Zdrava nahrada pečiva

Diskusia o tom, čo variť, piť, jesť. V tomto fóre sa prevažne diskutuje o receptoch, čo komu chutí, čo radi varíme.
Post Reply
mishelka15
Posts: 38
Joined: 03 Feb 2010, 17:53
Contact:

Zdrava nahrada pečiva

Post by mishelka15 » 08 Sep 2012, 13:38

Kedze potrebujem schudnut este 10 kg snazim sa nejest biely chlieb, a zatial sa mi dari, rozok som nemala uz 8 mesiacov (ani mi to nechyba) a chleba si dam iba obcas, ked sme na navsteve a tak. Uz sa mi podarilo schudnut 12kg a miesto chleba som jedla toto https://www.bioland.sk/bezlepkove-potrav ... -250g.html bola som s nim celkom spokojna ale chutovo to nie je velmi ono, a dost rychlo mi pslesniviel...teraz som nasla nejake Knackerborty, nieco taketo https://it-is-cute.blog.cz/1207/recept-d ... nackebroty a chutovo je to ovela ovela lepsie, a taktiez vydrzi dost dlho thumb1 Ale zaujima ma ci je to zdrave? resp. ci sa z toho nepribera tak ako z bieleho peciva? na obale som citala ze je skvela na dzrave stravovanie ale zaujimali by ma aj vase nazory

Ak by ste mali este nejake ine typy ako sa da nahradit pecivo tak budem velmi vdacna. ;)

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Zdrava nahrada pečiva

Post by tini » 08 Sep 2012, 16:13

mischelka, a z akeho dovodu jest bezlepkovy chleba?? mas celiakiu?? Ono to totiz nie je vonkoncom nic extra zdrave, zvacsa cisty skrob, cosi ako biele rozky. V tom tvojom chlebiku je aspon ta celozrnna muka z ryze. Avsak ovela lepsie by Ti na vyzivu aj chudnutie urobil normalny celozrnny chlebik, tam je predsa 80% celozrnny podiel, a ni elen 30, ako v tom bezlepkovom. (ak je teda poctivy kvalitny, mozes si aj piect). Ten recept na knackebroty podla mna tiez moc zdravy nie je, je tam vela hery, co je tuk, ktory Ti tiez vyzivovo nic moc neprinesie okrem KJ. Kupovane knacke maju podla mna menej tuku. Namiesto bezneho peciva je velmi vhodne celozrnne pecivo. Mrkni do clankov tu na stranke, tam je dost rozpisany rozdiel medzi celozrnnymi vecami a vecami z bielej muky, v com je.
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

mishelka15
Posts: 38
Joined: 03 Feb 2010, 17:53
Contact:

Re: Zdrava nahrada pečiva

Post by mishelka15 » 08 Sep 2012, 19:11

tie linky co som dala su len ilustracne, nepametam si uz presne znacku ale myslim ze ten moj nebol pre celiatikov, a tie knackerborty vacsinou kupujem, ja len ze som o nich citala ze su velmi dobre na chudnutie len som nevedela ci to je ozaj tak, ako ho vsade ospevuju

mohla by si mi dat prosim nejaky link na ten clanok?

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Zdrava nahrada pečiva

Post by tini » 08 Sep 2012, 20:39

mishelka, nemam cas to hladat, ale ked si pozries normalne hlavnu stranku, su tam clanky o chudnuti, a tam aj stat o racionalnej strave, tam dakde by to malo byt. Knackebroty nie su lepsie ako normalny celozrnny chlieb na chudnutie. Ked si to pozries, je to kalorickejsie ako chlieb, totiz obsahuje skoro ziadnu vodu, takze na hmotnost je to viac zhutnena energia, menej toho proste mozes zjest ako chleba. Napriklad chlieb celozrnny ma okolo 800-900KJ, a knacke ma 1300-1400. Pritom sachacov ma 35g chlieb, ale knacke az 65g (vsetko pisem na vahu z potraviny 100g). V preklade to znamena, ze napriklad z chleba mozes zjest tych napr. 100g, a to je co sa sachacov tyka len polovici vahy z knacke (priblizne). Ono je to fajn vec, ale skor by som to kombinovala, cize aj chlieb aj toto. Chlieb vynechavat, resp. pecivo, na to nie je rozumny dovod - len sa to pise vsade v bulvarnych casopisoch, tak sa to kazdemu chudnucemu zda logicke a vseobecne zname.. Biele pecivo je nevhodne kvoli vysokemu GI a biednym nutricnym hodnotam.
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

User avatar
hezo
Posts: 32
Joined: 05 Jul 2009, 10:48

Re: Zdrava nahrada pečiva

Post by hezo » 17 Sep 2012, 09:12

Ak môžem, ja som objavil celozrnný chlena zo Slatinskej pekárňe, majú ho v hypermarketoch, chutný a zdravý :)
Podarí sa to ?

Martinaa23
Posts: 3
Joined: 23 Mar 2022, 16:26

Re: Zdrava nahrada pečiva

Post by Martinaa23 » 27 Mar 2022, 20:02

Ahoj, ja keď som chudla, tak som namiesto pečiva jedla konopné cestoviny: https://www.semena-marihuany.cz/sk/355- ... -cestoviny. Zasýtilo ma to, a ešte je to aj veľmi chutné. :)

Post Reply