Sebaprijatie

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Sebaprijatie

Post by Lenka6 » 27 Feb 2024, 15:44

Ahojte, bojujem so sebou. Niekedy je pre mňa náročné zvládnuť bežný deň. Občas ma chytajú depky. Strieda sa to ako na hojdačke. Tak sa vždy teším, keď sa cítim lepšie. Pôjdem piecť grisini, asi si dáme so zeleninovým šalátom. Dnes bolo u nás pekne. Už pučia stromy. Vychádzajú prvé bylinky. Veľa si píšem do denníka, pomáha mi to. A chcela by som si nájsť čas na tvorenie niečoho.

A Vy sa máte ako?
39 rokov, 166cm
Image

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Sebaprijatie

Post by dodoriven3 » 27 Feb 2024, 16:48

Ahoj Lenka,
grisini, to je také niečo ako pizza štangle?

Inak čo sa týka toho písania máš pravdu, pomáha to. Dokonca teraz nedávno mi jedna kamarátka prezradila, že ona keď má depku, tak sa radí s umelou inteligenciou.
Na moju námietku, že mne by to vadilo (baviť sa s nejakým programom), tak ona vravela, že je s tým v pohode, a že to má aj výhody, lebo sa jej nehambí vyspovedať (ako by sa hambila pred psychológom, aj keď vývojári stále vyhodnocujú všetky zadávané otázky).

Skús to (s tou AI od Googlu je to triviálne) mohlo by Ti to pomôcť. (A daj vedieť ako to dopadlo, celkom ma to zaujíma).

Maj sa pekne.

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Sebaprijatie

Post by Lenka6 » 27 Feb 2024, 17:28

Ahoj dodo, to mi nenapadlo :) Možno to niekedy skúsim. Ďakujem.

Áno, uhádol si s tým pečivom.

A Tebe sa ako dari? Určite aj ty bojuješ so situáciami, ktoré prichádzajú a možno tiež so sebou. A to je aj najnáročnejšie.
39 rokov, 166cm
Image

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Sebaprijatie

Post by dodoriven3 » 27 Feb 2024, 18:55

To máš pravdu, boj proti svojmu egu je tým najťažším bojom aký poznám.
A ak sa k tomu pridajú ešte nepriaznivé vonkajšie okolnosti, tak máš sa čo oháňať xbpx
Takže bojujem (veď čo iné my ostáva).

Inak testoval som najmä Gemini aj otázkami o chudnutí a celkom ma potešilo, že AI dávala veľmi podobné odpovede ako ja a že sa nepodvolila súčasnému trendu a odporúčala pre chudnúcich viac jedál denne.

Nech sa darí.

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Sebaprijatie

Post by amanda.k. » 28 Feb 2024, 04:54

Ad tvorenie...ja som minulú zimu resp. začiatok jari strikovala 5 pulovrov tento rok to chcela být mohérová šatka skôr to bude pléd... toothsmile

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Sebaprijatie

Post by dodoriven3 » 19 Mar 2024, 07:40

Ahoj Lenka,
nechcel som písať do vlákna Tabuľky a tak píšem sem. Jednak som Ťa chcel podporiť, aj písaním na fóre a aj v Tvojich cieľoch.
Je dobré, že sa neopúšťaš, aj keď momentálne máš iné hlavné ciele. Ono aj tak skôr či neskôr, sa zákonite tie ciele začnú viac a viac prekrývať so zdravím a teda aj s hmotnosťou.
Budem držať palce, nech sa Tvoje ciele čo najviac naplnia podľa Tvojich predstáv.

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Sebaprijatie

Post by Lenka6 » 19 Mar 2024, 09:52

Ahoj dodo, nemáš dnes meniny? Ak áno, tak všetko najlepšie Ti prajem.

A ďakujem za povzbudenie, aj že si aktívny na fóre.

Nejde mi to kazdy den ukazkovo. Casto mam tie depky. Takze u mna je to ako na hojdacke. Ale teraz mam lepsie dni. Som si prave trosku zacvicila taky strecing. Vcera som robila v zahradke, tak mi to dnes dobre padlo sa ponatahovat.

https://www.youtube.com/watch?v=tfLZoaLLOno zatiaľ sa mi najviac páči toto, je to pre začiatočníkov, nie dlhé, na celé telo.

A ty, dodo, sa ako máš?

Pekný deň (aspoň u nás je vydarené počasie) :)
39 rokov, 166cm
Image

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Sebaprijatie

Post by dodoriven3 » 19 Mar 2024, 18:54

Ďakujem za prianie, rovnako prajem všetko dobré, najmä aby tie dobré dni trvali čo najdlhšie.

Strečing je fajn a asi aj tá zostava (pozrel som si zbežne to video, no posúdiť to nejako neviem, lebo ja som cvičieval len jednotlivé cviky (-zostavy) podľa F.Šebeja), no držím aj tu palce. Už za 3 týždne (max 6 týždňov) sa dá vytvoriť zvyk - návyk a potom to ide ľahšie.

Maj sa pekne.

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Sebaprijatie

Post by dodoriven3 » 20 Mar 2024, 08:00

A ešte jedna dôležitá vec:

Ak dokážeš si svoju hmotnosť udržiavať (tzn., že nebriberáš ani to jedno kilo za rok), tak to je :bigradost: vynikajúca vec. Na tom sa dá nádherne stavať.

Nepriberáš --> nemáš cieľ chudnúť --> zostáva Ti viacej mentálnej energie na iné ciele (napr. ten strečing).

A ako sa to dá využiť?
Buď naozaj hrdá na seba, že sa Ti to darí (nepriberáš, cvičíš, vylepšuješ....). Takže zo vžtýčenou hlavou, riadne vystretá, hrdá na seba, s trvalým ľahkým úsmevom na tvári začneš mať rada svoje telo.
A keď sa tak stane, (a spravíš si z toho návyk), ver mi, že už nebudeš tak často svoje telo ničiť rôznymi Princezkami, Kavenkami, prepchávaním, či nezmyselnými dieto-hladovkami. ( A hmotnosť pôjde pomáličky dole sama).

Prajem pekný deň.

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Sebaprijatie

Post by Lenka6 » 20 Mar 2024, 22:55

Ahoj dodo, nemas za co. Dnes som mala tazsi den a tvoj prispevok, takto pred spanim ma povzbudil velmi aj potesil. Ďakujem ❤️
39 rokov, 166cm
Image

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Sebaprijatie

Post by Lenka6 » 03 Apr 2024, 21:14

Ešte k tomu, čo som písala… obrázok.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
39 rokov, 166cm
Image

dodo.riven
Posts: 12
Joined: 24 Jul 2023, 14:56

Re: Sebaprijatie

Post by dodo.riven » 04 Apr 2024, 08:00

Presne tak ( podľa toho obrázku) Lenka.

Z radosti z malých vylepšení, môžeme dokázať za celý rok dosiahnuť celkom pekný pokrok, (len človek nesmie zlenivieť a prestať pokračovať v začatom diele).
Ak budeme ale neustále žiť v hneve na seba, svoje telo, budeme ten zlý stav považovať za etalón a budeme sa tak správať aj k druhým ľuďom. Navyše si tým budeme neustále sťažovať, až uzatvárať cestu k úspechu.

Prajem pekný deň.

dodo.riven
Posts: 12
Joined: 24 Jul 2023, 14:56

Re: Sebaprijatie

Post by dodo.riven » 04 Apr 2024, 08:28

Ono keď nemáš rada svoje telo, tak mu aj skôr ubližuješ (nevhodnou stravou atp).
No a naopak, ak sa máš rada, a teda aj svoje telo, tak mu nechceš ubližovať (aj nevhodnou stravou atp) a dôkladne sa oň staráš a za ten rok to aj bude vidieť.

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Sebaprijatie

Post by Lenka6 » 04 Apr 2024, 08:46

Priznám sa, ešte tam nie som.
39 rokov, 166cm
Image

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Sebaprijatie

Post by dodoriven3 » 05 Apr 2024, 10:05

Je dobré sa s tým zaoberať čo najskôr, lebo veľmi veľa vonkajších a vnútorných dejov je prepojených (skoro všetky...).
Povedané inými slovami psychické stavy ovplyvňujú telo a naopak.

Drž sa.

Post Reply