Voda a chudnutie

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
User avatar
slivka.m
Posts: 200
Joined: 11 Apr 2015, 04:32

Voda a chudnutie

Post by slivka.m » 23 Apr 2017, 19:48

Ahojte dievčatá chcem sa vás spýtať-mám a aj som mala veľký problém s pitným režimom, xchlastx
niekedy som vypila len pol litra denne aj to možno menej a začala som na tom znova pracovať aj som si stiahla aplikáciu na kontrolu a zapisovanie vody počas dňa,

ale mám problém,že musím stále,každú chvíľku na WC a v práci si to nemôžem dovoliť stále odbiehať

Tak sa vás chcem spýtať koľko vám trvalo,že ste si tak zvykli-nemyslím zvyknúť viac piť,

ale po akom čase budem chodiť menej na wc? xnieniex Lebo teraz sa aj v noci viac krát budím, :dietatko: že musím ísť cikať a je to také nepríjemné -pomooccc- a však všetci vieme,
že vždy nie je taká možnosť ísť niekde sa vycikať

Ďakujeeem za rady a teším sa na odpovede a nech sa vám tu všetkým darí

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Voda a chudnutie

Post by daka » 23 Apr 2017, 19:53

Slivka, ak mam byt uprimna, nikdy som si nezvykla.. ak pijem 2l denne, cikam cely den, pred odchodom z domu, po prichode domov, ak ideme do nakupaku vzdy idem na wcko a idem kazdu noc a rano sa budim ze uz musim ist.. takze asi tak.
Myslim, ze som bola podobne na tom ako pises, pol litra denne som pila, len ked som sa velmi snazila.. ja som kedysi nepila nic, len kavu a mlieko.. ale uz pijem xchlastx
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: Voda a chudnutie

Post by škovránok » 23 Apr 2017, 21:32

Ahojte, slivka, daka, ja tiež nepila som skoro vôbec, krv ako kolomaž hustá, tmavá, teraz pijem a behám, však musí ísť aj von, keď dnu toothsmile . Cítim sa lepšie, nie som taká unavená, proste xchlastx treba, ak pijem menej, tak váha stojí a zadržiava mi organizmus tekutiny, zbadám hneď okolo prstov a aj na váhe. slivka, ale to máš asi dlhodobý problém že? už si o tom viackrát písala. Čo robíš, ak nemôžeš uspokojiť svoju normálnu biologickú potrebu? pekný večer a na zdravie xchlastx toothsmile

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Voda a chudnutie

Post by Miro Veselý » 24 Apr 2017, 06:53

slivka.m ja chodím stále na striedačku. raz piť raz to vypustiť.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Voda a chudnutie

Post by amanda.k. » 24 Apr 2017, 16:54

ja si dovolím počas rannej ísť pred prestávkou raz a počas poobednej niekedy len cez prestávku takže v robote pijem len kávu..dnes teda asi 2-3 kávy lebo som spala nejaké 4 hodiny ? keď chcem večer pozerať seriál a budík na 2:45.. xbeex miro je na voľnej nohe môže vypúšťať podľa vôle ???

User avatar
slivka.m
Posts: 200
Joined: 11 Apr 2015, 04:32

Re: Voda a chudnutie

Post by slivka.m » 24 Apr 2017, 22:45

Daka tak to si ma moc nepotešila-ja som si myslela,že to je len otázka času.
Aj som sa divila keď sme boli kdesi s kamoškou,že ona hneď musím sa ísť sa vycikať a ja som sa divila,že však ja vydržím aj pol dňa a potom keď som zistila,že ona hneď ako vstane tak vypije 0,5l vody a takto pokračuje počas dňa tak som pochopila,že asi preto nepotrebujem lebo to moje deci dva vypité sa v mechúriku udrží

User avatar
slivka.m
Posts: 200
Joined: 11 Apr 2015, 04:32

Re: Voda a chudnutie

Post by slivka.m » 24 Apr 2017, 23:24

Škorvánok je to dlhodobo a asi jeden z najväčších problémov aspoň si to teda myslím. A mám problém aj v tom že chvíľku sa držím,snažím sa ale akonáhle zlyhám,alebo v ten deň porušim,nedodržím ten svoj daný cieľ--)tak potom si poviem aj tak som to porušila a tak sa na to vykašlem xexekutionx
Ale to je asi tou svojou celkovou povahou-že ak to nemám urobiť tak ako si zacieľujem a z mojho hľadiska ,,perfektne" tak si poviem,že to ani robiť nemusím,že sa to neoplatí brxe
Ono niekedy sa nedá proste odbenúť,ale musím sa to naučiť,ale viac má štve to budenie v noci-nemôže to byť,že niekoľko hodín pred spaním sa už nemá radšej piť?
Pekný večer,alebo pre niekt.dobruu nocku

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Voda a chudnutie

Post by amanda.k. » 25 Apr 2017, 05:32

aj u mňa je to problém a dlhoročný..a málo som pila aj keď som mala sama pre seba kanceláriu a wc na chodbe takže nebol problém...musím sa do pitia nútiť a keď mám ísť do roboty už tak dve hodiny predtým nepijem...

User avatar
slivka.m
Posts: 200
Joined: 11 Apr 2015, 04:32

Re: Voda a chudnutie

Post by slivka.m » 25 Apr 2017, 05:40

Amanda.k tak s vodou je to ťažkee,ale asi v podstate otázka zvyku a ty keď vypiješ kávu tak nepotrebuješ ešte viac cikať, keď káva odvodňuje ? Lebo ja keď vypijem kávu a to pijem len1x denne a takú slabú(že kamarát mi povedal,že tu moju lyžičku nesky a kopec mlieka ani nenazývam kávu brxe ,lebo že to je úražka kávy) toothsmile a to zväčša poobede tak potom idem ešte častejšie
a hovorí sa že káva je ešte -2dl vody a popri tom coffe koľko čistej vodičky vypiješ,lebo aby si nebola v mínuse? :lol:

User avatar
slivka.m
Posts: 200
Joined: 11 Apr 2015, 04:32

Re: Voda a chudnutie

Post by slivka.m » 25 Apr 2017, 05:51

Miro Veselý v prvom rade ďakujem za takú vzácnu návštevu v mojej téme-ceniim si to zvlášť keďže viem z minulosti,že na fóre si sa tak pomenej zapájal-ak teda môžem tykať toothsmile

Inak to priezvisko Veselý je super musela byť sem tam sranda pri predstavovaní a ak si aj taký veselý v živote,v práci alebo v každodenných povinostiach tak o to ešte viac thumb1

No povedzme si na rovinu,že zrovna v tejto veci to vy muži máte oveľa ľahšie stačí keď ideme kdesi autom na dlhšiu trasu,alebo sme na turistike a vtedy to vidieť-vy môžte odbehnúť hocikde k stromu,alebo sme dokonca niekedy videli zastavené auto a chlap len tak popri ceste ani 2m nezašiel ďalej...no ale my musíme zháňať pumpu a tam na chvíľku zastaviť a to ešte niekt.pumpy sú buď spoplatené,alebo napísané,že iba pre zákaznikov :roll:
....asi chápete o čom píšem... xpckx
Pekný dnik prajem

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Voda a chudnutie

Post by amanda.k. » 25 Apr 2017, 06:06

ja dnes mám +2kg -pomooccc- nad poslednou váhou a cítim viečka napuchnuté písala som u seba..kebab v meste syr a šunka doma...prsty neviem prstene dávam až keď idem von...ale viečka cítim že sú napuchnuté..idem sa odsáľať..teraz napoleonka vody/má asi 6dl/ + šľohnem mužovi z jeho magnézia užíva magnézium + draslík toothsmile na turistike za kríček tak ale ja chodím viacmenej len s mužom takže ten už vie že budem chcieť za kríček dnes dosť možné že pôjdem na lietavu toothsmile a ad káva mne sa zdá že na kávu som zvyknutá ale keď vypijem vodu tá musí preč :-))) ak teda nie som nasolená ako posledné dni...takže v robote vody glgnem iba hlt občas alebo teda v lete ak je horúco ale ináč nie..aj to ma vždy zákazníci vymáknu keď chytím fľašu alebo niečo na jedenie toothsmile autom nechodím a cestujem podľa možnosti vlakom toothsmile

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Voda a chudnutie

Post by Miro Veselý » 25 Apr 2017, 07:38

slivka.m jasné, že chápem, aké problémy sú s pravidelným pitím. zastaviť a vystúpiť je problém, hľadať vhodné miesto tiež. Všetci s tým máme ťažkosti.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Voda a chudnutie

Post by daka » 25 Apr 2017, 11:53

Slivka, aj som taka bola, ze bud robit veci perfektne alebo ak to neni na 101% tak sa na to vyflaknut.. casom sa mi podarilo sa necepovat, a ak idem k nejakemu cielu a urobim par preslapov mimo, tak je lepie sa skratka len vratit na spravu cestu, ako sa na to uplne vyflaknut..
ale s pitim bojujem..
co tyka vecera, tiez to mam vysnivane tak ze vecer uz skratka pit nebudem, ale musim, lebo vacsinou dohanam
v noci mi to vadi, ale robim to pre svoje zdravie, je to urcite lepsie ako ked som nepila, tak si to zdravotne odovodnujem
nech sa ti dari a na zdravie xchlastx
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

User avatar
strawberry
Posts: 2215
Joined: 28 Nov 2008, 18:26

Re: Voda a chudnutie

Post by strawberry » 25 Apr 2017, 14:46

ahoj Miška, tiež som mávala s tým pitím vody problém. Ale napríklad mávam bolesti hlavy, ale pitný režim to môže výrazne zmierniť. Ja keď som chodila na VŠ a za celý deň som vypila pol litra vody, tak som to už potom večer nedohnala, bolesť hlavy hrozná, k tomu hlad, nič moc...a teraz k veci pár praktických rád, ako na to:

Určite nechoď na to zhurta, skočiť z pol litra na 2 denne...skús tak od litra, to si daj také minimum, čo zvládneš isto. Potom po pár dňoch pridaj 2 deci a tak postupne. Skôr si telo zvykne a Ty aj zistíš, kedy po vypití akej tekutiny ideš na WC-ko, takže sa Ti ľahšie odhadne, že napríklad pred prestávkou pol hodinu sa môžeš začať nalievať, aby to cez prestávku išlo von toothsmile . Základ je ráno, to hneď pohár vody, začni 2 deci a ak sa Ti časom bude dať, tak zvýš na 3-3,5 deci. To väčšinou výjde pokým sa človek vymotá z domu :). U mňa je inak fajn, keď liter stihnem doobeda, ale niekedy sa nedá, tiež mám s tým problém, keď idem von, lebo v dedine sa ani veru nedá kam učupiť :). No a večer veru po 8-mej už pijem len naozaj, keď som smädná a spať chodím okolo 12-tej. Môžeš skúsiť kúpiť s v DM Frauen Tee - je to ženský čaj, ktorý som kúpila vlastne tak trochu nevedome a mám pocit, že mi trošku "vylepšil kapacitu mechúra" :-))) . V deň, keď si doma, si daj 1-2 urologické čaje, tiež môžu trocha pomôcť ;-). No a keď bude teplo, tak človek viac vypotí, preto je to v lete zvládnuteľnejšie ;-).

No a bolo by fajn prehodnotiť postoj "všetko alebo nič", lebo potom Ti to veľmi ani s tým chudnutím nejde...napríklad...začneš ráno zdravo, obed OK, poobede si dáš sladkosť a na večeru už je to jedno, resp. piate cez deviate? Alebo je lepšie po poobednom mlsaní znova pokračovať v zdravej strave? Kľudne aj na kJ to prerátaj, aj na zdravý rozum, vždy Ti výjde, že je lepšie ísť dobre a sem-tam niečo zobnúť, ako buď ísť na 100%, alebo to neriešiť... ;)
začiatok 90kg 1/2016
aktuálne 67kg

Disciplína znamená, že si vyberám medzi tým, čo chcem teraz a tým, čo chcem viac.

User avatar
koala25
Posts: 802
Joined: 16 Oct 2010, 12:26

Re: Voda a chudnutie

Post by koala25 » 26 Apr 2017, 14:35

Slivka, ked som ja zacala s pravidelnym pitim vody, tak som mala pocit ze viac casu v praci travim na WC ako pri pocitaci ... uz mi to bolo aj hlupe chodit kazdych par minut na WC (musela som prejst minimalne okolo 30 ludi a ti sa museli cudovat, ci mam nejaku chorobu ked stale beham cikat) no ale prezila som a uz je to lepsie. Taktiez som na sebe odpozorovala, ze ked vypijem 3dcl caju tak mi tak skoro netreba ist na vecko ako ked vypijem 3dcl cistej vody. No ale kava ma zas strasne odvodnuje, po nej idem aj 2x v priebehu hodiny.
Momentalne to so mnou vyzera tak, ze rano vypijem skoro pol litra vody pred odchodom do prace, doobeda dalsi liter (na wc idem cca 2x), poobede v praci vypijem dalsi liter (to na wc idem vacsinou uz len raz a potom tesne pred odchodom domov) a vecer doma vypjiem este dalsi pohar-dva vody, podla toho ako som smadna. Po 20-tej sa uz snazim velmi nepit a hlavne nedohanat.
Takze si myslim, ze budes potrebovat chodit na WC coraz menej a telo sa prisposobi. Mne to trvalo cca 2 mesiace, co nie je prave najkratsia doba, ale nasla som si svoj rezim. Ale zas ak cestujem domov (3-4 hodinky cesty) tak uz od obeda nepijem, lebo sa bojim ze nevydrzim :). Dufam ze ti to trochu pomohlo a prajem vela uspechov :)
27r, 177 cm
max. váha: 100,9 kg (2010)
REŠTART 1.1.2017 - začiatočná váha: 95,7kg

Image

Post Reply