Co mam urobit - Mary

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Post Reply
dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Co mam urobit - Mary

Post by dodoriven3 » 24 Nov 2020, 09:16

Myslím, že dnes sú choré a pomýlené nielen tie médiá. xbeex q

User avatar
Houmi
Posts: 440
Joined: 19 Aug 2010, 14:14
Location: Brátyslava, nééé?

Re: Co mam urobit - Mary

Post by Houmi » 24 Nov 2020, 09:22

Mary, prepáč :-)
Hmm, neviem, či by som chcel žit naveky.... Vieš, aké to bude super si poležať, podrkotať s chrobáčikmi, červíčkami.... :-D
Nooo, zatiaľ nás len čipujú :-D toothsmile .

Btw. oriešky su fajn, ale ja ich jem max do 15:00 :-) potom uz take nejedávam...
Držím ti palce....

User avatar
Helka
Posts: 1603
Joined: 01 Jun 2012, 20:10

Re: Co mam urobit - Mary

Post by Helka » 24 Nov 2020, 11:02

Dodo, nepoplietol si to, písala som to ja Amande ohľadom zloženia jej stravy. Bolo to v nedeľu v téme u Bailee, takže to s tvojou pamäťou nebude ešte také zlé. toothsmile
68 rokov, 163cm
01.2014 - Váha:66kg, Pás:70cm
07.2021 - Váha:77kg, Pás:71cm

"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Co mam urobit - Mary

Post by dodoriven3 » 24 Nov 2020, 12:35

Helka, je to síce, akokeby si Quasimodovi odobrala jednu pehu, ale aj to poteší.
Prajem pekný deň.

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Co mam urobit - Mary

Post by amanda.k. » 24 Nov 2020, 13:43

mary hlavne aby bolo komu...teda aby žili- muž ???ťažko....deti...zaťovia... vnúčence

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Co mam urobit - Mary

Post by dodoriven3 » 24 Nov 2020, 13:57

Netreba si s tým lámať hlavu. Pretlakové komory existujú bezmála 200 rokov a ani u nás to nie je novinka. Pred niekoľkými rokmi som síce videl fantastické výsledky u mongoloidných detí (ja sa v tých diagnózach nevyznám, poznám lepšie len Downov syndróm...), no skracovanie telomérov zastaviť nevedia. A ,,omladenie" nejaké tam určite je, no rovnako ako po pouźití kryokomory, alebo dokonca aj sauny. No ak by si mala v tých troch zariadeniach stráviť celý život, keby si ho aj predĺžila 10 x , tak na čo Ti je taký život.

User avatar
mary
Posts: 1270
Joined: 16 Nov 2006, 10:49

Re: Co mam urobit - Mary

Post by mary » 25 Nov 2020, 08:34

Ale ved jasne, ze tu nechcem byt naveky. Skor by sa mi pacila myslienka, ze si niekam lahnes a ono ta to vysetri a nemusis sediet u lekara.... Mna ta komora laka, ci by vedela nieco urobit s mojim tinitusom.

Za vcera sa musim priznat, ze som jedla sladkosti :roll:

Mam problem s rehabilitaciou. Neviem kedy jest: cvicenie mam o 13:30 a nemozem byt najedena. Desiatu mam o desiatej a akurat na jednu mi vychadza obed. Ked si dam banan s orieskami o dvanastej, tak mi to nestaci a ked nejem vobec, tak je to horsie. Raz som nic nejedla pred cvicenim a skoro som odpadla. Ale dnes cvicim naposledy, este 4 krat rebox a rhb mam za sebou. Potom uz len doma sama.

Mne vyhovuje, ked mam presny plan a odskrtavam, len potom riesit vynimky mi vie pokazit cely plan. Ci sa to tyka jedla, ci cvicenia.
55r/167cm

"Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. "

cieľ 70kg

Image

User avatar
Houmi
Posts: 440
Joined: 19 Aug 2010, 14:14
Location: Brátyslava, nééé?

Re: Co mam urobit - Mary

Post by Houmi » 25 Nov 2020, 08:46

Mary, sladkosti su super... :-)
Ja som niekde na tytrubke (YouTube) videl také video, ako oklamať svoje zmysly....
Taká baba mala na stole svoje obľúbené nezdravé jedlá a potom extrémne zdravé...
A napríklad si pichla pod nos klobásku, dlhšie ju voňala a potom si rychlo odkusla z mrkvy... :-D :-D
Tak ktovie, či to tak nefunguje :-)

Ja by som to riešil tak, že by som v dni ked potrebuješ, vynechal desiatu uplne, možno ranajky si trošku posunul....
a tak 2 hodiny pred reabilitaciou by som si dal obed.... :-) Takto by som to ja vyriešil.... :-)
Telo nepotrebuje 10x denne jesť, naši predkovia jedli velmi nepravidelne... keď niečo ulovili sa nadžgali a potom aj pár dní nejedli nič.... :-)
Takže ak raz za čas vynecháš desiatu, prežiješ ... to som zistil aj sám na sebe -rofl-

A tie vynimky.... tiež na to, aby sa mi darilo potrebujem fakt pravidelnosť....
ale.... ale som zistil, že je pre mna schodnejšie ak je to nutné, tak jedno jedlo úplne vynechať, ako za každú cenu držať počet jedál za deň aj napriek tomu, že by som sa potom citil plný....
Mne sa stáva, napríklad raz za čas, že nestihnem večeru... Večeriam medzi 17:0 a 18:00. A tak raz mesačne som niekde tak, že v tom čase už domov neprídem.... Tak aj keď som hladný, tak už radšej nejem, uvarím si kýbel bylinkového čaju a poriadne sa nalejem....
A potom zistím, že som vlastne nebol hladný ale poriadne smädný. -rofl-
50 rokov, 181cm, aktuálne 157,0kg (max. váha 180,1kg 26.12.2017),
27.7.2020 - 171,2kg * 26.10.2020 - 158,4kg * 21.12.2020 - 157,0kg

Už som schudol 23,1kg.
Cieľ: Nebáť sa sadnúť si na plastovú stoličku. :-)

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Co mam urobit - Mary

Post by dodoriven3 » 25 Nov 2020, 09:48

Mary, ja by som to tiež asi posunul ako písal Houmi, no každý sme iný. Ja napríklad ak by som si dal miesto večere kýbel čaju (väčšie množstvo toothsmile ) tak nemusím ísť ani spať, ale by som si rovno ustlal na wc, lebo budem každú polhodinu naň chodiť. (jasné, že som to trošička pritiahol za vlasy).

Takže Ty sama si musíš to upraviť tak, aby Ti to vyhovovalo. Je jedno, (ak inokedy ješ 5 x za deň) a v ten deň budeš jesť 4 x , alebo 6 x (v menších dávkach samozrejmá vec). Dokonca v ten deň ak by si jedla napríklad 4 x, no to jedno jedlo pred cvičením, by bolo prerušované, tzn. zješ jedlo a o hodinu to jedlo doješ (neodporúčam to robyť bežne, ale takto by si pocit nasýtenia o hodinu posunula).
Tých možností je tam viac. Aj zloženie jedla, do ktorého by som pridal viacej zdravých tukov, viac bielkovín, viac vlákniny a tekutín, by Ti malo pocit zasýtenia nielen zväčšiť (bielkoviny, vláknina, voda) ale aj predĺžiť (+ tuky).

Nezabúdaj žiaden plán nie je dogma. Veď mi nežijeme preto, aby sme jedli, ale jeme preto, aby sme žili.
Maj sa.

User avatar
mary
Posts: 1270
Joined: 16 Nov 2006, 10:49

Re: Co mam urobit - Mary

Post by mary » 26 Nov 2020, 13:07

Houmi, nefunguje toothsmile
Asi bude problem niekde inde. Inokedy som hladna aj dlhsie a nic mi nie je. Tuna ma napinalo na vracanie a chvilu predtym sa mi vratilo jedlo z pazeraka, takze hladna nemozem byt. Viem, ze vela veci je v hlave. Mam intoleranciu laktozy, tak mozno ta robi neplechu. Divne mi skrka v bruchu, aj hladnej, aj najedenej, hocikedy.... Dam si nejake laktobacily. To je normalne veda.

Dodo, co som namatkovo zapisovala jedalnicek, tak bielkovin mam mat dost, aj zdravych tukov, sacharidov a vlakniny mam pomenej. Ale pocit, ze som nenajedena mam dost casto. Idem to vylepsit.
55r/167cm

"Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. "

cieľ 70kg

Image

User avatar
Houmi
Posts: 440
Joined: 19 Aug 2010, 14:14
Location: Brátyslava, nééé?

Re: Co mam urobit - Mary

Post by Houmi » 26 Nov 2020, 13:47

Fuu, tak s tým skúsenosti nemám... :-(
Ja mám jedinú intoleranciu.. Na sprostých ľudí a premotivovanú mládež :-D

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Co mam urobit - Mary

Post by dodoriven3 » 26 Nov 2020, 13:57

Mary, tu nešlo o celkové zastúpenie jednotlivých makroživín v strave, ale len v tom jednom (alebo dvoch) jedlách pred tou návštevou rehabilitácie. (Inak prebiotiká sú tak isto veľmi dôležité -veď čo by probiotiká papali, že toothsmile )-

No ak je strava cez deň v poriadku, potom by bolo veľmi dobré zistiť (či naozaj toothsmile a), ako si na tom pri tom hlade s cukrom v krvi, pretože práve pocit na zvracanie je jedným zo sysymptómov hypoglykémie. (Cukor dokáže klesnúť nielen po fyzickom výkone, ale aj po psychickom).
Pekný deň.

User avatar
mary
Posts: 1270
Joined: 16 Nov 2006, 10:49

Re: Co mam urobit - Mary

Post by mary » 26 Nov 2020, 14:19

Dodo, mozno som si nieco urobila tou speci dietou aj pre cukrovkarov. Asi mesiac po ukonceni som bola na preventivke a tam som mala cukor 3.46 (norma je od 4 vyssie podla papiera). Ale takto mi ozaj bolo iba parkrat, ked som po zjedeni jedneho trojuholnika syrecka + ine isla vracat... MOzno aj preto pri podobnych pocitoch zjem ihned sladkost a je mi potom fajn, len je to cesta do pekla. Lebo si sladkosti neviem ustrazit. Ale najlepsie bude jest spravne a taketo stavy nenastanu.

Houmi -rofl-
55r/167cm

"Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. "

cieľ 70kg

Image

User avatar
Houmi
Posts: 440
Joined: 19 Aug 2010, 14:14
Location: Brátyslava, nééé?

Re: Co mam urobit - Mary

Post by Houmi » 27 Nov 2020, 06:51

Mary, preto si myslím, že nieje dobré držať žiadnu dietu, ale zmeniť celkovú životosprávu. Dieta ti môže úplne rozhádzať celý metabolizmus....
Môj švagor niekoľko mesiacov tlačí do seba proteinovú dietu (keto). Tie polotovary, čo všade reklamuju... je ľahkou obeťou všetkých reklám... :-)
a jasne, že si dá popri tom aj niečo iné, ved to sa nedá vydržať....
A výsledok? Niečo zhodil, nie veľmi ale zato má obrovské zažívacie problémy.... toto má byť cieľ chudnutia? Určite nie....
Ale má svoju hlavu....

Treba si nájsť zdravší spôsob života, ktorý ťa bude baviť po celý zvyšok tvojho života....
Darmo, človek, ktorý má čo i len malinkú náchylnosť na priberanie, tak bez stráženia samého seba priberie. Bohužiaľ.
A nedá sa nejsť. Nedá sa dlhodobo vynechávať dobré jedlá.
Ale sa dajú nájsť varianty jedál, ktoré sú zdravé alebo zdravšie, a sú rovnako dobré.... :-)
A aj to úplne nezdravé sa dá zjesť raz za čas... pokiaľ to raz za čas nieje 5x do týždňa :-D
50 rokov, 181cm, aktuálne 157,0kg (max. váha 180,1kg 26.12.2017),
27.7.2020 - 171,2kg * 26.10.2020 - 158,4kg * 21.12.2020 - 157,0kg

Už som schudol 23,1kg.
Cieľ: Nebáť sa sadnúť si na plastovú stoličku. :-)

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Co mam urobit - Mary

Post by dodoriven3 » 27 Nov 2020, 07:25

Ja jem nezdravé jedlá len v dni, ktoré začínajú na ,,Č".

Na č? Ako čtvrtek? To je v celku uspokojivé.

Aký čtvrtek? Pekne po našom: Či v pondelok, či v utorok, či....



Ale inak plne súhlasím s tým, čo písal Houmi, až na to, že ja napríklad dietovať musím a je nás takých určite viac.

Post Reply