Nechudnem. Pomôžete?

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Anulik
Posts: 2
Joined: 21 Jan 2017, 19:48

Nechudnem. Pomôžete?

Post by Anulik » 29 Jan 2017, 10:41

Ahojte všetci,
mám 38 rokov, 170 cm a 105,4 kg. Momentálne. Prečo píšem momentálne? Už sa mi touto cestou v minulosti (2010) podarilo pekne schudnúť a pamätám si, že zo začiatku boli úbytky tak 1-2 kg týždenne. Po veľkých zmenách v osobnom živote, keď jedlo bolo to posledné, čo som chcela riešiť, som si naspäť nahonobila toto "krásne" trojciferné číslo, s ktorým sa už od 2. januára 2017 snažím niečo urobiť, ale NEJDE TO. A ja fakt netuším, kde je chyba. Teóriu ovládam, aspoň myslím. Články z tejto stránky mám prečítané nie raz. Nie som tu prvý krát, viem, aké sú hodnoty jedla, zapisujem si ich a počítam všetko. Už aj zeleninu. Viem, v ktorých potravinách sú zdravé tuky, aké sacharidy, koľko bielkovín. A predsa váha nejde dole. Skôr naopak. Keď som začínala v januári, moja váha bola 104,9 kg. A teraz, po mesiaci je to 105,4 kg. Denne zjem približne 7 500kJ rozložených do 5 jedál. Obed mávam trochu silnejší - asi 2 000 kJ s tým, že ďašie jedlá sú potom o trochu menšie. Pomer živín sa snažím dodržiavať v každom jedle. Stalo sa niečo podobné už aj Vám? Lebo moja pevná vôľa zase až taká pevná nie je :-( Aspoň malú zmenu smerom dole by to už chcelo...

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Nechudnem. Pomôžete?

Post by amanda.k. » 29 Jan 2017, 14:37

druhý.. tretí .. xtý raz to ide ťažšie toothsmile trpezlivosť ruže prináša..skús sa prihlásiť na e-mailový kurz ?

User avatar
Bellaa
Posts: 906
Joined: 03 Aug 2014, 23:14

Re: Nechudnem. Pomôžete?

Post by Bellaa » 29 Jan 2017, 14:40

Aj mne to ide teraz o cosi tazsie nez prvykrat. Aky prijem si mala pri prvom chudmuti? Ako si sa stravovala pred tym, ako si teraz na to zas nabehla?

User avatar
ivka35
Posts: 288
Joined: 06 Jan 2016, 18:02

Re: Nechudnem. Pomôžete?

Post by ivka35 » 29 Jan 2017, 17:24

teda dievčatá, sme na rovnakej (zakotvenej) lodi...tiež bojujem a nejde to...hádam to nejak vyriešiš, ak je všetko v poriadku, tak to bude v hlave (to platí ej pre mňa) veľa zdaru a nech sa to pohne :beh:
Image

Anulik
Posts: 2
Joined: 21 Jan 2017, 19:48

Re: Nechudnem. Pomôžete?

Post by Anulik » 29 Jan 2017, 18:17

Dievčatá, ďakujem za podporu. Dúfam aj ja, že sa to celé nejako pohne. Aspoň malý úspech, nech mám silnejšiu motiváciu :-)

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Nechudnem. Pomôžete?

Post by daka » 03 Feb 2017, 13:21

Vikina skus sa prihllasit na Mirkov emailovy kurz
tam sa dozvies vsetko co na zaciatok potrebujes.
od 27.1 si este veru nemohla schudnut ved to nie je ani tyzden.
A skus ist podla kalkulacky, nauc sa jest zdravo a pravidelne /aj ked sa ti to zda vela/
nech sa dari
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

lvkatka
Posts: 376
Joined: 29 Jan 2017, 18:16
Location: Levice

Re: Nechudnem. Pomôžete?

Post by lvkatka » 04 Feb 2017, 08:27

myslím, že miro povedal pravdu - chudnutie začína v hlave. asi preto sa nám nedarí. i keď som začala ako nováčik vo fóre, s chudnutím sa trápim posledných desať rokov. vždy keď som začala chudnúť, som sa vrátila k tomu, ako som jedla predtým. samozrejme sa váha vrátila a k tomu aj čosi navyše. chcela som rýchlo a rýchlo sa aj vrátilo.... dnes mám pocit, že chudnutie funguje, ak zmením životný štýl a dostane sa mi pod kožu tak, ako moje staré zvyky. xudivx ? začať, veriť a vydržať. thumb2
53r/168 cm
16.1.2017 99,2
31.5.2017 89,2
15.4.2018 89,8

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Nechudnem. Pomôžete?

Post by amanda.k. » 04 Feb 2017, 10:40

ja posledných vyše 10 rokov keď aj niečo nadobudnem naspäť ale celkový trend je dole...aj keď slimačím tempom a si myslím že jojo /tá hračka/ tiež postupne sa zmenšuje ten rozptyl ! nie zväčšuje !! a už sa nevraciam k tomu ako som jedla predtým...

Ingova
Posts: 2
Joined: 13 Apr 2017, 13:32

Re: Nechudnem. Pomôžete?

Post by Ingova » 13 Apr 2017, 13:57

Dobrý deň všetkým.
Mám 60 rokov, výšku 164 cm a 82 kg. Samozrejme objem brucha velký, nohy, ruky tenké. Vyzerám ako pavúk, Preed 10 rokmi som mala 62 kg a chcela by som sa k nim vrátiť. No nejako mi to nejde. Potrebujem nejakú pomoc. Nikdy som necvičila, ani ma to nebaví, no v mojom veku už asi nikde do fitness chodiť nebudem. Ani nemám kde. Všetky sú od nás daleko a na to nemám. Robím dosť v záhradke a niekedy chodím na prechádzku, Moja strava pozostáva asi takto: R- 9.00 -chlebík /nejem biely/ alebo 2 knackebroty so šunkou / syr, mozzarela/, zelenina, zelený čaj s citrónom, káva bez cukru a mlieka, O- 12-13.00 Väčšinou kuracie na prírodno, chudé bravčové , divina, ryby,hovädzie /nemám radaa mastné/, niekedy so smotanou ale málo, zemiaky , ryža, cestoviny nie každý deň, niekedy mám len zeleninu k mäsku.Väčšinou na rýchlo pečené, dusené, vyprážané tak raz za pár mesiacov, zelenina . Olovrant buď ovocie, alebo jogurt 3,5 g tuku , smotanové a nízkotučné mi nechutia, Káva bez cukru a mlieka.Večera zelenina, omelety , syr, vajíčka alebo mäsko. Chlieb na večeru 2x týždenne, záleží čo mám doma. Moje v chyby sú asi v tom, že mám rada večer piť 100% džus, niekedy si kúpim chipsy, ale sáčok zjem za 3 večery.Vodu vypijem asi pol litra až liter. Niekedy si dám víno.Koláče nemusím, viem sa ovládať.Ak dostanem chuť na sladké dám si trochu čokolády ale naozaj len trochu. Prosila by som ak by mi niekto pomohol, neviem prečo priberám, predtým som oveľa viac jedla. Akurát som chodila do práce a teraz som doma. Ďakujem za každú radu.

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Nechudnem. Pomôžete?

Post by daka » 13 Apr 2017, 15:02

Ahoj Ingova, neviem co by som poradila.. a pribrala si ako si doma?
Mozno pridat pohyb, dlhsie prechadzky a mozno pridat na jedle..
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Nechudnem. Pomôžete?

Post by amanda.k. » 13 Apr 2017, 15:51

no veď zloženie jedla vyzerá vcelku o.k. ale množstvo nevieme a nejaký pohyb by nebol na škodu cvičiť sa dá aj doma :-))) džús chipsy a sladké by som vylúčila...vody viac a prečo raňajkuješ až o 9:00 tak neskoro vstávaš ?

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Nechudnem. Pomôžete?

Post by Miro Veselý » 14 Apr 2017, 06:28

Ingova je ťažké zistiť takto nahrubo kde je chyba pretože z toho popisu naozaj ťažko odhadnúť ak to vyzerá v praxi. Ak je veľké brucho, dá sa tipnúť: chýba pohyb a hlavne v strave je asi problém. Takže možno najjednoduchšie by bolo hneď skúste na pár dní jedálniček aký je tu na ukážku na stránke + pravidelne prechádzky a rýchlo uvidíte, či to brucho ide dole. No a určite konzultácia u doktora na úvod. Niektoré lieky, choroby či stavy po operáciách môžu chudnutiu brániť, alebo si vyžiadajú iný než bežný prístup
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

Ingova
Posts: 2
Joined: 13 Apr 2017, 13:32

Re: Nechudnem. Pomôžete?

Post by Ingova » 15 Apr 2017, 10:24

áno chodím dosť neskoro spať tak vstávam okolo ôsmej, nechodím do práce idem do dôchodku , nemám sa kde ponáhľať. Vstávam od 7.30 do 8.30, spávať chodím od 23.30-01. Je pravda že mám veľa roznych liekov, ktoré proste musím. Nezdá sa mi že by som jedla veľa, ale ten pohyb a voda je asi problém. Aspoň ja si to myslím. Všetko ako cukor a alkohol nekonzumujem často. Veľkosti si myslím mám akurát, ani veľké ani malé. Keby som sa vedela k tomu cvičeniu dokopať, vôbec nevládzem a nebaví ma to, lebo sa ľahko unavím. Niekto to má rád , bohužial ja nie . Od malička som bola tenučká po dvoch deťoch som mala 48 kg. 27 ročná. V 45 rokoch som mávala 52-58 . Potom to šlo dole kopcom. Ženské operácie , astma , osteroporoza
atď.

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Nechudnem. Pomôžete?

Post by amanda.k. » 15 Apr 2017, 11:30

nuž..množstvo tak akurát..nechceš skúsiť zopár dní si vážiť a počítať ? ja som sa teda dosť divila nad niektorými vecami ako málo je "normálne množstvo"..ja si teda nevážim ale píšem si čo som zjedla..a vážim výsledný produkt čiže seba lieky ti možno sťažujú situáciu to chvalabohu ja zatiaľ nič trvalo neužívam..pridaj tej vody..keď si doma môžeš si to dovoliť :-))) rozhodne musíš niečo zmeniť keď vidíš že takto efekt malý alebo žiadny

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Nechudnem. Pomôžete?

Post by daka » 15 Apr 2017, 13:54

ako pisu vyssie, skus, pohyb, vazit stravu, zapisat do kalorickych tabuliek a pripadne ten lekar..
Ak nemas problem s pohybom /nohy v priadku/ skus take hodinove prechadzky v rychlejsom tempe /podla toho ako ti dovoli astma/ alebo plavanie.. to tazko radit, ty vies kolko mas casu a co ti zdravie dovoli.
Napr. ja mam doma rotoped, velmi si to chvalim.
Kazdopadne drzim palce thumb1
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

Post Reply