Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)

Športom k trvalej šíhlosti
Post Reply
dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)

Post by dodoriven3 » 15 Apr 2022, 07:42

Zaleží to od každého jedinca ako sa rozhodne tvrdo trénovať. Bez nejakých ústupkov k dnešným ideálom si myslím, že ukončíš zlepšovanie na mŕtvom bode okolo 130 až 135 kg (a ten sa už nebudeš ani snažiť prekonať).
Pekné sviatky prajem.

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)

Post by Ani » 26 Jun 2022, 19:35

Dlho som tu nebola nebolo čo písať.
Tento týždeň 2x posilka a dnes beh na páse 5 km.
Už len presvedčiť rameno, že tú činku musím dostať za hlavu a bude to super. toothsmile thumb2
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

User avatar
mobius
Posts: 855
Joined: 28 Feb 2016, 12:49
Location: Detva
Contact:

Re: Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)

Post by mobius » 03 Jul 2022, 09:29

Hmm, ako pozerám do témy, vlastne si Ani a Dodo dopisujete cez fórum toothsmile

Ja som ešte v apríli vyšiel na kopec u nás, Kochlačka, aj na Zadnú Kochlačku ( túra asi 8 km) videl som podriapané stromy od 🐻 medveďa a už som ani nemal chuť ísť znova.

Okrem toho že som dostal zápal achilovej šľachy, urobila sa mi hrča na päte. Potom, celý máj som premaródil, z 94,5 kg nabral na 100,5 a ani teraz nie som úplne pojazdný. :roll:

Tak sa mordujem ako sa dá, robím 12 hodinové smeny a oddychujem.

Aspoň vynechaním slaných a sladkých jedál sa snažím ubrať na kilách, hoci vekom sa to darí horšie.
Ak sa dá nazvať športovaním, strieľam na dvore z reflexného luku.
Občas prechádzky po dedine, do prírody teraz málo.

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)

Post by amanda.k. » 13 Aug 2022, 17:00

ad tvoje 12-tky...ja už som na predčasnom dôchodku ale teda môj príjem je pod hranicou chudoby :roll: z medveďov aj my máme obavy trocha...muž vraví že videl brloh na jar/ ja som videla teda len exkrementy lebo ma hneď zavrátil /dosť blízko mesta...a čo sa týka marodenia už ťahám 31. rok bez maródky..no teraz by to už ani maródka nebola..ibaže dr . si brúsi na mňa zuby kvôli cholesterolu v decembri mám ísť na kontrolu tak cca v septembri sa začať držať? má niekto k tomu nejakú radu ?

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)

Post by dodoriven3 » 13 Aug 2022, 21:41

Ahoj Amanda,
som veľmi rád, že si sa ozvala.
Čo sa týka Tvojho problému s cholesterolom, tak tam je to skoro rovnaké ako pri chudnutí (pokiaľ nepatríš do toho necelého percenta ľudí, ktorí to majú geneticky dané, tam poradiť neviem).
Ty so svojou hmotnosťou, (neviem ako si na tom s vnútorným tukom) na rozdiel od nás ostatných, si neprekračovala kalorický príjem, čiže hmotnosť máš v poriadku, no vek je ku každému neúprostný, znižuje sa sila, pohyb, (svalstvo) a strava sa musí tomu prispôsobovať.

Čiže treba znížiť v prvom rade najmä príjem potravín s vysokým obsahom nasýtených tukov (ja som preto minimálne 90% používania masla nahradil olivovým olejom (atp). Rovnako ako pri syroch si vyberám tie s menším podielom tuku v sušine (napr. Kleopatra), smotanu rovnako ako maslo som nahradil čistým (nijako neochuteným) bielym jogurtom. Netreba preháňať ani s vajíčkami a kávou (zvlášť nie hneď po jedle, -tam by sa nemala piť vôbec). Rovnako treba maximálne obmedziť alkohol, vyprážané, udeniny a jednoduché cukry.
Všetky tie nezdravé (a priemyselne spracované výrobky) treba nahradiť niečím zdravším ( tuky napr., olivový olej, avokádo, morské ryby, orechy a rôzne semená) atp.
Poslednou zložkou je pohyb. Žiaľ nestačí, že si každý deň niečo obehneš (chôdza po nákupoch, v sobotu nejaká tá turistika atp), ale ide o to, aby nebola príliš dlhá nečinnosť, (ležanie na gauči, rozvalená v kresle za počítačom celé hodiny, atp).

S tými medveďmi je problém všade aj u nás.
Inak s tým cholesterolom nie je ani tak zlé, to samotné číslo ( ten celkový súčet) ak je vyšší, ale je oveľa horšie, ak sú zlé tie rôzne vzájomné podiely tých našich troch zložiek tuku čo v krvi máme ( nejedná sa tam len o podiel dobrého a zlého cholesterolu). Ja chodievam každý rok do poradne zdravia. ( Myslím si, že tak ako u nás, by tie poradne mali byť v každom okresnom meste, a tam sa práve na meranie toho cholesterolu zameriavajú). Mám potom určitú výhodu pred návštevou doktora, lebo si to viem ešte o niečo vylepšiť. Človek by to nemal robiť pre doktora, ale keď už to chceš, tak je to tak ako píšeš, potrebuješ na to cca celé 3 mesiace, (rovnako ako s cukrom toothsmile ).

Maj sa pekne, nech sa Ti darí.

User avatar
mobius
Posts: 855
Joined: 28 Feb 2016, 12:49
Location: Detva
Contact:

Re: Športujme spolu... Každý je vítaný! ;o)

Post by mobius » 31 Aug 2022, 21:49

Ahoj Amanda, dobre že si na dôchodku, môžeš sa viac venovať sebe.
Ja som mal otca diabetika a s cholesterolom mal tiež problémy.
Doktor mu povedal, aby jedol orecjy a on si kúpil kilo arašídov a zdrvil to za nie celý týždeň.
Doktor sa pýtal že čo stvára, že má otrasné číslo.
Potom vysvitlo že mal na mysli vlašské orechy...

Post Reply