Nazad na fórum chudnutie   |   chudnutie-ako.sk   |   schudnut-ako.sk

100 najnovších príspevkov vo fóre

Miro Veselý Zrýchlenie metabolizmu
11. 12. 2018, 14:56
Plný súhlas s tým čo píše dodoriven. K bazálu sa priratáva tuším 40% len pre ležiacich v nemocnici. 8200 kJ naozaj odporúčam ako akési minimum. Radšej o niečo viac a ak by chudnutie nefungovalo, potom skúmať čo sa deje. Veď už to je mínis 2000 až 3000 oproti priemernému príjmu pre muža.
PawolS Zrýchlenie metabolizmu
11. 12. 2018, 14:24
Začal som denne prijímať približne 8000 - 1000 kJ (120-350-75g bielkoviny-sacharidy-tuky).
Zmenil som raňajky (teraz ovsené vločky 100g a protein 30g)
Desiata a olovrant - jablko.
Obedy a večere-kura a ryža, zemiaky.
Pohybové aktivity som už písal.
Váha najprv vybehla na 94 kg, teraz mám 92 a každý týždeň cca 0,5 kg dole.
Bez výpočtov a bez meraní som teda zistil, že príjem okolo 9000 kJ je ideálne chudnutie.
Tak sa to snažím držať a dá sa to.
Nie som žiadny svätec, občas zhreším (alkohol, sladkosť), ale už nie v takých množstvách ako kedysi.
dodoriven Zrýchlenie metabolizmu
11. 12. 2018, 14:14
A rozoberal s Tebou ten lekár aj Tvoje aktivity počas dňa (nielen tie športové), alebo to jednoducho vysúkal z rukáva podľa nejakých tabuliek?
A ak to bol lekár priamo v tom zariadení kde si sa meral, tak to sa čudujem ešte viac, lebo sami deklarujú, že nezostavujú diéty na extrémne rýchle chudnutie.

Pozri zdravie, a tým pádom aj chudnutie je veľmi dobrý biznis a neustále prichádzajú nové a nové spôsoby ako znížiť nežiadúcu hmotnosť. Ak by si osobitne počúval zástupcov jednotlivých smerov (a tie ostatné informácie by si si vôbec ani nepripustil, ako keby si ich ani nikdy nepočul), potom pravdepodobne by si súhlasil s argumentmi a logikou každého jedného z nich. Problém by ovšem nastal, keď by si si tieto reči tých zástancov jednotlivých stravovacích systémov dal dokopy a zistil by si, že si totálne protirečia.

Problém by nastal aj keby si si povedal, že budeš brať v úvahu len "vedecké" výsledky, pretože by si skôr či neskôr zistil, že čo jeden profesor zo svojím tímom zistil na tej či onej univerzite, to zas iný vedecký pracovník, (zas zo svojím vedeckým týmom), na inej univerzite popiera (alebo zistil o tej istej veci niečo iné, odlišné). Takže čo odborník, to iný názor.

Ja som sa v takomto prípade preto radšej obrátil na klasiku, (aj keď veľa vecí, ktoré nešli proti princípom, som si upravil podľa seba), ktorú prezentuje napríklad aj zakladateľ tohto fóra (Miro Veselý). Iste existujú aj iné stravovacie systémy, ktoré Ťa dovedú akoby rýchlejšie k cieľu, no nakoniec je tam tých "ale" akosi moc. Niektoré nie sú zdravotne vhodné pre každého, iné balansujú na hrane jo-jo efektu atp.

V rámci diabetologickej organizácie sa stretávame v značnom počte niekoľkokrát do roka a vzájomne si radíme a vravíme, že čo a ako a zatiaľ všetky tie "nie klasické systémy" mali najviac tých "ale".
Aj preto, že zdravie je nadradené chudnutiu, ja som sa rozhodol tak, ako som sa rozhodol. Ak aj Ty dáš prednosť overenej klasike, zakúp si nejaké Mirove knihy a študuj, zároveň sa obráť priamo na Mira, určite Ti pomôže. (Ak nechceš ísť klasickou ("pomalšou") cestou, tak nie, no a tak skúšaj. Vlastné poznatky nadovšetko!)

Maj sa pekne, nech sa Ti darí.
PawolS Zrýchlenie metabolizmu
11. 12. 2018, 13:02
Presne tak. Je to pokojový metabolizmus, meraný v ľahu. Čiže keby stojím, už to stúpa. 1800 kcal mi doporučil lekár, ale podľa mňa je to príliš málo.
dodoriven Zrýchlenie metabolizmu
11. 12. 2018, 12:00
Naozaj som to nemyslel ironicky, ale keď niekto niečo odporúčal, tak potom s Tebou musel prebrať aj Tvoje denné aktivity atď. Podľa mňa je to jednoznačne málo na denný príjem.

Ak ak si sa náhodou chcel opýtať, či to nie je málo ten bazálny metabolizmus, lebo podľa nejakého vzorca (je ich viac) Ti to vyšlo viacej, tak potom k tomu len toľko, že tie vzorce sú značne nepresné, (presnejšie povedané, ľudia sa viacej od seba odlišujú) a to namerané je oveľa presnejšie.
dodoriven Zrýchlenie metabolizmu
11. 12. 2018, 11:45
Nepochopil som Ťa. Aké odporúčanie máš na mysli? Kto Ti to odporúčal?

Podľa preskenovaného dokladu máš vypočítaný bazálny metabolizmus cca 1786 kcal. Merané na základe nepriamej kalorimetrie v pokojnom stave - (v drvivej väčšine merané) v ľahu. Ešte si nebol ani na záchode, ba ani si nehýbal rukou s ovládačom. Proste toľko potrebuje telo, na svoju existenciu, keby sa nehýbalo. Ak by si si základný úbytok stanovil na cca 250 kcal -čo je veľmi rozumné, potom by si musel vypočítať (aspoň odhadnúť podľa tabuliek) Tvoj celkový výdaj (zdá sa mi, že si v minulosti spomínal aj nejaké aktívne cvičenie). A až potom by sa dalo cca povedať, že je odporúčané denne zjesť toľko a toľko.

Samozrejmá vec vhodnou kombináciou stravy sa Ty dokážeš zasýtiť a kalorický úbytok si stanoviť vyšší. Budeš rýchlejšie chudnúť. Zatiaľ by to bolo dobré, no problém väčšinou nastáva po dosiahnutí požadovanej hmotnosti (jo-jo efekt Ti už bol spomínaný) na konci chudnutia. Veľká väčšina chudnúcich na to vždy doplatila a dokonca u tých, čo v posledných cca dvoch rokoch mali za sebou už neúspešné chudnutie, sa to percento neúspechu ešte navýšilo.

Takže ak sa Ti to zdalo byť málo, mal si sa pýtať, (alebo aj teraz sa spýtať) toho, čo Ti to odporúčal.
Fanatic FANATIC: do tretice všetko dobre :-)
10. 12. 2018, 19:55
Ahojte, plávať som nebol, lebo ma seklo v krížoch z ničoho nič.Nevládal som chodiť, iba som sa plazil, alebo chodil po 4-och.V nedeľu lepšie, ale dnes som to v robote rozchodil... :bigradost:
amanda.k. Daka - moja cesta
10. 12. 2018, 13:36
mne sa páči čo mal povedať môj vnuk/bude mať vo februári 5/ keď som sa pýtala dcéry či im niečo ešte na vianoce kúpiť ..vraj on má všetko čo potrebuje...
PawolS Zrýchlenie metabolizmu
10. 12. 2018, 11:32
Výsledky z merania.
[attachment=0]Snímka.JPG[/attachment] Odporúčanie: 1800 kcal/deň (7560 kJ).
Zdá sa mi to dosť málo.
bubina Daka - moja cesta
09. 12. 2018, 22:14
Daki:
Niekto si kupi auticko, niekto cisticku vzduchu thumb2 . Ved vsetci a vsetko mame, co nevyhnutne potrebujeme k zivotu. Je tak ?
Na tento predvianocny cas som mala uplne ine plany, ako vsetko v pohode zvladnem.
Alke - clovek mieni a praca mieni.
Asponze som v sobotu doobeda a dnes cely den vypekala suche vianocne pecivo. A uz mam aj vymyslene, ze cast z neho odnesiem synatorovi a zbytok odlozim tam, kam patri, teda do mrazaka. Lebo tazko by som sa zdrzala a nedokazem si v kazdom okamihu zavahania povedat, ze vlastne "to" nechcem, lebo potrebujem nosit motivacne nohavice. Este nie som taka "uvedomela".
Aj tak cas Vianoc bude pre mna velmi tazky co sa tyka jedenia. Ale chcem to zvladnut xbicikx !
bubina pitny rezim
09. 12. 2018, 22:01
Dakujem !
dodoriven Spolok ľudí dobrej vôle.
09. 12. 2018, 19:33
Veď práve 10 minút na kilometer si zatiaľ ja neviem ani predstaviť, nie to ešte zabehnúť. Pri mojom prvom behu som mal na kilometer 12:35. A po vyše mesiaci som veľmi šťastný, že zabehnem 5km s priemerom 12:05. Takže pre mňa úspech bude, ak sa mi podarí tento rok prekonať priemer 12:00 na 6 km. To by som bol veľmi rád.
Behá sa mi ale oveľa ľahšie ako na začiatku, tak to je fajn.
Maj sa pekne.
dodoriven Byť fit nie je cieľ, je to životná cesta
09. 12. 2018, 19:06
Baviť ma to baví a dokonca sa teším aj na ten jarný beh. xbehx xbehx xbehx xbehx xbehx
dodoriven mobius - niečo o mojom snažení
09. 12. 2018, 19:01
Ide Ti to výborne xclapx . Si ako dobre rozbehnutý ruský ľadoborec. Gratuľujem.

Ja by som pri 1,9 st. vode asi tiež zabudol, ale nie zastaviť stopky, ale do nej vojsť.
Maj sa a nech Ti to vydrží.
mobius mobius - niečo o mojom snažení
09. 12. 2018, 17:33
Dnes som sa tiež zúčastnil na mierne hromadnej akcii v Masyrykovom dvore v Pstruši.
Je tam vyhliadková veža a pod ňou malé, akurátne jazierko.
Voda má všade rovnakú hĺbku, asi 145-150cm a tak sa dá dobre postávať na mieste.
Plávať sa veľmi nedalo, napočítali, že nás bolo 22 a tak som iba počkal, kým mi
pocit napovie, že by bolo treba ísť von.
Teplota vody bola 1,9°C a teplota vzduchu najprv +2°C s vetrom, neskôr ochladilo na +1°C.
Cestou domov už začínalo snežiť.
Helka Byť fit nie je cieľ, je to životná cesta
09. 12. 2018, 16:34
Dodo, díky. toothsmile
A nevadí, že postupuješ pomaly, radšej pomaly, ako to na začiatku prepáliť. Ide hlavne o pravidelnosť a aby ťa to bavilo, ostatné sa časom poddá. thumb2
Helka Spolok ľudí dobrej vôle.
09. 12. 2018, 16:25
Dodo, to bol kratší beh a z väčšej časti po asfalte, teraz keď behám dlhšie trasy a v teréne tak to tempo je horšie, okolo 10min/km, zatiaľ najdlhší beh bol 9,2km. No a aj keď som mala pauzu v behaní, tak zasa som viac turistikovala /za 3 mesiace 280km/, takže som celkom nevyšla z cviku.
No a teraz cez zimu budem aj tak behať hlavne pomalé behy, na základnú vytrvalosť, /ha,ha,ha, ako keby som niekedy behala rýchlo/.
Ale behám hlavne pre radosť z pohybu, nie kvôli výkonom, ten pocit po behu je super. xbehx thumb2
dodoriven Spolok ľudí dobrej vôle.
09. 12. 2018, 15:18
Ok
škovránok Spolok ľudí dobrej vôle.
09. 12. 2018, 13:47
Ahoj Dodo, tak užívaj...
vieš čo tabuľku kľudne zruš, hodnotenia píšem k sebe..dík pááá
dodoriven Spolok ľudí dobrej vôle.
09. 12. 2018, 12:40
Ahoj Škovránok,
už to chápem (aspoň si to myslím, že chápem toothsmile ), nedorozumenie nastalo tak, že v prvý týždeň Ty si udávala 4/5 a zároveň asi deň na to 2/25. Ja som to zobral tak, že si prevzala môj systém hodnotenia (ako som udával) a že 2/25 sú nachodené a nabehané km a 4/5 je hodnotenie, kde 4 je hodnotenie bežeckého výcviku (konkrétne úlohy splnené len dostatočne,) a 5 je hodnotenie ostatných osobných úloh (nedostatočné hodnotenie - nebola splnená ani polovica plánovaných úloh), kde ja z tých osobných úloh udávam len hmotnosť.
Teraz si myslím, že to 4/5 bolo dodatočne napísané hodnotenie z predchádzajúceho týždňa.

Keďže si sa rozhodla, že svoju hmotnosť budeš dávať 2x do mesiaca do spoločnej veľkej tabuľky tu na fóre (aj keď až po sviatkoch), a navyše si myslím, že Ty rovnako tajne trénuješ na ten Malokarpatský beh (ak som Ťa správne pochopil), tak by nebolo od veci, keby sme sa zjednotili (tu na strane 3 a potom som to viac menej zopakoval na str. 6) a udávali rovnaké ukazovatele. Samozrejmá vec, že akékoľvek Tvoje pripomienky rád zakonponujem do tabuľky (dokonca ju môžem aj zrušiť toothsmile ).
Mojím momentálne najväčším ťahúňom je Helka, s tým jej časom 40 minút na 4,5 km (po dlhšom čase nebehania) a výsledným priemerom 6,75 km/h. (Ja by som to v súčastnosti dokázal za nejakých 54 až 55 minút. A tá štvrť hodinová sekera, tá ma teda riadne ...poháňa dopredu.

Dnes mám výbornú náladu, :bigradost: (lebo sa vráti ženuška domov), a tak po dnešnom oddychovom dni, už sa neviem dočkať zajtrajšieho tréningu. xdancex xbehx xcinkax xdancex
Maj sa pekne.
amanda.k. Žijem naplno, šťastne a spokojne
09. 12. 2018, 9:34
u nás prší ...ale nevadí lebo muž v robote od rána ja "až" poobede ..po obede ktorý nebude veľmi chudnúci kačacie prsia a červená kapusta x-tá verzia..pohľad do zrkadla ma trocha brzdí aby som sa na to nevrhla hneď ale nechala nejaký odstup od raňajok... :roll: už za tie dva týždne do vianoc nečakám nejaký zázrak skôr len veľmi sa nezopsuť cez vianoce a po novom roku sa polepšiť aspoň čiastočne...lebo minulé a predminulé vianoce brucho vyzeralo lepšie !!!
škovránok Žijem naplno, šťastne a spokojne
09. 12. 2018, 8:50
Ahojte, pekné nedeľné ráno. Nejak je na fóre ticho, verím, že je už po mikulášovom ošiali, a všetci ste vzorní, ja tiež. Očas boli výnimky,no vianočné pečivko sa pritrafilo. takže už som vzorná, vážim, rátam iba to papám. V týždni menej xchlastx , to doladiť, ostatné ušlo.
zatiaľ páá
škovránok Spolok ľudí dobrej vôle.
09. 12. 2018, 8:45
Ahoj Dodo, prosím Ťa do tej našej tabulečky, zaznamenaj 2/20km, moje hodnotenie celotýždenné.
amanda.k. FANATIC: do tretice všetko dobre :-)
08. 12. 2018, 6:42
veď nebude celý deň pršať či ?
Fanatic FANATIC: do tretice všetko dobre :-)
08. 12. 2018, 5:00
Dobré ránko všetkým.
Toto je na mašlu sa trasiem celý týždeň, že pôjdem plávať na jazero a tu prší xbeex
dodoriven Spolok ľudí dobrej vôle.
07. 12. 2018, 20:04
No ak majú ľahšiu cestu cez suseda, tak prečo by to nevyužili, že? My sme kari rohože skúšali ešte na starý plot, no buď to podrili, alebo vytrhli aj s tým starým plotom. No nemali inú ľahšiu cestu.
Prajem Ti pekný víkend.
Ahoj
amanda.k. Spolok ľudí dobrej vôle.
07. 12. 2018, 18:47
no my máme spevnený karisieťami plot zdola od takého sadu čo tade chodia..a keď nenadvihnú idú cez suseda...ktorý by si mohol materiál doviezť na aute..my si musíme nejakého s terénnym autom ukecať...no a muž..keď tak si niečo sám uvarí alebo si dá chleba ako prílohu toothsmile
dodoriven Spolok ľudí dobrej vôle.
07. 12. 2018, 15:57
Amanda, diviaky sú svine! toothsmile

Keď bol starý (slabý) plot, tak sa ani neunúvali otvárať si vrátka a išli priamo za cieľom (pretrhli ho). Keď sa postavil plot nový a oveľa silnejší, podrili ho svine jedny.
Nakoniec sa spevňoval v spodnej časti druhým pletivom (tiež drát 3mm) tak, že z vonkajšej strany sa menšia časť pletiva pripevnila o plot a tá väčšia časť sa ohla a zakopala pod zem. Takže keď prišiel diviak a chcel sa podriť, tak narazil na pletivo a nevedel to vytrhnúť, pretože on sám stál na tom pletive. Zatial to odolalo, no ak budú viac hladné tak neviem, neviem.

Pri tom manželovi postupuj opatrne, aby si nedopadla ako Dežko, ktorý chcel odnaučiť koňa jesť. Prvý deň mu nedal nič iné žrať, len 15 stebiel trávy, druhý deň 14, potom 13, 12 ....až v 15. deň mu dal jedno steblo, no kôň mu pritom zdochol. Dežko sa dal do náreku: "Joj, aké to obrovské nešťastie, aká galiba, keby si ešte deň vydržal, potom by si sa to naučil a žrať viacej nemusel." toothsmile
xdancex
daka Daka - moja cesta
07. 12. 2018, 9:52
Kocky dakujem za prispevky.
V praci sa rozputalo predvianocne sialenstvo, vsetci chcu vsetko do konca roka. Zle spim, telo lezi, oci zatvorene, ale mozog neustale riesi..
Mam pomenene smeny, tak mam akoby 2 kratke tyzde pred sebou.
Chvalabohu
V dni ked som doma davam si rotoped na pol hodku a cca 10km si dam. Strava s obcasnymi vyboceniami vcera milka od mikulasa a boli aj nejake vyprazane kuracie rezne. Pitny rezim uplne v r*ti, jeden caj za den.. sem tam horcik sumivy.
Odvazena nie som. Nieco islo hore.
Plan na nasledujuce dni je prezit do vianoc.
U nas vianoce nie su o darcekoch, kupine si co potrebujeme cez rok.
Mali sme s muzom dohodu, ze len drobnost si kupime, napr vonu.
Ale uz darcek parkuje pred domom.
Cize pod stromcekom uz bude fakt len nieco male.
Uz sa na vianoce tesim, ze budem pri svietiacom stromceku sediet a v pokoji. Hlavne nechcem nikoho vidiet.
Hahaha

Buduci tyzden uz chcem ptipravit stromcek lebo 3 dni pred vianocmi pracujem. Tak si urobim taku atmosku.

Tak tolko moj vylev, budem sa snazit viac pit, nejest kraviny a ten rotoped cez volno si zachovam.
Majte sa a nech sa dari.

Skovranok, dik, budem walkovat, len este neviem kedy. Kym je zima budem viac rotopefovat.
amanda.k. Spolok ľudí dobrej vôle.
07. 12. 2018, 6:02
keď som aj mala posadené zemiaky..veru som ich neokopávala..posadili sa do takých vyvýšených riadkov a iba ak sa polievali..aj uvažujem posadiť budúci rok kvôli skypreniu zeme len neviem nakoľko sa bojím že svine zaňuchajú..naposledy svine všetky zožrali aj strom dolámali čo sa načahovali za jablkami..plot mám spevnený len zospodu pozemku a kúsok boku zvyšok len nízky plôtik...ani jahody nejako neokopávam toothsmile naposledy čo som väčší pohyb zeminy robila bolo rýľovanie...a minule som namiesto zemiakov predložila mužovi topinambury a zjedol.../mala som na ne chuť/už len ho nakriatnuť na bataty.... toothsmile
dodoriven Spolok ľudí dobrej vôle.
06. 12. 2018, 20:42
thumb1

Inak objavil som naozaj fantastickú, perfektne fungujúcu "zemiakovú" diétu na schudnutie. (Škoda len, že je to iba sezónna záležitosť).


Že ako funguje?

Platí tam jedno, jediné pravidlo: Od rána do večera sa zemiaky nesmú jesť, ale sa musia okopávať. toothsmile
škovránok Spolok ľudí dobrej vôle.
06. 12. 2018, 20:08
Ahoj, milý Dodko, však 4 to je vlastné hodnotenie, splnené všetky 4 body toothsmile ďakujem pááá aj za plus, pre má veľmi užitočné, páááá
Helka Žiť naplno
06. 12. 2018, 7:40
Dorka, uzi si to, budeš mať pekný vikend. toothsmile
Dora Žiť naplno
06. 12. 2018, 7:22
Ahoj Helka, teším sa :)
Pozdravujem všetkých len tak narýchlo, cestujem na pár dní do Viedne xstrechx
dodoriven Schudnem online, dokument...
06. 12. 2018, 6:00
Amanda je výborné, že to nevzdávate.

Netvrdím, že má Mišel nízky príjem (dokonca z tých žien ktoré ho boli ochotné ukázať, jeden z najvyšších pri cca 90 kg), len som sa bál, aby to nestrihla týmto smerom. Bola to len taká výzva k ostražitosti, že aj keď hmotnosť ide celkovo dobrým smerom, aby tam nenarastal energetický príjem zo sladkostí, (ktorých si myslím, že je veľa a to aj nadmieru toho, že niekto je jednoducho na sladké, ako ona).

Navyše sa mi zdalo, že ten príjem nie je stabilne rovnaký (a nemyslel som, nejaké tie stovky joulov -to sa ani nedá).

Ďalšou vecou, ktorú som chcel spomenúť je to, že teoretický výpočet nemusí byť úplne ten najpresnejší, ktorý naše telo potrebuje ( aby sa to nebralo ako dogma -a to je jedno, či ukazuje smerom hore, alebo dole).

Poslednou vecou ktorú som chcel vyjadriť je, že domáca zabíjačka nie je jej najväčší problém a Mišelka to aj vie, (a sama o tom aj píše -pc a sladkosti). Väčšinou vieme skoro všetci pomenovať svoj problém (ako aj ona), no je dobré, ak je pripomenutý aj druhými, pretože to zvykne človeka viac nakopnúť, (ako keď len o tom sám vie).
amanda.k. Schudnem online, dokument...
06. 12. 2018, 4:24
ad dodo: ja si nemyslím že by mala mišel nízky príjem a myslím si že nemá ani príliš vhodnú stravu ale zatiaľ jej to stačí na chudnutie možno len tá pravidelnosť už stačí že kedysi mala veľké výkyvy medzi obyč. dňom a víkendom ale vidím že mesiac čo mesiac hlási úbytok na hmotnosti aj na obvode...takže si môže dať čo jej chutí..ale asi príde nejaké štádium kde sa zasekne ako teda už asi viac razy bohužiaľ ženám sa stáva že niekoľko razy chtiac nechtiac priberú /pritrafí sa nejaké baby/..športovcom sa zas stane že po skončení intenzívneho športovania naberú príp. po úraze...no nejde to priamočiaro...ale nevzdáme to toothsmile
amanda.k. pitny rezim
06. 12. 2018, 4:14
:dietatko: tak pekný advent...my sme takto čakali pred 7 rokmi
bubina pitny rezim
05. 12. 2018, 22:11
Ahojte všetci !
Ja už len tak skromne.
Zažila som všeličo od doby, keď som tu bola naposledy.
Ale to by bolo na dlhé rozprávanie a nechcem vás tým zaťažovať.
Podstatne je, že žijem pokojne a spokojne.
Nečakane a neplánovane som bola operovana. Vybrali mi žlčník. Nemala som žiadne problémy a bolesti, ale bolo to potrebné.
Odvtedy som na diéte.
Ale tým, že mi "chyba" zlcnik musím dávať pozor co a koľko jem.
V prvých januárových dňoch sa zo mňa stane babička.
Veľmi sa teším !
dodoriven Byť fit nie je cieľ, je to životná cesta
05. 12. 2018, 20:59
Helka držím Ti palce, nech Ti to behá (a nielen kvôli detičkám). Inak tú kilometráž nebudem mať asi ani za celý mesiac, (aj keď robím čo sa dá -postup je ale veľmi pomalý).
Ahoj
Gringo Schudnem online, dokument...
05. 12. 2018, 20:58
thumb2
dodoriven Schudnem online, dokument...
05. 12. 2018, 20:42
Mišelka,
no to, že si dáš nejaké jedlo z domácej stravy (zabíjačky..), alebo viac medu atp, sťažuje síce Tvoje chudnutie (to jednoznačne), no ak dodržíš aj tým jedlom stanovené makro a mikro živiny, tak potom to nie je až taký hriech proti telu (ak by si jedla v kuse údené tak áno) ako sa na prvý pohľad zdá. (Rovnako ako sa v minulosti viac démonizoval tuk).

Aj tu na fóre sú osoby, ktoré si bez výčitiek (to je tiež dôležité) dajú slaninku a darí sa im chudnúť a polovica z nich už teraz má perfektnú postavu.

Nízky príjem pri chudnutí je podľa mňa veľmi veľká chyba, takže nesúhlasím s Amandou, že pokiaľ hmotnosť ide dole, že sa o to nemusíš starať. (Treba si ale uvedomiť, že aj keby si dve hodiny denne nerobila nič iné len vážila, porovnávala, spomínala a vypočítavala, aj tak sa do kalorického prijmu a výdaja už tobôž, presne netrafíš. Takže si to nastavíš približne a praxou -pozorovaním aj seba samého, doladíš na potrebnú mieru -no a takúto výpočtovo-odpozorovanú úpravu by si mala robiť aspoň raz za mesiac). No nemal by to byť evidentne priepastný rozdiel. Ja osobne poznám niekoľko ľudí, ktorí dlhodobo (trebárs od mladosti) prijímajú značne kaloricky chudobnejšiu stravu ako im vychádza podľa výpočtu a sú celkovo spokojní a dokonca sporadicky športujú. Ich telá si privykli a percentuálne lepšie spracovávajú prijímanú potravu. No tak isto som sa stretol s mnohonásobne viac ľuďmi, ktorí počas chudnutia značne obmedzili energetický príjem, a toto pre zhruba 99% z nich sa stalo osudným.
Mišelka ako vidím, snažíš sa, chceš to nejako riešiť. S tým PC špekuluj ako sa len dá. (Ja neviem napríklad, okolo PC daj fotky extrémne tučných žien, ako jedia čokoládu a iné maškrty, alebo si stanov jeden deň do týždňa bez sladkostí,..atď), no najlepšie bude s tým bojovať hneď od začiatku (pri nákupe), aby si nemala doma aspoň tie najhoršie pokušenia. (Ty máš rada sladké, tak nejaké sladké máš zahrnuté vo svojom jedálníčku, no aspoň aby si to pri tom PC neprekračovala).
Drž sa.
dodoriven Schudnem online, dokument...
05. 12. 2018, 20:30
Amanda
aj keď sme každý iný, niektoré základné pravidlá vo všeobecnosti pre nás platia (+/-). Ak tí ľudia už v mladosti mali špatnú stravu a zostali na nej, potom je to dôsledok tej špatnej stravy (ešte z minulosti) -takže je to v prvom rade ich veľká stravovacia chyba.

Ak jedia rovnaké množstvá ako za mladi, potom je to tak isto ich veľká stravovacia chyba, pretože človek vekom má menej pohybu, menej svalstva, inú reakciu tela, iné hormonálne vylučovanie, (takže aj tu môže byť dôvod priberania), a preto potrebuje aj menej energie a vôbec iné zloženie makro aj mikro živín.

Cukrovka síce úzko súvisí s tučnotou (veľmi často), no aj vôbec nemusí. Hrá tam významnú úlohu dokonca aj dedičnosť. Najhoršie je, keď sa všetky tie rizikové faktory zbehnú dokopy.
Helka Byť fit nie je cieľ, je to životná cesta
05. 12. 2018, 20:08
Tak som sa rozhodla, podľa vzoru Dorky, aj ja pripojiť k výzve "Adventní běhání". Sa teším, že behom pomôžem detičkám, ktoré to veľmi potrebujú a zároveň mám motiváciu k pohybu. No asi mi to nevydá behať každý deň, ale tak 4 - 5x týždenne by som mohla zvládnuť. Už mám od 1.12. odbehané 29.2 km :bigradost:
Dnes beh s čelovkou, po lesnej ceste popri vyrovnávacej nádrži, síce dosť opatrne, ale normálne romantika /hviezdičky nado mnou/, stretla som ešte jedného bežca a jedného cyklistu.
Helka Žiť naplno
05. 12. 2018, 19:46
Dorka, díky za info. toothsmile Už som sa pripojila aj ja, budem mať aspoň motiváciu na behanie. xbehx thumb2
amanda.k. Schudnem online, dokument...
05. 12. 2018, 10:08
na mužovej rodine vidím ako to dopadá keď jedia stále to a toľko ako boli naučení v mladosti...švagriná bola športovkyňa..štíhla...teraz má cez 100kg cukrovku a neviem čo ešte...muž cukrovku vysoký tlak..tiež bol štíhly teraz síce čosi schudol ale tehličky nemá...neter..aká bola kostnatá keď sa vydávala a teraz... :roll: jej muž takisto a aj cukrovka je už tam...časom proste sa už neprepečie hocčo zjesť..aj sa teraz liečim medom a utešene priberám.../lyžicu-dve za deň/..možno si môžeš dať ale menej než si bola zvyknutá..ja tiež musím prehodnotiť lebo tento rok len priberám....na druhej strane stále ideš dole tak rieš až keby si sa zasekla
misela Schudnem online, dokument...
05. 12. 2018, 10:02
[b]Úterý 04.12.2018[/b]

Snídaně 2 033 kJ
pšenično orechovo pohankový koláč 175 g 1 239 kJ
smotanový jogurt biely 64 x 1 g 327 kJ
mandarínky 87 x 1 g 157 kJ
čokoláda horká 7 x 1 g 166 kJ
marhuľový džem 70% ovocia 21 x 1 g 144 kJ
voda pitná 610 x 1 ml 0 kJ

Oběd 2 153 kJ
fazuľková polievka 506 g 344 kJ
zemiakové lokše 169 x 1 g 1 175 kJ
morčacie prsia restované 113 x 1 g 512 kJ
uhorka kyslá 102 x 1 g 121 kJ

Odpolední svačina 1 384 kJ - pc
sýrové oplátky slané 59 x 1 g 953 kJ
kuřecí vývar čistý 644 x 1 ml 431 kJ
voda pitná 610 x 1 ml 0 kJ

Večeře 2 990 kJ
hurky 224 x 1 g 2 348 kJ
Zemiakové lokše 69 x 1 g 480 kJ
zelenina 184 x 1 g 163 kJ

Aktivity
Nordic Walking 4,7 km -1 277 kJ
Pilates 21 min -360 kJ
infrasauna 20 min -528 kJ

trávení potravin (10% přijaté energie) -856 kJ
Bílkoviny celkem 106 g
Potraviny celkem +8 560 kJ
Sacharidy celkem 234 g
Aktivity celkem -3 021 kJ
Tuky celkem 73 g - 16,633 g nasýtené
Celkem 5 538 kJ
Vláknina celkem 24 g
Pitný režim 1,69 l
misela Schudnem online, dokument...
05. 12. 2018, 9:55
dodo, malé taniere to istia...stále sa učím, ako má vyzerať veľkosť porcie...už som prestala posledné jedlo doľadovať a sem tam aj nechávam, jem len ked som hladná a hlavne mám snahu jesť mimo pc...ono je to ťažké, ked pri pc denne niekoľko hodín pracujem a som doma u zdroja...

a v konečnom dôsledku mám posledné dni opať nízky príjem...nechám to takto do vianoc a podľa výsledkov bud príjem umelo navýšim na cca 9300kj, alebo to nechám takto na telo...

za včerajšok určite dostanem sfuka, nakoľko tam zas bola hurka, ktorá s modernou racio stravou nemá vela spoločne...no pre mna je dôležité jesť čo najviac prirodzeného jedla - takže hurka je mleté maso, korenie a ryza...tlačenka varený mix masa a vnútorností natlačených do obalu a schladených...klobása opat mleté korenené udené maso...nevravím o tom, čo predávajú v potravinách pod týmito názvami s bonusom chémie na úkor poctivých surovín...toho sa ani nedotknem...vyrastala som na zabíjačkách a vtedy som problémy s váhou nemala...ako náhle som začala riešiť tuk v strave, rozbehlo sa to nesprávnym smerom a od vtedy sa z toho nie a nie vymotať...

nebudem sa hrať na dokonalosť, písem to sem, ako sa to dialo, nechcem nič schovávať a na nič sa hrať...nakoľko si to spatne pri prvých zaváhaniach čítam, kde som išla ako a vtedy to islo dole, a kde som sa zas zasekla...takže klamala by som hlavne seba...aj ked rada sem píšem, ked mám dokonalý den, teším sa na pochvaly...a ked je to nah...o, najradšej by som o sebe nedala vedieť a potom je ťažké vracať sa...

dnes krásny slnečný den, som rada, že včera som pokračovala v saunovaní...dnes je ideálny do plaviek...užite si slniečko
dodoriven Spolok ľudí dobrej vôle.
05. 12. 2018, 5:18
Amanda ja zas píšem na stroji ako blesk ...sem tam aj trafím. toothsmile
amanda.k. mobius - niečo o mojom snažení
05. 12. 2018, 5:04
no v každom prípade sa mi zdá že na písacom stroji to nebol problém ...chodila som na strojopis s evitou ..ibaže teda evita písala ako keď zo samopalu strieľa a ja bezpozeračky veru nič moc....
mobius mobius - niečo o mojom snažení
04. 12. 2018, 17:39
Amanda, vraví sa "od prirodzenia" alebo nie ? toothsmile
dodoriven Spolok ľudí dobrej vôle.
04. 12. 2018, 17:09
Amanda,
keby písací stroj a neskôr PC s jeho klávesnicou vymysleli Slováci, určite by bola väčšia, aby sa tam zmestili všetky písmenká a Američania by tam teraz mali pár prázdnych kláves. toothsmile
amanda.k. mobius - niečo o mojom snažení
04. 12. 2018, 15:58
o.k. ale prečo nie je.."od prírody" :roll:
amanda.k. mobius - niečo o mojom snažení
04. 12. 2018, 15:57
ó
amanda.k. mobius - niečo o mojom snažení
04. 12. 2018, 15:56
skúsim
dodoriven mobius - niečo o mojom snažení
04. 12. 2018, 15:39
Záleží to od konkrétnej klávesnice, ale väčšinou je to: Shift + Klávesa vo vrchnom rade hneď za nulou

Amanda Ty si vtipkárka. toothsmile - hneď ďalšia klávesa vpravo za % je dĺžeň, ktorý stlačíš najprv a až potom patričné písmeno.
amanda.k. mobius - niečo o mojom snažení
04. 12. 2018, 15:30
% toothsmile/ja neviem o s dlžňom napr./
mobius mobius - niečo o mojom snažení
04. 12. 2018, 14:45
Dnes som bol dohodnutý s kolegom otužilcom, že pôjdeme spolu na Ružinú, no niečo mu
do toho prišlo a tak som šiel sám.
Počasie pomerne nevľúdne, hmlisto, po nočnom daždi a teplota 2-4˘C.
Nie príliš optimistické vyhliadky.
Bol som vo vode 7 minút 35 sekúnd, čo som odčítal z videa.
Teplota vody 6,3˘C teplota vzduchu 4,3°C, vlhkosť 77%.
Ja som najprv skúšal tú klávesu, v hornom rade, kde je číslo 5 a písmeno ť.
Priznám sa, to druhé som nezbadal ;-)
dodoriven Schudnem online, dokument...
04. 12. 2018, 13:21
Páčilo sa mi, že si si dala pozor na množstvo tých oplátok. ...ale veď to robím aj ja. Radšej ako dva sto gramové kúsky štrúdle, si zoberiem jednu štvrť kilovú. toothsmile

Žiaľ mám troška smolu, vrece je popraskané (raz darmo, nebolo z pravej kože) a nevydržalo by ani jeden tréning. No a keďže do Vianoc si naň už nenašetrím, tak to nechám až na nový rok. Ale aikido je perfektné, (už len tá myšlienka -využiť silu súpera sa mi veľmi páči), hoci som ho nikdy nerobil.
Ahoj xdancex
dodoriven Spolok ľudí dobrej vôle.
04. 12. 2018, 12:58
Škovránok, viem že som teraz otravný ako vred na zadku, ale si zabudla ešte na vlastné hodnotenie. toothsmile Ďakujem.

....len ako radu, zdravie je prednejšie ako šport, no za odhodlanie dostávaš pochvalu, takže píšem do komína čiernou kriedou malé, bezvýznamné plus. toothsmile toothsmile toothsmile

...a poriadne sa dolieč.
Ahoj
misela Schudnem online, dokument...
04. 12. 2018, 10:25
[b]Pondělí 03.12.2018[/b]

Snídaně 3 161 kJ
zemiakové lokše 277 x 1 g 1 925 kJ
paštéta pečeňová 98 x 1 g 1 040 kJ
zelenina 221 x 1 g 196 kJ
voda pitná 610 x 1 ml 0 kJ

Oběd 1 886 kJ
fazuľková polievka 462 g 314 kJ
ryza so zeleninou 120 g 753 kJ
morčacie prsia restované 87 x 1 g 395 kJ
uhorka kyslá 44 x 1 g 52 kJ
sýrové oplátky slané 23 x 1 g 371 kJ - svokrine, tentokrát som si už dala pozor na množstvo
voda pitná 610 x 1 ml 0 kJ

Odpolední svačina 1 317 kJ - pc
arašidy lúpané, pražené a solené 50 x 1 g 1 317 kJ

Večeře 2 620 kJ
ovsené vločky 38 x 1 g 614 kJ
liskoořisková pasta 24 x 1 g 686 kJ
voda pitná 118 x 1 ml 0 kJ
ríbezle čierne 48 x 1 g 153 kJ
banány 91 x 1 g 358 kJ
čokoláda horká 23 x 1 g 544 kJ
med včelí 19 x 1 g 265 kJ

Aktivity
Pilates 33 min -566 kJ
1,2 km

trávení potravin (10% přijaté energie) -898 kJ
Bílkoviny celkem 79 g
Potraviny celkem +8 984 kJ
Sacharidy celkem 254 g
Aktivity celkem -1 464 kJ
Tuky celkem 80 g - 14,719 g nasýtené
Celkem 7 519 kJ
Vláknina celkem 31 g
Pitný režim 1,81 l

krásny hmlistý utorok prajem
misela Schudnem online, dokument...
04. 12. 2018, 10:20
dodo, dakujem...

čaru mechu som stále neprišla...a na lapy mi chýba sparing...tebe ho stačí zavesiť a už len pravidelne trénovať....

este taký mesiac na pilatese a chôdzi a skúsim sa vrátit na akido...uvidíme, čo na to povie môj nerv...psychicky mi tréningy veľmi pomáhali...

včera prsalo, takže ani ladovanie, ani palice neboli...dnes ešte uvidím, či pokračujem v saune, alebo idem do vody...
amanda.k. mobius - niečo o mojom snažení
04. 12. 2018, 5:16
no nie že by mi tak chýbal sneh iba teda ako dekorácia na vianoce a izolácia na záhradke proti mrazom ideálne keby bol na kopcoch ale v meste nie toothsmile ale už aj dcéra spomínala na juhu..v nadmorskej výške ..do 200 ? že deti snehuliaka stavali a tu ani vločka..teraz prší..
škovránok Spolok ľudí dobrej vôle.
03. 12. 2018, 22:40
Ahoj Dodo, poprosím zapísať 4/20km, walkovanie aj s chorobou toothsmile , ďakujem motivátor môj toothsmile
mobius mobius - niečo o mojom snažení
03. 12. 2018, 19:27
Amanda, to je aj tým, že nadmorská výška Detvianskej Huty je 800 metrov nad
morom, teplota je teda nižšia aj z toho dôvodu.
Keď u nás v Detve popŕchalo, hore snežilo, hoci aj nie veľmi, stačilo na poprášenie.
Keď u nás bolo -11°C hore mohlo byť aj -14, takže sneh sa udržal.
Neviem, ako je to teraz, keď je odmäk.
Tie biele stromy sú čiastočne poprášené snehom a tiež je to "osuheľ" no také
čo namrzne, keď mrholí a mrzne.
Pravdu napíšem, až tak som okolie nevnímal, iba keď niekto zbadal, že ide
auto a z neho nás natáčali na mobile :-)
Zajtra možno pôjdem na Ružinú, kúpať sa v teplejšej vode ;-)
Záleží trochu na počasí, lebo autom nechcem riskovať, ak bude námraza na ceste.
Fanatic FANATIC: do tretice všetko dobre :-)
03. 12. 2018, 18:52
Myš-ka, ťaháme sa všetci navzájom xclapx
dodoriven Spolok ľudí dobrej vôle.
03. 12. 2018, 17:49
Amanda u nás je pol metra snehu. :bigradost:

.....žiaľ ale na hektár (a ešte aj ten sa topí). xbeex
dodoriven Spolok ľudí dobrej vôle.
03. 12. 2018, 17:47
Ahoj Škovránok,
už si vyzdravela?
Chcel som sa opýtať, či máš nejaké nabehané a nachodené km do tabuľky zo začiatku týždňa, alebo si bola už aj vtedy nachladnutá?
Nech sa darí. Behám preto, lebo behám pomaly. (Úplne sa s tým stotožňujem. Ešte sa mi páčilo: Klub priateľov behu ležérneho).
Ahoj
dodoriven Spolok ľudí dobrej vôle.
03. 12. 2018, 17:41
Dorka, Dorka !!!!
Už som ten svoj problém vyriešil:

Objavil som vynikajúcu tekutú dietu:
Keď si ráno dám 4 veľké poháre portského, potom mi je úplne jedno, či nejaké svalstvo naberám, alebo nie. toothsmile
Nuž čo - už som videl aj kulturistov behať, tak jeden plnotučný, polokulturista môže tiež. toothsmile
dodoriven Schudnem online, dokument...
03. 12. 2018, 17:35
Mišelka, za to sobotné otužovanie obrovská jednička, tak isto palec hore za tú Tvoju húževnatosť v zapisovaní, lebo je vidno, že si sa nepoddala a chceš s tým niečo robiť. thumb1

Ja som sa pozeral po starých veciach na vyhodenie a je medzi nimi boxerské vrece. Pozriem sa, či je ešte celé a niekedy po sviatkoch (ak by bolo celé), by som začal špekulovať, že kde a ako by som ho zavesil. Keď už inšie nie, bol by to dobrý prostriedok na posilňovanie. Potom dám vedieť.
Drž sa.
amanda.k. mobius - niečo o mojom snažení
03. 12. 2018, 16:14
hm..kde beriete ten sneh ? u nás zelená tráva
misela Schudnem online, dokument...
03. 12. 2018, 14:05
[b]Neděle 02.12.2018[/b]

Snídaně 1 594 kJ
cz chlieb 78 g 510 kJ
paštéta pečeňová domáca 52 x 1 g 552 kJ
vajce na tvrdo 60 x 1 g 336 kJ
zelenina 222 x 1 g 196 kJ
voda pitná 610 x 1 ml 0 kJ

Oběd 2 155 kJ
varená zelenina 141 x 1 g 168 kJ
morčacie prsia restované 182 x 1 g 825 kJ
kuřecí vývar čistý 321 x 1 ml 215 kJ
ryza 84 g 643 kJ
zemiaky pečené v rúre 78 x 1 g 304 kJ
voda pitná 500 x 1 ml 0 kJ

Odpolední svačina 1 758 kJ
cz kakaovo kokosový koláč 183 g 1 296 kJ
kapustová polievka 679 g 462 kJ

Večeře 2 490 kJ
ovsené vločky 31 x 1 g 501 kJ
voda pitná 105 x 1 ml 0 kJ
liskoořisková pasta 26 x 1 g 743 kJ
ríbezle čierne 46 x 1 g 146 kJ
banány 105 x 1 g 413 kJ
čokoláda horká 29 x 1 g 686 kJ

Aktivity
Nordic Walking 4,8 km -1 315 kJ
Pilates 31 min -531 kJ
infrasauna 20 min -528 kJ

trávení potravin (10% přijaté energie) -800 kJ
Bílkoviny celkem 93 g
Potraviny celkem +7 997 kJ
Sacharidy celkem 191 g
Aktivity celkem -3 174 kJ
Tuky celkem 78 g - 14,878 g nasýtené
Celkem 4 823 kJ
Vláknina celkem 33 g
Pitný režim 1,93 l

pekný upršaný pondelok prajem
misela Schudnem online, dokument...
03. 12. 2018, 13:04
gringo, aj ked neskoro, ale predsa...

ak budes mať volnú nedelu, možme sa s palicami potúlať spolu...
misela mobius - niečo o mojom snažení
03. 12. 2018, 12:31
miro, vyzerá to tam ako v rozprávke...
Fanatic mobius - niečo o mojom snažení
03. 12. 2018, 10:24
Miro xclapx xclapx xclapx
škovránok Žijem naplno, šťastne a spokojne
02. 12. 2018, 20:32
Ahojte, Gringo, miška, v pohode toothsmile , aspoň opakujem naučené, a uisťujem sa stále dokola, že rátať vážiť sa vypláca...
dodoriven mobius - niečo o mojom snažení
02. 12. 2018, 19:47
Mobius: thumb1 thumb1 thumb1
dodoriven Spolok ľudí dobrej vôle.
02. 12. 2018, 19:42
Dorka, ja zas vodu moc rád nemám (nemyslím, že by som ju nepil, alebo sa neumýval toothsmile ), no nedalo sa inak.

Čo sa týka stravy, tak tam je to také trocha problematické. Po tých mesiacoch nič nerobenia, neustále viac a viac posilujem a narastá mi množstvo svalstva (aspoň tak sa utešujem toothsmile , lebo pás neustále pomáličky klesá a skoro nebadane aj ostatné obvody), no hmotnosť mi vystúpila o viac ako 2 kg - ja však nechcem nejako zväčšovať svalstvo, takže s tým mám trocha problémy. Zatiaľ len počas sacharidového okna po výkone nedopĺňam energiu a hlavne bielkoviny (ako predtým) a nechávam rozrásť svalový kanibalizmus, no ako to pôjde ďalej neviem. Niekedy telo si samo povie, takže uvidím, (no do jara som moc svalstva naberať nechcel).
Dora mobius - niečo o mojom snažení
02. 12. 2018, 18:31
Miro, blahoželám, a tie krásne fotografie. Isto super zážitok. Normálne Ti tak trocha závidím.
Dora Spolok ľudí dobrej vôle.
02. 12. 2018, 18:28
Ahoj Dodo, cviky v bazéne (vo vode) sú super. Ja plávanie a pohyb vo vode milujem. Na kĺby isto super.
A čo strava? Držíš sa?
mobius mobius - niečo o mojom snažení
02. 12. 2018, 18:25
Dnes som bol na Detvianskej Hute, na dohodnutom stretnutí, za účelom otužovania.
Vonku bola poľadovica, bál som sa, že niekde dostanem šmyk, no dopadlo to dobre.
Na mieste bola vonkajšia teplota okolo -6°C, mierny poprašok snehu, asi 2cm.
Mal som takú predstavu, že možno bude na povrchu už tenký ľad.
Moja predstava bola idealistická, ľad mal hrúbku asi 4cm a dalo sa po ňom chodiť.
Kolegovia otužilci vzali aj sekeru a tak dvaja prerúbali výsek, aby sa dalo vojsť do vody.
Dnes to bol môj prvý vstup do ľadovej vody. Teplomer po ponorení asi na tri minúty
ukazoval iba teplotu vody 1,9°C až ma na chvíľu zaseklo :-)
Potom, ako vošli prví dvaja, šiel som za nimi a bol som ponorený celkovo 5 minút 32 sekúnd
čo som ostopoval podľa videa, ktoré mi zaznamenal fotoaparát na statíve.
Mimo toho vstup - kĺzanie (v jazierku je čierna fólia a tá dosť kĺže) a vyjdenie von.
Obliekanie bolo problematické, stojac na snehu, ruky skrehnuté... :roll:
Dora Žiť naplno
02. 12. 2018, 17:38
Ahojte, Dodo, hrnček je fajn :) Helka, je to miestne neobmedzené - stačí si vyhľadať skupinu na Fb a potom si dohľadať v app Endonomo a už to každému km pričíta podľa toho, koľko zabehne. Sú tam aj ľudia zo zámoria.
Helka, kĺb ma teraz nehnevá, inak by som nebehala.
Miselka, verím, že bude všetko ok :) a máš pravdu, keď sú nohy v teple tak sa behá na pohodu, aj keď je zima xstrechx
dodoriven Spolok ľudí dobrej vôle.
02. 12. 2018, 17:24
Prešiel som na týždeň na behanie v bazéne (a potom budem opäť pokračovať mojím poklusom tehotných žien, až pokiaľ kolená sa s tým nevysporiadajú). Je to celkom zábavné a najme perfektné na boľavé kolená (aspoň na moje toothsmile ). Najprv síce na mňa ľudia zazerali ako na zjavenie, (no to robili aj keď som ako prvý v meste pred rokmi začal chodiť verejne s paličkami), ale pomáha to.

Ten kopčekovitý terén je to, čo by som ja práve potreboval. (Máme tiež jeden kopček za mestom, no mal by som to o pol hodiny ďalej a nezostával by mi čas na behanie, keďže sa nemôžem až na toľko vzdialiť z domu). Preto chodím len do parku, ktorý je bližšie.

Čo sa týka toho behu v teréne, tam by som byť Tebou jednoznačne bral len tie trailové. Ak by som neskôr chodil do terénu, kúpil by som si aj ja aj tie, pretože v teréne je to veľmi dobrá vec. (Možno si kúpim oboje naraz. toothsmile Teraz vlastne čakám na odpovede z dvoch e-shopov kde ich majú, či majú k tým Corsám tie náhradné vymeniteľné hroty). Keď ich budem mať, vyskúšam ich a dám vedieť.
Ahoj
Helka Spolok ľudí dobrej vôle.
02. 12. 2018, 16:17
Dodo, tak to je fajn, že si niečo našiel, vyzerajú dobre. Ak si ich kúpiš daj vedieť ako sa osvedčili, ja som zatiaľ ešte nič neobjednávala, ale asi sa rozhodnem pre tie trail. Ja ich budem potrebovať hlavne do terénu, prevažne po lesných cestách.
No a čo sa týka terénu na behanie, je to fajn, len všetko je to prevažne kopcovité, veď vieš. Ale nevadí, už som si zvykla, už vybehnem aj kopčeky, ktoré som predtým len vyšla.
A ty ako, beháš, alebo len chodíš? Keď si spomínal tie bolesti kolien, no asi to treba zaťažovať postupne, kolienka si časom zvyknú.
dodoriven Spolok ľudí dobrej vôle.
02. 12. 2018, 14:42
Helka dnes sa u nás (tiež) riadne šmýkalo, a tak som použil tie sprejové tekuté reťaze ako som spomínal minule a vidím to tak, že na opatrné chodenie mi to pomohlo. Problém by ale nastal vojsť taký niekde do predajne, iste by som nechával za sebou lepkavé stopy.

Aj keď som mal v posledných rokoch viacero problémov s tými nazúvacími hrotmi, predsa som si pozeral tie od firmy Nortec čo si mi doporučovala a zistil som, že medzi tými (dvomi) v ktorých si behávala a tými určenými čisto na behanie, vyrábajú ešte jedny, na podobnej báze ako máš Ty (teda Tvoj manžel), no sú tak isto určené výhradne na behanie. Volajú sa Corsa. To by mohlo byť riešenie pre mňa.

K zvládaniu zamestnania a behania gratulujem a držím palce. Myslím si, že behanie v teréne je to najkrajšie behanie čo môže byť a Vy tam máte nádherné terénne priestory na behanie. Nech sa darí. xbehx
Gringo Žijem naplno, šťastne a spokojne
02. 12. 2018, 14:10
misela mňa sa syn pýtal , nemáš toho dáko veľa na tanieri ? Hovorím mu v tomto je pes zakopaný , Živiny OK , kalorie by som tabulkovo mal mať viac ale výsledný efekt je na 100% , brucho plné a ja maximálne spokojný . Ale dá sa to robiť aj ináč , vysokokalorický obed ktorý ledva vidno na tanieri , brucho prázdne a hlad prichádza extrémne rýchlo , čo zas nechceme , Dá sa s tým pekne vyhrať .

škovránok sorry že sa tu vykecávam :bigradost:
Gringo Schudnem online, dokument...
02. 12. 2018, 13:57
í -ajustnie-
dodoriven Žiť naplno
02. 12. 2018, 13:17
Dorka, to behanie pre detičky je šľachetná vec. Ja by som im behaním nedokázal veľa prispieť, a tak som si aspoň kúpil hrnček (50 km by som aj tak nenabehal).
Toho 13-teho Ti budem držať palce, nech to všetko dobre dopadne.
misela Schudnem online, dokument...
02. 12. 2018, 11:25
[b]Sobota 01.12.2018[/b]


Snídaně 1 527 kJ
zelenina 209 x 1 g 185 kJ
cz chlieb 93 g 609 kJ
paštéta pečeňová domáca 48 x 1 g 509 kJ
vajce na tvrdo 40 x 1 g 224 kJ
voda pitná 610 x 1 ml 0 kJ

Oběd 2 056 kJ
rizoto zeleninovo hubove 168 g 1 074 kJ
fazuľková polievka 515 g 350 kJ
bravčové mäso grilované 78 x 1 g 558 kJ
uhorka kyslá 62 x 1 g 74 kJ

Odpolední svačina 1 547 kJ
cz kakaovo kokosový koláč 195 g 1 381 kJ
mandarínky 92 x 1 g 166 kJ

Večeře 1 984 kJ
pšeničné vločky 30 x 1 g 382 kJ
Mandľová pasta 20 x 1 g 511 kJ
voda pitná 724 x 1 ml 0 kJ
ríbezle čierne 62 x 1 g 197 kJ
banány 107 x 1 g 421 kJ
čokoláda horká 20 x 1 g 473 kJ

Aktivity
Nordic Walking 4,8 km -1 240 kJ
ladovanie 3.1 min -209 kJ - voda 2,4c vzduch -1c
Pilates 29 min -497 kJ

trávení potravin (10% přijaté energie) -711 kJ
Bílkoviny celkem 56 g
Potraviny celkem +7 114 kJ
Sacharidy celkem 202 g
Aktivity celkem -2 658 kJ
Tuky celkem 67 g - 16,518 g nasýtené
Celkem 4 456 kJ
Vláknina celkem 35 g
Pitný režim 1,93 l

krásnu zamračenú zamrznutú nedelu prajem...
misela Schudnem online, dokument...
02. 12. 2018, 11:16
peto, dori, gringo, dakujem...

dori, štredrovečernú večeru sme u našich...každý rok máme polievku z kapra, vyprážaného ako aj pečeného kapra - ja jem len pečeného, zemiakový majonézový šalat a koláče, kolekcie...tento rok sa chcem koláčom a kolekciam vyhnúť...druhý den obedujem u svokry - vývar s domácimi cestovinami - tam plánujem tento rok polievku s 2 pl cestovin, pretože rok čo rok mám cestoviny a trošku štavy, kačku s knedlou a kapustou, alebo štuchané zemiaky, ja mávam zemiaky...a svokra pečie úžasné maslové koláče zo 6 druhov...takže tam si dám plánovane 3 ks...to je plán

ja pečiem len medovníčky a to len kôli detom, pomáhajú pri vykrajovaní

gringo, dúfam, že december ustojím a ostanem od 9ny čo najdalej...ps: teraz som si všimla, že si levican, či? nebodaj robíš na smeny v mochovciach..
Helka Žiť naplno
02. 12. 2018, 11:11
Dorka, tá operácia ma mrzí, to ideš riešiť ten kĺb, či? Tak nech všetko dobre dopadne.
Tá akcia je super, behať pre dobrú vec. Hneď by som sa pridala, ale to platí len pre BA?
A k nejakému spoločnému behu sa určite pridám, už som začala celkom seriózne trénovať. xstrechx
misela Žijem naplno, šťastne a spokojne
02. 12. 2018, 11:06
gringo, včerajšie ranajky som 3tí chlebíček nezvládla - potom ma vdaka tomu čakalo % odrátavanie naváženého...takže, ked sedím a sústredím sa len na jedlo, neviem sa prejesť, práve naopak, jem ovela menej ako by som tabulkovo mala...obed som mala hmotnoste obrovský, kaloricky malý...ten sa mi žiadal - niečo teplé a tekuté, bola som po ladovaní...takže postupne chcem prejsť, k tomu, aby si to tele začalo regulovať samo...len musím zrušiť pc a čokoládu
misela Žiť naplno
02. 12. 2018, 11:00
dori, tiež som tento rok prisla na chut stucniam...zistila som, že stačí členky v teple - nahodila som ich už pri 14c a v pohode vydržím v jesennej bunde a teniskách, v leginach bez spodiek, zato v čiapke, šály a rukaviciach este aj pri včerajších -6c...

dori, drž sa na operácii...ono jej prežitie, ale aj zotavenie lepšie zvládneš ak budes psychicky a fyzicky ok...ja som to zažila pri 3 sekciach...prvú som 2 mesiace nevedela rozchodiť, 10 dni v nemocnici...pri druhej som 3ti den zdrhla za synom do nr, bol v inkubátore...aj pri tretej som už druhý den zvládla opustit postel, samozrejme, že to strašne bolelo, len som to vdaka svalom a predýchavaniu zvládla lahšie a už 5ty den po vybratí štichov som sa vypýtala domov...pri prvom tehotenstve som len ležala a jedla zmrzku, pri dalsich som denne chodila a 2-3x týždenne plávala
Gringo Žijem naplno, šťastne a spokojne
02. 12. 2018, 10:52
škovránok thumb2
Všetko čo nemá na sebe napísanú váhu tak vážim , robím to už automaticky a osvedčilo sa mi to. Skúšal som to robiť najprv odhadom a následne odvážiť ale je to bez šance sa presne trafiť , hlavne prílohy , pečivo ale aj ovocie. Takto mám ako taký prehľad čo som skonzumoval xpckx
Dora Žiť naplno
02. 12. 2018, 10:49
Ahoj Helka, ahoj Dodo, tak už mám aj dnešný ranný beh za sebou. Dnes to poriadne kĺzalo a vôbec, ale vôbec sa mi nechcelo ísť von. Nakoniec som sa premohla a som rada. Pridala som sa na FB do takej skupiny “Adventní Běhání” nabehané kilometre sa vďaka sponzorom premenia na koruny a dostanú ich štyri deti, ktoré sú vzhľadom na svoj zdravotný stav na pomoc odkázané. Ráta sa beh, ktrorý trvá aspoň 30 min. Taká milá akcia, keď už človek behá.
Ja som si to potom sama pre seba predĺžila do 13. januára preto, lebo v ten deň nastupujem do nemocnice na operáciu. A už som mala v hlave myšlienky, že sa na všetko dovtedy vykašlem a budem pokračovať, ak všetko dobre dopadne, až potom. Ale potom som sa našťastie spamätala. Takže sa len pokúsim naplno dovtedy zapracovať na sebe i na behaní.

Dodo, pozerala som to, aj tú trasu poznám. Môžme si potom v januári upresniť, kam sa zaregistrujeme. Ja, ak všetko dobre dopadne, už mám vybratých tých behov viac. Budeme mať z čoho vyberať a hádam sa pridá aj Helka :)
misela Žijem naplno, šťastne a spokojne
02. 12. 2018, 10:47
skovránok, som rada, že sa ti darí...si správne nakopnutá, cítit to s tvojich príspevkov...len tak dalej
misela FANATIC: do tretice všetko dobre :-)
02. 12. 2018, 10:44
peto, som rada, že si tu opať denne...viem, že si mal menšie technické problémy...rada ťa čítam a chtiac, či nechtiac ma ťaháš do pohybu...aj studenú vodu kopírujem po tvojom vlanajšom debute...na jesen som, ale neverila, že tam vleziem a v zime...ešte sa ju naučiť užívať si...dakujem
Gringo Schudnem online, dokument...
02. 12. 2018, 10:05
misela -1,7 kg thumb2 pomaličky ale isto
Helka Žiť naplno
02. 12. 2018, 9:41
Dorka, to zaujíma aj mňa, prečo práve do 13.1. Máš v januári nejaké preteky? A to budeš asi behať aj na páse, nielen v teréne. No ako ťa poznám to určite dáš.
Ja by som to každý deň asi nedala, dva dni za sebou áno, ale najčastejšie obdeň. Ale ja behám len v teréne.
Tak držím palce a uži si Viedeň. thumb2
dodoriven Žiť naplno
02. 12. 2018, 9:13
Pozerám, že v takom poprašku sa musí behať dobre. To vyhovuje aj mne.

Chcem sa Ťa opýtať: Prečo práve 13-teho? To ako do trinásteho budeš len tak jedno a dvojfázovo behať, a po trinástom už začneš makať celú zimnú prípravu naplno? Už to dvojfázové behanie si neviem predstaviť. Ja som mal iba jednu fázu a aj tú keď som spojil s nulákom bolo zle toothsmile .

Na ten ľahší beh ako PB - K, si sa nestihla ešte pozrieť?

Prajem peknú nedeľu a príjemný pobyt vo Viedni.
dodoriven Žijem naplno, šťastne a spokojne
02. 12. 2018, 9:00
Parťáčka, som rád, že si sa ozvala. Verím, že ten cieľ (-6kg) hravo zvládneš a to terajšie nachladnutie ešte rýchlejšie.
Maj sa pekne.