Za 6 mesiacov pred objektív

Príspevky na uvedené témy
User avatar
Cabinko
Posts: 193
Joined: 03 Feb 2016, 13:39
Location: Košice
Contact:

Re: Za 6 mesiacov pred objektív

Post by Cabinko » 02 Aug 2016, 12:43

aj ja tebe dakujem za pochvalu :-) ale mne naopak vraveli ze som sa moc neopalil :-D som bol vo vode len 3x :-D ... co sa jedla tyka myslim ze to mas dobre, ale myslim si ze bielkoviny ti tolko ani netreba ved ti uplne staci 1,5-2x tvoja vaha tj. 75-100g takze si myslim ze zbytocne to tlacis hore ved to ja mam prijem proteinov ked cvicim okolo 130-150g a nemam dojem zeby som mal nejake nedostatky :-) inac dneska ak sa podari a stihnem chcem zavesit novu titulku na facebooku ohladom progresu a taktiez tuna fotky pred a po tak ako som sa prislubil uz zaciatkom roku :)
25 rokov, 177cm MT

jan 100,8kg
feb 97,4kg
mar 93,3kg
apr 87,6kg
maj 82,1kg
jún 78,6kg

júl 79,0kg

Začiatok 25.1.16 103,9kg
1. do 15.4. 90kg thumb1
2. do 7.5. mať 87kg thumb1
3. do 23.6. mať 80kg thumb1

4. do 30.7. mať 75kg
5. udržať to

Image

Katka_50
Posts: 200
Joined: 20 Jan 2016, 08:19

Re: Za 6 mesiacov pred objektív

Post by Katka_50 » 02 Aug 2016, 14:40

Super Cabi teším sa :) inak ešte takto všetko najlepšie k narodeninám :D veľa zhodeného tuku, veľa "gainov" ale hlavne zdravie a lásku xclapx

No rátala som si to 60*2= 120, cieľ je však to držať na tých 100-110g ale voľako sa nedarí toothsmile rovnako mám cieľ mať sachra okolo tých 170g no to sa mi tiež nedarí... ale zas keď si pozerám históriu tých jedálníčkov, tak vidím, že niekedy sa mi to pekne podarí a niekedy niečo vystrelí, no tak už sa len viac snažiť a dostať to do "oka" :)
Vek:22 rokov, Výška: 164cm,
Bielkoviny 120g- 2040 kJ
Tuky 70g- 2660 kJ
Sacharidy 180g- 3060 kJ
Spolu energia: 7760 kJ
do 30.8.: 58kg

User avatar
Cabinko
Posts: 193
Joined: 03 Feb 2016, 13:39
Location: Košice
Contact:

Re: Za 6 mesiacov pred objektív

Post by Cabinko » 02 Aug 2016, 15:30

velmi pekne dakujem thumb1 no tak ja som zacal zas zdravsiu stravu ako tak, ale zatial si znova nezapisujem jedlo a nepocitam kalorie, ale asi zas zacnem, no zatial idem tiez "od oka" tak uvidime...a co sa tych bielkovin tyka mala by si si to pocitat zo svojej vahy bez nadvahy, nie s tym a si vravela ze to je okolo 50-53kg takze ja som to u teba vychadzal z toho...ja ked som zacinal som mal 104kg to by som mal podla toho mat 208g bielkovin max ale to je predsa somarina a nadvaha svaly ako take moc neovplivni, cize som to stale pocital okolo tych 70-75kg na mna...takze aj ty by si si tieto veci mala podla mna pocitat na svoju normalnu postavu cize 50-55kg ;) no nic idem sa ja nejak popasovat s tymi fotkami, lebo je to vacsia babracka ako som si myslel :/
25 rokov, 177cm MT

jan 100,8kg
feb 97,4kg
mar 93,3kg
apr 87,6kg
maj 82,1kg
jún 78,6kg

júl 79,0kg

Začiatok 25.1.16 103,9kg
1. do 15.4. 90kg thumb1
2. do 7.5. mať 87kg thumb1
3. do 23.6. mať 80kg thumb1

4. do 30.7. mať 75kg
5. udržať to

Image

Katka_50
Posts: 200
Joined: 20 Jan 2016, 08:19

Re: Za 6 mesiacov pred objektív

Post by Katka_50 » 02 Aug 2016, 15:44

No jop máš pravdu, budem sa musieť polepšiť. Vidíme sa u teba :D teším sa na fotky toothsmile
Vek:22 rokov, Výška: 164cm,
Bielkoviny 120g- 2040 kJ
Tuky 70g- 2660 kJ
Sacharidy 180g- 3060 kJ
Spolu energia: 7760 kJ
do 30.8.: 58kg

User avatar
katuš
Posts: 6832
Joined: 30 May 2009, 20:06

Re: Za 6 mesiacov pred objektív

Post by katuš » 04 Aug 2016, 06:08

Ahoj Katka prisla som ta kuknut.... thumb2

Co sa tuka mna a bielkoviny tak mne ukazuje 105 gramov alebo prekračuje i maximálne na 130 si myslím že je to u mňa v pohode.
u teba myslím že jeden a pol grama na kilo hmotnosti je v pohode takže asi okolo 90 gramov. každý občas prekročí určite je lepšie prekročiť bielkoviny ako sacharidy.katka držím ti palce aa verím že sa dostaneš na svoju vysnívanú váhu :D
1.4. ????
Každá cesta začína prvým krokom, nech je akokoľvek dlhá....

Katka_50
Posts: 200
Joined: 20 Jan 2016, 08:19

Re: Za 6 mesiacov pred objektív

Post by Katka_50 » 04 Aug 2016, 07:07

Ahoj KAtuška ďakujem.

No ako to čert nechcel, prešiel mesiac- a ako viete, prišlo aj TO. Nie krámy nie ( kvôli tomu že sú umelo vyvolávané ani nemam PMS) Ale žravka, a zjedla som presne to, čo som si zas škrtila na minimá- sacharidy. Zjedla by som včera aj kilo ryze a 5 Magnumov kebyze mozem ... no čo už, život ide ďalej... Len neviem ako s tým cvičením teraz porobím...lebo skutočne som vyčerpaná ako pes každý deň... Ukažka ako to vyzeralo posledný mesiac každy den

5:30 budik do roboty (kancelária)
17:50 príchod z roboty
18:05 Fitko
20:00 sprcha po fitku, robenie večere
20:30 večera
do 22:30 robenie jedla na druhy den
23:00 spánok

druhý deň
5:05 budik na tréning
7:50 odchod do roboty č.2 (obchod s textilom)
21:45 prichod s roboty
do 23:00 odkrabičkovanie jedla a rovno spat

na dalsi den idem opat do kanclu

no a takto dookola... prosím nech je už koniec augusta!!!! xbeex

Nie som lenivá robiť, ale nemám čas ani na takú moju psychohygienu, chvíľku robiť niečo čo "nemusím" ale chcem... makám preto toľko lebo si chcem zarobiť na Work and Travel do USA na budúci rok ( cca 1 500 eur ma to vyjde) ale niekedy - ako včera- ma chýti už taka silna tuzba kupit si niečo pre potešenie, vykašľať sa na šetrenie a preobracanie každého centu - a chcem si spraviť radosť hneď !!! No a tak som to včera pokakala. Stále robím tie isté chyby! Som nepoučiteľná! Chýba mi azda trpezlivosť, či pokora? Fakt neviem. Možno celý čas len drmem kľúčkov od nesprávnych dverí. Ale keď ja ani neviem čo sú to za dvere kde chcem silou mocou vojsť xbeex

Okej dosť bolo pubertálneho vylevu emocii ( kiez bych mala opat najst, o pol roko mam 23, boze som stara :-))) ) chcela som sa vami podeliť o toto video. Mne pred rokmi zistili alergiu na mlieko, prestala som do seba dávať čokoľvek z mlieka ( dokonca som nejedla 2 roky ani pečivo a múku). A všetky ťažkosti pominuli. No posledný rok- kedy stravu fľákam a nemám čas na prípravu špeci jedál jem všetko čo je rýchle- rozok s jogurtom trebars... no ale rok mám aj zhoršený stav čriev a každý deň mam migreny. Tak som sa rozhodla ze asi je cas sa vratit k predchádzajúcemu stravovaniu. Týmto videom som si pripomenula prečo som pred rokmi sekla s mliekom.
https://www.youtube.com/watch?v=gDrfxQb37w0
Vek:22 rokov, Výška: 164cm,
Bielkoviny 120g- 2040 kJ
Tuky 70g- 2660 kJ
Sacharidy 180g- 3060 kJ
Spolu energia: 7760 kJ
do 30.8.: 58kg

User avatar
maldi
Posts: 1360
Joined: 09 Apr 2013, 17:35

Re: Za 6 mesiacov pred objektív

Post by maldi » 09 Aug 2016, 11:30

Ahoj kati, je super ze makas pre svoje sny, urcite si to o rok uzijes v USA. Ale kupsi teraz aj nieco pre potesenie, ved za to nemusis hned vyhodit cely majetok. A uzivaj si teraz kazdu chvilu, ktoru mas ako slobodna VS, je to najkrajsi, najslobodnejsi cas. Neskor pride este viac vsakovakej prace, strachu a zodpovednosti o deti, neskor o starnucich rodicov. Teraz je ten cas kedy si uz prakticky dospela a relativne bezstarostna, tak si to uzivaj plnymi duskami.
Image

Magdi
Posts: 1157
Joined: 10 Aug 2007, 12:19

Re: Za 6 mesiacov pred objektív

Post by Magdi » 11 Aug 2016, 07:04

katka - ja posledné roky už nakupujem pravidelne v second hand obchodoch - kvalitný tovar za málo € - posledné 2 dni každý 2. týždeň za 0,50 € - už sa ma pýtala aj naj- naj oblečená kolegyňa , kde si kupujem veci - ale som neprezradila :-))) skús , neoľutuješ ...
58 r/162 cm
1/1/2021 62,5 kg
1/2/2021 61,0 kg
Cieľ č. 1 do 12/2021: 52,0 kg
Cieľ č. 2 : udržať

User avatar
katuš
Posts: 6832
Joined: 30 May 2009, 20:06

Re: Za 6 mesiacov pred objektív

Post by katuš » 08 Sep 2016, 20:42

Katka ahoj a co je s tebou si sa dako odmlcala....prid sa pochvalit alebo aj opak ..cakam ta chcem vediet co je s tebou thumb1
1.4. ????
Každá cesta začína prvým krokom, nech je akokoľvek dlhá....

Magdi
Posts: 1157
Joined: 10 Aug 2007, 12:19

Re: Za 6 mesiacov pred objektív

Post by Magdi » 13 Sep 2016, 07:47

katka - ako brxe
58 r/162 cm
1/1/2021 62,5 kg
1/2/2021 61,0 kg
Cieľ č. 1 do 12/2021: 52,0 kg
Cieľ č. 2 : udržať

Katka_50
Posts: 200
Joined: 20 Jan 2016, 08:19

Re: Za 6 mesiacov pred objektív

Post by Katka_50 » 15 Sep 2016, 22:00

Dievčatá žijem :)
Práve som doma a užívam si posledné dni voľna pred začatím vyučovania. Ako sa mám? Asi tak, že ako pred tým-schudnem a zas priberiem ...stále sa trápim so "závislosťou na jedle" ... Boli dni aj týždne "slobody" no neodolala som jednému malému pokušeniu a opäť som sa trápila...a potom opäť...a dookola...
Veľmi rada by som tu opäť písala, ale hanbím sa... a veľmi... Mám pocit absolútneho zlyhania. Chcem sa zakopať pod zem a nevyliezť odtiaľ pokým ma červíky neobjedia na správnu váhu :D ... Hovorím, stále je to o tom istom...Som netrpezlivá, hrdá a nervózna...
Prestala som sem písať, lebo sa jednak hanbím a jednak mám pocit, že vás tu len otravujem a aj vás už istotne prestalo baviť čítať o tom, že som si zas dala nejakú challenge a zas som zlyhala...proste že ste už nadomnou zlomili palicu ...
Chcem schudnúť, ale na druhej strane, už viac nechcem byť závislá na jedle. Verím, že vo mne je stále sila... tá, vďaka ktorej sa vždy postavím na nohy a oprášim kolená... a idem tam kde som zas prestala...No jednoducho už ma to unavuje, a veľmi.. berie mi to radosť zo života...hlavne tie dni, kedy tomu prepadnem...cítim sa ako nula, ako absolútne nikto...
Neviem, či tu mam písať opäť alebo nie. Na jednej strane je to fajn a rada sa takto vyrozprávam, no na druhej strane sa hanbím a bojím sa, že vám tu asi pripadám ako uplny magor...navyše...vsimla som si ze cim menej dávam svojej mysli impulzy na myslenie nad jedlom tym je to lepsie...ja fakt neviem...schudnut chcem, mam na tom vybudovanu svoju sebahodnotu...ale v okamihu keď TO na mňa príde tak chcem len JEDLO, proste je to hrozne...viem sa tomu v mnohych pripadoch ubranit, ale ked ta myslienka, chut a tuzba pridu vtedy ked som slaba, nervozna a nepozorna tak je to cele v kybly...
Inak sa mám fajn :) Žijem si. Asi sa sem tam ozvem čo mám nové, ale už mám dosť nových začiatkov, nových "fénixov"...proste už stačilo...tak nečakajte žiadne prevratné údaje, čísla na začiatok, váhy, ciele a plány... proste môj plán je len jeden a to zbavit závislosti...
Vek:22 rokov, Výška: 164cm,
Bielkoviny 120g- 2040 kJ
Tuky 70g- 2660 kJ
Sacharidy 180g- 3060 kJ
Spolu energia: 7760 kJ
do 30.8.: 58kg

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Za 6 mesiacov pred objektív

Post by Ani » 16 Sep 2016, 08:46

Katka ja tu veľmi neprispievam, väčšinou len čítam. Ale myslím si, že nie je hanba padnúť ale ostať ležať. thumb2
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

User avatar
Lexy
Posts: 213
Joined: 17 May 2011, 21:49

Re: Za 6 mesiacov pred objektív

Post by Lexy » 17 Sep 2016, 09:36

Ahoj Katka,
ja to tvoje "otravovanie" čítam rada, tiež sa s prejedaním a chudnutím morím, už dlhé roky.. Momentálne sa mi darí neprejedať sa, 8 mesiacov som sa neprejedla, čo je asi môj osobný celoživotný rekord.. Neviem čo sa presne stalo, ale pomohlo aj to, že som si nejaké veci uvedomila. Mám napríklad pocit, že som možno seba samú podvedome sabotovala. Napríklad, keď som bola mladšia, na strednej, schudla som, a stravovala som sa separátne od rodiny. Naši ma vtedy samozrejme buzerovali tým, že kolko to stojí, kolko času mi to zaberie, že to nie je normálne, aká som chudá, že mám jesť normálne jedlo ako človek a tak ďalej, no boli to nekonečné boje. Ja som si potom pripadala tak, že robím niečo zlé, že som sebecká, že nie som normálna, a hambila som sa za seba, že neviem jesť normálne ako človek.. No a potom som pribrala, niečo som schudla, ale stále som mala o nejakých 15 kg viac, než by bolo pekné. A chcela som veľmi schudnúť, ale mala som až pomaly taký pocit viny z toho, že vy som si mala uvariť nejaké zdravé jedlo alebo odmietnuť niečo nezdravé, lebo stále som mala v hlave, že veď toto nie je normálne. A tak som sa striedavo prejedala a jedla málo, motala som sa okolo 80kg. A asi s pocitom, že si menej ani nezaslúžim, kvôli tomu čo bolo predtým.
Potom som pred vianocami bola s ocom na dovolenke, veľa sme sa spolu rozprávali, a prišlo aj toto ako téma. No a z neho vypadlo, že on už si ani vôbec nepamätá, ako sa rozčuloval, ako som si na strednej niečo vyvárala a ako mu to liezlo na nervy, a že sa len o mňa bál aby som jedla a tak ďalej, a že mu to je ľúto.
Potom som si uvedomila, o koľko ľahšie to majú chudé a pekné baby, a tiež taká každá nie je od prírody, a že tiež sa s tým mnohé musia "otravovať" a cvičiť, aby sa páčili, a že by nedopustili nejaké kilá navyše.
A nakoniec aké je to hlúpe, dávať do tela hovadiny, napriek tomu, že viem, aké je to škodlivé, a že sa to vyrába, aby na tom boli ľudia závislí a aby si to kupovali.
A že ostatným ľuďom okolo je úplne jedno, ako jem alebo nejem, možno to niekto okomentuje, ale aj tak sa každý stará sám o seba.
A že v minulosti som možno bola až tak hranične chudá, ale už proste nie som, a musím sa k sebe chovať férovo ako k človeku, ktorý sa o štíhlosť musí snažiť, pre svoje dobro, aby som sa mohla cítiť vo svojej koži, pekne, štíhlo, bez špekov navyše, v oblečení ktoré sa mi páči a sadne mi, a nech sa ostatní kľudne napchávajú cukrom a fast foodom, ja sa obetujem a nedám si, aspoň im viac ostane.
No a potom som od nového roku úplne škrtla cukor a docukrené jedlo, (až na pár výnimiek, teraz už keď som spokojná s váhou a som napríklad na návšteve a strašne ma niekto otravuje aby som si niečo dala, tak si dám, ale keby som mala kilá navyše tak by som s čistým svedomím odmietla s tým, že chudnem). Pokračovala v pravidelnom pohybe, a zatiaľ je to ok. Samozrejme, bolo to ťažké, najviac prvý mesiac, postupne menej a menej, a stále sa bojím, že by mi mohlo jedného dňa prepnúť a začnem sa ládovať, tak od seba všetko nezdravé držím čo najďalej.
Pardon za výlev, snáď to niekomu pomôže..
kto rýchlo schudne, môže ľahko pribrať späť.. platí to aj opačne? uvidíme..
Začiatočná váha.. 109kg (4.5.2011) 108 (17.5.2011) 105 (31.5.11) 103 (15.6.11) 101 (22.8.11) 89,5 (20.5.12) okolo 82 (1.8.12) snazim sa :D :D
9.6.2015 - 66kg, život je boj ;)

Katka_50
Posts: 200
Joined: 20 Jan 2016, 08:19

Re: Za 6 mesiacov pred objektív

Post by Katka_50 » 21 Sep 2016, 14:15

Milá Lexy,
ani nevieš, ako ma tvoja správička milo prekvapila. Rozmýšľam aj ja či v sebe niekde neskrývam pocit viny zo zdravého stravovania. A nie len to, ani neviete koľko si moji rodičia pretrpeli keď som bola v anorexii... mamina v kuse plakala, hádali sa... vysvetľovalo by to ale len prejédanie sa doma...lebo aj keď nemam žravku tak sa proste doma spustím, vždy...a vždy si počkám čo mamina navarí, čo ocino urobí na raňajky...a vždy jem keď oni jedia... vtedy sa to možno prejaví...to že im to chcem vrátiť, že ich Katka opäť papá a všetci sedíme za jedným stolom...no v BA to je iné, príde žravka a koniec...máš pravdu. Nikoho nezaujíma čo jem a prečo to jem. Aj keď sa na to opýtajú, určite to nie je problém, ktorý by im nedal spávať.V skutočnosti je to len krátkodobý fenomén, a ten ich prejde veľmi rýchlo a začnú sa vypytovať na iné hovadiny :D
Začala mi inak škola, skončila som v jednej práci a hľadám si stáž. Snažím sa viac myšlienky centrovať inde. Na školu, na filmy, hudbu, cvičenie či módu. Zatiaľ nemám potrebu sem písať ďalšie veci o mojom chudnutí a stravovaní. Keď sa mi niečo podarí tak asi s tým začnem, ale takto v tom nevidím zmysel...Skôr než sem písať moje plány, radšej sem s odsupom času napíšem ako sa mi niečo podarilo...plánovala som už dosť, môžem sa vyhlásiť za majstra plánovania :D

A Ani,
no tak ja som padla a ostala ležať. A dobre mi je aj takto toothsmile Aspoň môžem ňuchať kvetinky. Nie fakt, už ma nebaví stávať a kričať do boja. Radšej to nechám plynúť, budem robiť tak ako viem a prestanem si dávať výzvy. Ako spievaju Horkíze Slíže "Mám v pi*i na lehátku" :D I keď to zrejme s mojou povahou nie je možné ...

No pre všetkých, nevzdala som sa predstavy, že raz budem opäť chudá, za dobu čo som sa neozvala som urobila pár malých krôčkov do predu a niečomu som sa priučila...A nejak tak sa učím mať samú seba rada, kúpila som si dokonca už aj nejaké oblečenie v mojej veľkosti a pristihla som sa pri tom, ako sa samej sebe v ňom páčim a tie kilá navyše už neberiem ako niečo, čo mi bráni byť šťastnou...no aj tak...vyrovnanejšia a sebavedomejšia som keď ich nemám, takže to že som si s nimi už potykala neznamená že sme kamošky :D
Vek:22 rokov, Výška: 164cm,
Bielkoviny 120g- 2040 kJ
Tuky 70g- 2660 kJ
Sacharidy 180g- 3060 kJ
Spolu energia: 7760 kJ
do 30.8.: 58kg

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Za 6 mesiacov pred objektív

Post by Ani » 21 Sep 2016, 21:02

Katka ty nepatríš medzi tých čo ostanú ležať, veď nemusíš vstať a kričať do boja. Môžeš vstať a hopkať si veselo k cieľu a pritom ňuchať kvetinky občas v ľahu aby si si oddýchla a potom opäť hor sa tanečným krokom vpred s úsmevom. Musíš sa sama sebe páčiť to je super aj ja sa teraz zo seba teším, ale neznamená to že nevidím chybičky, ale sa z nich nezbláznim.... toothsmile toothsmile toothsmile
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

Post Reply