hypotyreoza -znizena funkcia stitnej zlazy

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Sona1967
Posts: 3
Joined: 08 Jun 2011, 18:38

Re: hypotyreoza -znizena funkcia stitnej zlazy

Post by Sona1967 » 08 Jun 2011, 18:41

Našli my štitnu žlazu z ktorej priberám i ked obmedzujem jedlo ..chcela by som poprosiť či nemá niekto s tímto skusenosť lebo do najbližšiej kontroly by som chcela schudnuť a neako my to nejde ..dakujem

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: hypotyreoza -znizena funkcia stitnej zlazy

Post by tini » 09 Jun 2011, 06:31

Sona ahojki, napis, ako sa stravujes.. mozno treba nejak zmenit a nastavit jedalnicek. Urcite sa da aj pri stitnej chudnut, su tu take baby, ono pri liecbe mozno aj nejaky cas trva, kym sa telo nastavi.. ale nemozne to nie je.. takze nebooooj..
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: hypotyreoza -znizena funkcia stitnej zlazy

Post by Ani » 09 Jun 2011, 10:07

Soni, ja mám tiež šž (hypotyreózu), začala som brať lieky, teraz je druhý týždeň. Ja dúfam, že keď sa mi stabilizujú hormóny pôjde to normálne dolu, verím tomu. Sú tu kočky čo schudli a sú v pohode. Ty tiež berieš lieky? Od kedy a akú dávku? Ja beriem l-tyroxín 50.
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

Sona1967
Posts: 3
Joined: 08 Jun 2011, 18:38

Re: hypotyreoza -znizena funkcia stitnej zlazy

Post by Sona1967 » 13 Jun 2011, 19:24

čaute baby. mam 44 vyška 164 vaha 92kg v 42 som mala 70 kg pred asi polrokom my zistily šž beriem lieky theroxin 50 ale doktorka my povedala ze ju uz mam viac ako 2 roky..tie dva roky som rocne pribrala 10kg moj jedalnicek ranajky obed ..neveceriam uz 10 rokov.priberam aj z vody pecivo a chlieb som vylučila a vaha ide aj tak hore. som stoho krepy.

User avatar
apolenka
Posts: 27547
Joined: 18 Apr 2007, 14:19

Re: hypotyreoza -znizena funkcia stitnej zlazy

Post by apolenka » 13 Jun 2011, 19:41

Sona vitaj a hoď jedálniček, čo jedávaš. Zrejme škrtíš jedlo a preto si šetrí zásoby a nechudneš. Ideš na núdzovom režime.
vek: 48, výška 164 cm, najmenej 57 kg/, cieľ 60 kg /dátum? - hlavne nastálo
Váha 9.7.2012 - 66,8 kg.
Ide to veľmi ťažko, ale nádej zomiera posledná. A ja chcem zvíťaziť sama nad sebou.

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: hypotyreoza -znizena funkcia stitnej zlazy

Post by tini » 13 Jun 2011, 20:03

sona ahojki, no ja si myslim to co apolenka. Ze jedavas malo, co ale pre organizmus dobre nie je. Metabolizmus sa spomalil velmi, a tym padom setri jak blazon a aj z toho mala co jes, uklada.. Ale neboj, je z toho cesta von, a sice pravidelne jedenie kazd 2-3hodky, vyvazena strava.. pomaly sa metabolizmus rozhybe a aj chudnut zacnes. Len hlavne nie ze vylucit chleba a vecere, to je absolutny nezmysel, len Ti to skodi. Skus si o tom cosi prestudovat, aj tie clanky o chudnuti, najdes tam kopa dobreho materialu na premyslanie..
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Sona1967
Posts: 3
Joined: 08 Jun 2011, 18:38

Re: hypotyreoza -znizena funkcia stitnej zlazy

Post by Sona1967 » 16 Jun 2011, 20:13

caute baby. Môj jedalniček:
7:00 rano my doktorka odporucila sladke ranajky, čo ja vôbec nemusim,nemam rada sladkosti.ale premozem sa s croisantom.
9:00 šunka,ladový šalat a syr.
12:00 obed čo navarím ale buď prílohu zo zeleninou alebo maso zo zeleninou.
16:00 ovocie alebo syr šunka.
cvičit nemozem lebo som po ťažkej operacii ale v pohybe som stale v jednom kole.
chcela by som vás poprosiť či by ste my nezostavili týždenny jedálniček aby som bola trošku v obraze.
Určite v niečom robim chybu..nepijem len fajčim!!!

zlatica
Posts: 3
Joined: 08 Sep 2011, 16:40

Re: hypotyreoza -znizena funkcia stitnej zlazy

Post by zlatica » 08 Sep 2011, 16:54

ahojte,na hypot. sa liečim 6 rokov a od vtedy som pribrala 38 kg.Ľudia ma nepoznajú,nezdravia a keď,tak len vytreštia oči a..hanbím sa,robím v Rakúsku a tak som si toho roku povedala ..a dosť.Začnem sa hýbať a musím to zmeniť.Keďže v AT mám dobré podmienky na správnu životosprávu,rodina sa mi snaží cez tie tri týždne, čo som tam, kupovať všetko nizkotučné a sladkosti vôbec nejem.Idem rýchlu chôdz/keďže vážim 113kg,mám 48 rokov a 169cm výška/behať nevládzem stále,tak to striedam od marca pravidelne ráno 2hod. večer 2 hod.buď chôdza s palicami alebo bicykel.Do dnešného dňa sa mi podarilo schudnúť..nič 3-4kg a to je podľa mňa akoby nič.trápim sa ,dietujem,lieky 100mgEuth.pravidelne užívam,pri poslednej návšteve u endokrin.-výsledky veľmi uspokojivé, ale čo s tou obezitou? sa mňa pýta lekár,keď mu poviem, že nemám čo upravovať na strave, že športujem 2xdenne, neverí. Neviem na koho by som sa mala s tým mojim telom ešte obrátiť,keďže som zdrav.s. a poznám v našom meste v nemocnici lekárov, prešla som už rôznymi vyšetreniami a nič, v celku som zdravá,len ....
pozdravujem všetkých, ktorí sa trápia tak ako ja a držím palce pri chudnutí
zlatica :( :(

zlatica
Posts: 3
Joined: 08 Sep 2011, 16:40

Re: hypotyreoza -znizena funkcia stitnej zlazy

Post by zlatica » 08 Sep 2011, 16:58

ešte som nenapísala, že ráno prejdem 12-14km a večer tiež tú istú trasu ku Dunaju,takže každý deň dám 24-25km,je to normálne,že nič?zlatica

User avatar
kajka45
Posts: 8603
Joined: 16 Jan 2008, 22:18

Re: hypotyreoza -znizena funkcia stitnej zlazy

Post by kajka45 » 08 Sep 2011, 17:19

zlatica : preštuduj si články v Častých otázkach - napísaných zeleným, pri chudnutí je doležitá STRAVA,aj cvičenie je fajn thumb2 drž sa a vitaj ;)

User avatar
apolenka
Posts: 27547
Joined: 18 Apr 2007, 14:19

Re: hypotyreoza -znizena funkcia stitnej zlazy

Post by apolenka » 08 Sep 2011, 17:29

zlatka ja by som to odhadovala na málo jedla a veľa pohybu. Telo nahodilo šetriaci režím. Skús hodiť jedálny lístok aj s gramážou potravín a napísať presne pohyb. aktivity. Uvidíme, na čo prídeme. A dostatočne aj piješ?
vek: 48, výška 164 cm, najmenej 57 kg/, cieľ 60 kg /dátum? - hlavne nastálo
Váha 9.7.2012 - 66,8 kg.
Ide to veľmi ťažko, ale nádej zomiera posledná. A ja chcem zvíťaziť sama nad sebou.

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: hypotyreoza -znizena funkcia stitnej zlazy

Post by tini » 08 Sep 2011, 21:34

zlatica, fakt to moze byt ako pise apolenka, skus presne napisat, co jedavas, kolko a kedy, jedalnicek jedneho dna. Pohybu mas zda sa ozaj dost.
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

zlatica
Posts: 3
Joined: 08 Sep 2011, 16:40

Re: hypotyreoza -znizena funkcia stitnej zlazy

Post by zlatica » 09 Sep 2011, 09:07

Ahoj Tini,som rada,že si môj príspevok niekto všimol.Tak môj jedálniček je nasledujúci: ráno zoberiem tbl a o pol hod. si zalejem nízkot.mliekom corn flakes alebo 1graham.rohlík s chudou šunkou a zelenina,tú mám rada/parad.,papr.,červená kapus.,a cviklu zbožňujem,dávam si ju skoro ku všetkému,hoci mám aj inú zeleninu/.Kávu nepijem,čaj nemám rada,tak kakao k rožku ale len trocha granka,okolo 10hod.si dám jablčko a keď som hladná veľmi,tak aj nízkot.jogurt. Obed je stále mäsový a rybová,kur.prsia na prírodno so zeleninou,bez ryže,zemiakov a rybka na masle ...Po obede o 16hod. zase niečo ľahké jogurt,celozr.žemľa so šunkou a zelenina,jogurt mám na výber a je to každý deň iné a o 18h.si očistím kaleráb, alebo mrkvu...a papkám.Podotýkam,užívam potraviny nízkotučné,pohyb ako som rozpísala,že keď kráčam rýchlo,celý zadok sa trasie a nič... :( :( :(
Ja si myslím, že mne niet pomoci ale neviem sa zmieriť s predstavou,že už som v rokoch a tak to už musí byť ,to neberiem.
Pozdravujem vytrvalcov
Zlatica

User avatar
apolenka
Posts: 27547
Joined: 18 Apr 2007, 14:19

Re: hypotyreoza -znizena funkcia stitnej zlazy

Post by apolenka » 09 Sep 2011, 09:43

zlatka takže viditeľne málo ješ!!! Hlavne máš málo bielkovín. Preštuduj si na úvodnej strane články o chudnutí a mrkni aj vzorové jedálničky. Uvidíš, že si hlboko pod príjem. Hlavne s tým pohybom. Telo máš nastavené na šetr. režim. Máš aj málo sacharidov. Takže musíš poracovať riadne na jedle. Uvidíš, že sa to potom pohne smerom dole. S tým pohybom tiež uber. Nemá to zmysel toľko chodiť denne. Okrem toho telo potrebuje regeneráciu a oddych. Tu máš linky
https://www.chudnutie-ako.sk/ako-schudnut/
https://www.chudnutie-ako.sk/jedalnicek-na-chudnutie/ - tohto sa ale nedrž. Je len na inšpiráciu. Hore si vypočítam svoje BMI a uvidíš, koľko asi treba jesť. Nech sa ti darí.
vek: 48, výška 164 cm, najmenej 57 kg/, cieľ 60 kg /dátum? - hlavne nastálo
Váha 9.7.2012 - 66,8 kg.
Ide to veľmi ťažko, ale nádej zomiera posledná. A ja chcem zvíťaziť sama nad sebou.

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: hypotyreoza -znizena funkcia stitnej zlazy

Post by tini » 09 Sep 2011, 14:36

Ahojki zlatica, no ja si teda myslim, ze pes bude zakopany prave v slabom jedalnicku, prestuduj si clanky, a zadaj do BMI svoje udaje, aby si vedela, kolko mas jest. Nejaky cas by si mohla aj ratat a vazit, aby si sa dostala na nejaky primeranejsi vyssi prijem. Ja viem, ze Ti je divne, ze mas pridat, ked chces chudnut (preco, to je tiez v clankoch aj mirovej knihe tu na stranke). Ide v skratke o to, ze ked telu davas malo jedla, vyhodnoti to ako stav krizy, a spomaluje metabolizmus, setri, nepusta tuk, hoci ho ma aj vela. Von z tohto kruhu je navysit vyvazenu stravu, a tak vlastne presvedcit telo, ze sa nemusi bat a ze nemusi setrit s energiou, dokonca moze spotrebuvat aj tuk. A to sa stane tym, ze mu priebezne dodavas dostatok energie. Ty si si stav nechtiac aj zhorsila tym, ze este aj pri tom nizkom prijme si mala vela pohybu, o to viac sa telo vybicuje v tom setreni.

nasledujúci: ráno zoberiem tbl a o pol hod. si zalejem nízkot.mliekom corn flakes alebo 1graham.rohlík s chudou šunkou a zelenina,tú mám rada/parad.,papr.,červená kapus.,a cviklu zbožňujem,dávam si ju skoro ku všetkému,hoci mám aj inú zeleninu/.Kávu nepijem,čaj nemám rada,tak kakao k rožku ale len trocha granka,
ranaky vajn, aj ked mozno by si mohla aj nejake celozrnne chlebiky ci zemlicky skusit, mozno aj viac. corn flakes nie su teda vhodne pri chudnuti - skor ovsene ci ine vlocky. corn flakes su z kukurice, nie su celozrnne, je tam slad zvacsa - to su dovody, preco nie. A mlieko pokojne polotucne

okolo 10hod.si dám jablčko a keď som hladná veľmi,tak aj nízkot.jogurt.
treba aj ovocko, aj jogurt (opat NIE nizkotucny!!!), aj ovsaky alebo daco podobne
Obed je stále mäsový a rybová,kur.prsia na prírodno so zeleninou,bez ryže,zemiakov a rybka na masle
preco vynechavas prilohy?? To nie je dobre, treba pridat primerane bud nieco celozrnne - ryzu, pohanku, cestoviny, alebo aj zemiaky

...Po obede o 16hod. zase niečo ľahké jogurt,celozr.žemľa so šunkou a zelenina,jogurt mám na výber a je to každý deň iné a
ak mas jogurt, treba zas aj pomaly sacharid k tomu

o 18h.si očistím kaleráb, alebo mrkvu...a papkám.Podotýkam,užívam potraviny nízkotučné,pohyb ako som rozpísala,že keď kráčam rýchlo,celý zadok sa trasie a nič... :( :( :(
a veceru preco nemas??? a druhu veceru?? ako casto jedavas??

No neboj sa, pomoci Ti je, len musis zacat vyvazene papat a pravidelne kazde 2-3hodinky. Mas velmi hladovy jedalnicek, to ti podla mna ani na minimum 5500 nevyjde, sa mi zda. Uplne ti chybaju akekolvek zdrave tuky (iba ak v tej rybke sa obcas mihne), bielkovin je malo, ale aj pomalych sacharidov. Jednoducho hladujes - a preto nechudnes.. Nastuduj si teoriu, uvidis, o oco ide, pojde to!!
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Post Reply