Sebaprijatie

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Sebaprijatie

Post by amanda.k. » 22 Dec 2023, 13:29

Prečo som si myslela že si 50 + ? No my sme mali rubínovu vlani

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Sebaprijatie

Post by Lenka6 » 29 Dec 2023, 10:57

Ahojte, tak mna vcera drapla choroba. Asi z vytazenych poslednych dni. Tak az teraz oddychujem.
39 rokov, 166cm
Image

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Sebaprijatie

Post by dodoriven3 » 30 Dec 2023, 12:36

Prajem skoré vyliečenie.

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Sebaprijatie

Post by Lenka6 » 09 Jan 2024, 08:25

Ahojte,

ja som si dnes merala pás. Moje veľké brucho bije do očí. Takže číslo je veľké. 122 cm. Ale mala som cca 130 cm. Cítim, že trošku kleslo. Občas sa aj takto premeriam.

Už to je cca 40 dní, čo som sa neprejedla. Aj keď niekedy ma láka zjesť toho viac, najmä večer. Ale je to taká úľava na duši aj na tele.
39 rokov, 166cm
Image

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Sebaprijatie

Post by dodoriven3 » 09 Jan 2024, 09:32

Lenka,
40 dní, to je pekné thumb1 . Vytvorenie návyku je vysoko individuálne. Väčšinou je to doba medzi tromi týždňami až tromi mesiacmi (a ani potom nie je nič vyhrané, -len to ide ľahšie).

Je fajn, že chceš pridať pohyb (plávanie atp). Najdôležitejšie ale je vytvárať základy aktívneho života. Tzn. nejde tu ani tak o pridávanie extrémnej aktivity a potom gaučing , ale čo najviac rozbíjať práve ten gaučing. Aby sme neboli leniví ísť sa prejsť aj keď mrholí, jednoducho sa ponaťahovať (-strečing), keď sme dlho sedeli, alebo ísť za priateľkou pešo a nevyťahovať hneď na kilometer auto atp.
Držím palce na ďalších 40 dní.

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Sebaprijatie

Post by amanda.k. » 09 Jan 2024, 09:55

No ja sa práveže takmer denne meriam lebo váha mi ukazovala niekedy dosť rozdielne aj o kilo na tom istom mieste len druhýkrát...je už stará...mám aj novšiu ale s tou sa musím naučiť robiť :roll: má všakovaké funkcie...mne sa práve stane takmer denne že zjem alebo vypijem niečo čo by som nemusela kým som namerala do 80 cm cez pupok tak som nechytala paniku ale teraz chytám najmenej som mala cca 74 v minulých rokoch a na také miery mám veľa oblečenia....a asi tak je to co kilo to centimeter takže ak aj nevyzerá že mám veľkú váhu pri mojej výške to je už priveľa a hlavne teda na tom bruchu...a tento rok by mi padala preventívna u všeobecného lekára tak ešte aj preto sa mi treba polepšit aby nebolo niečo zvýšené minule bol cholesterol... zatiaľ neužívam žiadne lieky a chcela by som aj naďalej -anielik-

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Sebaprijatie

Post by Lenka6 » 13 Jan 2024, 20:13

Ahojte,

som sa chvalila, ze som sa vyse mesiaca neprejedla a tento stvrtok som sa isla odvazit. A vyskocili na mna plus 2 kg. Taka som bola sklamana. Rozhodilo ma to a myslim, ze to u mna zas spustilo prejedanie. Dnes uz treti den. Ale dnes mi nie je zle. Este ine veci do toho, ktore ma trapia. A takto prepchatej a s vycitkami sa ten bezny zivot zije tazsie… Tak to je kusok z mojej reality. Dufam, ze vam ostatnym sa viac dari..
39 rokov, 166cm
Image

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Sebaprijatie

Post by amanda.k. » 14 Jan 2024, 05:05

ja zas pri každodennom meraní som zistila že keď jedávam cca ako pred vianocami tak len udržiavam asi by to chcelo trochu deficit...

žabka
Posts: 177
Joined: 01 Jan 2021, 09:42

Re: Sebaprijatie

Post by žabka » 14 Jan 2024, 09:28

Ahoj Lenka, mňa tiež veľmi ovplyvňovalo číslo na váhe. Potom som sa prestala vážiť. Začala som budovať návyky a snažila som sa ich dodržiavať. Pomohlo mi aj to, že som si povedala idem 80/20. Nikto nie je dokonalý. A snažím sa netrapit tým. Nemôžem byť závislá na jednom čísle. Drz sa Lenka. ❤️

Kuku36
Posts: 69
Joined: 15 Feb 2020, 15:55

Re: Sebaprijatie

Post by Kuku36 » 14 Jan 2024, 10:59

Ahoj Lenka,

možno máš teraz pocit, že to snaženie nemá zmysel, keď si zbadala to číslo na váhe. Nerieš to číslo a nerob si z neho prekážku, ktorá ťa zastaví na ceste k tvojej spokojnosti. Stalo sa, že si sa pár dní prejedla. Bodka. A ide sa pekne ďalej...

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Sebaprijatie

Post by dodoriven3 » 14 Jan 2024, 14:44

...a a i to nemusí byť pravda (to prejedenie sa). Môže tam byť len väčší príjem vody, alebo dokonca len jej lepšie naviazanie -zrovna viac slané jedlá atp.

Ak trvalo nebojuješ so spomaleným metabolizmom (napr. po tvrdej diete si telo zvykne na menší príjem a potom sa snaží každú kalóriu nad tento príjem uložiť do tukových zásob), tak sa s tým vôbec netráp.

Veď pri tých 2 kg navyše by si musela zjesť takých vyše 50 rohlíkov (ekvivalent) a to by si si asi všimla. (Preto je dobré sa zároveň merať -stačí pás a boky).

Nenechaj sa preto zlomiť a prestaň sa prejedať, lebo to je cesta do pekla (preješ sa ,potom jedlo prudko obmedzíš a takto jemne hmotnosť zvyšujúc stráviš celé roky).

Miesto toho sa vráť k tomu neprejedaniu a pridaj nejakú malú nenápadnú maličkosť do pohybových aktivít a rovnakú do stravovania (napríklad 5 minútová jednoduchá rozcvička po zobudení a v stravovaní napríklad pridať vždy zeleninový šalát k nedeľnému obedu).

Je jedno čo to bude, len nech to nie je nejaké rýchle a razantné riešenie (stretnutie spolužiakov tak hybaj, za 3 týždne musím dať dole 6 kg). To sú totiž tie chyby prečo to nie je trvalo udržateľné.

Ak si bola roky tučná a doteraz nič nezaberalo, tak si povedz, že tento rok obetujem a pôjdem na to inak. No a keď sa ten maličký krôčik stane návykom, pridaj druhý taký podobný. Ak by si za celý rok schudla len 5 kg, bude to úspech, pretože to budú trvalo udržateľné kilogramy
a navyše získaš také návyky na ktorých sa dá stavať.

Prestaň preto tento rok snívať o tom, že zhodíš celú kopu kg, ale začni pomaličky budovať návyky a zlepšovať sa.

Budem držať palce a budem nápomocný.
Maj sa.

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Sebaprijatie

Post by Lenka6 » 15 Jan 2024, 20:06

Dnes som to dala asi na 80%.

Ďakujem za povzbudenia. Myslím, že sa hodia pre každého.

A áno dodo, ja sa neponáhľam. Budem trpezlivá. Radšej ísť na to postupne a natrvalo. Budovať si návyky, ako ste spomínali.

Ja mám každodenné prechádzky so psíkmi. Kratšie, dlhšie - ako vyjde. Auto nemáme, takže sa presúvam pešo na verejnú dopravu, do obchodu a pod.

Ešte stále som nezaradila cvičenie na doma a plaváreň. Ale bola som aj chorá medzi sviatkami, ostal mi kašeľ.

Pekný večer.
39 rokov, 166cm
Image

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Sebaprijatie

Post by Lenka6 » 20 Feb 2024, 17:02

Ahojte, čítam si posledný svoj príspevok a reagujem si naň. Už som začala cvičiť doma, jednoduché nenáročné cviky zatiaľ. A dnes som bola prvýkrát po dlhej dobe na plavárni. Mesiac mi trvalo, kým som sa spamätala. Ale niečo ma veľmi trápilo. Stále sa niečo nájde, čo nás bude mátať. Začala som čítať knižku Ženy, ktoré behali s vlkmi. Nie je to pre každého, ale mňa zaujala. Prajem aj vám veľa zdaru.
39 rokov, 166cm
Image

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Sebaprijatie

Post by amanda.k. » 21 Feb 2024, 18:43

No vidíš a ja som sa zopsula čo sa týka cvičenia len chodím aj vyše 10 km občas menej ak sa nesie nejaký nákup...ale verím že tento rok bude úspešný

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Sebaprijatie

Post by Lenka6 » 21 Feb 2024, 21:47

Prechadzky su super :) a dobre si odstartovala tento rok. Aspon podla tabulky 👍
39 rokov, 166cm
Image

Post Reply