Bojujem a znova vstávam do boja II.

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
User avatar
slivka.m
Posts: 200
Joined: 11 Apr 2015, 04:32

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by slivka.m » 13 Mar 2021, 17:19

Dodoriven3
Tie čísla mi vyšli podľa Mirových výpočtov v BMI, ale zdá sa mi to málo bielkovín a strašne veľa sacharidov. 😕

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by dodoriven3 » 13 Mar 2021, 17:28

Slivka,
hneď ako sa bude dať to prerátam a ozvem sa.

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 13 Mar 2021, 18:13

slivka.m

Ahoj, tie výpočty ti vyšli správne, pred nejakým časom ( ročkom, dvoma??) sa Mirko rozhodol pomeniť tú svoju tabuľku na výpočty. Teraz sú tie hodnoty oveľa vyššie. Napríklad ja keď som chudla s ním v 2006, mali sme príjem nastavený okolo 5.500KJ. Teraz by to už Miro nedovolil, nakoľko sa aj on posunul vo svojich vedomostiach.
Ja celkom nesúhlasím až s takým veľkým posunom, ku ktorým dospel on, preto sa mi viac páči ( prepáč Mirko) príjem vypočítaný v kalorických tabuľkách.
Ak to myslíš vážne, že chceš začať počítať a hlavne nahadzovať si zjedené jedlo ( aspoň zo začiatku), určite skús do mobilu aplikáciu kalorických tabuliek. Tam ti podľa váhy a výšky vypočíta nastavenie.

slivka.m tvoj obrázok mi je veľmi známy, už si tu na stránke chudla, že?

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 13 Mar 2021, 18:16

dodoriven3

DODORIVEN 3, AK SA MY DVAJA NIEKEDY SPOLU RAZ NAŽIVO STRENEME, DONES AJ TY MNE MALÝ ZÁPISNIČEK NA HESLÁ thumb1


toothsmile toothsmile toothsmile toothsmile toothsmile toothsmile toothsmile toothsmile toothsmile


tak už som sa ani ja nedostala do toho svojho meilu

ach jé....


-beee-

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by amanda.k. » 13 Mar 2021, 18:18

a preto si môj počítač musí pamätať všetky heslá...

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by dodoriven3 » 13 Mar 2021, 18:26

Slivka.m,
neviem akú máš Ty hmotnosť, ale som z toho jeleň, lebo Miro sa nezvykne mýliť.
No nech to beriem akokoľvek, sacharidy v tomto prípade predstavujú 66% celkového, energetického prijmu, a to je na chudnutie veľa, aj keby si športovala. Rovnako, ale opačne je to s bielkovinami.

Počuj Slivka, že Ty máš postavičku ako slusk a závodne trénuješ nejaké šprinty? toothsmile toothsmile toothsmile Najlepšie by bolo, sa obrátiť priamo na Mira, alebo ešte chvíľu počkať, či sa neozvú nejakí zbehlejší v tomto. Mne to totiž vychádza, dať dole cca 50 gr sacharidov, a to je celkovo dosť (no vôbec neviem Tvoje údaje).

Daj mi prosím Ťa vedieť keď sa dopátraš k nejakému výsledku, (alebo aspoň Tvoje údaje, lepšie by sa mi počítalo - ono totiž je to pomerovo trošička iné, ak by sa počítali Houmiho percentá a ak sa počítajú Tvoje).

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 13 Mar 2021, 18:26

Žabka


Pre Žabku, ale aj pre všetkých, čo by mi chceli napísať pár teplých slov:

xstrechx xstrechx xstrechx xstrechx xstrechx

gulinka1@centrum.sk

xstrechx xstrechx xstrechx xstrechx xstrechx

Dopredu upozorňujem, že nie som veľmi zodpovedná na čítanie meilov, takže sa môže stať, že Vám odpoviem aj po pol roku :roll:

User avatar
slivka.m
Posts: 200
Joined: 11 Apr 2015, 04:32

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by slivka.m » 13 Mar 2021, 18:30

Gulinka
Tie výpočty sú aktuálne, teraz mi tak ukazuje.
A áno dobre si pamätáš,😊 už som tu bola viackrát.
Ale kým som tu nebola tak som zase čosi pribrala😔

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 13 Mar 2021, 18:31

Amanda k.

Amandička a jedného dňa ti počítač padne a budú ti ho musieť preinštalovať a stane sa z teba nová žena - s kopou nooooooovvvvýýýýýýchhhhh hesiel toothsmile toothsmile toothsmile

Tá Daka ma mrzí, predsa len bola celé roky stálica tohto fóra a opora veľa osôbkam -nareky-
tak ako ty, preto ma teší, že ťa tu ešte stále vidím.
Ako zvládaš coronu? Stále bývaš kúsok odo mňa, nič sa nezmenilo?

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 13 Mar 2021, 18:33

slivka.m

áno, teraz to tak ukazuje, ale nemyslím, že by sa tým niekto riadil, lebo to každého na začiatku vyľaká.
Neboj sa, nie si jediná, kto sa za roky posunul skôr hore, ako dole.

Ale stará krv, poznáme pravidlá, chce to len xbicikx na nás a pôjde to thumb1

to tie tvoje nádherné modré šaty v dokonalej postave sú nezabudnuteľné thumb2 thumb2

User avatar
slivka.m
Posts: 200
Joined: 11 Apr 2015, 04:32

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by slivka.m » 13 Mar 2021, 18:34

Dodoriven3

Výška 170cm
Váha 110kg 😭

A podľa kalorických tabuliek v mobile,som si nechala nech mi oni spočítajú, mi vychádzajú takéto hodnoty:

8938Kj B147 S236 T66 V28

Tak sa budem držať asi týchto.
Ale uvidím čo mi odpišete aj vy.

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 13 Mar 2021, 19:22

Slivka.m

podľa kalorických tabuliek je to dobrý príjem, nie?


Už len sa doň zmestiť. Alebo ho naplniť? Neviem, ktorá si skupina, či tá, čo nejedáva a priberá alebo tá, čo papá až priveľa a priberá.
Ja som tá druhá xpapax xpapax

User avatar
slivka.m
Posts: 200
Joined: 11 Apr 2015, 04:32

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by slivka.m » 13 Mar 2021, 19:51

Gulinka
Keď už zapisujem, tak sa snažím, aby mi to vychádzalo. Doteraz som mala B65 a zmestila som sa, síce ťažko, ale teraz s novými číslami to bude väčšia pohoda. Tuky mi vychádzajú tak ltt, ale snažím sa,aby to bolo v zelených číslach.
Sama som zvedavá ako sa mi pôjde podľa tých nových čísiel.
Gulinka a ty si stále zapisuješ ?

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by dodoriven3 » 13 Mar 2021, 22:33

Slivka.m, takže takto (budem písať v odrážkach):
1, Na presnejší výpočet by som potreboval ešte ďalšie veci. No počítal som s priemerným vekom, sedavou prácou, občasné prechádzky a bežná práca doma spolu so starostlivosťou o deti, tak mi vyšli nejaké čísla, a tie som potom porovnával s tými dvomi výpočtami:
9240Kj B66 S360 T50 V33
8938Kj B147 S236 T66 V28.

2. No skôr som si prerátal tie rovnice samotné. Výpočty mi nesedeli nijako. Buď tomu nerozumiem vôbec, (čo je najviac pravdepodobné), alebo je niekde chyba.
Ja som si myslel, že: 9240 = 66 x 16, 7472 kj + 360 x 16,7472 (škroby by mali o chĺpok viac) + 50 x 37,6812. Chýbalo mi 222 kj. Ak by som to premenil na bielkoviny, potom by to bolo tesne nad 13 gramov .

No a 13 + pôvodných 66 = 79

3, V tom prípade, ale bielkoviny sa dostali na spodnú hranicu všeobecne odporúčaného rozpätia a sacharidy zas na hornú hranicu. Tuky (50) sú tiež v tolerancii. (No a vlákniny nikdy nebolo dosť toothsmile ).

4, Potom som si v rýchlosti pozrel druhú rovnicu: 8938 = 147 x 16,7472 + 236 x 16,7472 + 66 x 37,6812 = 8901 (už presnejšie toothsmile )
V tej zase sacharidy sú úplne na spodnej hrane odporúčaného rozpätia, takže sa zdá, že sú obe v poriadku a stačí si len vybrať (tú Mirovu myslím po úprave).

5, Lenže sýtosť síce zabezpečujú bielkoviny, no zotrvávanie v sýtosti (keď to tak nazvem) vláknina (okrem množstva iných veci, ako vstrebávanie sacharidov v tenkom čreve atp). No ale sacharidov sme odobrali cca 30% a vlákniny len 15%. Veľmi ťažko ju budeš potom ale zabezpečovať.

6, Záver: Ak by som bol ja na Tvojom mieste (ale ja nie som odborník), tak by som si stanovil 9240 KJ, B 120, S 308, T 55, V 30 s tým, že postupne by som pridával pohyb a ubúdajúcou hmotnosťou by som viacej pomerovo uberal z tukov a sacharidov ako z bielkovín (ale po pol roku by som to úplne celé prehodnotil toothsmile ). Voda (tekutiny) sú tak isto nutné.

Maj sa.

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by amanda.k. » 14 Mar 2021, 06:14

jaj gulinka začala som písať a potom som si to nejak zavrela...no koniec sveta by bol kebyže mi padne počítač toothsmile teda facebook používam ešte na novom mobile/na volanie používam ešte starý/..lebo teraz za korony sme boli len raz u dcéry od minulej jari aspoň teda sme do rúk dostali bábätko čerstvé a teraz kým zas sa bude dať ísť už bude chodiť..pribrala som za korony nie že až tak by sa mi zmenil život ale príliš som užívala jedla a pitia...tak čakám až sa zas nakopnem hádam s jarou a letom bude viac pohybu no nezadovažujem si nový šatník do niektorých vecí sa dám...a do čoho sa nebudem vedieť dať postupne vyradím ak si nezoberie dcéra niečo na prešitie pre deti a ešte ad korona sme už bodnutí prvou dávkou..

Post Reply