým si spočítala kalórie a zostavila jedálniček.

Čo sa týka toho sladkého, viem, že ho musím znova v tej zdravšej alebo obmedzenej verzii zaradiť späť do jedálnička, ak sa mi ho podarí udržať na takej úrovni, že ho budem vedieť započítať do príjmu a napriek tomu nepresiahnem príjem, tak to už bude v pohode toothsmile . Ale už to dúfam, nikdy nebude v takých vysokých hodnotách, ako tomu bolo za posledné obdobie :roll:

Čo sa týka športu, znova som začala cvičiť ( doma, keďže som stále s deťmi - hodinku ) thumb1

Tak snáď to je dobre rozbehnuté a postupne, týždeň po týždni, sa aj ja dostanem k postave, za ktorú sa už hanbiť nebudem musieť thumb1 a hlavne, čo je pre mňa najdôležitejšie, si tentokrát sú postavu dokážem aj udržať thumb1Jooooj... zase iba 15 smajlíkov xmurx


Všetkým Vám želám krásny, nikým a ničím nerušený večer -rofl-
dodoriven2 Daka - moja cesta
16. 02. 2020, 21:06
Ahoj Daka,
viem asi ako Ti je. Len naozaj v nedávnej minulosti som stál na Tvojom mieste. Najhoršie u mňa bolo okrem trvalého odchodu mne blízkych osôb sa zmieriť s tým, že jednoducho niektoré svoje aktivity už nikdy v tej ich klasickej podobe robiť jednoducho nebudem.
Radosť potom rýchlo odznieva, prichádza clivota častejšie ako by si chcela. Ty ale jednak stále máš nádej a jednak Ty si taký akčný typ a určite to nejako vyriešiš ku svojej spokojnosti.
Len to nenechávaj, nech Ťa to neprevalcuje. Budem Ti držať palce.
Helka Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
16. 02. 2020, 18:44
Rikapka, paráda. thumb2
Tíško závidím, ja už týždeň žiadny pohyb, chytila ma akási pliaga. xbeex Tak pocvič aj za mňa. toothsmile
daka Daka - moja cesta
16. 02. 2020, 18:36
Ahojte
Ako som písala u guliknky..
Neviem začať rozhýbať sa, s tou nohou sa toho moc nedá vymyslieť.. Mohla by som aspoň tu stravu vypilovat ale mam tendenciu neustále sa odmeňovať..
Nemám premyslené stratégiu, vždy mi to na niečom zlyhá.. Hlavne by som mala začať.
Vonku bolo krásne boli sme pri vode, trosku som sa prešla a hafanka sa vykupala.
Čaká ma dlhý týždeň, cieľ je prežiť 🤣
Nech sa vám lepšie dari🌸

Jarino, neviem akú máš tému, ale som rada ze si späť. Dobrí holuby sa vracajú 🤣
daka Bojujem a znova vstávam do boja II.
16. 02. 2020, 18:28
Ahoj gulinka
Vitaj späť.
Guli, mala som dvojitú faktúru, muselo sa to operovať. Mám v nohe 2 sroby. Takže asi tak v skratke.
Držím palce
Ja sa snažím písať častejšie ale mi to nevychádza.
Už sa na PC ani ne prihlasujem a potom to tu nestíham čítať a ani na mobile sa mi nechce písať.
Som opäť pribrata som viac ako pol roka bez pohybu a môj muž keď mi chce urobiť radosť zobere ma na kávu a kolacom.
Som v takom zacarovanom kruhu..
Maj sa krasne
:brechmajster: :brechmajster:
Rikap Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
16. 02. 2020, 17:24
Rozhodla som sa, že si tu budem zapisovať týždenný sumár mojich pohybových aktivít. takže:
pondelok - hodina pilates, chôdza 6 km
utorok - chôdza 8 km
streda - 25 minút veslovací trenažér, 45 minút kruhový tréning silový, chôdza 9 km
štvrtok - 30 minút orbitrek, hodina sm cviky, chôdza 7 km
piatok - chôdza 8 km
sobota - chôdza 11 km
nedeľa- plávanie (1 km) + relax v termálnych bazénoch s výhľadom na tatranské končiare, chôdza 7 km
dodoriven2 Bojujem a znova vstávam do boja II.
16. 02. 2020, 14:04
Gulinka, ešte som Ti chcel napísať niekoľko vecí:
1, Ty neber žiadnu radu, nech vyzerá akokoľvek dobre, ako nejakú dogmu, ale sama si vyberaj, rozhodni sa a skúšaj len to, s čím sa vnútorne stotožníš.
2, To čo som minule písal o tých zámenách (horšieho za lepšie), tak tam by mal platiť tiež rovnaký princìp (ako v bode 1). Máš tam udaný smer, ale akým spôsobom a ako dlho ho budeš naplňovať, záleží len a len na Tebe. Nemá význam zameniť naraz všetko zlé za lepšie a potom si od nervozity obhrýzať nechty a z toho potom (z dôvodu stresu) priberať. Až keď Ty budeš vnútorne stotožnená s tým, že tú zmenu máš spraviť až potom ju sprav.
3, Moja skúsenosť s chudnutím tých, ktorí viackrát v ňom neuspeli je taká, že ešte viac ako tí ostatní, potrebujú ísť ani nie tak cez zákazy, ale naopak cez radosť z nejakých mikroúspechov a na tých potom treba stavať a rozširovať ich.
Fanatic FANATIC: do tretice všetko dobre :-)
16. 02. 2020, 11:40
Cawte, včera aj dnes pešobus cca 10 km a samozrejme plávanie na jazere.
Pridávam foto zo včera z jazera.
No a ešte posúvam ticker o 1 kg do prava -beee-
Už som to písal, ale píšem zas, že keď vychádzam z vody, už mi vôbec nebýva zima ani ma netrasie,z jazera odchádzam v krátkom 3-čku rozopnutej mikine.Jednak preto, že je príjemne teplo a určite som aj postúpil ďalší level v otužovaní. -rofl-
Fanatic Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2020
16. 02. 2020, 10:51
Poslušne hlásim 83 kg ďakujem za zapísanie xpckx
Helka Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2020
16. 02. 2020, 8:43
Hlásim 81,8kg
Ďakujem toothsmile
amanda.k. Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2020
16. 02. 2020, 5:22
no 55,3 xbeex stále si vravím že treba sa polepšiť xbicikx
Rikap Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2020
15. 02. 2020, 19:36
Ďakujem za opravu a hlásim [color=#FF0000]82,3 kg[/color]. Vďaka za zápis.
nika72 Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2020
15. 02. 2020, 19:17
Ahojte poprosím zapísať 88,7 kg Ďakujem!
Bellaa Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2020
15. 02. 2020, 18:16
Ahojte, poprosim zapisat 108,5kg... Dakujeeem
amanda.k. Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2020
15. 02. 2020, 17:59
no ja som bola na pánskom ráno aj zajtra a v pondelok tak možno až potom
renatka.zem Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2020
15. 02. 2020, 16:36
Hlásim 94 kg a ďakujem za zapísanie xclapx
Ľubka S Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2020
15. 02. 2020, 9:45
Tiež som čakala na Amandu toothsmile no ale už nebude cez víkend čas,tak hlásim 62,9 brxe Pekný víkend všetkým! toothsmile
Lenka6 Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2020
15. 02. 2020, 9:25
Dness 106,6 kg. Dakujem
jaro Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2020
15. 02. 2020, 9:13
108,5 kg
Nie som doma a požičaná váha mi tvrdohlavo ukazuje toto číslo. Mamkina kuchyňa a starostlivosť sa prejavila. Aspoň, že nie je plus, lebo by ma švaclo toothsmile.
mobius Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2020
15. 02. 2020, 8:12
Hlásim [b][color=#4000FF]96,9[/color][/b]kg.
Ďakujem za zápis.
Prepáč, Amanda.. ;-)
Fanatic FANATIC: do tretice všetko dobre :-)
14. 02. 2020, 19:52
Ahojte vlastne som sa ani nepochválil, odkedy bývam v novom podnájme pridávam k aktivite okrem pravidelného pešobusu do a z roboty ešte aj prechádzky so psíkom, čo je ďalšie 2 km, takže vlastne každý pracovný deň min 8 km pešobus plus v robote...
mahafsoun Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2020
14. 02. 2020, 12:07
Rikap,
prepáč, už je to opravené.

Misela,
žiaden problém, každý môže nahlasovať ako často chce alebo potrebuje.
Helka Tatry...
14. 02. 2020, 11:10
Jaro, hneď by som sa pridala, ale som nachcípaná (kašeľ jak tuberák).
Na Kľaku som bola na jeseň 2x, parádna túrička.
Ale v zime som tam ešte nebola, daj potom nejaké foto.
jaro Tatry...
14. 02. 2020, 10:06
Dnes z tatier odchádzam. Na zajtra ráno premýšľam, že by som išiel z Fačkovského sedla na Kľak a späť. Ozvite sa, keby sa chcel niekto pridať, nech je sranda :).
jaro Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
14. 02. 2020, 10:02
Mobius, ak si na konci prechádzky ťahal ty psa, a nie on teba, tak sa to počíta xclapx . Len srandujem, haha toothsmile.
misela Rok č. 2 - cieľ - 58 kg, hravo si ich udržať..
14. 02. 2020, 8:58
jej, rikap ďakujem...pekne zapadám prachom...

niečo na zamyslenie, podľa výskumu Stanleyho Schachtera.

,,Obézni ľudia robia systematicky dve veci:

- Sú priťahovaní k jedlu, ktoré má výrazné chute
- Konzumujú jedlo, ktoré je rýchlo a jednoducho dostupné,,

keď sa budem nabudúce rozhodovať medzi tým, či si len kúpim niečo rýchle, alebo do prípravy jedla dám svoju energiu...viem, ktorým pôjdem smerom...

majte krásny piatok...
misela Bojujem a znova vstávam do boja II.
14. 02. 2020, 8:45
nakoľko nepoznám tvoj život, viem ti napísať, len svoju skúsenosť a možno si tam niečo najdeš aj pre seba...už len jedna jediná vec, ktorá by ti pomohla, by ma potešila...

už si to spätne veľmi nepamätám, možno ti skôr pomôže moja stará téma, hádzala som tam svoje pocity, jedlá,...len viem, že som ostala pracovať z domu a bola som rozhodnutá, že už nechcem riešiť chudnutie, ale chcem schudnúť...nevedela som po toľkých rokoch, kde začať...čo bol paradox, nakoľko teoreticky som perfektná...

asi po týždni v kalorických tabuľkách som našla výkyvy - cez týždeň som hladovala (myslela som si, že jem ukážkovo) a víkend som zjedla, čo nezjedlo mňa...hlavne nedele u našich...ako prvé som si dala 4 jedlá - 3 sýte a jedno malé zdravé sladké jedlo - kôli eliminovaniu sladkostí...zrušila som mlsanie mimo týchto jedál - možno tebe budú stačiť 3 jedlá, možno 5, 6 jedál...hlavne tvoje telo bude mať istotu, že dostane pravidelný počet jedál denne...ak som mala chuť a vlastne, ak som mala čo, sladkosť som si dala buď v rámci jedla, alebo namiesto neho - ak som zožrala 200 g čokoládu, dovečerala som...prestala som domov kupovať sladkosti, od kúpi ma odradzovalo zloženie na obale - nemala som chuť na múku, cukor, palmový tuk - jednoducho som prestala vidieť moju obľúbenú milu, ale videla som cukor, múku, palmový tuk...miesto milovanej koffily mám kávu s medom a smotanou denne, vlastne víkendy už takmer nie...no stále sa doma sladké objavovalo - tu oslava, tu dar deťom, tu drahý niečo doniesol a pokaždom som zistila, že keď ochutnám, neviem sa ovládať a zjem toho viac, ako by som si plánovala...časom som zistila, že keď vynechám sladké raňajky, cez deň hľadám sladké a keď mám svoje sladké raňajky, nemám chuť na toffife a radšej si dám normálne jedlo, ktoré moje telo ocení...pomaly som menila zloženie stravy, klobásu už nemám denne, ale raz za 2 týždne, častejšie už na ňu nemám chuť...nič si nezakazujem, ale mnohé veci už nechcem, nakoľko poznám ich následky..vždy mám doma ovocie, zeleninu, rôzne orechy, syry, jogurty, obilniny, zemiaky, vajcia,...- základné suroviny, z ktorých sa dá rýchlo a jednoducho vykúzliť plnohodnotné jedlo...kupujem prevažne prvoplánové potraviny, vždy čítam zloženie potravín...upustila som od perfekcionizmu, kašlem na 100%...jem len, keď mám hlad a keď mám dosť, končím - nedojedám a nedojedám ani po deťoch - toto mi tiež veľmi dlhé mesiace trvalo, dnes to robím už prirodzene...

napr. ešte aj dnes, keď chcem prasiť, donútim sa to naložiť si na tanier - tým mám obmedzenú porciu a druhý krát sa mi už nakladať nechce...

zrušila som televízor - pozeranie filmov s reklamami, nakoľko tam som sa nevedela a stále sa neviem ovládať a nepojedať pri to...už mám podozrenie, že niečo púšťajú podprahovo...dnes už pozerám rôzne prednášky a dokumenty na nete - niečo, čo mi aj niečo dá a zas sa niečo naučím...napr. v stredu som sa dozvedela, že koňom celý život dorastajú zuby, prečo aj nám nie?

ak mám nervy, idem von, alebo si zabúchať do mechu,...a nie do chladničky

pilates, palice, plávanie - mám kôli chrbtici...aikido, kôli pohode...infra pre kožu...nič z toho nerobím kôli chudnutiu...

pomaly sa mi z okolia vytrácajú ľudia, ktorí riešia stravu a chudnutie a vyhľadávam štíhlych ľudí, ktorých sa opýtam na čokoľvek a aj keď ich nepoznám...prestalo ma trápiť, čo si o mne pomyslia...nie je to môj problém, dnes to už viem...rovnako ako viem, že som dokonalá a nikdy nebudem pre všetkých perfektná, nie je to v mojich silách a ani môj problém...

guli, drž sa...hoď sem každú maličkosť, ktorá ťa posunie správnym smerom a poteší ťa...máš tu podporu
Ľubka S Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
14. 02. 2020, 8:22
Včera ráno 30 minút xcinkax a po práci 75 minút rezká chôdza lesoparkom toothsmile
misela Bojujem a znova vstávam do boja II.
14. 02. 2020, 7:56
guli, ten môj príspevok nebol namierený proti tebe, nebol agresívne mienený, len mi ostalo smutno, lebo som si spomenula na svoje čisté 3 dni a nasledujúci týždeň obžerstva, ktoré spustili...alebo čisté dopoludnie a následné nezastavitelné obžerstvá večer...a takto som fungovala roky a z pôvodných 8 kg, ktoré som chcela schudnúť do svadby, som pribrala 58 kg sústavným chudnutím a obmedzovaním sa, následným zlyhaním a frustráciami...jednoducho všetku tú energiu, ktorú venuješ boju so sebou takto zahodíš a obráti sa to aj tak proti tebe...dnes viem, že existuje nenásilná, postupná, niekoľkomesačná forma cez postupné zmeny, ktoré ťa nejak extrémne neobmedzujú a ako sa postupne meníš a ohliadneš späť, zistíš, že zvládneš hravo aj veci, na ktoré by si si na začiatku netrúfla...

všetko v príspevku od ,,včera som...,,, už nepatrilo tebe osobne, len som prirodzene rozvinula tému, postrehy z okolia a nechcelo sa mi prejsť k sebe...

nechcela som sa ťa dotknúť, možno som to len nevedela naštylizovať...ospravedlňujem sa

k tým fitness ľuďom, o tých som nepísala, nakoľko oni sú rovnako posadnutí jedlom a postavou, sú len opačný extrém obéznych...myslela som štíhlych, pre ktorých je jedlo len palivo a stavebné prvky pre telo a pohyb je radosť a relax, bez toho aby behali ,,maratóny,,, fotili sa pri tom a dávali to na siete...ten, kto má potrebu verejne sa prezentovať zdravým životným štýlom, má problém a robí to len pre okolie...jedlo a športové výkony predsa nemôžu byť jediný zmysel života...život je o inom a dávať potravinovému a farma priemyslu nad sebou tak silnú moc, byť závislý,...jednoducho, to nie je prirodzené a to, pre čo sme na svete...
Magdi Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
14. 02. 2020, 5:57
Štvrtok 3,0 km prechádzka thumb2
dodoriven2 Bojujem a znova vstávam do boja II.
14. 02. 2020, 4:15
Ahoj Gulinka,
chcel som Ti napísať už predvčerom, no mal som technické problémy. Ako sa zdá, stratil som konto nielen tu na fóre, ale aj prístup do svojho emailu uvedeného tu na fóre. Ak by bol teda nejaký problém, napíš mi na: dodoriven@zoznam.sk

A čo som Ti chcel napísať ?
Že nemá význam zamieňať jednu špatnú vec druhou, a teda aby si to prerušila a pokračovala po starom s tým, že to budeme postupne vylepšovať podľa toho, ako to budeš schopná.

Po prečítaní ďalších Tvojich príspevkov to upravujem takto:
Jednoznačne záleží na tom, čo cítiš Ty ako lepšie (starý spôsob stravovania, alebo stravovanie za týchto pár dní) tak to si ponechaj. Ja to môžem len odhadovať, a myslím si, že tento novší spôsob je lepší, pretože aj keď si sladké nahradila sladkým jedlom, je to predsa len jedlo a nie doboška, ktorú navyše ješ väčšinou pomedzi jedlá.

Tie malé potvorky v črevách, ktoré spomenula aj Amanda, sú štát v štáte. Je ich cca 10 x viac ako všetkých buniek tela a majú aj svoj vlastný nervový systém, ktorý má priame horúce linky na centrálny nervový systém. Takže vymeniť tú armádu robotníkov, ktorá sa rozmnožuje podľa toho čo Ty ješ, vôbec nebude jednoduché. Taká prvotná zistiteľná ,,detoxikácia" od premnožených baktérií z nezdravej stravy, to jest, že vôbec začínajú aj merateľne pribúdať ,,zdravé" baktérie trvá zhruba 10 dní. U Teba to teda bude dlhšie, pretože cukor sa neodbúral, len zamenila forma (ale má to význam ako som už spomínal).

Že nie je jednoduché sa zbaviť závislosti od sladkého je jasné, pretože inak by nebolo toľko tučných ľudí na svete toothsmile .
Takže Ťa chválim, snažíš sa ako vieš a to je dobrý začiatok.

Teraz: Minule som spomínal tú kladnú aj zápornú motiváciu. Tú kladnú by si mala čo najživšie (teda v obrazoch -predstavovať si to) pripomenúť na minútku každý deň a obe (kladnú aj zápornú) raz za týždeň na 5 minút.

No a dnes dostaneš druhú úlohu (radu):
Začni postupne sa vracať k tomu stravovaniu ako si bola naučená ( tie zdravé jedlá myslím) a sladkosti ktoré si jedávala predtým budeš jedávať aj naďalej, no v dvojnásobne upravenej podobe:
1, budeš ich jesť len na konci jedla (okrem večere) a
2, nebudú to vlastne tie pôvodné sladkosti, ale ich o stupeň lepšia kópia toothsmile . Čiže čokoláda bude mať minimálne 70 % (kakaa), rôzne keksíky nahradíš rôznymi raw tyčinkami (neskôr bude najideálnejšie, keď si ich začneš vyrábať sama ((M.V. tu mal nejaký návod ako na ne)), no to Ti zatiaľ nejdem prezrádzať, lebo by si mohla zdupkať toothsmile toothsmile toothsmile ), no a ostatné sladkosti treba nahradiť sladkým ovocím (dokonca aj sladká zelenina existuje).
No a takúto zámenu treba dodržať minimálne 6 dní do týždňa (ten siedmi, budeme mať zakryté všetky tri oči).

Je toho dosť čooo ? Je! Ale Ty to dokážeš.
Napíš mi, koľkokrát za deň jedávaš, koľko cca piješ tekutín a koľko cca vlákniny.
Maj sa.
mobius Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
13. 02. 2020, 22:03
Ak sa do športových aktivít počíta aj prechádzka so psom, potom dnes 5,1km so psom po okolitých miernych kopcoch.
Trochu som fotil okolitý priestor, bola čistá atmosféra po tých veterných dňoch.
jaro Tatry...
13. 02. 2020, 20:08
Rikap, tatry sú pre tini ako syr pre myšiaka Jerryho, ťahá to a ťahá... Aj som jej nejakých lyžiarov, možno skialpinistov odfotil, naj ju poteším toothsmile.
Ja som sa dnes väčšinu dňa ľutoval, ako ma bolia nohy po včerajšku a aký som unavený. Neskoro po obede som si vyšiel na prechádzku po Smokovci, že pozdravím známeho pána v stánku a možno sa prejdem na Hrebienok, kam sa mi veľmi nechcelo. V stánku zrazu predo mnou pristála držková a knedlíky s mäsom od dobrotivého majiteľa, tak som s plným bruchom a výčitkami predsa len do hôr vyrazil. Dotiahol som to až na zamkovského chatu, je tam parádne, v zime, potme, haha.
Ani Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
13. 02. 2020, 19:18
Ahojte včera činky hodinka. thumb2
amanda.k. Bojujem a znova vstávam do boja II.
13. 02. 2020, 17:09
najnovšie poznatky ešte aj sú že o našich chutiach dokonca o našej nálade rozhodujú tie potvory v našom čreve/hovorím im fauna a flóra / ale tak snáď sa s tým dá niečo robiť že by sme podporovali stravou tie užitočné len ešte asi ani vedci nevedia presne aký pomer by bol ideálny ..ja som to dnes zopsula tiež som sa ešte nejako po novom roku nenaštartovala...som rada keď tu zas viacerí píšu aspoň trocha povzbudenia....
gulinka Bojujem a znova vstávam do boja II.
13. 02. 2020, 16:20
Misela,

každý človek inak dokáže ovládať svoju vôľu, z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že aj ten istý človek v rôznych fázach svojho života ovláda svoju vôľu rozdielne .

Keby som si vedela po pár kúskoch čokolády povedať STAČÍ, nedostala by som sa na BMI 41,3 (vidíš, ja podmienku do extrémnych premien spĺňam 😩)

Nehovorím, že 7 dní vydržím, ani že po 7 dňoch sa nemôžem vrátiť späť, kde som bola, ale je tu aj tá možnosť, že sa už trochu rozbehnem a začnem sa viac ovládať.

Môžem sa potom prípadne vrátiť k svojim fitness receptom, ako ich Miro volá, ktoré sú zároveň sladkým, ale zároveň zdravšou verziou a započítavať ich do príjmu .

Ak dokážem obmedziť sladké, má už zmysel aj začať počítať kalórie. Lebo pri ,sladkom, nehovorím o malej čokoládke, keksíku, ale o príjme okolo 1.500 - 2.000 KJ v priebehu jedného dňa.
A to už je iná sila...


Určite si rada prečítam tvoj príbeh boja s kilami a so sladkým, možno spolu prídeme na nejaký spôsob, ako u mňa zvládať tieto nekontrolované chute.

Inak sa ti priznám, že po prečítaní tvojho príspevku, hlavne v časti že prečo to robím, či mi robí dobre sa trápiť , som mala nevýslovnú chuť ,zožrať, celé gaštanky v čokoláde...
Nie, netrápim sa rada, ale áno, trápim sa...

Čo sa týka tvojho posledného odseku :
štíhly človek športuje a papá kôli sebe a nikomu to nepotrebuje vešať na nos, či už je to zdravé, či nezdravé...nepotrebuje sa obhajovať, byť zaujímavý...

Toto som celkom nepochopila, neviem, či to mám brať osobne alebo ako to bolo myslené...

Áno, chudý človek nepotrebuje rozoberať svoje jedlo, preto väčšina chudých ľudí na fóra o chudnutí nechodia, skôr navštevujú fitness stránky a chvália sa tam s úspechmi v cvičení a vyrysovanými postavičkami...
Tučný človek hľadá pomoc, pochopenie, možno aj to sebaobhájenie na stránkach o chudnutí.

Sme ešte stále na stránke o chudnutí...či?
misela Tatry...
13. 02. 2020, 14:40
jaro, nádhera...rovnako ticho závidím a s povzdychom sledujem zelené pole zaliate slnkom...v tom istom okamihu, úplne iný svet...rozprávkový
Helka Tatry...
13. 02. 2020, 13:39
Jaro, paráda. thumb2
Tinkaa, ahoooj. toothsmile
Sa teším, že si sa konečne ozvala. toothsmile Chýbaš tu, často na teba myslím, ako žiješ. Tiež dúfam, že popíšeš viac.
Rikap Tatry...
13. 02. 2020, 13:04
Tinušik ahooooj! Či som rada, že si sa konečne ozvala. Na Tatry ťa asi nachytáme vždy. Maródite nebodaj v Tatrách? Ako sa máš, čo moje adoptované vnúčatká? Idem teraz po obchodoch, dúfam, že keď sa vrátim, popíšeme viacej. Pozdravujem celú rodinku.
tini Tatry...
13. 02. 2020, 12:41
No pekne pekne :) Nebyt toho,?ze sa po mojej malej aj na mna nalepil daky virus, sli by von asi 2ja extremisti :D Ten druhx zimne Tatry mimoriadne milujee;) Aj snieziik a vsakovake zimne pocasie.. tak ken ticho zavidim a smutim ;)
Rikap Tatry...
13. 02. 2020, 12:20
Jaro čau toothsmile Ako čítam tvoje tatranské aktivity a obzerám foto, vôbec si sa nezmenil - proste extrémista (nič v zlom). A vieš, že som dnes na teba intenzívne myslela, keď som makala na orbitreku a pozerala na Lomničák (z fitka mám perfektný výhľad na Tatry)?
jaro Tatry...
13. 02. 2020, 11:09
Rikap, taky pekny den, mozes lutovat. Mne nemozu vadit slimaci, kedze som jeden z nich toothsmile ..
Ja este relaxujem po vcerajsku, lebo som si trocha nalozil, 12+ 12km. Najprv som isiel zo strbskeho k vodopadu skok. Tam som takmer dosiel, ale chodnik bol zafukany, sneh po pas, radsej som to v lavinovom terene otocil. Naspať potme okolo strbskeho plesa bola paradna prechadzka. Vecer sa mi este zacnelo za behanim, nahodil som macky na tenisky (au au) a smokovce smer tatr. lomnica. Dole kopcom pohodicka, naspat som len slapal. Prisiel som po 23:00, rozbity ako radio. A ano, bezal som okolo toho miesta, kde pred par dnami za bieleho dna vlk napadol srnu, hehe.
[attachment=2]DSC03218.JPG[/attachment] [attachment=0]IMG_20200213_110132.jpg[/attachment] [attachment=1]IMG_20200212_225519.jpg[/attachment]
misela Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2020
13. 02. 2020, 8:56
mahafsoun, v odvolaní sa na predchádzajúci príspevok u gulinky, vážiť sa budem len v prvú sobotu v mesiaci, vrámci rušenia ďalšieho zlozvyku, závislosti...takže jedno hlásenie plánujem vynechávať...ďakujem za rešpekt
misela Bojujem a znova vstávam do boja II.
13. 02. 2020, 8:50
guli, týždeň násilne potiahneš bez sladkostí a ďalšie 3 týždne v nich budeš ,,spávať,,...načo je to dobré?...keď ti poviem, neopováž sa myslieť, predstavovať si červené ferari, na čo práve myslíš?

už máš prvé následky vo forme prejedačiek, nakoľko ti chýba pre teba životne dôležitá vec...

pokiaľ prirodzene nedozreješ k presvedčeniu, že sladkosti jesť nepotrebuješ, nechceš, lebo (daj si tam svoj dôvod), sladkostí sa nikdy nezbavíš...možno ti robí dobre sa trápiť, neviem...

a neviem, či ťa zaujíma, čo pomohlo mne? takže ti to sem nasilu nebudem tlačiť, ak sa ale spýtaš, nemám problém sa rozpísať...

včera som mala taký zaujímavý zážitok...zastavila ma spolužiačka - bola asi tak veľká, ako ja kedysi - pochválila sa mi so 130 kg a dala mi otázku, ako som schudla...čakala asi nejaké zázračné riešenie, lebo nakoľko som hneď nevypľula názov ,,pilulky,,, začala sa ošínať, jednoducho ma nepočúvala...v tom momente som to ukončila s tým, že však ja som neschudla, má nesprávneho človeka...vraj si nemám z nej robiť srandu, vraj ju nepochopím, že je buď v práci, alebo so synom - má jedno dieťa bez krúžkov, môj vek a moju bývalú váhu, ,,má pravdu,,, nie ,,nechápem, ju...už ma nechcú do extrémnych premien, nespĺňam bmi 40, už ma neberú obézne, lebo ich nechápem...nie nechápem...ak chcem výsledky, idem za tým, ktoré tie výsledky má a bol tam kde ja a nebudem chodiť za niekym, kto ma stiahne späť...

ďalej som si uvedomila a vyše týždňa tým otravujem svoje štíhle okolie, hocikoho stretnem - nevedia, koľko vážia...na váhu sa postavia buď niekde na návšteve, alebo u lekára, zato majú dokonalý prehľad o veľkosti oblečenia, ktoré nosia...o tom, ako sa v tých nohaviciach chcú cítiť...

posledný postreh...len osoby s problémami s váhou sa snažia presvedčiť okolie a možno aj seba, ako sa zdravo stravujú a hýbu...stačí sa pozrieť a vidieť, že to tak nie je...štíhly človek športuje a papá kôli sebe a nikomu to nepotrebuje vešať na nos, či už je to zdravé, či nezdravé...nepotrebuje sa obhajovať, byť zaujímavý...
Magdi Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
13. 02. 2020, 6:35
ahojte - moje hlásenie :
streda : :brechmajster: bez psa 3,5 km thumb2
gulinka Bojujem a znova vstávam do boja II.
12. 02. 2020, 23:20
Krásny večer, priatelia,

Rikap, ďakujem za povzbudenie thumb1


UTOROK : bez sladkostí
STREDA: bez sladkostí

A L E...

Postrehla som, že som začala robiť oveľa nezdravsie večere ako zvyknem a nakladať vo väčších množstvách
Aj deti to dnes komentovali...
Tak to nebude asi len pocit.

Nevadí, vydržíme, hádam sa to samo nejako zase ukľudní
Rikap Bojujem a znova vstávam do boja II.
12. 02. 2020, 12:27
Gulinka obrovská pochvala za pondelok thumb2 xclapx
Rikap Tatry...
12. 02. 2020, 12:26
Jaro, vitaj v Tatrách! Aj by som sa rada pridala, ale je už mám obrovský rešpekt pred našimi "veľhorami" v zime. Predsa len vek nepustí a asi by si takého slimáka ani na svojich potulkách nechcel. Spomínam, ako sme ťa odprevádzali na chatu pri Zelenom plese, bolo fajn thumb2 Tak si len uží trochu tých našich Tatier a nech ti už tak veľmi nefúka :roll:
Ľubka S Tatry...
12. 02. 2020, 7:13
thumb2
jaro Tatry...
11. 02. 2020, 23:39
Dnes aklimatizačná prechádzka, Smokovec - > Zamka. Sňah, paráda xdancex thumb2
gulinka Bojujem a znova vstávam do boja II.
11. 02. 2020, 19:31
-rofl- sranda, prvý krát mi nepísalo, že mi neodošle správu, lebo mám priveľa smajlíkov thumb2
gulinka Bojujem a znova vstávam do boja II.
11. 02. 2020, 19:30
Dodoriven

PONDELOK - 100% úspešnosť thumb1 -rofl- čo sa týka sladkého a čokolády, tie porcie xpapax sú ešte stále dosť veľké, ale to môžem mať ako záväzok na ďalšie týždne toothsmile

UTOROK - dopíšem zajtra, lebo do rána je ešte ďaleko -beee- dnes už chodia po hlave chute a hlavne myšlienka, že však keď si niečo dám - nebude to nikto z fóra vidieť ( a vedieť ) xudivx xnieniex xnieniex xnieniex xbpx xbpx xbpx
ale zatiaľ sa držím, je 19.30 hod xbehx xbehx . ešte kopec behania predo mnou, tak snád nezhreším :bigradost:
gulinka Bojujem a znova vstávam do boja II.
11. 02. 2020, 19:25
Daka

Dakuštek, čo máš s tou nohou? Nevedela som, že je to až takto zlé, že sa nikam poriadne už ani nedostaneš :(
je mi to moc ľúto, viem, ako si milovala :brechmajster:
Určite sa to zlepší, aspoň v to budem moooc dúfať a veriť, že sa to splní.
A čo si písala - máš pravdu, kým nepríde vážna choroba, človek si neuvedomuje, aké má šťastie.
gulinka Bojujem a znova vstávam do boja II.
11. 02. 2020, 19:04
Bellaa, teeeeda, s tebou som si už rooooky nepísala -rofl-

Ako sa máš? Naposledy čo som o tebe niečo počula, sa ti narodilo miminečko, koľko už teraz má ročkov? Už asi nejaké dva bude, či aj viac? Ako sa ti darí, chudneš teraz? Dúfam, že si šťastná a že si naplno užívaš materstvo a že sa ti darí vo všetkom v živote thumb2 thumb2 thumb2
daka Daka - moja cesta
11. 02. 2020, 16:58
Ahojteee
Dakujem za povzbudenia
Jani vitaj🤗
U mňa stále rovnako.
Rehabilitačná mi povedala ze už mi nemá čo ponúknuť. Cvičím doma, cviky, rotoped, chôdza.
Nie som spokojná ani so stravou, nejak veľa výnimiek. Brucho mi to dava vedieť.
Musím za zmobilizovať, lebo jar už klope na dvere..
Nech sa vám dari
🌸
daka Bojujem a znova vstávam do boja II.
11. 02. 2020, 16:50
Gilinka ahoj
Je to tvoj život, tvoje telo, tvoje rozhodnutia.
Nikto iný za teba to nemôže urobiť, je to v tvojich rukách.
Co sa týka sladkosti je to aj moja závislosť.
Môžem ísť do toho s tebou.
Aj keď ja bojujem momentálne na viacerých frontoch.. Och ľudia ako rada by som chodila.. Po viniciach lesoch lúkach so psom bez neho.. Po schodoch po kopcoch dolinách..

Guli zlatko váž si ze si zdravá a máš nekonečné množstvo možností ako sa s tým popasovať.
Drz sa, ozvi sa castejsie
misela Bojujem a znova vstávam do boja II.
11. 02. 2020, 13:42
guli, stačí ak plne prevezmeš a uvedomíš si zodpovednosť za svoje rozhodnutia a ich dopady...nikto nemôže rozhodovať o tom, čo dáš do svojho tela, rovnako ako nikto za to neberie zodpovednosť...mne napr. pomohlo, keď som si prestala hovoriť, že niečo nemôžem...môžem všetko, ale už nechcem a postupne intuitívne upúšťam od vecí, ktoré môjmu telu vadia, robia mu zle...a áno, trvá to dlho - 2hý rok, ale som trpezlivá a húževnatá a dnes viem, že skratky by sa mi vypomstili...učím sa ho počúvať, spolupracovať s ním a nie bojovať...boj vedie k agresii, frustrácii a k ďalšiemu boju...začínam sa tešiť každý jeden deň z maličkostí a nebrať ich ako samozrejmosť...

drž sa...
dodoriven Bojujem a znova vstávam do boja II.
11. 02. 2020, 11:23
Gulinka,
viem, že je ťažké chodiť v tele, v ktorom sa necítiš dobre a že by si to chcela zmeniť, no zatiaľ fyzicky robíš všetko preto, aby to tak aj zostalo (pojedanie nezdravej stravy atp). Je mi jasné, že by si to chcela zmeniť, no nedokážeš to. Rovnako mi je jasné, že je to psychicky značne vyčerpávajúce, neustále prehrávať tento boj, SAMEJ SEBA SO SEBOU, a tým opätovne zhoršovať východiskovú situáciu na zvrátenie tohto stavu.

Značná časť odpovede na túto záhadu, (prečo prehrávaš boj samej seba so sebou), sa nachádza priamo v otázke. Veď ako môžem bojovať sám so sebou, a kto je ten víťaz a kto ten porazený ? Napriek tomu, porozumieť danej problematike, nie je až také jednoduché. Pokúsim sa Ti to postupne vysvetliť, no keďže to je dlhšia cesta, zatiaľ budem sa snažiť krok po kroku aspoň o jej praktické napĺňanie. Ak nebudeš niečo chápať a budeš sa chcieť na to opýtať, pokojne mi napíš e-mail. Moju adresu mám zo začiatku svojho vlákna (už sa nepamätám, či tretia, alebo štvrtá strana).

Takže to ROZHODNUTIE, že schudneš, už máš za sebou.

Druhým bodom v postupnosti, je MOTIVÁCIA. Tá ako som už spomínal, sa veľmi často podceňuje a žiaľ býva základným kameňom úrazu. Ak ju nepestuješ aspoň raz za týždeň, u Teba konkrétne prvé 2 až 3 týždne najlepšie denne (stačí na to jedna, jediná minúta, ale 5 je lepšie toothsmile ), tak človek stráca mentálnu energiu na boj a zostáva iba chcenie, ktoré nestačí odolať novej prehre. Po neúspechu príde sklamanie so samej seba a ešte väčšia frustrácia, ktorá nakoniec vyústi v odhodlanie, že ,,tento raz to víde“. No ak sa nič nezmení, zostávaš roky, až desaťročia v začarovanom kruhu.

Takže MOTIVÁCIA. Poďme na ňu:
Napíš si na papier (pre seba), prečo vlastne chceš schudnúť. Rozober všetko naozaj podrobne. Nakoniec všetky tie dôvody rozdeľ na 2 hromádky. V jednej zostanú kladné motivácie (chcem byť ....) a v druhej záporné (nechcem ....).
Veľakrát ten istý dôvod sa bude dať povedať kladne aj záporne (príklad: chcem byť zdravá – nechcem byť chorá), využi to a napíš si to tak. Nechcem byť chorá, je ale veľmi povrchné -všeobecné. Rozpíš to: Napríklad: Nechcem dostať z tučnoty cukrovku a denne si pichať inzulín atp.

Ako povedala Rikap (aj s dobrými radami), budeme Ťa povzbudzovať. Maj sa pekne.
Magdi Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
11. 02. 2020, 7:30
ahojte,
včera večer 3,0 km prechádzka thumb2
Fanatic FANATIC: do tretice všetko dobre :-)
10. 02. 2020, 12:17
Rikapka, presne tak som to urobil, najprv som bol plávať a potom tie veci...
Včera bol vzduch 1 stupeň a voda 2 stupne. Skoro mi nohy zamrzli vo vode.
No keď som vyšiel z vody, tak v pohode, ani ma neklepalo, len potom neskôr trochu ruky. -rofl-
Pridávam foto z jazera.
dodoriven Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
10. 02. 2020, 10:39
Včera a dnes po 5 km rezká chôdza. A dnes ešte posilňovanie 20 min a strečing 40 min.
jaro Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
09. 02. 2020, 21:07
Tretí beh (alebo ako to plazenie ja volám: paródia na beh :-)) tohoto týždňa absolvovaný. Už trénujem podľa začiatočníckeho plánu 5 týždňov a dnes bol na programe najdlhší, 20 minútový beh. Prežil som toothsmile
Rikap Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)
09. 02. 2020, 18:42
štvrtok: 30 minút orbitrek, hodina sm cviky, 19 500 krokov
piatok: 18 000 krokov
sobota: 23 000 krokov
nedeľa: 15 000 krokov
Športu zdar!