Bojujem a znova vstávam do boja II.

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 16 Mar 2021, 00:00

Žabka

-800 kj myslíš že ti toľko chýbalo do príjmu alebo si to o toľko príjem prešvihla? Obe možnosti nie sú tak tragické. Veď to ešte len ladíme :-)

Držím palce, nech utorok budeš mať veselý a zelený :-)

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 16 Mar 2021, 00:18

:cica: :cica: :cica:

Slivka.m

Trochu som blúdila v starých vodách a ak si sa od 2010 neptesťahovala, mala by si bývať v rovnakom meste ako ja :-)

žabka
Posts: 177
Joined: 01 Jan 2021, 09:42

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by žabka » 16 Mar 2021, 01:48

Chybalo do prijmu. xudivx

User avatar
mary
Posts: 1270
Joined: 16 Nov 2006, 10:49

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by mary » 16 Mar 2021, 09:31

Gulinka,
dakujem. Ale nie je co zavidiet. Ved je vidno, ze som mierne nad prijem a hlavne tie tuky - su moja smrt... Ked sa budes tomu chvilu venovat, tak to zvladnes aj Ty. Uvidis, pojde to. Ani ja to nemam kazdy den takto. A je to len odhad(obed urcite). Mam presne taky isty problem ako Ty, jeden den dole 500g, na druhy su spat. Vlastne pomalicky sa splham hore.
To dame, verim tomu. Mozno po kvapkach, ale zlomime to. Drz sa.
55r/167cm

"Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. "

cieľ 70kg

Image

User avatar
slivka.m
Posts: 200
Joined: 11 Apr 2015, 04:32

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by slivka.m » 16 Mar 2021, 11:48

Mary super 4zelené xclapx už len tuky znížiť
Last edited by slivka.m on 16 Mar 2021, 11:55, edited 1 time in total.

User avatar
slivka.m
Posts: 200
Joined: 11 Apr 2015, 04:32

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by slivka.m » 16 Mar 2021, 11:54

bike1! Gulinka si pozerala staré témy-áno stále sme v rovnakom meste, len sídliska sme pomenili.

A na tabulke sa stále pracuje, ale príjem Kj mávam skoro vždy nižší. Keď by som chcela aj navýšiť, tak ma sacharidy, tuky moc nepustia. Ale tie KJ mi stačia a nemám dojem,že by som jedla nejak málo.

User avatar
mary
Posts: 1270
Joined: 16 Nov 2006, 10:49

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by mary » 16 Mar 2021, 15:57

slivka.m, dakujem, ale nie je to 100 percentne. Dnes som pozerala vypocet podla Mira a to ma zas uplne ine hodnoty, to bude cervene more. Je to nejake zapeklite, ale asi by som sa na 100 % na to nespoliehala. Budem nejako jest v ramci KJ, ked sa vaha nezmeni, tak musim zmenit nieco v jedeni. A tak sa k spravnemu jedlu dopracovat.
55r/167cm

"Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. "

cieľ 70kg

Image

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 16 Mar 2021, 17:39

Ahojte,

aby sme to mali pekne pokope a prehľadnejšie, ako sa komu darilo s papaním, tu je témička pre nás:

viewtopic.php?f=12&t=62358

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 17 Mar 2021, 21:19

Dodoriven3

čo je s tebou? Kde si? čo tvoja podpora? tu sa seriózne rozbíjajú klietky a teba niet?

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by dodoriven3 » 18 Mar 2021, 09:14

Gulinka,
ide Vám to perfektne. Cítim tam určité nadšenie a to je doré. Verím, že každej z Vás sa bude dariť, k čomu Vám držím palce.

No a ja sa stále nemám čím chváliť. Vyše týždňa som strávil v karanténe, v malej miestnosti s wc kreslom, s podozrením na covid, ktorý sa nakoniec nepotvrdil, no termín na ortopedické vyšetrenie, na ktoré už dosť dlho čakám, som prešvihol. Dostal som nový termín, nové čakanie, no bolesti sa nezmenšujú, ba práve naopak, a tak po pravde sa mi písať ani nechce.

Písala si, že Ti stále robí problém sa ustrážiť, že jednoducho veľa ješ. Tam môže byť problémov viac:

1, Zdravotný problém (št.žľ., met.s.)
Riešenie: Vyšetrenie u doktora (najpravdepodobnejšie stačí na začiatok zmerať cukor na lačno a tlak).

2, Emočné jedenie pomedzi jedlá sladkého a nezdravo-mastného.
Riešenie. Nestavať len na zákazoch, ale hlavne na radosti z ,,vylepšovania", a uvedomovať si keď chceš ísť niečo navyše jesť, že Ty si pánom svojho konania, a že len od Teba to záleží, ako to dopadne.

3, Chýbajúce bielkoviny, ktoré zasýtia a chýbajúci (zdravý) tuk a vláknina, ktoré predĺžia pocit nasýtenia.
Riešenie: S,B,T sa snažiť mať v každom jedle a pohrať sa s množstvom jedál za deň. Drvivá väčšina chudnúcich, čo takto mali problém, ho prekonala, keď začli jesť 5 x za deň. No a posledná rada v tomto je, pomalšie jesť, viacej vychutnávať a viacej žuvať.

Nech sa Vám darí, ozvem sa o cca týždeň.

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 21 Mar 2021, 00:28

Dodoriven

to áno, nadšenia máme teraz všetky habadej thumb2 thumb2 thumb2

Je mi ľúto, že si kvôli karanténe zmeškal ten termín, aj že máš bolesti. Ale nech ti to neberie chuť písať, práve naopak, aspoň zabudneš trochu na bolesť, keď budeš písmenkovať.

Nepríjemná je táto doba veľmi xudivx

To vieš, že je to u mňa to emočné jedenie. Ale veľmi mi pomáha, že Slivka.m aj Mary pridávajú tiež svoje obrázky a vidím, že nie som sama, kto každý deň musí bojovať sám so sebou S Mary mám spoločné, že vie, aké to je ťažké dostať príjem za deň do menších čísel.
Je fajn keď človek na to nie je sám.

A sú tu aj Lenka6, žabka, ktoré sa tiež veľmi snažia a pekne napredujú. Lenku6 obdivujem za to, že sa dala na vegánstvo spolu s priateľom, aj že tak dokáže fungovať a variť.

Či si to priznáme, alebo nie, je to vážna choroba, s ktorou musíme bojovať celý život . A v podstate nikdy to nie je víťazstvo, lebo aj keď niekto schudne, nie je koniec, stále tam striehnú tie kilečká na čo najmenšie zaváhanie, aby začali skákať pekne späť.
Práve tu vidno, ako nemôžu dlhodobo fungovať tie dočasné diéty, keďže ich človek nemôže dodržiavať celý život.

xdancex xdancex snáď ti urobí radosť, že sa mi podarilo otvoriť klietku s príjmom a udržať ho v nižších číslach toothsmile
A sladké som tiež posledné dni okrem sacharidov v strave nemala.
Kávu žiaľ áno, ale už som ju poschovávala, aby som ju nemala poruke. Zelený čajík to musí zvládnuť thumb2

Dodo, dúfam, že budeš v poriadku a že budeš môcť aj ty riešiť svoje klietky a cítiť sa stále viac a viac slobodný thumb1

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 29 Oct 2022, 07:31

Ahojte priatelia,

teeeda, tu na fóre je tak tichučko, že aj bábätko by tu zaspalo 😉.
tých pár hláskov, čo sa občas hlásili utíchlo a už nepíše 😓

Ako sa vám darí? Ako napredujete? Či sa točíte na mieste ako ja?
Každé ráno vstávam s odhodlaním, že dnes to bude lepšie, niekam sa pohnem a každý večer si ľaham s vedomím, že tak zase nič...
Ale nádej som ešte nestratila, stále kdesi žije a ozýva sa svedomím.
Pred rokom som mala zimné bundy voľné, že by sa mi tam pod ne aj dva svetre vošli, teraz mam tie isté nadoraz. Ako máličko stačí, aby sa aj čiastočný úspech vyparil a ako ťažko sa ten úspech dá znova zopakovať.

V poslednom čase si viac uvedomujem všadeprítomný jojo efekt. Mala som okolo seba viac ľudí, ktorí pekne schudli. Pri každom z nich som cítila veľký obdiv k nim, pretože viem, aké to bolo ťažké, na druhej strane ma v hlave napadlo, že ako budú vyzerať za rok, dva a ako sa im podarí v tom dosiahnutom úspechu vydržať.
Ani jeden nevydržal. Všetko sa vrátilo do starých koľají, akonáhle po čase povolili.

Možno aj to, že kdesi v hlave mám, že som už toľko krát schudla, nikdy som si to neudržala, všetci okolo mňa si to neudržali, málokto aj tu na fóre si udržal schudnutie, mi niečo blokuje v hlave.
Bráni mi sa do toho pustiť naplno, skutočne namiesto rečí, že chudnem, aj reálne schudnúť, ovládať sa.

Máte ešte niekto takéto pocity? Ešte niekto blokuje sám seba? Ešte niekto sa zobúdza s odhodlaním a večer si ľahá s hnevom na seba?
Každý deň znova a znova?

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by Lenka6 » 02 Nov 2022, 17:54

Ahoj Gulinka,

aj ja sa točím na mieste. Hovoríš mi z duše a rozumiem Ti. Tiež mám bohaté skúsenosti s jojo efektom. A tiež aj v mojom okolí. Ale zdá sa mi, že sme boli všetci na začiatku namotivovaní a postupne to chladlo. Ako keby sme si to hlboko v sebe neuvedomili. Alebo rýchlo zabúdame... aj na to, čo sme si predsavzali, aj aké problémy nám naša nadváha v minulosti spôsobila a spôsobuje.

Ja to stále riešim a zároveň neriešim. Neskutočne veľa videí pozretých a knižiek doma. Až sa v tých informáciách strácam. A nie som rozhodnutá, akým smerom sa vydať. Aby som neurobila nejakú chybu. Zároveň sa nechcem pustiť mojich starých návykov. A vlastne, ako som spomínala vyššie stojím na mieste.

Od leta nie som celkom v poriadku zdravotne, vždy sa mi niečo pritrafí. A neviem si nájsť v ničom systém, napríklad čo sa týka domácnosti a celkovo mám pocit, že môj život je jeden veľky bordel.

Tak preto som ani sem veľmi nepísala. Ale v hlave mám toho veľa veľa, o čom by som vedela rozprávať.

Inak to s tými sviečkami je aké zlaté :)
39 rokov, 166cm
Image

User avatar
slivka.m
Posts: 200
Joined: 11 Apr 2015, 04:32

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by slivka.m » 05 Nov 2022, 21:24

Ahojte dievčatá po dlhej dobe som tu nakuklia. Veru to tu utíchlo. Gulinka a Lenka 6 moc vás pozdravujem😘😉

Ja som si v stravovaní našla systém pôst 16/8 držala som ho aj sa mi podarilo čosi schudnúť, ale potom som poľavila, ale váha nešla hore len sa zastavila. A teraz to týždeň držím opäť poctivo, jem 3x denne prvé jedlo zväčša o 9h a posledné o 17h a celkom mi to vyhovuje, lebo sa to dá držať stále. Keď sa mi niekedy nepodarí, že som dlhšie v práci tak jem aj neskôr, ale potom si posuniem raňajky, aby tam bolo tých 16h bez jedla.
Zo začiatku som bývala večer riadne hladná, mala som chute, ale potom si človek zvykne🤗 xdancex a chráni to aj pred vyjedaním blbosti.
Nechcem to tu moc propagovať, lebo viem, že sa to líši od zásad tejto stránky,ale asi si musíme každá nájsť nejaký systém, ktorý nám bude sedieť a s ktorým vydržíme dlhšie ako iba pár dní. xbicikx
Máme už november teraz je najvyšší čas začať s chudnutím, aby sme do leta stihli niečo dať dole😝😀

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by dodoriven3 » 10 Nov 2022, 15:20

Všetkých srdečne pozdravujem,
a pridám pár svojich postrehov:

- To čo napísala Slivka, je základ.
Každý si totiž sám musí nájsť to, čo mu vyhovuje.
Ja niesom veľkým zástancom prerušovaného pôstu, ( osobne poznám ľudí čo aj pri dvoch jedlách denne a 16 hod pôste, priberajú.
Tri jedlá sú výhodnejšie v tom, že telo je počas dňa menej vyhladované a vystresované, no na chudnutie a zdravotné účely úplne stačí 12 hodinové okno nejedenia).
No ak by mi práve táto varianta prerušovaného pôstu dokázala pomôcť, neváhal by som ani minútu.

- Gulinka, jo-jo efekt pôsobí len na začiatku, (kedy sa vyhladované, vystresované a čo najefektívnejšie prispôsobené telo novej situácii, zrazu vrhne na zvýšené kalórie, žiaľ telo všetky protiopatrenia hneď nezruší, ale si radšej odloží časť kalórií do tukových zásob, že čo ak sa bude to hladovanie opakovať), no ostatné je len naša lenivosť.
Veľmi presne to napísala Lenka: ,,Zároveň sa nechcem pustiť mojich starých návykov." - To nie je len o Lenke, ale o nás (skoro) všetkých.

Tieto stránky už skoro vôbec nenavštevujem, lebo pokiaľ sa ľudia osobne nerozprávajú, (máme tu na Slovensku na to írečitú hlášku, ,,face to face"), potom sú to anonimné rady od ľudí, akých na internete nájdeme tisíce a my ich nestíhame ani čítať, nie to sa v nich ešte orientovať, a tak to necháme radšej tak a roky plačúc nad sebou to aspoň zajedáme krémešmi a čokoládou...

Post Reply