Nemožné pribrať

Príspevky na uvedené témy
Post Reply
Sonya
Posts: 1
Joined: 01 Aug 2016, 12:31

Nemožné pribrať

Post by Sonya » 01 Aug 2016, 12:55

Zdravím všetkých,
toto bude dlhý príspevok plný nezaujímavých informácií, ale naozaj potrebujem pomoc...
Mám 24 rokov, 159 cm a aktuálne 45 kg, pričom začiatkom roka som úmyselne schudla z 53 kg. To bola moja váha, pri ktorej som vyzerala, cítila sa skutočne dobre, ale nie, ako cvok som si vsugerovala, že som tučná a jedla som len nevyhnutné množstvá + cvičenie. No a od tej doby sa to celé pokazilo.
20 rokov mám cukrovku I. typu, preto som jedla aspoň čo-to, pričom najčastejšie to bolo sladké (jo, nemám rozum). Okrem toho užívam kopu liekov z kategórií antidepresíva, antipsychotiká a antiepileptiká (hoci epi nemám), ale nikdy som z nich nepriberala, lekár mi také nastavil schválne. Teda problém je len v mojej hlave, ale bohužiaľ sa premietol do fyzickej sféry:
Nie som schopná pribrať, ale ani za svet! Jem už normálne, vlastne je to vcelku racionálna strava, sladké sa nekoná (občas DIA). Ale i tak, niekedy jem pomenej, pretože mám akoby stiahnutý žalúdok a trpím nauzeou. Vyzerám asi tak, že končatiny sa stenčili, ako len mohli, ale obvod pása spadol o 10 cm na 66 cm (mám blbý typ postavy, alebo v čom to je...), hoci keby som si posilnila brušné svaly, možno by to nebola taká bieda :-))) Každopádne, nevyzerá to práve najúžasnejšie.
Ďalej, okrem nevyrovnaných glykémií ma trápi šialený pulz - vždy býval vysoký, ale od toho schudnutia sa v úplnom pokoji pohybuje okolo 100, keď spravím hoci i 10 drepov s výskokmi a zmeriam sa, vylezie na cca 150, takže neviem, ako ho prirodzene upraviť aspoň pod tých 100 v pokoji a pri akej frekvencii cvičiť, aby ma nevystrelo xbehx
A vôbec, necvičím, len chodím na denné 7-8 km prechádzky, pretože sa bojím, že schudnem ešte viac (ale istotne nerobím dobre).
Potrebovala by som teda radu, ako rozumne pribrať (a nevyzerať ako, hm... pavúk?), znížiť pulz a čo vlastne cvičiť. Budem rada za každú pomoc -pomooccc-

František
Posts: 3
Joined: 15 Jun 2016, 09:01

Re: Nemožné pribrať

Post by František » 05 Sep 2016, 05:30

Tu ti asi nikto neporadí, mne ktory som tu pisal tiež v podstate o postave, ktorú mám (chudá. ale pribral som -brucho a zadok - to som mladý muž) -nik alebo všetkým lahostajné či som akože norma vzhladom na hmotnost ktorá je nízka-tu je to iba o chudnutí asi na tejto stránke. Nič to, dám si aj úzke oblečenie, len jedna rada: ak sa dáš na priberanie napriek tomu že ti chutiť bude iba predošlé malé množstvo jedla, a budeš jesť nasilu, tak sa ti jedenie ešte viac zhnusí, a ešte viac možeš schudnúť.. Alebo iný, podstatou podobný prípad: prejedením sa organizmus vyčerpá a z toho z dlhodobejšieho hladiska na nejakú -nie však príliš krátku dobu- schudne. Podla čínskej medicíny, pribrať sa dá iba pomocou cvičenia, v tomto prípade je vhodné ani nie tak na rýchlosť a frekvenciu, ale skor silové cvičenia. Prajem vela prospešného. Už sem na túto stránku chodiť nebudem, tak odpovede akékolcek na jan.vidikon@azet.sk

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Nemožné pribrať

Post by Miro Veselý » 05 Sep 2016, 08:34

Sonya podobne ako František si tiež myslím, že v tomto fóre odpoveď nenájdeš, toto sú špecifické problémy ktoré by mal riešiť lekár, pretože je v hre priveľa problémov naraz.

František tvoj príspevok ohľadne postavy som síce videl, ale nerozumel som na čo sa pýtate. Tvoja otázka znela:
--
Čo poviete na moje rozmery a ich pomery? Mám 29 rokov. Som muž. výška 178cm, 56,5 kg, obvod pása 82.
--
Neviem, čo by som na takú otázku odpovedal.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Nemožné pribrať

Post by amanda.k. » 05 Sep 2016, 16:49

.

František
Posts: 3
Joined: 15 Jun 2016, 09:01

Re: Nemožné pribrať

Post by František » 16 Sep 2016, 09:50

Ahoj Miro ak sledujes este , myslel som tak, že keď menej vážim-chudšie svaly, či mám primerané obvody, najma pás, kvoli slanine sa mi zdá velký. Aby som vedel, aj ked by to tak bolo že skutočne na svoju hmotnost mam vacsie brucho, nech aspon si to priznám ked mi volakto povie.

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Nemožné pribrať

Post by Miro Veselý » 16 Sep 2016, 13:01

František obvod pása 82 centi nie je problém z pohľadu zdravia. Jasné, môže byť že na štíhlej postave to yž vnímate ako väčšie brucho. Potom sa dá zaradiť viac aeróbneho športu a zdravá strava. Nie vždy býva ľahké zbaviť sa toho. Ale len podľa čísiel to asi nevyhodnotí nikto.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

Post Reply