Prosim o radu

Športom k trvalej šíhlosti
Fox.exx
Posts: 1
Joined: 19 Aug 2012, 18:47

Prosim o radu

Post by Fox.exx » 19 Aug 2012, 19:00

hned takto na uvod sa chcem omluvit ze zakladam novu temu ale nikomu som to tam nechcel pisaat
takze mam takyto problem chcem zacat posilovat a brat proteiny na vyrysovanie svalov ale neviem ci mi to pomoze lebo fakt dokazem pribrat aj z vody a ked drzim dietu schudnem 1kg a naberem 5kg takze moc velke chudnutie u mna je zbytocne mozno vyhoda by bola vtom ze aj ked mam vysku 175cm a cca 95kg nejsom nejaky tucko mam sice par kilo naviac ale som postavou jak kulturista vsetci mi hovoria ze ja zacat posilovat behom roka som jak cutler za mlada
preto chcem vedet od vas ktory ztym mate nejake skusenosty ci nejakym spalovacom schudnut len brucho alebo kupit nejaky paradny protein a zacat makat ztym ze nejako to tukove brucho dam dole a nabucham kocky alebo aspon trochu vysportujem

niehaluska
Posts: 322
Joined: 20 Jun 2012, 16:37

Re: Prosim o radu

Post by niehaluska » 18 Oct 2012, 01:07

ahoj Foxx.exx, pozerám, že ti ešte nikto neodpovedal... skúsim ja. ty si už začal posilňovať?
31r., 175cm, 80kg, moja téma
2009:110kg
8/2011:103,5kg, 8/2012: 76kg, 8/2013: 74kg toothsmile

User avatar
TheEgopat
Posts: 260
Joined: 13 Jan 2011, 20:48
Location: Slovensko, Rožňava / Bratislava

Re: Prosim o radu

Post by TheEgopat » 07 Feb 2013, 17:45

Brať dopingové doplnky bez skúseností s precíznim alebo teda bez skúseností s poriadnym cvičením je nebezpečné. Cvičiť musíš vedieť aby sa ti tie dopingy (somariny) dostali správne do svalu. V opačnom prípade prídeš o pečeň a ďalšie života potrebné orgány. Dobre si rozmysli či chceš cvičiť s dopingami. Keď začínaš cvičiť cvič čisto! Nauč sa vykonávať cviky dobre a poriadne. A odporúčam pri pokročilom stave brať lieky jedine na kĺby aby si neprišiel k úrazu s cvičením s vyššou váhou. :) ;)
Výška - 182cm
Max. váha -------107
Dátum štartu - 15. Január 2011
Starý cieľ ---------------85kg Splnený 15.1.2012

Dátum štartu - 7. Január 2013
Nový cieľ ---------------75kg

7.1.2013 - 85kg

Image

mr_kaktus
Posts: 94
Joined: 20 Jun 2011, 10:29

Re: Prosim o radu

Post by mr_kaktus » 07 Feb 2013, 18:13

TheEgopat wrote:Brať dopingové doplnky bez skúseností s precíznim alebo teda bez skúseností s poriadnym cvičením je nebezpečné. Cvičiť musíš vedieť aby sa ti tie dopingy (somariny) dostali správne do svalu. V opačnom prípade prídeš o pečeň a ďalšie života potrebné orgány. Dobre si rozmysli či chceš cvičiť s dopingami. Keď začínaš cvičiť cvič čisto! Nauč sa vykonávať cviky dobre a poriadne. A odporúčam pri pokročilom stave brať lieky jedine na kĺby aby si neprišiel k úrazu s cvičením s vyššou váhou. :) ;)
ty prosim ta o akom dopingu rozpravas? protein je uplne klasicky doplnok stravy. ziadny doping.

@fox.exx

normalne zacni makat a jedz zhruba nejak takto:

denny prijem si vyrataj normalne podla klasickych vzorcov (alebo pouzi BMI kalkulacku tu), odhadom tipujem ze by ti mal vyjst okolo 2800 kcal ak chces hmotnost udrziavat, ak chces schudnut tak ho jemne zniz :) ale mozno bude stacit aj len vydaj pri cviceni :)

23 - 25% denneho prijmu nech su tuky
cca 2g bielkovin na 0,5 kg telesnej hmotnosti (mozes pouzit aj whey protein, alebo tom prijat v jedle ak tolko dokazes zjest)
zvysok prijmu nech su sacharidy

A makaj stare dobre klasiky - bench, zhyb, mrtvy tah, drep (ziadne gay biceps curls a pod :)) a casom uvidis ako sa ti bude telo spravat :)

ale ako zaklad by ti imo malo stacit toto :)

User avatar
TheEgopat
Posts: 260
Joined: 13 Jan 2011, 20:48
Location: Slovensko, Rožňava / Bratislava

Re: Prosim o radu

Post by TheEgopat » 07 Feb 2013, 19:03

Píšem len to čo počujem alebo čítam. O tomto som však len počul, ale možno zle, nevylučujem. Ale aká tá teória by sa mi k praxi hodila, nevedel by si sem priblížiť viac informácií? Trebárs povedať tvoj stravovací plán a taktiež tréningový plán. Cvičím len vlastnou váhou a s takýmito doplnkami alebo ako to nazvať skúsenosti nemám žiadne, iba som o nich počul, a považujem to za zbytočnosť. Ale nevravím že si to nenechám vysvetliť. :) ;)
Výška - 182cm
Max. váha -------107
Dátum štartu - 15. Január 2011
Starý cieľ ---------------85kg Splnený 15.1.2012

Dátum štartu - 7. Január 2013
Nový cieľ ---------------75kg

7.1.2013 - 85kg

Image

mr_kaktus
Posts: 94
Joined: 20 Jun 2011, 10:29

Re: Prosim o radu

Post by mr_kaktus » 07 Feb 2013, 20:01

co sa tyka bielkovin. v zasade ide o to ze na to aby si pri cviceni nestracal svalovu hmotu potrebujes prijat pomerne velke mnozstvo bielkovin :) cisla sa lisia podla toho ci chces pri tom aj chudnut, udrziavat alebo dokonca naberat a aj aky typ tela mas - ci si endomorph, mesomorph, alebo ectomorph - charakteristiky si najdes. kazdopadne je to slusne mnozstvo bielkovin na den.

napriklad v mojom pripade (91 kg, 183 cm, endomorph, chudnuci jedalnicek) by mi denny prijem vychadzal na cca 292g bielkovin, 112g sacharidov, 58g tukov. S ohladom na moj trening - zameriavam sa na vytrvalostne aktivity (triatlon, polmaraton, maraton) som tieto cisla jemne zmenil v prospech sacharidov (trenujem v priemere viac ako 1,5 hod denne, 3 x tyzdenne plavanie, 4 - 5 x tyzdenne beh, + 2 - 3 krat cyklotrenazer, s tym ze sa to s prichodom jari bude stupnovat az na cca 2 nasobok). Cize moj jedalnicek vyzera nejak takto: okolo 220g bielkovin, 150 - 160 g sacharidov, 60g tukov (denne 2000 - 2300 kcal). uz taketo mnozstvo bielkovin je pomerne problematicke zjest (aspon teda pre mna) - ked si to nahadzes do tabuliek tu na stranke, vyjde ti to na slusne mnozstvo tvarohu, kuracich prs, syra a pod.

whey protein ma prave tu vyhodu ze vies tieto bielkoviny dostat do tela bezbolestne (rozmiesas v mlieku alebo vode a vypijes). pritom sa nejedna o ziadnu chemiu. tento whey protein vznika ako vedlajsi produkt pri vyrobe syra (ak som sin to dobre zapamatal) - tak isto mozes srotit vajecne bielky atd. ak mas na to zaludok :)

ja osobne ho neberiem (v minulosti davno davno som si daval po fitku) ale silne nad kupou momentalne uvazujem, lebo tie mnozstva su pomaly nejeditelne pre mna a po schudnuti by som mal prijem este zvysit.

z doplnkov ale napriklad jedavam pocas pretekov energeticke gely - co je v podstate cisty, rychlo vstrebatelny cukor, pripadne obohateny kofeinom. pripadne na biku klasicky jontak - cukor, plus nejake stopove prvky co by mali napomahat regeneracii po vykone :)

User avatar
Priska
Posts: 4649
Joined: 11 Aug 2010, 19:33

Re: Prosim o radu

Post by Priska » 08 Feb 2013, 09:33

mr-kaktus, z akych zdrojov si cerpal info o tych pomeroch BST? Aj v chudnucej faze ti B stacia 2g na kg a S by som u chlapa tiez nesla pod 4g na kg, T 0,5g-1g na kg hmotnost...
Poznas tutok knihu? https://www.martinus.sk/?uItem=87534
38r.
163cm/57kg (01.01.2015)

"Nas zivot je taky, akym ho robia nase myslienky..."
"Disciplina je mostom, medzi cielmi a vysledkami."

mr_kaktus
Posts: 94
Joined: 20 Jun 2011, 10:29

Re: Prosim o radu

Post by mr_kaktus » 08 Feb 2013, 11:49

https://www.simplyshredded.com/layne-nor ... -diet.html

je to po anglicky a dlhe :) ale hlavne to mam odskusane aj na sebe. chudol som pomerne pomaly kym som mal rozdelenie BST v gramoch cca 150/300/60 bielkovin mozno aj menej este v prospech sacharidov. kazdopadne mi to velmi nezaberalo maval som obdobia ked som bol furt hladny (aj napriek spravnemu jedeniu a pod.) a pritom som povedzme za 2 tyzdne neschudol ani gram. tak som zacal patrat ze v com by mohol byt problem, plus konzulotvat s jednym kamosom co ma nastudovane strasne kvanta schudol 55 kg za 2 roky) a dospel som k tomuto.

co sa tyka tej gramaze pisal som cca 2g/0,5kg - v clanku najdes rozpatie od nejakych 1,3 do 1,7/libru telesnej hmotnosti (1kg = 2,2.lb) cize mozno som to zaokruhlil prilis hore (aj ked preto som tam dal cca :) mal som mozno este napisat ze nech to skor trosku podsekne :) moja chyba).

s tymi S je to imo strasne vela v chudnuti, pokial nema chlap nejaky brutal vytrvalostny trening. ak bysme zobrali 90kg chlapa vychadza mu to na povedzme 360g sacharidov co je peklo :) a to som za pomerne vysoko sacharidovu stravu.

Knihu nepoznam. Priznam sa ze pokial najdem sposob jedenia/treningu ktory funguje, nevenujem uz vela casu hladaniu alternativnych sposobov :)

mr_kaktus
Posts: 94
Joined: 20 Jun 2011, 10:29

Re: Prosim o radu

Post by mr_kaktus » 08 Feb 2013, 11:54

teraz este pozeram ze som to skor mohol zaokruhlit niekde na 1,5g bielkoviny/0,5kg. trochu zle som si zapamatal cisla :) moja chyba :)

User avatar
Priska
Posts: 4649
Joined: 11 Aug 2010, 19:33

Re: Prosim o radu

Post by Priska » 08 Feb 2013, 12:03

jemine, keby som ja mala zjest 180g biekovin, tak ma asi odduje :-))) Hej isiel si na vysoko proteinovej dietke... len taketo stravovanie sa neda drzat dlho... na telesne funkcie, telo spotrebuje 150g cukrov denne... takze dlhsiu dobu ist pod, je uz trocha dost zaberak na psychiku... ako pozorujem u vacsiny zien, nizkosacharidove diety nezaberaju, pretoze pocase nastane jojo z nedostatku cukrov... mozno chlapi to maju nadstavnene inak...
38r.
163cm/57kg (01.01.2015)

"Nas zivot je taky, akym ho robia nase myslienky..."
"Disciplina je mostom, medzi cielmi a vysledkami."

mr_kaktus
Posts: 94
Joined: 20 Jun 2011, 10:29

Re: Prosim o radu

Post by mr_kaktus » 08 Feb 2013, 12:21

ono je to v prvom rade robene pre chlapov :) myslim ze na zensky organizmus to asi nebude matziaduce ucinky :) praveze ja som sa od zaciatku snazil vyhybat nizkosacharidovym dietam prave kvoli udrzatelnosti a aj zatazi na oblicky. toto nie je nizkosacharidova dieta a praveze som nastaveny tak, ze absolutne nebudem mat problem toto iste robit aj pri udrziavacke :)

moj jedalnicek (pozor vypichujem len jedla obsahujuce sacharidy):

rano celozrnny chlieb (60 - 80g) plus lyzicka cukru v rannej kave (to som si nechal ako jediny "prehresok" ked som zacal chudnut:) )
desiata ovocie (do 200g)
obed ryža/zemiaky (200 - 300g)
pred treningom musli tycinka (25g sacharidov, prevazne rychle), cista glukoza a pod.
po treningu musli tycinka, cista glukoza a pod :)

- tieto treningove musli tycinky si nedavam vzdy, resp. v zavislosti od toho kedy pred treningom som mal velke jedlo a aky trening ma caka. napr. napr. 1:10 v zakladnej vytravalosti sa da v pohode odbehnut bez toho. 1:45 plavania uz zase taka sranda nie je :D

plus vo vsetkych mliecnych vyrobkoch EDIT: a samozrejme aj v zelenine (som strasny paradajkozrut a kapustozrut :)) mas nejake mnozstvo sacharidov, cize to tiez nieco urobi :) inac ak aj prestrelim sacharidy napr. na 170 nerobim si z toho tazku hlavu, pokial je to z dovodu tazkeho treningu. tie cisla co som uviedol beriem ako orientacne :)

mr_kaktus
Posts: 94
Joined: 20 Jun 2011, 10:29

Re: Prosim o radu

Post by mr_kaktus » 08 Feb 2013, 12:29

inac este ma napadla drobnost na margo toho spotrebovania 150g sacharidov - minule som cital nejaky clanok kde bolo rozpatie stanovene 100 - 150 (co je pomerne velky rozdiel ked si to vezmes spodna hranica je 2/3 hornej).

ako fox.exx si aj tak bude musiet casom najst svoj vlastny sposob (aj v rozlozeni makronutrientov, v cviceni a celkovo v zivotosprave), ktory mu bude najviac vyhovovat. ale vzhladom na ciele, ktore stanovil, mi toto pride vhodnejsie ako nejaka vysokosacharidova dieta :).

User avatar
Priska
Posts: 4649
Joined: 11 Aug 2010, 19:33

Re: Prosim o radu

Post by Priska » 08 Feb 2013, 13:16

fu no pre mna by to bola nizkosacharidova dieta, lebo keby som sla v takom pomera ako ty na svoju vahu, by som mala cca B-180g, S-100g a T-40g tj. 6450Kj - to by som pri dennom cviceni (30 min silovy + 45 kardio) asi dlho nepotiahla... tych 100g sachrov by mi pokrylo len zeleninu a trosicka vlociek na ranajky...
38r.
163cm/57kg (01.01.2015)

"Nas zivot je taky, akym ho robia nase myslienky..."
"Disciplina je mostom, medzi cielmi a vysledkami."

mr_kaktus
Posts: 94
Joined: 20 Jun 2011, 10:29

Re: Prosim o radu

Post by mr_kaktus » 08 Feb 2013, 13:23

a ako mas teraz BST?
inac nie je 6450Kj nejak malo ked do toho mas aj kardio aj silove cvicenie? moja snubenica chce trochu schudnut (164cm 61kg) a nutim ju jest okolo 1800kcal (7560kcal) denne (trenuje na svoj prvy polmaraton - teraz na marec :) ) a tlacil by som ju aj do vyssieho prijmu (udrziavacku by mala mat tusim okolo 2200kcal) ale nevladze tolko zjest :)

User avatar
Priska
Posts: 4649
Joined: 11 Aug 2010, 19:33

Re: Prosim o radu

Post by Priska » 08 Feb 2013, 13:41

Tych 6450Kj bolo preratane na ten moj pomer BST, ked som vyratala tie tvoje "doporucenia" na moju vahu... jasne ze je to malo pri dennom cviceni...
Ja mam teraz cca B-100g, S-200/220g, T-50g tj. 7100-7500kj... ale asi ani to nie je dost, bo ma chytaju sladke pojedacky...
Tak drzim paste tvojej snubenici na polmaraton, mame rovnake ciele... aj v chudnuti :D
38r.
163cm/57kg (01.01.2015)

"Nas zivot je taky, akym ho robia nase myslienky..."
"Disciplina je mostom, medzi cielmi a vysledkami."

Post Reply