Nazad na fórum chudnutie   |   chudnutie-ako.sk   |   schudnut-ako.sk

100 najnovších príspevkov vo fóre

nika72 Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
15. 09. 2019, 14:18
ahojte ja stale viac 87,3kg dakujem za zapisanie
Ani Schudnem pre radosť z behania
15. 09. 2019, 12:59
Ahoj Dora. No nedarí sa mi veľmi. Čím som staršia tým to ide ťažšie o dôvod viac nepriberať, že? xmurx Zatiaľ som odhodlaná uvidíme koľko vydržím. xbicikx
Ani Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
15. 09. 2019, 12:56
Ahojček hlásim 83,6 kg.
Lenka6 Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
15. 09. 2019, 9:46
Ahoj, nahlasujem vahu nezmenenu 106,4kg. Dakujem.
škovránok Daka - moja cesta
14. 09. 2019, 18:19
Ahojte, no som sa pobavila na tom vážení :lol: ak sa nudíš Dodo, radšej pošli niečo múdre mne toothsmile nech mám nad čím kúmať.
daka drž sa, bude dobre...pááá
dodoriven Daka - moja cesta
14. 09. 2019, 16:23
Na jednej nohe by si sa vážiť kvóli ťažisku nemala.
Ja to robím vždy na dvoch nohách. Najprv sa postavím ľavou vedľa váhy a pravú si vyložím na váhu. Potom váhu obídem a pravou sa postavím vedľa váhy a ľavú si na ňu vyložím. Mynule mi to ukázalo 32 + 32 = 64 kg. No povedz nie je mne sveta žiť.
Takže kľudne sa odváž týmto spôsobom, veľmi dobre ukľudňuje. toothsmile No a Ty máš ešte výhodu, keď Ti vyberú železo z nohy, budeš ešte ľahšia.

Na rany mne vždy pomáhalo, keď som dokázal do miesta dostať krv. Takže nie ťažké veci robiť, ale len naprázdno s končatinou pohybovať, aby sa to dobre prekrvilo. Potom je veľmi osožné, si miesto hladkať, (tak, aby som tam nenaniesol infekciu) - taká najjednoduhšia lymfatická masáž.

Niekedy nám nie je dovolené zistiť presne prečo (?), ale je dobré, ak sa snažíme z toho zlého vyťažiť všetko to dobré.

Prajem skoré uzdravenie.
Ľubka S Daka - moja cesta
14. 09. 2019, 14:22
Daka veľa trpezlivosti! Ono to hádam už skôr prejde,ako nie,drž sa! toothsmile toothsmile
Ľubka S Pokračovanie....
14. 09. 2019, 14:19
Ahoj Dora,behala som veru málo,ale za to viac chodila.Bolí ma ľavý kĺb,tak pravidelnejšie rozcvičujem a teda záhrada,aj keď slivky neboli žiadne a jabĺčka ešte len začínajú celkom vyžaduje pozornosť,ale je to fajn.Práve odišla nevesta s vnučkou,syn ešte večer príde,tak sme mali pekný piatok a sobotné dopoludnie.Zlatíčko malo pred mesiacom rok a je s ňou už zábava! toothsmile Boli sme aj v Taliansku pri dcére a tam sme užívali vnučky.Takže vlastne všetko je fajn.Taký adrenalín,ako si mala teraz ty na vysokohorskej turistike ja momentálne fyzicky nezvládam ,ale aj tak je to dobré.Zdravím a prajem krásne zážitky! toothsmile toothsmile
škovránok „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
14. 09. 2019, 7:18
Ahojte, peknú sobotu želá,
som okej, hýbem sa, ako píšem hore vyššie, stravu rátam v KT, našla som si super motivátora, tak idem na to moje chudnutie viac s rozumom toothsmile .
Dorka, Helka ďakuje za návštevy.
pekný víkend želám toothsmile
dodoriven Spolok ľudí dobrej vôle.
14. 09. 2019, 6:29
Dorka,
ďakujem za opýtanie. Žijem, dýcham a stále mám chuť žiť.
xdancex
dodoriven Dokážem konečne zmeniť svoju hmotnost ? DOKAZEM !
13. 09. 2019, 23:04
Leni,
to sa Ti len zdá, lebo sa bavíme o niečom, čo sa ma bytostne dotýka a teda o tom viem o niečo viac, no čudovala by si sa, koľko toho napríklad neviem, a to takých vecí, ktoré Ty, alebo bárs kto z fóra zvláda s prstom v nose.

Takže k tomu mikrobiómu. (Inak nevidel som ani jedno video Mirove, alebo Bukovského, takže možno tam budú aj iné informácie). V skratke:
Črevá sú osídlené asi dva a pol tisícom rôznych živočíchov, prevážne baktérií (ale aj plesní, húb, vírusov atď) a je ich dokopy cca 10 x viac, ako všetkých buniek v celom našom tele. Sú veľmi maličké, veď dokopy majú iba cca 1,5 kg.
Problémom je ale to, že to ich zloženie si v črevách pestujeme celé roky. Každý človek má to zloženie úplne iné, a preto každý potrebuje aj úplne iné zaobchádzanie (platí to aj pre chudnutie).

Ceztovšetko, určité skupiny ľudí (napr: zdraví ľudia, chorí ľudia, tuční, chudí, alkoholici atď atď) majú to osadenie čriev podobné.
Každá z tých druhov baktérií (a iné) potrebuje svoju potravu a tej sa aj dožaduje. Telo ovládajú (je pomocou nich ovládané) najmä hormóny. Aj črevá pomocou nich dokážu komunikovať s mozgom.

Takže to čo máš v črevách, vážne podporuje to, akú máš náladu, čo chceš jesť, aká silná je Tvoja imunita, ako rýchlo pracuje Tvoj metabolizmus, koľko tuku si ukladáš, koľko ho páliš, aké máš alergie a choroby.
Ak Ty ale zrazu začneš veľmi zdravo jesť, nemusí to byť práve tá najlepšia voľba, pretože zrazu obrovské miliardy organizmov nemajú čo jesť a začína v črevách najprv poplach a potom hotová revolúcia, že ani Vladimír Iľjič by sa za ňu nemusel hambiť. Ak je človek mladý a relatívne zdravý, dokáže to prekonať. Horšie ale je, ak to tak nie je.

Preto najlepší spôsob je postupovať pomály a postupne. Pred pár rokmi na jednom lekárskom sympóziu, kde som sa úplne náhodou vyskytol, dokonca doktori debatovali o tom, že zo stolice chudého človeka by sa vcelku ľahko mali dať vyrobiť lieky na chudnutie (nie je to ale pekná predstava xudivx ).
V ČR viem, že niektorí dietológovia zostavujú jedálničky aj na základe Tvojho bakteriálneho zloženia Tvojich čriev. Čo je síce výborné, no zatiaľ sa zisťuje len percentuálne zastúpenie štyroch základných kmeňov baktérií.

Ešte raz na záver, treba postupovať pomáličky, zaraďovať do jedálnička tak isto postupne vhodné produkty (bryndza, domáci jogurt, kim-či atp) a takto preorientovať svoju črevnú mikroflóru a potom to ide oveľa ľahšie.

Maj sa pekne.
Dora Schudnem pre radosť z behania
13. 09. 2019, 19:38
Ahoj Ani! Ako sa Ti darí? Čítala som, že nie si teraz spokojná so svojou váhou. To asi žiadna z nás🙃🤔
Kedysi si bola takým našim vzorom. Pamätám si ešte na 5ťkové komando 😶 išlo Ti to vtedy veľmi dobre. Kde sa to teraz zaseklo? Daj o sebe vedieť trocha viac (píše tá, čo sem teraz skoro ani nechodí).
Dora Pokračovanie....
13. 09. 2019, 19:15
Ahoj Ľubka, ako sa Ti darí? Behala si letom lesom? 🙃 A čo záhrada? Občas si sem chodím aspoň počítať, ale u Teba je noviniek málo? Verím, že si vychutnáva š krásnu jeseň 😏
Dora „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“
13. 09. 2019, 19:05
Ahoj Škovránok, ako pokračuješ? Prinieslo leto svoje ovocie? Mala si za júl krásny úbytok, tak som zvedavá 🙃😶🤔
Dora Spolok ľudí dobrej vôle.
13. 09. 2019, 18:49
Ahoj Dodo, a Tebe sa ako darí? Už som o Tebe dlho nepočula - moja chyba, nechodím sem často. Věřím, že ide všetko dobrým smerom 🙃
Dora Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
13. 09. 2019, 18:26
Misel, paráda! Ideš ako drak 😶 pekne, pomaly a systematicky.
Prosím Ťa, čo sú to "cikošky" čo si jedla s kaprom. To som nikdy nepočula 😳
Dora Daka - moja cesta
13. 09. 2019, 18:22
Ahoj Daka, to je mi ľúto, že Ťa takto trápi noha. Možno by si mohla posilňovať aspoň hornú časť tela ruky.
Prajem rýchle uzdravenie. Si šikulka, isto po rekonvalescencii nabehneš na svoje tempo a dáš sa do formy. Držím veľmi place 🙃😏
daka Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
13. 09. 2019, 15:20
Misel, blahoželám, si veľmi motivujúca. Za chvíľku máš menej kg ako ja. Jedine ze aj ja by som začala ísť smerom nadol.
Prajem ti to thumb1
daka Daka - moja cesta
13. 09. 2019, 15:09
Ahojte
Ešte stále bez pohybu, stále sa liečim. Začala som sa po dome voziť na kancelárskej stoličke, čo mi zmenilo život. Viem si tak navariť, oprat v vešať o zehlit a dokonca po vysavat. Strava nie je ok.
Doteraz mi nosili rodiča, oni varia inak. Na nákupy chodí len muž, tak ani to nie je úplne kóšer.
Neviem ako smerodajne je váženie na jednej nohe, ale dnes som sa odvážila. Nárast možno ani nie je..
Neviem co urýchľuje hojenie operovanej zlomeniny, dala som si enzymaticku liečbu, aj vitamín D s k2 a vápnik. Na opuchy aescin. Stále beriem aj Vít c
Noha je stále opuchnuté. Môžem byť už aj bez ortezy a trosku ju rozhybavat. Včera sa mi podarilo vyliezť na rotoped. Zdravou nohou som otacala tu chorú, ale len pár záberov. Aj dnes už som bola.
Myslela som si ze úraz ma nejakú hlbšiu príčinu, mam veľa času na rozmýšľanie, ale žiaľ, na toto som stále neprišla.
Nevadí.
Koncom mesiaca mi výberu z nohy jedno železo a potom ideme rehabilitovat.
A inak zapisujem si do KT ale len tak úplne orientačné. Jem 4x denne.
Pozerám extrémne premeny a pre mňa motivujú e. Kokos niekto schudne 60kg za rok a ja už 4 roky chudnem 10? No tak toto neeeee toothsmile -ajustnie-
Držte sa
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
13. 09. 2019, 12:09
dodo, leni,...ďakujem za kvalitné postrehy...

ide to pomaly dole, aj keď mám pocit, že stále stojím...potom sa pozriem pár mesiacov spat a vidím pokrok správnym smerom...zatiaľ plánovať nepotrebujem, len žijem a dokumentujem...

štvrtok:

- plávanie 500 m, voda úžasných 22c...slniečko som stihla, len už nemá takú silu

10347 kj

- káva so smotanou
- cz palacinky s jogurtom, čokoláda, mandle, hrozno
- studený cestovinový šalát, majonéza, encián, zelenina, kvasené uhorky
- tekvicový prívarok, 2 vajíčko, pražená kukurica

1 1/2 f voda

krásny slnečný víkend prajem...
Ľubka S Spolok ľudí dobrej vôle.
13. 09. 2019, 10:07
Dodo ďakujem za ponuku,ak by som sa dopracovala tak ďaleko,určite sa ozvem. toothsmile Zatiaľ bojujem s organizáciou splnov a novov,keď mám návštevu syna s rodinou a teda asi to budem musieť posunúť,lebo na to som ešte nie dosť silná toothsmile takže to vypadá najskôr na pondelok. brxe
misela Lenka mení Seba
13. 09. 2019, 10:03
leni, mala som rozpísaný príspevok, neodoslaný...ako to, že ho bolo vidno?
Lenka6 Lenka mení Seba
13. 09. 2019, 9:01
Ahoj, mas pravdu. Treba si nieco z toho zobrat. Inak to pozeram zbytocne. A ja tv nepozeram vobec. Iba tento jediny program. Skor na youtube si vyberam, co mna zaujima.
misela Lenka mení Seba
13. 09. 2019, 8:51
leni,

markíza ma nasr...majú zablokované videá v archíve a nakoľko priestor na pozeranie čohokoľvek mám tak 3 x týždenne, tv už od 2006 r nepozerám...tak asi extrémne premeny ma tento rok obídu a možno zopár dielov zachytím...ale ono je to úplne jedno...tie príbehy sú ako cez kopirák, či na sk, či v amerike, či v austrálii, či v ang...a jeden taký rovnaký, aj my s tukom navyše, žijeme (rovnaké pocity, rovnaké problémy,...), len nemáme okolo seba toľko ľudí, ktorí na nás tlačia (štáb, výživoví poradci, tréneri)...inšpirovať sa je fajn, ale v prvom rade si treba zobrať grify, ktoré im fungujú a s ktorými sa vieme reálne zžiť a zaviesť ich do svojho života...inak je to len dalšia relácia, ktorá nám len zabije čas...

k tej biote bukovský v spolupráci s mirom majú na youtube zopár pekných videí...
Lenka6 Lenka mení Seba
13. 09. 2019, 7:43
Ahojte. Tak ako vidim, kazdy vo svojom zivote nieco riesime, ale kontrola hmotnosti a cinnosti s tym spojene nam pomahaju byt vyrovnanejsi a lepsie zvladat niektore zlozitejsie situacie.

Teraz pozeravam aj extremne premeny v tv.
Lenka6 Spolok ľudí dobrej vôle.
13. 09. 2019, 7:32
Cindi. Potrebujes zmenu. A ta vonkajsia moze podnietit vnutornu alebo naopak. Ked mas malo casu, strava sa da upravit vzdy aspon po mensich krocikoch. Budes sa lepsie citit, ze nieco pre seba robis. A pridu dalsie zmeny, ktorym sama vytvoris vo svojom zivote miesto. Drzim palce. Vidim, ze tu mas dost podporovatelov.
Lenka6 Dokážem konečne zmeniť svoju hmotnost ? DOKAZEM !
13. 09. 2019, 7:25
Kebyze nas tu prispieva viac. Tema chudnutie je niekedy celozivotny problem. Viem, ze vela ludi sa tym zaobera... teraz uz aj temou travenia. Dodo je nadupany vedomostami a mna by zaujimalo nieco o mikrobiome.
Lenka6 Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
13. 09. 2019, 7:20
Tak Ti to dobre ide, Miska. Aj mne sa to dobre cita a inspiruje ma to.
dodoriven Spolok ľudí dobrej vôle.
12. 09. 2019, 20:02
Ľubka,
ak by si niekedy v tom pokračovala a išla nad 3 až 4 dni, tak daj vedieť, mal by som nejaké rady, ktoré pani doktorka neuvádza.
Nech sa Ti darí.
Ľubka S Spolok ľudí dobrej vôle.
12. 09. 2019, 15:38
Dodo,knihu od Partykovej som prečítala,zaujímavá!Dík. toothsmile
dodoriven Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
12. 09. 2019, 12:02
Voda tichá
voda hlboká
tajomstvá všetky
v sebe uchová...

Len plávaj stotožnená s časom
v mesačnom svite
na krídlach netopierov
s láskou smeruješ domov.

Voda tichá
voda hlboká
myšlienky Tvoje
navždy v sebe uchová.


Ide Ti to perfektne. Drž sa.
Dodo
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
12. 09. 2019, 9:55
streda:

- káva so smotanou
- cz palacinky (kefir, pšenica, lan, sosovica), čokoláda, mandle, jogurt, hrozno
- zemiaky, zajac na zelenine, hubách v paradajkovej omáčke, kvasená uhorka
- cikošky s kaprom a s kapustou

1 1/2 f voda

9385 kj

- plávanie 500m, voda 21c...do vody som sa dostala o 19.00 hod po západe slnka...takže netopiere lovili nado mnou za svitu mesiaca...trosku tajomné, trošku strašidelné...

krásny slnečný štvrtok prajem...
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
11. 09. 2019, 7:53
utorok:

plávanie 500m, 21c voda

9341 kj

majte krásnu slnečnú stredu...
Janiina Spolok ľudí dobrej vôle.
10. 09. 2019, 13:32
cindi pamätám si Ťa ako odhodlanú babu, bojovníčku, určite sa pozviechaš. Prežila som tiež že mamina mi zomrela tragicky 2016, mám prváčika, kopu starostí, robotu, ideme stavať dom, zadlžili sme sa kvoli tomu, všetko na kopu a tiež mam problemy s klbmi, chápem Ťa, no neopúšťaj sa, začni myslieť na zdravie a na to, že pre malú tu musíš byť dlho. Ani ja nestíam, vyhováram sa, zajedám... Ale treba to niekde v hlave mať a robiť to správne, aspoň čiastočne, ma to zmysel. Posielam pozitívnu energiu!
mucinka95 Dokážem konečne zmeniť svoju hmotnost ? DOKAZEM !
10. 09. 2019, 9:19
Mima , vidím, že si tu pred časom bola a pekné si schudla. No aj mne je ľúto, že to nieje ako bývalo mne držím palce. Dúfam sem občas nakuknes. ,😘[quote=mucinka95 post_id=503703 time=1568099872 user_id=3915] Mila, vidím, že si tu pred časom bola a pekné si schudla. No aj mne je ľúto, že to nieje ako bývalo mne držím palce. Dúfam sem občas nakuknes. ,😘 [/quote]
mucinka95 Dokážem konečne zmeniť svoju hmotnost ? DOKAZEM !
10. 09. 2019, 9:18
Mima , vidím, že si tu pred časom bola a pekné si schudla. No aj mne je ľúto, že to nieje ako bývalo mne držím palce. Dúfam sem občas nakuknes. ,😘[quote=mucinka95 post_id=503703 time=1568099872 user_id=3915] Mila, vidím, že si tu pred časom bola a pekné si schudla. No aj mne je ľúto, že to nieje ako bývalo mne držím palce. Dúfam sem občas nakuknes. ,😘 [/quote]
mucinka95 Dokážem konečne zmeniť svoju hmotnost ? DOKAZEM !
10. 09. 2019, 9:17
Mila, vidím, že si tu pred časom bola a pekné si schudla. No aj mne je ľúto, že to nieje ako bývalo mne držím palce. Dúfam sem občas nakuknes. ,😘
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
10. 09. 2019, 7:47
pondelok:

bez plánovaného pohybu...vyhrala lenivosť...ešte o 19.00 hod som si bola istá, že idem na palice...o 20.30 hod po večeri, uprataní kuchyne, malej úlohách a vyvesení prádla som to zabalila...

https://www.facebook.com/runix.fr/videos/968132000003265/UzpfSTExNzEyODc0NzE6MTM1Njk0ODI3Nzc5ODMxMw/?multi_permalinks=1356843634475444&notif_id=1567950559224563&notif_t=group_highlights

radosť z pohybu...

krásny slnečný utorok prajem...
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
09. 09. 2019, 8:21
piatok:

palice 2,78 km

sobota:

práca v záhrade v rámci pohybu...robili sme s drahým svoje prvé víno...uvidíme pred Vianocami, ako vyjde...

nedeľa:

9392 kj

palice 3,0 km...do vody som sa kôli tme už nedostala...možno dnes...

tento týždeň budem ,,slamená,, vdova, tak uvidím, ako to v spolupráci s dvoma najstaršími dám - krúžky, školu, prácu, dom, sliepky...

krásny upršaný pondelok prajem...
misela Žiť naplno
09. 09. 2019, 8:14
dorka, si neskutočná...srší s teba plno energie...
Ľubka S Žiť naplno
09. 09. 2019, 7:59
Dora krásne hory!Fandím ti thumb2
Dora Žiť naplno
09. 09. 2019, 6:38
Ahojte všetci! Práve sa vraciam domov z hôr. Bolo to krásnych, no ťažkých 12 dní. Užila som si hory do sýtosti. Prespávanie v stane bolo miestami náročné, ale všetko dospím. Už od dnes sa idem opäť “vrhnúť” aj na zlepšenie stravy. Domov sa dostanem okolo obeda, každopádne potrebujem zapracovať a doladiť váhu, aby sa mi ľahšie chodilo po horách.
A pridávam nejaké fotografie z horského výletu🙃
amanda.k. Spolok ľudí dobrej vôle.
06. 09. 2019, 21:16
:bigradost: po toľkých rokoch že si sa ozvala
škovránok Spolok ľudí dobrej vôle.
06. 09. 2019, 21:01
Ahoj Cindi, vieš že som na Teba často myslela? ako sa máš? a ako sa Vám doma vodí? Tak vitaj späť, neboj, my to dáme, posielam pozitívnu energiu..pááá Cindička
dodoriven Spolok ľudí dobrej vôle.
06. 09. 2019, 20:04
Ahoj Cindi,
uzamkla si si tému, tak sa nedá odpovedať priamo do Tvojho vlákna.
Ja som vo veľmi veľkom časovom sklze, ale ak sem prídeš presne o 2 týždne, poradím Ti s tým spánkom.
Dovtedy papaj miesto sladkostí denne jeden banán. Najlepšie taký už z hnedými škvrnami a poriadne prezretý, skoro pochodujúci ako odležané olomoucké syrečky - neboj sa to nie je hniloba aj keď kalorická bomba áno, no ten serotonín nutne potrebuješ.
Drž sa, Tvoje dieťa Ťa bude potrebovať aj v budúcnosti.
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
06. 09. 2019, 7:20
stvrtok,

1 km odplávaný...24c voda

majte krásny víkend...
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
05. 09. 2019, 9:29
streda,

plávanie 1 km, 24 c voda...slnko má stále svoju silu

po dlhom čase prerátaný den v kt 10046 kj...nechám si kontrolu tak 2 x mesačne, alebo ak by bol problém s váhou...aktuálne už na seba netlačím, podľa bmi som v nadváhe, podľa opaska som tiež mimo rizika, pás mám 79 cm...

orientujem sa už len podľa hladu a jem len čisté potraviny...jedno jedlo mávam sladké (bud ranajky, alebo večera) - cz palacinky, obilninová kasa, cz koláč + ovocie, horká čoko a orechy (aktuálne prisýpam k pšenici do mlynčeka rôzne strukoviny, pohanku, semiačka, čokoľvek ma napadne a mám doma)...obed si varím sama - bielkovina, príloha, tuk, varená zelenina + kvasená, alebo surová, či sterilizovaná zelenina, občas jem v reštike, tak 2 x mesačne...jedno jedlo domáci chlieb, tuk, bielkovina, surová zelenina (opat bud ranajky, alebo vecera)...olovrant mám bud kávu so smotanou, alebo nanuk...nakoľko nanuk padol a zatiaľ sa neobjavila alternatíva na nejaký zaujímavý dezert...pohybom si kompenzujem niekoľko hodinové sedenie za pc v práci...vodu mam cca 1,5 l denne, deň čo deň...spánok sa mi upravil, chodievam okolo 21.00 hod do postele, aj cez víkend, stávam 5.30 hod, cez víkend o hodinku neskôr sa prirodzene vyspatá zobudím...denne som vonku...kroky mám nastavené na 6000 krokov denne, pod tieto nejdem...

krásny slnečný štvrtok prajem...
misela Daka - moja cesta
05. 09. 2019, 9:27
daka, pokial máš v poriadku stravu, pohyb na chudnutie a udržanie váhy nepotrebuješ...pohyb potrebuje tvoje telo, aby dobre fungovalo...

drž sa a skoré vyliečenie prajem...
mahafsoun Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
04. 09. 2019, 22:46
Aktuálna tabuľka je hotová.
Majte sa pekne!
Ani Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
04. 09. 2019, 21:59
Tak som sa konečne odvážila odvážiť a skoro som odpadla 84,5 kg..... xmurx xmurx xmurx
škovránok Daka - moja cesta
04. 09. 2019, 20:19
Ahoj daka, želám skoré poliečenie, držkaj sa. Ano je to normálne keď opúcha. Na Tvojom mieste by som sa chudnutím nezaoberala, prvoradé máš zdravie, a potom bude aj riešenie ďalej. Ale na druhej strane, máš skvelú príležitosť vytvoriť si svoje jedálničky, pošpekulovať nad stravou. páááá
daka Daka - moja cesta
04. 09. 2019, 13:39
Ahojte, hlásim sa. Stále sa liečim, noha v dlahe. Chôdza o barlach. Noha vyložená, keď ju zlozim dole opucha. Vraj normálne. Strava sa nedarí úplne. Nosia mi jedlo, tak som vďačná za všetko. Aj ked to nie je úplne podľa mojich predstáv.
Noha už tak nebolí ale psychika nič moc.
Odvážiť sa neviem. Obávam sa že to šlo nahor.
Držte sa
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
04. 09. 2019, 7:10
utorok:

odplávaný tradičný 1 km, stále dobre znesiteľná 24c voda

krásnu slnečnú stredu prajem...
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
03. 09. 2019, 10:00
pondelok:

1 km plávanie po daždi...voda stále perfektných 26c...

posledný cca mesiac som raz týždenne mala ,,cheat,, nanuk...jediný čokoládový, ktorý mal aké také mnou akceptovateľné zloženie...sobotu som mala pocit, že chrúmem čistý cukor...dnes viem, že som ho mala naposledy, už mi ani chuťovo nevyhovuje...takže aktuálne som bez potraviny, na ktorú by som mala chuť a ktorá by bola mimo môjho bežného jedálničku...

krásny upršaný utorok prajem...
nika72 Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
02. 09. 2019, 21:03
Ahojte poprosím zapísať 87kg Ďakujem
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
02. 09. 2019, 8:00
nakoľko som mala predlžený víkend...

[b]piatok, sobota, nedeľa[/b]:

- plávanie 1+1 km, 26 a 28c voda

[b]08/2019[/b]

- plávanie 39 km
- palice 7,01 km

krásny upršaný začiatok týždňa prajem...
misela Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
02. 09. 2019, 7:35
poprosím zapísať 83,2 kg...ďakujem
strawberry Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
02. 09. 2019, 6:16
Ahojte, poprosím zapísať 63. Ďakujem.
Fanatic Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
01. 09. 2019, 19:16
Ahojte, poslušne hlásim 80,5 ďakujem za zapísanie xpckx
Lenka6 Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
01. 09. 2019, 5:21
106,4 kg dakujem za zapisanie:)
mobius Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
31. 08. 2019, 17:30
Hlásim [b][color=#0000FF]94,3[/color][/b]kg.
Ďakujem za zápis.
mary Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
31. 08. 2019, 8:26
Ked netecie, aspon kvapka.... Hlasim 106,7kg. Dik za zapisanie.
amanda.k. Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
30. 08. 2019, 6:59
53,8....nič moc bolo už aj menej..ďakujem
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
29. 08. 2019, 9:08
baby, ďakujem...bolo to jeho rozhodnutie, neostávalo mi iné, len ho rešpektovať...potvrdil štatistiky - 97% pacientov ,,liečbu,, neprežije a 66% umrie do 6 mesiacov od jej zahájenia...

utorok - plávanie 1 km, 27c voda

streda - plávanie 1+1 km, 26c a 28c voda...kedže som mala ,,voľno,, rovno z postele do vody, druhé plávanie som mala naopak, po tme...aktuálne mi slnko a teploty prajú

krásny víkend prajem...dnes som v práci zajtra mám sviatok a potom víkend...
škovránok Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
29. 08. 2019, 7:55
Ahoj miska, dodatočne, úprimnú sústrasť, za to že sa nevzdávaš a držíš xclapx . páááá
mamina1 Tabuľka CHUDNUTIE A UDRŽIAVANIE VÁHY 2019
29. 08. 2019, 7:25
Ahojte, dnes bol moj vaziaci den, tak sa nahlasim. Snad nevadi, ze je 3 dni pred terminom, ale potom sa planujem vazit az cca 4 dni po termine..
Takze dnes 69.3 kg a velka velka vdaka za zapisanie.
mamina1 Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
29. 08. 2019, 7:23
Wow, vidim ako super makas Ty!! Drzim palce, nech idu kila dole same. Ja sport najma v zahradke a ked mam cas (snazim sa co najcastejsie samozrejme) tak pred telkou cez youtube nieco pustim a s detmi cvivime, skaceme. Su tam niektore fakt dobre zostavy.
Lenka6 Lenka mení Seba
27. 08. 2019, 20:34
Dnes 17 500 + Pramenita voda zo studnicky + robim si poznamky z knizky o chudnutī a chystám si urobiť večer pri sviečke. Jedlo ukazkove nebolo.
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
27. 08. 2019, 10:19
ludkovia, dakujem...

dnes opat len sucho...

pondelok - plávanie 1 km, 26c voda

majte krásnu slnečnú stredu...
Ľubka S Spolok ľudí dobrej vôle.
27. 08. 2019, 9:39
Dodo aj tebe nech sa darí a hlavne nech si zdravotne čo najskôr OK! toothsmile
Lenka6 Lenka mení Seba
26. 08. 2019, 18:22
Dnes 2 prechádzky so psíkom. 16 500 krokov. Zo stravy boli ok iba ranajky (rozvarene cernice, vlocky, semiacka). Ostatne radsej nepisem. Pila som cistu vodu a 2 glgy dzusu.
dodoriven Spolok ľudí dobrej vôle.
26. 08. 2019, 17:05
Ľubka tých 36 hodín úplne stačí a aj keď robiť to v rovnaký deň je pohodlnejšie. Mňa na 36 hodinové hladovky počas novu a splnu inšpirovala jedna miestna liečiteľka. Ten efekt je potom o niečo silnejší. Navyše ak sa Ti to máli, tak si medzi môžeš ešte niečo dať. Žiaľ, ako vravíš, ten posun tam je a vyriešiť sa to okrem postupného posúvania nedá.

Tak či onak, nech Ti to padne na úžitok.
Ľubka S Spolok ľudí dobrej vôle.
26. 08. 2019, 14:47
Dodo dík za správu.No tak vlastne idem na to postupne,zatiaľ som o viac ako 36 hodinách ani neuvažovala a tie prínosy vo forme oddychu tráviaceho traktu som brala ako dobré.Len sa plácam v tom splne a nove,nakoľko chcem držať hladovku raz v týždni a zdal sa mi dobrý utorok či streda a mesaic si putuje v inom cykle a tak mi v tom šarapatí toothsmile Bola som u doktorky a všetky krvné testy mám už úplne super,len cholesterol je vyšší,no ale musím priznať,že aj keď som zlepšila jedlo,nebolo to úplne,ako by som chcela a tak si dám zas čas na vylepšenie.Filtrovanú vodu pijem nakoľko si opatrujem žlčníkový kamienok,tak nech sa mi na ňom nič viac neusadzuje toothsmile Smadná som hneď ráno,tak na sucháč sa pre istotu nechystám.Pekný deň! toothsmile
dodoriven Lenka mení Seba
26. 08. 2019, 14:32
Lenka,
máš pravdu v tom, že tým, že človek ovláda všetky poučky o slušnom správaní, sa automaticky nestáva slušným človekom.
Jedným z mojich základných cieľov momentálne je vyhrabať sa zo zdravotných problémov, ktoré sa mi zhoršili začiatkom roka a doderaz neodzneli. Svoje chudnutie som od začiatku roka síce neprestal riešiť, ale znižovanie hmotnosti momentálne ani zďaleka nepatrí medzi moje hlavné ciele, aj keď sa chystám v najbližšom období začať opäť pomáličky aktívne chudnúť. Pre mňa je dôležité, že nepriberám (teda okrem toho obdobia po tom týždňi čo som extrémne zhadzoval objemy).

No zdá sa mi Lenka, že Ty si trošilinka odporuješ vo svojich slovách. Nejdem Ťa presviečať o tom, čo som písal, ale aspoň tak zbežne. Stres Tvoje telo vníma inak ako Ty, a to, že Ťa prepadá mlsna je najčastejšie spôsobené práve (nepravidelnou stravou, nízkym energetickým prijmom, nedostatkom bielkovín a nadmerným cukrovím zaťažením).

A k tomu váženiu. Na presné určenie kalorického prijmu je to prakticky nenahraditeľné, no po týždni, dvoch už nepotrebuješ nič vážiť, len si z času na čas skontrolovať svoj odhad.
Pouvažuj nad tým.
Držím palce.
dodoriven Spolok ľudí dobrej vôle.
26. 08. 2019, 13:03
Ľubka, nevedel som narýchlo nájsť Tvoje vlákno. Tak to skopírujem do môjho.

Ahoj Ľubka,
tým prvým prínosom je oddýchnutie tráviaceho traktu. Jednoducho keď požrieš potravu, potom je to (nech to znie akokoľvek 
smiešne, ale) cudzí predmet v tele, (tak ako transplantovaný orgán) a biele krvinky okamžite vyštartujú proti votrelcovi. Bez zaváhania zaútočia (a kde je vojna, lietajú triesky), a tak sa pri náhlom útoku, kým krvinky spoznajú, že potrava je kamarát s dlhodobo hosťujúcimi baktériami, poškodí aj okolité tkanivo čreva. Vznikajú tzv. mikrozápaly a to nie je dobré. Takže, ak už neriešiš hmotnosť, tak nie je dôvod pokračovať v jedení 5 x denne.

Okrem toho tým, že neješ, šetríš množstvo energie potrebnej na jej spracovanie. Táto energia a tie biele krvinky spolu potom sa môžu využiť na iné samouzdravujúce operácie tela.
Najzákladnejšou prvotnou činnosťou pri tom je zbavenie tela odpadných látok. Tým telo má opäť viac energie, keď nemusí bojovať s balastom a môže sa sústrediť na ten ozdravný proces.

Pokiaľ chceš hladovať len tak 2 - 3 dni, potom tam nie je absolútne žiaden problém.
Do toho týždňa je to v pohode. Treba dať len pozor na to, že po tom štvrtom dni Ťa prejde hlad a občas môže nastať nejaký ten krátkodobý (1 - 3 s) nepríjemný pocit (napr. búšenie srdca), no treba s tým počítať a zachovať pokoj, ono to hneď prejde a hlavne nepreceňovať sa do ďalších dní.
Platí tu taká zásada, že po skončení hladovky by mal polovičnú dobu trvať prechod na pôvodné stravovanie (hladovka napr 3 dni, prechod potom 1,5 dňa). Je to veľmi dôležité, a dodržuje sa to oveľa ťažšie ako samotná hladovka. Prechodové obdobie sa vyznačuje POSTUPNÝM prijímaním ľahkostraviteľnej, nealergizujúcej stravy.

Ak Ťa liečebný pôst zaujíma, odporúčam knihu nestorky hladovania u nás MUDr. Partykovej. Oplatí sa to.

V poslednej dobe sa stále viac a viac spomína tzv. suchý pôst (bez prijímania nielen jedla, ale aj vody). Nechcem polemizovať o výhodách a nevýhodách, ale ako začiatočníčke Ti ho v žiadnom prípade neodporúčam.

Technická poznámka: Len 5% vodární na Slovensku používa na dezinfekciu vody (nie vody v kúpaliskách), ešte chlór ako v minulosti. Neviem, ktoré sú to (naša kde bývam to nie je, a viacej som po tom nepátral) a pri chlórovanej vode, zvlášť pri dlhších pôstoch (ALE AJ NA NORMÁLNE PITIE) je veľmi dobré použiť prefiltrovanú vodu (stačí bežná filtrovacia kanvica s príslušným filtrom.
dodoriven Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
26. 08. 2019, 11:44
Mišelka, úprimnú sústrasť. Ja som otca stratil nie tak dávno a viem, že to bolí v každom veku.
Ešte raz úprim........
Lenka6 Lenka mení Seba
26. 08. 2019, 10:48
Dodo dakujem za obsiahlu odpoved.
Stres momentalne nemam. Iba su veci ktore neviem ako vyriesim.
pocitat kalorie a bielkoviny si nechcem.
Ked som znizila prijem malo som spala. Bola som nabudena. ked jem bez obmedzeni spanok mam dobry.
tekutin mam dost aj vlakniny.
varim si sama skor z cerstvych surovin prip. mraz zelenina skor vegetariansky alebo jem v restauracii.
u mna je problem neustale pojedanie niecoho a jedenie sladkosti. zdrave jedla mam rada.
a chcela by som vediet ako sa dari tebe. aky mas momentalny ciel. ci sa ti zlepsuje zdravotny stav. lebo teoriu mas nastudovanu dost. aj ja tu zakladnu teoriu ovladam ale tazsie je ju aj dodrziavat.
Lenka6 Lenka mení Seba
26. 08. 2019, 10:34
Mna zaujima duchovno a podla mna pôsty su prospesne, ak clovek ma o tom nieco nastudovane. Aby si neublizil. aj ked ja to zatial robim iba kvoli vahe. V roku 2017 som robila 1-3 dnove posty. Ale ked ma nieco trapilo neslo mi to vobec. A som post prerusila. Clovek by mal byt vyrovnany a rozhodnut sa vnutorne, ze to da. Viem, ze vela ludom posty pomohli na ich ceste.
Lenka6 Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
26. 08. 2019, 10:23
Misela aj mne je to luto. ak to bol blizky clovek tie prve dni su velmi tazke. A co si pisala mne, v tom mas pravdu.
Ľubka S Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
26. 08. 2019, 10:12
Miška je mi ľúto,čo sa ti stalo...
Za plávanie thumb2 Pekný deň ti prajem! toothsmile
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
26. 08. 2019, 9:40
piatok

- plávanie 1 km, 28c voda

sobota

- plávanie 1 + 1 km, 24c a 28c voda

nedela

- plávanie 1 + 1 km s adrenalínom...búrka zúrila všade okolo...no bola som v takom rozpoložení, že mi to v tom čase bolo jedno...len som si povedala, že 2ja z jednej rodiny v ten istý den neumrú, alebo by som sa zmýlila a vošla som do vody...25c a 28c voda...

prajem krásny den
Ľubka S Lenka mení Seba
26. 08. 2019, 9:38
Dodo prepáč, že sa montujem ,ale mohol by si svoj názor na tie zdravotné účinky pôstu trochu rozpísať?Zaujímam sa o to a aj som pred dovolenkou držala 6 týždńov po sebe 24-36 hodinový pôst a ento týždeň chcem nabehnúť zas .Vlastne mne už úplne neide o chudnutie ,tak to neriešim a mám práve pocit ,že po pôstoch jem viac umravnene a vhodnejšie...Ak máš trochu čas napíš prosím.Pekný deň !
misela Žiť naplno
26. 08. 2019, 8:46
dori, uži si sviatok...
misela Lenka mení Seba
26. 08. 2019, 8:45
leni,

rozdiel medzi úspešnými a neúspešnými je v tom, že úspešný pokračuje, nemusí byť dokonalý, prekonáva prekážky, jednoducho vstane a ide dalej...ten druhý začne, niečo sa nepodarí, vykašle sa na to a potom zas začne...jednoducho pokračuj a ak bude pád, ok, tak bol, nič sa nedeje, pokračuješ dalej...

podobné pobyty, sú ideálne na jojo...

a do tretice, nebojuj so sebou...spolupracuj so svojím telom, nie si sama sebe nepriateľom...ak máš chuť na sladké, daj si niečo, čo ti prospeje...

drž sa
dodoriven Lenka mení Seba
26. 08. 2019, 8:28
A ešte jedna vec Lenka:
Nepopieram zdravotné účinky pôstu, no na chudnutie, je to tá najhoršia možná varianta. Ver mi: HLADOVANIE JE NA CHUDNUTIE ABSOLÚTNE NEVHODNÉ. Takýmto spôsobom, najprv hladovať a potom sa napchávať, najskôr tak rozvinieš svoj večerný vlčí hlad a cukrovku. Potom máš minimálnu (prakticky zanedbateľnù) šancu, že si to aj udržíš, pohybujúcu sa skôr v rádoch promile, ako v percentách.
Nechci byť o rok ešte nešťastnejšia na 120-tich kilogramoch.
dodoriven Lenka mení Seba
26. 08. 2019, 7:57
Lenka,
to že nevydržalo nadšenie je logické, pretože nadšenie si musíš doslova pestovať -naučiť sa ho udržiavať a rozvíjať. Inak keď ho necháš po vzplanutí bez potešujúcich výsledkov, veľmi rýchlo pohasína.

Nadšenie je teda výborná vec, no mala by si teraz dať prednosť "chladnému rozumu", aby spravil podrobnú analýzu a našiel kde robíš chybu.

Možné príčiny priberania:
1, Stres a psychické problémy, kde jedlo nahrádza určitú chýbajúcu emočnú ujmu v bytí.
2, Zlý kalorický príjem. Moja skúsenosť je taká, že väčšina chudnúcich žien má skôr nižší príjem ako by mala mať. Nestačí zobrať nejaké tabuľky a ešte to zaokrúhliť smerom nadol, potom hmotnosť podľa aktuálnej preaktivácie nadšenia alebo apatie pohupuje len hore a dole, no celkovo zostáva vo vysokých číslach. Presne ako na húpačke.
3, Zlý pomer živín: bielkovín, sacharidov a tukov. Každý máme tento pomer iný a preto si ho musíš odsledovať sama. Začni s bielkovinami na 1,2 gramu na kilogram hmotnosti. Môžeš ich zvyšovať až do cca 1,5 gr/kg. No a takto treba zoptimalizovať všetky tri zložky, ktoré by si sa mala snažiť naraz prijímať v každom jedle. Naprìklad aj veľa fruktózy je problém sám o sebe.
4, Nedostatočné množstvo tekutín, najmä čistej vody (pokojne až do 0,035 l na kg hmotnosti).
5, Nedostatočné množstvo vlákniny.
6, Nepravidelné stravovanie. Treba jesť 5x za deň, vždy po 3 hodinách.
7, Veľké množstvo prijímaných "prefabrikovane vyrábaných" potravín, tváriacich sa ako jedlo.
8, Zdravotné problémy, najmä tzv civilizačné choroby (tlak, cukor atp), treba ich riešiť ako prvé.

Takže uvažuj: Kde robím chybu? Napríklad, málo spíš, v robote to síce ustojíš, no telo neoklameš. Je v strese a má tendenciu ukladať tuk. Alebo menej ješ, a potom pri najmenšej príležitosti (napr. to Záhorie) telo ukladá tuk (známy jo-jo efekt) atp. Pamätaj, Ty si jediná (iste pomáhať Ti niekto môže), ktorá má možnosť previesť kvalitnú, hĺbkovú analýzu svojich chýb.
Nech sa darí.

K dnešnému Tvojmu príspevku:
To že Ti hmotnosť nešla hore, mohlo byť spôsobené jednak aj tým, že si aspoň kaloricky zjedla viacej ako obyčajne, tzn, že inokedy ješ málo, jedla si to s chuťou (vtedy momentálne menej stresu) a navyše telo má určitú zotrvačnosť. Tá hmotnosť dnes ráno je len vysoko informačný, no celkovo nedôležitý údaj.
Ak budeš všetko dodržiavať aspoň dva tri týždne, potom tá hmotnosť bude mať oveľa väčšiu výpovednú hodnotu.
Ahoj
Lenka6 Lenka mení Seba
26. 08. 2019, 7:42
Dobrė ránko. Včera po tazkej noci som sa zobudila s tym, ze budem drzat post. Isla som k studnicke, ze si nacerpam vodu. Ale pred obedom som uz vedela, ze to nedam. Ale ani racionalne som nejedla.
Mala som aj nanuk aj kusok kolacika, palacinky, bebe keksiky. .plus take olivove krekry. A vyprazany obed po synovcovi. okrem toho jablcko, syr, zeleninovu polievku. Este vecer som si chcela urobit druhu prechadzku so psikom, ale mali sme navstevu. Takze nalada vecer bola na bode mrazu. Ale zaspala som hned. Spanok bol ok. Rano som sa odvazila a vahu som mala nizsiu ako predchadzajuci den. Tak si hovorim, ze mi treba pokracovat. Zacat zas lepsie jest. A hybat sa. Takze teraz rano si dam prechadzku, co som chcela dat vcera. Vecer sa ozvem ako som to dnes zvladla.

Mamina mi povedala, ze by som mala ist na liecenie, ze samej sa mi nepodari schudnut. A ja jej ze podari. A ona, ze preco som potom doteraz neschudla.

Ja viem, ze uz mam vsetko k tomu, aby som zacala a pokracovala ostatne doladim casom. Len nad sebou vyhrat je niekedy u mna tazke. Zda sa mi to nemozne. Ale idem do toho. Pa zatial
Lenka6 Žiť naplno
26. 08. 2019, 7:25
Pripajam sa a prajem len to najlepsie k narodeninam :)
dodoriven Žiť naplno
26. 08. 2019, 6:34
K narodeninám už len dodatočne všetko naj...... a príjemný výlet želám.
dodo
Dora Žiť naplno
25. 08. 2019, 22:05
Ahoj Mobius, aké milé, že si si spomenul. Narodeniny mám dnes a ďakujem za želanie.
Mám také hektické obdobie, ani nemám veľa času chodiť na internet. Aj má to niekedy mrzí, že tu nie som častejšie.
Tie štrkoviská zatiaľ využívam len na prechádzky a beh. Nikto sa tam nekúpe, tak čakám. Je super, že veľa pláveš.
Minulý mesiac som ako každý rok robila hrebeňovku, tentokrát to bola Veľká Fatra. A vo štvrtok cestujem na vyššie hory, na Korzika. Snáď to dám.

Vidím, že to tu žije. Zajtra si tu trocha počítam.
Lenka6 Lenka mení Seba
25. 08. 2019, 2:56
Ahojte. Nepisala som, lebo som bola na dovolenke 2 tyzdne, vcera som sa vratila. Prvy tyzden v Tatrach bol dost aktivny a aj ked som jedla restauracnu stravu a nebolo to zdrave, nepribrala som. Druhy tyzden na Zahori sa uz podpisal na mojej vahe prirastkom. Mam 106,7 kg. Ale sa ani necudujem. TAKZE MOJE NADSENIE NEVYDRZALO. Nemam upratane v hlave a teraz v noci mi po vcerajsku je aj dost tazko. Nieco vo vnutri ma trapi. Plus ine priciny. Difam, ze Vam to islo lepsie. Budem prispievat castejsie.
mobius Žiť naplno
24. 08. 2019, 18:22
Ahoj Dora, Gratulujem ti k tvojím narodeninám, viem, že dva dni neskôr, ale aj som na to myslel vopred a predsa som pozabudol.
Hlavne že sa darí.

Tie horúčavy aj mňa odradili od plánovaných prechádzok so psom.
Mal som ohľady hlavne na psa, majú problém s ochladzovaním, keď je teplo, nepotia sa a tak som ho radšej ani na prechádzku neťahal.

Boli sme raz, to som vzal pre neho pol litra vody , pil dvakrát, ešte som ho strčil do mláky a polial zvyšnou vodou.
Teraz som sa viac donútil plávať, priehradu na Ružinej majú tento rok vypustiť a ktovie či sa bude dať otužovať.
To štrkovisko vyzerá ideálne a iba kilometer, asi by som chodil na bicykli často ;-)
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
23. 08. 2019, 10:21
lubi, dakujem...ono je to aktuálne jednoduché...vonku teplo, voda úžasná...ono s ochladzovaním sa pobyt vo vode bude znižovať a postupne budem musieť prejsť na alternatívny pobyť...

štvrtok 22.8.2019

- 1 km odplávaný

krásny víkend prajem....
Ľubka S Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
22. 08. 2019, 8:13
Ale si frajerka s tým plávaním! thumb2
Ľubka S Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
22. 08. 2019, 8:13
Miška pondelok,štvrtok? toothsmile Aj streda je pekná toothsmile
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
22. 08. 2019, 7:09
pondelok 21.8.2019

tradičný 1 kilometer odplávaný...voda 28c

krásny slnečný štvrtok prajem...
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
21. 08. 2019, 13:12
utorok 20.8.

- plávanie 1 km, voda 28c

krásnu slnečnú stredu prajem...
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
20. 08. 2019, 9:20
lubi, dakujem...ty tu už tiež nepíšeš toľko ako kedysi...som rada, že si sa ozvala...

pondelok 19.8.2019

odplávaný 1 km...voda úžasných 27c

majte krásny slnečný deň
Ľubka S Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
19. 08. 2019, 11:33
Miška gratulujem,ide ti to super!Tiež ma výpadok fora vyhodil,konečne som sa rozpísala a príspevky fuč xudivx a veru sa mi nechce do toho znovu.Tak len tebe thumb2 xclapx
misela Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...
19. 08. 2019, 11:28
posledné príspevky sa mi stratili...

takže zhrniem posledný mesiac...

18.7.-18.8.2019

plávanie - 39x
palice - 5x

v zoo bojnice, som si zopakovala po 7 rokoch, malá mala vtedy cca 1 rok a bola v kočíku a kedže sme jej zoo sľúbili...vtedy, čo si pamatám, sme obehali len zvieratká a atrakcie pri vstupe na rovine a aj to som nevládala a posedávala...dnes sme prešli komplet zoo aj v stúpanií a úplne v pohode v žabkách a s palicami...cca 90% návštevníkov sa zdržiavalo na rovinke pri vstupe, ako my kedysi...

tento výlet ma pozdvihol, rovnako ako víkendové triedenie skrine - vlaňajšie kraťasy a tričká som musela povyhadzovať, ako som ich obliekla zapnuté, tak zo mna zleteli...sú už nenositeľné...46tky ešte s opaskom ujdu a vytiahla som už aj 44 rky, ktoré sú mi ako uliate...

majte krásny deň...

pokúsim sa o denné reporty, okrem víkendov a dovoleniek...stále si ponechávam oddych od pc