Stravovanie počas cesty vlakom a na intráku

Diskusia o tom, čo variť, piť, jesť. V tomto fóre sa prevažne diskutuje o receptoch, čo komu chutí, čo radi varíme.
Post Reply
MaiKa
Posts: 1
Joined: 03 Sep 2016, 10:43

Stravovanie počas cesty vlakom a na intráku

Post by MaiKa » 03 Sep 2016, 10:51

Zdravím všetkých. Chcela by som poradiť, ako prežiť 4,5h cestu vlakom a následne večer/druhý deň na intráku.
Pred rozhodnutím schudnúť a začať sa stravovať zdravo som fungovala na -> strava do vlaku: 3x biely rožok s maslom, šunkou, syrom + 2 biele čisté rožky na raňajky alebo 2x biely rožok, š, s + 2x croissant - do toho často ochutená pomarančová Saguaro/Fatra/Budiš - len nie čistá voda :D, a ku tomu klasicky nejaké lakocinky typu Kofila, Mila, atď.
Dnes už viem, čo za patoky som jedla, čítala som knižku MV Ako som schudol 35 kíl, ďakujem za inšpiráciu, lebo bez nej by som sa asi neodhodlala...
A z knihy viem, že sa porcia dá nahradiť aj proteínovou tyčinkou, lenže ak cestujete dajmetomu 2x do týždňa tam aj naspäť, tak to chcete mať aj nejaké pestrejšie... Možno pomôže aj jeden grahamový rožok, to neviem, preto sa chcem poradiť a obraciam sa na toto fórum, dúfajúc, že dostanem radu aj od samotného pána Mira.
Za všetky rady a tipy vopred ďakujem -pomooccc- xhamx

amanda.k.
Posts: 4490
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Stravovanie počas cesty vlakom a na intráku

Post by amanda.k. » 03 Sep 2016, 16:22

neviem čo do vlaku ale do roboty si brávam na poobednú mozzarellu a nejaké ovocie toothsmile

xel0
Posts: 4
Joined: 01 Sep 2016, 11:05

Re: Stravovanie počas cesty vlakom a na intráku

Post by xel0 » 04 Sep 2016, 08:47

Ahoj, na nete som videla rôzne recepty na celozrnné placky plnené zeleninou s parmezánom :) Len si nájdeš v obchode (neviem či to nebudú mať v tých BIO) balík takých placiek a nakrájaš zeleninku, postrúhaš parmezán (môžeš poliať trochu oliváčom) a ideš :) Môžeš si aj predvariť kuskus a šupnuť do toho nejakú zeleninu alebo ked máš rada tak aj tuniaka..Alebo si môžeš vopred pripraviť do uzatváratelnej nádobky jogurt s vločkami a ovocíčkom (ono to je také raňajkové ale ak necestuješ neskoro večer tak by ťa to na také 3 hodky malo zasýtiť) thumb2

User avatar
Stanka
Posts: 1622
Joined: 01 Jan 2013, 11:16
Location: Banská Bystrica

Re: Stravovanie počas cesty vlakom a na intráku

Post by Stanka » 26 Dec 2016, 16:05

Majka teraz keď je viac voľna, tak pri čítaní fóra som prišla k tebe. toothsmile
No ja si myslím, že na cestu kľudne môžeš vymeniť biely rožok za celozrnný, alebo špaldový, alebo za ražný chlebík, toastový celozrnný chlieb.....
Môže byť aj 80g . Maslo dávať nemusíš. Môžeš aj nemusíš dať olivový olej ochutený bylinkami len tak pokvapkať, ale aj v šunke a syre je nejaký tuk,tak zo všetkého najviac dva plátky na porciu. Alebo môžeš si aj urobiť dressing z bieleho 3% jogurtu a byliniek atď. Alebo len kaiserku potrieť cesnakom,pár kvapiek oliváku,plátok šunky, parmezán trocha a zelený šalátik. Mozzarella italy
/na 100g má 16g tuku/, cottage cheese, biely jogurt, ovsené vločky, holandské kakao, zelenina, tuniak vo vlastnej šťave, celozrnné cestoviny alebo aj nejaké strukoviny = to si môžeš vziať aj na intrák.Aj tie tortily nie sú zlé, ale stačí jedna na porciu.A to sladké tiež nejako vymeniť, alebo obmedziť len na jeden kus,aby ťa to neťahalo. Ale môžeš vymeniť napr. za ovocie, zeleninu napr. kaleráb, mrkvu alebo tú proteínovú tyčinku a striedať to. Poprípade hrsť orieškov napr. kešu nepražené a nesolené, vlašské orechy. Poprípade sušené ovocie tiež za hrsť. A tú vodu ak nemáš rada čistú, tak si do čistej vody daj pár koliesok pomaranča, citrónu alebo aj šťavu si vyžmýkaj a pár lístkov mäty, alebo medovky, alebo nesladený čaj.Jedz približne každé 3 hod. V najhoršom môžeš sa najesť ak budeš hladná aj po 2 hodinách alebo ak nebudeš stíhať,tak aj po 4hod.ale to je už dosť dlhá prestávka, :-))) optimum je 2,5h až 3hod. toothsmile ...aspoň podľa mňa... :-))) toothsmile thumb1
Tak príjemný zvyšok sviatkov ti prajem. :D thumb1
40.r./ 170cm
15.8 2016 110,7 kg Zadok 131cm /15.10.2017 127 cm / 26.6.2018 116cm
Pupok 6.10. 2017 105cm / 26.6. 2018 96 cm
1.1. 2018 102 kg / 4.11.2018 90,5 kg
Kto chce,hľadá spôsoby, kto je lenivý,hľadá dôvody...

Post Reply