Schudnem pre radosť z behania

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Ani » 17 Sep 2019, 21:12

Dodo ďakujem za povzbudenie aj za návštevu. Nebehám 2x nejak nestíham. Ale neboj sa drobné každodenné radosti sú vždy, to bez debaty. Mne stačí príchod domov radosť že sa vidím s drahým, psíci, papúchy, záhrada, stromy, slnko, dážď, vtáky, včely, osy, chrobáky, pavúky, myši, potkany, ježkovia. Proste vždy je z čoho sa tešiť. Behám len cez víkend ale každé drobné zlepšenie si užívam úsmevom a niekedy aj radostným pokrikom. toothsmile Keď sa mi nedarí poviem si nabudúce to bude lepšie.
Mňa možno troška brzdí štítna a nastupujúca menopauza, ale zo všetkým sa dá niečo urobiť aspoň malililinké niečo. thumb2
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by dodoriven » 18 Sep 2019, 07:12

Máš môj obdiv - tak to má byť. xclapx xclapx xclapx

P.S.: Že to chudnutie ide od istého veku oveľa ťažšie, má hneď niekoľko fyziologických príčin. Ak od nich teraz odhliadneme, zostáva v hre najmä to, čo považuješ za "nesomariny" ktoré ješ (kvalita a zloženie stravy) a či máš dostatočný kalorický príjem (nie či sa cítiš Ty najedená) a teda či nepôsobí trvalo jo-jo efekt.

Prajem pekný deň.

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by misela » 18 Sep 2019, 08:23

ani, nakoľko ma kolega nosieva do práce, mám 1 1/2 hod denne možnosť sledovať polia...tento rok som objavila líšky, srnky sú bežné a teším sa s dravcov - doteraz som ich vnímala len v zime na vypelichaných stromoch...dnes vídam denne sedieť ,,sliepky,, na poli...

a to s tým vekom...vidím to vo svojom okolí a cielene podobných ľudí vyhľadávam, či na nich len narážam...40tnici krásne dozrejú a dávaju sa dokopy, do pohody...a tí, čo nie, tí ma nezaujímajú, prestávam na nich reagovať, lebo od nich sa nemám čo naučiť a nepotrebujem na seba ťahať ich ľutovanie sa, takže mi akosi vymizli z okolia...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

User avatar
Ľubka S
Posts: 14045
Joined: 04 Sep 2009, 14:22

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Ľubka S » 18 Sep 2019, 09:19

Waw Misela!Tak presne to vnímam,akosi sa mi vytratili priatelia,ale napodiv mi nechýbajú.Nechcem sa stretať s ľuďmi,čo sú stále nespokojní a čo sa im nič nedá.Veľmi rada si prečítam teba a Doda a aj iných,čo so sebou niečo robia a hneď mám pocit,že nie som sama a vlastne priateľov mám.Pekný deň ti prajem! thumb2
vek:57 vyska:155cm poc.vaha(12.5.09):71,4kg (12.11.09)63,1kg
28.2.2014 61,2kg 15.4.2014 56kg najnižšia váha 50,2kg
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Šťastie je cesta,nie cieľ.

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by misela » 18 Sep 2019, 09:40

lubka, ľudia sa začínajú preberať...stačí vyhodiť tv, správy a odrazu je pokoj, násilie je preč...prestala som vyhľadávať hromadné akcie - dovolenky, hory, miesta, kde je veľa ľudí...neskutočne tam cítiť nervozitu a všade je neporiadok...obchodom sa, ale vyhnuť nedá...

som rada v prítomnosti pokojných ľudí...držkaj sa
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

User avatar
Helka
Posts: 1603
Joined: 01 Jun 2012, 20:10

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Helka » 18 Sep 2019, 12:15

Mišel, hovoríš mi z duše. toothsmile
Tiež mám rovnaký postoj, negatívni ľudia človeka neskutočne ubíjajú.

Ani, máš pekný názov témy. thumb2
Tiež by som chcela schudnúť aj kvôli behaniu, ale moc sa mi nedarí. (Rovnako problémy so štítkou a k tomu ešte HIT). Ale nevzdávam to, raz sa nám to musí podariť.
Držím palce. toothsmile
68 rokov, 163cm
01.2014 - Váha:66kg, Pás:70cm
07.2021 - Váha:77kg, Pás:71cm

"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Ani » 26 Sep 2019, 21:09

Dodo nechodím sem často tak až teraz odpoveď.
Spočítala som si raňajky (iné som nestihla/ B 15,1, S 81,6, T 3,1 E 2113 kJ. Som najedená raňajkujem ráno o 4:30. Vydržím v pohode do tej 12 kedy sa natlačím na obed teda to je riadne jedlo som najedená totálne a potom medzi 17-17:30 večeriam. Snažím sa mať dlhší čas medzi posledným jedlom a prvým ráno, lebo mám autoimunitné ochorenie, SIBo a priepustné črevo. Takže sa snažím nejak sa dať do poriadku. Ale je fakt, že nie som večer hladná a chodím spať okolo 21:30 až 22:00.
Snažím sa o prerušovanú hladovku, nie pre chudnutie ale pre zdravie. Na to SIBO mi predpísali ATB, ktoré ležia už dva dni doma na stole a ja sa s tým neviem vysporiadať. Snažím sa teraz študovať všetko čo sa dá, aby som spravila dobré rozhodnutie. xpckx
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Ani » 26 Sep 2019, 21:12

Jééj Helka ty si ma prišla pozrieť. Tie choroby sú na prd. Čo narobíš, človek sa s tým musí vysporiadať a tešiť sa z toho čo môže a čo je dobré. thumb2 Pozitívny postoj je základ všetkého... -rofl-
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by dodoriven » 27 Sep 2019, 06:23

Ahoj Ani,
v prvom rade niesom lekár a ani nepoznám Tvoju anamnézu, takže z mojej strany to budú skôr samostatné postrehy, ako nejaké konkrétne komplexné rady.
Najprv zhrniem, čo o Tebe viem:
a, vyše mesiaca a pol (ak v tom pokračuješ) neješ "zbytočné somariny" - takže predtým si ich jedla.
b, 1 x týždenne behávaš a si celkovo veselý a pozitívny človek - aj keď veľké, žiaľ jediné pozitívum.
c, momentálne máš predpísanú liečbu ATB - bežný postup proti nevhodne premnoženým, nevhodným baktériám.
d, pomer B:S:T v strave (z jediného jedla sa ale záver robiť nedá!) - podľa mňa nie je dobrý
e, pokúšaš sa o denné čiastočné hladovanie - rozdiel 11 hodín medzi jedlami zo stanovených 16.

U nás v klube je veľa ľudí, ktorí popri diagnóze DM majú problémy s črevami a z ich čiastočných anamnéz vychádza, že najčastejšou príčinou vzniku ich problémov s črevami boli najmä PRIEMYSELNE SPRACOVANÁ STRAVA a dlhodobo užívané špecifické LIEKY. Na druhom mieste často dobre mienená no špatne prevádzaná snaha o nejaký špecifický ozdravný úkon (napríklad razantné prístrojové čisfenie čriev).
Asi 10 až 20 % mohli byť iné dôvody (aj samotný DM), no k tomu sa absolútne neviem vyjadriť.

Tých cca 80% ale stojí za preskúmanie, takže:
1, Rôzne cukrovinky sú len vrcholom ľadovca rôznych stravovaných "somarín" -potravín. Pozri sa preto, či stále neješ príliš veľa priemyselne spracovaných potravín. (A nejde len o to, že mikroplasty sa našli už nielen v oceánoch, ale logicky aj v ľudskom mikrobiome, proste jeme (aj) priemyselne spracovávaný odpad).
2, Pozri sa na pomer B:S:T, napríklad, ako ich tu odporúča Miro.
3, K zdravím potravinám pridávaj postupne zvýšené množstvo prebiotík (najlepšie v zelenine) a probiotík (najlepšie v strave, napr. bryndza, kyslá kapusta, kim-či, domáci jogurt) a tiež vitamínov ktoré Ti chýbajú (ak to vieš, napr. A, D, B12 atp ak nie, tak všeobecne ovocie plus zelenina).
4, Zváž rozloženie prijímaných potravín a ešte aj tie prechody k zdravej strave. Tie stá miliárd "zlých" baktérií v Tvojich črevách, keď zo dňa na deň začneš jesť len zdravé potraviny chcú tiež prežiť a narobia telu problémy a tiež aj ako "mŕtvy" odpad môžu spôsobiť druhotnú intoxikáciu tela. Takže určitá postupnosť je pre choré telo lepšia.
5, Udržuj si pozitívnu myseľ to je obrovská výhoda.
6, Predpísanú liečbu špecifickými antibiotikami by som nevynechával, no potom by som jej následky eliminoval práve spomínanými probiotikami.

Maj sa pekne.

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by misela » 27 Sep 2019, 07:24

ani, pokiaľ sa odrazím od tvojho posledného príspevku...

ak máš cca rovnaký príjem všetkých 3 jedál, máš žalostne malý kalorický príjem pri tvojej váhe...čo sa týka pomerov - s by som išla na 40-60g, kôli glykemickej náloži, tuky by som kôli sýtosti pridala - tam je to individuálne, t. j. najesť sa do sýtosti...obed ak máš klasický reštauračný, nemáš pod dohľadom čo ti tam pridajú - zo skúsenosti veľa príloh, biela múka, rafainovaný olej, nekvalitná soľ, žiadna alebo takmer žiadna zelenina...

ráno prečo tak skoro raňajkuješ? kôli hladu, alebo len zo zvyku...

o sibe som videla bukovského video,...no rovnaké popisované problémy vidím aj v svojom okolí, ale nik to nemá oficiálne diagnostikované...kŕče, plynatosť, hnačky,...proste tráviace problémy...

videla som aj iné video, ako sa chlapík, petr mára, dostal z krona po 20tich rokoch liečby od kortikoidov, cez antibioticku a biologickú liečbu, až mu hrozil vývod...na zmenenej strave žije síce len 2 roky, ale bez príznakov...na odbery chodí každé 3 mesiace a jeho lekár si je vedomí jeho jedálničku...potreboval jesť niečo, čo je bezzbytkové, aby vynechal hrubé črevo, niečo čo sa trávi v žalúdku a tenkom čreve...

držkaj sa
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by dodoriven » 27 Sep 2019, 20:30

Ani,
na základe posledného príspevku od Mišelky, chcem ešte doplniť svoj odkaz pre Teba:
O chudnutie som sa v mojom príspevku vôbec nestaral. Bral som to čiste zo zdravotnej stránky ako si Ty písala:
(Ešte raz podotýkam, popísal som len cca 80 % Tvojich možných problémov o tých 20 %-tách, ja neviem nič).

Ak by som sa mal zaoberať aj chudnutím, potom by som jednak potreboval oveľa viac informácií, no iste viem len to, že ak sa Ti nedarí schudnúť (ak to tak je), potom by som Ti ako základné doporučenie odporúčal prijímať stravu 5 x denne. Aj keď ako sama píšeš, chceš bojovať proti preťažovaniu tráviaceho traktu spôsobeného častým prijmom potravy.

Inu tu je problém: Čo uprednostniť ? Tú zdravšiu variantu (jesť 3 x za deň) a zostať dlhšie tučný, ( čo samo o sebe zdravé nie je), alebo tú nezdravšiu variantu (5 x denne) a schudnúť rýchlejšie?

To, že Ty sa cítiš najedená (inak vynikajúca metóda pre zdravého človeka s normálnou hmotnosťou), ešte neznamená, že to rovnako cíti aj Tvoje telo. Pamätaj, že Tvoje telo riadia hormóny, za pomoci iných hormónov a len tých, ktoré priamo súvisia s naberaním tuku, alebo naopak s chudnutím je 12 (len tých základných). Jeden z nich súvisí so stravou 5 x za deň a preto, pre dlhodobo neúspešne chudnúceho, tak vehementne doporučujem stravu 5 x za deň (obsahujúcu B, S, a T v správnom pomere v každom jedle).

Ale ako som už napísal, rozhodnúť sa musíš Ty.

Maj sa pekne.

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Ani » 27 Sep 2019, 21:22

Mišelka, Dodo ďakujem za reakcie núti ma to zamýšľať sa nad sebou... thumb1
A teraz takto. Mišelka jedlo mám cez obed a večeru väčšie zrátala som si obed a mal 4000 kJ toľko môže mať aj večera. Do reštaurácie nechodím max tak raz za dva týždne a to si veľmi vyberám aby to bolo prehľadné jedlo. Vieš také zelenina bulgur tofu a tak.
Raňajkujem tak skoro veru zo zvyku. Vstávam o 3:30 tak sa po hodine najem. Chcela by som to postupne posunúť na 6:30 a posledné jedlo mať 16:30. Toto by som videla pre seba také snáď udržateľné.
Ja mám SIBO potvrdené testom a nemám práveže žiadne príznaky. Ja som išla len na test priepustného čreva lebo by som sa chcela zbaviť toho AI ochorenia ŠŽ a tam je vždy podozrenie a pri tom vyšetrení sa robí aj test na Sibo a vyšli mi obe pozitívne. Mňa ten výsledok dosť šokoval. Sibo som nečakala... xmurx
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Ani » 27 Sep 2019, 21:37

Dodo ďakujem za dve slušné analýzy... thumb1
No určite som pojedla hlavne toto leto strašne veľa priemyselne spracovaných potravín. xmurx Konečne som si mohla dať opäť nanuky, rezne a majonézové šaláty /vegánske/ tak som sa vybláznila, ale váha mi išla hore tak o 5 kilečiek čo je dosť.
Teraz som to stopla a už i to ani nechýba. Určite si sem tam niečo dám spracované na obed hlavne keď nestíham ale snažím sa to znižovať čím viac.
Ja jem 3x denne len krátku dobu predtým som jedla 5x a nechudla som. To AI mám už 10 rokov len som to neriešila nechala som to tak a teraz som si naštudovala kopu lekársky štúdií a zistila som , že sú aj iné cesty ako pasívne čakať kým moje telo zožerie moju štítnu...
Teraz mi to trocha ide s váhou dolu keď nevyjedám somariny dokonca aj brucho mi trocha kleslo o 3 cm. Keď som na chudnutie kašlala tak som nechudla keď nato nekašlem ide to poooooomaly dole.....
Nemám chuť jesť tie atb mám k tomu odpor.
Čítam už 3x tú Bukovského knihu o čreve a píše tam o prírodných atb asi skúsim v prvej fáze to, ale je tam aj diéta taká dosť tvrdá na 2 týždne a teraz sa ľutujem lebo bez toho sa to vraj neoplatí ani začať, myslím jesť tie atb či už prírodné alebo tie syntetické. Ja si neviem predstaviť nejesť ryžu, pohánku, bulgur chlebík, ach jaj.
Ale tak zase je to len na 2 týždne to ubehne ako voda. Môj muž hovorí nech sa dám vypísať a nech to prespím..... -rofl-
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by dodoriven » 28 Sep 2019, 07:37

Ani, Tvoj muž má v niečom pravdu. Moja skúsenosť hovorí, že veľakrát si robíme väčšie starosti, ktoré nám spôsobia viac zla, z určitej "nedobrej" veci, ako tá samotná vec (keby sme ju hneď prijali).
Typickým príkladom je zjedený zákusok počas "dietovania" a následné výčitky, že sme tak urobili. No a väčšinou práve tie výčitky (a nie, že by do určitej miery neboli potrebné), urobia viacej zla, ako samotný ten zákusok.

No a u Teba to vidím veľmi podobne. Treba si to teda v kľude rozmyslieť a rozhodnúť sa, pretože ak sa máš už teraz ľutovať a mať strach z tej diety......, tak potom je to obdobná situácia ako s tými výčitkami.
Lenže na druhej strane hovoríš, že máš k antibiotikám odpor.
Si si ale istá, že neexistuje tretia varianta? Ak som správne pochopil, prišlo sa na presnú diagnózu viac menej náhodne (Tvojou iniciatívou) a nie na základe akútnych problémov. Tak potom, ak nebudeš brať ani jednu variantu v úvahu a budeš postupne a pomáličky upravovať stravu v prospech čreva, tak potom by to malo byť v poriadku.


Inak si ma celkom dobre pobavila: "Keď som na chudnutie kašlala tak som nechudla keď nato nekašlem ide to poooooomaly dole....."
Je to rovnaké, ako by si napísala, že keď som kašlala na nemčinu, tak moje vedomosti z nej nepribúdali a keď som prestala kašlať, tak pooooomaly pribúdajú. toothsmile
TO JE LOGICKÉ. NO IDE TU O TO, ABY SI CHUDLA POMÁLIČKY, NO S RADOSŤOU, S NADŠENÍM A ĽAHKOSŤOU.
Presne ako s tým učenìm. Ak sa budeš učiť v zmysle hesla "škola hrou", potom to ide fajn. Ak nudne "bifľovať" tak sú tam vždy nejaké problémy.

Pekný deň želám.

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Ani » 29 Sep 2019, 19:56

No takže som sa sama zo sebou vysporiadala po psychickej stránke. Netrvalo mi to tak dlho od pondelka kedy som dostala diagnózu. toothsmile Takže od utorka 1.10 idem do prvej fázy eliminačnej Sibo diéty. Od utorka preto lebo mi chýbajú ešte jedny lieky. Nejdem jesť atb rozhodla som sa pre prírodné. Takže prvá fáza bude trvať 4 týždne, budem mať veľmi obmedzené množstvo jedál ale to ubehne rýchlo a vďaka Bože za orechy... -rofl-
Myslím že po tých 4 týždňoch budem pomaranče, ananás a mandarínky a kiwi považovať za triedneho nepriateľa.... toothsmile toothsmile toothsmile
Ja čo tak rada papkám..... držte mi palce, budem sa hlásiť z môjho trpiaceho stanoviska.... -rofl- -rofl- -rofl-
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

Post Reply