scrapbooking

Spraviť si radosť je možné rôznymi spôsobmi. Nemusí to byť práve jedenie sladkostí. Jeden zo spôsobov je aj sebarealizácia. V tejto sekcii môžeme debatovať o tom, ako sa nám darí, čo kto vieme.
Post Reply
danae
Posts: 30
Joined: 29 Oct 2014, 20:33

scrapbooking

Post by danae » 04 Nov 2014, 08:37

o scrapbookingu

V angličtine je slovo „scrapbooking“ spojením dvoch slov: „výstrižok“ a „kniha“. No v pojme „scrapbooking“ je obsiahnuté omnoho viac.

Scrapbooking je spôsob uchovávania rodinných alebo osobných spomienok vo forme fotoalbumov, ktoré okrem fotografií obsahujú mnoho dekorácií a písaného textu. Môže obsahovať aj napr. aj výstrižky z novín, cestovné lístky, vstupenky, listy a mnoho iných drobností, ktoré sú súčasťou spomienok. Jednotlivé stránky sa môžu zviazať permanentne (napríklad špagátom) alebo kovovými otváracími kruhmi, kde sa dajú dokladať ďalšie stránky, alebo sa stránky ozdobujú priamo do albumu určeného na scrapbooking, ktorý je potrebné si kúpiť (zoznam predajcov na Slovensku nájdete tu).

Scrapbooking je aj jedným zo spôsobov, ako prejaviť svoju kreatívnu stránku osobnosti :-) Môžete popustiť uzdu fantázii a na stránke skombinovať rôzne farby, materiál či techniky, to všetko okolo fotografií, ktoré sú vám milé a vyvolávajú spomienky na miesta, udalosti alebo drahé osoby.

Slovom „scrapbooking“ sa dnes už označuje aj metóda tvorenia. Už to nie sú len albumy, ale scrapbook technikou môže byť vytvorená a ozdobená napríklad aj obálka, zápisník, kuchárska kniha alebo denníček. Môžeme tu spomenúť aj „cardmaking“, čo je zasa výroba pohľadníc.

zdroj: https://www.scrapper.sk/o-scrapbookingu/ ... apbooking/
Last edited by danae on 04 Nov 2014, 08:45, edited 1 time in total.
30.4.2015 124 kg 128 cm pás
16.7.2015 105,6 kg 117 cm pás

danae
Posts: 30
Joined: 29 Oct 2014, 20:33

Re: scrapbooking

Post by danae » 04 Nov 2014, 08:44

mne sa najviac paci vyrobit si "my personal scrapbook". moja dcera to mala urobit, ked boli na ich gympli na navsteve cinski studenti. tak im mali ukazat "personal scrapbook", ktory obsahuje temy ako napr,: ja, moje mesto, moja skola, moja rodina, moje konicky, moje jedlo, moje oblubene farby, herecky, spevacky ... moze to obsahovat i wishlist, teda zelane darceky pod stromcek, ... fotky celej rodiny, napr. vo forme rodostromu, ...
30.4.2015 124 kg 128 cm pás
16.7.2015 105,6 kg 117 cm pás

Post Reply