Schudnem a zmúdriem

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Schudnem a zmúdriem

Post by misela » 24 Oct 2017, 08:37

jani, daj vedieť, ako sa bez múky cítiš...tanieriky máš krásne, zdravé

ema, ono tie smootie a štavy sú ideálne na priberanie a tvári sa to ako niečo light a zdravé...hlavne šťava bez dužiny je plná cukrov, zbavená vlákniny...ok, sú v nej aj vitamíny...skús si dať na porciu jablko-pomaranč-jahody-kokosové mlieko...nedáš to...viac ako 2 kusy ovocia na porciu ťažko zvládneš zjesť, zato v pohode vypiješ štavu aj z 10tich ks ovocia...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

User avatar
Vilma
Posts: 4311
Joined: 16 Nov 2006, 16:48

Re: Schudnem a zmúdriem

Post by Vilma » 24 Oct 2017, 16:45

janinka a pšeno si neskúšala? je bezlepkové. dá sa aj nasladko s ovocím, aj naslano. príprava cca 15 minút. mne chutí viac, ako ovsáky.
Vilma ... vek 54
zapamätaj si, že tento deň je prvým dňom zvyšku tvojho života. uži ho a múdro s ním zachádzaj.

User avatar
Janiina
Posts: 1894
Joined: 31 Jan 2008, 14:37

Re: Schudnem a zmúdriem

Post by Janiina » 24 Oct 2017, 18:30

Ahojte.
Ema55 dakujem za tip.Uz som na to myslela, mozno sa ku smoothie niekedy dopracujem.Da sa do toho vselico pridat vo forme prasku napr.kolagen, maca, cucoriedkovy prasok, atd, co je super.
Moj problem je, ze na ranajky mam chut na nieco " normalne" co sa da aspoň trochu žuť a mam pocit ze tie napoje ma na dlho nezasytia.Ale je mozne, ze som si nikdy nedala taky echt syty.Ked tak iba ciste ovocie, ale to je naozaj dost velka davka cukru a mozno aj preto clovek rychlo vyhladne. Pouvazujem.
Misel..co Ti poviem..moje pocity su prekvapivo celkom umiernene.Ani nie som nejaka podrazdena, ze mi to chyba, ze daco nesmiem.V podstate to beriem pokojne, aj ked este cheatujem s jogurtami, syrmi a sem tam s bezlepkovou palacinkou co mame hned vedla roboty, to by som vedela ranajkovat samozrejme aj kazdy den ci uz na slano alebo na sladko :lol: .Pecivu sa mi zatial dari vyhybat, za tych 8 dni som zjedla 1 bezlepkovy rozok, chcela som vediet ake to je, v baleni boli 3 ks a dva mam v mrazaku, ako vychodisko z nudze sa to dalo zjest. No rano ked vojdem do obchodu kde na celu predajnu voni to dopekane cerstve pecivo, tak mi veru nos vykruca.. No neviem kedy pride kriza. Asi zajtra, mame z roboty klasicku husacinu a este som sa nerozhodla, co budem jest.Milujem lokse a tam byvaju ozaj dobre a aj chlebik k pecienke.. Sice mi vzdy po tejto obzerskej orgii byva tazko ba priam zle, ale vzdy sa hecnem :-))) Tento rok aspon alkohol vynecham.A uvidim, kolko loksi padne za vlast.Plan su 2. Spolieham sa, ze hadam aspon z polovice su zemiakove xmurx
No takze este nejdem na 100 %, ale budem sa snazit zlepsovat.
Vilma pseno som kedysi skusala ako taku kasu na sladko s ovocim..ale neviem ci to vopred netreba namacat ? Treba?
Inak na obale ovsenych vlociek je napisane, ze vyrobok obsahuje lepok.Nechapem, doteraz som zila v tom ze ovos je bezlepkova obilni xudivx na...
Tu foto: dnesne ranajky a vecera
R: mala pohankova palacinka s dzemom, caj
D:jogurt, banan, cucoriedky, kokos, kakao, konopne semienka
Tip s kakaom od Misel mi velmi chutil thumb2
V: kuracie prsia, cuketa, mrkva, spenat, parmezan
Obed som zabudla cvaknut, ale bol to taky mix
O: Hokaido polievka
Kura, salat, niva, hruska, ryza
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
39 r, 164cm
7.1.2008: 67kg
7.9.2008: 53,7kg
11.1.2015: reštart 74 kg!
Image

User avatar
Vilma
Posts: 4311
Joined: 16 Nov 2006, 16:48

Re: Schudnem a zmúdriem

Post by Vilma » 24 Oct 2017, 18:55

jani pšeno treba párkrát prepláchnuť vriacou vodou, aby stratilo horkosť. potom už len dáš variť. cca 10-15 minút. tuším v pomere 1 diel pšena 2 diely vody. už som dávno nerobila, nepamatám, ale na obale zvykne byť návod na varenie. trošku oleja, a buď osolíš, alebo potom do hotového pridáš ovocko a trošku medu, ak med môžeš.
Vilma ... vek 54
zapamätaj si, že tento deň je prvým dňom zvyšku tvojho života. uži ho a múdro s ním zachádzaj.

User avatar
Janiina
Posts: 1894
Joined: 31 Jan 2008, 14:37

Re: Schudnem a zmúdriem

Post by Janiina » 24 Oct 2017, 19:49

Vilma dakujem za tip na pseno, niekedy znova vyskusam..
Aby som to trochu objasnila, ono je to u mna tak, ze na min 30 dni by sa mali vylucit vsetky obilniny, aj tie bezlepkove.Kvoli dakej skrizenej reaktivite.. co mi pride trochu zbytocne, ved este aj celiatici mozu jest ryzu.. no ale v zasade okrem toho lepku,su problem aj strukoviny (lektin a antinutrienty), mlieko (kazein) a potom este samozrejme cukor v akejkolvek forme, kofein, orechy a vajcia. V podstate ide o latky, alergeny, ktore nadmerne stimuluju imunitny system, ktory v dosledku toho reaguje prehnane aj na to, na co by nemal.Cize vlastne je to akasi ocista, reset, oddych od zataze.No a postupne sa niektore veci mozu v obmedzenom mnozstve vratit.Zial lepok tam nepatri.
Kto nemoze nieco pre traviace problemy, ze mu je zle po mlieku, alebo po pecive, aspon ho telo upozornuje na to co mu skodi.Mne to na travenie neprekaza (zatial), iba mam ine problemy ktore smeruju k tomu, ze vylucenie tychto veci zo stravy by malo pomoct.Takze sa v podstate presviedcam silou rozumu a vole, ze toto je spravne, uz som to citala z mnohych zdrojov. Ved vsetci co sme tu, chceme jest zdravo, len kazdy to vidi zo svojho uhla pohladu.
Chyba mi Maldi..ona takto papa uz dlho, vedela by poradit.
39 r, 164cm
7.1.2008: 67kg
7.9.2008: 53,7kg
11.1.2015: reštart 74 kg!
Image

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Schudnem a zmúdriem

Post by misela » 25 Oct 2017, 08:29

to mlieko je zvláštne...vypiť ho nemôžem, lebo ako hovoríš, hneď mám kŕče...ale ako zakysané veci, či puding ho tolerujem...

jani, bola si na testoch? či ako vieš o týchto všetkých alergiach...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

User avatar
Janiina
Posts: 1894
Joined: 31 Jan 2008, 14:37

Re: Schudnem a zmúdriem

Post by Janiina » 25 Oct 2017, 10:51

Misel čítala som o mlieku, že kto má intoleranciu laktózy, tak mu mlieko robí problém s trávením - teda trávenie tohto mliečneho cukru, ale v jogurtoch a kefíroch, ktoré prešli fermentáciou sa ten mliečny cukor spotrebuje na kvasenie a teda už v konečnom produkte je ho minimum a teda ich konzumácia človeku nevadí. Iné je to pri alergii, ktorá býva skôr na mliečne bielkoviny, tam aj jogurty a syry sú problém.
Ja som nebola na alergologických testoch, ani si nemyslím, že mám na tie potraviny alergie v pravom zmysle slova, ale viem o tom, že mnohé zhoršujú reakcie imunitného systému a ja kedže mám autoimunitnú poruchu, rada by som dostať čo najviac pod kontrolu.A existujú názory, že strava v tom hrá významnú úlohu, vlastne ako pri väčšine chorôb.
39 r, 164cm
7.1.2008: 67kg
7.9.2008: 53,7kg
11.1.2015: reštart 74 kg!
Image

User avatar
maldi
Posts: 1360
Joined: 09 Apr 2013, 17:35

Re: Schudnem a zmúdriem

Post by maldi » 25 Oct 2017, 21:11

Ahoj Jani, prisla som ta pozdravit. Citam len tak naryhlo, ale vidim, ze chces vyskusat to whole 30 dietu? Sa ti zhorsila choroba? Chod do toho a ak chces, ten mesiac pojdem s tebou, ako moralna podpora:) Teraz som cestovala po Californii s partiou vyznavacov zdraveho zivotneho stylu, otuzovania.... no a vela z nich sa stravuje low carb. Pocas nasej cesty bola aj konferencia zdraveho zivotneho stylu, ktorej sa zucastnili a potom ma informovali. Tam ma v stravovani kazdy jasno - vysoke tuky, primerane bielkoviny a nizke sacharidy. Dokonca sme ranajkovali v sieti, kde ti daju kavu s maslom a MCT olejom, vajicka z avokadom a k tomu ziadny chleba, daco pre mna, skoda, ze to nie je na Slovensku. Ja uz som tu niekolkokrat pisala, ze sa citim ovela zdravsie s ovela viac energie, po tom, co som si prehodila mnozstvo cukrov s tukmi, co potvrdili j krvne testy, co som si dala pred cestou spravit, ale som tu za zlu.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image

Ema55
Posts: 58
Joined: 03 Mar 2017, 20:30

Re: Schudnem a zmúdriem

Post by Ema55 » 26 Oct 2017, 17:36

Maldi, nedala by si priklad tvojho jedalnicka co do skladby a aj mnozstva...
Velmi ma to zaujíma. Neboj nebudes tu za zlu :-)
52r, 164cm
1.8.2017 v: 73 kg brucho 101cm
1.10.2017 v: 70 kg brucho 99cm pás 89cm
1.1.2018 v: 67,5 kg
1.2.2018 v: 66,5 kg, brucho 92cm pás 82cm
1.4.2018 v: 65,2 kg
1.5.2018 v: 64,6 kg, brucho 91cm pás 81cm

User avatar
maldi
Posts: 1360
Joined: 09 Apr 2013, 17:35

Re: Schudnem a zmúdriem

Post by maldi » 26 Oct 2017, 18:10

Emka nehnevaj sa, ale nie je to vhodna tema. A myslim ze nie je ani dolezite nejake jedalnicky a mnozstva inych. Kazdy je jedinecny a treba pocuvat samych seba.
Image

User avatar
Janiina
Posts: 1894
Joined: 31 Jan 2008, 14:37

Re: Schudnem a zmúdriem

Post by Janiina » 27 Oct 2017, 16:16

Aho maldi!!
Už som netrpezlivo čakala, kedy sa tu objavíš, kedže som videla pár fotiek z úžasného tripu.. Ako bolo? Asi sa nemusím ani pýtať, vyzeralo to skvele. thumb2 No a všimla som si, že si cvičila rannú rozcvičku na pláži v L.A. s Dušnom P. a velmi ma zaujímalo, ako ste sa dali do partie a či sa osobne poznáte, alebo to bol náhodný zraz ľudí na spoločnom zájazde? Ja som od neho čítala vela článkov a aj sledujem tie Power výrobky, kávu, MCT olej a orechové maslá, tu v BA to bežne už vidno aj v obchodoch a aj niektoré kaviarne to ponúkajú. Viem, čo razí za teóriu a je to velmi podobné tomu, čo som sa dočítala v tej svojej knihe, kde to je z pohľadu lekárky. Zhoduje sa veľa zdrojov, tak už to naozaj zvažujem. (myslím že je skoro to isté Whole 30, SCD, autoimune protocol a podobné rôzne varianty).
Ono či sa mi to zhoršilo, nejaký rukolapný dôkaz nemám, v podstate výsledky boli ako zvyčajne, hodnoty krvného obrazu a CRP v norme, ale jednu časť čo určuje tú autoimunitu mi zisťovali po rokoch a stále to tam je výrazné (neviem to presne špecifikovať). Čo mňa ale upozornilo, je súbor súvislostí, ktoré sa mi ozrejmili práve v tej knihe a čo som nevedela, že spolu súvisia, napr. tá kožná alergia - akoby koprivka, mám to pravidelne už asi rok, vysychanie očí, môžem plakať a nemám slzy... a ešte teraz ma začali pobolievať aj svaly, alebo šlachy, ani sama neviem čo to je..
Takže mi vychádza, že moja strava založená na obilninách a s minimom mäsa dlhodobo je pre mňa nevhodná a je načase sa podľa toho zariadiť.
Kedže tam sa obmedzujú aj bezlepkové obilniny a strukoviny, zemiaky a ľuľkovitá zelenina, vlastne neexistujú prílohy. A až teraz som pochopila, že prečo vlastne nejde len o lepok ako taký. Je to zložité, ale teda 30 dní by som mohla dať nejako, len čo tie mliečne veci, zo všetkého aspoň jogurty a syry zatial neviem vyradiť. A vajcia a orechy považujem za prospešné, aj ked má to svoje pre a proti.Bola by som rada, ak pôjdeš do toho so mnou. Myslím, že to musím dať, preto veľa teraz čítam, aby som vedela čo teda mám jesť.
Ale mali sme v stredu každoročnú firemnú husacinu, tak padli za obeť 2 lokše a ešte 2 na druhý deň. Ale už sa idem zmestiť opäť do kože, takže budem rada, ak mi budeš morálnou podporou, velmi.. thumb1 ;) Ďakujem Ti za ponuku :bigradost:
39 r, 164cm
7.1.2008: 67kg
7.9.2008: 53,7kg
11.1.2015: reštart 74 kg!
Image

User avatar
maldi
Posts: 1360
Joined: 09 Apr 2013, 17:35

Re: Schudnem a zmúdriem

Post by maldi » 27 Oct 2017, 21:45

Jani jasne ze sa podporime, pre nma bude tazke vzdat sa vajicok a mliecnych veci ale co je to 30 dni? Nic. To dame. Ja som citala rozhovor alebo cosi ako knihu kde jeden polsky lekar zriadil v 90 rokoch cosi ako kliniku kde liecil iba takouto stravou. Myslim ze s tym zacal koli chorej manzelke. Podarilo sa mu vyliecit stovky akoze nevyliecitelne chorych. Na tom vylete som bola s D. P. Predtym som ho osobne nepoznala. Iba som si jeho kavu kupovala.
Image

User avatar
Janiina
Posts: 1894
Joined: 31 Jan 2008, 14:37

Re: Schudnem a zmúdriem

Post by Janiina » 28 Oct 2017, 12:04

Ahoj maldi.
Vazim si ze sa ides hecnut so mnou.Dakujem este raz.
Prave som tu napisala, ze co teda jest a co nie.A len co som na mobile dotukala..sa mi to zmazalo xmurx
Mozno aj lepsie, aspon tu s tym nebudem Mira iritovat.Tak napisem cez FB.
39 r, 164cm
7.1.2008: 67kg
7.9.2008: 53,7kg
11.1.2015: reštart 74 kg!
Image

User avatar
maldi
Posts: 1360
Joined: 09 Apr 2013, 17:35

Re: Schudnem a zmúdriem

Post by maldi » 28 Oct 2017, 12:36

Jani, vsetko je tak ako ma byt. Cakam teda spravu na FB:)
Image

User avatar
maldi
Posts: 1360
Joined: 09 Apr 2013, 17:35

Re: Schudnem a zmúdriem

Post by maldi » 30 Oct 2017, 19:35

Ahoj Jani, tak ako sa ti dnes darilo? Ja OK, zjedla som primerane mnozstvo - vajicka, tuniak, oliviak, kokosove mlieko, zelenina.
Image

Post Reply