Schudnem pre radosť z behania

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Schudnem pre radosť z behania

Post by Ani » 16 Apr 2017, 13:37

Dnes som sa rozhodla, že si založím novú tému. thumb2 Neviem veru koľká je, ale minimálne 5ta. toothsmile Som proste neposedná, čo už so mnou.... xbpx Teraz som asi hodinu lustrovala fórum a zistila som, že niektorí sa prihlásia hodia pár komentov a zmiznú a niektorí (ako ja) sa tu motajú ako červavý zub, občas sa ozvú občas zase zmiznú a potom sú tu niektorí ktorí sa viac menej držia a ostatných vždy povzbudia - vďaka za nich... xclapx
Za mňa jedna dôležitá info, ja sa v podstate držím s váhou stále okolo 72 kíl. Chcela by som schudnúť pretože štíhlejšia by som vyzerala lepšie, ale nie je to pre mňa dostatočná motivácia. Preto som si zvolila novú tému, lebo behanie ma baví, ale s tou váhou neviem bežať rýchlejšie. Je pravda, že nemám veľa času a behám len raz do týždňa (plánujem zmeniť na 2x), ale ťahať do kopca tú ťažkú zadnicu nie je veľmi sranda...
Plánujem sa 1 mája pomerať a odvážiť a dám tomu 4 mesiace, či zo sebou niečo spravím (samozrejme niečo trvalo udržateľné) na začiatku septembra máme 20 výročie svadby tak to by mohol byť vedľajší efekt môcť mať pekné fotky.... nie tuky fotky.... xbicikx xmurx xbicikx
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Ani » 17 Apr 2017, 09:52

Keďže nie som schopná robiť si hlásenie denne tak len zhodnotím minulý týždeň. Pitie 50%, strava až na piatok 100%, piatok bol totálny prepadák, žravka jak prasa xmurx . Cvičenie 1x posilka 2x beh :brechmajster: , rýchlosť slabá až sa hanbím, ale to sa zlepší keď dám dole tie tuky... thumb2
Všetkým prajem krásny voľný deň so slniečkom na oblohe.... thumb2
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

User avatar
Dora
Posts: 4828
Joined: 13 Apr 2009, 13:10

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Dora » 17 Apr 2017, 17:47

Ahoj Ani, rada Ťa tu stretám v novej téme. Ja som sa teraz tiež pustila do behania, nejde mi to veľmi, ale hádam to prelomím. Ja teda by som chcela nájsť čas na behanie aspoň 4x v týždni - hoci by to 2x bolo len pár kilometrov, alebo na páse. Tiež si myslím, že keď pustia kg, bude sa mi behať oveľa lepšie.
Dala si si 4 mesiace, to je dosť času xstrechx Držím palce, nech sa to po sviatkoch rozbehne ako po masle xstrechx
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

User avatar
aktak33
Posts: 3315
Joined: 08 May 2009, 22:16

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by aktak33 » 17 Apr 2017, 17:56

Ahojte. Ani tak sa aj ja pripajam k tebe a idem zvysovat aktivitu aj ja. Len nie behy ale nordic walking. Musim to nejak zvladnut, prekonat sa. Uz som si to dala celkom dost vazne, tak hadam zvladnem. Drzme si palce..aj spolu s Dorkou. Cim menej kil tym lahsi pohyb :beh:
Môj ručný ticker:
Štartovacia váha: 107,7 kg BMI 36,4 júl 2018
1. cieľ: zhodiť 10% štartovacej váhy: 96,9 kg BMI 32,7 splnený január 2019
2. cieľ: zhodiť 10% z 96.9 kg
Posledné váženie: 96,3 kg

Ostáva mi schudnúť 9,1 kg

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Ani » 13 Jun 2018, 19:00

Nooo, nie len že nepíšem, ale aj tučniem... xmurx xmurx xmurx xmurx
Musím sa začať strážiť a chodiť sa sem inšpirovať, lebo sa nenazdám a som tam kde pred rokmi... -ajustnie-
Dnes som sa odvážila a pomerala celá, po mesiaci sa budem merať nech vidím či to zvládam či nie. Ale pás si budem merať každý týždeň v stredu a vtedy sa aj odvážim.
Držte mi palec nech to konečne zvládnem, nie ako doteraz, že tri dni ok a potom hodím nato bobek...
13.6.2018 váha: 77,6 kg , pás: 87 cm. Hanba mi... Potrebujem xbicikx
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

User avatar
mamina1
Posts: 1292
Joined: 08 Aug 2012, 11:15

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by mamina1 » 14 Jun 2018, 06:07

Ahoooj, jasne ze drzime. Streda je aj moj vaziaci a meraci den! Monitorovanie mne pomaha, aby clovek aspon nepribral ked uz mu to zrovna nejde dole. Drz sa, urcite to das, len sa treba dostatocne nasr... ved vies :) thumb1
39r, 173 cm
Prve chudnutie: 25kg dole. 10 mes do juna 2013.
v lete 2016 85kg po druhom dietati. :dietatko:
Odvtedy som tazsia o cca 10kg.. Teraz znova a matematicky :)
Image

User avatar
Dora
Posts: 4828
Joined: 13 Apr 2009, 13:10

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Dora » 16 Jun 2018, 19:45

Ahoj Ani, ja si pamätám, aká si bola pre mňa hviezda, keď si sa dostala pod šetdesiat. Áno, je to už dávno. A preto šup, šup xstrechx si šikulka, isto to zvládneš. A zasta sa častejšie, isto je to motiujúce :bigradost:
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Ani » 16 Jun 2018, 21:54

Jej dievčatá ďakujem za návštevu. xclapx A že ste nado mnou nezlomili palicu, keď vždy prídem odhodlaná a potom zhasnem ako fakľa. -ajustnie-
Takže report od stredy. Raňajky a obed v pohode, večera hrôza, troška ešte pokrivkávajú mlsné chute. Vo štvrtok som si dala posilku pekne hodinka, na konci som bola celkom grogy. Trocha mi treba doladiť pitie vodičky akosi som si odvykla, niekedy si ani nespomeniem, keď nemám pred sebou fľašu. Zajtra mám v pláne beh tak snáď to zvládnem... :brechmajster:
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

User avatar
Dora
Posts: 4828
Joined: 13 Apr 2009, 13:10

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Dora » 13 Sep 2019, 19:38

Ahoj Ani! Ako sa Ti darí? Čítala som, že nie si teraz spokojná so svojou váhou. To asi žiadna z nás🙃🤔
Kedysi si bola takým našim vzorom. Pamätám si ešte na 5ťkové komando 😶 išlo Ti to vtedy veľmi dobre. Kde sa to teraz zaseklo? Daj o sebe vedieť trocha viac (píše tá, čo sem teraz skoro ani nechodí).
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Ani » 15 Sep 2019, 12:59

Ahoj Dora. No nedarí sa mi veľmi. Čím som staršia tým to ide ťažšie o dôvod viac nepriberať, že? xmurx Zatiaľ som odhodlaná uvidíme koľko vydržím. xbicikx
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by misela » 16 Sep 2019, 09:29

ani, práve vekom sa to v hlave uprace...na druhej strane, už mám pocit, že čo sa týka ,,somarín,, za tie roky som sa ich až až prejedla a už ich kôli pôžitku nemusím...držkaj sa
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by dodoriven » 17 Sep 2019, 10:37

Chcem,Ťa povzbudiť, a preto sa pridám k Mišelke:

Onehdá si sa zastrájala, že budeš 2x do týždňa behať. A beháš ???

No to nie je to najdôležitejšie!!!

Mne sa veľmi páči jeden výraz zo snookru: "červená zdarma". Je to aj moja životná filozofia:
Užívaj si prítomnosť. Každý jeden okamžik. Nájdi si maličkosti z ktorých sa budeš tešiť a keď svojou činnosťou, popri tom čo i len nepatrne zlepšíš svoju úroveň (či už mentálnu, zdravotnú, vzťahovú, bytovú, pracovnú atď, atp......., potom (to je tá červená zdarma) sa nebadane bude celý Tvoj život meniť k lepšiemu a to je fajn. Zároveň Tvoj život bez toho, aby si si to uvedomovala, bude jedna veľká motivácia a Tvoja motivácia, bude Tvoj žijúci, (nie snívaný) život.

P.S.: Máš pravdu, čím sme starší, tým to ide ťažšie, (radosti ubúdajú a starosti pribúdajú -navyše naša myseľ si vyšľape svoje zaužívané chodníčky a nechce sa nám vyšľapávať si nové cestičky), ale máš slobodnú vôľu, a tak len od Teba záleží, pre čo sa rozhodneš, či budeš spolutvorcom svojho osudu, alebo len zatrpknutou trpiacou.

Pekný deň želám. xdancex

cindi
Posts: 5829
Joined: 26 Jan 2007, 09:44

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by cindi » 17 Sep 2019, 11:20

No mne sa to ani nezda, ze sa mi to v hlave upratalo vekom...ked som v roku 2006 chudla, bola som v pohode, mlada, mala som cas na seba a schudla som 38 kg...a potom prisli zdravotne problemy, prve priberanie spat...do toho sme si adoptovali dcerku, same stresy, nervy, zmenila som zamestnanie, pricom v novom sa stresujem viac, ako v starom.....do toho mi zomrela mamicka, do dnes som sa s tym nezmierila...a vsetko sa to vlecie akosi so mnou, taham si problemy za sebou ako balvan.....a kilecka sa pekne nabalili.. pritom stale mam v hlave, ze musim zacat chudnut aspon kvoli dcerke, ze sa chcem dozit jej 18-ky...len sa neviem akosi premoct, resp. premoct bolest...uz som si pred rokom kupila aj eliptical, na ktorom som zacala pomaly cvicit, ale kedze vysledky boli chabe, vykaslala som sa na to...priznam si to...teraz mam objstrannu artrozu kolien a bedra a velmi tazko sa mi bude cvicicit...ale musim zacat...fakt som si dala zavazok, ze uz tento tyzden zacnem, aj keby som mala venovat cviceniu len 5 min denne...casu je hrozne malo, kedze dochadzam do prace a zaberie mi to aj 3 h denne, mam malu dceru, s ktorou sa musim ucit, navyse stres, ktory prezivam denno denne s jej vychovou...je to s nou tazke a ja som chodiaci uzlik nervov....okrem toho strasne malo spim 2-3 h a malo pijem ani 2 l.....vsetko viem, co robim zle..a predsa to robim....akosi som stratila motivaciu, pritom by som ju mala mat obrovsku, ked sa pozirem na dceru,....ale aj na seba...ja este chcem zit...ale mam akysi pocit vyhorenia.....neviem....preto som aj sem znovu prisla, ze snad tu najdem nejaku motivaciu a nakopnutie....

pozitivne je, ze aspon som si uz zacala robit jedalnicek a obmedzila som sladkosti....ale bez nejakeho cieleneho cvicenia to asi nepojde

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by dodoriven » 17 Sep 2019, 13:27

Cindi,
zastav sa prosím Ťa a to čo najskôr ako sa dá. 2 až 3 hodiny spánku je tak málo, že to veľmi skoro dopadne špatne.

Ten spánok je alfa a omega všetkého !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nechci tam ešte pchať nejaké cvičenie. Uvedom si, že už len stres z nedostatku spánku, je pre telo taký šok, že telo ukladá väčšinu energie formou stresových hormónov a inzulínu do tukových zásob.

Vykašli sa teraz na chudnutie a zachraňuj si život (a rodinu)!!!!

Potrebuješ nutne spánok, aspoň tých 6 hodín.
Minule som Ti písal, o tých prezretých banánoch. Možno by bolo dobré pridať k nim aj kompletnú radu B vitamínov a rozhovor s dobrým psychológom.
Viem, nemáš čas, no keď sa totálne zrútiš, už môže byť neskoro!!!!!!!!!!!!

K tomu spánku (ako som sľúbil). Ten prípravok sa volá ZENBEV. Neobsahuje žiaden živočíšny produkt, neobsahuje Glutén, je čisto prírodný a nenávikový. Tebe by som ho radil brať nielen pred spánkom, ale po pár dňoch, aj ráno proti úzkosti. Po týždni užívania sa na 2 až 3 dni vynecháva a ak treba pokračuje sa ďalej v užívaní. Musíš ale aspoň pár dní pred tým začať užívať vitamíny rady B ( B komplex, pivovarské kvasnice -Pangamín), pretože ak ich nebudeš mať dosť, zmení sa Ti nie práve lacný Zenbev, zmetabolizovaním Tryptofánu na Niacín (vitamín B3). (A to by bol veľmi drahý, takto získaný ten B3).

Držím Ti palce.

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Ani » 17 Sep 2019, 21:06

Mišel ja ti neviem. Už mesiac žiadne somariny nejem a váhe sa dolu nechce. Vekom to podľa mňa ide ťažšie dole, metabolizmus sa predsa len spomaľuje, ale zase mám viac trpezlivosti a nie som zo seba nešťastná. V podstate sa dokážem akceptovať taká aká som ale to neznamená, že sa nechcem zlepšiť. thumb2
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

Post Reply