Bojujem a znova vstávam do boja II.

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 10 Oct 2023, 17:19

Prosím, nezameriavajte sa len na mňa, nikto iný nemá problémy? Nikto iný nepotrebuje chudnúť? Nechudne?
Všetci ste už štíhli?
Nikto ďalší so svojimi pocitmi?

žabka
Posts: 177
Joined: 01 Jan 2021, 09:42

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by žabka » 10 Oct 2023, 18:52

Ahoj gulinka, zvláštne porovnanie. Som myslela, že konkrétnejsie zdravotné problémy. Máme všetci problémy s váhou, inak by sme tu neboli.

dodoriven3
Posts: 919
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by dodoriven3 » 10 Oct 2023, 19:46

Gulinka,
použijem Tvoje slová (ale nebudem ich presne citovať):" Vedz, že v minulosti by Ti sem caplo 10 ľudí svoj názor, či by sa Ti páčil, alebo nie, keby vedeli, že to tak má byť a mohlo by Ti to pomôcť."

Prečo sa teda zameriavame, (zameriavam) na Teba?
Lebo:
a, Nám na Tebe záleží.
b, Neriešené vyhorenie na konci svojich škál končí práve úzkosťou a depresiou. (A vycítili sme teda, že to zameranie, momentálne najviac potrebuješ práve Ty).

Gulinka,
najväčší problém Tvoj je stále v tom, že delíš obdobie života na namáhavé obdobie dietovania a normálne obdobie. Človek, ktorý roky rôzne dietuje má rozhádzaný hormonálny systém. V rámci neho s najväčšou pravdepodobnosťou má už aj prediabetes. No a keď je vysoký inzulín, vtedy sa tuk ukladá a nie chudne.
Ak k tomu pridáš aj stres (tá fyzická aj psycycká námaha, ktorú spomínaš), potom s vystúpajúcimi stresovými hormónmi ešte viac sa podnieti inzulín a chudnutie sa nijako nedarí. Potom ako odozva sa rázne uberú kalórie, ale tú pesničku už poznáš.

Preto Ti nepomôžu žiadne krátkodobé diety (ani Keto nie), ale prerobenie svojich cieľov na ciele trvalé a metódy tiež len na celoživotne udržateľné.

Uvediem príklad: Ak neviem schudnúť aspoň nepriberiem (nejaké 2 až 3 kg ak si mala príliš malý kalorický príjem tam môžu ale byť) a sústredím sa na zdravotné vylepšovanie (ak zakopnem, uvedomím si to a v pokore, no odhodlane pokračujem ďalej). Ak sa dokáže myseľ stabilizovať, dokážeš aj Ty sa viacej riadiť svojím hladom a menej budeš zajedať svoje emócie. Až potom sa vráť k znižovaniu hmotnosti tým, že si v KT nastavíš, že chceš schudnúť 1 kg za mesiac.

Ako budú rásť Tvoje úspechy, budú rásť aj Tvoje krídla. Moju emailovú adresu máš, kedykoľvek mi môžeš napísať a skúsim Ti pomôcť ako budem vedieť.

Maj sa pekne.

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 13 Oct 2023, 21:16

Dodoriven

Dodko, čo si budeme hovoriť, zameriavaš sa na mňa, nie preto, že to najviac potrebujem, ale že som jediná, kto tu napísal toothsmile toothsmile toothsmile .
Kde sú všetci?

Ale chcela som sa opýtať teba, Dodko, ako sa máš? Ako sa ti darí? Čo lekári, poslúchajú?
Máš veľmi široké vedomosti o chudnutí, darí sa ti premietnúť tieto vedomosti aj do svojho života a zbaviť sa kilečiek navyše?

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 13 Oct 2023, 21:19

Žabka

nebudem tu tie problémy konkretizovať, myslím, že ani netreba, nie je ťažké uhádnuť, aké problémy môžu nastať z nadváhy.

Ale aj o tebe by tom rada Žabka vedela, ako sa máš, ako sa ti darí? Váha ti ide správnym smerom, určite ťa to teší. Budem rada, keď aj ty sa s nami podelíš o pár písmeniek thumb1

dodoriven3
Posts: 919
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by dodoriven3 » 14 Oct 2023, 09:09

Ahoj Gulinka,
máš pravdu, nedá sa ,,konkrétne" pomôcť niekomu, o kom ani nevieme že existuje. Rovnaké platí tu na stránkach, že ak niekto nepovie svoj problém, nie je možné mu pomôcť...

Napriek tomu, že sem prispieva žalostne málo ľudí, nebola si jediná čo sem prispela, a preto mne a aj tým čo Ti písali, aj tak jemnúčko krivdíš a zbytočne ten podtón vzadu ladíš do útočno-vzťahovačného módu (ak sa mýlim, a to môžeš vedieť iba Ty, tak mi odpusť). Naozaj to bolo z úprimnej vôle pomôcť Ti. No ak Ti je to príjemnejšie, nebudem sa viacej na Teba obracať.

Na otázku ako sa mám by sa dalo odpovedať, že sa mám tak ako som si zaslúžil (mať sa). Konkrétne však po zdravotnej stránke to vôbec nie je dobré.
A práve čo spomínaš doktorov, som chcel, aby si sa spamätala a nemusela zažívať to čo ja. Ono časom sa nebudú totiž len zväčšovať dané choroby, ktoré máme, (pridružovať sa budú k nim aj iné), ale bude sa meniť aj postoj spomínaných doktorov, ( našťastie nie všetkých), na čo ešte pripravená nie si ( tak ako som nebol ani ja).

Už dlhšiu dobu som neriešil moju hmotnosť, ale spôsob ako vôbec prežiť. Povedal som si, že jedinú vec s ktorou môžem môjmu zdravotnému stavu pomôcť je schudnutie. Začal som chudnúť, no paradoxne v mojom prípade (1: 1000000) aj to moje odporúčané pomalé chudnutie, bolo (zdravotne) na mňa príliš rýchle.
Takže som spomalil a chudnem doslova gram po grame.
Od kedy som ale vstúpil na tieto stránky, mám najnižšiu hmotnosť práve dnes. Vedomosti určite pomohli, no najdôležitejšie bolo objaviť to ,,skutočné chcem" (a prečo to chcem).

Maj sa pekne.

žabka
Posts: 177
Joined: 01 Jan 2021, 09:42

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by žabka » 15 Oct 2023, 11:39

Ahoj Dodo, píšem Ti sem, pretože neviem kam? Gratulujem k najnižšej hmotnosti, tu na fóre. A to strelis iba tak? Ja by som na Tvojom mieste :bigradost: maj sa Dodo, želam Ti všetko naj thumb1

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 16 Oct 2023, 16:30

Dodoriven,

Určite časom budú pribúdať zdravotné problémy a isto aj lekári budú pozerať na človeka inak, už veľa vecí zhodia na vek, neskôr starobu. A zase povedzme si, že aj oprávnene, pretože telo naozaj starne a chradne a my, s kilečkami navyše, sme mu veľmi k tomu zdraviu nepomáhali. Napriek tomu verím, že sa dáš dokopy a zase budeš švárnym junákom plným sily.

Dovoľuje ti tvoj zdravotný stav aj nejaké cvičenie, či máš teraz len kľudový režim? Stravu si si aj nejako upravil, či sa snažíš iba menej papať?
Asi máš aj dosť nasadených liekov, že?
Neklesaj na duchu ( ani na tele ) do 100-vky ešte ďaleko, tak bojuj, čo to ide thumb1 . Držím palce

dodoriven3
Posts: 919
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by dodoriven3 » 21 Oct 2023, 19:52

Ahoj Gulinka,
ďakujem za povzbudenie.
To čo píšeš o tých chorobách je pravda, lenže keď ich človek má už dlhšie, tak zároveň aj vie, že ak s nimi nič nespraví, že časom to bude iba horšie.

Ja som mal na mysli ale niečo iné, čo sa síce tiež dalo a dokonca jednoznačne predpokladať, no aj tak, keď sa to v nemocnici stalo, bol to veľmi nepríjemný pocit, keď Ti dajú najavo, že zo dňa na deň si sa stal z občana, občanom druhej kategórie.

Od začiatku marca som prestal športovať, no za celé obdobie som mal len dva niekoľkodňové prípady kedy som bol na posteli doslova paralyzovaný. Inak s obmedzením cvičiť môžem a aj cvičím. Najviac mi chýba chôdza, kde celý ten čas je môj denný počet krokov veľmi silno obmedzený. No aj tu začalo svitať na lepšie časy.

Čo sa týka kalorického deficitu, tak tam som znížil iba o ten chýbajúci pohyb. Ale čo sa týka zmeny stravy, tak tú sa snažím zlepšovať pomaly a nenásilne, za celý čas čo som tu na fóre.
No a liekov mám teraz momentálne naozaj neúrekom.

Tak isto Ti Gulinka prajem, aby si to zvládla, nech sa Ti darí.

User avatar
Lenka6
Posts: 1639
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by Lenka6 » 21 Oct 2023, 21:52

Ahoj Dodo,

mrzí ma Tvoj zdravotný stav, ale píšeš, že Ti svitá na lepšie časy. To znie veľmi pozitívne. Robíš postupné kroky k zmene. Z čoho sa teším. Chápem, že máš veľa rán na duši, čo neprospieva tvojej situácii. Ale cítim, že máš doma veľkú podporu.
Som rada, že sem pravidelne prispievaš a zas Ty si nám tu oporou. Venuješ nám čas a svoju energiu.

Ďakujem Tebe a každému, kto pomáha oživiť toto fórum. Už je to v tejto dobe skôr vzácnosť nájsť priateľskú komunitu. Nás všetkých tu niečo spája.

A ja som tu raz písala otázky, ktoré čakajú kým si ich s úprimnosťou zodpovieme. Napr. prečo sa prejedáme alebo prečo si myslíme, že keď dosiahneme vysnívanú váhu budeme šťastnejší? Si spomenul, že by si vedel na to odpovedať.

Ja som dnes piekla chlebík. A som si povedala, nebudem to robiť v zhone. Povenujem sa mu:D Dám si záležať na postupe. Aj keď nevyšiel podľa mojich predstáv, priateľ ma pochválil, že mu veľmi chutil :) Aj mne chutil. . . Niečo ma to naučilo…

A často mi napadá myšlienka, že keď venujeme potrebný čas sebe, vyživíme telo, myseľ a dušu, dáme si lásku… začneme sa postupne liečiť. Ty si už na ceste a asi my všetci - lebo hľadáme spôsoby ako si pomôcť.

:-)
39 rokov, 166cm
Image

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 22 Oct 2023, 19:00

Lenka 6

Leni, skúsiš zodpovedať tie otázky (čo si písala, že čakajú, kým ich s úprimnosťou zodpovieme), ako prvá?
Úprimne a od srdca?

User avatar
Lenka6
Posts: 1639
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by Lenka6 » 22 Oct 2023, 21:53

Áno, keď sa odvážim a neviem, či budem zdieľať.
39 rokov, 166cm
Image

dodoriven3
Posts: 919
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by dodoriven3 » 23 Oct 2023, 07:44

Ahoj Lenka,
ďakujem za pekné písmenká, zahrejú a zaväzujú.
Máš pravdu, veľmi mi pomáha moja milovaná žienka.

Lenka, tie Tvoje predtým písané otázky som nenašiel, ale ak chceš na ne odpoveď, tak ich skopíruj a napíš ešte raz.

Večer (alebo zajtra ráno) keď budem mať viac času, môžem zodpovedať aspoň tie dve otázky, čo si napísala teraz (Prečo sa prejedáme. Prečo si myslíme, že keď schudneme, že budeme šťastnejší.).

Ono nie je ťažké tie otázky vo všeobecnosti popísať a vysloviť, ale je nesmierne ťažké niečo z nich konkretizovať na seba, ale najmä zmeniť to.

Ak si ale nebudeme tie otázky klásť, nebudeme sa posúvať vpred.
Prajem pekný deň.

User avatar
Lenka6
Posts: 1639
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by Lenka6 » 23 Oct 2023, 08:17

Dodo, ešte tam bola otázka, prečo priberieme naspäť, teda väčšina tých, čo chudneme a napr. "chudneme" 10,20.30 rokov alebo celý život.

Ale tých otázok je oveľa viac.

Máš pravdu.

A napíš, keď máš chuť a čas, čiže hocikedy....
39 rokov, 166cm
Image

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 24 Oct 2023, 15:41

Lenka6

Lenka, Dodoriven má dobrý nápad, napíš všetky otázky ( kľudne aj pridaj ešte dáke navyše) a skúsime na ne všetci odpovedať pravdivo podľa seba.

Uvidíme, na čom sa zhodneme, čo robíme alebo cítime rovnako.

Post Reply