Re: Chcem verit tomu, ze znova budem mat na zaciatku 8-ku

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
cindi
Posts: 5829
Joined: 26 Jan 2007, 09:44

Re: Chcem verit tomu, ze znova budem mat na zaciatku 8-ku

Post by cindi » 03 Oct 2019, 12:10

miselka: Ja si to mozem mysliet, ze na vyzore nezalezi, ale realita je ina....tie pohlady ludi a...ja sa len toho bojim, ze sa o chvilku bude moja dcera za mna hanbit, hanbit so mnou niekam ist...a to vobec nie je pravda, ze odsudzujem druhych ludi....to len zo seba som strasne zakomplexovana... obmedzuje ma to vsade, nemozem ist do welnesu, ked sme na konferencii, nechodim na plavaren v lete (teda 1%), mam problemy zajst s malou na ihrisko (lebo ved na mna vsetci cumia) a podobne....proste sa nedokazem mat rada

miselka, este by si mi mohla napisat, kedy by som mala ist na prechadzky.....pridem vecer o 18,00 domov, musim sa ucit s malou, co mi zaberie cas aj do 20,30 a este varit.....je tam ten vikend ja viem a keby som si aj mozno nasla pol hodku na prechadzku, tak to by som sa v nasej malej dedine velmi nemala kde prechadzat......tam je akurat taky minilesik, co prejdem za 5 min thumb2 a musela by som mat na koho nechat dceru, aby som mohla ist.....a uz zase sme pritom, aby na mna vsetci v dedine poukazovali prstom a smiali sa, ze chodim s palicami? to radsej sadnem na bicykel a idem s dcerou von....ja viem, milion patsto vyhovoriek xmurx

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Chcem verit tomu, ze znova budem mat na zaciatku 8-ku

Post by dodoriven » 03 Oct 2019, 16:11

Cindi,
toto je môj posledný príspevok pre Teba, lebo pomôcť za takýchto okolností Ti jednoducho neviem, (takže ostatné moje príspevky záležia len a len od Teba), inak je to zbytočné písanie, zbytočná strata času.

Samotné Tvoje odpovede sú stále rozporuplné. Na jednej strane píšeš že viacej spať sa Ti nijako nedá, no hneď v zápetí napíšeš, že ak máš poobede pokoj, tak si trošička pospíš.
Na celom tom ma najviac zaráža, že najviac energie pri tejto korešpodencii nevenuješ tomu pozitívnemu, ale tvrdohlavo obhajuješ "svoju pravdu".

KTO CHCE HĽADÁ SPÔSOBY (ako to spraviť) A KTO NECHCE, HĽADÁ DÔVODY (prečo to nemôže spraviť) !

Hovorí sa, že pravdu o sebe sa najskôr dozvieš od malých detí, opilcov a politikov, ak sa náhodou pomýlia. Čiže veľmi ľahko sa môže stať, že naozaj sa malá bude za Teba hanbiť. No ako napísala Mišelka, ako chceš, aby sa malá za Teba nehanbila, keď sama sa za seba hanbíš (a učíš to svojím príkladom aj malú, aby sa za Teba hanbila - to si uvedom)!


PÍSALA SI, ŽE BY SI ZA MALÚ DALA AJ SVOJ ŽIVOT. TO SI KLAMALA? Tak ako mám potom pochopiť že nie si schopná pre ňu obetovať čo i len trocha hanby (a nie celý život. Nehovoriac o tom, že tá hanba je v prvom rade len v Tvojej hlave. A že tak či tak musíš chodiť do práce, za učiteľkou atp).

Ten lesík aspoň teda cez víkend je úplne dostačujúci. 5 minút tam, 5 naspäť a celé si to 3 až 4 x zopakovať toothsmile

Viem, že je to celé veľmi ťažké, ale aspoň pre tú malú, (ak už teda nie pre seba) prežri tú hanbu a začni zo sebou niečo robiť. Stravu nemáš vôbec dobrú, spánok katastrofálny atp- len prosím Ťa nevyhľadávaj tých "odborníkov" na rýchle chudnutie, lebo nabudúce budeš nešťastná zo svojej 130 kg hmotnosti.
(Keď som vstupoval na toto fórum, tak mi Miro poslal (softvérové nastavenie) email s ponukou o bezplatný kurz chudnutia. Ja som to síce nevyužil, ale možno by pomohol Tebe, aby si nerobila chyby, ktoré robíš).

Ak sa zmení Tvoj postoj k tomu všetkému, kľudne mi napíš aj na email (mám ho uvedený vo svojom vlákne "Spolok ľudí dobrej vôle".

Moja posledná rada: Choď do kúta, vyplač sa a jednoznačne sa rozhodni, že : JA TO (PRE TÚ MALÚ) DOKÁŽEM KEBY ČO BOLO !!!

Drž sa a ahoj.

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Chcem verit tomu, ze znova budem mat na zaciatku 8-ku

Post by Ani » 03 Oct 2019, 20:11

Cindi ja teraz len tak od veci. Ja mám pocit že si veriaca, však? Ak áno tak Matúš 6:34 je krásna rada do života.... thumb2
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

cindika
Posts: 4
Joined: 17 Sep 2019, 16:57

Re: Chcem verit tomu, ze znova budem mat na zaciatku 8-ku

Post by cindika » 04 Oct 2019, 20:09

dodoriven: ok, ved mi nemusis venovat svoj cas...len ma zarazila jedna vec...preco pises,ze moja strava nie je dobra..ja som pomocou tychto stranok a navodov schudla 40.kg..ja si viem zostavit jedalnicek, teda si to aspon myslim

...a preco si myslis ze sa neobetujem pre malu..
Ved s nou chodim vsade...ale to nikto nevidi, co prezivam pri tom...co sa vo mne odohrava...

...a to ze sa mi neda spat, som myslela v noci..to ze si obcas vnedelu zdriemnem na pol hodiny, ma nevytrhne z biedy

.

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Chcem verit tomu, ze znova budem mat na zaciatku 8-ku

Post by dodoriven » 05 Oct 2019, 10:21

Cindika, odpoviem Ti, aj keď Tvoje otázky zase hovoria skôr o tom, že chceš najmä potvrdenie svojej pravdy a nie seriózne odpovede:

Ot.: ...preco pises,ze moja strava nie je dobra..ja som pomocou tychto stranok a navodov schudla 40.kg..ja si viem zostavit jedalnicek, teda si to aspon myslim

Odp.: Pozri na týchto stránkach bolo a stále aj je plno žien, ktoré schudli a schudli a opäť schudli, no žiaľ medzi tým pribrali, pribrali a opäť pribrali. O čom to hovorí?
a, Že buď len dietovali (t.j. po skončení chudnutia robili tie isté najmä stravovacie chyby ako pred dietovaním)
b, Že jedli v snahe schudnúť, menej ako potrebovalo ich telo, tzn., že síce chudli, ale zároveň si vytvárali silný jo-jo efekt a následné pribratie bolo viac než pravdepodobné.

Ty si písala, že si schudla 14 kg, teraz píšeš 40 kg, zároveň si písala, že si na prijme 7000 kj, keď Ti to bolo vytýkané, tak si udala 8000 kj (aj to je na 120 kg málo). No sú tu aj iné indície, napr. o zlom rozdelení stravy napr. večer len zeleninová polievka, potom ....
Tak mi teraz Ty povedz, čo si mám o tom myslieť ? (Bola to len rečnícka otázka - neočakávam odpoveď.) Je to dobrá strava ?


Ot. ..a preco si myslis ze sa neobetujem pre malu..
Ved s nou chodim vsade...ale to nikto nevidi, co prezivam pri tom...co sa vo mne odohrava

Odp.: Ja som nepísal, že si sa nikdy neobetovala pre malú, ale aby si "to" spravila teraz. Už tým, že si si "malú" osvojila a začala ju vychovávať je tam značná obeta atď, atď.
No ten stav ktorý je momentálne, nie je dobrý. Jednak poukazujem na vzájomný krik na seba a za druhé na Tvoj zdravotný stav (120 kg pri nízkej výške, extrémne silné emočné vypätie, nedostatočný spánok, trvalá nahnevanosť na seba a neváženie si seba a navyše písala si sama, že by si sa chcela dožiť..... atď, atď).
Takže tu nejde o to, či s malou chodíš všade, ale či robíš pre seba dosť, aby si sa aj o rok, dva, päť, bola ešte vôbec schopná sa jej venovať. No a tak to aj bolo myslené. Odeálna chôdza s palicami pre Teba doporučovaná -čo si napísala: "aby na mna vsetci v dedine poukazovali prstom a smiali sa, ze chodim s palicami? to radsej ......" Alebo ten úsmev do zrkadla... o to tu išlo. Aby si začala so sebou niečo robiť aj napriek smiechu okolia (a zlosti na samú seba), aby si to dokázala, ak už nie pre seba, tak pre malú.

V druhej časti vety máš 100%-tnú pravdu: Nikto nevidí čo sa v Tebe deje, čo prežívaš. To sa totiž ani nedá. Môžeme len na základe vlastných skúseností si to nejako predstavovať, domýšľať sa. Viem, že je to ťažké a preto aj tam boli tie moje slová, aby si to prekonala, ak už nie kvôli sebe, tak pre malú sa obetovať a začať niečo robiť k lepšiemu.


Ot.:" a to ze sa mi neda spat, som myslela v noci..to ze si obcas vnedelu zdriemnem na pol hodiny, ma nevytrhne z biedy "

Odp.: Aj keď toto nebola priamo otázka, odpoviem aj na to, lebo práve to je kameňom úrazu celého Tvojho problému. Nemyslím teraz spánok, aj keď ten je základom toho všetkého, ale TVOJ PRÍSTUP.
Pozri všetky veľké veci sa skladajú z množstva maličkostí, ktoré si ani neuvedomujeme. Ak by si k tomu všetkému občas zdriemla aj v sobotu a pokúsila sa sprvoti aspoň o ten úsmev, tak ver, že to má cenu. TY ALE MIESTO TOHO POKUSU O TEN MALÝ KRÔČIK, TO HNEĎ ZMETIEŠ ZO SCÉNY, """""LEBO TO MA NEVYTRHNE Z BIEDY""""""".


P.S.: Moja ponuka ale platí stále.

cindika
Posts: 4
Joined: 17 Sep 2019, 16:57

Re: Chcem verit tomu, ze znova budem mat na zaciatku 8-ku

Post by cindika » 05 Oct 2019, 11:17

Dodoriven: musim uznat, ze vies velmi dobre pisat, dobre sa to cita..

Ja viem, ze obcas pisem chaoticky...40 kg spm schudla pred 10 rokmi, ale potom prisli "horsie' casy...zacali sme proces adopcie, ktory bol velkym naporom na moju psychiku.
..potom mi zomrela mamicka, zmenila som miesto...vela veci,ktore som skratka nezvladla a zajedala som to sladkostami, je to pravda.
.potom som sa pokusila o novy zaciatok, kde som zhodila tych 14 kg a potom som to zase vzdala...som v tomto slaboch..no a potom ma zase zacala stresovat nova praca, co mi sposobila strasne problemy...jednak mam reflux, potom uz aj pri mensom strese som hned mala hnacky.
.ale to suvisi asi aj so stravou...priznaky bioli ako u syndromu drazdiveho creva...presla som na bezlaktozovu stravu...ale napr. musim obmedzovat vela druhov zeleniny co ma mrzi....

Co sa tyka prijmu, tych 7000 kJ som mala na zaciatku, potom som sa snazila si zostavit jedalnicek tak na cca 8000 kJ...ja viem, ze to nie je uplne dokonale ale nejako musim zacat..

...inak neviem preco si myslite, ze trosku cvicit na orbitraku nie je dobre...mna to bavi a radsej budem cvicit nieco, ako nic...ja chodim dost aj bez palic
..slapem 25 min zo stanice do.skoly...kopec scbidov do roboty, z roboty...ja sa neveziem pohodlne s autickom ale sa nacestujem, autobusom, vlakom, mhd...kym pridem do toboty, mam niekedy dost...

...ved preto.som zacala pre seba nieco robit, aj ked po krockoch, aby som tu bola aj o par rokov este..

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Chcem verit tomu, ze znova budem mat na zaciatku 8-ku

Post by dodoriven » 05 Oct 2019, 12:59

Cindi,
už som myslel, že Ti písať už nebudem, ale zmenil som názor, lebo vidím posun aj u Teba, hoci ešte stále sa nezameriavaš na to podstatné, ale ....

Ja som nikdy nepovedal, že cvičenie na orbitreku je zlé, (je to dokonca jeden z tých lepších prístrovov na cvičenie), no plne súhlasím s Mišelkou, že pri psychických poruchách, ale aj obyčajnej psychickej únave, je čerstvý vzduch a pobyt - pohyb v prírode tým najlepším lekárom a liekom. (Preto aj ten 5 minútový les má význam). No a paličky preto, že máš veľmi vysokú hmotnosť a sama píšeš o gonartróze, čiže precvičíš väčšiu časť tela ako samotnou chôdzou, spáliš o niečo viac kalórií a asi o 17 % menej namáhaš svoje kĺby. Navyše z paličkami dokážeš ísť rýchlejšie atp (tých dôvodov je ešte viac napr. bezpečnosť atp).
Samozrejmá vec, že keď sa nedá ísť do toho minilesa, alebo niekde inde, tak cvič aspoň na orbitreku.

Držím palce.

User avatar
Lenka6
Posts: 1646
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Chcem verit tomu, ze znova budem mat na zaciatku 8-ku

Post by Lenka6 » 07 Oct 2019, 03:18

Ahoj misela, to co si vo stvrtok napisala cindi bolo pekne vystihnute, ta podstata ... som si to ulozila aby som to mala stale na ociach pretoze sa to tykalo aj mna. Dakujem za tie myslienky.
39 rokov, 166cm
Image

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Chcem verit tomu, ze znova budem mat na zaciatku 8-ku

Post by misela » 08 Oct 2019, 08:58

leni, dakujem...len som zdieľala skúsenosti a pocity, ktoré si ešte matne pamatám a ak to, čo i len jednému človeku pomôže, môžem byť spokojná...ono už všetko robím v súlade so svojím telom, aby mi slúžilo čo najdlhšie, myslím, že som ho dlhé roky humpľovala, takže si zaslúži rešpekt a lásku...prestala som to robiť kôli chudnutiu a neprestanem s tým ani po schudnutí...

palice ma vytiahli z najvačších sr...k...bola to rada, od jedného známeho a sľúbila som mu, že to vyskúšam a vydržím denne mesiac...po 2 týždňoch som vedela, že to bol skvelý nápad a že na mňa perfektne funguje, konečne som sa prestala rýpať v sebe, v minulosti...svoju pozornosť som začala zameriavať von...dnes už s odstupom času vidím všetky výhody, už ich nebudem znova rozpisovať a vôbec to nie je o chudnutí...ak to vezmem len ako pohyb, ak sa pri chodzi zameriam na zapieranie sa do palíc - donúti ma to vystrieť sa a pekne zaberá okrem paží chrbáť a prsia...

cindi, písala si, že dosť chodíš...tu ide aj o to, že to bude tvoj čas, nebudeš sa nikam ponáhľať - na spoj, budeš len sama so sebou, alebo s osobou, s ktorou ten čas chceš stráviť...nie je podstatné, či budeš vonku 20 minúť, alebo hodinku - to závisí od teba, no budeš tam denne...aktuálne som sa vrátila k paliciam, nakoľko plávanie som musela kôli zime zrušiť a šport vo vnútri mi nedáva, to čo potrebujem - vzduch, prírodu, slobodu bez stien...vždy sa doma opýtam a ak nikto nechce íst, idem sama...nikto na mna nezazerá, napriek tomu, že už bývam na dedine a dokonca som už vlani začala stretávať ďalšie baby s palicami...cindi, možno aj ty niekoho inšpiruješ a na toho, kto si bude klepať po čele môžeš zvysoka vieš čo...len závidí, že ty si so sebou niečo začala robiť a on nie...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

cindi
Posts: 5829
Joined: 26 Jan 2007, 09:44

Re: Chcem verit tomu, ze znova budem mat na zaciatku 8-ku

Post by cindi » 08 Oct 2019, 11:54

Miselka: len ja sa po tme uz sama bojim chodit von a este k tomu do lesa..ja kym pridem domov z prace, je zial vecer..takze toto sa mi nepodari uz teraz v tomto obdobi nepodari zrealizovat cez tyzden....mozno cez vikend..ale musim si najprv kupit palice thumb2 tiez som citala o paliciach, ze je to ucinne na cele telo

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Chcem verit tomu, ze znova budem mat na zaciatku 8-ku

Post by misela » 08 Oct 2019, 12:04

cindi, napr. vcera som domov prišla o 19.30 (po práci som brala malú na plávanie, z plávania som ju hodila k babke, isla som na pilates, potom s malou cez obchod domov, kde som ju posunula synovi s dcérou - kôli úlohám, vyhodila som veci na balkon, obula sa a išla von s drahým,...dnes to vidím až na o cca 21.00 hod prechádzku, nakoľko tréning mi končí o 20.00 hod plus sprcha, cez obchod nepotrebujem ísť...tma má zas svoje čaro, hviezdy, svetlá, teraz už aj chlad a svieži vzduch a keby niečo, mám palice na obranu, lepšie ako kabelka s kameňom...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

cindi
Posts: 5829
Joined: 26 Jan 2007, 09:44

Re: Chcem verit tomu, ze znova budem mat na zaciatku 8-ku

Post by cindi » 09 Oct 2019, 15:35

miselka: v tom je ten rozdiel, ze ja nemam bohuzial kde nechat malu....sama nemoze ostat doma, je este mala na to...a moj manzel robi na smeny, takze sme casto doma same....okrem toho cas okolo 20,30-21,30 je cas na sprchu a ist spat pre dcerku.....no fakt to vidim iba cez vikendy asi...ozaj, staci ked si kupim trekingove palice? alebo musim mat nord walking....lebo tam je dost rozdiel v cene...na tie mi asi potom dlho nezvysia prasulky

inak, neviem, v akej dedine zijes Ty, ale ja zijem vo velmi zlej lokalita....ale ja by som sa v nasej dedine nesla prechadzat po tme...tam su sami Cigani a vselijaka zberba, hlavne vecer...a este aj utociace psy...mala som uz par skusenosti s nimi, a to ma nahanali na bicykli a za svetla...neviem, ako by som to rozdychala, keby som bola pesi :roll:

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Chcem verit tomu, ze znova budem mat na zaciatku 8-ku

Post by misela » 10 Oct 2019, 07:34

cindi, ak len 1/3 energie z výhovoriek presmeruješ na trvalú zmenu, máš šancu na úspech...

držím palčeky...

ps: moje stali do 15 e a boli v akcii, sú síce teleskopické, ale drahý mi musel jednu zafixovať napevno, nakoľko sa pokazilo srobovanie...ale to je jedno, neskladám ich a viem ich aj v takom stave prenášať v kufri auta...aj keby som si musela požičať palice z lyží...hlavne, že spĺňajú svoj účel..pútka som si dala dole, nalepila na ne reflexné nálepky...horšie sú koncovky, tie prederiem za cca 3 mesiace...v zime som chodila bez koncoviek a kovové špičky, ktoré sú bežne ukryté pod gumou mi zahrdzaveli...proste majú už svoje km odchodené...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Chcem verit tomu, ze znova budem mat na zaciatku 8-ku

Post by dodoriven » 10 Oct 2019, 08:45

Cindi, bezpečnosť je VŽDY na prvom mieste. Tam kompromisy nikdy nerob! Na začatie stačí aj víkend (veď nejako začať musíš). Paličky môžu byť aj turistické za 10 e.

Jediné čo mi vŕta v hlave je, či si nespomínala, že sa veľa nachodíš aj do práce atp? Nie je to síce ten najideálnejší spôsob........
......ale len tak premýšľam, že na privyknutie by to stačilo.

Stále tu ide o to, či chceš hľadať spôsoby, alebo .... ......a či chceš zmeniť svoj životný štýl -svoj život, alebo len ten život prekladať občastnými diétami.

Ak by si totiž začala meniť svoj životný štýl, t.j. sama začala hľadať SPÔSOBY (ako sa to dá, a "chytilo by Ťa to"), potom pravdu povediac, tie paličky by ani tam nemuseli byť vôbec (aj keď stále zostane, že je to na chudnutie asi No 1)

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Chcem verit tomu, ze znova budem mat na zaciatku 8-ku

Post by misela » 10 Oct 2019, 08:57

dodo, ja som tie paličky navrhla nie kôli chudnutiu, ale kôli psychickým problémom, bude to denne len a len jej čas, bude to jej denný stabilný bod, pre problémy so spánkom...a je to terapia zadarmo

u mna to na základe predchádzajúcej rady od známeho fungovalo úplne perfektne (každý deň aspoň 20 min minimálne mesiac a zistím, či mi to sadne, alebo nie), ibaže ja som do toho jednoducho išla, však som nemala čo stratiť - čo je mesiac v porovnaní s rokmi, ktoré mám pred sebou, nezavrhla som to hneď ako hovadinu - že to u mňa fungovať nebude a až na základe osobných skúseností dnes vidím všetky tie benefity...chalanisko bol tesne po rozvode v depkách, cítil sa zbytočne, nehodný čohokoľvek, nechcelo sa mu žiť, nevedel spávať - toto bolo aj mojou črtou, len tam bola nespokojnosť so zamestnaním, čo som tiež zmenila, ako náhle som si ujasnila príčinu svojich problémov - depky, nechuť chodiť medzi ľudí, tlačiť do seba sladké, spať som chodila niekoľko hodín po polnoci a o 6.00 hod som už bola na ceste do práce...videla som kde bol a kam sa dostal...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

Post Reply