Jogurt - domáca výroba

Diskusia o tom, čo variť, piť, jesť. V tomto fóre sa prevažne diskutuje o receptoch, čo komu chutí, čo radi varíme.
Post Reply
User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Jogurt - domáca výroba

Post by tini » 16 Oct 2012, 11:44

ahojki janica, robila som aj acidko, ale sa mi to nechce, lebo u nas sa toho zas na kila nepije, resp. piju to najma deti, ja obcas. A normalne sa to spravilo, vyskusaj. Viem, ze aj ivaza to robila. ja som mala aj tu hubu do kefiru, ale nejak som to nestihala pit..
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

mara
Posts: 1
Joined: 02 Dec 2012, 11:31

Re: Jogurt - domáca výroba

Post by mara » 04 Dec 2012, 10:13

ahojte,,,robila som prvýkrát jogurt,,,spravil sa hustý, ale keď som ho nabrala do misky a premiešala spravilo sa z neho skôr husté mlieko....viete mi poradiť kde bola chyba? Robila som ho s plnotučného mlieka v krabici a jogurtu sabi nízkotučného (iba taký som mala doma)

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Jogurt - domáca výroba

Post by tini » 04 Dec 2012, 10:41

podla mna to bude tym nizkotucnym jogurtom. Skus pouzit nejaky normalne tucny biely, typu hollandia, alebo aj smotanovy coop jednota, ale toho staci polovica jogurtu na 2l mlieka. A jogurt je husty a super.
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

velly
Posts: 16
Joined: 22 Aug 2010, 18:49

Re: Jogurt - domáca výroba

Post by velly » 14 Aug 2013, 12:47

tak ja sa môžem po mojich experimentoch len pridať do diskusie:)

jogurt používam hociaký, len nech obsahuje živú kultúru. skúšala som už aj rajo nízkotučný, aj lidlové, aj kauflandové aj iné. jedinou mojou špeciálnou prísadou je scedená tibetská huba. kto ju doma "pestuje" a robí si kefír, má vyhraté. mlieko zohrejem, po ochladení pridám jogurt a asi pol hrnčeka tohto kefíru, zamiešam. to celé dám do rúry na cca 60 stupňov. áno, vyzráža sa mi to trochu hore, ale prebytočnú "vodu" vylievam postupne, naberačkou. jogurt občas premiešam a nechám v rúre niekoľko hodín (cca 3) a potom len vypnem program a nechám tam až do noci (keď si jogurt pripravujem doobeda). na noc ho už dám do chladničky.
robím však ešte aj ochutené varianty. keď vypínam rúru, nasypem do ňho škoricu, vanilku, kakao, kokos, ovocie alebo hocičo, čo si vymyslím.
v poslednej dobe som sa nadchla pre variantu s medom toothsmile

a ľudia sa potom čudujú, prečo každé ráno s radosťou skáčem z postele - pri takýchto raňajkách to inak nejde:)

User avatar
hexe
Posts: 5048
Joined: 07 Apr 2010, 17:42

Re: Jogurt - domáca výroba

Post by hexe » 18 Aug 2013, 19:18

velly no na mňa trochu zložité, ale som sa musela pri tej poslednej vete usmievať, krásne optimistické xclapx
Image
Najvyššia váha: 80 kg - 1.1.2010
Najnižšia tu na fóre: 69 kg - 27. 11.2010
Začiatok leta: 76 kg Koniec leta: 71 kg
Začiatok jesene: 71 kg Koniec jesene:

sarittna
Posts: 3
Joined: 30 Aug 2013, 10:10

Re: Jogurt - domáca výroba

Post by sarittna » 30 Aug 2013, 10:13

Milujem mlieka vlastnej výroby!

Post Reply