Schudnem pre radosť z behania

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Ani » 01 Nov 2021, 07:33

A ešte jedna zaujímavá vec z tej knihy. Telo má pamäť a odmieta sa ľahko adaptovať na nové veci čiže keď schudnem telo ma bude nútiť vrátiť sa k pôvodnej váhe, lebo tak bolo zvyknuté, čiže sa musím ešte dlho strážiť kým sa telo adaptuje na nové kilá. Niečo na tom bude.... xbeex
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Lenka6 » 01 Nov 2021, 08:09

Ahoj Ani, prepac aj ja som to tu zanedbavala. Chcela som sa opytat aku knizku citas. Aj ja mam velmi rada knizky a mam aj dost takych o chudnuti.

Tiez aj ked som nechudla, som sa vazila a videla ako priberam a nezastavila to. Ved aj teraz mam kopu kil nazad. Nepacim sa sebe v zrkadle. A dnes je den vsetkych zacinajucich chudnucich. Prveho a pondelok.

Budem velmi rada, ak budes prispievat, ze ako sa Ti dari.

Ja som nebola uz davno behat. Skor prechadzky.

Ahoj este napisem zvysok vo svojej teme.
39 rokov, 166cm
Image

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Ani » 01 Nov 2021, 09:36

Ahojček Lenka. Čítam knižku sprievodca pôstom. Keďže držím IF a cítim sa pritom dobre tak si čítam ešte o tom či nerobím nejaké chyby. V tej knihe sa zaoberajú aj chudnutím mimo iného. thumb2
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by gulinka » 02 Nov 2021, 15:59

Ahoj Ani,

prosím ťa, čo je to ten IF? Môžeš mi to, prosím ťa, bližšie priblížiť? Nie že by ma to zaujímalo z hľadiska chudnutia, pretože akýkoľvek pôst pre mňa "žrútku" je vylúčený, ja musím mať len vyváženú stravu a udržať si jej príjem, toto je jediné, čo na mňa platí, ale aby som vedela, čo robíš, čím prechádzaš a ako ťa podporiť.

Píšeš, že v tej knižke píšu, že si telo pamätá a vracia sa k pôvodnej váhe - nuž áno, však to je starý známy JOJO efekt, ktorý všetci dobre poznáme a všetci máme s ním už po schudnutí skúsenosti. Ale možno to nie je tak o našom tele, ktoré sa snaží vrátiť tam, kde bolo, ale o našej mysli, že my sa snažíme vrátiť tam, kde sme boli. Keď sme si dali čokoládku. Keď sme si dali koláčik... a už sa to nabaľuje a pritom chúďatko telo možno ani nič nechcelo, ale myseľ potvora mu zabezpečila takéto pohostenie. Čo potom s ním už? Tak šup do zásob s ním xudivx .

Mne sa najviac páči, že si aj svaly pamätajú. Takže keď som prestala poctivo cvičiť a už vidno, že sa tie spevnené svaly "roztekajú", rýchlejšie sa znova vedia dať dokopy, ako keď človek vôbec necvičil.

Vieš, čo je na tom zvláštne? Že svaly majú pamäť, telo má pamäť, ale naša myseľ pamäť nemá???? ona si nepamätá, ako horšie sme vyzerali, keď sme boli "vyjedené"? A napriek tomu dopustí, aby sa tam človek vrátil.
Rada, aby som napísala, že za to môže myseľ, ale keďže jediné, kto dokáže zvládnuť a ovládnuť myseľ sme MY, tak si za to v konečnom dôsledku stále predsa len môžeme.

Ty Ani bojuješ, za posledné mesiace s Lenkou6 asi aj jediná, z teba cítim odhodlanie so sebou niečo urobiť a veľmi ti držím palce, nech si zvolíš akúkoľvek formu chudnutia, aby si mala pekné výsledky a do Vianoc postavičku ako lusk -anielik- .

Drž sa, kráčaš správne, tak kráčaj pevným krokom thumb1

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Ani » 02 Nov 2021, 21:02

Ahojček Gulinka tak predovšetkým ďakujem za návštevu v chlieviku a hlavne za povzbudzujúce slovíčka, si ma potešila.
A teraz k tvojej otázke IF je intermittent fasting alebo po našom prerušovaný pôst. Znamená nejaký čas neješ a potom máš okienko kedy ješ. Vraj pre ženy je najlepší 14/10, čiže 14 hodín iba voda a prípadne káva bez cukru a mlieka a 10 hodín jedlo, samozrejme zdravé. Potom je 16/8 a 18/6 a 20/4 a iné.... toothsmile toothsmile toothsmile
Zistila som, že mi to veľmi vyhovuje (zatiaľ xbicikx ) pretože zjavne potrebujem mantinely. Keď som jedla každé tri hodiny musela som jesť malé porcie a ja som bola stále hladná, takto sa v okne kedy môžem jesť aj natlačím aby som mala pocit najedenia a ľahšie sa mi dodržiava, že si v pôstovom okne nič nedám. A naozaj si nič nedám, žiadne vyjedanie somarín. Somariny jem iba vtedy keď jem -rofl-
A ešte mi vyhovuje, že nemusím tak často riešiť jedlo, lebo jem max tri jedlá denne. A keď ma niekto niečím ponúka mimo okna na jedenie tak s kamenným ksichtom poviem mám pôst a každý sa vypne, žiadne daj si z toho nepriberieš iba jeden koláčik. Pôst je pôst a prekvapujúco to všetci rešpektujú.
K tej knihe on tam ten dr rozoberá aj JOJO ale tvrdí, že okrem toho máme ešte aj taký problém, že telo sa zle adaptuje na nové veci. Niečo na tom bude, veď väčšina z nás je od malička sladkoholikov a väčšinu života sme bacuľky.
Inak tá naša pamäť je sviňa selektívna, pamätá si len ten dobrý pocit z plného bruška a sladkej papuľky, tú priestorovo výraznú babu v zrkadle čo si nemá čo obliecť si nepamätá....
Mám inak Gulinka veľké odhodlanie, lebo mám pocit, že keď to teraz nezvládnem už to nezvládnem nikdy.
Ale poviem ti som zo seba unavená. Asi som aj unavená celkovo, lebo v poslednom čase sa mi robí herpes častejšie než je to milé.... toothsmile
Budeme sa navzájom podporovať to pomáha.
Ideme nato každý po svojom, ale spolu. thumb2 thumb2
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by gulinka » 03 Nov 2021, 09:25

Ani,

to znie dobre, že 10 hodín jesť a potom 14 hodín nič, ja by som však dokázala tých 10 hodín využiť na to, aby som dosiahla taký príjem, že by to telo uložilo veľkú kopu do zásob, z ktorých by tých ďalších 14 hodín čerpalo.
Takže by som vlastne cez ten oddychový čas popálila len to, čo by som za tých 10 hodín bezhlavo "žožrala", lebo by som mohla. A bola by som stále tam, kde som, ani kúsok vyššie, ani nižšie, len by som sa trápila tých 14 hodín, aby som fakt nič nezjedla.

Ale ak papá niekto ako "človek" a dokáže za tých 10 hodín prijať len toľko energie ( kalórii), ktoré skutočne na svoje fungovanie potrebuje a potom dokáže udržať tých 14 hodín pôstu, potom telo začne počas tých 14 hodín spaľovať zo zásob. A Váha pôjde dolu.

Všetci si hľadáme cestu, ako schudnúť, či je to počítanie kalórii, bielkovinová diéta, dukanová diéta, tento pôst, alebo mliečna, či kapustová diéta, všetci však chceme, aby tá cesta bola ľahká a aby nám plne vyhovovala. Lenže nám najviac vyhovuje sa dobre najesť. A preto sa nám ťažko hľadá tá správna alternatíva a ešte ťažšie sa dodržuje.

Ani, keď si sa rozhodla pre ten pôst a písala si, že si sa pri ňom cítila dobre, bude to tvoja cesta a ja ťa na nej plne podporím. Píšeš, že to cítiš ako poslednú šancu na schudnutie, ono určite posledná šanca nebude, určite ich ešte príde veľa, ale práve to "chcenie" treba využiť, aby sa aspoň o niečo znížila váha, kým má človek chuť. Aspoň o pár kilečiek, lebo pár kilečiek za rok a za niekoľko rokov to už môže byť pekné číslo.

Bojuj, Ani, nevzdala si ani to písmenkovanie s Lenkou6 na tejto stránke, nevzdávaj ani začatú cestu k tvojmu zdravšiemu telu thumb1

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Ani » 03 Nov 2021, 19:10

Presne Gulinka máš pravdu všetci si hľadáme nejaký spôsob ako to zvládnuť. Zatiaľ mi toto vyhovuje. Dúfam že mi to vydrží. Už som na začiatku svojej pomyslenej hranice. Za posledných 8 rokov sa mi podarilo len raz mať 72 kíl väčšinou som prišla na 76, začali ma všetci chváliť ako dobre vyzerám a ja som zaspala na vavrínoch a pekne som si pribrala všetko naspäť. xmurx
Z tej predstavy som unavená, ako stále z veľkým úsilím prídem na tieto kilá a potom úplne bez akejkoľvek námahy priberiem. Nechápem prečo to priberanie nie je rovnako ťažké ako chudnutie.... -rofl-
Tuším sa od strachu aj v noci budím, prvá moja myšlienka ráno je koľko vážim, asi mi z toho prepne... toothsmile
Jedno je moje šťastie, že mám veľmi pozitívnu povahu, na každej "sračke" nájdem niečo dobré..... :bigradost: Inak by som bola už sama zo seba na psychiatrii.... xmurx
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Ani » 03 Nov 2021, 19:20

Inak ľudia aby som nezabudla. Po skoro mesiaci som sa postavila na moju úžasnú váhu s meraním tuku. Pri prvom vážení som z nej skoro spadla. Takže raz mesiac dám výsledky:
12.10.2021 2.11.2021
hmotnosť 78,9 kg 76,6 kg
tuk 40,7 % 39,9 %
svaly 26,2 % 26,4 %
Svaly mám na svoj vek v pohode, ale ten tuk mám teraz už len vysoký ale predtým bol veľmi vysoký a za ním už nič, bola som na konci. xmurx
Ešte šťastie že to je len podkožný lebo viscereálny je v norme.
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by gulinka » 03 Nov 2021, 21:03

Ani

treba to brať s rezervou a optimizmom.

Ja keby som ja mala 76 kíl, bolo by to pre mňa veľké víťazstvo. Vždy môže byť aj horšie toothsmile toothsmile toothsmile toothsmile .
Tak zmobilizuj sily.
Aký si dávaš cieľ? Napríklad mesačný?
Nejaký reálne dosiahnuteľný, povedzme dve kilá za mesiac?

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Ani » 04 Nov 2021, 07:15

Gulinka, jasné, že to môže byť aj horšie, veď aj bolo a ešte môže byť zase... toothsmile Toho sa desím.... -ajustnie-
Vieš čo ideálne sa mi páči 2 kilá za mesiac. thumb2
Zatiaľ to celkom ide, ale mám také dlhodobé ciele ktoré som zvolila celkom reálne ako vidím a teraz mám cieľ mať pás pod 88 cm. Do 31,12 to by som aj mohla dať už mi chýba len 2 cm. thumb1
Mne aj vieš prečo toto IF vyhovuje? Lebo sa aspoň raz alebo dvakrát denne najem doplna a to mi pri stravovaní 5x za deň chýbalo, ja sa proste občas musím cítiť najedená nie prejedená ale tak že super mám plné bruško teším sa. A potom radšej nejaký čas držím lebo mne sa ľahšie dodrží nič si nedať ako dám si len jeden koláčik a zistím že som ho zožrala celý.... xmurx
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Ani » 15 Nov 2021, 20:43

Inak pred pár dňami som tu písala o tom ako mi všetci začnú pri 76 kilách hovoriť ako dobre vyzerám a už je to tu. Aká som schudnutá a už bolo aj načo viac, dobre vyzeráš. Mňa s toho picne. xmurx xmurx xmurx
Ja už nechcem znova priberať, chcem chudnúť až kým nebudem mať toľko koľko som sa rozhodla mať (ak to teda pôjde). Ale 10 kíl ešte stále má odkiaľ ísť.
V poslednej dobe vypijem toľko tekutín, vody a čaju ako som nevypila za posledné roky teda vôbec. Ale však hlad je prezlečený smäd, nie? toothsmile toothsmile toothsmile
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by gulinka » 18 Nov 2021, 20:57

Ahoj Ani,

ako sa ti darí? Pitný režim, ako čítam, dodržuješ na jednotku, čo jedlo? Dodržuješ ešte ten pôst? Neješ mimo neho?

Chvália ťa už, tak to už musí byť pekne vidno thumb2 thumb1 . Len sa drž aj ďalej, vždy sa nájdu takí, čo budú hovoriť, že už stačí, ale ty vieš, kedy stačí, ty vieš, kedy dosť a ty vieš, kto ti to skutočne praje a kto ti to hovorí preto, že sa bojí, aby si nevyzerala ešte lepšie thumb1

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Ani » 19 Nov 2021, 19:45

Gulinka jedlo ako tak dobré. Nie som veľmi spokojná zo zložením, dala som si záväzok, že pred jedlom zjem veľký zeleninový šalát s olivákom. Troška som zanedbala jedenie zeleniny a to ma štve.
Mimo okna veru nič nejem. Akonáhle zapnem IF v aplikácií, jedlo je tabu.... :bigradost:
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by gulinka » 21 Nov 2021, 08:20

Ani

Tá zelenina pred jedlom robí zázraky, môžeme to potvrdiť všetci, čo sme chudli a sme veľký papkoši 😁😉
Len keby sa tá zelenina na príkaz ošúpala, umyla, nakrájala a v olivovom kúpeli okúpala 😁.
Niekedy sa mi tiaží aj umyť paradajku, ale rozbaliť obal na čokoláde nie! To je tá hlúpa hlava, robí s radosťou len za to, čo jej vyhovuje 😓

Ani, si veľmi vzorná po otvorení aplikácie, verím, že kilečká pôjdu ešte nejaké do Vianoc dole.

Tento pôst je pre teba príjemný, takže to bude tvoja správna cesta 👍.

Drž sa aj naďalej, vyzývam ťa na týždennú výzvu ,,jem každý deň dostatok zeleniny,, prijímaš?

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Schudnem pre radosť z behania

Post by Ani » 21 Nov 2021, 13:35

Gulinka výzva prijatá. -rofl- Dnes pred jedlom spapaný veľký zeleninový šalát. thumb2 A poobede trocha hrozna, mandarinka a kaki. Dnes som na tom super.
Váha má stále klesajúci trend, dokonca dnes ráno pás pod 88. Počkám do konca mesiaca a ak to bude ok tak mám za sebou 4 cieľ. xclapx
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

Post Reply