mobius - niečo o mojom snažení

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
User avatar
mobius
Posts: 856
Joined: 28 Feb 2016, 12:49
Location: Detva
Contact:

Re: mobius - niečo o mojom snažení

Post by mobius » 02 Feb 2023, 10:55

Tak som sa nakoniec rozhodol a dal som v robote výpoveď.
Mám zdravotné problémy, dva razy som za rok 2022 maródil, najprv mesiac, neskôr jeden a pol mesiaca.

Na ortopédii mi lekár povedal, že ak budem nosiť "baganče" stále mi to bude tlačiť na pätu a znova dostanem zápal achilovej šľachy.
V robote ale povinne musíme mať ochrannú obuv.

Od septembra som na Úrade práce.
Pôjdem podpisať žiadosť na predčasný dôchodok.
Potom čakať na schválenie a koniec mojej pracovnej kariéry.
Mám uznaných 45 odrobených rokov.

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: mobius - niečo o mojom snažení

Post by amanda.k. » 02 Feb 2023, 15:26

A koľko mesiacov ti chýba do riadneho dôchodku mne chýbalo 6 resp. som si vyrátala aby to bolo pod 180 dní aby mi stiahli len 3% u teba sa bude rátať už asi že máš výše 40 odrobenych tým pádom len 0,3 % za chýbajúcich 30 do riadneho...môj muž máva problémy s achillovkou mysleli sme že z topánok a robili mu rtg aj sono a vraj to súvisí s chrbticou

žabka
Posts: 177
Joined: 01 Jan 2021, 09:42

Re: mobius - niečo o mojom snažení

Post by žabka » 02 Feb 2023, 19:35

Mobius, smekam pomyselný klobúk, 45 odrobenych rokov. -anielik- už zaslúžene oddychuj, ešte kým si pri sile a zdravom rozume. Užívaj v rámci možností života. 💕

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: mobius - niečo o mojom snažení

Post by amanda.k. » 03 Feb 2023, 07:14

To rataju od 16 či niektorý rok za 2 ? Ja idem pohľadať môj výmer viem že dva rôzne údaje tam boli ale tak ja som bola doma s dětmi pár rokov čiže výše 44 rokov dôchodkového poistenia ale rozhodujúce obdobie 35 rokov z čoho rátali dôchodok/ rok sa ráta za dva napr. vysadkarom mám dojem

User avatar
mobius
Posts: 856
Joined: 28 Feb 2016, 12:49
Location: Detva
Contact:

Re: mobius - niečo o mojom snažení

Post by mobius » 31 Jul 2023, 07:52

Zase, po dlhšej odmlke, píšem aj sem, nielen hlásenie do tabuľky.
Ďakujem, žabka, za prejavenú úctu k rokom.
Myslím, že to počítajú od začiatku na strednej škole, ak je vysoká škola, aj to sa počíta.
A ešte, my starší, čo sme slúžili základnú vojenskú službu, rok, dva, alebo aj iné, to tiež sa počíta, ako odrobené.
Teraz, keď nechodím do roboty a mám pravidelnejší denný režim, podobne, ako keď som dlhšie maródil, váha narástla. Nenápadne sa tlačí hore.
Keď chcem ísť dolu s váhou, musím trochu ubrať na výžive. Lebo v aktivite veľa nepridám..
Tak, ako som dávno napísal, ak sa nemýlim, tak sem, že si myslím, že chudnúť sa dá aj s menšou aktivitou, Stravovaním.
Vyskúšam to. ;-)

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: mobius - niečo o mojom snažení

Post by dodoriven3 » 31 Jul 2023, 09:47

Ahoj Mobius,
nie som si istý, ale mám dojem, že ten započítavaný čas škôl (atp) sa počítal presne od dovŕšenia 15.-teho roku veku.

Tá aktivita že sa rokmi znižuje (úmerne aj množstvo svalstva) je logické a prirodzené.
Na druhej strane zase dodržiavanie určitej väčšej pravidelnosti v spánku a aj v jedle nám prináša množstvo iných, najmä zdravotných benefitov.

Schudnúť sa teda jednoznačne dá aj pri menšej aktivite. Ide tu len o to, aby človek nezanevrel na všetko okolo seba a nekončilo to len mnohohodinovím čumením na Tv (do PC) obkolesený "náhražkami šťastia" vo forme sladených nápojov a iných podobných blbostí.

Držím palce v Tvojom úsilí.

User avatar
mobius
Posts: 856
Joined: 28 Feb 2016, 12:49
Location: Detva
Contact:

Re: mobius - niečo o mojom snažení

Post by mobius » 31 Jul 2023, 20:54

toothsmile No, Dodo, to je tak, sladené nápoje a ja, sme každý niekde inde. Nepijem nápoje typu cola, birrel je tiež iba sladká malinovka, nie pivo.
No a keď nepijem alkohol už 10 rokov, nemám potrebu ani v tomto smere.
U mňa je problém, že som "mlsný" a ľúbim čokoládu, orechy, okrem arašídov, no a hlavne, keď ma večer chytí "žravka" ako hovorí priateľka môjho syna, to je najväčším problémom, lebo potom to už nemám kedy a ako spotrebovať, čo do seba "naládujem".
Z každého trochu a večer... xmurx

User avatar
mobius
Posts: 856
Joined: 28 Feb 2016, 12:49
Location: Detva
Contact:

Re: mobius - niečo o mojom snažení

Post by mobius » 03 Sep 2023, 12:23

Možno by bolo vhodné, zablokovať spamera Bitadze, ktorý sa prihlásil 2.9.23 ale zaspamoval viac ako všetci ostatní za týždeň.

User avatar
mobius
Posts: 856
Joined: 28 Feb 2016, 12:49
Location: Detva
Contact:

Re: mobius - niečo o mojom snažení

Post by mobius » 27 Jan 2024, 11:27

Ahoj všetci, čo sa držíte v našom fóre.
Ako vidím v tabuľke a diskusii, naozaj je nás iba zopár.
Píšem sem len tak, pre úvahy okolo môjho snaženia.

Keď som sa sem prihlásil v roku 2016, bolo to preto, že som si po rokoch kúpil novú osobnú váhu a zistil som, že mám až 105,2 kg !
Po hľadaní na webe, ako sa s tým dá niečo urobiť, zapáčili sa mi stránky Mira Veselého, ktoré som aj predtým náhodou našiel a niečo čítal. IBA čítal.
Od začiatku roka 2016 som aktívne začal s chudnutím, ako to na začiatku býva, aj s veľkým nadšením.
Výsledky sa mi ukázali a tak som intenzívne pokračoval a v nasledujúcom roku sa mi aj podarilo dosiahnuť vopred určený cieľ, chcel som mať 83kg.
Vtedy ešte aj Petrom alias Fanatic sme obaja ťahali do cieľa ako šípy.

Potom som poľavil a váha stúpala.
Ešte som sa vzchopil a znova stlačil váhu o niečo dole, ale na 83kg už nie.
Povedal som si, že nevadí, aj 90kg by mohlo byť dobré.
Pokiaľ som ešte bol v robote, v tempe dnešných dní a tým "v jednom kole" tak aj spotreba energie bola celkom dobrá.
Horšie bolo, keď v roku 2020 nás odstavili aj od vonkajších aktivít, pretože vychádzka so psom a nič viac bolo málo.
Po zdravotných problémoch s achilovou šľachou, 23 mesiacov pred termínom som šiel do predčasného dôchodku a tak aktivity znova poklesli.

Zato váha pomaly, zákerne nenápadne stúpala.
Na konci minulého roka som uzatvoril s váhou 103 kg.
A to ešte v lete 2023 som si hovoril, že už nikdy viac ako 100 kg ! No a to nikdy predsa len prišlo.
Pridali sa bolesti kĺbov, hlavne bedrových, čo sa u mňa ukáže po prejdení asi 5 km.
Potom bolesti prejdú aj do kolien a tak turistika mi už "nehrozí". Nedá mi prejsť viac ako 5-7 km.

Vravím si, nech, skúsim to s ubratím na strave, lenže potom ma zase večerom pochytí "žravka " a je to v pr..li.

No aj naďalej to nevzdávam, už nebojujem, už sa naozaj len "snažím" ako mám aj v titulke.
Je to u mňa teraz v štádiu psychológie, zvládnuť a ovládnuť stravovanie, udržať nejaké aktivity a váhu síce kontrolujem, ale "nezabijem sa preto".
62 rokov, 181 cm
10.1.2016 105,2 kg, 15.4.2024 105,8 kg
14.6.2017 82,7 kg min.

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: mobius - niečo o mojom snažení

Post by amanda.k. » 27 Jan 2024, 16:09

Počas covidu sme chodili obaja do roboty aj na turistiku ibaže niekam s náhubkom ...ale ja som sa vtedy vyžrala viac som si dožičila...

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: mobius - niečo o mojom snažení

Post by amanda.k. » 31 Mar 2024, 20:25

Jelenie mäso sa dá kúpiť v Lidli alebo v Taurise u nás v Tescu...a ako normálna sviečková až budem na PC skúsim poslat fotky

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: mobius - niečo o mojom snažení

Post by amanda.k. » 31 Mar 2024, 20:43

.

User avatar
mobius
Posts: 856
Joined: 28 Feb 2016, 12:49
Location: Detva
Contact:

Re: mobius - niečo o mojom snažení

Post by mobius » 01 Apr 2024, 08:41

Amanda, ani sa nezdržuj, tým jelením mäsom, pretože..
Začal som si od pondelka do piatku chodiť pre obedy do vývarovne.
Za 3,80€ mám polievku aj druhé jedlo a tak si varím iba cez víkendy.
Váha mi stúpla až nad očakávania :roll:
Dokonca som si už jeden raz navážil toľko, ako keď som v roku 2016 začínal, teda 105,2 kg !!
Teraz sa to drží na 104 +- a ani za nič to neklesá. xbeex
Tak ja už neviem, či sa neodhlásim z chudnutia, keď som zase na začiatku.

User avatar
Lenka6
Posts: 1641
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: mobius - niečo o mojom snažení

Post by Lenka6 » 03 Apr 2024, 13:38

Ahoj mobius,

určite neprestaň nahlasovať do tabuľky. Ja mám podobnú váhu ako Ty a som o 20 cm nižšia. Váha mi tiež nejde dole. Viem, že kedysi, keď som začala chudnúť som prvý týždeň zhodila aj 3 kg. Darilo sa mi. Stalo sa to veľakrát. Veľa chudnutí, veľa jojo efektov. A kde som teraz? Akoby stále na začiatku.

Pozerala som si staré tabuľky. Mala som v nich niekedy veľké výkyvy váhy. Ku koncu roka som zvykla vždy pribrať. Vediem si denník, v niečom robím pokroky - aj keď viac je toho, na čom by mi ešte trebalo zapracovať. Dodo ma utešil, že mám brať do úvahy, že som ani nepribrala za posledné obdobie. Jasné nemala by som sa tým uspokojiť, ale ani sa bičovať, že mám vysokú váhu. Nemôžme ostať v strese. Mali by sme sa pochváliť za každý úspech. Aj za prechádzku so psíkom alebo že sme nezjedli celú čokoládu naraz :)

Verím, že po čase sa Ti začne dariť a nebudeš zo seba taký sklamaný.

Pekný deň
39 rokov, 166cm
Image

Post Reply