Bojujem a znova vstávam do boja II.

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 05 Mar 2020, 07:10

Misela

Ja som práveže mala zle pocity z toho, že je tých KJ tak veľa.
Keď som chudla v tom 2007 s Mirom, príjem som mala nastavený tuším okolo 5.400 KJ.

Oproti tomu je to veľký rozdiel. Aj keď je pravda, že teraz mám o 29 kíl viac, ako keď som začínala vtedy chudnúť.

Nás tým príchodom domov si sa úplne trafila - proste všetko opadne, človek sa uvoľní, urobí si pohodličko...

Ale je pravda aj to, že niekedy dorazím až 15.30 domov a od obeda sú to 4 hodiny. Pridala som včera o 14.tej ešte banán pred odchodom domov, a zdá sa mi, že to trochu pomohlo - aspoň som si jedlo ako človek prichystala a zjedla pri stole, nie hltavo pojedla, ako inokedy...

Čo sa týka sladkého - som sama prekvapená, prišli aj vysoko stresové situácie, ale nemala som nič. Bude to asi aj tým, že keď bola chuť, tak hlavne na tú čokoládu a tá teraz našťastie vôbec doma nie je a doboškám a keksom čo majú deti som odolala.

Len aby sa zase nenašiel dobrák, čo tu čokaládu k nám zase donesie ☹️.


Asi by som potrebovala - teraz apelujem na teba, Dodoriven2 - znovu nejaké vyprovokovanie čo sa týka chleba - toho mám veľa a nabiehajú mi na ňom aj KJ aj sacharidy.
Vedela by som ho nahradiť doma robený ovsenym chlebíkom z tvarohu alebo bielkovinovym chlebíkom, ale nejako sa nemozem odhodlať, keď zacítim tu vôňu čerstvého rožka ... je po odhodlaní ☹️

Zacinam skutočne rozmýšľať nad tým, či by som si nemala najať nejakého domáceho výživového dozorcu, ktorý bude na mňa dupať a každý deň má kontrolovať... 😀

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by misela » 05 Mar 2020, 09:57

Gulinka,
píšem takto, prostredníctvom Mišelky, lebo sa mi zas už pár dní nedá dostať na fórum. Najprv si prečítaj, čo som Ti chcel poslať už minule:

Gulinka, občas to ,,ujde” každému z nás, (aj keď na tej jeho úrovni), lebo sme ľudia. A ak to neújde v súvislosti s jedlom, tak to ujde v súvislosti so správaním, myslením, či inak. Vtom by som problém nevidel. Problém nastáva, až keď je to príliš často a zvlášť ak nerobíme nič preto, aby sa to tak často neopakovalo. Sama už vieš, že chcenie samotné tu jednoducho nestačí, lebo to vedie len k tomu, že sa neustále po každom ďalšom neúspechu bude zväčšovať veľkosť výčitiek svedomia a z toho prameniaca frustrácia. Takže musíš nájsť taký mechanizmus, ktorý Ti bude vedieť reálne pomáhať odstraňovať danú závislosť. Čím ich bude viac, tým lepšie.

Poobedňajší ,,bod zlomu” je vcelku logická vec a má väčšinou 2 dôvody:
1, Nedostatok energie spôsobený nedostatočnými, alebo nevhodnými predchádzajúcimi jedlami. (Náprava je vcelku jednoduchá).
2, Psychickým uvoľnením (väčšinou z práce a vzťahov v zamestnaní).
To je ale náročnejší problém a treba sa (po psychickom vylepšovaní) obzerať aj na to doobedie a aj na ten príchod. Musí sa nájsť niečo, čo Ťa poteší natoľko, že tú náhradu vo forme rôzneho zajedania -jedania, jednoducho nebudeš potrebovať.
Už som to spomínal, no treba tu postupovať nielen formou zákazov, ale najmä formou pochvál (z) mikro úspechov.
(Predstav si seba ako dieťa, ktoré donieslo zo školy z jedného predmetu 5-ku a z iného 1-ku. Väčšinou tam býval krik za 5-ku. Ak tam bola rovnomerne hana a pochvala, tak už to bolo lepšie, no najlepšie by to bolo, ak by dieťa oveľa viac bolo pochválené za jednotku a bolo mu postupne ukázané, že aj v tom druhom predmete dokáže vynikať. No a takto by si sa mala správať k sebe pri tých prehreškoch). Jednak ísť na to represáriami cez tie chyby, no h l a v n e stavať na zvyšovaní chvály a sebavedomia = spokojnosti, pri tom úspešnom, kde si bola akokoľvek pozitívna.

Čas medzi olovrantom a večerou je veľmi malý (neviem kedy chodíš spať). Dochádza tam potom k preťažovaniu tráviaceho traktu, nadúvaniu atp. Pravdepodobne sa snažíš mať aspoň 12 hodín voľného času pre tráviaci trakt, čo je síce naozaj fajn, no to je vhodné si nechať až napotom, keď schudneš na požadovanú hmotnosť. Zatiaľ stačí, aby si večeru ukončila 2 až 3 hodiny pred spaním. Takže by som posunul večeru na 18.00 až 18.30 (3 hodiny po olovrante).
Keďže večera má byť ľahká, tak tam nemusí byť ani veľa objemu, ani veľa kalórií a ani nič čo je ťažko straviteľné.
Rovnako, ak by si tam mala po večeri (s patričným odstupom) nejakú ľahkú športovú aktivitu, tak to vôbec nevadí.

Drž sa.


Teraz to nové:
Takže ten banán považujem za menšie zlo, a preto je to celkovo dobré.
Aj tak by som sa ale snažil ísť ešte lepšou cestou, a to tak, že by si posilnila tie jedlá predtým, (vrátane pridania zdravého tuku). Ak je to možné, (ak sa to reálne dá, lebo to ja nemôžem vedieť), tak keď budeš vedieť, že prídeš neskôr domov, tak o ten čas posunúť to predchádzajúce jedlo, (alebo dokonca obe jedlá ???).
Týmto všetkým by si predišla jedeniu banánu medzi jedlami (zbytočné zaťažovanie celého tráviaceho traktu).

Ten ,,dozor” by som zatiaľ ja neriešil, lebo by to išlo skôr cez ten negatívny tlak na psychiku. Pokiaľ sa zlepšuješ, a to sa zlepšuješ, tak nič obdobné by som nerobil. Ak si dietologicky zhrešila predtým, denne a teraz raz za x dní a nabudúce to bude za x+1 deň, potom x+2 atď, tak potom je to, to najlepšie čo vôbec môže byť.

Domáci čo najviac celozrnný chlebík je výborná vec. Komplexných sacharidov sa netreba báť a ani znižovať ich príjem.

Maj sa pekne. Dodo
Last edited by misela on 05 Mar 2020, 10:31, edited 1 time in total.
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by misela » 05 Mar 2020, 10:29

Guli, riaď sa skôr pocitom spokojnosti...ak si unavená, hladná, nafúknutá,...tak ti niečo v strave v množstve, či v zložení nesedí...hlavne musíš byť v pohode...je tak veľa smerov, ktoré sa vzájomne vylučujú a tak ako mnohým jeden smer sedí, iní pri ňom nezvládnu ostať, lebo sa nerieši individualita - sú štúdie, kedy ľudia majú z toho istého jedla rôznu kalorickú výťažnosť - súvisí to s prácou inzulínu a črevných baktérii a to nehovorím, že ani rovnaká potravina nemá rovnakú kalorickú záťaž - závisí to od podmienok vzniku...preto ti nejdem radiť, čo máš a čo nemáš robiť, čo máš a čo nemáš jesť, nie som v tvojej koži...čo ale viem je, že ti stačí postupne (tak aby ťa to neobťažovalo a nevynakladala si enormné úsilie) vylepšovať to, čo aktuálne robíš smerom od aktuálneho životného štýlu k štíhlemu životnému štýlu...tvoj aktuálny stav je výsledkom minulosti, takže dnes a každý ďalší deň vieš zmeniť svoj budúci stav...

ak dokážeš doživotne existovať na 5500 kj, tak je to v poriadku príjem, ak nie, hľadaj inú cestu...ja som si to trošku komplikovala, lebo som jedla ako o 5 kg ľahšia ja...dnes to riešim už jednoduchšie - príjem mám v hraniciach 58kg (cieľová) a 80 kg (max prípustná váha) mišely - pod príjem nejdem, už si to viem ustrážiť cez hlad a veľkosť porcie podľa taniera (ak ho vrchovato naložím pričom viem približne množstvo prílohy, bielkovín, tuku a doplním to zeleninou som na 2500-3000 kj, už som zašla tak ďaleko, že svoj hranatý tanierik mám v práci aj u maminy, t. j. všade tam, kde častejšie jem), aktuálne si prevažujem raz cez týždeň a raz cez víkend a hodnoty mám fajn...takže ak sa budeš každý deň učiť jesť ako gulinka v tvojej cieľovej hmotnosti, po schudnutí už nemusíš nič upravovať, nič pridávať, nehrozí jojo z navýšenia, pôjdeš si jednoducho v už naučených koľajoch...

osobne by som si k banánu, alebo inému ovociu ešte prihodila hrsť orieškov, alebo jogurt, či syr...proste nejaký zdravý tuk, bielkovinu - nebudeš tak skoro hladná, nebudeš mať výrazný výkyv inzulínu a dá sa povedať, že budeš mať komplexné aj keď trošku menšie jedlo a nie snak...

ešte k čokoláde - to je jediná sladkosť, ktorú som ochotná zjesť - kakaové maslo, kakaový prášok, cukor, vanilka...dávam si ju denne k jednému jedlu, akutálne k raňajkám - hrsť čo je cca 20 - 25 g...čokoláda ma zdraviu prospešné minerály a antioxidanty a milujem ju...nakoľko ju mám denne, nejak nemám chuť v priebehu dňa na sladkosti a ak hej, opäť si dám kompletné sladké jedlo - to sa stáva tak 2x mesačne a má to na svedomí cyklus - menzes a ovulácia...

jedávala som 3 rožky...zmenila som to na 3 kaiserky...časom som si ich rozpolila a robila si obložené polky - na množstvo mi zázračne stačili najprv 4 polky - 2 ks (6 ks mi nevošlo na tanier) a neskôr už len 2 polky - 1 ks, ktorý som asi pred rokom zamenila za domáci celozrnný chlieb (pečiem raz týždenne z 1 kg - pšenica základ + naturálna ryža, či pohanka a semiačka - rôzne kombinácie, podľa toho čo doma mám a na čo mám aktuálne improvizačne chuť,... nezaberie mi to viac času, ako akýkoľvek iný celozrnný koláč - nalejem do foriem, nakrájam a namrazím a potom už len hriankujem) a dnes už si na rožky ani nespomeniem - nedám za ne eurá, nakoľko sú pre mňa nutrične prázdne...

alebo sa ešte dá, toto robieva kamarát - ak má na čokoľvek chuť a vie, že to vlasne jesť nechce a nepotrebuje, povie si, ok dám si zajtra a nechá to vyložené na linke - druhý deň, buď na to zabudne, alebo na gumový včerajší rožok, už nemá chuť...

držkaj sa
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

dodoriven3
Posts: 922
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by dodoriven3 » 28 Dec 2020, 09:20

Gulinka,
čas prehojí všetky rany
a po tmavej noci opäť svitne deň.
Ak čítaš tieto riadky,
ozvi sa nech viem,
či budeme opäť lámať klietky
a či sám na to zostanem.

User avatar
Lenka6
Posts: 1646
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by Lenka6 » 28 Dec 2020, 10:56

Ako si pekne napisal gulinke, hadam sa objavi :-)
39 rokov, 166cm
Image

dodoriven3
Posts: 922
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by dodoriven3 » 28 Dec 2020, 11:03

...tak mi išli myšlienky, no bolo by fajn keby sa ozvala.

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 25 Feb 2021, 17:38

dodoriven3

Keby som vedela, že ma tu čaká krásne veršovanie,
odpísala by som už dávno zopár slov.
Ostal si sám na to klietok rozbíjanie,
no môžme rozbehnúť znova zlých návykov lov.

Ako sa ti darí, ako sa ti žije,
našiel si už k sebe správny klúč?
Ako sa ti s touto ťažkou dobou bije,
či zažiaril ti víťazstva jasný lúč?

User avatar
Lenka6
Posts: 1646
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by Lenka6 » 25 Feb 2021, 18:57

Gulinka, vitaj naspat medzi nami. Ja stale spominam na Tvoje zdrave recepty aj si tu mala temu gulinkine potraviny. Som si to prezerala. Bolo by fajn ozivit opat svoje temicky :-) Aj ja by som sa pridala s receptami mozno neskor :-) A basnicka vydarena aj lúče slnečné nás všetkých dnes hriali :-)
39 rokov, 166cm
Image

dodoriven3
Posts: 922
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by dodoriven3 » 26 Feb 2021, 06:00

Ahoj Gulinka,
som rád, že si sa ozvala (len aby nedošlo k nedorozumeniu, niekoľko mesiacov po mojej odpovedi som stratil prístup do starého emailu, a tak som sem vyvesil nový: dodoriven@zoznam.sk) a že môžeme pokračovať v rozbíjaní klietok.
Ako si si už istotne všimla, je to tažké, pretože ak aj nájdeš spôsob ako sa z klietky dostať, dlho si víťazstvo neužiješ, lebo onedlho zisťuješ, že sa nachádzaš v inej klietke...
Aj keď to tak vyzerá, ver mi, že to nie je sizyfovská práca...

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 27 Feb 2021, 08:47

Lenka6

Ako vidím, aj jedno verné slniečko ešte hreje tieto stránky thumb2

Ako sa máš? Pokiaľ si správne pamätám, žila si s priateľom a varila si aj jemu, ako sa vám spolu darí, ešte tvoj prštek nezdobí okrúhly prstienok?
A ako si na tom s chudnutím, podarilo sa ti za ten čas niečo zhodiť, zmeniť nejaké návyky? Ako papáš, počítaš si kalórie, alebo len tak zdravým rozumom odhaduješ porcie?

Ako to tu teraz na stránke vyzerá, aj tu niekto aktívne chudne? Samozrejme, okrem teba, pretože ako ťa poznám, ty si veľká bojovníčka a určite bojuješ ďalej a nevzdávaš to.

A k tým receptom, veru by sme mohli spolu nejaké nové preskúšať, či stoja za to, aby zaberali stránky internetu thumb1. Na Vianoce som dostala aj knižku s fitness receptami od popredných osobností z oblasti stravy a cvičenia, no musím priznať, že je to tak 50% na 50% sklamanie, kedže väčšinu knihy tvoria fotky a stručné popisy ľudí, ktorých si môže každý vyhľadať na internete a preštudovať.

Budem rada, Lenka6, ak dáme hlavy a variešky dokopy a niečo zdravé spolu pokuchtíme thumb2 thumb2

User avatar
Lenka6
Posts: 1646
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by Lenka6 » 27 Feb 2021, 13:45

Gulinka ahoj :-)

Ano zijem s priatelom v domceku na Zahori od minuleho leta. Ziskala som aj zahradku. Takze sa budem ucit pestovat :) Zatial mi v tom pomaha priatelova mamina, ona sa vyzna do zahradky. Zatial nie svokra, cize prstienok este nemam. A ano, varim nam obom, ale bavi ma to. Skusat nove recpety. Tiez sme dostali na vianoce 2 veganske kucharky od jednej znamej slovenskej blogerky. Vcera som prezerala recepty a pacia sa mi, vacsina su typicky slovenske jedla prevedene do rastlinnych verzii. Urcite budem skusat a ked sa mi nieco vydari aj tu pozdielam s Vami.

Čo sa tyka mojho chudnutia, stale mam velku nadvahu ale uz som aj nieco schudla. Nepocitam si kalorie. Chcela som sa naucit hlavne jest ako clovek primerane porcie. Predtym som zvykla si nalozit aj viackrat, najma polievku aj 3x. Som sa prejedala. Kupovala si na tajnasa sladosti. To este ked som byvala s maminou. Bola som nespokojna. Ale hladala som cestu z toho zacarovaneho kruhu a stale sa ucim. Takze zmenila som navyk, dat si iba jednu porciu. Aj ked mame polievku, dame si tú a neskor druhe. Aj sladkost si povolim, ale s mierou a nieco zdravsie. Zatial tri tyzdne vkuse sa drzim bez prejedania a citim sa dobre. Aj ked vaha nesla rapidne dole. Teraz si skor zvykam na tie nove navyky. Este mi robi problem vyjedanie popri vareni, alebo len tak si chodim nieco zobkat pomimo. Tak teraz to doladit. Tolko ku mne. Teraz posledne dni som sice viacej v zahradke ale vela som chodila na prechadzky plus beh obcas.

Pisem si tu asi skor pre seba , zavše niekto zareaguje, ale nie je to tu moc aktivne ale aj chapem ze kazdy mame svoje povinnosti aj ze ine socialne siete su viac in ako toto forum asi.

A tebe sa ako dari gulinka. Chces sa k nam pridat teda? A trosku toto forum ozivit? :D Mozno sa aj viaceri pridaju :)
39 rokov, 166cm
Image

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 28 Feb 2021, 00:58

dodoriven3

Dodoriven3, ak sa my dvaja niekedy spolu raz naživo stretneme, donesiem ti darček .

Malý zápisniček na tie tvoje heslá thumb1

Píšeš dosť pesimisticky o tých klietkách, jooj, žeby zlé skúsenosti z úteku jednej do druhej?
Nežijem v predstave, že sa dostanem z klietky a budem slobodná. Viem, že vždy tá klietka bude za mnou a bude odomknutá čakať, že sa do nej vrátim. Tak som sa vrátil do tej klietky s čokoládou po tom, ako som, aj s tvojou pomocou, ju otvorila.
Prišiel stres a cúvla som dozadu, dvierka sa zavreli a trvalo mi zase niekoľko týždňov, kým sa začali pomaly otvárať. Potom sa mi podarilo zase dostať von, potom som zase cúvla dnu a von a dnu a von a dnu a čoraz viac sa mi podarilo ostať vonku dlhšie toothsmile , teraz som na takej úrovni, že nie som dokonale slobodná od tejto závislosti, ale viem sa už slobodne dostať von bez nejakých vážnych ťažkostí a keď aj občas cúvnem späť, dvierka sa len privrú, nezamknú, takže viem, že sloboda je na dosah a dokážem sa uspokojiť s malým kúskom čokolády a znova pár dní pobudnúť vonku ako slobodný človek thumb2


Čo sa mi viac podarilo za ten čas, čo sme si nepísali, bolo nárazovo otvoriť a podržať otvorené dvierka v kávovej klietke. Nebolo to ľahké otvorenie, skôr by som to opísala ako rovný priamy náraz celou silou hlavy do dverí, ale už som cítila, že som dosiahla hranicu, pri ktorej už som vyslovene škodila svojmu zdraviu. Túto klietku sa mi darí držať viac otvorenú ako čokoládovú, nehovorím, že necúvnem, najmä keď je ťažký deň v práci, alebo som napätá a príde taká obrovská chuť na dobrú kávičku :roll: .
Kávu ako doplnok energie som nahradila zeleným čajom.
A kávu ako chuť niečoho horkého som nahradila carrom.

Dokonale otvorenú mám klietku s cvičením, cvičím poctivo už od vianoc každý jeden deň, vynechala som asi tri krát zo zdravotných dôvodov, ale dovolím si tvrdiť, že táto klietka je nielen otvorená, ale dokonca sa mi veľmi páči takáto thumb1

Klietka s jedlom sa otvárať nejako nechce. Asi zhrdzavel zámok -nareky- . Viem, že aj túto by som mala rozbiť priamo hlavou, ale asi bolo toho rozbíjania naraz tak veľa, že táto klietka sa zatiaľ ešte ani nezachvela.
Ale nie je všetkým dňom koniec.

A potom mám veľmi veľa malých klietok, niektoré veľmi nepríjemné klietky, ktoré by som potrebovala pootvárať a porozbíjať, ale tie radšej písať nebudem.

Takže plánom je začať pracovať na tej jedlovej klietke, aby som dokázala mať normálne porcie, neprejedať sa, nevyjedať, zmestiť sa do denného príjmu a spustiť tým zároveň aj znižovanie váhy. Cvičením sa už telo spevnilo, tak by sa patrilo ho teraz aj trochu zúžiť toothsmile

Akú klietku teraz rozbíjaš ty?
A darí sa ti to?

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 28 Feb 2021, 01:18

Lenka6

Vy ste vegani? Teeeda, to si teda ešte to spoločné varenie rozmyslím, lebo by som bola pri tebe hladná toothsmile toothsmile toothsmile

To je super, že máš teraz domček ( ticho a úprimne teraz v dobrom závidím ), už len ten pohyb v záhradke, ktorý si predtým nemala, isto tento rok urobí zázraky thumb2
a vlastná zeleninka ani nehovorím xmrkvax xmrkvax xmrkvax

Čo sa týka fóra, tu je mŕtvejšie už dlhé roky. Možno to tu Mirko oživí, hlavne teraz, keď je toľko ľudí doma zatvorených.
Joooj, hrozné časy, tieto domáce väzenia, byť doma nie je také strašné, ale byť doma a mať prístup do kuchyne s jedlom je ten problém xmurx

Máš v tomto výhodu tej záhrady, teraz bude treba zamakať, budeš neustále v pohybe ( veď treba aj budúcej svokre ukázať, že budeš nielen dobrá manželka, gazdinka, ale aj ( hľadám vhodný výraz toothsmile toothsmile toothsmile toothsmile ) záhradnička??
Proste že si šikovná Lenka6, ktorá dokáže všetko thumb1

A k tým trom týždňom, čo sa ti darí stravu držať v medziach "normálnosti" ti srdečne gratulujem, nie je to ľahké a pochopí to iba človek, ktorý má rovnaký problém ako ty, aké je to ťažké prekonať chute, prekonať samu seba a neustále sa kontrolovať, opakovať si, že si nedáš a vzdať sa toho, čo ti chutí, alebo prikázať rukám, že NIE!!! druhý krát sa polievka naberať nebude!

Si statočná a verím, že týmto správnym chodníčkom, na ktorom si, pôjdeš ďalej až do úplného cieľa.
Budem kráčať vedľa teba a tíško ťa sledovať,thumb2

amanda.k.
Posts: 4492
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by amanda.k. » 28 Feb 2021, 07:40

gulinka teším sa že ťa vidím ale konkrétne teraz ako si na tom ? robíš či doma si ? schudla si či pribrala ? básnička pekná

User avatar
Lenka6
Posts: 1646
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by Lenka6 » 28 Feb 2021, 19:44

Gulinka, ďakujem pekne aj ja Ti prajem, aby si si splnila to, po čom túžiš, aby sa Ti k Tvojmu cieľu podarilo dostať. A potom aj k ďalším :)
39 rokov, 166cm
Image

Post Reply