Chcem zaspať a na druhý deň sa zobudiť štíhla

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
kleo
Posts: 33
Joined: 17 Nov 2015, 22:18

Chcem zaspať a na druhý deň sa zobudiť štíhla

Post by kleo » 03 May 2016, 00:02

Chcem aby to nebolo tak namáhavé. Prečo sú ľudia, ktorý môžu zjesť čokoľvek a nepriberú ani gram a mňa stojí toľko síl nedať si sladkosť , či obľúbený rezeň s majonézovým šalátom. Manžel je štíhly a má rád vyprážané a mastné jedlá a ja im proste nedokážem odolávať, keďže ich musím pripravovať. A pri tom ešte má tú drzosť vravieť mi ,či sa nevidím aká som tučná. Máte aj vy tak chápavých a podporujúcich partnerov? Bola by som šťastná keby sa ráno zobudím a váha mi ukáže miesto 99 kíl Iba 55, teda ak by nebola pokazená :-))) Obezita mi proste ničí život . Nikto nechce byť tučný, ani ja nie. A budem si to opakovať, až kým sa nezobudím štíhla a ešte asi aj dlho dlho potom.

amanda.k.
Posts: 4492
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Chcem zaspať a na druhý deň sa zobudiť štíhla

Post by amanda.k. » 03 May 2016, 05:07

včera som čítala niečo na túto tému bolo to o pokusoch na zvieratách podstata bola v tom že niektoré mali vyššiu hladinu hormonu ghrelínu a tak sa im pri rovnakej strave viac ukladal tuk..veru niet spravodlivosti na svete ešte aj črevnú "faunu a floru" má každý inú aj to sa prejaví..ešte aj bežný chlap má viac svalov než bežná žena preto môže ľahšie chudnúť..ale napriek tomu všetkému treba sa usilovať..keď aj pomaly to pôjde toothsmile

amanda.k.
Posts: 4492
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Chcem zaspať a na druhý deň sa zobudiť štíhla

Post by amanda.k. » 03 May 2016, 06:00

veľa žien to rieši tak že sebe pripraví" zdravšiu "verziu alebo celkovo jedáva iné veci ako štíhly alebo nechudnúci manžel ...no nie je možno pekné že ťa na to upozorňuje ale možno nevie nejako diplomaticky povedať ...tu nájdeš dosť podobných príbehov možno ti pomôže že nie si v tom sama

User avatar
dika
Posts: 1553
Joined: 20 Feb 2008, 13:33

Re: Chcem zaspať a na druhý deň sa zobudiť štíhla

Post by dika » 03 May 2016, 07:31

kleo, spravodlivost za tym nehladaj ;) kasli na muzove reci a zacni realizovat svoj sen. na zaciatok staci ked tie rezne vymenis za prirodne, majonezovy salat za zeleninovy a jedneho dna sa zobudis aj ty stihla thumb1 tak nech sa tvoje sny stanu skutocnostou thumb1

amanda.k.
Posts: 4492
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Chcem zaspať a na druhý deň sa zobudiť štíhla

Post by amanda.k. » 03 May 2016, 07:36

a tvoj cieľ je 55 ? alebo je to len tak obrazne ? akú máš výšku..vek ..už si niekedy chudla ? aj to ovplyvňuje rýchlosť a účinnosť chudnutia ..mladá chudne ľahšie a ktorá chudne prvýkrát...a či máš prácu skôr sedavú a ako reaguješ na stres..veru veľa ľudí ho zajedá..

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Chcem zaspať a na druhý deň sa zobudiť štíhla

Post by daka » 03 May 2016, 08:21

ja by som ti prave poradila zobudit sa a zacat makat na svojom sne thumb1
ziadnu spravdlivost nehladaj, len pekne vykroc a makaj, uvidis ze dokazes viac ako len snivat thumb1
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Chcem zaspať a na druhý deň sa zobudiť štíhla

Post by misela » 03 May 2016, 08:34

kleo, tiez som milovala rezne...dnes uz pri pomysleni na ne mi je zle...viem, ze su nasiaknute vsetkým tým prepaleným olejom a strasne pracne na prípravu...ked uz robis rezen, pridaj jednu panvicu, tu si posol okoren, na rozpalenu bachni kus masiska, 5 minut z jednej a druhej strany pod pokrievkou a mas ukazkový steak...potom si ho na tanieri ochut bylinkami, na ktoré mas chut, ja si nan davam este kus masla, alebo olivový olej...moj drahy po prvom ochutnani, svoj reznik zjedol, lebo musel, kedze si ho vypytal a uz dalsiu prípravu nechcel rezen...tiez majonezovy salat sa da robit na zdravsiu verziu, jednoducho obmienaj ingrediencie...podla mna varit dva druhy jedal je blbost...jednak ta to vycerpa a pri chudnuti potrebujes kazdu energiu navyse, ved nie si restika...a jednak zdrave jedlo rovnako prospeje aj tvojmu drahemu aj tvojej rodine...ved ked pojdu nadalej v starých slapajach, skôr ci neskôr pojdu zdravotne dole a nehovorim o estetike hmotnosti...drzim palceky

Ps.pokecaj si s drahym na rovinu.co od neho ocakavas.povedz mu ako si sa rozhodla a ze ti tie jeho reci na sebavedomi nepridavaju..
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

kleo
Posts: 33
Joined: 17 Nov 2015, 22:18

Re: Chcem zaspať a na druhý deň sa zobudiť štíhla

Post by kleo » 04 May 2016, 00:27

Ďakujem vám všetkým za podporu. Čo som pozerala, tak vám sa to chudnutie aj celkom darí. Aj mne sa podarilo pred 2 rokmi zhodiť 20kg vďaka Mirovim stránkam ,ale som priveľmi tlačila na pílu a znova som do toho spadla. Mám 34 a som na rodičovskej. Pred 2 mesiacmi som vážila110 kg pri výške158cm. Znovu som to nakopla a dnes je to 99 kg .Moja vysnená váha je 55 kg ale aj 70 je vždy lepšie ako 99. Nikam nechcem chodiť, lebo sa za seba hambím. O pár dní mám nastúpiť do práce, a mám z toho strach, ak sa bude dať tak ešte rok by som zostala doma. Neznesiem tie veľavravné pohľady kolegíň. Manžel je taký frfloš, ale mám ho rada aj keď mi lezie občas na nervy a na niekoho sa predsa musím vyhovoriť no nie? Stresy som začala zajedať, keď som sa dozvedela, že to pomáha ukľudniť, len škoda, že to pomáha aj priberať. Na zdravé jedlá si snáď zvyknem, len sa obávam, že mi zachýbajú tie nezdravé, ale to je už o pevnej vôli. Dnes to teda nebolo zrovna zdravé jedlo :pizzza: , ale ja sa polepším. A začnem chodiť skôr do postele :lol:

amanda.k.
Posts: 4492
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Chcem zaspať a na druhý deň sa zobudiť štíhla

Post by amanda.k. » 04 May 2016, 07:13

tak ty si cca v podobnej situácii a veku ako gulinka.../a výške/

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Chcem zaspať a na druhý deň sa zobudiť štíhla

Post by daka » 04 May 2016, 13:29

Kleo, ten navrat to prace, to verim ze je stresujuce, ale za par dni uz s tym vela nenarobis.
Ale nastup do prace je velka zmena a skus vtedy aj ihned zmenit stravovacie navyky, skus jest pravidelne 5x denne a zdravo. Ak sa da, pridaj pohyb a ono to pojde.
Ani ja nechodim do fitka, dokonca sa hanbim aj zacat behat, stale s tym bojujem.
Chudnut sa da aj chodzou a domacim cvicenim.
Nech sa ti dari a uz nesnivaj, zacni zit svoj sen.
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

User avatar
dika
Posts: 1553
Joined: 20 Feb 2008, 13:33

Re: Chcem zaspať a na druhý deň sa zobudiť štíhla

Post by dika » 05 May 2016, 07:36

kleo, tie pocity pozname viacere ;) dolezite aby si uvedomila, ze kym nezmenis natrvalo stravovacie navyky, tak tie kila sa vzdy vratia spat. nastastie je to problem, ktory sa da riesit. uz si zacala, tak nech sa ti dari aj nadalej.

bubina
Posts: 1805
Joined: 08 Aug 2007, 15:06

Re: Chcem zaspať a na druhý deň sa zobudiť štíhla

Post by bubina » 05 May 2016, 11:02

Kleo: navrat do prace je urcite narocny. Ale Ty to zvladnes. Vsetci by sme chceli byt vysoki, stihli a pekni. To je jasne. Ale ked sa pekne oblecies, urobis si pekne vlasy, namalujes sa a budes sa na ludi okolo seba usmievat, nikto nebude riesit Tvoju postavu, ale budu Ta evidovat ako tu milu a usmiatu osobu. Skus to, mam to vyskusane.

sova
Posts: 48
Joined: 26 May 2009, 11:46

Re: Chcem zaspať a na druhý deň sa zobudiť štíhla

Post by sova » 06 May 2016, 21:00

kleo, zajedanie sice docasne skudni nervy, na druhej strane neskutocne ublizi. ja sama som vdacny prototyp zajedania stresu a napatia, az som sa vykrmila na uctihodnych 106 kg.
ano, kolegyne si ta urcite premeraju, na to sa priprav. to tak jednoducho chodi. ta zmena vsak nepride z pocitu hanby, aj ked budes neskutocne trpiet. ta zmena musi byt tvoje samostatne rozhodnutie.
ja som typ "pre rodinu vsetko". hokej? plavanie? ano, najdu sa peniaze. zimne topanky pre deti? nepremokave, pohodlne, idealne superfit. ze ja mam storocne, dochadzaju? este zimu vydrzia. skolska taska? topgal, aby chrbtica netrpela. a dalsich milion prikladov. a postupne sa moje potreby a oddych dostavali na 168. miesto v poradi dolezitosti...
az mi jedneho dna moj syn, za ktoreho by som aj dychala, povedal, ze mamke musi byt aj sveter z lidla dost dobry. to bol teda pre mna preplesk. to ze som si na seba nenasla cas a peniaze, moje deti nepovazovali za obetu v ich prospech, ale "mama nepotrebuje, mame staci malo..."
odvtedy sa snazim rovnakou mierou, nejde to vzdy, ale zdaleka im nemam zaujem odkomunikovat do zivota, ze matka je sluzka a nema na nic narok.
a detto patri manzelovi. uz duhy rok po md pracujem a tym padom domace prace delime medzi vsetkych. tyka sa aj varenia. jednoducho ked nemam kapacitu, nesilim. a cuduj sa svete, manzel so synom mozu ist na sutaz v hrncekovych kolacoch. ked chcu sladke, upecu.
preco ti to cele pisem? v niektorych pripadoch je osobna skusenost neprenosna, ale niekedy sa da opucit aj z chyb inych...

kleo
Posts: 33
Joined: 17 Nov 2015, 22:18

Re: Chcem zaspať a na druhý deň sa zobudiť štíhla

Post by kleo » 14 Jun 2016, 14:05

Katuš odpoviem ti radradšej v mojej téme.Takže darí sa mi celkom fajn chudnúť aj keď strááášne pomaly. Podľa mojich predstáv som už dávno mala mať postavu modelky .V januári 110 kg pri výške 158cm. Dnes 95. Prepočítala som si ten deň na takej českej apke Otesánek a vyšlo mi z toho 5768 kj bez zeleniny. Ale nie vždy jem takto to bol len taký príklad čo asi jem keď chudnem aby sa niekto chytil a ukázal Natálke ako by to malo byť vyváženejšie a lepšie, lebo jej nikto iný neodpovedal čo konkrétne jedáva alebo robí pre to aby schudol. 5 jedál je viac ako 2 a keď pridám zeleninu tak sa z toho aj celkom najem. :pizzza: Čo jedávaš ty Katuš keď ješ oveľa viac? A vidím že ti to ide pekne dolu thumb1

User avatar
mima1311
Posts: 9331
Joined: 23 Jan 2009, 19:30

Re: Chcem zaspať a na druhý deň sa zobudiť štíhla

Post by mima1311 » 14 Jun 2016, 14:18

kleo Ahoj , jes STRASNE MALO - ani sa necudujem , ze ti to ide tak pomaly , ako ty sama pises .... Citala si Mirove clanky ? Dala si si vypocet - kalkulacku ? Ak nie urob to , vyhodi ti podstatne vacsi prijem . Potrebujes MINIMALNE okolo 8000 a budes chudnut jedna basen . Samozrejme dobre rozlozene aj na B S T ...
11.1 ZACIATOK
21.1 - 4,1
28.1 - 1,8
04.2 - 1,5
11.2 - 0,6
18.2 - 1,8
25.2 + 0,9
04.3 - 1,2
11.3 - 1
18.3 - 0,7
25.3 - 0,3
01.4 - 0,1


Image

Post Reply