Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete čítať

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Post Reply
User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by tini » 05 Apr 2013, 17:42

renataj, nuz, toto je podla mna tazko napisat, lebo stravu si kazdy vytvara jednak sam, a jednak ozaj ma rozne zazemie;) aj veci v chladnicke. Ono tak ci tak pri novom stravovani treba planovat. V prvej faze nastudovat problematiku, a potom si veci premysliet, a premysliet si aj nakup. Ja napriklad ivov chlieb nepeciem, ani na to nemam dovod, a preto ani nakupovat by som nan nenakupovala. Peciem ine chlebiky, najnovsie kvaskove (mne sa ten ivov akosi nedaril). Takze je dost tazko davat nejaky zoznam dokopy, lebo potom by clovek mohol nakupit veci, a ostali by v chladnicke. Treba si najprv spravit jedalny listok, a podla neho nakupit. Ono nevadi, ak zo dna na den neprejde clovek na nove stravovanie, ten cas, ktore trva to nastudovat, za to stoji, je to cas pripravy.. Ked clovek roky jedol hociako, daky tyzden-dva ho uz nezachrani, nemusi byt vsetko na 100 percent..
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

User avatar
renataj
Posts: 41
Joined: 02 Apr 2013, 19:06

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by renataj » 05 Apr 2013, 17:55

Ahoj Tini.
Možno máš pravdu,že to celé treba prelúskať.Možno že já som nedočkavá.Mne by napr.taký zoznam pomohol.Ak by tam boli veci,ktoré viem že nemusím -nekúpila by som si ich.Ako napr. brokolicu nikdy neochutnám,nemusím ju. toothsmile Je to asi jediná zelenina inak ostatné v pohode ako aj ovocie.Už sa teším na leto,keď bude trh preplnený a ty si vieš nakúpiť.Lebo paprika,rajčiny čo predávajú v supermarketoch má ďaleko od letnej u nás vypestovanej zeleninky. thumb2
Prajem vela úspechov
Ja to zas dám 😂🤣
30.9.2018...91,2 kg
31.10.2018...89.8 kg
31.12.2018...88,5 kg
1.7.2019...ciel..78 kg !! 🤣

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by tini » 06 Apr 2013, 09:05

renataj, no vidim v tom problem, ze tazsie sa tvori z nakupeneho jedalnicek, ako naopak, najma spociatku;) S niektorymi vecami by clovek napr. nemusel vediet, co si "pocat" ;) Neboj, dostanes sa do toho thumb1
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

badz162010
Posts: 1
Joined: 23 Apr 2013, 13:43

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by badz162010 » 23 Apr 2013, 13:51

Ahojte
Volám sa Lenka mám 19rokov 177cm a 89kg
Neviem čo mám robiť,cvičím aj ked nie velmi casto ale stravujem sa tak žeby ostatni by pritom chudli asi velmi rýchllo....v podstate nic vela zeleniny,nizkotučne syry,jogurty,močopudne čaje,a raz za den si dám kusok s obeda xbeex ...brala som antikoncepsiu asi rok v decembri som ju vysadila(mala som 75kg) teraz je april a mam 88a neviem co mam robit,pri chodizi ma strasne bolia chodidla ,lítka....brucho mam ako keby som bola v 7mesiaci tehotenstva doslovne...nevem co mam robit chela by som schudnut aspon na tých 70 no nviem co mam robit ....je mi do plaču necitim sa dobre a je mi tažko sa na seba pozerat:( xbeex

User avatar
maria zapolska
Posts: 204
Joined: 18 Feb 2013, 19:51

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by maria zapolska » 23 Apr 2013, 20:05

ahoj lenka, skús si aj vlastnú témičku založiť. tak je to praktickejšie.
nuž a asi všetci začnú tým, že málo papáš. prilož jedálniček, nech sa na to pozrú odborníčky :)
vek: 30/ výška: 177
2013: 19. 2. (70); 31. 10. (63)
==============================
cieľ: 62 - 59 kg

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by tini » 23 Apr 2013, 21:30

badz ahojki.. Preco si pribrala, z tej antikoncepcie?? Neboj sa, daco vyskusame vymysliet, ako by sa ti podarilo schudnut. Ak mas pocit, ze priberas bez priciny, bolo by fajn aj ist k doktorke na preventivku, aby sa vylucili priciny ako porucha stitnej zlazy, alebo kdeco ine. A skus sem napisat podrobny jedalnicek, kedy jedavas, co presne a asi kolko. Mozno prave jedavas primalo, a to je chyba.
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Olinka
Posts: 1
Joined: 08 May 2013, 14:54

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by Olinka » 08 May 2013, 15:12

Dobrý deň. Mám najvyšší čas,aby som začala niečo robiť so svojou váhou. 156cm,88kg. No neviem ako nato.Pracujem v 12 hod.nepravidelných smenách.Teda robím aj nočné.Takže moja strava je nepravidelná,spánok je tiež nepravidelný.A kopec stresu.Odkedy som pre 6 rokmi nastúpila do nového zamestnania,probrala som 20 kg.No rada,že mám zmeniť zamestnanie v mojom veku,a fakt,že nájsť si novú prácu by bolo skôr nemožné ako možné,neprichádza do úvahy.Dá sa mi poradiť?Ak áno srdečne ďakujem.

moncici080671
Posts: 1
Joined: 08 May 2013, 15:53

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by moncici080671 » 08 May 2013, 16:22

Ahoj Olinka,pracujem tiež 12-tky cez tie denne zmeny je to OK stravujem sa každé 3hodiny ale tiež potrebujem poradiť ako sa prestravovat počas noci a potom cez deň keď sa zobudim po nočnej.

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by tini » 19 May 2013, 07:09

baby ahojte, ja zatial, co som na tuto temu citala, alebo si tak myslim, mozem skusit napisat. Cez tu nocnu smenu, ja by som normalne zaradila jedlo kazde 3 hodky, aj ked v mensom objeme ako cez den, zlozenia SBT, aby malo vsetky zlozky, zeleninku taktiez. Ono celkove v noci travi pomalsie, takze toho jedla netreba tolko, ani ked je clovek hore (nie tolko ako cez den). Potom ked cez den spite, tak treba spat, a v tom case, ked ste hore, zas nabehnut na porcie kazde 3 hodky. Jednoducho v tom case, ked je clovek hore, tak treba jest pravidelne. Zlozenie trocha prisposobovat - napriklad poobede ku veceru menej sacharidov a viac bielkovin, aj ked toto skor v tom dni, ked v noci budete spat. Ked idete do nocnej, tak by som tie sachace nejak velmo neobmedzovala. Skuste napisat dake jedalnicky, ako jete a mozeme o tom sa skusit nejak bavit. Mozno by aj nebolo zle samostatnu temu na toto vymysliet, urcite ma tento problem viacero ludi.
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

dejalenka
Posts: 12
Joined: 16 Jul 2013, 10:15

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by dejalenka » 16 Jul 2013, 10:35

Ahoj Miro,

dakujem za super tipy, proste za celu tuto stranku.
Kedze vsetky moje pokusy na chudnutie
od tyzdnoveho nicnejedenia, cez tyzdnove jedenie jablk, ryzovu dietu
az po oddelenu stravu zlyhali, tak som si povedala, ze idem skusit
jest, pit a hybat sa podla tvojho navodu. Stranku mam nastudovanu,
dnes si idem kupit vahu a meter na uvodne zmeranie mojich suniek
a idem sa zhrozit xbeex . Aj ked zhrozena uz vlastne som, ked sa pozriem do zrkadla.
Takto to uz proste dalej nechcem vyzerat. Takze sa zacina boj, z ktoreho dufam vyjdem
ako vitaz nad svojimi kilami.
Image

User avatar
miskaslivka
Posts: 534
Joined: 11 Oct 2011, 09:29
Location: Žilina

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by miskaslivka » 16 Jul 2013, 10:54

Dejalenka vitaj na fóre a nech sa ti dari thumb2

fishka1979
Posts: 1
Joined: 24 Jul 2013, 20:51

ako schudne zamestnaný človek?

Post by fishka1979 » 24 Jul 2013, 20:52

Zdravím....
A ako má dodržať takýto pravidelný režim človek, ktorý pracuje od 6.00 do 14.30?...o 4.00 vstáva, na bus ide o 5.00, do práce príde 5.50 a o 6.00 už musí pracovať....na pracovisku nesmie jesť nič, prestávku má 10.30 a potom už nič....až koniec pracovnej doby....rýchlo uteká na autobus, príde domov o 16.00....ako sa má 5x denne stravovať každé 3 hodiny???....ono sa to pekne píše, ale tu sa nedá dodržať 3-hodinový interval....a teraz "babo raď"...
Díky
Aďa

User avatar
rozalka
Posts: 4608
Joined: 09 Apr 2010, 10:50

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by rozalka » 24 Jul 2013, 21:47

Ahoj Aďka, ono sa to dá. Veď väčšina z nás pracujem alebo sú doma na materskej. Želám veľa úspechov. pá

User avatar
matysekx
Posts: 1
Joined: 27 Jul 2013, 23:46

ahoj

Post by matysekx » 28 Jul 2013, 00:05

Ahoj. Neviem sa tu ešte zorientovať. Ale začnem hneď moj problém. Do pôrodu môjho tretieho syna som bola štíhla a veľmi spokojná. Bez problémov som mohla jesť čo som len chcela. Po pôrode mi ostalo pár kilo navyše. Čo by nebolo problém zhodiť. Ale namiesto chudnutia sa mi kila navyšovali. Tak som začala dukanovu diétu. Krásne som schudla, ale nie nadlho. Hneď ako som začala normálne jesť váha sa mi vrátila. Mám 162 cm a váhu 70 kg. Nevyzerá to pekne, každý mi hovorí že by sa mi zišlo schudnúť. Ale ja chcem ísť cestou ktorou sa tie kila nevrátia. Potrebujem poradiť ako. Vôľu mám, len neviem ako nato. Ďakujem vám za každú radu

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by tini » 28 Jul 2013, 12:51

cafki matysekx, vitaj medzi nami! Najlepsie bude, ak si aj zalozis svoju temicku, budes to mat prehladnejsie. Urcite sa da schudnut aj Tebe vtip je prave vo vyvazenej strave, cize pestrost, nie jednostrannost, a primerane zivin. Zadaj si svoje udaje do BMI kalkulky, zistis, kolko Ti treba jest a mozes sa pasovat so zostavenim jedalnicka. Na stranke je k tomu kopu clankov, bude fajn, ak si ich prestudujes.. Drz sa!!
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Post Reply