Jesenna temicka

Kto schudol, neskončil. Nasleduje trvalá kontrola jedla a cvičenie. Kto po schudnutí nekontroluje papu a necvičí, čoskoro zas priberie.
User avatar
Priska
Posts: 4649
Joined: 11 Aug 2010, 19:33

Re: Jesenna temicka

Post by Priska » 02 Sep 2014, 13:44

Kikus, myslela to vazne ;) https://www.akv.sk/index.php?option=com_ ... iew&id=994
https://www.akv.sk/index.php?option=com_ ... &Itemid=30
Tinka nemusi to byt presne, len na inspiraciu 5 jedal denne, bez soje... sak ked budes mat cas... thumb1
38r.
163cm/57kg (01.01.2015)

"Nas zivot je taky, akym ho robia nase myslienky..."
"Disciplina je mostom, medzi cielmi a vysledkami."

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Jesenna temicka

Post by tini » 14 Sep 2014, 13:11

ahojte, no ja sice neprispievam, ale to zas neznamena, ze sa flakam..
Posledne dni sa mi podarilo co-to pobehat v Jesenikoch, bola som tam sice pracovne, ale rana boli moje

V stredu velmi pekny trail udolim Bile opavy popri huciacom potoku a vodopadoch, 8,4km, prevysenie 410m, ale asi stvrtina cesty hore sa nedala bezat, nakolko povodne velmi pekny chodnik sa zmenil na strmu cesticku pomaly lezenie, coz mi ostatne nevadilo. Dole som radsej sla inou trasou, ta bola dost dobre behatelna po uboci udolia uzka lesna cesticka. Vyhlady paradne.

Vo stvrtok hladanie znacky na planovany vybeh na Praded, cize len take pobehovanie kade tade, aj som ju nasla, ale bolo sa treba vratit, moc neskoro som vysla, bolo z toho 6.6km, prevysenie 231m.

V piatok som chcela skusit Praded, hodne vsak prsalo, hmla a tma rano.. a je to daco cez 20km hore-dole, tak do 25.. Kedze som si nemohla dovolit nestihnut vlastny prispevok na konferencii , zmenila som plan a vyrazila len tak naslepo do lesa, 11.5km, prevysenie 380m. Tentokrat po peknej starej asfaltke (ako husenkova draha, dlhy tiahly kopec hore-dole a spat to iste ) Vzhladom na pomerne hustu tmu, hmlu a dazd hlavne v prvej polovici to bola celkom dobra volba. celovka v hmle tiez moc nepomoze

Vcera som vybehla dost neocakavane, nakoniec z toho bolo 12km v milej spolocnosti, 1h29min, 360m prevysenie (alebo 340). Pocasie nadherne ako v lete, daka ozaj diera v dazdi ;)

a k tomu este pridavam dake kilometriky odplavane, vcera a dnes asi tiez, len sa mi poplietlo ratanie, tak neviem ci to bol presny kilometrik. Bavi ma to plavanie stale viac, nadhera je to veu ;), zacinam chapat, ze preco to patri k regeneracii, inak neskutocne pri tom zrelaxujem, aj ked stale sa to len ucim, mam pocit, ze mi to ide uz cosi lepsie.. plavanie je sloboda, no krasa, tesim sa jak male ditko, teraz mam cas, tak idem aj rano zajtra - deti su chore ale len treocha, takto rano im nechybam, do tatier sme tym padom s nimi nesli.. Ale aj tak tam vraj prsi, vsetko je ako ma byt, ja si uzivam vodicky, behu a aj oddychu, idem teda aj co - to upratat (akoby som to nerobila priebezne)
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Jesenna temicka

Post by tini » 14 Sep 2014, 13:20

nagini, myslis tie chlebiky, co sam piekol?? Neviem, ci ma na ne dakde recept, ale mozem sa ho spytat, nech to hodi do temy..

skorica, ja tie chia tiez davam rano pred behom atd, dobre sa to travi, malo by to dost dobre hospodarit s vodou v organizme, kdeco telu dodavat atd.. Ja teda neviem, ze ci to ma na mna nejake extra ucinky, ale skodit to neskodi zda sa, ja rano inak to striedam aj s lanovymi semiackami, su podstatne lacnejsie, a zlozenim hodne podobne, jedina nevyhoda je, ze ich treba tesne pred zjedenim zomliet, inak sa znicia tie latky, co tam prave su dobre. Chia sa daju namocit aj vecer, a ked je clovek na cestach a podobne, nemusis vlacit mlyncek, len vecer zosypes a je. To som aj teraz vyuzila na tej sluzobke. Takze je to praktickejsie. Aj pred pretekmi by som to isto dala, myslim, ze to je fajn potraivna. Ale mne teda nestaci len ten puding, ani rano pred behom, ked som si to robila ako Priska, bola som potom hladna, takze ja normalne si namocim nejake vlocky (casto teraz aj pohankove ci psenove), susene brusnice, chia a zalejem vodou. Rano k tomu dohodim ovocko, teda pokial mam dost odstup od aktivity. Ak nemam, len posypem skoricou, pripadne dochutim trochou domaceho mojho lekvaru (aby sa mi to v brusku dlho netravilo, ovocie urobi moc velky objem). A takto mi to vyjde zjest aj 45min pred behom sa da, alebo idealne hodku, a netazi ma v zaludku. Pred pretekmi 2 hodky (to beham hodne intenzivnejsie). Ale zas rano kvoli ranajkam aj tak skor ako hodku pred vybehnutim uz vstavat je fakt moc skoro..
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

User avatar
Priska
Posts: 4649
Joined: 11 Aug 2010, 19:33

Re: Jesenna temicka

Post by Priska » 15 Sep 2014, 11:40

Tinka hahhhaaa sa Miro vyhral s tymi plavcami... -vovode- -plllavanie- -plaaavanie- -brrrr- -skokdovody- -skokan2-
38r.
163cm/57kg (01.01.2015)

"Nas zivot je taky, akym ho robia nase myslienky..."
"Disciplina je mostom, medzi cielmi a vysledkami."

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Jesenna temicka

Post by tini » 15 Sep 2014, 13:53

veru je zlatyyyy, som ho prosila, ci nenajde nejakeho plavacieho smilika.. a aha ;) no zlatucki su, najviac sa mi paci ten co je hned medzi malymi.. aj dnes som bola.. ale moc to neslo ;)
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

User avatar
akoty
Posts: 1712
Joined: 29 Nov 2007, 17:06

Re: Jesenna temicka

Post by akoty » 19 Sep 2014, 13:21

ahoj Tini, priblizne pred sto rokmi som ti poslala mail... dostala si ho? :roll:

User avatar
Ľubka S
Posts: 14045
Joined: 04 Sep 2009, 14:22

Re: Jesenna temicka

Post by Ľubka S » 20 Sep 2014, 09:52

Tini pekný víkendík ti želám.Beháš ako divoká xclapx xclapx xclapx ,ale idem ťa poprosiť o iné.Keď som tu mala bráchu odišiel mi kvások,lebo nebolo na nič čas a keď si dnes hodila na FB krásny chlebík,zasvietilo mi v hlave,že či by si mi nemohla dať lyžicu kvásku.Viem si urobiť nový,ale predsa by bol zas mladý a starší je lepší.Ak by ti to nevadilo,ozvala by som sa aj telefónom,kedy by šiel muž okolo a či by sa dalo.
Ináč s tým behom ma riadne motivuješ,len musím nohu doliečiť ....už druhý krát tento rok čítam Skota toothsmile toothsmile
vek:57 vyska:155cm poc.vaha(12.5.09):71,4kg (12.11.09)63,1kg
28.2.2014 61,2kg 15.4.2014 56kg najnižšia váha 50,2kg
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Šťastie je cesta,nie cieľ.

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Jesenna temicka

Post by tini » 20 Sep 2014, 16:12

lubka, jasne,, dam do poharika, daj vediet, kedy muzik pride, do takeho stvrtku budem v Ziline isto..
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

User avatar
Víla
Posts: 949
Joined: 04 Mar 2011, 19:48

Re: Jesenna temicka

Post by Víla » 20 Sep 2014, 20:33

Ahoj Tinka ,gratulujem k päťdesiatke ! thumb2 thumb2 thumb2 mrknem sem len raz za uhorský rok a idem si oči vyočiť ... tu sa z jedákov stávajú ultramaratónci toothsmile teeeda paráda. Inak v tichosti makám na tom, na čom sme sa dohodli , konečne sa ľady pohli ...respektíve tuky ;)
Image

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Jesenna temicka

Post by tini » 21 Sep 2014, 19:44

vila, sak sa caka uz len na Teba!!! Ale ja sa z vcerajska ohromne tesim.. ked vies, ja som trocha sialena, mozno si si vsimla, a mam teraz zopar kamaratov ultra a podobne, tak to cloveka tahaaaaa.. najma su to skveli ludia, ludski, prijemni, vnimaju beh ako ja.. hoci behaju ovela viac.. V poslednej dobe skutocne som vdacna za ludi, ktorych som stretla. Nie je to len o behu, ale aj o zivote.. A do buducna.. sa tesim, na dalsie behy.. ale aj takych primeranych partakov mam k sebe, nevadi mi byt o daco slabsia;), je to skor vyhoda, pokial rozdiel neni velky, da sa.. A najma, zda sa, ze aspon budem mat s kym vybehnut aj do fatry, kdekam, kedze zaujem je na oboch stranach, ono aj ti chalani dakedy tazko hladaju partakov na dlhsie ulety ;) ;)
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

skorica
Posts: 85
Joined: 20 Apr 2007, 16:33

Re: Jesenna temicka

Post by skorica » 09 Oct 2014, 15:21

Dakujem za odpovede o semiackach, jem ich, mne sa zda, ze su super, moze to byt aj placebo, ale to je jedno. Teraz mam novu namotavku a to smoothies, zajtra kupujem mixer a idem na ne. Ak mate recepty, dajte, prosim vas.
Obdivujem behavu Tiny, ja som bola hrda, ze ako som super zacala behat, a to dam tak 2 km po rovinke max.. Tak nic. Mozno casom dam aj 3 km :) Uzivajte den, majte sa.
Image

Magdi
Posts: 1157
Joined: 10 Aug 2007, 12:19

Re: Jesenna temicka

Post by Magdi » 12 Oct 2014, 15:57

tini - prosím ta , pošli mi tú knihu o tej citovej závislosti, čo si posielala aj mariane - magdirs@nokiamail.com - dakujem

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Jesenna temicka

Post by tini » 18 Oct 2014, 20:01

ahojte, no ja to tu zanedbavam.. sa polepsim, magdi, vyhrabem z utrom pc a poslem zajtra..
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Magdi
Posts: 1157
Joined: 10 Aug 2007, 12:19

Re: Jesenna temicka

Post by Magdi » 19 Oct 2014, 18:51

tini - určite máš toho vela - takže dakujm pekne :roll:

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Jesenna temicka

Post by tini » 19 Oct 2014, 21:08

poslany mailik hlasim ;)
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Post Reply