Tentokrát to dokážem!

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Tentokrát to dokážem!

Post by daka » 26 Nov 2015, 22:42

Mucinka, drzim aj ja a co je s malym?..
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Tentokrát to dokážem!

Post by gulinka » 27 Nov 2015, 08:13

Mućinka,
budem na teba myslieť aj na malého, dúfam, že všetko dobre dopadne a bude v poriadku, to je to najhoršie pre matku čo môže byť, keď vidí trpieť svoje vlastné dieťa.
Ja tiež vždy hovorím, že nech sa niečo stane radšej tisíc krát mne, ako raz mojím deťom.
Žiaľ, nedá sa to ovplyvniť.
Teraz sa venuj maličkému a nemysli na jedlo, keď sa dá všetko do poriadku, potom začneš naplno. Teraz je maličký to najdôležitejšie a budem netrpezlivo čakať na písmenká o tom, že mu už lepšie.
Posielame všetci liečivé pozdravy!!!!

User avatar
slivka.m
Posts: 200
Joined: 11 Apr 2015, 04:32

Re: Tentokrát to dokážem!

Post by slivka.m » 29 Nov 2015, 09:21

bývalá rozalka tak to som rada,že pokračuješ. Mňa si veľmi povzbudzovala lebo sme kedysi mali podobné váhy len ty si pekne chudla a ja som mala aj dosť vážne zdr.problémy a išlo to opačným smerom, ale na to sa nemôžem vyhovárať. Ale vždy keď som teba videla ako píšeš a ako ti to pekne ide, tak som si hovorila,že keby som sa riadne do toho pustila,že kde som už mohla byť xclapx Toto čo si písala som sa aj ja obávala-pre mňa o mojej váhe bolo vždy problém hovoriť dokonca aj keď som mala do 70kg a mojej váhe vedeli len najbližšia rodina a ostatným som nehovorila,som sa hanbila --) samozrejme nerátam ľudí tu na fóre ;) a ak má aj niekto pozná tak pozdravujem čo už a nick som si chcela zmeniť ešte trošku na iný,ale keďže tu je toľko nickov poobsadzovaných tak sa moc nedalo.
Ale na druhej strane tí ľudia má aj tak vidia ako vyzerám a nepotrebujú k tomu presné čísla na mojej váhe. Ja chodím často pozerať ako vám to pekne ide xclapx ,ale už menej písmenkujem brxe

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Tentokrát to dokážem!

Post by misela » 29 Nov 2015, 10:51

miska, kazdy v mojom okoli, ktorý mi nadváhu o svojej vahe nezvlada rozpravat...a zas kedy naposledy sa ta na nu niekto pýtal?...mna ocino asi pred rokom a len skonstatoval, ze uz mam menej ako on...

na druhej strane, to cislo nik nevidi a moze ti byt uplne jedno, kolko odhaduju, ci co si myslia...na to vplyv nemas, tak naco sa trapit...je to len cislo...

u mna je stale problem jest na verejnosti...stale mam v hlave, co nasi dookola rozpravaju...obezny clovek stale musi nieco jest, aj ked uz dávno nie som tabulkovo obezna...lebo vo vlaku to neustale vidia a tak...a proste neviem to bloknut...aj v praci, vzdy vystihnem moment, kedy som v kancli sama, alebo ked bolo pekne pocasie, chodievala som sa zasit von...ci som vyuzila, ked som musela riesit veci mimo a natlacila som sa v aute...opat v sukromi...ani v restike nie som v pohode...stale sa v strese spotim a to sú súvislosti, ktoré mi dochadzajú posledné týzdne...automaticky predpokladam, ze ludia na mna cumia a hovoria si, ze preto tak vyzera, lebo tak je...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

User avatar
slivka.m
Posts: 200
Joined: 11 Apr 2015, 04:32

Re: Tentokrát to dokážem!

Post by slivka.m » 30 Nov 2015, 21:01

Misela tento pocit mám aj ja a mám problém jesť pred druhými xpapax -aj v práci,aj kdesi v reštike,alebo vonku a akoby si mi písala zo srdca,že si hovoria--)práve preto takto vyzerá,že sa furt takto napcháva xpapax xhamx xpapax , ale všimla som si,že keď som s ľudmi,s ktorými sa cítim dobre,proste s priateľmi tak vtedy ten pocit,alebo problém nemám-možno preto,že viem,že oni sú úprimní a že ma takto nevnímajú ;)


Len je zaujímavé,že vo väčšine priberajú ľudia viac preto,že nejedia, ako preto,že jedia veľa-viem,že kedysi to Miro kdesi písal,že čím viac človek škrtí stravu,tak tým viac časom(niekedy rokmi) priberá a viackrát som to aj videla na ľuďoch v mojom okolí-
držali delenú schudli 10kg a potom po čase.....pribrali 15kg a potom zas vyskúšali inú ,,osvedčenú" diétu zas schudli nejaké kilá,ale po čase ....zas pribrali, tak zas stravu šktili ale už samozrejme schudli menej a potom to pribrali ...atď.. a v konečnom dôsledku rokmi nielen to,že neschudli, ale ešte aj pribrali -pomooccc-
!poctivy!trening!

User avatar
mucinka95
Posts: 1569
Joined: 11 Mar 2009, 20:43

Re: Tentokrát to dokážem!

Post by mucinka95 » 30 Nov 2015, 22:00

Ahojte,tak ja problem jest na verejnosti nemam xpapax nech si mysli kto chce co chce ;)

JA sa konecne mozem dufam s kludom pohnut dalej.Vcera som mala cokoladový den. Nejak som nevedela spracovat to co sa stalo malemu a ako by to mohlo dopadnut keby pri nom nestali anielikovia.Prelomila sa mu strecha na pristresku a spadol asi z 2,5 az 3 m vysky a chvala Bohu len kriva.NA strchu je pristup normalne z pozemku. Cokoladou som sa obzrala ale uvolnila to napatie.Bolo mi zle :roll: ALe dnes podokupovane po dnoch v nemocnici a idem dalej. ZAjtra idem na 100 percent.
Vek 40 výška162
Maximálna váha 107kg
Aktuálna váha 100kg
Krátkodobý ciel 90kg
Dlhodobý cieľ 68kg

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Tentokrát to dokážem!

Post by gulinka » 01 Dec 2015, 08:00

Mucinka moja, maličkého mi je hrozne ľúto, my sme včera hlávku rozbili a ťažko som to niesla, neviem si ani predstaviť ako si sa cítila ty, keď si ho videla padať. Želám mu skoré uzdravenie, drobčekovi, som taká rada, že ste už z nemocnice doma.
Ak ti aj tá strava nepôjde na tých 100%, nevadí, máš ešte kopu času, keď budeš môcť na sebe zamakať.
Držím palce aby ste na ten nepríjemný pád čo najskôr bez následkov zabudli.

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Tentokrát to dokážem!

Post by Miro Veselý » 01 Dec 2015, 09:01

slivka.m a stále to tvrdím. samozrejme, sú výnimky kedy trebárs baba s mentálnou anorexiou papá nič a ešte aj to vyvráti. to naosaj je chudnutie, chradnutie až smrť. Duševne normálny človek ak jedáva málo trpí tým, že hlad po dlhom nejedení ho prinúti večer si "zobnúť" trocha viac. A spomalený metabolizmus + nárazové prejedanie sa = obezita
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

User avatar
mucinka95
Posts: 1569
Joined: 11 Mar 2009, 20:43

Re: Tentokrát to dokážem!

Post by mucinka95 » 01 Dec 2015, 21:26

Gulinka , ja som ho neviem ci na stastie alebo neštňťastie nevidela lebo ho strazil moj ocino,kym ja som mu umyvala okna. To by som znasala teda asi podstatne horsie.Dnes sme boli na kontrole a je to O.K. Este nas caka EEG na neurologii.

Jedenie dnes som celkom spokojna co do kvality ale do mnozstva nie som si ista ale hlad som naepocitovala a ani chut na sladke.Vodicky malo. NA ranajky som si vcera spravila vlastnu ranajkovu zmes do velkej flase zavaraninovej. Zmiesala som ovsaky so slnecnicovymi semienkami,sezamom,lanom a chia semiackami a pridala som brusnice a velka mnamka do jogutru. NA obed soms i dala vyvar a spravila som si hlalusky z raznej muky s brokolicou a syrom vecera sunka zelenina a kusok chleba medzi tym som mala kalerab a ovocie. Voda malo.Ale idem dalej .ZAjtra mam zas co robit ;)
Vek 40 výška162
Maximálna váha 107kg
Aktuálna váha 100kg
Krátkodobý ciel 90kg
Dlhodobý cieľ 68kg

User avatar
mucinka95
Posts: 1569
Joined: 11 Mar 2009, 20:43

Re: Tentokrát to dokážem!

Post by mucinka95 » 03 Dec 2015, 08:37

Zhrnutie vcerajsieho dna ,som celkom spokojná. Na ranajky jogut biely s mojou zmeskou, desiata knekenbrot zo sunkou a mandarinka, na obed som spravila vrure zemiaky zapekane s kyslou kapustou a morcacimi prsiami, Olovrant jogutr a salatova uhorka a vecera to co na obed. Pitný režim katastrofa na tomto bitevnom poli sa mi bojuje momentalne najhorsie.Ale vcera som zvladla aspon 1,5l Dnes je už v džbane vodička pripravená dúfam to zvládnem.


Po dvoch týždňoch snaženia......- 2 kg

Momentálny stav .......Rovných 100 kg

Brucho mínus 2cm
Vek 40 výška162
Maximálna váha 107kg
Aktuálna váha 100kg
Krátkodobý ciel 90kg
Dlhodobý cieľ 68kg

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Tentokrát to dokážem!

Post by gulinka » 08 Dec 2015, 10:26

Ahoj Mucinka,
ako sa držíš, maličký je už úplne v poriadku? Dúfam, že áno.
Skvelo si sa rozbehla, ide ti to tak pekne aj ďalej?

User avatar
mucinka95
Posts: 1569
Joined: 11 Mar 2009, 20:43

Re: Tentokrát to dokážem!

Post by mucinka95 » 13 Jan 2016, 22:45

Ahoj,je nacase teda sa zmobilizovat a ist dalej.Gulinka 29.12. sme mali este neurologicke vysetrenia a našťatie je všetko uplne v poriadku.Pred Vianocami som mala dosť prace a tak na chudnutie ako take nebolo moc casu ale ako tak som to dodržiavala akurat malo spanku si vyžiadalo svoju dan a potom sviatky tak Novy rok som zacinala na vahe 102 kg .OD SIESTEHO som v rezime zacinala som na cisle 101,8 kg a dnes po vazeni 100,3 kg .Tak idem dalej. ;)
Vek 40 výška162
Maximálna váha 107kg
Aktuálna váha 100kg
Krátkodobý ciel 90kg
Dlhodobý cieľ 68kg

User avatar
mucinka95
Posts: 1569
Joined: 11 Mar 2009, 20:43

Re: Tentokrát to dokážem!

Post by mucinka95 » 17 Jan 2016, 22:55

TAk,nie som zo sebou spokojna .Plan plnim len na 50 percent ale aspon sa obmezujem v sladkom.Teraz vyuzivam sneh a s krpcom sa aj hodinu sankujeme.Ani by som neverila ake pozitivne ucinky to ma.Clovek do kopca taha 15 kg a potom par sekund odpocinok.A ked uz mate dost zo sanok sa ozve mama eče a idete aj ked sa vam nechce a jazyk uz tahate zasebou.Co moze byt lepsie ako dvojrocny otrokar ? thumb2 Jedenie zeleniny sa zas pozitivne odraza na mojom prostrednom synovy.Ja si nacistim do misky a rozmyslam ci trpim vypadkami pamate ale este pred hodinou som mala plnu misku a teraz je vnej len polovica. A krpec dva sa s nou napchava.Zistila som ,ze by mu stacila misa zeleniny ktoru by sem tam zajedol jablkom a doboskou a nemusim varit. TAk som rada aspon mu chuti. No teraz cakam scim mi ide pomoct najstarsi.Ten mi zatial cvici len nervy pri uceni. toothsmile xclapx .Tak idem na dqalsi den budem sa viac snazit :bigradost: Zatial sa snazia viac deti :lol:
Vek 40 výška162
Maximálna váha 107kg
Aktuálna váha 100kg
Krátkodobý ciel 90kg
Dlhodobý cieľ 68kg

User avatar
mucinka95
Posts: 1569
Joined: 11 Mar 2009, 20:43

Re: Tentokrát to dokážem!

Post by mucinka95 » 19 Jan 2016, 23:12

Snazim sa ako viem, no každý deň je ťažší a ťažší no nemienim to vzdať.Veď to robím pre seba. Zajtra to budu dva týždne čo sa snažím.Viem že váha šla znova hore no je to dúfam koli mrche.Lebo opasok sa zmenšil.Som zvedavá na meranie zajtra.
Vek 40 výška162
Maximálna váha 107kg
Aktuálna váha 100kg
Krátkodobý ciel 90kg
Dlhodobý cieľ 68kg

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Tentokrát to dokážem!

Post by daka » 20 Jan 2016, 08:52

Mucinka, nenechaj sa odradit a pokracuj dalej, drzim palce
:brechmajster:
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

Post Reply