Sebaprijatie

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
User avatar
Ľubka S
Posts: 14045
Joined: 04 Sep 2009, 14:22

Re: Sebaprijatie

Post by Ľubka S » 26 May 2023, 08:45

Lenka veľmi ti držím palce! toothsmile
vek:57 vyska:155cm poc.vaha(12.5.09):71,4kg (12.11.09)63,1kg
28.2.2014 61,2kg 15.4.2014 56kg najnižšia váha 50,2kg
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Šťastie je cesta,nie cieľ.

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Sebaprijatie

Post by Lenka6 » 26 May 2023, 17:02

Ľubka, ďakujem. Budem rada, ked aj o sebe nam napises par riadkov :)
39 rokov, 166cm
Image

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Sebaprijatie

Post by Lenka6 » 09 Jul 2023, 14:39

Ahojte,

idem po 1,5 mesiaci opäť niečo k sebe napísať a možno niekoho inšpirujem.
Ako som naposledy dopísala môj príspevok z 26.5.2023 na druhý deň som spadla do toho môjho starého zaužívaného. Som sa zas asi 5 dní nevedela kontrolovať. A veľmi som sa hanbila za seba, že niečo napíšem a vzápätí som opäť v starých koľajách. Ale zistila som, že to je prirodzený proces a ja som račica a robím 2 kroky dopredy a 1 dozadu :D

Už píšem menej, lebo sa inak pozerám na chudnutie. Na moje telo. Na to, kto som. Áno, moja váha vôbec nie je ukážková. Tiež som si myslela, že keď sa budem vnútorne meniť, že aj váha sa prispôsobí.

Teraz mám režim - pravidelné prechádzky so psíkmi a ešte idem sama medzitým sa prejsť po meste, niečo vybaviť a tak... Stále mám rada jedlo, snažím sa si ho užiť, ale sporadicky sa objavia aj výčitky. Určite jedávam menej ako predtým, nezakazujem si žiadnu potravinu.

Baví ma, sa vyparádiť . Nevadí mi pohľad do zrkadla, aj sa na seba usmejem. Občas sa obijmem. Učím sa mať postupne rada samú seba.

Nikdy som nezvykla nechat nieco na tanieri, aj keď som bola už prepchatá. Teraz, keď už cítim sýtosť, prestanem jesť. Ale tiež sa to učím.

Ked budem citit, ze vam chcem nieco prezdielat, tak napisem :) A stale sa u mna deju zmeny .... a zvlastne veci ... uz davno som nemala depkove dni a citim sa byt stastna, aj ked je to castokrat narocne a tazke.

Držte sa . . .
39 rokov, 166cm
Image

Zdenka38
Posts: 86
Joined: 01 Jan 2023, 08:19

Re: Sebaprijatie

Post by Zdenka38 » 09 Jul 2023, 19:17

Lenka6 drzim ti palceky.

Ja su uz neviem den predstavit bez rychlej dialkovej chodze alebo biku. Teraz som sa vratila z biku, 25 km dost do kopcov, aj som to chcela vzdat, ale sla som za svojim cielom... vcera domov peso z oslavy 10 km. Neobsedim doma, musim von a bavi ma to 🤗🤗🤗
Image

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Sebaprijatie

Post by dodoriven3 » 10 Jul 2023, 06:27

Ahoj Lenka,
je výborné že sa začínaš mať rada (a chceš byť pekná už teraz ...) a že si prestala dojedať z taniera po dosiahnutí sýtosti (žiaľ, pocit sýtosti nám mozog poskytne s 20 minútovým omeškaním po jej fyzickom dosiahnutí -to je ale taký vyšší level v tom jedení toothsmile -možno inšpirácia do budúcnosti.

Takže aj keď to s radosťou ide všetko ľahšie, netreba usínať na vavrínoch, lebo tento stav (fyzický aj psychický), v ktorom sa nachádzaš, stále nie je dobrý. Civilizačné choroby totiž nevznikajú za deň a ani za rok, ale celé roky (desaťročia) sa príslušné vnútorné orgány (začínajúc časťami ich buniek) vo zvýšenej miere opotrebovávajú a rôzne inak degenerujú. To maj na pamäti (ja som nemal).

A to, že si nemala depku už niekoľko dní, je opäť výborné. Teším sa spolu s Tebou.
Maj sa.

Doplnok: Dúfam, že si ma pochopila. Pekná si už teraz a je dobré, že sa už teraz (a nie až po schudnutí) snažíš byť čo najpeknejšia. Takto som to myslel. xmurx

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Sebaprijatie

Post by Lenka6 » 19 Aug 2023, 13:57

Ahojte,

tak napíšem po vyše mesiaci pár slov o sebe a možno sa ku mne niekto z vás - kto sem nakukne - pridá.

Koncom júna som mala potrebu odísť od priateľa. Tak teraz som 2 mesiace u maminy. Ale zajtra už idem do "nášho" k priateľovi.

Bola som vo svojom rodnom meste. Sa mi tu ešte viac zapáčilo. Milí ľudia, pekná príroda a čas strávený s maminou, ktorá bývala pár rokov sama a tak sme si na seba v jednej domácnosti museli zvykať.

Užila som si tento čas. Bolo aj kino, kúpalisko, živá hudba, knižnica a kníhkupectvo a najmä každodenné prechádzky so psíkmi. My sme tu v doline, tak stále trebalo aj nejaký kopec vyšliapať. Mám lepšiu kondičku. Naozaj som sa veľa nachodila za tento čas. Ale ja to mám rada.

Neschudla som nič. To znamená, že som jedla viac ako som potrebovala. Niekedy som to prešvihla a cítila som sa plnšia. Moja psychiatrická diagnóza mení ako keby aj moje vedomie a aj preto mám rôzne obdobia, aj sa stále inak cítim.

Teraz začnem novú etapu a mám nejaké predstavy ako chcem stráviť nasledujúce týždne. Uvidím ako ich naplním.

Pekný deň
39 rokov, 166cm
Image

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Sebaprijatie

Post by dodoriven3 » 19 Aug 2023, 14:28

Lenka,
želám Ti, aby sa Ti Tvoje predstavy naplnili tak ako si to želáš, lebo keď sa človek cíti dobre, aj jeho psychika ako celok sa zlepšuje, čo zase naopak prispieva k zlepšovaniu prežívania nášho času.

Každý problém treba začať riešiť od seba. No a tam to treba začať riešiť od základu, teda z vnútra a až tak sa dostávať aj na ten vonkajší obal.

Maj sa pekne.

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Sebaprijatie

Post by Lenka6 » 19 Aug 2023, 20:36

Ďakujem za reakciu dodo, máš pravdu. A ty sa máš ako?
39 rokov, 166cm
Image

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Sebaprijatie

Post by dodoriven3 » 20 Aug 2023, 10:06

Lenka,
tak isto ďakujem za opýtanie, no dobré to nie je. Ale stále som slobodný, stále mám možnosť voľby vo svojej moci a robím čo môžem.
Prajem peknú nedeľu.

P.S.: Čo myslíš, nepomohlo by tomuto ,,umierajúcemu" fóru nejaké osobné stretnutie?

Zdenka38
Posts: 86
Joined: 01 Jan 2023, 08:19

Re: Sebaprijatie

Post by Zdenka38 » 20 Aug 2023, 10:52

Lenka6, zelam ti, nech sa ti splni vsetko, co si zaumienis... ono je dobra psychika pri chudnuti velmi dolezita..... ja to poznam na sebe.... xkrat som zacala, stacilo len nieco, co ma rozhodilo a bol koniec, vratila som sa k jedlu.... treba si najst nieco, co ta podrzi a nakopne, aj ked bude kriza... mna na zaciatku nakopol pohyb, chodza, bike (vsetko ma drzi doteraz), aj na dovolenke som kazde rano (6.00) si dala hodinovu chodzu do Ostrihomu a naspat do Vadasu.... ale vyskytol sa este jeden dovod, preco sa stale drzim, preco sa nevraciam do starych kolaji... ten sem pisat nebudem 😊😊😊. Mozno si kazdy domysli 🙈🙈🙈
Image

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Sebaprijatie

Post by dodoriven3 » 20 Aug 2023, 17:54

Lenka,
je to tak ako vraví Zdenka. Ak nemáš niečo čo Ťa teší, potom sa Ti ťažšie udržuje aj motivácia a bez motivácie zase začneš veľmi rýchlo rezignovať na svoje ciele.

Navyše bez nejakej tej ,,trvácnej" radosti začneš hormóny šťastia dopĺňať jedlom (aj keď jedlo vtedy potrebovať práve nebudeš).

No a radosť z nejakého pohybu (spojená s nejakým pohybom -športom) má pri zmene životného štýlu (a pri chudnutí) niekoľkonásobné benefity (ako bez neho).

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Sebaprijatie

Post by Lenka6 » 21 Aug 2023, 14:36

Dodo mrzí ma, že ťa kvária dlhodobo zdravotné problémy. Lebo po teoretickej stránke máš obsiahle vedomosti. Ale asi ti ostali nejaké trvalé následky.

Podľa mňa kebyže to tu viac žije, tak by došlo aj k stretnutiu možno. Aj keď ja by som sa stretla kľudne aj teraz s kýmkoľvek odtiaľto. Ja som na Záhorí, ale viem sa stretnúť aj v okolí Bratislavy alebo BB, ZV. Neviem, odkiaľ ste vy ostatní :) Iba mobiusa viem :)

Zdenka, to je super, ze máš svoju vnútornú motiváciu, ktorá vydrží, keď prídu aj ťažšie časy.

Mi napadlo iba jedno... či sa to netýka intímnych záležitostí :))

Dnes som sa inšpirovala jedným receptom a namiesto smotany som do polievky vyliala rozmixovane biele tofu s vodou. Trosku ho vidno, ale sú tam bielkoviny a je to rastlinné, zdravšie. Hoci sa vedú debaty aj ohľadom sóje.
39 rokov, 166cm
Image

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Sebaprijatie

Post by dodoriven3 » 21 Aug 2023, 17:27

Lenka,
s tým stretnutím je to veľmi, veľmi ťažké, ale myslím si, že by to pomohlo.
Žiaľ ja sám, by som sa síce veľmi rád zúčastnil stretnutia ( ale s najväčšou pravdepodobnosťou (99%) to nedokážem. (Výnimka 3 týždne v októbri a aj to šanca len nejakých 40% - pricestovať mi nevadí).

Sóje sa neboj (nechystáš sa ju predsa jesť ráno, na obed, na večeru) a to 7 x v týždni). Kvôli fytoestrogénom pri častom (každý deň) užívaní by mali problém skôr muži. Ale inak je to fajn. Živočíšne bielkoviny sú hodnotnejšie, ale po zdravotnej stránke by mali zapĺňať asi len (cca) 1/3 a 2/3 by mali byť z rastlinných zdrojov. Dôležitá je pestrá strava, no pri rastlinných bielkovinách to platí dvojnásobne.

Maj sa.

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Sebaprijatie

Post by Lenka6 » 13 Oct 2023, 22:07

Ahoj gulinka,

uz viackrát som mala rozpísanú správu, ale neprišli mi na um správne slová.

Tiež som tá, ktorá viackrát schudla a potom naspäť pribrala. Začala som chudnúť na strednej, keď som mala 67 kíl. A odvtedy asi každý deň na to myslím. A sko som teraz na tom, to vieš. Ja posledne tyzdne trpim neustalymi vycitkami. Co vsetko nerobim spravne.. aj vo vztahoch. Aj v mojom vztahu s jedlom.
A neviem si to preedstaviť všetko inak, lepsie. Neviem, ci mam bojovat odpopierat si ako Zdenka, alebo to pustiť… ale neviem presne ako.. vcera sme boli na pizzu a uz som bola plna, nechala som z nej a nedala som si ju zabalit.. niekedy aj cokolada vydrzi dva dni. Uz davno som nesla do obchodu nakupit si sladkosti pre seba. Mozno aj u teba alebo ostatnych sa nejake veci menia aj ked mozno milimetrovymi krokmi.. mne sa podarilo prestat chodit na socialnu siet kde som bola kazdy den pocas 20 rokov…aj tak mam depkove dni alebo chvile… +som v chaose… neviem ci to bude raz lepsie. Pršať bude občas stále, my sa musíme naučiť tancovať medzi kvapkami :)

Dobrú noc….
39 rokov, 166cm
Image

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Sebaprijatie

Post by Lenka6 » 01 Dec 2023, 22:03

Ja len tak … ze dnes som sa drzala a som na seba hrda. Lebo rano som vstala neskoro a nebolo mi zo seba dobre. Ale potom som uz bola aktivna.

Dobruu
39 rokov, 166cm
Image

Post Reply