Nova myseľ + nové telo = nový život!

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
User avatar
Janiina
Posts: 1894
Joined: 31 Jan 2008, 14:37

Re: Nova myseľ + nové telo = nový život!

Post by Janiina » 31 Jan 2020, 11:49

Maldi, Teba našťastie sledujem na inej sieti a vidím, že sa Ti darí dobre. Ale ak môžeš, nakukni :-)
39 r, 164cm
7.1.2008: 67kg
7.9.2008: 53,7kg
11.1.2015: reštart 74 kg!
Image

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Nova myseľ + nové telo = nový život!

Post by Lenka6 » 27 Aug 2021, 12:17

V tejto teme maldi spominala knizku Ženy, jedlo a Boh. Ja som ju dnes docitala... avšak stale sa motam.
39 rokov, 166cm
Image

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Nova myseľ + nové telo = nový život!

Post by dodoriven3 » 28 Aug 2021, 05:40

Lenka,
tým sa netráp, pretože väčšina ľudí sa vo svojom živote len tak motá.
Na druhej strane nehľadať pravdu a zmysel nášho života by bola najväčšia chyba. Ku knihe nepristupuj ako k bežnej beletrii, ale ako k učebnici života.
Až potom zistíš, že náš celkový zťah k jedlu len odzrkadľuje vzťah k životu.
Až keď začneš žiť svoj život a nie život Tej a ten, ktorý by si len chcela, až potom keď prijmeš ho bezozvyšku (a nielen to po čom túžiš), až potom sa prestaneš utiekať k jedlu ako ku záchrane pred tým čo Ťa ľaká.
To ale už nebudeš túžiť po nejakom pozlátku, ale stále viac a viac sa približovať k prítomnosti... ...to je ale ťažké.

Takže ak sa po prvom prečítaní len motáš, tak to ešte stále nie je také zlé. toothsmile

Pekný zvyšok leta xdancex

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Nova myseľ + nové telo = nový život!

Post by Lenka6 » 28 Aug 2021, 13:09

Ahoj Dodo, ďakujem za reakciu. Od Teba ako skúsenejšieho to beriem. Ešte sa nad tým zamyslieť. Ja som dosť hĺbavý typ a kebyže nemám povinnosti, tak by som asi celý deň rozmýšľala a snažila sa prísť na koreň problému, prečo sa "motám", prečo sa mi vracajú depky, prečo sa toľko trápim a ako sa stať vyrovnanou, spokojnou a šťastnou . . . (aj keď niekedy mám také príjemné dni).

Prečítala som si celú túto maldinu tému. Bolo to zaujímavé, vo veľa veciach som sa našla. A keďže tu už neprispieva a na konci témy som videla, že sa jej darí, zdá sa, že sa jej nejak podarilo popasovať s problémom, že ju to posunulo.
39 rokov, 166cm
Image

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Nova myseľ + nové telo = nový život!

Post by dodoriven3 » 28 Aug 2021, 16:29

Lenka,
do psychických problémov sa púšťať nejdem, nie som odborník, ale v prvom rade by som si overil, aby sa nenednalo o ,,banálny" nedostatok niektorých vitamínov a minerálov, (ktoré majú priamy vplyv na depresiu).

....a s Maldi máš pravdu, aj ja čo viem, tak sa má dobre.

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Nova myseľ + nové telo = nový život!

Post by Lenka6 » 28 Aug 2021, 16:41

Tak som rada, ze sa ma dobre.

A myslim, ze u mna to nie je nedostatkom vitaminov. To, co ma trapi ma realny zaklad.
39 rokov, 166cm
Image

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Nova myseľ + nové telo = nový život!

Post by dodoriven3 » 28 Aug 2021, 19:38

Lenka,
ono vždy to má nejaký reálny základ, problém ale je, že väčšinou tam nastupuje synergický efekt (minimálne teda z dvoch zdrojov). Inak povedané, keby všetko ostatné bolo v poriadku, tak by ten Tebou spomínaný reálny základ Ťa nezlomil (teda s vysokou pravdepodobnosťou nezlomil).

Otázka chudnutia je teoreticky veľmi jednoduchá - makronutrienty a voda.
Oveľa horšie je to ale s mikronutrientami. Tam stačí, že máš niečoho viac (a to si neuvedomíš), nastane nerovnováha a zrazu Ti začne niečo s niečím reagovať, niečo blokovať a môže Ti chýbať nejaký konkrétny vitamín alebo minerál, ktoré priamo (pri nedostatku) pôsobia na depresiu.
V mikroživinách existujú desiatky rôznych prípadov keď niečo zabraňuje vstrebávaniu toho druhého, alebo naopak na to, aby niečo iné bolo telom využité potrebuje byť podávané s inými látkami atp.

Takže to, že sa podľa seba kvalitne stravuješ, ešte neznamená, že Ti nemôže chýbať nejaký potrebný vitamín alebo minerál.
Navyše len som na to upozornil, aby tam ešte nepôsobila aj táto pomerne veľmi častá vec (chýbajúce príslušné vitamíny a minerály).

Ak máš otázku pokojne sa pýtaj najlepšie do pondelkajšieho obeda, (všeobecné otázky o depresii do tohto fóra patria, pretože depresia je veľmi častým problémom ,,večne" chudnúcich (najmä žien). Potom zas nebudem stíhať sem nakúkať.

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Nova myseľ + nové telo = nový život!

Post by Lenka6 » 01 Sep 2021, 06:52

Sa mi to zda zlozita tema s tymi vitaminmi, som sa nikdy o to blizsie nezaujimala. Teraz doplname b12 a d-čko.
39 rokov, 166cm
Image

Post Reply