Nechudnem aj ked chudnem

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Post Reply
gabo
Posts: 2
Joined: 27 Sep 2018, 15:30

Nechudnem aj ked chudnem

Post by gabo » 27 Sep 2018, 15:42

dobry den,
poprosim vas o radu a moralnu podporu.
Mam 42 rokov a 178 cm. v marci 2018 pri som vazil 101 kg.
Upravou stravy, ziadne hladovanie som to dal dole na 84 kg rychlostou asi 4 kg za mesiac.
No uz dlhsiu dobu (dva mesiace) sa neviem pohnut dalej.
Stravujem sa stale rovnako ako pocas redukcie. Mojou ambiciou je dosiahnut 80 kg a udrzat si ju.
Podla merania, mam vraj vela vody v tele.
Vraj sa to da riesi pitim dalsej vody, no ta mi uz ide aj usami :-)

dakujem za kazdu radu,
s pozdravom
Gabo

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Nechudnem aj ked chudnem

Post by Miro Veselý » 27 Sep 2018, 15:51

gabo nespoliehal by som sa na meranie "vody" a už vôbec nie pitím väčšieho množstva, než je pre zdravie primerané. Stagnácia počas chudnutia môže mať viacero dôvodov, buď je zlá strava, alebo zlý pohyb. Bez podrobností sa nedá ísť na detaily. každopádne jediné spoľahlivé merítko je opasok.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

gabo
Posts: 2
Joined: 27 Sep 2018, 15:30

Re: Nechudnem aj ked chudnem

Post by gabo » 05 Oct 2018, 09:53

Ahoj Miro,

dakujem za odpoved. Skusim dat doraz na stravu, resp. chvilku budem sledovat svoje prehresky (stale su).
Zapojil som trochu pohyb. Uvidim co to spravi.

prajem pekny den,
Gabo

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Nechudnem aj ked chudnem

Post by dodoriven » 12 Oct 2018, 11:44

odkaz pre Gaba:
Ak máš veľa vody v tele, môže byť príčinou aj dehydratácia, no to si už musel spoznať aj na tmavožltej farbe moču. Najčastejšou príčinou býva nadmerná konzumácia soli (pozor na skrytú soľ v rôznych polotovaroch). No príčinou môžu byť aj oslabené ľadviny, hormonálna nerovnováha, nedostatočnosť patričných minerálov a dokonca aj vitamínov. Ak mávaš opuchy končatín hybaj že ty najprv za doktorom (ísť za doktorom nevylučuje, že si začneš o svojom probléme čítať a študovať ho). xdancex

Post Reply